Devlet Destekli

Liposuction-Yağ Aldırma 2020 Fiyatları

Liposuction-Yağ Aldırma 2020 Fiyatları

Kişiler beslenme alışkanlıkları, genetik özellikleri ve yaşam şartları nedenleriyle kilo verememektedir. Fazla kilolarından diyet programları ve düzenli spor yapıp kurtulamayan kişiler vücutlarında fazla bulunan yağları aldırmayı yani liposuction olmayı tercih ediyor. Liposuction nedir, hangi bölgelere uygulanır ve 2020 yılı liposuction (liposakşın) fiyatı nedir? detayları yazımızda..

Liposuction Nedir? Nasıl Uygulanır?

Liposuction vücutta belli bölgelerde zayıflamaya cevap vermeyen yağ dokularının vakum yöntemi ile deri altından alınması için yapılan estetik işlemidir. Liposuctiondaki amaç ani kilo vermek değil bölgesel olarak incelmektir. Vücudun hemen her bölgesinde bu işlem uygulanabilmektedir. Bu ameliyat kilo vermiş olan kişilerin sarkan ve fazla olan yağlarını alarak şekilsel bozukluklarının gidermekte ve kişinin vücuduna estetik görünüm vermektedir. Vücutta yağ dokusunun fazla bulunduğu yerler liposuction için uygundur. Liposuction işleminde genel anestezi uygulanmaktadır. Kişi ağrı ve acı gibi herhangi bir şey hissetmez. Bazen küçük bölgelerde yapılacak işlemlerde lokal anestezide uygulanmaktadır. Ameliyat süresi ise yağ alınacak bölge miktarına göre değişmekte ortalama olarak 1 ve 5 saat arasında gerçekleşmektedir. Yağ aldırma sonrasında ameliyat izleri olmamaktadır. Ameliyat sonrasında hemen sonuç görülmekte fakat kişi bir haftalık süreçte şişlik yaşamaktadır. Bir haftanın sonunda en fazla şiş olduğu hal ortaya çıkacak ve bir ayın sonunda da şişlikler tam anlamıyla gözle görülür derecede inmiş olacaktır. 1 ayın sonrasında ameliyat yapılan bölgede azda olsa sertlikler meydana gelecektir. Bu sertlikler 3 aya düzelecektir. Toplam 6 ayın sonunda hiç ameliyat olunmamış bir halde olunacaktır. Liposuction ameliyatı yapılır yapılmaz kişi iyi olsa da ameliyattan 6 ay geçtiğinde en iyi sonuçları alacaktır. Vücutta bulunan yağ sayısı liposuctionla beraber düşürülmekte buda demek değil ki kişi liposuction yaptırdıktan sonra uygulama yapılan bölgede bir daha eskisi gibi yağ bulunmayacaktır. 11 milim yağ bulunan karın bölgesinde, liposuctiondan sonra 3 milim yağ kalacaktır ve kilo alındığında çok fazla olmasa da karın bölgesinde yağın milimlerinde genişleme söz konusu olacaktır. Ameliyattan belirli süre sonra alınan 3- 4 kilo liposuctionı çok etkilememektedir. Fakat liposuction sonrasında kilo kontrolü elden bırakılmamalıdır. Liposuctionda alınan yağlar, kişiden kişiye değişmekte ve kişinin kilosuna ek olarak ameliyat yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama olarak kişiden en fazla 5-6 litre yağ alınmaktadır. Kişinin kilosuna göre bölgeden alınacak yağ miktarı da değişmektedir. Kilosu 50 olan kişinin 5 litre yağ alınması fazla iken kilosu 100 olan kişiden 6 – 7 litre kolaylıkla alınmaktadır.

