Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar?

Mama ve bez yardımı başvuru 2021, nasıl yapılır, ne kadar, bez ve mama yardımı, nasıl alınır, şartlar ve gerekli evrakları nelerdir? Mama ve bez yardımı hakkında tüm bilgileri alabilir ve hemen e-Devlet kanalından başvuru sağlayabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar?

Mama ve bez yardımı, devletin ve sosyal yardım kuruluşlarının ihtiyaç sahiplerine yapmış olduğu sosyal yardımlar arasında yer almaktadır. Yeni doğan bebeklere bez parası ve mama yardımı gibi desteklerden geçim sıkıntısı yaşayan aileler yararlanmaktadır. Verilen bu sosyal yardım hakkında yapılan araştırmalarda 2021 bez parası ne kadar, yeni doğan bebek mama yardımı nasıl alınır, bez yardımı nasıl başvurulur, bez yardımı aylık ne kadar, mama ve bez yardımı başvuru formu e-Devlet hakkında tüm merak ettiğiniz bez ve mama yardımı hakkında bilgileri öğrenebilir ve güncel tutarları görebilirsiniz.

Bez ve Mama Yardımı 2021

Devlet yardıma muhtaç ailelere birçok yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar maddi olabileceği gibi yiyecek, giyecek gibi yardımlarda oluyor. Bu yardımlardan bir diğeri de bebek bezi ve mama yardımlarıdır. Devlet bebek sahibi olan ailelere mama ve bez yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar aylık geliri belirtilen sınırın altında olan ve maddi yeterliliği olmayan aileler için geçerlidir. Bu yardımlar 2 yıl süre ile geçerlidir. 2021 yılında bez ve mama yardımı destek ödemeleri 239 TL olarak belirlenmiştir. Her ay annenin PTT hesabına aktarılır.  Ailenin adres değişikliği yani ikametgah değişikliği halinde ise yapılan yardım kesilmektedir.

Bebek ve mama yardımı başvuru ve sorgulamaları hakkında içeriğimizden tüm bilgileri alabilirsiniz.

Bez ve Mama Yardımı Kimlere Verilir?

Bez ve mama ödeneği maddi durumu yeterli olmayan ailelere verilen bir destektir. Süt parasının dışında çocuklu ailelere devlet bez ve mama ödeneği sağlamaktadır. Bu ödemeler aylık geliri belirlenmiş sınırın altında olan, maddi desteği ve yeterliliği olmayan aileler için geçerlidir. Aylık geliri 701 TL ve altında ise bu şartları taşıyan aileler bez ve mama yardımı alabilirler. Bu yardımlar 2 yıl süre ile geçerlidir.

Bez yardımı ve mama desteklerine nasıl başvuracağınızın bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Mama Yardımı Nasıl Alınır?

Yeni doğan bebekler için bez ve mama yardımı almak için belirli kurumlara başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bunlar;

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine
 • Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına
 • Kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve,
 • Muhtarlıklara giderek mama yardımı için başvuru sağlayabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır? 2021

e-Devlet üzerinden mama ve bez yardımı başvurusu alınmaz. Ancak mama ve bez yardımı başvurularını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine, Sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına, kaymakamlık binalarındaki sosyal hizmetler müdürlüklerine ve muhtarlıklara yapılabiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait olan kurumlardan başvuru yapanlar ve başvuru sonucunu olumlu yada olumsuz olup olmadığını e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilirler.

Yardım Başvurusu Sorgulama

Mama ve bez yardımı başvurusu yapanlar e-devlet Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama (turkiye.gov.tr) sayfası üzerinden Bebek bez parası yardımı sorgulama müracaat neticelerini görebilirler. e-Devlet mama ve bez yardımı başvurusu sorgulamak için sisteme giriş yaparak doğum yardımı başvuru sonucu sorgulama sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Bez Yardımı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bez Yardımı için Gerekli Belgeler şunlardır;

 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ na yazılacak bir dilekçe ile 
 • Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerine 
 • Muhtarlıklara yapılan başvurular değerlendirilecektir. 

