Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar 2022 (Yapılandırma)

Konut kredisi transferi yapan bankalar 2022 yazımızda konut kredisi transferi yapılıyor mu, hangi bankalar konut transferi yapıyor, transfer işlemleri nasıl yapılır, Garanti, Yapı ve Kredi Bankaları mortgage transferinde gerekli evraklar nelerdir detaylandırdık.

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar 2022 (Yapılandırma)

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar müşterilerine yapılandırma imkanları sunulmaya devam ediyor. Sizde yüksek oranda kullandığınız konut kredinizi daha düşük bir faiz oranı ile ödemek ister miydiniz? Bankalardan konut kredisi için yüksek faiz oranları ile almış olduğunuz kredinizi faiz oranları düştüğünde yapılandırma yaparak ve mevcut bankanızı daha düşük konut kredisi faiz oranı olan bir bankaya taşıyıp transfer ederek, daha düşük oranlarda geri ödeme yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için bankaların sunmuş olduğu konut kredisi transferi ürünlerine başvuru yapmalısınız. İçeriğimizde konut kredisi transferi yapılıyor mu, hangi bankalar konut kredisi transferi yapıyor, transfer işlemleri nasıl yapılır, Garanti, Yapı ve Kredi Bankaları mortgage transferinde gerekli evraklar nelerdir detaylandırdık.

Konut Kredisi Transferi Yapılıyor mu?

Kullanılan krediyi yeniden yapılandırmak, mevcut ödenen kredinin kapatılması ve güncel faiz oranı ile yeni bir kredi kullanılması için yapılmaktadır. Daha önce yüksek faiz oranları ile kullanılan konut kredinizi yeniden yapılandırarak;

 • Daha az faiz ödeyebilirsiniz.
 • Taksitlerinizi azaltabilirsiniz.
 • Bankaların düşük faizlerinden yararlanabilirsiniz.

Mevcut krediyi yapılandırmak her zaman avantajlı olmayabilir, avantajlı fırsatlardan yararlanabilmek için elde edilen karın tekrardan yapılandırma masraflarından daha fazla olması kar elde etmeniz için gereklidir. Bu kapsamda konut kredileri de yapılandırma yapılabilen krediler arasındadır. Ancak bankalar her zaman yapılandırma işlemine sıcak bakmayabilir. Bu durumda konut kredisini transfer ile başka bankaya taşıyarak, uygun faiz oranlarından yararlanılabilir.

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar Hangileridir?

Yüksek faiz oranları ile kredi kullanarak ev alan kişiler faiz oranlarını takip etmelidir. Kullanılan kredi için faiz oranlarının düşmesi ile birlikte borçlarını tekrar yapılandırıp, mevcut borçlarını düşürebilirler. Ev kredisi yapılandırması yapan bankalara göre faiz oranlarında büyük bir değişim olmaktadır. Konut kredisi borç transferi, mevcut borcun bulunduğu bankadan alınan sabit faizli ise borcun tamamı eft ile kapatılır ve EFT yapılan bankaya mortgage kredisi açılarak avantajlarından faydalanılabilir.

2022 Yılında mortgage transfer kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Garanti Bankası Mortgage (Konut kredisi transferi)
 • Yapı ve Kredi Mortgage (Konut kredisi transferi)

Konut kredisi transferi yapmaktadır.

2022 yılında konut kredisi transferi yapan bankalar listesi aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası 
 • TEB 
 • Akbank
 • Ziraat Bankası Konut Yapılandırma
 • Şekerbank 
 • ING Bank
 • Vakıfbank

Bu bankalarda ev kredisi taşıma işlemi bankaların takdirindedir. Zaman içerisinde yapılan kampanyalar dahilinde ev kredileri taşınabilmektedir. Düşük faizli konut kredisi veren banka transfer yaparak konut kredisi borcunuzu yapılandırabilirsiniz

En doğru ve güncel bilgileri bankalara başvuru yaparak alabilirsiniz.

Konut Kredisi Yapılandırma Hesaplama Tablosu 2022

100.000 TL için 120 Ay Vadeli Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi Tutarı Ödenen Taksit Sayısı Yapılandırma Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Cezası Eklenmiş Kapatma Tutarı (%2)
100.000 TL24 Ay %1.294.871,50 TL116.916,03 TL
100.000 TL36 Ay %1,293.490,08 TL125.643,05 TL
100.000 TL48 Ay %1,292.807,47 TL134.758,41 TL
100.000 TL60 Ay %1,292.404,26 TL144.255,78 TL
100.000 TL84 Ay%1,291.956,70 TL164.363,15 TL
Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Hesaplama Tablosu

200.000 TL için 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Yapılandırma Hesaplama Tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi Tutarı Ödenen Taksit Sayısı En Düşük Yapılandırma Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Cezası Eklenmiş Kapatma Tutarı (%2)
200.000 TL24 Ay%1.299.743 TL233.832,07 TL
200.000 TL36 Ay%1.296.980,17 TL251.286,10 TL
200.000 TL48 Ay %1.295.614,93 TL269.516,82 TL
200.000 TL60 Ay %1.294.808,53 TL288.511,56 TL
200.000 TL84 Ay %1.293.913,41 TL328.726,31 TL
Ziraat Bankası Konut Kredisi

2022 Yılına ait güncel en düşük faiz oranları ile konut kredisi yapılandırma hesaplaması yukarıdaki hazırlamış olduğumuz tablodaki gibidir. En güncel en doğru tutarı borcunuzu transfer edeceğiniz banka tarafından size verilecektir.

