Devlet Destekli

Koyun Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? (GÜNCEL)

Koyun Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? (GÜNCEL)

Devlet destekli Koyun, keçi, kuzu, koç kısaca küçükbaş hayvan satın alarak hayvancılık yapmak istiyorsanız, bu işte iyi para olduğunu söylemekle başlamak istiyoruz. Fabrikada çalışan bir işçiye göre çok daha kısa sürede, birikim yapabilir ve hayvancılıktan para kazanabilirsiniz. 2020 yılında Koyun kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir isimli yazımızda, Devletten destek bekleyen, bu destek ve hibelerle hayvan almak isteyen, kuzu, kurbanlık bakmak isteyen çiftçilere verilen destekler ve teşvikleri değerlendireceğiz. Şunu bilmenizi isterim ki Türkiye’ de koyun kredisi çekmek isteyenlere destek veren tek kurum Tarım ve Orman Bakanlığı’ dır.

Hayvan kredisi almak isteyenlerin en çok uğrak yerlerinden biride diğer özel banka şubeleridir. Bunun haricinde KOSGEB gibi kurumlardan hayvan almak için para alamazsınız. Kuzulu koyun veya koç almak isteyenlere en düşük faizli kredi veren bankada Ziraat Bankasıdır. İster kuzu alın, ister saanen keçisi, ilk uğrayacağınız durak Ziraat Bankası’ dır.

Destek Verilen Küçükbaş Hayvan Cinsleri

Koyunlar: Akkaraman, Dağlıç, Eşme, Güney karaman, İvesi, Kangal akkaraman, Karacabey merinosu, Karakaş koyun, Karayaka, Karya, Kıvırcık, Koçeri, Morkaraman, Orta anadolu merinosu, Pırıt , Pırlak, Ramlıç, Sakız, Şavak akkaraman, Tahirova, Zom koyunu.

Keçiler: Kilis keçisi, Maltız keçisi, Hemşin, Ankara (tiftik) keçisi, Türk saanen keçisi, Şam keçisi, Honamlı keçisi, Kıl keçisi.

Küçükbaş Hayvancılık Keçi ve Koyun Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım Müdürlükleri proje karşılığında otuz bin lira değerinde hayvan veriyor. Bunun için başvuru tarihleri şuan  doldu. Tigem adı verilen müdürlükler tarafından projesi onay alan kişiler otuz bin lira değerinde küçükbaş koyun veya keçiye sahip olacak. Ayrıca bu destek geri ödemesiz veriliyor. Hayvan sahibi çiftçiler koyun kredisini geri ödemek zorunda olmayacaklar.  Birçok makale de bu konuyu dile getirdik. KOSGEB denen kurum KOYUNCULUK kredisi vermemektedir. Geçen yıl köye dönüş programı kapsamında 300 koyun projesi başlatılmıştı. Hayvan dağıtımları tamamlandı. Ancak 2020 yılında geçerli değil.

blank

koyun-inek-kredisi-desteği

Koyun almadan önce kendinize şu soruyu sormalısınız. Besicilik mi yapacaksınız? (Et üretimi için) Süt hayvancılığı mı yapacaksınız? (Süt satmak, süt ve süt ürünleri üretimi için) Her iki koşulda Devlet bankalarının en büyüğü ve en çok destek veren ZİRAAT Bankası yine destek veriyor. İster süt için hayvan bakın, ister et için krediniz hazır.

Ziraat Bankası Koyun Keçi Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Faizsiz koyun kredisi şuan yok arkadaşlar. Bu sebeple yılda %9 faiz ödemeniz gerekiyor. Bu faizi ise hemen hesaplayalım. 50 bin lira koyun kredisi çeken bir müşterinin aylık ödemesi gereken tutarlar aşağıda belirtilmiştir.