Ancak bu destek yaşlı, engelli ya da yatalak durumunda olan hastalara verilen hasta bezi yardımı ile karıştırılmamalıdır.

Mama ve Bez Başvurusu (Evraklar)

Yukarıdaki başvuru yerlerine aşağıdaki evraklar ile başvuru yapacak olanların başvuruları değerlendirildikten sonra talepleri kabul edilebilir.

 • T.C. kimlik belgesi,
 • Başvuru formu (Başvurulan yerden temin edilecek.),
 • Gelir durumunu gösteren belge gerekiyor. 

Bu başvuru evrakları ile kuruma başvuru yapanların başvuru sonuçları 30 gün içerisinde belli olmaktadır. Başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasının bildirilmesi, ailenin cep telefonuna gönderilecek olan kısa mesaj ile yapılmaktadır.

Bez ve mama paraları PTT şubeleri aracılığı ile alınmaktadır. Bez ve mama paralarını alacak olan ailenin Türk vatandaşı olması, 2015 yılı sonrasında doğum yapmış olması ve doğan bebeğin sağ olarak hayatına devam etmesi gerekmektedir. 

Bez Parası ve Mama Yardımı Ne Kadar? 2021

2021 yılı itibariyle mama ve bez yardımı aylık olarak annenin PTT hesabına 239 TL yatırılıyor. Bu ödeme, 2 yıl boyunca düzenli bir şekilde devam ediyor. Ailenin adres değişikliği yani ikametgah değişikliği halinde ise yapılan yardım kesiliyor.

Doğum yapan annelere devlet desteği de verilmektedir. Bu destekleri inceleyebilir ve şartları uyan tüm anneler başvuru yaparak destekten yararlanabilirler.

Bez Parası Yardımı Sorgulama (e-Devlet)

Bez yardımı alınabilmesi için T.C. kimlik belgesi, reçete, ürünün faturası, hastaya bakan şahsın kimliği ile birlikte Sosyal güvenlik Kurumu’na gidilmesi gerekmektedir. Her hasta için günlük 4 adet olacak şekilde yardım yapılır. Ödemenin yatırılıp yatırılmadığı e-devlet üzerinden yapılacak olan sorgu ile belirlenebilir. Ayrıca banka hesapları yolu ile de ödeme takibi yapabilirsiniz.

Dezavantajlı gruplar için devlet tarafından, sosyal yardım gereği vatandaşlara sunulan daha pek çok hizmet bulunmaktadır. Yapılacak başvuru sonrası desteklenmeye uygun görülenlerin T.C. kimlik numaralarına destekleme tutarları yapılmaktadır.

2021 Yılında Bez Parası Ne Zaman Yatar?

SGK tarafından yapılan ödeme ortalama olarak 40 iş günü içerisinde kişinin Ziraat Bankası adına yatırılmaktadır. Kişinin T.C. Kimlik numaralı kimliği ile banka şubesine başvuru yaparak parasını alabilir. Başvuru sahibi hastanın kendisi olmak zorunda değildir. Para raporlarla birlikte başvuru yapanın hesabına yatar. Hasta yakınları da giderek ödemeyi alabilir.

Mama, bez ve hasta bezi yardımları için 2021 yılında ilgili kurumalara başvurabilirsiniz. Bu yardımlar ihtiyaç sahipleri için bir hak mahiyeti taşımaktadır. Devletimiz, sosyal bir devlet olduğu için vatandaşlarımızı her anlamda desteklemeye devam etmektedir.

Doğum ve Süt Yardımı Ne Kadar?

Yeni doğan bebeklere verilen bu yardımlar sadece mama ve bezle sınırlı değildir. Ailelere doğum ve süt yardımı da verilmektedir. 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapan ailelere ödenecek Doğum ve Süt Yardımı tutarları aşağıdaki gibidir;

 • Tek doğan ve ilk çocuk için verilen doğum yardımı 300 TL 
 • İkinci çocuk için 400 TL 
 • Üç ya da daha fazla çocuklar için 600 TL verilmektedir.

