Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği 2021 (İBB)

İBB Başkanı S.Ekrem İMAMOĞLU Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği verileceğini duyurdu. İşte detaylar…

Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği 2021 (İBB)
14 Eylül 2021 10:51

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden küçükbaş hayvan yetiştiricilerine küçükbaş hayvan yemi desteği verileceği açıklandı. İBB başkanı Ekrem İmamoğlu resmi twitter hesabından duyurulan ve havan yetiştiricilere yem maliyetlerine destek olmak amacıyla başlatılan destek çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği 2021 (İBB)

İBB Küçükbaş Hayvan Yem Desteği Başvuruları 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçilere verilecek Yem Desteği Başvuruları Başladı.

Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği 2021 (İBB)
  Talep formunuzu İstanbul İli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne teslim ediniz.

İBB Küçükbaş Hayvan Besi Yem Desteği Başvuru Evrakları

Çiftçilerden desteğe başvuru için bazı evraklar istenecektir. Başvuru için talep edilen belgeler ise;

 • Kimlik Fotokopisi,
 • İşletme Kayıt Belgesi,
 • İstanbul İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Üye Belgesi,
 • Başvuru Dilekçesi istenmektedir.

İBB tarafından Besi yemi Desteği başvuru dilekçesi için tıklayınız.

Başvuru dilekçesinde gerekli bilgiler olarak işletmenizin adresini, küçükbaş hayvan sayısını hayvan cinsini ve üretici bilgileri olarak tüm bilgileriniz yazılmalıdır.

Ayrıca dilekçeye ek olarak yukarıdaki belgelerde başvuru yapılacak olan İstanbul ili Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine teslim edilmelidir.

İstanbul ili Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği

 • Adres: Ferhatpaşa Mahallesi Şehitler Caddesi Yıldızhan Apartmanı no:5 kat:1 daire:6 Çatalca/İSTANBUL
 • Tel: 0212 787 22 59
 • Başvuru talep formu için tıklayınız.

İBB Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği DETAYLAR

 • Tarım ve Orman Bakanlığından alınan “İşletme Kayıt Belgesi” ile İstanbul İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine üye olmayan işletmelere besi yemi desteği verilmeyecektir.
 • Yem desteğinden yararlanabilmek için, “İşletme Kayıt Belgesi” ile İstanbul İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği üyeliği kendi adına olacaktır.
 • Besi yemi desteği kapsamında verilecek yem miktarı alt/üst sınırını Değerlendirme Komisyonu belirleyecektir.
 • Kendisine teslim edilen besi yemini kullanmayanlar veya başkasına devredenler hakkında yasal işlem yapılacaktır. Verilen besi yeminin parasal karşılığı kendilerinden tahsil edilecek, bu kişiler sonraki yıllarda Müdürlüğümüzce verilecek herhangi bir destekten yararlandırılmayacaklardır.
 • Besi yemi desteğinden yararlananlar kontrol ve denetim amacıyla gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeline gerekli kolaylığı sağlayarak yardımcı olacaktır.
 • Verilecek besi yemi desteği yerine fabrikadan farklı bir evsaf ve türde yem talep etmek, yemin nakdi karşılığını talep etmek veya verilecek yemi farklı dağıtım yapılacak zaman dışında talep etmek gibi durumlara kesinlikle izin verilmeyecektir.
 • Verilecek besi yeminden kaynaklanabilecek herhangi bir hastalık veya gelişim geriliği vb. durumlarda Müdürlükten herhangi bir suretle maddi veya manevi tazmin, talep, zarar giderme, zarara karşılık farklı bir istekte bulunma gibi talepler yapılmayacaktır.
 • Yanlış ve yanıltıcı bilgi ve belge verenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Başvurular; 14 Şubat 2021 tarihine kadar Devam Edecektir.

2021 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da % 75 hibeli Yem desteği verilmeye devam ediyor.

İBB tarafından çiftçilere verilen destekler bununla da bitmiyor.

İBB Silajlık Mısır Tohumları Hibe Desteği Verilecek

İBB Muhtarlık ve Gıda daire Başkanı Ahmet Atalık; Çiftçimize tamamıyla hibe olarak silajlık mısır tohumları dağıtıyoruz. % 60-65 oranında çiftçilerin maliyetlerini düşürmüş olacaklarının müjdesini verdi. Ekrem imamoğlu resmi twitter adresinden yaptığı açıklamasında;

Bu destek üreticiye can suyu olacak. İBB ilk kez çiftçilere yem üretimi için tohum desteği veriyor. Ücretsiz olarak dağıtılan silajlık mısır tohumu sayesinde üretim maliyetleri ciddi oranda düşüyor. İstanbul’da tarıma ve hayvancılığa olan destekler büyüyerek artmaya devam edecek.

Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği 2021 (İBB)

İBB 9 ilçede Çiftçilere Silajlık Mısır Tohumu Dağıtıyor

234 çiftçiye 1175 paket dağıtımı yapılacak ve yaklaşık 7 bin dekarlık bir alanda üretim olacak 60 bin ton civarında da çiftçiler bu tohumlar ile ürün elde etmiş olacaklar. Destek çiftçileri maddi açıdan rahatlatacak.

Küçükbaş Hayvan Besi Yemi Desteği 2021 (İBB)
Çiftçilere Yem üretimi için tohum desteği müjdesi

Bu yıl içerisinde hayvancılıkla uğraşan çiftçilere ayrı, bitkisel üretim ile uğraşan çiftçilere ayrı daha birçok destek İBB tarafından verilmeye devam edileceği tüm desteklerin yolda olduğu müjdesi verildi.

16 milyon için çalışıyoruz” sayfası üzerinden İBB tüm çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Yusuf Gönen Yusuf Gönen dedi ki:

  Kars a niye yem desteği yok yem desteği yok ona bir diyeceğimiz yokda bizi bitirmeye çalışıyorlar burda neymiş mera kanunu çıkmış hayvanlar 20 nisanda çıkacak 1 kasımda içeri girecek biz nasıl bukadar pahalı yem ve samanla bakalım hangi zihniyet böyle şeyler çıkarıyor anlam veremedim