KOSGEB İnternet Cafe Oyun Salonu Desteği (NACE Kodu)

Playstation salonunun açılması için KOSGEB’e nasıl başvuru yapılır desteklenen sektör olan oyun salonu nace kodları, cafe iş planı örneği ve örnek playstation cafe iş planı örnekleri araştırdık. KOSGEB internet cafe desteği veriyor mu? yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Kendi işletmesini kurmak isteyen kişiler günümüzde fazlası ile yaygınlaşan internet cafe ve Playstation cafe işletmeciliği yapabilirler. İşletmenizi kurabilmek için yeterli sermayeniz yok ise KOSGEB internet cafe oyun salonu KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında yer aldığı için desteklerden faydalanabilirsiniz.

Cafe Nasıl Açılır?

Cafe açmak istiyorsanız öncelikle sermaye gerekmektedir. Çünkü internet cafe oyun salonu açmak isteyenler işletmelerinde gerekli olacak tüm ekipmanları alarak kafenin işletme potansiyelini de göz önüne almak gerekmektedir. İş yerini kuracağınız çevrede hedef kitlenin isteklerine yönelik oyunlar getirmelisiniz. Bu tür işletmeler için en üst seviyedeki oyunlar için yeterli altyapıya sahip olmak gerekmektedir. Müşterilerin sizi tercih etmesi için yüksek donanımlı bilgisayarlar ve kaliteli Mouselar müşteri kitlenizin dikkatini çekecektir. Son zamanlarda çeşitli online oyun seçenekleri ortaya çıktığı için bunlar için yazılım almanız ve yüklemeniz gerekecek. Bunlara ek olarak düzenli oyun trendlerini müşterilerinize sunmalısınız. En son teknoloji ve oyunları takip ederek işletmenize getirirseniz müşterileriniz değişkenlik gösterecek olan ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

KOSGEB İnternet Cafe Desteği Veriyor mu?

Kosgeb internet Cafe desteği vermektedir. KOSGEB cafelere destek verdiği gibi ticari ve üretime dahil olan çoğu işletmeyi desteklemektedir. Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ile desteklenen üretim konularını daha sonrasında ileri girişimcilik destek programı ile desteklemektedir. Playstation ve internet Cafe gibi oyun salonları da ticari alana girdiği için geleneksel girişimcilik destek programı ile desteklenmektedir. Bu destekler ile birlikte internet Cafe gibi oyun salonları için kuruluş desteği adı altında KOSGEB toplamda 20.000 TL destek vermektedir.

Playstation Cafe KOSGEB Desteği Nace Kodu Nedir?

Playstation Cafe KOSGEB Desteği Nace Kodu 61.90.05’dir. Bu nace kodu ile desteklenen İnternet kafelerin faaliyetleri yapabilirsiniz.

Kosgeb tarafından desteklenen nace kodlarının arasında Playstation oyun salonu da bulunmaktadır. Kosgeb mevzuatına uygun olarak davranmanız durumunda desteklerden faydalanabilirsiniz.

Oyun Salonu Nace Kodları Nedir?

Bir işletme kuracaksanız ve devletten destek almak istiyorsanız nace kodlarını kontrol ederek desteklenip desteklenmediğini öğrenebilirsiniz. Oyun salonlarına ait nace kodları KOSGEB’de bulunduğu için devlet tarafından desteklenmektedir.

İnternet cafe başta olmak üzere açacağınız oyun ve eğlence merkezlerinin üst ve alt nace kodları aşağıda sıraladığımız gibidir:

 • 93-Spor faaliyetleri, eğlence ve dinlence faaliyetleri.
 • 93.2-Eğlence ve dinlence faaliyetleri.
 • 93.29-Diğer eğlence ve dinlence faaliyetleri.
 • 93.29.03-Bozuk para veya jetonla çalışan oyun makinelerinin işletilmesi.

Kosgeb tarafından oyun ve eğlence salonları bu nace kodları ile desteklenmektedir.

Playstation cafe KOSGEB desteği ile birlikte kendinize ait bir sermayede gerekmektedir. Hizmet sektöründe oldukça ilgi gören bu iş için elbette para gerekiyor. Ancak, her şeyden daha önemli olan oyun tutkusudur. Bu işe başlayanların çoğunun oyun tutkunu olduğu ve teknolojisi yakından takip ettiği bilinmektedir. Gerekli sermaye ile oyun konsollarını ve televizyonlara kadar çoğu ekipman ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Bu kapsamda yatırım yapmak için maddi açıdan yetersiz olan kişilerin devletlerinden faydalanması mantıklı olacaktır. Gerekli ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankalarda başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek ve siciliniz temiz ise bankalara başvuru yaparak cafeniz için ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bankalardan kredi kullanmadan öncede işletmenizi açtıktan sonra gerekli müşteri kapasitesine ulaşana kadar düşündüğünüz kadar kazanç elde edemeyeceğinizi de hesaba katmalısınız.

Playstation Salonunun Açılması için KOSGEB’e Nasıl Başvuru Yapılır?

