Devlet Destekli

Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olun! (AYLIK SABİT TAKSİT)

Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olun! (AYLIK SABİT TAKSİT)

Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum? Taksit taksit ev nasıl alınır? Bu soruların cevabını bekleyen binlerce insana müjdeli haber geldi. Ev almak isteyenlere müjde. Bankadan kredi çekmeden metrekare bazında veya sertifikayla bir evin bölümünü alarak ev sahibi olabilirsiniz. Yıllarca kirada oturan vatandaşlarımız ev sahibi olmak için bankalardan konut kredisi çekmek zorunda kalarak ev sahibi olma hayali kurmaktadır.

İsteyenler artık bankalardan kredi çekmeyecek ve taksitle ev alabilecekler. Ülkemizin ekonomisine can veren konut sektörü geçen yılın başında yükselen kredi faiz oranları nedeni ile durma noktasına gelmişti. Piyasalara yansıyan bu olumsuz tablo Ağustos ayından itibaren devlet’in baskıları sonucu bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaptığı indirimler ile düzelmiştir. Yıl sonunda bankaların peş peşe ihtiyaç taşıt ve Ev kredisi faizleri düştü yapılandırma ve refinansman imkanı getirmesiyle nihayet konut alımları hızlandı.

Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları’nda indirime gitmiş olsalar da bazı vatandaşlarımızın bu kredi faiz oranları ile ev almaları mümkün görünmemektedir. Bir ev satın almak isteyen vatandaşın kredi çekebilmesi için alacağı evin minimum % 25 ‘ine tekamül eden rakamın peşinat olarak elinde olması gerekmektedir. Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımız bu yüzden kendine ait bir ev satın alamamaktadır. Bu sıkıntılara bir çözüm olarak Gayrimenkulde sertifikalı satış sistemi görüşmeleri tamamlanarak resmi gazetede yayınlandı.

Gayrimenkulde Sertifikalı ve Metrekare Satışı

Bu uygulanmanın asıl amacı kentsel dönüşüm projelerinde ihtiyaç duyulan finansal desteğin sağlanmasıdır. Bu satış sisteminde devlet ve belediyeler belirlenen bölgedeki kentsel dönüşümleri yaparken isteyenlere metrekare metrekare isteyenlere sertifikayla bir evin bölümlerini satışa sunacak. Satışa sunulacak olan bir evin değeri metrekare bazında belirlenecek ve bu metre kareleri istediğiniz kadar alabileceksiniz.

Örnek vermek gerekirse almak istediğiniz evin metrekaresi 1.500 lira olarak belirlendiyse siz bu metrekare değerinde ne kadar yatırım yapmak istiyorsanız o kadar metre kare alabilirsiniz. Alacağınız metrekare miktarı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan bir evin toplam metrekaresine denk geldiği zaman istediğiniz o metrekaredeki evin sizin olmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde sertifikalı satış sisteminde buna benzemektedir. Sertifikalı satış sisteminde bir evin odaları metrekaresine göre bölünmüştür.

Her oda veya evin diğer bölümleri için ayrı sertifika bulunmaktadır. Sizde elinizde bulunan miktara göre bunlardan istediğinizi alabilirsiniz. Aldığınız sertifikalar toplamda bir daireye denk geldiği zaman sizde istediğiniz bir daireyi alabilirsiniz. Bu sistemde birde kira getirisi bulunmaktadır. Almış olduğunuz metrekare veya sertifika miktarına göre evin kirası ne kadar ise size de o kadar getirisi olacaktır.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Sistem Nasıl İşleyecek?

İnsanların yatırım yapmalarını ve ev sahibi olmalarını sağlayacak olan bu sistem uygulanabilir ise çok mantıklı ve çok ekonomik olacaktır. Ayrıca kentsel dönüşüm projeleri için ayrılması gereken bütçenin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulamalarda yapılacak projeler bulundukları bölgenin üniversiteleri ile bir çalışma yaparak yaşam alanları ve gerekli koşulların oluşturulması konusunda üniversitelerin tecrübe ve bilgisinden yararlanılacaktır. İnsanlar için en iyi yaşam koşullarının hazırlanması planlanan bu projeler sayesinde tam anlamı ile kentsel dönüşümler meydana gelecektir. Bu proje kapsamında faaliyet gösterecek inşaat firmaları bu evlerin satış işlemlerini takip etmesi ve ödemelerinin yapılabilmesi için bir banka ile anlaşmak zorundadır. Bu projelerden ev veya sertifika almak isteyenler ise bankalardan işlemlerini yapacaklardır.

