Devlet Destekli

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2020

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2020

Ülkemizde maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yardım yapan kurum ve kuruluşlar, belediyeler olduğu gibi şahıslar da yardım yapmaktadır. Eğitim bursları adı altında yaygın olarak yapılan bu yardımların konuları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu şahıslar zor durumda olan, maddi yardıma ihtiyacı olan ya da barınma sorunu yaşayan insanlara yardım etmektedir. Zenginler ve iş adamları yardım yapan çeşitli vakıflarla da irtibat halinde olarak yapılması planlanan projelere destek vermektedir. Holding sahipleri ve hissedarları tarafından yapılan bu yardımlar gizlilik ilkesine uygun olarak yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda televizyonlarda bu şekilde yapılan yardımların haberleri yer almaktadır. Holding sahipleri ve çeşitleri zenginler internet siteleri üzerinden yardım yapacaklarını duyurmaktadırlar. Eğer sizde para sıkıntısı çekiyorsanız bu tarz yardım yapan şahıslara sesinizi duyurmalısınız. Senet karşılığı para bulma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

maddi-yardım-yapan-zenginler

Maddi yardım yapan iş adamları ve zenginler bu yardımları karşılıksız yapmaktadırlar.

Bu tarz yardım yapan insanlar yardımları karşılıksız olarak yapmaktadır. Sizden herhangi bir beklentileri olmamaktadır. Eğer biri size yardım edeceğini iddia ediyor ve size senet imzalatıp borcunuza faiz uygulanacağını ifade ediyorsa bu kişi muhtemelen tefecidir. Bizden söylemesi.

Devlet tarafından yapılan yardımlar cüz-i miktarlarda olmaktadır. Asgari ücretle zor şartlarda geçinen vatandaşlarımız ekstra bir ihtiyaç olduğunda ne yazık ki borçlanmak zorunda kalıyor. Bankalardan kredi çekiyor. Fakat bunu da ödemekte zorlandığında durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Böyle durumlarda yardımsever iş adamları ve zenginlere ulaşmanız yararınıza olacaktır. Yardım talep ettiğiniz kişiler doğruluğunuzu teyit etmek için hakkınızda araştırma yapabilirler. Yapılan araştırmalar neticesinde eğer doğru söylediğinize inanırlarsa size seve seve yardım edeceklerdir.

Yardım Yapan Şahıslara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 1. Yardım sever kişiler bazı dönemlerde internet sayfalarında paraya ihtiyacı olan kişilere maddi destek sunacaklarını ifade eden duyurular yayınlamaktadır. Bunları takip edebilirsiniz.
 2. Eğer internet sitelerinde bu tarz duyurular yoksa, beraber çalıştıkları vakıflara başvurarak vakıflar aracılığı ile yardım alabilirsiniz.
 3. Yardımda bulunan şirketleri belirleyerek onların genel müdürlüklerine mağduriyetinizi anlatan bir mektup yazabilirsiniz.
 4. Yardım yapma niyetinde olan kişiler vakıflar aracılığı ile yardım sağlamaktadır. Bu vakıflar neredeyse her şehirde ve her ilçede mevcuttur. Yardım talebinizi bu vakıflara bildirebilirsiniz.
 5. Yine benzer olarak yardım yapan şirketleri tespit ederek yardım talebinizi ifade eden bir mail atabilir, internet üzerinden onlara ulaşabilirsiniz.
 6. Sosyal medya platformları üzerinden bu kişilere ulaşabilirsiniz.
 7. Kimi iş adamları ise muhtarlıklarla iletişime geçerek yardım yapmak istediklerini ifade etmektedirler. Bu nedenle sizde muhtarınıza durumunuzu ifade ederseniz yardımcı olacaktır. Eşi vefat etmiş dul kadınlar eşi vefat etmiş yardımı (500 TL) almak için ilgili yerlere başvuru yapabilirler.
Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şirketler Hangileridir?

