KOSGEB Esnafa 2018'de 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Verecek!


KOSGEB Esnafa 2018’de 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Verecek!

KOSGEB Esnafa 2018’de 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Verecek!

İki yıl önce başlatılan  ve geçtiğimiz yıl binlerce esnafın açığını kapatan 50 bin lira faizsiz kredinin 2018 yılında yeniden verileceği söyleniyor. Geçen yılda 400 binden fazla esnafımız, bu desteği almaya hak kazanmış, bazı esnaflarımız çekimser davranarak anlaşmalı 9 banka şubesine başvuru yapmamıştı.

2018 Yılında Esnafa Yeni Bir Şans Verilecek

2016 yılında desteklerden yararlananların geçtiğimiz yıl yeniden başvurmaları konusunda engel konulmuştu. Yine geçen yılda da, 50 bin lira faizsiz esnaf kredisi çeken esnafın bu desteğin dışında bırakılacağı ve bugüne kadar hiç faizsiz finansman imkanından yararlanamayanların başvuru yapabilecekleri değerlendirilmektedir. Başvuru şartlarının şunlar olacağı tahmin ediliyor.

 1. iki yıl önceki ve geçen yılki destekten yararlanmamış olmak,
 2. Geçtiğimiz yılda yapılan başvuru esnasında bankalardan geri çevrilmemek,
 3. Vergi levhası bulunmak ve E-Kobi kaydı yapılmış olmak,
 4. SGK ve Vergi borcu olmamak,
 5. KOSGEB beyannamesi güncel olmak,

kosgeb

Halk Bankasının Desteği Sürüyor

Esnaf bankası deyince akla ilk gelen banka olan Halkbank, artık standart olarak bu desteği veriyor. Esnafın faizsiz krediden yararlanması için bankanın herhangi bir kampanya yapması da gerekmiyor. Şart olarak sadece 3 farklı kategori dahilinde başvuru yapması gerekiyor. Unutulmuş mesleklerden birini icra eden, KOSGEB programından destek alma hakkını kazanan ve 3 yıl süre ile ustalık belgesi sahibi olan esnaf ve sanatkar hemen başvuru yaparak 50 bin liraya kadar sıfır faizli kredi çekebiliyor. Halkbank bununla birlikte 50 bin yetmeyene 150 bin liraya kadarda düşük faizli kredi olanağı sağlıyor.

KOBİ-GEL İle Yüksek Miktarlı Esnaf Desteği

Geçtiğimiz günlerde çağrı ilanına çıkan 2018 yılı Esnaf Kobigel programı tanıtıldı ve bu yıl ödenecek olan miktarlar yükseltildi. Her esnafa 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin liraya kadar faizsiz, toplamda 1 milyon liraya kadar ödeme yapılacağı bildirilirken, asıl amacın üretim ve ihracatta KOBİ’lerin rekabet seviyesinin yükseltilmesi ve katma değerli ürünlerin üretim ve pazarlama aşamalarının desteklenmesi olduğu söylendi.Yeni Girişimci Desteğine 2018 Yılında Tam Gaz Devam

Sıfırda iş kuran vatandaşımız başvuru yaptığı KOSGEB Girişimci Destek Programı 2018 yılında da başvuru almaya devam edecek. Bazı kaynaklar tarafından 50 bin hibenin 70 bin liraya ve 100 bin faizsiz kredinin ise 150 bin liraya çıkarılacağı söylense de, bu konuda henüz  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Paket programda herhangi bir değişiklik yapılmaz ise, esnaflar işletme kuruluşunda 50 bin lira geri ödemesiz destek ile iş başı yapacaklar.

kredi

Kosgeb tarafından 2018 yılında destek verilmeye devam ediyor.

2018 Yılında Devlet Destekleri Devam Edecek!

 • Esnafımıza, emeklilere, çalışanlara, girişimcilere, ev hanımlarına, tarım ve hayvancılığa verilen destekler devam edecek.
 • Genç çiftçi projesi 2018 yılında da devam edecek ve çiftçilerimize tarımsal yatırımlar için 30 bin lira hibe ödenecek.
 • 14 farklı KOSGEB destek programı sürecek,
 • Emeklilerimize faizsiz kredi bu yıl gündeme geldi ancak henüz bir gelişme sağlanmadı. 2018 yılında verilebileceği değerlendiriliyor.
 • Tarım ve hayvancılık desteklemeleri tüm hızıyla devam edecek. Geçen yıl Eylül ayında yayımlanarak Tarımsal Destek programını buradan inceleyebilirsiniz.
 • Esnaf olmak isteyen ev hanımları ve diğer girişimciler Vakıflar, Odalar ve Ajanslar ve diğer kuruluşlarca desteklenmeye devam edecek.
 • KOSGEB 2018 yılında Başk Esnafa 2018’de 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Verecek!
 • Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifleri ve Halk Bankası aracılığı ile 2018 senesinde yeniden bir 30 bin lira faizsiz kredi kampanyası düzenleneceği değerlendiriliyor.

Bu kapsamda işletmenizin KOSGEB beyannamesini güncel tutmanız ve devletdestekli.com üzerinden teşvik haberlerini takip etmenizi öneririz.KOSGEB Esnafa 2018’de 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Verecek! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Sevinç dedi ki:

  2017 de hiç bir gecikmeli borcu olamamasına rağmen finans bank beni bekletip oyaladı ve kendi kontaşanları dolduğunu söyleyip faizli kredi kullanmak zorunda kaldım bu yıl tekrar baş vuru yapabiliyormuyum vergi borcum yok sggk var sadece

 2. Hamza dedi ki:

  Köyde yaşıyorum küçükbaş koyun almak istiyorum maddi durumum hic yok acaba bana yardimci olurmusunuz

Sayfa başına git