Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar? 2022 Başvuru Formu

2022 yılında Mama ve bez yardımı başvurusu nasıl yapılır, ne kadar, bez ve mama yardımı, nasıl alınır, şartlar ve gerekli evrakları nelerdir? Mama ve bez yardımı hakkında tüm bilgileri alabilir ve hemen e-Devlet kapısından şifrenizle başvuru sağlayabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar? 2022 Başvuru Formu

Mama ve bez yardımı, devletin ve sosyal yardım kuruluşlarının ihtiyaç sahiplerine yapmış olduğu sosyal yardımlar arasında yer almaktadır. Yeni doğan bebeklere bez parası ve mama yardımı gibi desteklerden geçim sıkıntısı yaşayan ailelere verilir.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır?

Yeni doğan bebekler için mama ve bez yardımı almak için belirli kurumlara başvuru yaparak alınmaktadır. Başvuru sahiplerinden başvuru esnasında istenilen bilgiler doğrulanarak ihtiyaç sahibi ailelere mama ve bez yardımları yapılmaktadır.

Mama ve bez yardımı yapan kurumlar aşağıdaki gibidir:

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlükleri.
 • Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları.
 • Kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü.
 • Muhtarlıklar.

Bu kurumlara giderek mama yardımı için gerekli şartları sağlayan kişiler başvuru yapabilirler. Yukarıda yer alan kuruluşlar ilgili yıla ait bütçe ve programlar dahilinde mama veya bez yardımı veya yerine nakdi yardım yapabilirler.

Mama ve Bez Yardımı Başvuruları Nereye Yapılır?

Belediyelere Mama ve bez yardımı başvurusu e-devlet kapısından İçişleri Bakanlığı “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” sekmesinden yapılmaktadır. Daha sonra başvuru formunda yer alan sosyal yardım türleri arasından ‘bebekler için bez ve mama yardımı’ seçeneğini işaretlemelisiniz.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına, kaymakamlıklardaki sosyal hizmetler müdürlüklerine ve muhtarlıklara gıda ve bez yardımı başvuruları yapılabilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurumlardan başvuru yapanlar, başvuru sonucunun olumlu mu olumsuz mu olduğunu e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

Bu başvuru mercileri haricinde Belediyelerin e-devlet sayfası üzerinden yapılabilir.

Mama ve Bez Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır? e-Devlet 2022

Mama ve bez yardımı başvurularınızı Belediyelerin e-devlet sayfasından https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalısınız. Daha sonra başvuru formunda yer alan sosyal yardım türleri arasından ‘bebekler için bez ve mama yardımı‘ seçeneğini işaretlemelisiniz.

Ayrıca “Yenidoğan Yardım Paketi” seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Doğum tarihinden itibaren 6 ay içinde yenidoğan yardım paketine başvurabilirsiniz. Dilerseniz başvuru formundan erzak ve erzak yardımı, odun ve yakacak yardımı, giyim yardımı, kırtasiye yardımı vb. alabilirsiniz. Diğer sosyal yardım türlerine de aynı form üzerinden kolayca başvurabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardımı 2022 Yılı Şartları Nelerdir?

Mama ve bez yardımı alabilmek için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Mama ve bez yardımı alabilmek için hane içinde kişi başı gelir, asgari ücretin 5.500 TL’nin üçte birinden az olması gerekmektedir. 2022 Yılı için hane içi kişi başı gelirin 1.833 TL‘ den az olması gerekmektedir.
 • Bez ve mama paralarını alacak olan ailenin Türk vatandaşı olması, 2015 yılı sonrasında doğum yapmış olması ve doğan bebeğin sağ olarak hayatına devam etmesi gerekmektedir. 
 • Bebeğin 2015 yılından sonra doğmuş olması gerekmektedir.
 • Bebeğin anne veya babasından birinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya mavi kart sahibi olması gereklidir.
 • Anne veya babanın üzerinde menkul ve gayrimenkul varlığının olmaması gereklidir.

