Devlet Destekli

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2020

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2020

Ülkemizde maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yardım yapan kurum ve kuruluşlar, belediyeler olduğu gibi şahıslar da yardım yapmaktadır. Eğitim bursları adı altında yaygın olarak yapılan bu yardımların konuları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu şahıslar zor durumda olan, maddi yardıma ihtiyacı olan ya da barınma sorunu yaşayan insanlara yardım etmektedir. Zenginler ve iş adamları yardım yapan çeşitli vakıflarla da irtibat halinde olarak yapılması planlanan projelere destek vermektedir. Holding sahipleri ve hissedarları tarafından yapılan bu yardımlar gizlilik ilkesine uygun olarak yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda televizyonlarda bu şekilde yapılan yardımların haberleri yer almaktadır. Holding sahipleri ve çeşitleri zenginler internet siteleri üzerinden yardım yapacaklarını duyurmaktadırlar. Eğer sizde para sıkıntısı çekiyorsanız bu tarz yardım yapan şahıslara sesinizi duyurmalısınız. Senet karşılığı para bulma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

maddi-yardım-yapan-zenginler

Maddi yardım yapan iş adamları ve zenginler bu yardımları karşılıksız yapmaktadırlar.

Bu tarz yardım yapan insanlar yardımları karşılıksız olarak yapmaktadır. Sizden herhangi bir beklentileri olmamaktadır. Eğer biri size yardım edeceğini iddia ediyor ve size senet imzalatıp borcunuza faiz uygulanacağını ifade ediyorsa bu kişi muhtemelen tefecidir. Bizden söylemesi.

Devlet tarafından yapılan yardımlar cüz-i miktarlarda olmaktadır. Asgari ücretle zor şartlarda geçinen vatandaşlarımız ekstra bir ihtiyaç olduğunda ne yazık ki borçlanmak zorunda kalıyor. Bankalardan kredi çekiyor. Fakat bunu da ödemekte zorlandığında durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Böyle durumlarda yardımsever iş adamları ve zenginlere ulaşmanız yararınıza olacaktır. Yardım talep ettiğiniz kişiler doğruluğunuzu teyit etmek için hakkınızda araştırma yapabilirler. Yapılan araştırmalar neticesinde eğer doğru söylediğinize inanırlarsa size seve seve yardım edeceklerdir.

Yardım Yapan Şahıslara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 1. Yardım sever kişiler bazı dönemlerde internet sayfalarında paraya ihtiyacı olan kişilere maddi destek sunacaklarını ifade eden duyurular yayınlamaktadır. Bunları takip edebilirsiniz.
 2. Eğer internet sitelerinde bu tarz duyurular yoksa, beraber çalıştıkları vakıflara başvurarak vakıflar aracılığı ile yardım alabilirsiniz.
 3. Yardımda bulunan şirketleri belirleyerek onların genel müdürlüklerine mağduriyetinizi anlatan bir mektup yazabilirsiniz.
 4. Yardım yapma niyetinde olan kişiler vakıflar aracılığı ile yardım sağlamaktadır. Bu vakıflar neredeyse her şehirde ve her ilçede mevcuttur. Yardım talebinizi bu vakıflara bildirebilirsiniz.
 5. Yine benzer olarak yardım yapan şirketleri tespit ederek yardım talebinizi ifade eden bir mail atabilir, internet üzerinden onlara ulaşabilirsiniz.
 6. Sosyal medya platformları üzerinden bu kişilere ulaşabilirsiniz.
 7. Kimi iş adamları ise muhtarlıklarla iletişime geçerek yardım yapmak istediklerini ifade etmektedirler. Bu nedenle sizde muhtarınıza durumunuzu ifade ederseniz yardımcı olacaktır. Eşi vefat etmiş dul kadınlar eşi vefat etmiş yardımı (500 TL) almak için ilgili yerlere başvuru yapabilirler.
Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şirketler Hangileridir?

Ülkemizde en zengin şirket ve holdingler,

 • Kaptan Şirketler Grubu
 • LC Waikiki (Yardım talep formu)
 • Anadolu Endüstri Holding
 • İçdaş Demir- Çelik
 • Kıraça Holding
 • Öztürk Yatırım
 • Borusan Holding
 • Sabancı Holding (Yardım ve bağış politikası)
 • Aksoylar
 • Enka İnşaat
 • Zorlu Grup
 • Saray Halı
 • Dedeman Holding (Sosyal projeler ve yardım)
 • Yıldızlar Yatırım
 • Abdi İpekçi İlaç
 • Enka İnşaat’ tır. Bu şirketler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaşılmakta ve farklı alanlarda yardımlar yapılmaktadır. Bu şirketler kurdukları vakıflar üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor.

En Çok Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay olarak bilinmektedir.

Maddi Açıdan En Çok Yardım Yapan Ünlüler ise; Seda Sayan, Müge Anlı, Esra Erol, Serap Akkaya olarak bilinmektedir.

yardım-yapan-iş-adamları

Son 10 yılda en çok yardım yapan iş adamlarını sizler için araştırdık.

