Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2023 (Bölgesel Karın ve Göbek Yağı Aldırma)

Vücutlarında fazla bulunan yağları aldırarak beden küçültmeyi planlayan ve liposuction olmayı tercih eden kişiler hangi bölgelerinde yağ aldırma işlemi yaptırabilirler, 2023 yılı liposakşın fiyatları ne kadar içeriğimizde detaylandırdık.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2023 (Bölgesel Karın ve Göbek Yağı Aldırma)

Doğum yapmak veya fazla kilo almak gibi karın ve kalçada bölgesel yağlanma sorunu yaşayanlar, kilo veremeyenler, fazla kilolu görünmekten rahatsız olanlar ve bunu kendilerine sorun haline getirenler (liposuction) deneyin. Liposuction yani yağ aldırma. Liposuction düşünen kişiler için liposuction nedir, nasıl yapılır, liposuction fiyatları ne kadar, bölgesel liposuction ve genel bölgesel liposuction fiyatlarını detaylı bir şekilde anlattık. İşte kilo problemlerine hızlı çözüm sunan anında fit bir görüntü için Liposuciton ameliyatı fiyatları…

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

2023 yılında bel, göbek ve kol bölgesindeki liposuction fiyatları kadın ve erkekler için 11.000 TL ile 37.000 TL arasında değişmektedir. Bölgesel yağ aldırmak isteyenler Özel Hastaneler, kamu hastaneleri ve kliniklerden analiz ettirerek net fiyat bilgisi alabilirler.

Devlet Hastanesinde Yağ Aldırma Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Devlet hastanesinde liposuction fiyatları, hastanın bölgesel yağlanmasına göre kadın ve erkekler için 8.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. Özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de karın germe ve liposuction yöntemleri uygulanmaktadır.

Liposuction ameliyatını devlet karşılıyor ama estetik görünüm için yapılan liposuction ameliyatlarında ücret alınıyor. Devlet hastanelerinde birçok estetik uygulama yapılmaktadır. Sağlık sorunu boyutunda olmayan ve sadece estetik amaçlı yapılan işlemler için cüzi bir ücret alınmaktadır. SSK kapsamında yağ aldırma ameliyatı için herhangi bir ücret talep edilmeden sağlık nedenleriyle devlet hastanelerinde yağ aldırma işlemi yapılmaktadır.

Bölgesel yağ aldırma fiyatları 2023 yılında şu şekildedir:

Liposuction Yapılacak BölgelerLiposuction Ameliyat Fiyatı
Göbek ve bel çevresinde yağ aldırma fiyatları 10.500 TL-33.000 TL
Kol, göbek bel, göğüs gibi bölgelere bölgesel yağ aldırma fiyatı 22.000 TL-37.000 TL
Kadınlarda Liposuction Fiyatı16.000 TL-37.000 TL
Erkeklerde Liposuction Fiyatı16.000 TL-37.000 TL
Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları

Bahsettiğimiz liposuciton ameliyatı fiyatları ortalama olup, en net ve güncel fiyat bilgisi hastane veya klinik doktorunun yağ miktarı analizi yapıldıktan sonra kişilere verilecektir.

Pubis Bölgesi Yağ Aldırma Fiyatları Ne Kadardır?

Pubis bölgesel liposuciton ameliyatı fiyatları ortalama 13.000 TL ile 28.000 TL arasında değişmektedir. Bel çevresi ve kasık bölgesinin hemen üzerinde bulunan kasık bölgesi liposuction fiyatı, ölçümlerinize, doktorunuza, bulunduğunuz illere ve yağ litre oranına göre değişiklik gösterecektir. En doğru fiyat bilgisini tercih ettiğiniz hastanelerden alabilirsiniz.

Vaser liposuction Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Vaser Liposuction, yağların emilmesi işlemidir. İşlem yapılacak bölgeye göre işlem ücreti 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Operasyon sırasında kişiden 4 ila 5 kilo kadar yağ alınması mümkündür. Alınan yağ kişinin vücudunda 5-6 kiloya eşdeğerdir.