Ancak bu tutarlar ikiz çocuklar için değişiklik göstermektedir. Tek olarak ifade etmemizin sebebi bu ayrıma gitmektir.

 • İkiz çocuklarda ilk doğuma 700 TL 
 • Üçüz doğumlarda 1300 TL 
 • Dördüz ya da daha fazla olan çocuklara ise her çocuk için 600 TL eklenerek destek sağlanmaktadır. Bu yardımları alabilmek için yukarıda belirttiğimiz tarihin dikkate alınması gerekmektedir.

Dilekçe yolu ile ilgili kuruma başvuru yapanlar ilk çocuklarında ve çocuklarının tek olması durumunda 400 TL alacaktır.

2021 yılının Ocak ayında yapılan zam ile süt parasının 202 TL olmasına karar verilmiştir. Ancak zamlı miktarın verilmesinde doğumun yılına dikkat edilir. Yurt dışında doğan Türk çocuklar için verilecek olan yardım konsolosluklar ya da dış temsilciliklere yapılacaktır. Memur olan annelerin ise başvurularını çalıştıkları kurumlara yapmaları gerekmektedir. Ancak direk olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapılması durumunda da talepler dikkate alınmaktadır. Ödemeler annelerin T.C. kimlik numaraları ile PTT şubelerine yapılmaktadır.

Hasta Bezi Yardımı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen hizmetlerden bir tanesi de bez yardımıdır. Ancak bu yardımın yeni doğan çocuklar için verilen yardımlar ile karıştırılmaması gerekmektedir. Evde bakım hizmeti verilen hastalara bez yardımının da yapılması söz konusu olmaktadır. Bu yardımı alabilmek için sağlanması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bu amaçla belirlenen ilk şart hastanın gerçek manada hasta bezine ihtiyaç duyup duymadığının belirlenmesidir. Bunun kanıtlanması için de tam teşekküllü bir hastaneden doktor raporu alınması gerekmektedir. Devlet hastanelerinde bulunan kurullar hasta üzerinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bez desteği verilip verilmeyeceğine karar vermektedir.

Diğer yardımlarda olduğu gibi bez yardımı alabilmek için pek çok doktorun imzası gerekmez. Bir doktorun vereceği rapor da yeterli olmaktadır. Hastanın bez yardımı alabilmesi için şayet çocuk ise 2 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Zaten 2 yaşına kadar yukarıdaki desteklerden yararlanılabilir. Yaş şartını taşımayan çocuklar için destek verilmemektedir. Devlet tarafından karşılanacak olan bez tutarı her hasta için günlük 4 adet olmaktadır. Her rapor için geçerli olan süre 2 aydır. Daha sonra raporun yenilenmesi gerekmektedir. Hasta alt bezi için verilen destek tutarı en fazla 255 TL olmaktadır. SGK tarafından destek verilebilmesi için doktor tarafından hazırlanan raporda aşağıdaki bilgilerin yer alması gerekmektedir.

Hastalık türüne göre değerlendirme yapılacaktır. Rahatsızlık şayet kolostomili ise raporda (idrar) inkontinansa yazılmalıdır. Ürostomili hastalığı varsa da raporda (gayta) inkontinansının yazılması gerekmektedir. Bu şartların taşınması dahilinde kurumundan yardım talep edilebilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Eşim epleks hastası çalışamıyorum 2tane çocuğum var 1 si ilkokula gidiyor dersden çok geri birtane tablet lazım kırtasiye malzemesi yardımı 1 tane bebek bez ve ıslak mendil yardım. Gıda ve sebze-meyve para yardımsız var.

 2. Avatar of Eylem Eylem dedi ki:

  Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Destek olmak isteyen insana teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mail hesabımı yazacağım.

