KOSGEB 2018 Yılında Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek Veriyor!


KOSGEB 2018 Yılında Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek Veriyor!

KOSGEB 2018 Yılında Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek Veriyor!

KOSGEB 2018 yılında hibe ve desteklerine bir yenisini daha ekledi. KOSGEB yurt dışından ülkemize ithal edilen ara malları burada ki imkanları kullanarak üretebilen girişimcilere 5 milyon TL. üst limit ile destek sağlanacak. Programa başvuracak girişimcilerin projelerine karşılık olarak, işletme başına 5 milyon liraya kadar yüzde 70’i geri ödemesiz hibe verilirken, yüzde 30 civarında ise geri ödemeli destek verilecek. Toplamda KOSGEB yerli üretime yüzde yüz destek sağlamış olacak.

Yüzde 70 Hibe Verilecek Alanlar

Yerli üretim yapan işletmelerin aşağıda belirtilen gider kalemleri KOSGEB tarafından karşılanacak.

  1. Makine-teçhizat,
  2. Yazılım giderleri,
  3. Personel gideri,
  4. Bilgi transferi,
  5. Test-analiz, kalibrasyon ve referans numune desteği
  6. Hizmet alımı destekleri

KOSGEB’in sunduğu genel destek programları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. 

kosgeb

KOSGEB Yerli Üretim Destek Oranları 2018

  1. Yüzde 70 (işletme başına 5 milyon liraya kadar)
  2. Yüzde 30 geri ödemeli kredi şeklinde verilecek.

Eğer üretim için satın alınan makine ve teçhizatlar da yerli üretim olursa geri ödemesiz desteğe yüzde onbeş oranında ilave edilecek.

Kosgeb Avans kredisi talep eden firmalar ise ödenmesi ön görülen miktarın yüzde 25’ine kadar erken ödeme alabilirler. Konu hakkında detaylı bilgiyi http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6489/kosgebten-yerli-ve-milli-olana-buyuk-destek sayfasından öğrenebilirsiniz.

KOSGEB 2018 Yılı Destek Programları

Kosgeb’in sunduğu destek programlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.Bu destek programlarından faydalanabilmek için 32 saatten oluşan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programlarına katılmanız gerekiyor. Bu kursları tamamladıktan sonra Kosgeb başarı gösteren kursiyerlerine girişimcilik sertifikası veriyor. Destekleme ödemesinden faydalanmak için sertifika almak zorunludur. Sertifikanız ile kuruma başvurmanız gerekiyor. Başvuru sürecinde kuruma iş planı sunmalısınız. Hazırlayacağınız iş planı ilgili komisyon tarafından incelenecektir. Bu sebeple özgün ve dikkat çekici olmalıdır. İş planı hazırlama konusunda size yardımcı olabilecek firmalar ile anlaşabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git