geri ödemesiz hibe hayvan kredisi esnaf kefalet kredisi tablet başvurusu maddi yardım faizsiz kredi geri ödemesiz destek
DOLAR
8,1225
EURO
9,7915
ALTIN
466,40
BIST
1.365
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
17°C
İstanbul
17°C
Çok Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
17°C
Cuma Az Bulutlu
17°C
Cumartesi Gök Gürültülü
17°C
Pazar Çok Bulutlu
15°C

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları (Küçükbaş)

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları (Küçükbaş)
A+
A-

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği de belirli kurallar dahilinde gerçekleştirilecek olan bir faaliyettir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi barınma ve beslenme konuları hayvanlar için de önem arz etmektedir. Bazen süt bazen de etlerinden faydalanmak için bu hayvanları besleriz. Onların da beslenmelerinde dikkat edilecek olan hususlar vardır. Açık alanlarda yayılan hayvanlar, ihtiyaç duydukları tüm vitamin ve mineralleri karşılayabilirler. Ancak verilecek olan yemlerle de bu ihtiyaçların takviyesi gerçekleştirilmelidir. Verilecek yem tür ve miktarları hayvanların yaşlarına, cinslerine, bulundukları coğrafi konuma göre değişiklik gösterecektir.

Verimin sağlanması adına ilk faktör olarak enerji sayılabilir. Kalitesiz ve kaba yemler hayvanlarda enerji miktarının düşmesine yol açacak ve beslenme ihtiyaçları karşılanamayacaktır. Enerji sağlanabilecek besin maddelerini şüphesiz tahıllardır. Yetersiz beslenme durumunda hayvanların yavrularının gelişim durumları yavaşlar. Damızlık koyun ve keçi yetiştiriciliğinde ise hayvanlarda döl verimi düşecektir. Yine protein eksikliğinin olması durumunda hayvanlarda gelişim problemlerine rastlanacaktır. Koyun ve keçilerin ihtiyaç duydukları mineraller ise tuz, fosfor ve kalsiyumdur. Çinko eksikliği de teme problemlerden bir tanesidir. Hayvanlar böyle bir rahatsızlık durumunda birbirlerinin tüylerini yemeye çalışabilir ya da tüyleri dökülebilir. Kaba veya yoğunlaştırılmış yemlerde tuz miktarı düşüktür. Ayrıca selenyum maddesinin çok kullanılması da çeşitli sıkıntılara yol açacaktır. A, D ve E vitaminleri de yeterli miktarlarda verilmelidir. Hayvanlar yedikleri yem miktarlarının en az 2 an fazla 4 katı kadar su tüketmelidir.

koyun-keçi-yemi
Koyun ve Keçi Yemi

Küçükbaş hayvan yem çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Kuzu Büyütme Yemi: Kuzu büyütme yemi hayvanların 2. haftalarından itibaren 13. haftalarına kadar kullandırılmaktadır. Enerji, protein, vitamin ve mineraller bakımından yeterli olan bu yem hayvanların iskelet yapılarının güçlenmesini sağlayacaktır. Hayvanların kilolarında da artış meydana gelmektedir. 50 kilogramlık çuvalları 75- 80 TL’ ye satılmaktadır.

Kuzu Besi Yemi (Enerji): Kuzu büyütme yemini kestikten sonra, hayvanların kesileceği vakte kadar bu yemlerin tüketilmesi gerekmektedir. Erken gelişim sağlar. Hayvanların ihtiyaç duydukları enerji, vitamin, mineral ve protein ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacaktır.

Toklu Besi Yemi: Sindirimi kolaylaştırıcı özelliği vardır. Hayvanların kesime kadar olan dönemlerinde kullandırılabilir. Yemlerin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Tokluk döneminde ait olan keçi ve tekelere 500 gr. verilebilmektedir.

Koyun Süt Yemi: Hayvanların süt sağma dönemlerinde kullanılmaktadır. Sindirimi kolaylaştırma özelliği bulunmaktadır. İştah açıcı olan bu yemler, çift kuzu yapma ihtimalini artırmakta ve döl verimliliği sağlamaktadır. Sağılan koyun ve keçiler için kullanımı idealdir. Yem yedikten sonra hayvanların suları verilmelidir.

Keçi Süt Yemi: İştah açıcı olan bu yemler hayvanların sağıldığı dönemlerde kullanılır. Kullanılan besin maddeleri gerekli olan vitamin, mineral ve proteinleri içermelidir. Yeni kullanıma başlayanlar için ilk haftada günde 2- 3 öğün verilebilir.

0 faizli keçi kredisi veriliyor!

Tarım Kredi Kooperatifleri Yem Fiyatları

Ülkemizde mevcut olan tüm TKK yem fabrikaları Tarım Kredi Yem bünyesi altında birleştirilmiştir. 12 adet yem fabrikası bulunmaktadır.

tarım-kredi-yem-fiyatları
Tarım Kredi Yem
 • İmece Yem A.Ş.
 • Big Yem A.Ş.
 • Denizli Yem A.Ş.
 • Tes Tarım
 • Sakarya Yem A.Ş.
 • Poyraz A.Ş.
 • Altınova Yem A.Ş.
 • Başak Yem A.Ş. fabrikaları birleştirilmiştir. Tarım Kredi Yem büyükbaş ve küçükbaş hayvan yem satışı gerçekleştirmektedir.
Kuzu Büyütme Yemi65 TL
Besi Yemi65 TL
Toklu Besi Yemi60 TL
Koyun Süt Yemi60 TL
Keçi Süt Yemi65 TL

Tarım Kredi Kooperatifleri’ nin yem fiyatları tahmini olarak ifade edilmiştir. Detaylı bilgi için http://www.tarimkrediyem.com.tr/iletisim sayfasında bulunan iletişim formundan ve illerinizde bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri il müdürlüklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

