Köye dönüş projesi 2017 15.000 Çiftçiye 30.000 TL.Hibe Kredi !

Köye Dönüş Projesi 2017 Yılında Uygulanacak

Köye Dönüş Projesi 2017 Yılında Uygulanacak

15 bin genç çiftçiye 30 bin lira köye dönüş hibesi

2016 yılında verilen hibe ve teşvikler bir yana hükumet 2017 yılında Köye dönüş projesi 2017 yılında köye kesin dönüş yapacak çiftçi ve üreticilere hibe desteği vermeyi amaçlıyor. Köye dönüş projesi ile kapsamında 15.000 gencimize 30’ar bin lira hibe verilirken, bu destekten sadece ve sadece köye dönüş yapan üreticiler, çiftçiler ve gençlerimiz faydalanacak.

Yaş sınırı olması bekleniyor

2017 yılında uygulamaya başlanacak Milli Tarım Projesi kapsamında verilecek olan köye dönüş kredisinin gençler için verileceği ve 24 ile 30 yaş arasında bir uygulama sınırı belirleneceği değerlendiriliyor. 2016 yılında uygulanan Genç Çiftçilere Hibe Desteği projesinde de 27 yaş sınırı belirlenmişti. 2017 yılında da binlerce genç çiftçimize projeleri karşılığında 30 bin lira köye dönüş hibesi verilecek.

Tarım ve Hayvancılık Alanında Ödenecek

2017 yılında İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan, işsiz olan, geçimini sağlamak için mücadele veren birçok gencimizin köye dönüş yaparak geçimini sağlayacak bir mesleğe sahip olması, milli ekonomiye katkıda bulunması, üretim sektörüne fayda sağlaması ve Tarım ve Hayvancılığa yatırımı ile yerli üretimin desteklenmesi amaçlanıyor. Ülkemiz tarımsal ve hayvansal ürünleri dış ülkelerden ihraç etmek yerine, süt ve bakliyatların ülkemizde üretilmesi ile dışa bağımlı olmayan bir ülke haline gelmesi hedefleniyor.

Köye dönüş projesi kapsamında gençler iş planı hazırlayacaklar

2016 yılında ki projede Tarım Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK, hiçbir çiftçimizden danışmanlık ve proje parası alınmayacağı belirtti ve gencciftçi adında kurulan bir internet sitesinden çiftçilerimiz projelerini seçerek başvuruda bulundular. Bu sayede, hiçbir üretici ve köye dönecek gencimiz, 3 kişiler ve firmalara para ödemek zorunda kalmadı. 2017 yılında ödenecek hibe desteğininde yine bu şartlar altında verileceği, danışmanlara tarım ve hayvancılık projesi hazırlatmak zorunda kalınmayacağı tahmin ediliyor.2016 yılında yapılan proje ile ilgili Tarım Bakanımız Sayın ÇELİK;

Genç Çiftçi Destekleme Projesi kapsamında düzenlenen bu programla 308 çiftçiye 3 bin 308 hayvan dağıtılacağını belirten Çelik, projenin ülke genelinde 450 milyon liralık bütçe ile gerçekleştirileceğini bildirdi.

15.000 Gence 30’ar bin lira köye dönüş hibesi

Her ilimize belirli kontenjanlar dahilinde Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince belirlenecek ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak kotalar belirlenecek ve bu kapsamda ödeme yapılacak. Örneğin Ardahan ilimizde arıcılık yaygın değilse, bu ile arıcılık, Manisa’da koyun yetiştiriciliği az ise, bu ile küçükbaş hayvancılık, Van ilimizde büyükbaş hayvancılık az ise düve ve manda yetiştiriciliği gibi bir taksim yapılacağı değerlendiriliyor.