Ülkemizde en zengin şirket ve holdingler,

 • Kaptan Şirketler Grubu
 • LC Waikiki (Yardım talep formu)
 • Anadolu Endüstri Holding
 • İçdaş Demir- Çelik
 • Kıraça Holding
 • Öztürk Yatırım
 • Borusan Holding
 • Sabancı Holding (Yardım ve bağış politikası)
 • Aksoylar
 • Enka İnşaat
 • Zorlu Grup
 • Saray Halı
 • Dedeman Holding (Sosyal projeler ve yardım)
 • Yıldızlar Yatırım
 • Abdi İpekçi İlaç
 • Enka İnşaat’ tır. Bu şirketler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaşılmakta ve farklı alanlarda yardımlar yapılmaktadır. Bu şirketler kurdukları vakıflar üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor.

En Çok Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay olarak bilinmektedir.

Maddi Açıdan En Çok Yardım Yapan Ünlüler ise; Seda Sayan, Müge Anlı, Esra Erol, Serap Akkaya olarak bilinmektedir.

yardım-yapan-iş-adamları

Son 10 yılda en çok yardım yapan iş adamlarını sizler için araştırdık.

Son 10 Yılın En Çok Yardım Yapan İş Adamları Listesi

Aşağıda en zengin iş adamları ve yıllık yaptıkları bağış miktarları gösterilmektedir;

 1. Koç Holding (Mustafa Koç) 1.103.41 TL
 2. Bilkent (Ali Doğramacı) 762 bin TL
 3. Fiba Holding (Hüsnü M.Özyeğin) 675 bin TL
 4. Doğuş Holding (Ferit F.Şahenk) 302 bin TL
 5. Opet (Fikret Öztürk) 232 bin TL
 6. Enka (Sinan Tara) 231 bin TL
 7. Anadolu Endüstri Holding (Tuncay Özilhan) 200 bin TL
 8. Boydak (Hacı Boydak) 200 bin TL
 9. Doğan Holding (Begümhan Faralyalı) 160 bin TL (Bağış ve yardım politikası)
 10. Ağaoğlu (Ali Ağaoğlu) 148 bin TL

Dünyaca Ünlü İş Adamları

 • Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, ebola virüsü ile mücadele için 50 milyon dolar bağışta bulundu.
 • Facebook’un kurucusu yine ebola virüsü ile mücadele için 25 milyon dolar bağışladı.
 • ABD’li ünlü televizyoncu Oprah Winfrey çalışanlarının kredi borçlarını ödüyor.
bill-gates

Bill Gates en çok bağış yapan iş adamlarından…

 • İrlandalı rock grubu olan U2’nin solisti Bono bağlı bulunduğu vakfa 25 milyon dolar bağış yaptı.
 • George Clooney ABD’de kasırganın vurduğu bir köye 1 milyon dolar bağışladı.
 • Sting Güneş Afrika’daki yağmur ormanlarına 25 milyon dolar bağışladı.

Sizde bu kişilerin çalıştığı vakıf ve dernekler ile irtibata geçerek yardım talebinde bulunabilir, onlara sesinizi duyurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Çeşitli kurum, kuruluş ve şahıslar tarafından yapılan aynı ve nakdi yardımlar 2020 yılında da yapılmaya devam edecektir.

Yorumlar
 1. İsmettimas dedi ki:

  S.a ben işitme engelliyim durumum yok ne olur yardım edermisiniz bana kiramı veremiyorum 0534 ne olur yardım edin

 2. Funda dedi ki:

  Lütfen yardım edin şu virüs hastalığı yuzunden ise çağırmiyorlar gündelikçi temizlik işine gidiyordum ekmek a lacak param yok cicuklarima yemek filan ypamiyiru. Kahvaltı koyamiyirum lütfen yardımcı olun çok bir miktar para istemiyorum bu virüs geçene kadar ihtiyacalarim karşılayacağım kadar fatura ödeyim evin kirasını ödeyim çocuklarıma kahvaltı Alıyım yeter lütfen yardımcı olun allah sizden razı olsun yardım eli uzatacak olanlara