Yukarıdaki verilen koşulları karşıladığınız takdirde devlet veya sivil toplum kuruluşları tarafından verilen mama ve bez yardımına başvuru için gerekli olan evraklar ile birlikte başvuru yapılır.

Mama ve Bez Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mama ve bez başvurusu için gerekli evraklar ile kuruma başvuru yapanların başvuru sonuçları 30 gün içerisinde belli olmaktadır. Başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasının bildirilmesi, ailenin cep telefonuna gönderilecek olan kısa mesaj ile yapılmaktadır.

Mama ve bez başvurusu için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir:

 • T.C kimlik belgesi.
 • Başvuru formu. (Başvurulan yerden temin edilecek.)
 • Gelir durumunu gösteren belge gerekiyor. 

Gerekli evraklar ile başvuru yapan kişiler başvuruları onaylandığında PTT şubelerinden mama ve bez paralarını alabilirler.

Mama ve Bez Yardımı Başvuru Formu 2022 Güncel

Aile Bakanlığından yardım talebinde bulunabilmek için aşağıdaki Mama ve bez yardımı başvurusu formunu doldurarak ihtiyaç sahibi ailelere verilen yardımlardan sizde faydalanabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardım Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Mama ve bez yardımı başvurusu yapanlar e-devlet Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama (turkiye.gov.tr) sayfası üzerinden Bebek bez parası yardımı sorgulama müracaat neticelerini görebilirler. e-Devlet mama ve bez yardımı başvurusu sorgulamak için sisteme giriş yaparak doğum yardımı başvuru sonucu sorgulama sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Bebek Bez Parası Yardımı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bebek bezi yardımı alabilmek için T.C kimlik belgesi, reçete, ürün faturası ve hastaya bakan kişinin kimliği ile birlikte SGK’ya gidilmesi gerekmektedir. Her hasta için günde 4 yardım sağlanmaktadır. Ödemenin yapılıp yapılmadığı e-Devlet üzerinden yapılacak sorgulama ile belirlenebilir. Banka hesapları üzerinden de ödeme takibi yapabilirsiniz. Bebek Bezi Hak Sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Bez ve Mama Yardımı Kimlere Verilir?

Bez ve yemek yardımı, maddi durumu yeterli olmayan ailelere verilen bir destektir. Süt yardımı dışında devlet çocuklu ailelere bebek bezi ve yemek yardımı da sağlıyor. Bu ödemeler, aylık geliri belirlenen sınırın altında olan, maddi desteği ve yeterliliği olmayan aileler için geçerlidir. Bu durumdaki aileler, aylık gelirleri muhtaçlık sınırının 1.833 TL ve altında ise bebek bezi ve gıda yardımı alabiliyor. Bu hibeler 2 yıl süreyle geçerlidir.

Bez yardımı ve mama desteklerine nasıl başvuracağınızın bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bez Parası ve Mama Yardımı Ne Kadar? 2022

2022 yılı itibari ile annenin PTT hesabına aylık mama ve bez yardımı 239 TL‘dir. Mama ve bebek bezi destek ödemeleri 2 yıl boyunca düzenli olarak başvuran kişilere verilmektedir. Ailenin adres değişikliği yani ikametgah değişikliği durumunda yardım kesilir.

Bez Parası Ne Zaman Ödenir?