Girişimcilik belgesine sahip olan kişiler, salonlarını açmak için gerekli yasal izinleri belediye tarafından almalarının ardından işletmelerinin ruhsatını çıkartarak işletmenin kurulumu için gerekli olanları yapabilirler. İşletme kurulumu esnasında yapılacak olan harcamalar KOSGEB üzerinden geri alınabilmesi için bazı başvuruların KBS (KOBİ Bilgi Sistemi) üzerinden sağlanması gerekmektedir. Sistem üzerinden yapılacak olan ilk adım ise; Kosgeb veri tabanına kayıt olmaktır, kayıt işlemleri online yapılabilmektedir. Bu işlemdeki asıl amaç ise sonrasında Kobi bilgi sistemi girişi yapılarak diğer başvuru aşamalarındaki formları oluşturmaktır. Kosgeb e-Hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Cafe İş Planı Örneği 2023

Kosgeb cafe iş planınızı iş modeli doldurma içeriğinde ki bilgileri uygulayarak kolaylıkla doldurabilirsiniz. Bu işlemi kendiniz internet üzerinden de boş iş planı örnekleri üzerinden de yapabilirsiniz. Bunları yapmadan önce ne tür bir cafe açacağınıza cafenizin iç dekorasyonunun nasıl olacağı hakkında karar verirseniz eğer iş planını doldurmanız daha kolay olacaktır. Bu yöntem ile binlerce girişimci dosyalarını hizmet merkezlerine ulaştırarak hibe desteği almayı başarmıştır.

Örnek Playstation Cafe (İş Planı)

Kosgeb iş planı hazırlayan ve kendisine sunan girişimciler nakdi destekler vermektedir. Çok kazandıran sektörlerden bir tanesi olan oyun cafeleri için birazda olsa muhasebe bilmeniz gerekmektedir. Yaptığınız her işi mutlaka faturalandırıp, gelir ve gider dengesini sağlayabilmelisiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi internet üzerinde binlerce iş planı örneği bulunmaktadır. Ancak, başka biri ile aynı iş planı örneğini kosgebe sunduğunuzda başvurunuz birebir aynı olduğu için kabul edilmeyecektir. Hazırlayacağınız iş planında tüm bilgileriniz doğru olduğuna emin olarak, ilk girişini kendinize ayırmanız gerekmektedir. İlk bölümde kendinizden yapmak istediğiniz işten ve yeteneklerinizden bahsetmelisiniz. İşletmeniz için gerekli olacak tüm ekipmanları sırası ile belirterek fiyat politikası belirtmelisiniz. İş planı örneği bunlar ile birlikte girişimci gözü ile işletmenin tanımlanmasındır. Kendinizi ve kuracağınız işletmeyi ne kadar iyi anlatırsanız karşınızdakini işinizi başarı ile sürdüreceğinize ikna ettiğinizde sizin için her şey daha kolay olacaktır. İşletmenizin dekorasyon planını çizerek maliyet çizelgesini açıklayıcı yaparsanız iş planı örneğiniz dikkat çekecektir.

KOSGEB tarafından birden fazla sektör desteklenmektedir. Girişimcilik kurslarına katılarak sertifikalarınız aldığınızda harcamaların desteklerini kurumdan alabilirsiniz. Destek alabilmeniz için özgün bir iş planı hazırlamalısınız. İş planı örneği için danışmanlık firmalarında da destek alabilirsiniz.

Oyun Salonu Açmak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Açacağınız işletmenizde TV sayısı ile Playstation sayısı ile eşit olmalı ve bilgisayar sayınızın internet cafenizde yeterli sayıda olması gerekmektedir. İnternet cafelerde oyun oynamayı tercih eden kişiler çoğu zaman eşli oynayacakları için iki katı oyun koluna ihtiyaç duyulmaktadır. İşletmenizin büyüklüğüne göre kuracağınız masalara göre ekipman almanız gerekmektedir. TV, Playstation ve bilgisayarların birbirine eşit olması için iki katı almanız gerekmektedir.

KOSGEB girişimcilik eğitimleri geçmiş yıllarda işkur üzerinden verilmekteydi. Ancak, şuan online olarak e-hizmetler üzerinden verilmektedir.

Oyun Salonu Açmak için KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu e-Devlet

Girişimcilik programı kursları online e-hizmetler butonundan yapılabilmektedir. Eğitimlere katılarak girişimcilik sertifikası alabilmek için yapmanız gerekenler;

KOSGEB sayfasında bulunane-Hizmetler” butonu üzerinden:

 • e-Devlet üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan yeni başvuru butonuna tıklayınız.
 • İleri ve geleneksel girişimcilik olarak verilen eğitimlerden tercih ettiğinize tıklayabilirsiniz. Katılmak istediğiniz eğitimi seçmek için üst menüde yer alan Tüm eğitimler veya Eğitim kategorisinin altında bulunan başlıklara tıklayınız.,
 • Sayfanın sonunda öne çıkan eğitimler adı altında kategoriler altında yer alan eğitimlerden almak isteğiniz eğitimi seçiniz.
 • Hangi eğitime katılmak istiyorsanız onun üzerinden ”Eğitime başla” butonuna tıklayınız.
 • Geleneksel girişimcilik eğitimlerine katılmak için derslere kayıt olmalısınız.
 • Online eğitimler üzerinde tüm eğitimleri tamamladıysanız eğer yeşil onay etiketi ile etkinlikler işaretlenmelidir.
 • Tüm eğitimler ve videolar bitirildi ise ”Sertifika talep et” butonu üzerinden sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.

İleri girişimcilik eğitimlerine katılabilmek için öncelikle geleneksel girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekmektedir.

KOSGEB girişimcilik kursu başvuru formu e-Devlet üzerinden doldurulmalıdır.

Cafe Açma Maliyeti Nedir?

Cafe açma maliyeti güncel fiyatları ile hesaplama yapmak istiyorsanız yazımızı inceleyerek kendinize maliyet tablosu çıkartabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.