Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2019

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2019

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2019
27 Mart 2019 tarihinde eklendi.

Ülkemizde maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yardım yapan kurum ve kuruluşlar, belediyeler olduğu gibi şahıslar da yardım yapmaktadır. Eğitim bursları adı altında yaygın olarak yapılan bu yardımların konuları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu şahıslar zor durumda olan, maddi yardıma ihtiyacı olan ya da barınma sorunu yaşayan insanlara yardım etmektedir. Zenginler ve iş adamları yardım yapan çeşitli vakıflarla da irtibat halinde olarak yapılması planlanan projelere destek vermektedir. Holding sahipleri ve hissedarları tarafından yapılan bu yardımlar gizlilik ilkesine uygun olarak yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda televizyonlarda bu şekilde yapılan yardımların haberleri yer almaktadır. Holding sahipleri ve çeşitleri zenginler internet siteleri üzerinden yardım yapacaklarını duyurmaktadırlar. Eğer sizde para sıkıntısı çekiyorsanız bu tarz yardım yapan şahıslara sesinizi duyurmalısınız. Senet karşılığı para bulma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

maddi-yardım-yapan-zenginler

Maddi yardım yapan iş adamları ve zenginler bu yardımları karşılıksız yapmaktadırlar.

Bu tarz yardım yapan insanlar yardımları karşılıksız olarak yapmaktadır. Sizden herhangi bir beklentileri olmamaktadır. Eğer biri size yardım edeceğini iddia ediyor ve size senet imzalatıp borcunuza faiz uygulanacağını ifade ediyorsa bu kişi muhtemelen tefecidir. Bizden söylemesi.

Devlet tarafından yapılan yardımlar cüz-i miktarlarda olmaktadır. Asgari ücretle zor şartlarda geçinen vatandaşlarımız ekstra bir ihtiyaç olduğunda ne yazık ki borçlanmak zorunda kalıyor. Bankalardan kredi çekiyor. Fakat bunu da ödemekte zorlandığında durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Böyle durumlarda yardımsever iş adamları ve zenginlere ulaşmanız yararınıza olacaktır. Yardım talep ettiğiniz kişiler doğruluğunuzu teğit etmek için hakkınızda araştırma yapabilirler. Yapılan araştırmalar neticesinde eğer doğru söylediğinize inanırlarsa size seve seve yardım edeceklerdir.

Yardım Yapan Şahıslara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 1. Yardım sever kişiler bazı dönemlerde internet sayfalarında paraya ihtiyacı olan kişilere maddi destek sunacaklarını ifade eden duyurular yayınlamaktadır. Bunları takip edebilirsiniz.
 2. Eğer internet sitelerinde bu tarz duyurular yoksa, beraber çalıştıkları vakıflara başvurarak vakıflar aracılığı ile yardım alabilirsiniz.
 3. Yardımda bulunan şirketleri belirleyerek onların genel müdürlüklerine mağduriyetinizi anlatan bir mektup yazabilirsiniz.
 4. Yardım yapma niyetinde olan kişiler vakıflar aracılığı ile yardım sağlamaktadır. Bu vakıflar neredeyse her şehirde ve her ilçede mevcuttur. Yardım talebinizi bu vakıflara bildirebilirsiniz.
 5. Yine benzer olarak yardım yapan şirketleri tespit ederek yardım talebinizi ifade eden bir mail atabilir, internet üzerinden onlara ulaşabilirsiniz.
 6. Sosyal medya platformları üzerinden bu kişilere ulaşabilirsiniz.
 7. Kimi iş adamları ise muhtarlıklarla iletişime geçerek yardım yapmak istediklerini ifade etmektedirler. Bu nedenle sizde muhtarınıza durumunuzu ifade ederseniz yardımcı olacaktır. Eşi vefat etmiş dul kadınlar eşi vefat etmiş yardımı (500 TL) almak için ilgili yerlere başvuru yapabilirler.
Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Yapan Şirketler Hangileridir?