Bu projeler ile  kredi çekmeden taksitle ev alımı yapabileceğiniz gibi aynı zamanda almış olduğunuz sertifikaları borsada veya ikinci el piyasalarında değerlendirebilirsiniz. Elindeki sertifikayı ikinci el piyasalarda satamayanlar ise proje bitimi ile birlikte elindeki sertifikaları inşaat firmalarına satabilecekler.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum Diyenlere  EMLAK GYO Kampanyaları

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum diyen vatandaş için bir atılımda Emlak GYO’dan geldi. En düşük faizli konut kredisi veren bankalardan daha düşük faiz ve vade oranları ile gündeme gelen Emlak GYO, bu yılda 60 ay vadeli sıfır faizli seçeneği ile evi olmayanlar umut olacak. Binlerce kişinin ev sahibi olduğu kampanyanın 2020 yıllarında da süreceği ümit ediliyor. Taksitle av almak istiyorum diyen vatandaşımız satışa sunulan 2+1 veya 3+1 evlerden en uygun olanını seçip, kira öder gibi aylık eşit ve düşük faizli taksitlerini ödemeye başlayacaklar.

Konut kredilerinde aylık ödemelerin yüksek olması nedeniyle ev alamayan ve bu sebeple kira öder gibi ev almak istiyorum diyenlere bu proje ile 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi verilecek. Taksitle ev almak isteyenlerin kaçırmamaları gereken bir proje olduğunu hatırlatır, ev almak isteyenlerin acele etmelerini tavsiye ederiz. Şekerbank tarafından verilen konut kredilerinin vadeleri 30 yıl olmaktadır. Bankaların faiz oranlarını inceleyerek konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından yeni yılda 0,98 faiz oranı ile konut kredisi verilecektir. Firmalarda yer alan konut stoklarının eritilmesi amacı ile alınan son bilgiye göre Halkbank’ ın da faiz oranlarını 0,98′ e indirileceği duyurulmuştur. Detaylar açıklandığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yorumlar
 1. Cemal dedi ki:

  Nasıl oluyor banada bilgi verirmisnz herkes gibi benimde ihtiyacım var kirada oturuyorum

 2. Kübra dedi ki:

  Bende çanakkalede kirada oturuyorum ama kira oder gibi ev sahibi olmak istiyorum ve o evde oturmak istiyorum evde

 3. adnan dedi ki:

  Selam ben yurtdisinda yasiyorum … ev almayi planliyorum detayli bilgi verirseniz sevinirim

 4. Esra dedi ki:

  Kiracıyım ben kirada olmak istemiyor kira ödemiş gibi evim olsun istiyorum nolur bana ulaşın

 5. Yunus Emre esen dedi ki:

  Çok ihtiyacimiz var

 6. taksit ev almam istiyorum dedi ki:

  devlet nasıl yardım ediyor

 7. Ev almkistiyorum dedi ki:

  Fiyatlar nasıl soylsniz

 8. taksitle ev almak istiyoruz dedi ki:

  bişkekten ev almak istiyoruz

 9. Ev dedi ki:

  Bende ev almak istiyorum eğer bizleri ev sahibi yapacaksanız bizleri kiradan kurtarmanız lazım ve bizlere verilecek eve bizleri sokmanız lazım ki biz parayı ödeye bilelim saygılarımla Ekrem demir

 10. Evim olsun dedi ki:

  İçine geçip oturacağım. Kira öder gibi evim olsun istiyorum saygılarımla düşündüğüm 1+1 olsun ödemelerime uygun olsun. Saygılarımla

  Mehmet

 11. nuri dedi ki:

  Nasil basvurabilirim

 12. YUSUF BOZDEMİR dedi ki:

  selamınaleküm konut kiredisine girmeyi düşünüyorum teşekkür ediyorum

 13. Çilingir Abey dedi ki:

  İnşallah nasip olursa bizde almayı planlıyoruz