Karın Yağı Aldırma Fiyatları 2023 Güncel

Karın yağ aldırma fiyatları devlet hastanesi, özel hastane ve kliniklere göre 8.000 TL ile 37.000 TL arasında değişmektedir.

Ameliyatsız Yağ Aldırma Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

Ameliyatsız yağ aldırma lazer lipoliz olarak adlandırılır ve alınacak bölge ve yoğunluğa göre fiyatlar 4.500 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

Liposuction Kimlere Uygulanmaz?

Liposuction uygulanan kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Deri elastikiyetini kaybetmemiş kişilerde, ameliyat sonucunda gözle görülür oranda değişimler olmaktadır.
 • Genetik özelliği veya yaşı nedeni ile deri gerginliğini kaybetmiş kişilerde uygulama sonrası ortaya çıkabilecek sarkma ve buruşukluklar uygulama için sınırlayıcı faktörlerdir.
 • Böyle durumlarda sadece vücudunuza liposuction yaptırmanız yeterli olmayacaktır.
 • Dermolipektomi denilen fazla deri çıkarma işlemleri ile de destekleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir cerrahi işlem ve genel anestezi açısından riskli olup, başka ciddi problemi olanlar ise;

Liposuction yaptırmadan önce uzman kişilerden ayrıntılı bilginin alınması gerekmektedir. Çünkü herkesin vücut yapısı farklı olduğundan, her birey için uygulanması doğru değildir. Özellikle çok kilolu kişilerde zayıflama amacı ile yapılmasının sonunca çok büyük bir değişim beklenmemelidir. Fakat doğum yapmış, karın derisinde çatlaklar ve sarkmalar olmamış, sadece yağ birikintisi ve deri gerginliğini kaybetmiş kişilerde liposuction uygulaması önerilmektedir.

Bölgesel Yağ Aldırma Yaptıranların Yorumları!

Göbek eritme fiyatları hakkında güncel bilgiler kadın kulübü ve ekşi gibi platformlarda mevcuttur. Bölgesel liposuction yaptıranlar işlem sonrası korse kullanımını önermektedir. Farklı platformlardan liposuction yaptıranların öncesi ve sonrası yorumlarını inceleyerek bu işlem sonrası nasıl görüneceğinizi, ne kadar kilo verebileceğinizi öğrenebilir, doktorlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Siz de liposuction yaptırmayı düşünüyorsanız ilgili hastane sekreterinden ayrıntılı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Liposuction Ücretinin SGK Karşılar mı?

Estetik görünüm amaçlı yapılan ameliyatları SGK karşılamamaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı İle Kaç Kilo Verilir?

Yağ aldırma ameliyatı sonrasında 8 ile 10 kilo arasında bir yağ kütlesinin vücuttan dışarı atıldığı söylenmektedir. Kişiden kişiye ve vücut yapısındaki farklılıklardan kaynaklı verilen kilo oranlarında da değişimler olmaktadır.

Devlet Hastanesinde Yağ Aldırma Hangi bölüm?

Devlet hastanelerinde yağ aldırma işlemi yaptırmak isteyen kişiler bölgelere göre cildiye veya genel cerrahiden randevu alması gerekmektedir.

Liposuction Sonrası Kaç Beden İnceltir?

Liposuction sonucunda hastanın boyu hastaya göre değişebilir ancak bir ile beş beden arasında incelme sağlanabilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Hayrunisa Hayrunisa dedi ki:

  Merhaba istanbul umraniye hangi devlet hastanesi yag aldırma liposakşin yapılyor?

 2. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Samsun’da hangi devlet hastanesi Liposuction yapıyor

 3. Avatar of Çetin Çetin dedi ki:

  Benim göğsümde liposuction ameliyatı yaptırmak istiyorum tektikler tamam fiyatı ne kadar solda 16 gr yag sağda 23 gr yağ var

 4. Avatar of Hamiye Hamiye dedi ki:

  Ben 52 yasindayim saglik dutumum liposuction a uygun. Ssk emekisiyim. Liposuctin da ayni zamanda cilt deki catlaklar gideriliyomu?.