KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2019

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2019

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2019
23 Mart 2019 tarihinde eklendi.

Yeni iş yeri açmak isteyen, “iş kuracağım ama param yok” diyen, bayilik veren firmaları araştıran, yeni iş fikirleri sitesinde mekik dokuyan siz girişimciler için, finansman sağlayacak olan Türkiye de eşi benzeri bulunmayan tek kuruluşa eğitim almaya gideceksiniz. Çünkü, Kosgeb kurs görmeyen vatandaşa hibe veye kredi vermiyor. Neden vermiyor, nasıl alınır, nereden geçip, nereye gidilir, detaylar haberimizde…

50bin TL’ye geri ödemesiz, 100 bin TL’ye geri ödemeli 150 bin TL’ye kadar destekle sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; Kosgeb’in şartlarından biridir. Kimse gitmek istemez ama mecburidir. Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verildiği söylense de, bu birçok kişiye hikaye gelir. Kurs toplamda 70 saatti ancak geçtiğimiz yılın mayıs ayında 32 aya düşürüldü. Bu eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir.

Uygulama Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olmak Girişimcilik Destek Programı kapsamında Yeni Girişimci Desteği alınabilmesi için ön şartlardan biridir. Bu kapsamda Uygulama Girişimcilik Eğitimlerine ait eğitim verecek kurum listesini ve eğitim tarihleri ile saatlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca Uygulama Girişimcilik Eğitim Başvuruları “İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş” bölümünde belirtilen kuruma yapılmakta olup, Uygulama Girişimcilik Eğitim başvuruları Müdürlüğümüz tarafından alınmamaktadır.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 2019 güncel kurs tarihleri

Kosgeb uygulamalı girişimcilik adı altında kurslar düzenlemektedir.

Kosgeb uygulamalı girişimcilik adı altında kurslar düzenlemektedir.

Eğitimin Kapsamı ve Süresi

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aşağıda belirtilen dört ana modülden oluşan toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar.

Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri-

Modül 2: İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) –

Modül 3: İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) –

Modül 4: İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar –

Bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde, her bir sınıf için en fazla 30 (otuz) katılımcı kabul edilebilir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde katılımcılardan ücret alınmaz.

Eğitim ana modüllerine %80 (seksen) oranında devam eden katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanır.Uygulamalı girişimcilik eğitimi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Kurs Detayları

Geçmiş yıllarda uygulamalı girişimcilik eğitimi kursları 70 saat sürmekteydi. Ancak yapılan düzenleme ile birlikte 32 saate indirildi. Kurs başlama saati sabah 10:00 olarak belirlenmiştir. Kurs bitiş saati ise 15:00′ dır. Yani kurslar öğleden sonraya kadar devam etmektedir. Ayrıca düzenlenen bu kurslar pazartesi günü başlar ve cuma günü sona erer. Kursların sınıf mevcudu 15 olarak belirlenmiştir. Konular genel olarak girişimci olmanıza fayda sağlayacak ve işinize yarayacak bilgilerden oluşmaktadır. Örneğin pazarlama, muhasebe, verilecek olan geri ödemeli ya da ödemesiz yeni girişimci destekleri gibi konularda eğitim verilmektedir. Kurslar tamamen ücretsizdir. Girişimci olmak isteyen herkes başvurabilir. Ancak kurslara devam etmek gerekmektedir. Bu da bir yoklama sistemi ile sağlanır. Bazı illerde imza föyleri, bazılarında ise parmak okuyan sistemler bulunmaktadır. Kurs bitiminde bu bilgiler genel merkeze iletilmektedir.

Kosgeb destekleri için son başvuru tarihi 31 Aralık 2018 olarak belirlenmişti. Kurslara katıldıktan sonra aldığınız sertifikalar ile bir iş planı hazırlamak dahilinde kuruma başvuru yapabilirsiniz. Kurul tarafından girişimcilerin iş planları incelenecek ve kendilerine destek verilip verilmeyeceği kararlaştırılmaktadır. Hazırlanacak olan iş planının özgün olması gerekmektedir. Bu sebeple internet üzerinden edindiğiniz iş planlarına itibar etmeyiniz. Bu iş planları sizi bitiş çizgisine ulaştırmaz. Ancak fikir almak açısından inceleyebilirsiniz.

İş planı hazırlamak için danışmanlık hizmeti veren firmalardan da destek alabilirsiniz. İnternet sitesinde eğitim duyuruları bölümünden kurs tarihlerini inceleyebilir ve kayıt yapabilirsiniz. Kurs başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. Sisteme T.C. kimlik numarası ve PTT’ den 2 TL karşılığında alacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Kurs Detayları

Kurs Detayları

Girişimcilik destekleri 2019 yılında da KOSGEB tarafından verilmeye devam edecek!

KOSGEB 2019 Destekleri

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Kosgeb tarafından verilecek olan girişimcilik destekleri daha farklı bir statüde ele alınacaktır. Girişimcilik Destek Programı adı altında verilen desteklerin son başvuru tarihi 31 Aralık 2018′ de sona erecektir. Yeni dönemle birlikte desteklerin adı Girişimciliği Geliştirme Destek Programı olacaktır. Bu programın amacı, girişimci olmak ve herhangi bir sektöre yatırım yapmak isteyenlerin, işlerini kurabilmek için gerekli olan finansmanın sağlanması, hazırlanan iş planlarının ödüllendirilmesi, yeni kurulan işletmelerin yeni var oluşlarında yaşanan risklerin bertaraf edilmesi sağlanmaktadır.

2019 itibari ile geleneksel işletmelere 60 bin TL, ileri girişimcilere ise 360 bin TL finansman desteği sunulacaktır. Detaylı bilgi almak ve mevzuatı incelemek için tıklayınız.KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2019 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. murat bayrakkızo dedi ki:

    Kırmızı Kaliforniya Solucanı Üretmek KOSGEB Desteği almak istiyorum girişimci sertifikası ve Solucan üretim tesisi ve puoramınıza katılmak istiyorum . kolay gelsin iyi çalışmalar

Sayfa başına git