 3. Avatar of Fatma Aras Fatma Aras dedi ki:

  2 cocugum var kredılerımz var sıkıntı cekıyorum 3 yasında 4 aylık bebegım var kıyafet bebek bezi mama almakta sıkıntı cekıyorum yardım ederseniz sevinirim Allah rızası için bayram geliyor kurban ettim bıle yok bayramda cocuklara kıyafet alamamıyorum yardımcı olursanız sevinirim bu mubarek ayda

 4. Avatar of Şeymakara Şeymakara dedi ki:

  Benim 4aylik oğlum var bebek manasına bebekvebebekislakmendileihtiyacimvar.bebegiminkiyafetihtiyacida var zordurumdayimbebegiminbiseyinikarsilayamiyorumbebegimebebekbuskutuyediriyorummamayagucumyetmedigiicinesimserbestmeslekdecalisiyorgelirdurumumdusuk zorlanıyorum bebegiminbeze mamayacokihtiyacimvarbebelak1sarikutuyiyoroglum zordurumdayim

 5. Avatar of REMZİYE AKYASAN REMZİYE AKYASAN dedi ki:

  Çok ihtiyacım var 4cocugum var ve bir dört aylk bama bezgibi şeylere itiyaclm var ikisi okula gidiyor klyafet ikticlmda var efefim

 6. Avatar of Elif Ertaş Elif Ertaş dedi ki:

  Ikiz bebeklerim var bez ve mama yardim edermisiniz bide 2 yaşında kizim var onada bez ve sut yardımı istiyorum lutfen

 7. Avatar of Hülya inalkaç Hülya inalkaç dedi ki:

  4 cocuk annesiyim yeni dogum yaptim eşim caĺışmıyor maddi durumum yok allah rızası için sizden yarim istiyoruz bebegime bez mama kıyafet allamıyorum

 8. Avatar of Hamdiye Hamdiye dedi ki:

  2 çocuğum var lütfen yardım edin

 9. Avatar of Hamdiye Hamdiye dedi ki:

  Ne olur yardım edin 2 ve 5 yaşlarında 2 tane oğlum var para ve bez yardımı istiyorum ne olur yardım edin

 10. Avatar of ahmet ahmet dedi ki:

  kötü

 11. Avatar of Gülsüm taş Gülsüm taş dedi ki:

  SLM oncelikle sizden bebek için yardım istiyorum bezi ve giysisi için kızım 3 yaşında yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim size evim kira

 12. Avatar of Gülsüm Gülsüm dedi ki:

  Slm oncelikle sizden bebek bezi yardımı istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 13. Avatar of Ruken abak Ruken abak dedi ki:

  Üç çocuğum var kızlarım mama içiyor oğlum süt içiyor maddi manevi durumum yok kirami ödeyecek durumum yok eşim çalışıyor geliri bize yetmiyor bezi alacak paramız olmuyor lütfen yardım edin

 14. Avatar of Sultan abak Sultan abak dedi ki:

  Maddi manevi durumum yok üç çocuğum var kızım okula gidemiyor öğretmeni tablet alın dedi durumumuz yok almaya evim kiradir üç aylık kiram birikmiş eşimin maaşı yetmiyor gelirimize

 15. Avatar of ramazan mert ramazan mert dedi ki:

  Iki cocugum var durumim yetmiyo yardim istiyorum kirami oduyemiyorum

 16. Avatar of Selamet Selamet dedi ki:

  iki çocuk annesiyim biri 2 yasinda diyeri yeni bir aylık esim calisiyor ama maaşı bize yetmiyor cok zor durumdayız evimde beyaz eşya hic yok yardima muhtac bir anneyim lutfen allah rizasi icin yardim edin bana

 17. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Maddi durumumuz hic yok eşim çalismiyor kira dayiz 3 cocugum var gecimizi saglamiyoruz

  Arz ederim

 18. Avatar of Çaresiz anne Çaresiz anne dedi ki:

  Kira, elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz? On bir ayın sultanı olan ramazan ayının hürmeti için destek olurmusunuz?

 19. Avatar of Çaresiz anne Çaresiz anne dedi ki:

  Kira, elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz? On bir ayın sultanı olan ramazan ayının hürmeti için destek olurmusunuz?