 3. Asire dedi ki:

  Lutfan yardim edin bize cok ihtiyacim var

 4. Erol dedi ki:

  Slm ben istanbuldan erol çok sıkıntı yaşıyorum 2 çocuğum var maddi sıkıntıdan dolayı çocuğumu okuldan aldım evim kira odiyemuyom borcum var bakamiyom yardımlarını zi bekliyorum

 5. Tuncay dedi ki:

  Selamünaleyküm hayırlı işler hayırlı cumalar hayırlı günler olsun ben 4 aydan beri çalışmıyorum matti sıkıntı içindeyim kredi borcum var ödeyemiyorum işsizim Allah rızası için yardım edin İzmir den

 6. Özgür dedi ki:

  Senette para verecek birilerini arıyorum, borçlarımi kapatmam geriyor sesimi duyun numaram 054

 7. Umut dedi ki:

  Mereba benim iki cocugum var kiraciyim durumum cok kotu insaat iscisiyim is yok cocuklarimin istediklerini alamiyorum lutfen yardim edin allah rizasi icin 0543 3694278

 8. Umudum dedi ki:

  Merhaba eşim asker asker 2 çocuğum evim.kira çocuklarimin gida bez ve süt ihtiyaçlari var çoçuklrim 2 ve 3 yaşinda ne olur bize yardimci olun 2 ayda bir 550 tl destek aliyrum devletten ama kirama nile yetmiyor çocuklarim açik bez kullandiğim için hep pişik

 9. Ailem için dedi ki:

  Virus butun planlarimizi bozdu, turizm calisaniyim, nisan ayinda ise baslayacaktim her sey guzel olacakti, 2 cocugumu ve esimi gecindirip huzurlu bir hayat surecektik. Olmadi, Allahin sinaviyla karsi karsiyayiz, Allah Kerim buda geçer.. ben karsiliksiz yardim degilde, bana eylul ayina kadar borç verebilecek bir yardimsever ariyorum.. evet borç, borcum borc, gercekten ihtiyacim var, ama dedigim gibi borç, umarim ulasacagim aradigima, ve bu yardimi yapacak kisiye duaci ve minnetdar olacagim.

  1. Mehmet dedi ki:

   Hangi sehir

 10. Asire dedi ki:

  Ben aksaraydan asire kocam astim hastasi bende tansiyon hastasiyim kocamin calisacak durumu yok maddj durumumuz yok oglumm cezaevinde ben gercekten cok zor durumdayim gelin evin durumuna bakin heryer dokuluyor rutubetten hasta olduk kocam ve ben hasta olduk yardim eli uzatin bize…

 11. Süleyman. Yucel dedi ki:

  Koronavürus.nedeNiye. Ev. Çıkamıyorum. Ev.borcum.var2kide.üniversite. öğrencimiz. Var gündelik. Yemye ciddi. Olarak.çalışıyorum. 10.gündür.evde.n.dışarı. Çıkamıyorum. Dezenfekte. Feste. Malzemesi. Bile.alamıyorum. tlf.

  1. Zeynep dedi ki:

   Mrb Allah rızası için duyun sesimi çok zor durumdayım üç çocukla ne yapacam bilmiyrm kiraciyim esim isisiz virüsten dolayı borcumuz var doğalgazı odeyemedim ay başında kapatacaklar hava çok soğuk çocuklarım soğukta ne yapacak onların suçu ne ne 🙁

 12. Kader dedi ki:

  4 çocuğum var kiradayim bana yardım eli uzatın is

 13. Sevgi Ersöz dedi ki:

  Merhaba corona virüs nedeniyle eşimi işten çıkardılar 7 aylık bebeğimiz ev kira Allah rızası için bizede el uzatın.

 14. Muraz guler dedi ki:

  Annem 2 yildir hasta ppah hastaligi bede işisiz kirdei maduruyum bi is bi yardim destegi