Kredi türü: Koyun Keçi Kredisi
Kredi tutarı: 50.000 TL
Faiz oranı: %0.5
Taksit sayısı: 60
Taksit tutarı: 994,78 TL
Geri ödenecek toplam tutar: 59.687,08 TL

Kredi tutarı: 50.000 TL
Faiz oranı: %0.5
Taksit sayısı: 36
Taksit tutarı: 1.548,43 TL
Geri ödenecek toplam tutar: 55.743,52 TL

Kredi tutarı: 50.000 TL
Faiz oranı: %0.5
Taksit sayısı: 24
Taksit tutarı: 2.243,17 TL
Geri ödenecek toplam tutar: 53.835,96 TL

Bu hesaba göre yılda %9 olan faiz aylık %0,5 olarak hesaplanmıştır. Görüldüğü üzere banka şubelerinden %1,15 oranlarına yakın seviyede çiftçilere ihtiyaç kredisi verildiğini düşünürsen, küçükbaş hayvan almak için ZİRAAT bankasının en uygun olduğu söylenebilir. Bu sebeple Ziraat üretici ve çiftçiyi en çok destekleyen banka olma sıfatını korumaya devam etmektedir.

keçi-koyun-kredisi

Ziraat Bankası keçi kredisi

Şekerbank Küçükbaş Koyun Keçi Alma Kredisi Şartları Nelerdir?

En az 2 senedir hayvan bakan, 50 keçisi veya 25 koyunu olan, (Hayvanlar küpeli olacak) 60 aylık vadede kredisini geri ödeyebilecek. Yılda bir kez ödeme şartını yerine getirebilecek çiftçiler ile üreticilere kredi vermektedir. Şekerbank bu kredi ile kalmayıp, Hasat Kart, Hasat Pos, adı altında ki projeleriyle çiftçilere hasat ve süt zamanında ödeme imkanı sağlamış ve aile çiftliği ile ise, köye kesin dönüş yapmak isteyenlere çiftlik kurabilmeleri amacıyla imkan sağlamıştır. Şekerbank koyun kredisini inceleyebilirsiniz.

Çiftçilerin inek veya koyun almak için ziyaret ettikleri, faiz oranlarının ve avantajlarının olduğunu söyledikleri kurum Tarım ve Kredi Kooperatifleridir. Bu kooperatifler çiftçinin tüm ihtiyaçlarına kişisel anlamda elli bin lira para vermektedirler.  Kooperatiflerce verilen küçükbaş hayvan kredisini inceleyebilirsiniz.

Çiftçiye Destek Veren Diğer Banka Şubeleri

Koç, koyun, kuzu, inek, buzağı, manda, düve almak için öncelikle Ziraat Bankasına sonra diğer bankaların en düşük faizli kredilerini inceleyin. 20 koyun alarak çiftlik kurmayı ve 20 koyundan ailenizi geçindirmeyi amaçlıyor iseniz, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu sebeple hesaplama işlemlerini dikkatli ve ayrıntılı yapın.

Ziraat Bankası TKK Hayvancılık Kredileri ve Faiz İndirimleri

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarımsal kredi vermeye devam ediyor. Kredi başvuruları 2020 yılının başında alınmaya devam edecek ve  31 Aralık 2020 tarihinde son bulacaktır. Sütçü etçi kombine sığır, damızlık düve, büyükbaş, küçükbaş, arıcılık, kanatlı, damızlık kanatlı, su ürünleri sektörlerinde verilecek olan desteklerim yatırım ve işletme dönemlerindeki faiz oranları ve kredi üst limitleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

blank

Krediden gerçek ya da tüzel kişiler, tarımsal kooperatifler faydalanabilecektir. Tebliğde belirtilen hayvan baş ve adet sayılarına sahip olan işletmelere destek sağlanacaktır. Kredi başvuruları Ziraat Bankası tarafından şahsen kabul edilmektedir. Desteklerden faydalanabilmek için ilk şart ÇKS kaydınızın olmasıdır. Kimlik belgesi, 3 yıllık bilanço ve gelir belgesi, kredi karşılığında gösterilecek olan teminat ve teşvik belgeleri ile başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası TKK kredilerinden faydalanabilmeniz için kredi notunuzun uygun olması ve sicilinizin temiz olması gerekiyor. 100 bin TL’ lik yatırım kredilerinin genel olarak faizsiz verildiği görülüyor. Ayrıca daha önce bu tarz kurumlara hayvancılık kredisi için başvuranların tekrar başvuru yapamayacağı da duyurulan şartlar arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Ziraat Bankası Tarım Kredi Kooperatifi üyeleri için 2020 yılında geçerli olacak 15 milyon TL. tutarında destek vermektedir. Bu kredi yatırım döneminde ve işletme dönemi için faiz destek oranı yüzde 75 oranındadır. Ziraat Bankasının güncel koyun kredisi faizlerini hesaplamak gerekirse;