 20. Avatar of Volkan Volkan dedi ki:

  10 martta kızım doğdu kirada oturuyoruz ailelerimizin durumu kötü olduğu için hiç bir yerden yardım alamıyoruz evde eş dosttan gelen hediye eşyalardan başka bir şey yok lütfen yardım edin

 21. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Iyi akşamlar benim 35 günlük oğlum var ailem kimsem yok maddi yardim istiyorum

 22. Avatar of NAZLICAN NAZLICAN dedi ki:

  2 kızım var büyüyü 3 küçüğü 1 buçuk yaşında ve 8 aylık gebeyim eşim tek çalışıyor kirada oturuyoruz ve evimizde süpürge makinesi fırın buz dolabı koltuk eksiğimiz var gecinemiyoruz lütfen bana yardım edin

 23. Avatar of songül songül dedi ki:

  2 cocuğum var. Biri 2 yaşında diğeri 6 aylık bebegim var..Kirada otryrz mama ve bez yardımına cok ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz lütfen..

 24. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  2cocugum var biri 5biri 2 aylik bez ve mama yardımı almak istiyorum

  1. Avatar of songül songül dedi ki:

   mrb acaba geri dönüsüm yapan oldumu acaba??

 25. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Esim ceza evinde evim ķira üç cocugum var 6 aylik bebegim var çalışamıyorum bana yardim edecek kimsem yok zor dutundaydı lütfen bana yardim edin

 26. Avatar of Merve eyioglu Merve eyioglu dedi ki:

  Eşimden ayrıldım ve 5 aylık oglum var ailemde kalıyorum calısamıyorum bana yardım etmenizi isterim

 27. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Eşimden ayrıldım ve 5 aylık oglum var ailemde kalıyorum calısamıyorum bana yardım etmenizi isterim

 28. Avatar of Emine atak Emine atak dedi ki:

  Eşim çalışmıyor evim kira sigortamız yok 2 çocuğum var 2 yaşında ve 4 aylik banada yardım etmenizi arz ediyorum

 29. Avatar of Gonca Gonca dedi ki:

  Tek eşim çalışıyor ben çalışmıyorum kirada oturuyoz eşim askeri ücretten geçinemiyoruz 1 tane çocuğumuz var temel ihtiyaçlarını karşılıyamıyoruz yardımcı olursanız sevınırız

 30. Avatar of Gülşen Gülşen dedi ki:

  Merhaba benim 4 çocuğum var evim yok annemler beraber oturuyorum kızımı mama ve beze ihtiyacım var

 31. Avatar of Ayşe Fatma coşar Ayşe Fatma coşar dedi ki:

  Maddi durumum yok geçim sıkıntım var üç çocuğum var biri okula gidiyor ikisi küçük mama bez alamıyorum çocuğuma lütfen yardım edin bize

 32. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

  Yardima cok ihtiyacim var bebeyime bez alamiyorum lutfen bize yardim edin cok magduruz yardim istiyoruz hicbir gelirimiz yok yardiminizi bekliyorum

 33. Avatar of Sultan Sultan dedi ki:

  Kiradayim durumum yok yeni doğum yaptım eşimde serbest çalışıyor ihtiyacım var sizin yardımınıza lütfen bizide görün

 34. Avatar of Çaresiz anne Çaresiz anne dedi ki:

  Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah çaresiz bırakmasın. Bebeği olan ne söylemek istediğimi anlar.

 35. Avatar of Hebibe Hebibe dedi ki:

  4 çocuk annesiyim iki okula gidiyor iki küçük
  borç lardan dolayı bir okul pantolonu alamıyorum bize de yardım

 36. Avatar of Çaresizim Çaresizim dedi ki:

  İki yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt, erzak ihtiyacım var. Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını isteyen olduğu zaman yazacağım. İletişim kurabilirsiniz. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah rızası için destek olurmusunuz? Destek olmak isteyenden Allah razı olsun. Allaha emanet olun.