Ülkemizde en zengin şirket ve holdingler, • Kaptan Şirketler Grubu
 • LC Waikiki (Yardım talep formu)
 • Anadolu Endüstri Holding
 • İçdaş Demir- Çelik
 • Kıraça Holding
 • Öztürk Yatırım
 • Borusan Holding
 • Sabancı Holding (Yardım ve bağış politikası)
 • Aksoylar
 • Enka İnşaat
 • Zorlu Grup
 • Saray Halı
 • Dedeman Holding (Sosyal projeler ve yardım)
 • Yıldızlar Yatırım
 • Abdi İpekçi İlaç
 • Enka İnşaat’ tır. Bu şirketler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaşılmakta ve farklı alanlarda yardımlar yapılmaktadır. Bu şirketler kurdukları vakıflar üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor.

En Çok Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay olarak bilinmektedir.

Maddi Açıdan En Çok Yardım Yapan Ünlüler ise; Seda Sayan, Müge Anlı, Esra Erol, Serap Akkaya olarak bilinmektedir.

yardım-yapan-iş-adamları

Son 10 yılda en çok yardım yapan iş adamlarını sizler için araştırdık.

Son 10 Yılın En Çok Yardım Yapan İş Adamları Listesi

Aşağıda en zengin iş adamları ve yıllık yaptıkları bağış miktarları gösterilmektedir;

 1. Koç Holding (Mustafa Koç) 1.103.41 TL
 2. Bilkent (Ali Doğramacı) 762 bin TL
 3. Fiba Holding (Hüsnü M.Özyeğin) 675 bin TL
 4. Doğuş Holding (Ferit F.Şahenk) 302 bin TL
 5. Opet (Fikret Öztürk) 232 bin TL
 6. Enka (Sinan Tara) 231 bin TL
 7. Anadolu Endüstri Holding (Tuncay Özilhan) 200 bin TL
 8. Boydak (Hacı Boydak) 200 bin TL
 9. Doğan Holding (Begümhan Faralyalı) 160 bin TL (Bağış ve yardım politikası)
 10. Ağaoğlu (Ali Ağaoğlu) 148 bin TL

Dünyaca Ünlü İş Adamları

 • Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, ebola virüsü ile mücadele için 50 milyon dolar bağışta bulundu.
 • Facebook’un kurucusu yine ebola virüsü ile mücadele için 25 milyon dolar bağışladı.
 • ABD’li ünlü televizyoncu Oprah Winfrey çalışanlarının kredi borçlarını ödüyor.
bill-gates

Bill Gates en çok bağış yapan iş adamlarından…

 • İrlandalı rock grubu olan U2’nin solisti Bono bağlı bulunduğu vakfa 25 milyon dolar bağış yaptı.
 • George Clooney ABD’de kasırganın vurduğu bir köye 1 milyon dolar bağışladı.
 • Sting Güneş Afrika’daki yağmur ormanlarına 25 milyon dolar bağışladı.

Sizde bu kişilerin çalıştığı vakıf ve dernekler ile irtibata geçerek yardım talebinde bulunabilir, onlara sesinizi duyurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Çeşitli kurum, kuruluş ve şahıslar tarafından yapılan aynı ve nakdi yardımlar 2019 yılında da yapılmaya devam edecektir.Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2019 Konusuna 583 Yorum Yapıldı
 1. Yardım dedi ki:

  Selam aleykum askerdeyim ailemin cok borcu var tek babam. Calisiyor bitecek borc yok biliyorum sesimi duyan olacak istegim biraz para birde guzel bi is ölesiye duami eksik etmem

 2. bayram dedi ki:

  Merhaba benim 5000 tl ihtiyacım acil senet olur taksit olur ama gerçekten çok ihtiyacım var 543544