 • 1 YILLIK KREDİNİN FAİZİ %9
 • AYLIK FAİZ ORANI %0,5

Koyun kredisi çekmek isteyen çiftçimiz bu kredi İŞLETME ve YATIRIM dönemlerinde yüzde 75 oranında faiz oranı uygulanacaktır. Eğer bankadan 1 yıl vadeli işletme döneminde küçükbaş koyun keçi satın almak için kredi çekerseniz;

Kredi Türü: Koyun Kredisi
Çekilen Miktar: 50.000,00 TL
Aylık Faiz Oranı: %0,5
Vade: 12 ay
Aylık Geri Ödeme: 4.330,95 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 51.971,38 TL

100.000 TL. 4 SENE VADELİ KOYUN KREDİSİ HESAPLAMA

Alınan Para: 100.000,00 TL
Aylık Faiz: 0,5
Kaç Ay Ödenecek: 48 ay
Aylık Ödeme Miktarı: 2.403,91 TL
Toplam Ödenecek Para: 115.387,89 TL

2020 yılında da tarım ve hayvancılık konularında destekler verilmeye devam edecek.

] }Yorumlar
 1. blank Yunus dedi ki:

  Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak istiyorum,yardımcı olur musunuz?

  1. blank Gönül dedi ki:

   Hayvan beslenmek istiyorum küçük baş yerim var

 2. blank birde kaşağı versin devled aşınıda versin kuzum sen yat dedi ki:

  devlet herşeyi versin , arasırada seni iyi etsin sen yat. Ekmek elden su gölden Ne güzel olur

 3. blank Kredi sartlari dedi ki:

  Arkadaslar, yorum yazmadan once isterseniz bir kere kredi sartlarini okuyun. Herhalde okuma yazmaniz vardir.

 4. blank Çankırı merkez akçavakıf köyü dedi ki:

  Bede destetekleme almak itiyorum nasıl alabilirim

 5. blank Cifci dedi ki:

  Kucuk bas hay van beslemek istiyorum

 6. blank İsa açık dedi ki:

  Hayvan çılik yapmak istiyorum

 7. blank ali aktaş dedi ki:

  Benim anlamadığım nokta krediler aylikmi ödenecek yıllık mı aylıksa çok sıkıntılı bn hayvancılık la uğraşıyorum 100 baş keçim var bana aylık getirisi yok yıllık getirisi var bn şahsen aylık ödeyemem

 8. blank Hakan dedi ki:

  Ben de koyun bakmak istiyorum ama yerim de yok nasıl iyi bir alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 9. blank ahmet dokuyan dedi ki:

  banka faizi harammış arkadasım senın ınternete tuş a basıp herseye bakmanda haram ne işin ınternetin başinda evınde tv pc olmadan otur işte müslümansan ne arıyosun buralarda

 10. blank Abdulah dedi ki:

  Devletten kuzulu koyun almak istiyorum

 11. blank Oğuzhan Er dedi ki:

  Küçük baş çiflik kurmak istiyorum

 12. blank soğuk ülke dedi ki:

  iyi guzelde faizin her turlusu buyugu kucugu hepsi haramdir yani filan banka yüzde on aliyor filan banka yüzde 0.1 aliyor olsa dahi faizin buyugude kucugude birdir yani uzun lafin kisasi devlet milletten alacagi 0.45 lik bir faizle ne zengin olur nede kalkinir millete yüzde 0 faizle kredi verin hem kafasi rahat olur hem ne devlet nede millet haram yemis olmaz

  1. blank Faiz dedi ki:

   Sacmalamayin. Islamdan haberiniz yok , faizden bahsediyorsunuz. Islam devletimi kurdunuz da devletin faizini sorguluyorsunuz? Yada krediyi alnin imanini sorgulamak icin vekaletmi aldiniz?

  2. blank birde kaşağı versin devled aşınıda versin kuzum sen yat dedi ki:

   sen yat. Çünkü Müslümana her şey günah.Hocaya vermek serbes.

 13. blank Senayi demir dedi ki:

  Köye gitme isiyorum koyunculuk yapmak istiyorum neyapmam gerek

 14. blank mehmet kara dedi ki:

  selam arkadaşlar kırşehir’in Akpınar ilçesinde 2 tane küçükbaş ve büyükbaş yapılabilecek tam teşkilat tapulu yerim var. ikiside mandıra olup çoban evi vardır.bu iş için düzgün ortak arıyorum.Alacak kişi isterse kiraya verir ya da satarım.

