Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2022 (KİLO VERMEK İÇİN)

Vücutlarında fazla bulunan yağları aldırmayı yani liposuction olmayı tercih eden kişiler yağ aldırma ameliyatı nedir, hangi bölgelere uygulanır, 2022 yılı liposuction (liposakşın) fiyatları ne kadar, göbek yağı aldırma ameliyatı fiyatları ve tüm merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızın içeriğinde yer almaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2022 (KİLO VERMEK İÇİN)

2022 yılında erkekler ve kadınlar için yağ aldırma, liposuction fiyatlarını detaylandırdık.

Doğum, fazla kilo alımı gibi karın ve kalçalarda biriken bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, kilo veremeyen, kilolu görüntüsünden rahatsız olan ve bunu kendinde sorun haline getiren kişiler (liposakşın) Liposuction yani yağ aldırma ameliyatı yöntemini denemektedir. Yağ aldırma işlemini yaptırmayı düşünen kişiler için liposuction nedir, nasıl yapılır, liposuction fiyatları kaç TL, bölgesel yağ aldırma ve public bölgesi yağ aldırma fiyatlarını detaylandırdık. İşte kilo problemlerine hızlı çözüm sunan anında fit görüntüye Liposuciton ameliyatı fiyatları..

Liposuction Hakkında

Liposuction bölgesel yağ aldırma işlemi genellikle kilo vermekte zorlanan ve vücudunu hızlı şekillendirmek isteyen kişilerin kullanmış olduğu bir yağ aldırma uygulamasıdır.

Vücutta yağ dokusunun fazla bulunduğu yerler liposuction için uygundur. Liposuction işleminde genel anestezi uygulanmaktadır. Kişi ağrı ve acı gibi herhangi bir şey hissetmez. Bazen küçük bölgelerde yapılacak işlemlerde lokal anestezide uygulanmaktadır.

Ameliyat süresi ise yağ alınacak bölge miktarına göre değişmekte ortalama olarak 1 ve 5 saat arasında gerçekleşmektedir. Liposuctionda alınan yağlar, kişiden kişiye değişmekte ve kişinin kilosuna ek olarak ameliyat yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama olarak kişiden en fazla 5-6 litre yağ alınmaktadır. Kişinin kilosuna göre bölgeden alınacak yağ miktarı da değişmektedir. Kilosu 50 olan kişinin 5 litre yağ alınması fazla iken kilosu 100 olan kişiden 6-7 litre kolaylıkla alınmaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Yağ aldırma operasyonu fiyatları 2022 yılında 8.500 TL ile 35.000 TL arasında operasyonun yapılacağı bölgeye ve tercih edilen hastanenin fiyat tarifesine göre değişmektedir.

Bölgesel Yağ Aldırma İşlemi 2022 Fiyatları

Bölgesel yağ aldırma işlemi boyun, üst kol, kadın ve erkeklerde göğüs, karın ve bel çevresine vücut şekillendirme amacı ile yapılmaktadır. Alınacak olan yağ doku miktarları kadınlarda ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Uzmanlar liposuction ameliyatı olmadan önce kişilerin egzersiz yapmasını bu sayede yağ alımının daha başarılı olacağını söylemektedir.

Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları 2022 yılında şu şekildedir:

Liposuction Yapılacak BölgelerLiposuction Ameliyat Fiyatı
Göbek ve bel çevresinde yağ aldırma fiyatları 8.500 TL-30.000 TL
Kol, göbek bel, göğüs gibi bölgelere bölgesel yağ aldırma fiyatı 20.000 TL-35.000 TL
Kadınlarda Liposuction Fiyatı14.000 TL-35.000 TL
Erkeklerde Liposuction Fiyatı14.000 TL-35.000 TL
Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları

Bölgesel olarak yaptıracağınız liposuction uygulaması yağ litresine, yağ alınacak bölgeye, doktorlara ve hastanelere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Belirttiğimiz liposuciton ameliyatı fiyatları ortalama olup hastane ya da klinik doktorunun yağ miktarı analizinden sonra kişilere en net ve güncel fiyat bilgisi verilecektir.