 37. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  4aylık bebeğim var kiradayim bu ay kömür ali cam kalorifer için ama alamıyorum eşim inşaat işi yapıyor bazen çalışıyor bazen çalışmıyor yine hamileyim durumum iyi değil gelip bakabilirsiniz insanlardan gelen yardımla geçiyorum bana yardim edin

 38. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Merhabalar

 39. Avatar of Songul Songul dedi ki:

  Eşim ceza evinde 8 aylık bebeğim var sosyal yardımlaşma dan aldığım parayla geçim yapıyorum evim kira bebeğimin ihtiyaç larini alamıyorum mamasını bezini lütfen yardım edin zor durumdayım

  1. Avatar of Suriyeli Suriyeli dedi ki:

   Eee suçu işlemeden düşünmek gerekli tabi ki? Geride kimse var mı yok mu?

   1. Avatar of Türkiyeli Türkiyeli dedi ki:

    Sanane Suriyeli boş laf yapma önce sen git devletini savun korkaklık yapma

 40. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  Asgari ücretle cocuk bakmak zor evin kirası bide evi geçindirmek zor oluyor bizde yardımdan faydalanmak istiyoruz

 41. Avatar of sevim kızılçukur sevim kızılçukur dedi ki:

  yardım istiyorum 2 yetimim var 1 i birinci sınıf kız kendim emes hastasıyım evim kira yeni evlendiğim eşimin işi yok çok zor geçiniyoz

 42. Avatar of Beyan Beyan dedi ki:

  Merhabalar esim aylardir issiz pandemiden dolayi hamileyim bende mama ve bez destegi almak.istiyorum hicbir gelirimiz yok

 43. Avatar of Duriye gomita Duriye gomita dedi ki:

  Benim bezi ihtiyacım var Eşim bazı çalışıyor bazı çalışmıyor ben çalışmıyorum ev hanımıyım 2 tane çocuğum var o yüzden çalışamıyorum büyük bir tane daha çocuğum var o da süt ile besleniyor Ona da büyük bir tane daha çocuğum var o da süt ile besleniyor İkisinin parasını yetiştiremiyorum

 44. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  İki çocuk annesiyim bakanım yok maddi sıkıntı çekiyorum bez ve mama yardımı istiyorum

 45. Avatar of Raşit bocgun Raşit bocgun dedi ki:

  LAN suriyeli sen benim türk vatandas ima laf atana kadar git te vatanını kurtar bozuk vatanın elden gidiyo namusun ayaklar altına alınmış benim türk vatandaşı nami laf ediyon

 46. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Bebegim yeni dogmus kocam askari ucret benim evin kira 3 çocuk uncusu oldu yardim almak istiyorum bez yardimi

 47. Avatar of Erengül Erengül dedi ki:

  Selam ikitane çocugum var oğlum 5yasında kızım 1buçuk yaşında kızımın ne bezini nede isteklerini alabiliyom eşim 5aydır maaş almıyor Allah rızası için bana yardımcı olun çocuklarım için lütfen

 48. Avatar of Erengül Erengül dedi ki:

  Selam ikitane çocugum var oğlum 5yasında kızım 1buçuk yaşında kızımın ne bezini alıyorum nede mamasını sütünü oğlumunda isteklerini alamıyorum eşim 5aydır maaş almıyor Allah rızası için kendim için değil çocuklarım için bana yardımcı olun lütfen

 49. Avatar of Münevver polat Münevver polat dedi ki:

  Maddi durumu kötü 3 tane çocuklar var 11 tanesi 11 aylık sütün bezinin almıyorum alcak param yoktur oğlum okula giittićek ma kalemi defteri yoktur durum götü yardım ediniz allah razı için yardim edinizi çocuklarıma sütün bezinin yardım ediniz bebeğim ne olunuz yardım bekliyorum sizden

 50. Avatar of Münevver polat Münevver polat dedi ki:

  Maddi durumu kötü 3 tane çocuklar var 12 tanesi 12 aylık sütün bezinin almıyorum sizden rıca ederiz lütfen yardım ediniz allah razı için yardımı edinizi –

 51. Avatar of Sultan oran Sultan oran dedi ki:

  3çocuk annesiyim 8 ve 3 yaş ve4 aylık bir bebeğim var eplesti hastası bunun için yardım ede bilirmisiniz bez süt ve mama