CP Koyun ve Keçi Yemi

CP yem sektörünün en tanınmış markalarından bir tanesidir. Güncel yem fiyatları aşağıdaki tablodaki gibidir;

CP Düve Yemi68,50 TL
CP 1.Uluslararası Kuzu Büyütme Yemi69,50 TL
CP Kuzu Besi Yemi68,50 TL
CP Buzağı Başlangıç Yemi75,50 TL
CP Buzağı Büyütme Yemi75,50 TL
CP 2.Uluslararası Süt Yemi72,50 TL
CP. 3.Uluslararası  Besi Geliştirme66 TL
CP. 1.Uluslararası Süt Yemi80 TL
CP Süt yemi toz69 TL

CP yem fabrikaları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Özveren Yem

1994 yılından yem üreten firma AR-GE çalışmalarına özen göstermekte ve kullanılan ham maddeleri itina ile seçmektedir. Yemlerin içerisinde enerji, ham yağ, protein ve selüloz bulunmaktadır.

Süt Yemi 50 kg61 TL
Besi Yemi 50 kg61 TL
Süt Yemi 50 kg67 TL
Süt Yemi 50 kg69 TL
Süt Yemi 50 kg72 TL
Besi Yemi 50 kg67 TL
Kuzu Büyütme Yemi 50 kg68 TL
Buzağı Büyütme Yemi 50 kg68,50 TL
Süt Yemi Toz67 TL
Düve Yemi 50 kg66 TL

Diğer yem çeşitleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Malkara Yem

Kuzu yemleri yüksek protein içermektedir. İçeriğinde tahıllar bulunmaktadır. Yem katkıları da mineral ihtiyacının karşılanması amacı ile kullanılmaktadır. Sindirim sırasında oluşacak bakterilerin önlenmesi, bağışıklığın artırılması, taş oluşumunun engellenmesi ve yaşam süresinin uzatılması hedeflenmektedir.

malkara-yem-fiyatları
Malkara Yem

Kuzu büyütme yemleri de katkı maddeleri bakımından tahıl içermekte ve protein bakımından zengin olmasına önem verilmektedir.Güncel yem fiyatları aşağıda yer alan tabloda ifade edilmektedir.

Koyun Keçi ve Kuzu Yemleri
Ekonomik Kuzu YemiKarakuzu Eko Paketi74,5 TL
0-2 Aylık Kuzular İçinBaşlangıç80 TL
2 ay ve sonrası içinBüyütme81 TL
Koyun ve keçi için süt yemiSüt71,5 TL

Özlem Tarım Ürünleri

1980 yılından beri yem üretimi yapan bir firmadır. Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yetiştiriciliği konusunda firma tüm yem çeşitlerini sunmaktadır.

Kuzu Başlangıç Yemi90 TL
Kuzu Büyütme Yemi86 TL
Kuzu Büyütme Yemi81 TL
Kuzu Besi Yemi74 TL
Kuzu Besi Bitiş Yemi82 TL
Toklu Besi Yemi77 TL
Toklu Besi Yemi75 TL
Toklu Yemi74 TL
Koyun ve keçi süt yemi77 TL
Koyun ve Keçi süt yemi84 TL

Diğer yem fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İpek Yem

1988′ den beri firma yem sektöründe faaliyet göstermektedir. Firma, hazırladığı yemlerin bilimsel araştırmalar neticesinde oluşturulduğunu ifade etmektedir. Saatte 100 tonluk üretim yapılabilmektedir. Yem üretiminin yanı sıra firma ham madde ticari de yapmaktadır. Yem sektöründe ise, flake, küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı sektöründe kullanılan yemlerin üretimi yapılmaktadır.

Yem KonusuFiyat
Toplu Besi Yemi Taneli80 TL
İpek Kuzu Besi Yemi62 TL
Kuzu Başlangıç Yemi84 TL
Kuzu Buzağı Yemi81 TL

Büyükbaş, flake ve kanatlı yemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bu firmalara ek olarak internet üzerinden yem alabileceğiniz pek çok internet sayfası da bulunmaktadır.

n11.com ‘ da Atılım marka kuzu büyütme yemi 88 TL’ ye satılmaktadır. Sipariş vermek için sayfayı ziyaret ediniz.

sahibinden.com da silaj, besi ve süt yemi konularında çeşitli ilanlar yer almaktadır. Sayfayı ziyaret ederek fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

ipek-yem-fiyatları
İpek yem fiyatları

Yem Alabileceğiniz Diğer Firmalar

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı yem üretimi yapacak çiftçilere finansal destek sağlamaktadır.

 • Çok yıllık bitki üretimlerine 90 TL,
 • Tek yıllık üretimlere 60 TL,
 • Silajlık mısır üretenlere 100 TL,
 • Kuru tarım yapılan yem bitkilerine 40 TL destek verilmektedir.

Yetiştiricilik bölgelerinde desteklemelere ek olarak yüzde 25 oranlarında ilave destek sağlanacaktır. Ayrıca fiğ, burçak mürdümük ekecek olanlar da alacağı desteklere yüzde 50 ilave yapılacaktır. Başvuru süreci ile ilgili bilgiyi bakanlığın resmi internet sayfasından alabilirsiniz.

Fiyat artışları ile birlikte yem fiyatlarının da arttığı görülmektedir. Fiyatlar, internet üzerinden yapılan araştırmalar sonucunda firmaların internet sitelerinden elde edilmiştir.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Nail dedi ki:

  Sayın yetkililer yem kıredisi alma istiyorum alamıyorum bankalar gecikme de diye yem kıredisi vermiyorlar bizler nasıl hayvancılık yapacağız buna hiçmi çare yok

  (5/5)