Devlet Hastanesinde Liposuction Yapılıyor mu?

Yağ aldırma ameliyatını devlet karşılar ancak estetik görünüm için yapılan yağ aldırma ameliyatlarında ücret alınmaktadır. Devlet hastanelerinden birçok estetik uygulama yapılmaktadır. Sağlık problemi derecesinde olmayan ve sadece estetik amaçlı yapılan işlemlerden az da olsa bir ücret alınmaktadır. Liposuction devlet hastanelerinde SSK’ya bağlı yağ aldırma ameliyatı işlemlerini sağlık sebebi ile olan kişilerden ise ücret talep edilmeden yapılmaktadır.

Siz de liposuction yaptırmayı düşünüyorsanız ilgili hastane sekreterinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Yağ Aldırma Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Devlet hastanesinde liposuction fiyatları erkek ve kadınlara göre 5.000 TL ile 8.000 TL arasında hastanın bölgesel yağlarına göre değişmektedir. Özel hastanelerde yapıldığı gibi devlet hastanelerinde de karın germe, liposuction yöntemleri ile yağ aldırma işlemleri yapılmaktadır.

İçeriğimizde yağ aldırma fiyatları hakkında belirtmiş olduğumuz fiyat aralıkları ortalama olarak verilmiştir. Devlet hastanesi ya da özel klinikler ile iletişime geçerek yağ aldırma fiyatları hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Pubis Bölgesi Yağ Aldırma Fiyatları Ne Kadardır?

Pubis bölgesel liposuciton ameliyatı fiyatları ortalama olarak 10.000 TL ile 25.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Bel çevresi ve kasık bölgesinin hemen üzerinde bulunan pubis bölgesi yağ aldırma fiyatları ölçülerinize, doktorunuza, şehirlere ve yağ litre oranına göre değişiklik gösterecektir. En net fiyat bilgisini tercih edeceğiniz hastanelerden alabilirsiniz.

Karın Yağı Aldırma Fiyatları 2022 Güncel

Karın yağı aldırma fiyatları devlet, özel ve özel kliniklere göre 5.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir.

Ameliyatsız Yağ Aldırma Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Ameliyatsız yağ aldırma işlemine lazer lipoliz denilmekte fiyatları ise 2.500 TL ile 6.000 TL arasında yağ aldırtma işlemi yapılacak bölgelere ve yoğunluğa göre değişmektedir.

Liposuction (liposakşın) Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Liposuction olacak kişinin vücudundan alınacak yağ bölgelerinin sayısı ve bu bölgelerden çıkarılacak yağ miktarı fiyatlarda değişiklik gösterecektir. Tek bölge ile çoklu bölgelerde uygulanacak liposuctionun arasında fiyat farklı çok olacaktır. Bölge sayısı fazla olduğundan çıkarılacak yağ miktarına bağlı ameliyat süresi uzayacaktır. Ameliyat süresi de fiyatı etkilemektedir. Hastane ya da klinik seçimi ve doktor seçimi de ücretleri değiştireceği gibi ameliyat sonrası yatış işlemleri içinde ek fiyat farkı olmaktadır.

Liposuction Kimlere Uygulanmaz?

Liposuction uygulanan kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Deri elastikiyetini kaybetmemiş kişilerde, ameliyat sonucunda gözle görülür oranda değişimler olmaktadır.
 • Genetik özelliği veya yaşı nedeni ile deri gerginliğini kaybetmiş kişilerde uygulama sonrası ortaya çıkabilecek sarkma ve buruşukluklar uygulama için sınırlayıcı faktörlerdir.
 • Böyle durumlarda sadece vücudunuza liposuction yaptırmanız yeterli olmayacaktır.
 • Dermolipektomi denilen fazla deri çıkarma işlemleri ile de destekleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir cerrahi işlem ve genel anestezi açısından riskli olup, başka ciddi problemi olanlar ise;

Liposuction yaptırmadan önce uzman kişilerden ayrıntılı bilginin alınması gerekmektedir. Çünkü herkesin vücut yapısı farklı olduğundan, her birey için uygulanması doğru değildir. Özellikle çok kilolu kişilerde zayıflama amacı ile yapılmasının sonunca çok büyük bir değişim beklenmemelidir. Fakat doğum yapmış, karın derisinde çatlaklar ve sarkmalar olmamış, sadece yağ birikintisi ve deri gerginliğini kaybetmiş kişilerde liposuction uygulaması önerilmektedir.

