Devlet Destekli

Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler (Koronavirüs)

Maddi Yardım Yapan İş Adamları Zenginler (Koronavirüs)

Koronavirüs nedeniyle zor durumda olan, çalışamayan vatandaşlarımıza gerek devlet, gerekse özel firmalar ve kişiler tarafından birçok maddi yardım imkanları sağlanıyor. Borcu olanların borçları erteleniyor, kirasını ve kredi taksitini ödeyemeyenler için erteleme geliyor. Yine nakit paraya ihtiyacı olanlara zenginler, futbolcular, futbol kulüpleri, belediyeler, vakıflar ve derneklerden ödemeler yapılıyor.

Ülkemizde maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yardım yapan kurum ve kuruluşlar, belediyeler olduğu gibi şahıslar da yardım yapmaktadır. Eğitim bursları adı altında yaygın olarak yapılan bu yardımların konuları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu şahıslar zor durumda olan, maddi yardıma ihtiyacı olan ya da barınma sorunu yaşayan insanlara yardım etmektedir. Zenginler ve iş adamları yardım yapan çeşitli vakıflarla da irtibat halinde olarak yapılması planlanan projelere destek vermektedir. Holding sahipleri ve hissedarları tarafından yapılan bu yardımlar gizlilik ilkesine uygun olarak yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda televizyonlarda bu şekilde yapılan yardımların haberleri yer almaktadır. Holding sahipleri ve çeşitleri zenginler internet siteleri üzerinden yardım yapacaklarını duyurmaktadırlar. Eğer sizde para sıkıntısı çekiyorsanız bu tarz yardım yapan şahıslara sesinizi duyurmalısınız. Senet karşılığı para bulma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

maddi-yardım-yapan-zenginler

Maddi yardım yapan iş adamları ve zenginler bu yardımları karşılıksız yapmaktadırlar.

Bu tarz yardım yapan insanlar yardımları karşılıksız olarak yapmaktadır. Sizden herhangi bir beklentileri olmamaktadır. Eğer biri size yardım edeceğini iddia ediyor ve size senet imzalatıp borcunuza faiz uygulanacağını ifade ediyorsa bu kişi muhtemelen tefecidir. Bizden söylemesi.

Devlet tarafından yapılan yardımlar cüz-i miktarlarda olmaktadır. Asgari ücretle zor şartlarda geçinen vatandaşlarımız ekstra bir ihtiyaç olduğunda ne yazık ki borçlanmak zorunda kalıyor. Bankalardan kredi çekiyor. Fakat bunu da ödemekte zorlandığında durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Böyle durumlarda yardımsever iş adamları ve zenginlere ulaşmanız yararınıza olacaktır. Yardım talep ettiğiniz kişiler doğruluğunuzu teyit etmek için hakkınızda araştırma yapabilirler. Yapılan araştırmalar neticesinde eğer doğru söylediğinize inanırlarsa size seve seve yardım edeceklerdir.

Yardım Yapan Şahıslara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 1. Yardım sever kişiler bazı dönemlerde internet sayfalarında paraya ihtiyacı olan kişilere maddi destek sunacaklarını ifade eden duyurular yayınlamaktadır. Bunları takip edebilirsiniz.
 2. Eğer internet sitelerinde bu tarz duyurular yoksa, beraber çalıştıkları vakıflara başvurarak vakıflar aracılığı ile yardım alabilirsiniz.
 3. Yardımda bulunan şirketleri belirleyerek onların genel müdürlüklerine mağduriyetinizi anlatan bir mektup yazabilirsiniz.
 4. Yardım yapma niyetinde olan kişiler vakıflar aracılığı ile yardım sağlamaktadır. Bu vakıflar neredeyse her şehirde ve her ilçede mevcuttur. Yardım talebinizi bu vakıflara bildirebilirsiniz.
 5. Yine benzer olarak yardım yapan şirketleri tespit ederek yardım talebinizi ifade eden bir mail atabilir, internet üzerinden onlara ulaşabilirsiniz.
 6. Sosyal medya platformları üzerinden bu kişilere ulaşabilirsiniz.
 7. Kimi iş adamları ise muhtarlıklarla iletişime geçerek yardım yapmak istediklerini ifade etmektedirler. Bu nedenle sizde muhtarınıza durumunuzu ifade ederseniz yardımcı olacaktır. Eşi vefat etmiş dul kadınlar eşi vefat etmiş yardımı (650 TL) almak için ilgili yerlere başvuru yapabilirler.
Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şirketler Hangileridir?

Sosyal medyada veya haber sitelerinde daha önce en çok maddi yaptığından bahsedilenlerden bazıları şunlardır. Bu liste firmaların yeniden maddi yardım yapacağı, her başvurana maddi yardım yapılacağı anlamına gelmez.

 • Kaptan Şirketler Grubu
 • Anadolu Endüstri Holding
 • İçdaş Demir- Çelik
 • Kıraça Holding
 • Öztürk Yatırım
 • Borusan Holding
 • Sabancı Holding (Yardım ve bağış politikası)
 • Aksoylar
 • Enka İnşaat
 • Zorlu Grup
 • Saray Halı
 • Dedeman Holding (Sosyal projeler ve yardım)
 • Yıldızlar Yatırım
 • Abdi İpekçi İlaç
 • Enka İnşaat’ tır. Bu şirketler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaşılmakta ve farklı alanlarda yardımlar yapılmaktadır. Bu şirketler kurdukları vakıflar üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor.

En Çok Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay olarak bilinmektedir.