Son 10 Yılın En Çok Yardım Yapan İş Adamları Listesi

Aşağıda en zengin iş adamları ve yıllık yaptıkları bağış miktarları gösterilmektedir;

 1. Koç Holding (Mustafa Koç) 1.103.41 TL
 2. Bilkent (Ali Doğramacı) 762 bin TL
 3. Fiba Holding (Hüsnü M.Özyeğin) 675 bin TL
 4. Doğuş Holding (Ferit F.Şahenk) 302 bin TL
 5. Opet (Fikret Öztürk) 232 bin TL
 6. Enka (Sinan Tara) 231 bin TL
 7. Anadolu Endüstri Holding (Tuncay Özilhan) 200 bin TL
 8. Boydak (Hacı Boydak) 200 bin TL
 9. Doğan Holding (Begümhan Faralyalı) 160 bin TL (Bağış ve yardım politikası)
 10. Ağaoğlu (Ali Ağaoğlu) 148 bin TL

Dünyaca Ünlü İş Adamları

 • Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, ebola virüsü ile mücadele için 50 milyon dolar bağışta bulundu.
 • Facebook’un kurucusu yine ebola virüsü ile mücadele için 25 milyon dolar bağışladı.
 • ABD’li ünlü televizyoncu Oprah Winfrey çalışanlarının kredi borçlarını ödüyor.
bill-gates

Bill Gates en çok bağış yapan iş adamlarından…

 • İrlandalı rock grubu olan U2’nin solisti Bono bağlı bulunduğu vakfa 25 milyon dolar bağış yaptı.
 • George Clooney ABD’de kasırganın vurduğu bir köye 1 milyon dolar bağışladı.
 • Sting Güneş Afrika’daki yağmur ormanlarına 25 milyon dolar bağışladı.

Sizde bu kişilerin çalıştığı vakıf ve dernekler ile irtibata geçerek yardım talebinde bulunabilir, onlara sesinizi duyurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Çeşitli kurum, kuruluş ve şahıslar tarafından yapılan aynı ve nakdi yardımlar 2020 yılında da yapılmaya devam edecektir.

Yorumlar
 1. Muhittin yuksel dedi ki:

  Ben 3 cocuk babasiyim evim kira sizden cocuklarim icin gida komur veya giyecek yardimi istiyorum kira 500tl oduyorum lutfen yardim edin

 2. Serpil dedi ki:

  Merhaba benim gıda yardımına çok ihtiyacım var yetişemiyorum annemle babam benim yanında kalıyorlar 1 çocuğum var bazen onun okul ihtiyacına bile yetişemiyorum gerek gıda gerek 500 tl ne olursunuz banada yardımcı olun lütfen çok ihtiyacım var

 3. Arif dedi ki:

  Selamlar zengin abiler ben karstan arif kredi çektim dükkan açtım batağa düştüm şimdi kredi borçlarım var ödüyemiyorum düşüp kalkmayan bir allah tır ilkin allahtan sonrada sizden yardım istiyorum bana yardım edin çok kötü haldeyim allah rızası için bunu okuyan yardım sever abiler bana yardım edin rabbim için çocuklarım daha çok küçükler allah nasip etmesin haram parayı kötü şeyler yapmak istemiyorum ne olur elimden tutun utanıyorum ama çaresizim rabbim birinizi bin etsin bana kollarınızı açın ne olur yardım sever abiler

 4. Arif dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var icralık oldum

 5. Ebru dedi ki:

  Paraya ihtiyacım var bana yardım edicek biri var mı

 6. Uğur dedi ki:

  Çok zor durumdayım Evimize icra gelecek Yardım edin bana lütfen

 7. neşe dedi ki:

  merhaba
  boşanmış babamın emekli maaşıyla geçimini sağlayan 50 yaşında bir bayanım. borçlarını ödemek için bankadan kredi çektim fakat onuda ödeyemiyorum iş bulamıyorum borçlarını ödemek için borç alıyorum aldığım emekli parasıyla rutin geçimimi bile karşılaamıyorum işin içinden çıkamıyorum .

 8. Melek dedi ki:

  Ihtiyacim var lütfen yardim edermisiniz

 9. Sevgi dedi ki:

  İyi günler işim yok yarına kadar borcumu ödemem gerek lütfen sadece 500 tl borcum var lütfen yardimci olun yoksa elektrik su kapqcanacak allah rızası için

  1. Eyüp dedi ki:

   Kredi borçlrım gecikti evime icra gelecek.lütfen bana yardımcı olun lütfen.

 10. hatice dedi ki:

  merhaba ben hatice 3 çocuk annesiyim 2 çocuk bez kesiyor 1 mama yiyor ve yetişemiyorum 1 okula gidiyor acil yardım diyorum para deyil bez mama istiyorum lütfen çocuk lar için elinden tutun

 11. Gamze kaya dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin lütfen evimi tahlıye etmek için kapıma geldiler icra memurları borcum var ödeyemedim pazartesı gününe kadar müddet verip gittiler ne borcumu ödeyeceğim ne de evden cıkabılecek gücüm var evimi tahlıye etseler de sahip çıkanım olmadıgından cocugumla beraber sokakta kalcam duyarlı ve vıcdanlı kişilere sesleniyorum lütfen yardım edin ıban Tr7 ziraaat bankası

 12. sultan dedi ki:

  slm ben bosandim 10 yasinda oglum la yasıyorum çalışıyorum kirada oturuyorum tek bisey istiyorum ben oglumu evde yanliz birakip ise gidiyorum sadece oglumdan haber almak icin oglyma telefon almama yardim edermisiniz ben calismak zorundayim

 13. Doğan dedi ki:

  Merhaba efendim çenem çok kötü durumda (çiğneme sorunu, konuşma bozukluluğu, yanak çökmesi vs. Sorunları yaşıyorum ameliyat olmak istiyorum ama maddi durumum iyi değil öğrenciyim lütfen destek :(:(

 14. İsimsiz dedi ki:

  Utaniyorum ama iihtiyacim. Var yardim edermisiniz