 3. Sahipsizlik dedi ki:

  Ailem var zannediyorum Ama ne ailem var beni seven nede başkaları sahipsizim,fakirim,mutsuzum 23 yaşında hayatın sonlarını oynayan bir insanım Kim yardım ederki bana =( hiç kimse

 4. emre kadir dedi ki:

  çok kötü durumdayım. çoğu insan öyle. para ihtiyacım var. işten yeni çıkartıldım. evi götüremiyorum. parasızım. kiradayım. kart borcum var. ne yapacağımı bilmiyorum. çaresizim. iş de bulamıyorum. piyasa çok kötü. bir hayır seven yardım ederse çok sevinirim. beni araştırabilir.

 5. Yardimmm dedi ki:

  Bize yardim edin 5 cocukla ortada kaldim hangi kapiya gidiyosam yuxume kapanoyor sesimizi duyun cok caresiziz

 6. Yardim dedi ki:

  Bende ailem icin yardim istiyorum .cok zor durumdalar lutfen

 7. yardim dedi ki:

  Merhaba ben eren bursada yasiyorum faizle bile olsa 3 ay sonra geri odemeli 15000 tl ihtiyacim var senet bile imzalarim dedigim gibi 3 ay sonra kesin odemesi olacak faiziyle birlikte cik cok acil

 8. Nuh dedi ki:

  Merhabalar hayırlı sabahlar ismim nuh kayseride yaşı yorum eşimi kanserden kaybettim iki çocuğum var onlara bakıyorum annemi’de yeni kaybettim kanser den vefat etti bankalara borcum var yatıramadım evim kira kirayı yatıramadım bankalar icra gönderecek allah rızası için yardım edin kimse yok mu mübarek aylar hürmetine yardım edin.

 9. Gizli yardim dedi ki:

  3 çocuk okutuyorum eşim rahatsız calismiyor benim calistigimda cocuklarima yetmiyor çocuğumun okul parasini veremiyorum 15 gün için de vermem lazımmış allah rızası için çocugumun okul parası 12 milyar allah rızası için yardım eden olurmu çocuklar için yardım istiyorum 0537

 10. Maddi yardım dedi ki:

  Merhabalar benim eşim 4 ay önce vefat etti . Ben 3 kız çocuğumla kaldım. Maddi anlamda çok zorlanıyorum. Evim kira 2 çocuğum okuyor ve masrafların karşılayamıyorum çünkü eşimden malulen 1000 tl aylık bağlandı. Ve o da bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıyor. Maddi olarak çok zor durumdayım. Sizden yardım bekliyorum lütfen geri dönüş yapın . Gerçekten bu yardıma çok ihtiyacım var . Teşekkür ederim.

 11. Baattin hodoglugil dedi ki:

  Yardım edin lütfen zor durumdayım konya cihanbeyli hodoglu mahallesinde yaşıyorum gelin görün yaşantıyı iki çocuğum var hesap no 4502 8

 12. Allah rızası için yardım dedi ki:

  Merhaba adım uğur evliyim bir çocuğum var isten çıkartıldım bana lütfen yardımcı olun çok zor durumdayım 5 bin TL borcum var ay sonuna ödeyemez isem evime haciz gelecek Allah kimseyi zor duruma düşürmesin lütfen yardımcı olun

 13. . dedi ki:

  merhaba . Eğitimde Fırsat ve İmkan eşitliği olsun diye özellikle kırsal kesimdeki köy okulları için Şanlıurfanın Viranşehir ilçesinden yazıyorum. Beden eğitimi Öğretmeniyim Şehrimizdeki bazı okulların ve köy okullarımızın Çeşitli Spor malzemesine saha çizimi için baya ve boya malzemelerine ihtiyac vardır. Malzeme ve boya için yardım edebilecek hayırseverlerden destek bekliyoruZ. para istemiyorum malzeme alıp bizlere gönderin

1 25 26 27
Sayfa başına git