Kumaş parası SGK tarafından ödenir. SGK tarafından yapılan bez para ödemeleri ortalama 40 iş günü içerisinde kişinin Ziraat Bankası adına yatırılmaktadır. Kişi T.C kimlik numarası ile banka şubesine başvurarak parasını alabilir. Ödemeler yapıldığında sadece bankadan bebek bezi yardımına başvuranlar değil, yakınları da bankaya giderek bez parasını alabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Bez ve Mama Yardımı

Ankara Büyük Şehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı işsiz kalan ve maddi sıkıntı yaşayan bebekli ailelere bez ve mama yardımı yapacaklarını açıkladı. Yardım 0-3 yaş arasında çocuğu olan ailelere yapılacaktır. Yardımdan faydalanabilmek için Ankara’da ikamet etmeniz gerekmektedir. Başkent 153 hattını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Mama ve Bez Yardımı Yapılıyor mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bebekli işsiz ve dar gelirli ailelere bebek bezi ve gıda yardımı yapıyor. 0-3 yaş arası çocuğu olan ailelere yardım yapılacak. Mama ve bebek bezi yardımının yanı sıra beşik de veriliyor.

İBB Bez ve Mama Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu şartları şu şekildedir:

 • 0-3 Yaş aralığından en az bir çocuğu olan kadınlar.
 • Hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ü ve altında olanlara ve muhtaçlara.
 • Muhtaçlar: İşi ve düzenli geliri olmayanlar öncelikli olarak bu yardımlardan yararlanabiliyorlar.
 • Yardıma başvurabilmek için İstanbul İl sınırları içinde ikamet etmek gerekmektedir.

Bez ve Mama Yardımı Telefon Numarası

Bez yardımı telefon numarası bilgileri:

 • İBB Beyaz Masa Alo: 153
 • Bez ve Mama Yardımı için İBB Alo 153 Numarasını arayabilirsiniz.
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi bez ve mama yardımı için Başkent 153 telefon numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz.

e-Devlet Mama ve Bez Yardımı Başvurusu Yapılıyor mu?

Bez ve mama yardımı başvurusu e-devlet üzerinden sadece belediyelerin e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ekranı üzerinden yapılmaktadır. e-Devlet sitesinde mama ve bez yardımı başvuru formu da bulunmaktadır. E-devlet üzerinden yine mama ve bez yardım başvurusu sorgulanmaktadır.

Mama ve Bez Yardımını Kimler Alabilir?

Maddi durumu yetersiz olan ebeveynlerin bu maddi sosyal yardımı aldıkları bilinmektedir. Yeni doğan bebek bezi parası, yeni doğan bebek maması yardımı vb. ailelere destek olunmaktadır.

Mama Başvurusu Nereye Yapılır?

Maddi durumu iyi olmayan aileler, yeni doğan çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamak için SGK’ya başvurabiliyor.

Devlet Bez Parası Ne Kadar Veriyor?

Devlet bebek bezi yardımında 239 TL veriyor.
İstanbulkart sahibi yoksul anneler; İstanbulkart’ lara yatırılan 150 TL ya da 250 TL yardımlarla anlaşmalı marketlerden yalnızca bebek maması ve bebek bezi alabiliyorlar.

Doğum parası ne kadardır?

2022 yılında çocuk sayısına göre verilen doğum yardımı tutarı aşağıdaki gibidir:
ilk çocukta 300 TL,
ikinci çocukta 400 TL
3 ve daha fazla çocukta ise 600 TL olarak doğum yardımı verilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Şerife öner Şerife öner dedi ki:

  Kendim diyabet hastasıyım ilaç kullanıyorum çalışmıyorum siz bizden iyi biliyorsunuz şuan ki şartları geçimsizlik olduğunu askeri ücretle geçinmeye çalışıyoruz het geçen gün şartlar zorlaşıyor hiç bişey alamaz hala geldik devletin bizler gibi olan kadeslerime yardım etmesini istiyorum ben evimde çocuklarımın yanında olmak istiyorum umarım beni anlıyorsunuz dur 2 kızım var biri 1 buçuk Yaşında diğeri 7 yaşında onların isteklerini almak vermek istiyoruz hiç bir çocuk eksik kalmamalı çocukların hatrı için de olsa sizden bir olumlu haber bekliyorum