  1. blank Caner dedi ki:

   Kaç para fıyatı

 15. blank Orhan dedi ki:

  Bende buyuk bas ciftlik kurmak istiyorum ama maddi imkanim yok ne yapmaliyi

  1. blank Serkan altintas dedi ki:

   Benim abim var oda istiyor bende istiyorum. Ama paramiz yok bir el uzatan olsa. Deve seve yaparim bende kasap olarak. Bu isten iyi anlarim ama imkan yok

 16. blank Ayşe dedi ki:

  Bende bir bayan olarak çiftçilik yapmak istiyorum ama imkanım yok küçük baş hayvan la uğraşmakstiyorum kendi işimi yapmak istiyorum

  1. blank Aldım şükürler olsun dedi ki:

   Ben genç çifçiden hibe aldım gel yardım et bana

  2. blank Ciflik dedi ki:

   Beraber yapabiliriz

 17. blank buyukbas bugazi yapmak istiyorum dedi ki:

  Buzagi almak istiyorum kredi ve ya hibe almak istorum yerim var suluk lu ahir yaşım 21 dışarda yapamıyorum. Acaba nasıl yapmam gerekiyor ahirimiz 22 kümes ikiside yapabilirim 45 baş alır .hibe nasıl alabilirim

 18. blank küçük baş hayvancılık dedi ki:

  18 yaşındayım ben bu işi çok seviyorum hayvanlar otu yerken benm bile canım çekiyor devletim lütfen bana bişans verinde ben Allahın izniyle bu işi yapayım lütfen saygılarımı arz ederm…

 19. blank kuzu besi dedi ki:

  Emekli öğretmenim.bu işi yapmam için faizsiz kredi nasıl bulurum.her hangi bir tarım kuruluşuna üye olmalımıyım.

  1. blank mucahit dedi ki:

   1000 2000 koyuna bakacam yayla var agil var kendiminde 50 tane var malinizi alin gelin ortak bakalim yada bakiyim

 20. blank İyi ortak arıyorum hayvancılık yapmak istiyorum dedi ki:

  Hüseyin akardere
  İyi bir ortak arıyorum samimi

  1. blank Küçükbaş hayvancilik dedi ki:

   Yer neresi nasıl bir ortaklık ben de çok hevesli ve bilgiliyim bu konuda ama maddi imkânsızlık yüzünden yapmıyorum şartlar ve yer hakkında bilgi ve görü

   şmek isterim 05456269424 erhan

 21. blank büyük baş inek yetiştiriciliği dedi ki:

  Sayın ilgili Merhaba,
  14 dönüm arazim var çks sistemine kayıtlıyım tam destekli hibe projelerinden yararlanma konusunda bilgi rica ediyorum.

 22. blank küçük baş üretim dedi ki:

  küçük baş hayvancılık hibe hakkında bilgilendirme istiyorum hayvancılıkla ugrasiyorum

 23. blank keçilerımı çogaltmak istıyorum dedi ki:

  70 adet keçim var bunları nasıl çogaltabilirim

 24. blank küçük baş hayvan yetiştirciliği dedi ki:

  ne zaman bana geri donersiniz

 25. blank küçük baş hayvan yetiştirciliği dedi ki:

  koyun almak istiyorum

 26. blank şükrü aydın dedi ki:

  koyun kredisinin hibesinin genel şartları nedir

 27. blank Satlik seanen keçi dedi ki:

  20 doğum yapmış keçi 2 seanen sertifikalı teke 28 oğlak satılıktır. Bursa samanlida 20 bin lira fiyatı

 28. blank Küçükbaş dedi ki:

  Ankara da hazır kurulu tesisim var 1500 metre kapalı alan ve 10.5 dönüm çevrelediğim yerim var. Her detayına kadar düşünülmüş bir tesis mevcut ortaklık yapmak isteyen varsa tesis bizden. Masraftan kaçınılmamış bir tesisdir. Ortak olacak varsa küçükbaş hayvancılık yapılacaktır.

