Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (GÜNCEL)

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (GÜNCEL)

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (GÜNCEL)
23 Mart 2019 tarihinde eklendi.

Nakit sıkıntısı yaşayan kişilere para yardımı yapan pek çok kişi bulunmaktadır. Maddi yardım yapan zenginlerden , ihtiyacı olanlara yardım eden derneklere kadar pek çok şahıs ve kuruluş ihtiyaç sahiplerine el uzatmaktadır. Sanatçıların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da yoksullara yardım ettiği bilinmektedir. İçeriğimizde para yardımı yapan hayırseverler ile derneklere yer verdik. Bu şahıs ya da kuruluşlara ulaşarak siz de maddi sıkıntılarınızı bir nebze olsun hafifletebilirsiniz.

Maddi Yardım Nasıl Alınır?

Maddi anlamda para sıkıntısı yaşayan, kredi borçlarını ödemekte zorlanan veya eşi vefat ederek aylık geliri olmayan kişiler maddi yardım almak ister.. Engelli olarak hayatını idame ettirmeye çalışan veya oğlu askere gittiği için tek geçim kaynağı olan oğlunun maaşı olmadan askerliği boyunca ne yapacağını bilmeyen aileler geçim sıkıntısı içinde olup ne yapacağını bilemeyen vatandaşlara devlet destekler vermektedir. Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar başvuru yaparak maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız destek alabilirler.

Yoksullukla mücadele için muhtaç ve geliri olmayan vatandaşların güçlendirilmesi ve yardımlara kolaylıkla ulaşabilmesi için Sosyal Yardım hattı projesi geliştirilerek çağrı merkezi oluşturulmuştur. Alo 144 sosyal yardım hattından yetkililer ile görüşebilir çağrı merkezinden personele vereceğiniz bilgiler doğrultusunda alacağınız yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Aveadan ücretsiz arama yapabilirsiniz.

maddi-yardım-nasıl-yapılır

Maddi yardım nasıl yapılır?

İBB sosyal yardım kartı ile ilgili hazırladığımız içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Maddi Yardım Almak İsteyenlere Destek!

Maddi yardım almak isteyenler bulundukları belediyelerden, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvuru yaparak, uygun görülmeleri halinde yardım alabilirler. Başvuru yapıldıktan sonra 1 ay içinde yardımlar alınabilmektedir. Maddi yardım yapan vakıfların arasında en çok yardımda bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma  vakfının başvuru yapan vatandaşlara yaptığı yardımlar aşağıdaki gibidir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları: barınma, eğitim, aile, sağlık, engelli, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardımlar, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım, doğum yardımı ve özel amaçlı yardım programları kapsamında muhtaç, geliri olmayan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra yardımda bulunulur.

Barınma Yardımı ile kişilerin oldukça eski, bakımsız ve sağlıksız evlerinin bakım ve tadilatları için yapılmaktadır. Bu şekilde sağlıksız evlerde oturan vatandaşlara ayn ve nakdi olmak üzere yardımlar yapılarak sıcak ve sağlıklı yaşam ortamına kavuşturulmaktadır

Barınma İhtiyaç Desteği

Barınma yardımı başvurularında SYDY başvuru kayıt formunu ilk defa yardım alacaklar doldurup, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Barınma ihtiyaç raporu veya hasar tespit raporu ile Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurulur. 30 gün içinde yardım alınmaktadır.

barınma-ihtiyac-desteği

Sosyal devlet olma özelliği olan devlet barınma yardımı sağlıyor.

Yakacak ve Gıda İhtiyaç Yardımı

Aile yardımları kapsamında vatandaşlara yakacak ve gıda yardımı yapılmaktadır. Maddi yardım talebinde bulunanlara giyim ve gıda yardımları ile 500 kg kışlık yakacak yardım yapılmaktadır. Başvurularda SYDY başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvurulur. Değerlendirildikten sonra uygun bulunan başvurularda gıda yardım listesine ve yakacak listesine eklenerek gıda ve yakacak sevkiyatı yapıldığı tarihlerde  30 gün içinde yapılır. Yakacak yardımında kalitesiz ve yanma gücü düşük ürünler kullanılmaz.yakacak-yardımı

Aile yardımları kapsamında yakacak yardımı yapılmaktadır.

Eğitim İhtiyaç Desteği

Eğitim yardımları kapsamında Yüksek öğrenim bursları, engelli öğrencilerin okullarına ücretsiz taşınması, Öğrenci barınma taşıma, iaşe yardımı, öğle yemeği yardımı, ücretsiz kitap, Şartlı eğitim ve eğitim materyali yardımları yapılmaktadır. Bu yardımlarda sınırlama bulunmamaktadır. İlk okuldan yükseköğretim gören öğrencilere kadar her kademeye yardım yapılmaktadır.

eğitime-ihtiyaç-desteği

Devlet, eğitim yardımları yapmaya devam ediyor.