 2. Avatar of Şerife öner Şerife öner dedi ki:

  Hayırlı geceler kaç kaç defa e devletten baş biri yaptım onaylanmadi eşim askeri ücretle çalışıyor evim kira geçiremiyorum bebeğime bez mama şut istiyorum sizden ricam sesimi duyun çok zor durumdayım hiç bir ek gelirimiz yok eden bize yardım çıkmıyor anlamış değilim 2.çocuğum var bakamaz hale geldik ne olur duyun bizi

 3. Avatar of Macide saŕi Macide saŕi dedi ki:

  Iki çocuğum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen yardımcı olun durumumuz yok mama ve bez alamıyorum kıyafet di alamıyorum

 4. Avatar of Macide saŕi Macide saŕi dedi ki:

  Iki çocuğum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen yardımcı olun

 5. Avatar of Selda sasa Selda sasa dedi ki:

  2 yaşında bir oğlum var bez alma durumum yok lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 6. Avatar of Kader Arslan Kader Arslan dedi ki:

  Çocuklarımın ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum 3yas, 1buçuk yaşlarında bez ve mama süt alamıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim maddi durumum hiç iyi değil eşim kurye askerî ücret alıyor.

 7. Avatar of Esma dölek Esma dölek dedi ki:

  Bez ve süt yardımı istiyorum

 8. Avatar of Gülizar aycibin Gülizar aycibin dedi ki:

  İstanbul Ümraniye’de oturuyorum bez ve mamaya hitiyacim var yardımcı olurmusunuz eşim insatta çalışıyor gelirimiz bek iyi değil kirada oturuyorum bir kız bir oğlum var yeni doğan iki aylık bebeğim var yardım istiyorum

 9. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  4 çocuğum var 2 öğrenci biri 1 buçuk bide 7 aylık bebek var kirada oturuyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyoruz mağduruz maddi durumumuz iyi değil bez ıslak mendil mama yardımı istiyorum lütfen yardımcı olun

 10. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  4 çocuğum var kirada oturuyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyoruz mağduruz maddi durumumuz iyi değil bez mama lütfen yardımcı olun

 11. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  3 tane çocuğum var kıradayım yardım istiyorum bebek bezi

 12. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  3 tane çocuğum var kıradayım yardımı istiyorum

 13. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Eşim epleks hastası sağ elini doldurulacak çalışamıyor aile ihtiyaçımız var. 1 yaşında kızım var bebek bezi ve ıslak mendil ve gıda sebze-meyve temizlik koli yardım etmenizi istiyorum. Öbürü de 9yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım etmenizi istiyorum.

 14. Avatar of Fatma keserci Fatma keserci dedi ki:

  3 çocuğum var eşim inşaata çalışıyor geliri fazla yok elektirik su erzak ve yakacak ihtiyacımız var yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Avatar of Esma dölek Esma dölek dedi ki:

   Bez ve süt yardımı istiyorum

 15. Avatar of Şemsi polat Şemsi polat dedi ki:

  Eşim fazla çalışmıyor çocukları ufaktır çalışmıyorum bana yardımcı olun

 16. Avatar of İslim İslim dedi ki:

  Eşim engeli 5 tane çocuğum var 3tanesi okula gidiyor 2 tanesine süt ve bez alamıyorum borç alıyorum

 17. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Bebek bezi mama yardım istiyorum benim durumum yok eşim çalışmıyor biz bakmıyorum kırda oturum

 18. Avatar of Evin tantik Evin tantik dedi ki:

  İki çocuğum var ikisinde bez alıyorum daha fazla gücüm yetmiyor

 19. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaç var. 2 tane çocuğum var birisi 9 ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var alamıyorum. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi alamıyorum herşey pahalandı sizden yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik koli yardım etmenizi istiyorum. Ramazan ayı yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok duva ederim.

 20. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane çocuğum var. Birisi 9yaşında ilkokula gidiyor. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi alamıyorum herşey pahalandı sizden yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun çok dua ederim.