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Yağ Aldırma Ameliyatı İle Kaç Kilo Verilir?

Yağ aldırma ameliyatı sonrasında 8 ile 10 kilo arasında bir yağ kütlesinin vücuttan dışarı atıldığı söylenmektedir. Kişiden kişiye ve vücut yapısındaki farklılıklardan kaynaklı verilen kilo oranlarında da değişimler olmaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Kaç Yaş Sınırı?

Yağ aldırma ameliyatlarında yaş sınırı 18 TL’dir. 18 Yaşından küçükler için yasal zorunluluk sebebi ile ailelerin onayı ile ameliyat yapılmaktadır.

Yağ Aldırma İşlemi Tehlikeli Midir?

Her ameliyatın bir riski olduğu kadar liposuction işleminde de bir o kadar tehlike vardır. Normal şartlara bakıldığında riskli bir işlem değildir. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan ameliyatlar öncesinde kişiden tüm bilgiler alınır. Vücut yapısına bağlı olarak anesteziye alerjisi ya da tepkisi olup olmadığı kontrol edilir. Böylece tüm riskler en aza indirilir.

Liposuction Sonrası Kaç Beden İnceltir?

Liposuction sonucunda hastanın boyu hastaya göre değişebilir ancak bir ile beş beden arasında incelme sağlanabilir.

Bölgesel Yağ Aldırma Yaptıranların Yorumları Tavsiyeler

Liposuction fiyatları hakkında yorumları kadınlar kulübü ve ekşi gibi platformlarda yer almaktadır. Bölgesel Yağ Aldırma Yaptıranların işlem sonrasında mutlaka korse kullanımını tavsiye ediyor. Sizde farklı platformlardan Yağ aldırma işlemi yaptıranların öncesi ve sonrası yorumlarını inceleyerek bu işlem sonrasında nasıl görüneceğiniz, kaç kilo verebileceğinizi öğrenebilir doktorlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  Keşke ücretsiz yapabilseydiniz birine farkli gorunmek icin herseyimi verirdim inanin ki ben param olsa direk yaptiricam yağ aldırmayı ama pandemi yuzunden bir halt yiyemiyorum ve parasizim acaba yardim eden olmaz mi

  1. Avatar of Eyüp Eyüp dedi ki:

   olmaz

   1. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:
 2. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Merhaba ismim ebru kilolu değilim 1.63 57kilodayım fakat 1 buçuk senedir spor yapamadığım ve pandemi dolayısıyla daha önce de belirgin olan alt karın oldukça ve biraz yan bölgelerde yağlanma söz konusu bu benim büyük bir takıntım oldu Devlet hastanesi desteği nasıl alabilirim fiyatlar çok uçuk !!

  1. Avatar of Hamiye Hamiye dedi ki:

   Ben 52 yasindayim saglik dutumum liposuction a uygun. Ssk emekisiyim. Liposuctin da ayni zamanda cilt deki catlaklar gideriliyomu?.

 3. Avatar of Nesrin Nesrin dedi ki:

  Karnimdan yag aldirmak istiyorm ama fiyat ucmuş devlet destekli hastanelerin ögrenmek istiyorum

 4. Avatar of Senanur Senanur dedi ki:

  Ailemde lipoodem sorunum var buna devlet desteği saglanirmi.erken menapoz ve östrojen eksikliği sorunu var. Bu nedenden dolayı annemde çocukluğumdan olan ağrılar bendede yaklaşık 15 yıldan beri var.yasim 37.yanitlarsaniz memnun olurum

 5. Avatar of Senanur Senanur dedi ki:

  Devlet desteği için hangi şartları yerine getirmeliyiz,kol boyu kısa olduğundan kollarda yağ birikimi oluyor,vede boyun fıtığından dolayı kollarını kullanmakta zorlanan birine devlet desteği olur mu kol bilgisi için