Sağlık İhtiyaç Desteği

Sağlık yardımları kapsamında şartlı sağlık yardımları yapılmaktadır. Sağlık yardımları Ağustos Eylül Ekim aylarında yapılır uygun görülen başvurularda ödemeler 14 gün içinde yapılır. Sağlık yardımlarının detaylı bilgileri burada.

Engelli Parası

Engelli yardımları sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşların topluma uyumlarını sağlayacak olan her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yapılır.

engelli

Engelli maaşı uygulaması devam etmektedir.

Dul Maaşı

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakdi yardımları kadınların bulundukları yerdeki SYDY vakıflarından aylık 250 lira 2 ayda bir 500 lira düzenli yardım alabilmek için eşi vefat eden kadınlar nüfus cüzdanları ile başvurmak yeterlidir. Ptt şubelerinden yatırılan para alınabilmektedir.

Bebek Bakım Parası

Doğum Yardımı 3 yıl önce 15 mayıs tarihinden sonra Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine canlı doğan ilk çocuğu için 300 TL, 2. çocuğa 400 TL 3 ve diğer doğumlar için 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan çocuk parası nereden alınır  öğrenmek istiyorsanız ve başvuru yapacaksanız doğum yardımı başvurusunu buradan yapabilirsiniz. 15/05/2015 tarihinden evvel doğum yapmış olanlar yardımlardan yararlanabilecektir.  Doğum yardımı almak için başvuru yapan annenin sağ ve Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

bebek-bakım-parası

Çocuk parası ve doğum yardımı hizmeti devam etmektedir.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar tarafından verilen desteklere başvuru yapabilirsiniz. Sitemizce herhangi bir yardım yapılmamaktadır.

Maddi yardım alan ailelere PTT aracılığı ile 80 TL. elektrik faturası yardımı yapılacaktır.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler hakkında bilgi almak için tıklayınız. Yukarıda bahsi geçen destekler 2019 yılında da verilmeye devam edecektir. Size en yakın il müdürlüğüne başvuru yaparak bu desteklerden yararlanabilirsiniz.Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (GÜNCEL) Konusuna 206 Yorum Yapıldı
 1. hasmet dedi ki:

  Selam oncelikle ben suan adana da ikamet ediyorum benimde para ya istiyacim var ama calismakla ben demir ustune yapamiyacagim hic bir sey yok tel orgu bag bahce isi yapiyorum yok mu biri oyle goturu versin yapacagin isin garantisini verebilirim

 2. Fikret Eraydın dedi ki:

  100.00tl acil ihtiyacım var inşaat sektorunde çalıştık çekler patladı 40.00tl çök buyuk sıkıntıdeyım. Ayrıca kredı borçlandım yardımcı olurmusunuz. Allah rızası için. Tşk

 3. sultan dedi ki:

  3 tane okuyan çocuğum var kredi borcu yüzünden ısınma giyecek ve eğitim konusunda sıkıntı yaşıyoruz Evde 70 yaşında KOAH hastası yaşlı var duvarlarda nem oluşuyor ne yapacağımı bilmiyorum

 4. Can dinç dedi ki:

  Okuyorum 16 yasindayim babam engelli calismiyor kiraciyiz cok zor geciniyoruz calismam gerekiyo ama okumak istiyorum lutfen bana okumak icin yardim ederseniz cok sevinirim

 5. ayse dedi ki:

  bobrek hastasi bir cocugum var ve maddi durumum cok az kredi borcum ve diger borclarim var cok fazla birsey istemiyorum sadece bes bin tl ye ihtiyacim var borcumu hafifletip cocuklarima daha iyi bakmak istiyorum iki cocugum var lutfen allah rizasi icin bana yardim edin gercekten cok ihtiyacim var lutfen bu msjima yanit bekliyorum simdiden tesekkur ederim.

 6. muslum dedi ki:

  Kredi istiyorum bana yrdimci olurmusunuz

 7. omer dedi ki:

  cok zor durumdayım kurs parasını kredı kartımı yatıramadım ıste bulamadım 5 bınlıraya ıhtıyacım var yardım ıstıyorum calısır gerı oderım

 8. Nur dedi ki:

  Geçinmek için kredi çektim…elimdeki bütün parayı krediye yatiriyorum…Bu sefer gecinecek param kalmiyor… Otistik kızım var…onu evde bırakıp çalışamıyorum….sadece Babamdan aldığım emekli maaşı tek gelirim…. Yardım edin.. lütfen..!!!!

 9. Halil yeşil dedi ki:

  Üniversite öğrencisiyim maddi sıkıntıdayım öyle çok para istemiyorum 50 tl ve ya 100 tl ye ihtiyacım var vize haftasındayız vize notlarını almam lazım inanmayanlara öğrenci belgemi atabilirim telefon numaram mesaj atabilirsiniz

1 8 9 10
Sayfa başına git