 21. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Ben enise 2tan çocuğum var benim durumum yok ben kirada oturum 1100 eşim asgari ücret çalışıyor ama Ban ve çocuğumlar bakmaiyoru belamı 7aylık on nebze alamıyorum mama süt hiçbir ityaçların yapmıyorum Ban yardım edin

 22. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Benim 2tan çocuğum var bir tane 7aylık 5 yaşında Benim dur yok ben kiracının Benim eşim asgari ücret çalışıyor ama Ban ve çocuğumlarîm bakamıyorum ne bezi alamıyorum mama alamıyorum rica ediyorum bana yardım edin

 23. Avatar of Tülay Tülay dedi ki:

  3 çocuğum var iki çocuğum okuyor Bir daha yeni Biz yardımı mama yardımı ihtiyacımız var

 24. Avatar of Pınar Aksoy Pınar Aksoy dedi ki:

  İkiz bebeğim oldu bir aylık sizden bez ve mama yardımı istiyorum hiçbir gelirim yok çocuğum okuyor okul ihtiyaçlarını alamıyorum bunlar için yardım desteğinizi bekliyorum

  1. Avatar of İlknur altunok İlknur altunok dedi ki:

   Bebegim var süt ve bez yardimi istiyorum

 25. Avatar of Alfira Alfira dedi ki:

  Yeni doğum yaptım bez yardımı istiyorum

 26. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Merhaba 2 çocuğum var biri 3 aylık diğeri 2 yaşında bebek bezi ve mamasını almakta zorlanı yoruz Lütfen yardım ederseniz çok seviniriz

 27. Avatar of Muhammed mustafanın annesi Muhammed mustafanın annesi dedi ki:

  Selamun aleyküm. 2 yaşında çocuğum var. Bebek bezi ıslak mendil süt erzak ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorum diyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. İnsan insana muhtaç olmak istemez. İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. Yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin elinizi ayağınızı öpüyorum. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. İnsan ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli.

 28. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Merhaba benim 5 çocuğum var eşim çalişmiyor gelir durumum yok bende bez yardımı almak istiyorum lütfen

 29. Avatar of Asli Asli dedi ki:

  Ben 4 çocuk annesiyim 3 oğlum 2 aylikta kizim var evim kira esim asgari ücretle calisiyo ama yetmiyo komur alamıyorum evime cocuklar okuyor masrafları cok yetisemez olduk kizim icin mama bez yardimi istiyorum

 30. Avatar of Tulay Tulay dedi ki:

  2 çocuğum var biri 4 biri 1 yasinda kiraciyim eşim bazen işi olmuyor çok zor durumda yiz lütfen yardımcı olun

 31. Avatar of İlknur sakız İlknur sakız dedi ki:

  Benim kocam kış nedeniyle çalışmıyorum evim kira benim İki kızım var birincisi 4 ikinci 1 bana Allah razı için. Bez ve mama yardım edin lütfen

 32. Avatar of Hanım Hanım dedi ki:

  3 tane çocuğum var bez yardımı almak istiyorum lütfen çok mağduruz

 33. Avatar of Gülistan Gülistan dedi ki:

  Kirada oturuyoruz bez ve mama ıhtiyajin var bir 3 biri 10 aylık yardimci olun lütfen babek bezlerine para yetisteremiyotiz fırsattan istifade herşey pahalandı

 34. Avatar of sedef hasret keskin sedef hasret keskin dedi ki:

  3 çocugum var eşim cezaevin de iktiyaçlarımı karşılıyamıyorum çok madur durum dayım yardımlarınızı bekliyorum bez mama tüm yardımlarınızı bekliyorum

 35. Avatar of kezban erçetin kezban erçetin dedi ki:

  benimde 7 aylık ve 11 yaşında kızlarım var ayrıca evimizde kira süt bez parası gıda doğalgaz ve elektrik desteği istiyorum

 36. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi doldurulacak çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi 8 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Birisi de 8 aylık bebek bezi ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. İhtiyaçımız var sizlerden yardım etmenizi istiyorum nolur sunuz ederseniz çok sevinirim.