  1. blank Ortaklık dedi ki:

   20.000 tl ile yüzde kaç ortak olabilirsin

 29. blank Sut ve et koyunculugu dedi ki:

  Merhabs 200 koyun almsak istiyotum dort kardesiz koyde yssiyoruz lutfen ysrdimci olun

 30. blank Koyun beslemek dedi ki:

  50 koyun almak istiyorum sigortalı çalışıyorum ama hayvancılık ta yapmak istiyorum ailem le birlikte

 31. blank Küçük baş yetiştiricisi dedi ki:

  İşletmekaydım var küçük başhayvan yetiştirme sertifikamvar teminatımvar işletmem var kirasözleşmeli 100koyun almakistiyorum

 32. blank küçük baş hayvan almak istiyorum dedi ki:

  Koyun almak istiyorum 200 tane

 33. blank Kküçük baş hayvancılık dedi ki:

  koyun almak istiyorum

  1. blank Kküçük baş hayvancılık dedi ki:

   koyun almak istiyorum çok güzel

 34. blank Ben küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum dedi ki:

  Mehmet hilmi daldal koyun yetistiriciligi yapmak istiyorum nasıl yardımcı olursunuz

 35. blank özkan dedi ki:

  Ben küçükbaş hayvan yetiştirmek istiyorum

 36. blank Şahin dedi ki:

  Ben.240.koyun.aldım.240.koyuna.kekadar.kredi.alabilirim.krediyi.cogaltmak.icin.istiyorum.idalim.500.koyun.yapmak.yardımcı.olursanız.sevinirim

 37. blank Senol can dedi ki:

  Koyun almak istiyom guzel bir ciftlik kurmak istiyom yalniz cakallar varken durust is yapanlar kiredi alamiyo

 38. blank Cuneyt efe dedi ki:

  Köyün almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 39. blank hüseyin tuncay dedi ki:

  koyun almak istiyorum nasıl yardımcı olursunuz

 40. blank K.ERGİN dedi ki:

  ŞİNŞİLLA TAVŞANI BESİCİLİĞİ YAPMAK İSTİYORUM DEVLET KREDİ DESTEĞİ YAPMIYOR BANKALARDAN 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ 2 YIL SONUNDA TÜM BORCU KAPATACAK ŞEKİLDE KREDİ ALABİLİRMİYİM. BİR YIL ÖDEMESİZ KREDİ VEREN VAR LAKİN HAYVANLARIN ÜRETİMİ YETİŞMİYOR. AYRICA BU ÜRETİM İHRACAT KAPSIMINA DA GİRME ÖZELLİĞİ VAR.BİR YORUM ALA BİLİRMİYİM

 41. blank İbrahim Halil Yaşar dedi ki:

  Küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum şartlar nelerdir tlf

 42. blank mehmet kahraman dedi ki:

  koydekı arazıme porejelı koyunculuk yapacagım ahırve mustemelatı ıle hayvan almak ıcın kredı almak ıstıyorum ıstedıgım kredı mıktarı 500000tl mumkunmu
  .

 43. blank mehmet kahraman dedi ki:

  koydekı arazıme porejelı koyunculuk yapacagım ahırve mustemelatı ıle hayvan almak ıcın kredı almak ıstıyorum.

 44. blank Oguz sit dedi ki:

  Kucukbas hayvan yetistiriciligi yapmak istiyorum.koyde yasiyorum ve gerek koyde gerek yaylada yapmak istiyorum bu isi.devletten yada herhangi bir kurumdan nasil faydalanabilirim bilgi verirseniz sevinirim

 45. blank mehmet ararat dedi ki:

  devletin vermiş oldugu genç lere 30 bin hibe başvurusu bittimi ne zamana kadar gecerlilik süresi

 46. blank Sinan duman dedi ki:

  Merhaba ben 2007/2015 kadar küçük baş hayvan cılık yaptım 2015 te devletin yurtta yetişmiş kişileri ataması yaptı ben bu atamadan yararlandı ve memurluk hakkı kazan dım nevarki 15 günlük memurluktan sonra yanlış atama diye beni geri işten çıkardılar koyun larımı sattığımız kişi bana anlaşmayaptık diye koyunları gerı vermedi netice itibariyle işe girdim diye biran önce elden cıkartmam gereken hayvanlarını yarı fiyatına sattım zararın sa size şöyle söyleyin 48 koyun sattım 20 koyunlar bana olan borcunu ödedi sattığımız kişi bu parada koyunları alırken yardım den kıredi cekmiştim oraya gitti şimdi sizden yardım istiyorum yardımcı olursanız minnettar kalırım

 47. blank EMİNE DERELİ dedi ki:

  KUZULU KOYUNUN TANESİ KAÇ PARA HABERİNİZ VAR MI? DEVLETİN VERDİĞİ HİBE YETMEZ Kİ. 100 BİN LİRA DEVLET HİBESİ VERSİN Kİ, HERKES İŞİNE BAKSIN

 48. blank Mehmet dedi ki:

  Ortalama sekiz yıldır küçük çaplı hayvancılıkla ugrasmaktayız. Büyük baş besicilik yapiyoruz. Ama büyütmeyi planlıyorum. Ziraatten çiftçi kredisi de alabiliyoruz. Ama benim isteğim faizsiz kredi kullanmak istiyorum. Hibe olmasi önemli değil yeterki faizsiz olsun bunun için yol gösterebilirmisiniz??

 49. blank Bekir dedi ki:

  Bende kücük bas hayvan almak istiyorum yirmi donüm üzerinde yapılı mandıra ve evler var en az beşyüz koyun almayı düsünüyorum bana yardımcı olursanız sevinirim tlno

  1. blank devletdestekli dedi ki:

   Devlet genç çiftçi hibe projesi ile 30 bin lira hibe verdi. bunun haricinde şuan itibariyle devletin hayvancılık hibesi bulunmuyor. Bu kapsamda tek yapabileceğiniz ziraat bankası hayvancılık kredisine başvurmaktır. Bu başvuruyu da şahsen yapmalısınız. En uygun hayvan kredisi şuan itibariyle Ziraat Bankasındadır. KOSGEB vb. kurumlar hayvan kredisi vermezler.

 50. blank Recep kocgündüz dedi ki:

  Ziraat bankazından 50.000 den fazla kıreti alamazmıyız daha fazla hayfan almayı düşünür sek

  1. blank devletdestekli dedi ki:

   Bankaya teminat verebilirseniz neden olmasın. Banka ile birebir görüşün.

 51. blank Abdulcevher dedi ki:

  Bende küçük baş hayvan almak istiyorum beni net bilgilendirin 054

 52. blank özcan dedi ki:

  benimde 3.. 4 dönüm yerim var ve o arsamın içinde mandıramda var pek müsait olmasada az bir çaba ile düzelir ve enaz 80 100 arası koyun bakılabilir boş yer ve koyun için otlatmalık meralarda bol o yüzden koyun bakmak istiyorum ne yapmam gerekiyo nereye müracaat etmem gerekiyor bilgi verirseniz çok sevinirim

 53. blank Emrah dedi ki:

  şartları nelerdir arkadaşlar

 54. blank burak dedi ki:

  hocam ulascagim bi numara

 55. blank mehmet dedi ki:

  koyde 25 dekar arazım var ılk defa damızlık koyun yetıtırmek ıstıyom gereklı olan agıl ve bakıcı evı ıcın porejem hazır bunlara ılveten 100adet damızlık koyun ıcın paraya ıhtıyacım var yardım alabılırmıyım. ıpotek gosterebılırım saygılar.

 56. blank savaş dedi ki:

  Meraba hayvancilik yapmak istiyom ama nasil bi yol izlemem lazim bilmiyom yerimiz ve arazimiz var nasil destek alabilirim bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkurler

 57. blank Gonca dedi ki:

  Biz esimle küçük baş hayvancılık yapmak istiyoruz ama yerimiz yok koye tasinmak istiyoruz devlet destekli ve ya bir iki yıl sonra ödemeli kredi alabilirmiyim köyden de ev ve arazi alabilmek için yada hazır çiftlik alabilmek için

 58. blank Hüseyin dedi ki:

  Kredi almak için ne yapmam gerekiyor

  1. blank Kobi kalkınma dedi ki:

   sizlere ulaşabileceğimiz bi itibarat numarası alabilirsek detaylı bilgilendirmeyi yapabiliriz hüseyin bey

   1. blank erdal dedi ki:

    sizin le konusm gerekiyor
    bbende kucuk bas damizlik almak istiyorum istanbuldan koye yer lestim suan cobancilik yapiyorum. ve kendi nizden yararlanmak istiyorum

    1. blank Hibe ve teşvikler dedi ki:

     Talebinizi belirtin, bilgi verelim hocam.

 59. blank Hüseyin dedi ki:

  Hayvancılık işine girmek istiyorum ama yerim ve arazi var hayvan almak için kredi ye ihtiyacım var