Liposuctionda ameliyat sonucu etkileyen en önemli faktör kişinin deri elastikiyetinin mevcut durumudur. Kişinin derisi sıkı ve sert ise ameliyat sonucu kesinlikle başarılı olacaktır. Fakat cilt gevşemiş, yumuşamış ve kilo alıp veren kişilerin deri elastikiyeti bozulacağı için sonuç yağ azalmasında başarılı olsa da derinin toparlanması anlamında sert deriye kıyasla daha az olacaktır. Yaşın genç oluşu, yağ fazlalığı ameliyat sonucunu etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Derinin ne şekilde toparlanacağını etkileyen faktörler kişinin yaşı, cildin sıkılığı ve bölgedeki yağ miktarının fazlalığıyla alakalıdır. En iyi sonuçları yağ fazlalığı ve cilt sıkılığı olan kişiler almaktadır.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Uzun zamandır adını sıklıkla duyduğumuz liposakşın (Liposuction) vücutta fazla bulunan yağ dokularının deri altından alınması ile gerçekleşmektedir. Estetik denildiğinde akıllara ilk kadınlar gelse de erkekler tarafından burun estetiğinden sonra en fazla yaptırılan estetik liposuction olmaktadır. Alınacak olan yağ doku miktarları kadınlarda ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Uzmanlar liposuction ameliyatı olmadan önce kişilerin egzersiz yapmasını bu sayede yağ alımının daha başarılı olacağını söylemektedir. Liposuction ameliyatı yapılan bölgeler;

  1. Boyun 
  2. Üst kol
  3. Göğüs (kadın ve erkek)
  4. Uyluk (iç ve dış)
  5. Karın
  6. Bel çevresi (Göbek)
  7. Kalçalar

Erkeklerde Yağ Aldırma – Liposuction

Sadece kadınlar tarafından yaptırıldığı düşünülse de Liposuction erkekler tarafından da tercih edilmekte ve yağ aldırma ameliyatı yaptıran erkeklerin sayılarında giderek artış yaşanmaktadır. Genellikle erkekler göbek bölgesi yağları için liposuctiona başvurmaktadırlar. Erkeklerde bölgesel yağlanmalar göbek deliği etrafında ve belin iki yanında olmaktadır. Göbek bölgesi yağları liposuction ile alındıktan sonra göbek bölgesindeki değişim gözle görülür biçimde olur. Genetik ya da hormon yapı sebebiyle erkeklerin memelerinde büyüklük olabilmektedir. Buna jinekomasti denmektedir. Hastalığın tedavisi gerçekleştikten sonra meme bölgesine liposuction uygulanabilmektedir.

Erkeklerde Liposuction

2020 Yılı Liposuction Fiyatları

2020 yılı liposuction fiyatları erkekler ve kadınlar tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Liposuction fiyatların belirlenmesinde birçok etmen bulunmaktadır. Liposuction olacak kişinin vücudundan alınacak yağ bölgelerinin sayısı ve bu bölgelerden çıkarılacak yağ miktarı fiyatlarda değişiklik gösterecektir. Tek bölge ile çoklu bölgelerde uygulanacak liposuctionın arasında fiyat farklı çok olacaktır. Bölge sayısı fazla olduğundan çıkarılacak yağ miktarına bağlı ameliyat süresi uzayacaktır. Ameliyat süresi de fiyatı etkilemektedir. Hastane ya da klinik seçimi ve doktor seçimi de ücretleri değiştireceği gibi ameliyat sonrası yatış işlemleri içinde ek fiyat farkı olmaktadır. İllere göre ortalama fiyatlar, İstanbul’da liposuction fiyatı 8.000 TL ve 25.000 TL arası, İzmir‘de liposuction 10.000 TL ve 25.000 TL arası ve Ankara‘da liposuction fiyatları ise 7.500 TL ve 20.000 TL aralığında değişmektedir. Hastane ya da klinik doktorunun yağ miktarı analizinden sonra kişilere en net ve güncel fiyat bilgisi verilecektir.

Yorumlar
  1. Ramiye mutlu dedi ki:

    Devlet desteklimi