 37. Avatar of Nalan turğut Nalan turğut dedi ki:

  İki tane çocuğum var eşim issiz çalışmıyor çok zor durumdayiz bez mama gıda yardımları ıslak
  mendil bide süt istiyorum. Lütfen yardımcı olun çok sıkıntı çekiyoruz .Sutum yetmiyor

  1. Avatar of murat sarıtaç murat sarıtaç dedi ki:

   ulaşın bana

   1. Avatar of Anne Anne dedi ki:

    6 numara bebek bezi ıslak mendil süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan.

   2. Avatar of Seher Seher dedi ki:

    eşim tek çalışıyor üç çocuğum var 5 ve4ve8aylik çocuklarım kiramiz faturalarimiz öduyemiyoruz gıda alamıyoruz çok zor durumdayız çocuklarım için yardım bekliyorum lütfen yardımcı olun caresiziz biri duysun artık sesimizi

 38. Avatar of Esra Sezgin Esra Sezgin dedi ki:

  Bez yardımı istiyorum yardım edin süt çocuğuma alacak süt bile Yok

 39. Avatar of Alime Alime dedi ki:

  2tane çocuğum var yardım istiyorum

 40. Avatar of Hamza Hamza dedi ki:

  Benim ikiz bebeklerim var anne sütü yetmiyor çocuklar ac evde yardım talep ediyorum allah rızası için bez ve mama

 41. Avatar of Müzeyyen Müzeyyen dedi ki:

  Ben çok zor durumdayım üç çocuk birde gebeyim evde yemek yapacak birşey yok bir yaşında kızım ilacını alamıyorum mama bez hiçbirşey yardım edenden allah razı olsun numaram 0534

 42. Avatar of Esra Sezgin Esra Sezgin dedi ki:

  Yardım istiyorum lütfen yardım edin iki tane çocuğum var biri 4 aylık diyeri de 1buçuk yaşında çalışmıyorum yardım istiyorum lütfen yardım edin lütfen Allah rızası için

  1. Avatar of Esra Sezgin Esra Sezgin dedi ki:

   Cevap verin kaç defa başvuru yapıyorum ses yok bir ses verin

 43. Avatar of muhammetinannesii muhammetinannesii dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Sohbet edersek destek olurum, arkadaş olursak destek olurum yazıyor insanlar. Sohbet etmek için insan aramıyorum. Arkadaş aramıyorum. Anneniz, kız kardeşiniz, hanımınız, kız çocuğunuz var. Annenize, kız kardeşinize, hanımınıza, kız çocuğunuza söylenilmesini istemediğiniz kelimeyi söylemeyin.

 44. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin kiradayim çocuğum var sadece çocuğum var 2 yaşında bana bez lazım

 45. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Ben bebek bezi ve ıslak mendil yardımı istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ihtiyacım var

 46. Avatar of Eylem Eylem dedi ki:

  Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Destek olmak isteyen insana teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mail hesabımı yazacağım.

  1. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

   Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside bebek 8 aylık bebek bezi ıslak mendil ihtiyaçımız var gıda sebze-meyve temizlik koli yardım.

 47. Avatar of Fatma Aras Fatma Aras dedi ki:

  2 cocugum var kredılerımz var sıkıntı cekıyorum 3 yasında 4 aylık bebegım var kıyafet bebek bezi mama almakta sıkıntı cekıyorum yardım ederseniz sevinirim Allah rızası için bayram geliyor kurban ettim bıle yok bayramda cocuklara kıyafet alamamıyorum yardımcı olursanız sevinirim bu mubarek ayda

  1. Avatar of Müzeyyen Müzeyyen dedi ki:

   Ben çok zor durumdayım üç çocuk birde gebeyim evde yemek yapacak birşey yok bir yaşında kızım ilacını alamıyorum mama bez hiçbirşey yardım edenden allah razı olsun numaram