Konut Kredisi Transferi Nasıl Yapılır?

Ev kredisi borçlarını yapılandıran bankalar, mevcut borçlarını başka bankalara ücretsiz EFT yaparak transfer işlemi ile kapatılmaktadır. Borçlarını transfer ile kapatacak olan kişiler mevcut borçlarını kapatırken ilgili bankaya bu konu hakkında bilgi vermesi gerekmektedir. Mevcut ev kredisi borcunun üzerinden faizin düşmesi ile birlikte yapılandırma işlemi de yapılmaktadır. Yeni alınacak kredinin devletdestekli.com masrafları ek bir maliyet oluşturacağı için hesaplama işlemi dikkatli bir şekilde yapılmalı ve bu işlemden karlı çıkacaksanız yaptırmalısınız.

Ev Kredisi yapılandırmasından yeni kredi için ödenecek olan ekspertiz ücret, kredi tahsis ücret ve dosya masrafının yanında eski kredi için borç erken kapatma ücreti de alınacaktır.

Konut Kredisi Garanti YENİDEN Mortgage

Bankalar, ev kredisi vermiş oldukları müşterilerden, hangi masrafları talep ediyorlarsa, taşıma ve transfer kredilerinde de aynı masrafları talep etmektedirler. Dosya, sigorta ve kredi açılış ücretleri de dahildir. Ev kredisi borçlarını, Garanti Bankasına taşıyanlar uygun faiz oranlarından yararlanabilirler. Başka bir bankadan ev kredisi aldıysanız yada daha düşük oranları, uygun vade devletdestekli.com seçenekleri ve olduğundan daha düşük taksitlerle ödemek istiyorsanız Garanti Bankası mortgage kredisini kullanabilirsiniz.

Eğer başka bir finans kuruluşundan konut kredisi kullandıysanız ve bu krediyi daha uygun taksitlerle Garanti BBVA’ya aktarmak istiyorsanız, Yeniden Mortgage ‘ı tercih edebilirsiniz. Uygun taksit ve daha düşük faiz oranları ile satın alınan ev kredisini bankaya ipotek göstererek 120 ay ve 240 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ekspertiz değerinin en fazla %80 değerinde bankadan kredi almak isteyenler garanti yeniden mortgage kredisini hesaplamak için tıklayınız.

Konut Kredisi Yapı ve Kredi Bankası Mortgage

Farklı bankalardan konut kredisi alarak ev sahibi olan kişiler daha düşük faiz oranlar ve vade seçeneklerinden yararlanabilmek için Yapı ve Kredi Bankasının transfer kredisi başvurusu yapabilirler. Ev kredisi transfer işlemi başka bankadaki mevcut kredinizi kapatarak, kalan ana para üzerinden uygun avantajlı faiz oranları ve bütçenize uygun ödeme planı ile yeniden hesaplanır. Belirtilen banka üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler daha uygun vade imkanları ile alınacak evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar transfer kredisi alabilirler.

Konut Kredisi Transferinde Gerekli Evraklar

Konut kredilerini transfer yaptırmak isteyen kişilerin hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır.

Konut Kredisi Transferinde Gerekli Evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Başvuruda istenen belgeler arasında öncelikle ilk olarak krediye konu olan ve satın alınacak evin tapusunun fotokopisi gereklidir.
 • Bunun yanında bankaya nüfus cüzdanı fotokopisini de vermeniz gereklidir.
 • Ayrıca transfer ev kredisi talebinde bulunan kişilerden bankalar aylık gelir belgesini de talep etmektedir.

Gelir Belgesi Olarak İstenilen Belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Emeklilerden de maaş cüzdanlarının fotokopisi,
 • Serbest meslek sahiplerinden de son vergi levhası fotokopisi,
 • Ücretlilerden son aya ait maaş bordrosu.
 • Kira gelirleri varsa tapu ve kira kontratı,
 • Emekliler için maaş cüzdanları,
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi,
 • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosu,
 • Şirket imza sirküleri ve yetki belgeleri.

Teminata İlişkin Belgeler Listesi aşağıdaki gibidir:

 • Kişilerden ayrıca teminat olarak tapu fotokopisi
 • Kira kontratları ve gelir belgeleri
 • son 3 ay içinde alınmış ikametgah belgeleri

Bankalar tarafından istenilen ve gerekli olan evraklardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.