Devlet Destekli

Konut Kredisini Yapılandıran Bankalar 2020 Listesi

Konut Kredisini Yapılandıran Bankalar 2020 Listesi

Yüksek oranda çektiğiniz ev kredinizi, daha düşük bir faizle ödemek ister miydiniz? O zaman yapılandırma yapmanız gerekiyor.

Konut kredisinde faiz oranların aşağıya çekilmesi ile birlikte başlayan ev çoğu bankanın % 1 faiz oranın altında kredi vermesi ile birlikte tüketiciler düşük faiz oranları ile kredi alırken, mevcut kredi borçlarını yapılandırma ve refinansman imkanlarından yararlanabilecek.

Kredi ve kredi kartı borçları için yasal düzenlemeler ile 72 ay kredi yapılandırma imkanının sunulması ile bankalara yapılandırma için başvuru yapan müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bazı bankalar yapılandırma işlemlerine sıcak bakmazken, mağdur edilen müşteriler yasal düzenlemelerin biran önce çıkmasını bekliyor. Bankalara yapılandırma için başvuru yapan ve başvuruları dikkate alınmayan ve bu nedenle mağdur olmak istemeyenler, Konut kredisi yapılandırma itiraz ve şikayet dilekçesi bağlantısından yapması gereken işlemleri öğrenebilirler.

kredi-yapılandırma2

Konut kredisi yapılandırması yapan bankalar listesi 2019

Hangi Bankalar Yapılandırma Yapıyor?

  1. Akbank,
  2. İş Bankası
  3. TEB,
  4. Ziraat Bankası,
  5. Halkbank,
  6. Garanti Bankası,
  7. Yapı ve Kredi,
  8. Şekerbank
  9. Vakıflar Bankasıdır.
Konut kredisi yapılandıran bankalar refinansman

Konut kredisi yapılandıran bankalar

Yapılandırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Konut kredisi yapılandırma yapılmadan önce bankanın uyguladığı faiz oranı ile yeni yapılandırma kredisinde uygulanacak olan güncel faiz oranının arasındaki fark önemlidir. Ayrıca kredinin toplam maliyeti de iki borç arasındaki avantajı ya da dezavantajı görmek için karşılaştırma yapılması gereken unsurlardır. Kalan borç miktarı üzerinden toplam vadede ödenecek kredi borcu ile yapılandırma kredisi dahilinde ödenecek toplam ödeme miktarında önemli bir fark yoksa yapılandırma dan vazgeçilmesi gereklidir.

Kalan taksit tutarı ve toplam ödeme miktarına bakılarak yeniden yapılandırma için başvuruda bulunulacak olan bankanın transfer kredisinde dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi ekstra masrafları da göz önünde bulundurmak ve  bu konuları esas aldıktan sonra güzel bir hesaplamanın ardından yapılandırma için doğru karar vermek hayati önem taşımaktadır.

Şekerfinans refinansman hesaplama işlemini buradan yapabilirsiniz.

Yapılandırma işlemi var olan tüm borçları tek çatı altında toplamak manasına gelmektedir. Bu sebeple işlem iyi bir araştırmadan sonra yapılmalıdır. Borcunuzu ödeyemeyecek durumda olmanız ya da ödemelerde zorlanmanız durumunda yapmanız gereken bir işlemdir. Borcunuzu kredi aldığınız bankada yapılandırabileceğiniz gibi farklı bir bankada da yapabilirsiniz. Ancak vade ve faiz oranlarına dikkat ederek size en uygun imkanları sunan banka ile anlaşmanız yararınıza olacaktır.

Borç Yapılandırmasının Avantajları

Kredi yapılandırma işleminin pek çok avantajı bulunmaktadır. Ancak yapılacak olan yanlış uygulamalar sayesinde bu işlemi yapmanın dezavantajlı olabileceği de bilinmektedir. Borç yapılandırması yapmak isteyenlerin ilk öğrenecekleri detay bankaların güncel faiz oranları olacaktır. Yeni ödeme planı oluşturulduğunda şayet borçlardan daha fazla bir tutar oluşturulmuş ise bu noktada bir sıkıntı var demektir.

Borç Yapılandırmasının Avantajları

Borç Yapılandırmasının Avantajları

Bu sebeple hazırlanacak olan ödeme planının müşterinin yararına olması gerekmektedir. Müşteri borcunu yine ödeyemezse sonuçta bu borç icraya kadar gidecektir. Ayrıca bankalar tarafından alınan ücret sadece faiz oranı değildir. Dosya masrafı vb. masraflarla müşterilere çok fazla yük yüklenmektedir. Bu konularda bankanız ile görüşebilir ve kredinizi daha masrafsız hale getirebilirsiniz.

Konut kredisini düşük faizli yapılandıran bankalar listesi hakkında bilgi alabilir ve var olan konut kredisi borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Şayet yeni faiz oranı ile eski faiz oranı arasında fark yok ve oluşturulan vadeler size uyuyor ise kabul ederek borç yapılandırması yolunu tercih  edebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem sayesinde icralık olmaktan kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca daha sonra bankalara kredi talebi ile gitmeye yüzünüz olmuş olacak. Diğer bir etken ise şayet kara listede bulunuyorsanız, kara listeden çıkacaksınız. Ancak sicilinizin düzelmesi 5 yılı bulacaktır. Bu sebeple geçecek olan bu 5 yıl boyunca kredi notunuzu yükseltmek için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederiz.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.