 48. Avatar of Şeymakara Şeymakara dedi ki:

  Benim 4aylik oğlum var bebek manasına bebekvebebekislakmendileihtiyacimvar.bebegiminkiyafetihtiyacida var zordurumdayimbebegiminbiseyinikarsilayamiyorumbebegimebebekbuskutuyediriyorummamayagucumyetmedigiicinesimserbestmeslekdecalisiyorgelirdurumumdusuk zorlanıyorum bebegiminbeze mamayacokihtiyacimvarbebelak1sarikutuyiyoroglum zordurumdayim

 49. Avatar of REMZİYE AKYASAN REMZİYE AKYASAN dedi ki:

  Çok ihtiyacım var 4cocugum var ve bir dört aylk bama bezgibi şeylere itiyaclm var ikisi okula gidiyor klyafet ikticlmda var efefim

 50. Avatar of Elif Ertaş Elif Ertaş dedi ki:

  Ikiz bebeklerim var bez ve mama yardim edermisiniz bide 2 yaşında kizim var onada bez ve sut yardımı istiyorum lutfen

 51. Avatar of Hamdiye Hamdiye dedi ki:

  2 çocuğum var lütfen yardım edin

 52. Avatar of Hamdiye Hamdiye dedi ki:

  Ne olur yardım edin 2 ve 5 yaşlarında 2 tane oğlum var para ve bez yardımı istiyorum ne olur yardım edin

 53. Avatar of ahmet ahmet dedi ki:

  kötü

 54. Avatar of Gülsüm taş Gülsüm taş dedi ki:

  SLM oncelikle sizden bebek için yardım istiyorum bezi ve giysisi için kızım 3 yaşında yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim size evim kira

 55. Avatar of Gülsüm Gülsüm dedi ki:

  Slm oncelikle sizden bebek bezi yardımı istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 56. Avatar of ramazan mert ramazan mert dedi ki:

  Iki cocugum var durumim yetmiyo yardim istiyorum kirami oduyemiyorum

 57. Avatar of Selamet Selamet dedi ki:

  iki çocuk annesiyim biri 2 yasinda diyeri yeni bir aylık esim calisiyor ama maaşı bize yetmiyor cok zor durumdayız evimde beyaz eşya hic yok yardima muhtac bir anneyim lutfen allah rizasi icin yardim edin bana

 58. Avatar of Çaresiz anne Çaresiz anne dedi ki:

  Kira, elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz? On bir ayın sultanı olan ramazan ayının hürmeti için destek olurmusunuz?

 59. Avatar of Çaresiz anne Çaresiz anne dedi ki:

  Kira, elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz? On bir ayın sultanı olan ramazan ayının hürmeti için destek olurmusunuz?

 60. Avatar of Volkan Volkan dedi ki:

  10 martta kızım doğdu kirada oturuyoruz ailelerimizin durumu kötü olduğu için hiç bir yerden yardım alamıyoruz evde eş dosttan gelen hediye eşyalardan başka bir şey yok lütfen yardım edin

 61. Avatar of NAZLICAN NAZLICAN dedi ki:

  2 kızım var büyüyü 3 küçüğü 1 buçuk yaşında ve 8 aylık gebeyim eşim tek çalışıyor kirada oturuyoruz ve evimizde süpürge makinesi fırın buz dolabı koltuk eksiğimiz var gecinemiyoruz lütfen bana yardım edin

 62. Avatar of songül songül dedi ki:

  2 cocuğum var. Biri 2 yaşında diğeri 6 aylık bebegim var..Kirada otryrz mama ve bez yardımına cok ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz lütfen..

 63. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  2cocugum var biri 5biri 2 aylik bez ve mama yardımı almak istiyorum

  1. Avatar of songül songül dedi ki:

   mrb acaba geri dönüsüm yapan oldumu acaba??