Maddi Açıdan En Çok Yardım Yapan Ünlüler ise; Seda Sayan, Müge Anlı, Esra Erol, Serap Akkaya olduğu duyulmuştur.

yardım-yapan-iş-adamları

Son 10 yılda en çok yardım yapan iş adamlarını sizler için araştırdık.

Son 10 Yılın En Çok Yardım Yapan İş Adamları Listesi

Aşağıda en zengin iş adamları ve yıllık yaptıkları bağış miktarları gösterilmektedir;

 1. Koç Holding (Mustafa Koç) 1.103.41 TL
 2. Bilkent (Ali Doğramacı) 762 bin TL
 3. Fiba Holding (Hüsnü M.Özyeğin) 675 bin TL
 4. Doğuş Holding (Ferit F.Şahenk) 302 bin TL
 5. Opet (Fikret Öztürk) 232 bin TL
 6. Enka (Sinan Tara) 231 bin TL
 7. Anadolu Endüstri Holding (Tuncay Özilhan) 200 bin TL
 8. Boydak (Hacı Boydak) 200 bin TL
 9. Doğan Holding (Begümhan Faralyalı) 160 bin TL (Bağış ve yardım politikası)
 10. Ağaoğlu (Ali Ağaoğlu) 148 bin TL

Dünyaca Ünlü İş Adamları

 • Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, ebola virüsü ile mücadele için 50 milyon dolar bağışta bulundu.
 • Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yine ebola virüsü ile mücadele için 25 milyon dolar bağışladı.
 • ABD’li ünlü televizyoncu Oprah Winfrey çalışanlarının kredi borçlarını ödüyor.
bill-gates

Bill Gates en çok bağış yapan iş adamlarından…

 • İrlandalı rock grubu olan U2’nin solisti Bono bağlı bulunduğu vakfa 25 milyon dolar bağış yaptı.
 • George Clooney ABD’de kasırganın vurduğu bir köye 1 milyon dolar bağışladı.
 • Sting Güneş Afrika’daki yağmur ormanlarına 25 milyon dolar bağışladı.

Sizde bu kişilerin çalıştığı vakıf ve dernekler ile irtibata geçerek yardım talebinde bulunabilir, onlara sesinizi duyurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Çeşitli kurum, kuruluş ve şahıslar tarafından yapılan aynı ve nakdi yardımlar 2020 yılında da yapılmaya devam edecektir.
 • Belediyelerin, coronavirüs salgınından etkilenen vatandaşlara yönelik yaptığı yardımlardan sizde haberdar olmak isterseniz tıklayınız.

] }Yorumlar
 1. blank Esma dedi ki:

  Iyı akşamlar iki cocugum var kırada oturuyorum esım pazarcı borcu var bu vırusten dolayı işleri kötü faturalarımız bırıktı doğru dürüst odeyemıyoruz maddı yardım talebinde bulunmak istiyorum

 2. blank Mustafa dedi ki:

  Fazla birşey söylemek istemiyorum 5000 liraya ihtiyacım var

 3. blank Tahsinsapan dedi ki:

  Selami alüyküm kiraciyim. İKİ KIZIM. var karton TOPLUYOM. Bankaya kredi borcum var ALLAH RIZA İCİN YARDIM EDİN HACİZ GELCEK EVİME BUGÜN. ALLAH İCİN YARDIM EDİN.

 4. blank Hkmet yıldız dedi ki:

  68 yaşın da emekli ama bütün maaşı krediye giden eşimle çok zor durumda kalan biriyim akciğer kanseriyim lütfen yardıma ihtiyacım var bana dönerseniz çok mutlu oluruz saygılar sunarım

 5. blank Asiye dedi ki:

  3çocuğum var eşim kalphastasıçal>samiyor madiyardima ihtiyacim var sesimizi duyun

 6. blank ismail dedi ki:

  Evli 3cocugum var bankadan ihtiyac icin
  kredi kullanmistim maas az olunca odeyemedim maasima haciz koydular banka dava acti hapis cezasi var nolur Allah rizasi icin yardim edin faturalarimi dahi odeyemiyorum

 7. blank Ahmet BOLAT dedi ki:

  İyi günler çok saygıdeğer kuruluş yetkilileri sizden bı ricamız var köylüler olark sesimizi kimseye duyuramiyorz bundan bı buçuk iki ay önce adana Kozan camlarca köyünde büyük bı yangın çıktı evlerimiz hayvanlarmz bahcelermz herseyimiz yandi devlet bı elini uzatmiyor komsumuzn evinde evinde multeciden farkimiz kalmadi nolur Allah rızası için bı gorsun duysun artk birisi sesimizi kndi ülkemizde multeciden kotu haldeyiz

 8. blank Ayşe dedi ki:

  Kur-an kursumuz var virüs sen dolayı kapalı kalmıştı kiralarım birikti cok borçlandım bir seneye yakındır eşimle sorunlar yaşıyorum destegide yok ve bu sorunlarin icinde tek kaldim borclari odeyemiyorum 4 çocuk annesiyim banada hayır sever yardim eder InsaALLAH rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın başvurduğum yerler yardim etmedi

 9. blank Serkan dedi ki:

  İyi akşamlar ben mağdurum benim bankaya 10.000 yüz bindirip lazım borcum içralığ oldum ödüyemiyorum var çok mağdurum zor durumdayım sizlerden yardım bekliyorum

 10. blank Serkan dedi ki:

  İyi akşamlar ben mağdurum benim bankaya 10.000 yüz bindirip lazım borcum içralığım ödüyemiyorum var çok mağdurum zor durumdayım sizlerden yardım bekliyorum