Köye dönüş projesi 2017 henüz tasarım aşamasında

2017 yılının Milli Tarım Projesi için birçok uygulamaya sahne olacağı belirtilirken, koyun, inek ve tavuk yetiştiriciliği içinde destekleme miktarlarının arttırılacağı değerlendiriliyor. Yine 500 baş büyükbaş damızlık düve yetiştirenlere %50 hibe verilmesi gibi birçok gencimiz 30 bin lira tarım teşviki ile kendi işini kuracak ve köylere kesin dönüş yapacak.

Köye dönüş projesi 2017 faydalanacak gençlerimizin, köylerde ikamet etmesi gerekeceği, bu kapsamda adres ve nüfus kayıtlarını projeyi yapacakları köye aldırmaları gerekeceği söyleniyor. Yine ÇKS sistemine kaydı bulunmayan gençler, ÇKS kaydı yaptıracaklar.Etiketler:


BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Köye Dönüş Projesi 2017 Yılında Uygulanacak Konusuna 57 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet İnan dedi ki:

  Köye dönüş projesinden destek almak istiyorum

 2. Nuran dedi ki:

  Iyi gunler ben ankarada ikamet ediyorum ama koye yerleşip hayvancılık yapmak istiyorum

 3. Yusuf dedi ki:

  Bende yaklaşık beş yıldır izmirdeyim iş bulmak çok zor bende köyüme dönüp hayvancılık yada tarım la ilgilenmek istiyorum dışarda çalışmak yada yaşamak gerçekten çok zor doğulu oldumuz için hep dışlandık iş veren olmadı bu yüzden devletimizden destek bekliyorum destek olursa sevinirim

 4. Selim dedi ki:

  Bende hayvancılıkla uğraşıyorum ama kendi imkanlarımla yaptırmış olduğum tapulu bahçeme ahir imi devlet tarafından yıkıldı arkadaşlar neyin hibesi nden bahsedyosunuz sizz işte bu yüzden bütün hevesmi kaçırdıklarını hayvanlarım suan yağmur altında hasta oldular

 5. Tarım dedi ki:

  33 yaşındayım ve şehirdeki bunalım hayatı bırakıp gece yıldızları görebileceğim köyüme dönmek istiyorum. Yaş sınırı olmasın. Köylerimizi eskisi gibi tekrar canlandıralım.

 6. ali yıldız dedi ki:

  koyde yerım var bende destek olursa köyde hayvan yetiştirebilirim

 7. Hayvancılık| dedi ki:

  Kendi köyümde hayvancılık| yapmak istiyorum
  Destek olunursa

 8. Hayvancilik dedi ki:

  Topraklarima geri donmek istiyorum eskisi gibi hayvanla ugrasmak istiyorum ne yapmam gerek

 9. Hayvancılık dedi ki:

  Eşimin köyünde ahırda var hayvancılık yapmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

 10. tarım hayvancılık dedi ki:

  hayvancılık yapmak istiyorum kendime ait arazi konut vasıta kaydı yok köyüme dönmek ve orada yasamımı hayvancılık yaparak surdurmek istiyorum devlet hangi şartlarda destek veriyor

 11. Ahır yaptırmak istiyorum dedi ki:

  Hayvanlarım var yerim var ama ahırım Yok

 12. Tarım hayvancılık dedi ki:

  Büyükbaş hayavancılık ve tarım yapmak istiyorum 30 yaşındayım evli 2 çocugum var devletten destek istiyorum

 13. hayvancılık büyük baş dedi ki:

  yeni mezunum tarım ve hayvancılık yapmak istiyorum köye dönüş projesi için devletten yardım istiyorum

 14. Hayvancılık büyük baş dedi ki:

  Köye. Dönmek istiyorum tarum ve hayvancılık yapmaj istiyorum devleten. Yardım istiyorum

 15. salma tavukciftligi organik yumurta üretimi dedi ki:

  köye dönüş icin köyde salma tavuk ciftligi kurmak istiyorum kendi arazimdedevlet destekli kredi almak istiyorum

1 2 3
Sayfa başına git