 52. Avatar of Çiğdem Çiğdem dedi ki:

  benim üç çocuğum var evim kira eşimin aldığı maaş kira şu elektirige gidiyor bunun yanında yakacak mutfak ihtiyacı var birde eşim elden borç ödüyor bölece maasimiz bize yetmiyor çocuklarım için bize bez ve süt yardımı yapabilir misiniz lütfen

 53. Avatar of Gülistan Gülistan dedi ki:

  Iki çocuk annesiyim bir aylik bebeğim var kayınvalidemle ve elimle yaşıyorum maddi sıkıntı çekiyoruz bez ve mama yardımı istiyorum

  1. Avatar of Suriyeli Suriyeli dedi ki:

   Ne demek hemen. Burası arz meydanı sanki. Tövbe tövbe

 54. Avatar of Songul Songul dedi ki:

  Eşim ceza evinde 6 aylık bebeğim var sosyal yardimlasmadan 650 tl alıyorum oda evimin kirası başka gelirim yok bebeğimin bezini alamıyorum daha önce birkez bez mama yardımı yapıldı bir daha verilmedi lütfen yardımcı olun bize devletimiz şimdi destek olmayıp da ne zaman olacak lütfen sesimizi duyun zorda olmasak burda yazmayiz ama ihtiyacımız var yardım edin destek olun lütfen

  1. Avatar of Para göz Para göz dedi ki:

   Pardon ama eşiniz devlet için mapusa düşmüş gibi yazmışsınız. Doğrusu suçunu merak ettim. Devlet uygun görürse verir uygun görmezse vermez.

 55. Avatar of Hasaniana Hasaniana dedi ki:

  Calisiyom ama evimi zor gecim yapiyom yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim

 56. Avatar of Serdar Serdar dedi ki:

  Benimde yeni cocugum oldu 4 aydan beri issizim hic gelirim yok issizlik maasi aliyorum diye mama ve bez yardimi alamiyorum devletin verdigi 1340 tl isiszlik maasi ile ne yapilir bende anlamadim

 57. Avatar of KAYA AYIRTIR KAYA AYIRTIR dedi ki:

  Maddi yardıma ihtiyacım var kiraciyim çalışmıyorum ara da hamallık yapıyorum oğlum kronik hastası
  Hamallık ta kiraya zor yetiyor
  Siz değerli devlet büyüklerime dikkatine
  Saygilarimla

 58. Avatar of Songul Songul dedi ki:

  Eşim ceza evinde 6 aylık bebeğim var hiç bir gelirim yok lütfen destek olun bebeğim için

 59. Avatar of gülcañ gülcañ dedi ki:

  yéni dogüm éttım iki çocuğum var ıkısinıde bezliýorum éléktŕigiyďi suyuýdu aý soñunü zör getirıyorü z mama béz yaŕdimindan almâk iştiyöz ıhtiyacimiz varr

 60. Avatar of Neşe Neşe dedi ki:

  Merhaba iki çocuğum biri 1 yaşında biri 7 yaşında okula gidiyor bez ve mama yardımı almak istiyorum kirada oturuyoruz tek kisi çalışıyor yetmiyor .

 61. Avatar of Yazgülü Yazgülü dedi ki:

  Merhaba benim çocuğum var 1 buçuk yaşında bez yardımı istiyorum de mama yardımı istiyorum eşim çalışıyor evim kira iki çocuğum var sizden yardım bekliyorum

 62. Avatar of Pınar altun Pınar altun dedi ki:

  Maddi durumum yok kiracıyım bosanmışım iki kızım var kirayı ödiyemiyorum zor durumda yım bir çocuğum 6 aylık bir çocuğum 2 yaşında sizden bez ve mama yardımı istiyorum vakıfı aradım bez ve mama yardımı yapmıyoruz dedi Allah rızası için yardım istiyorum sizden

 63. Avatar of Seher savaş Seher savaş dedi ki:

  Ben doğum yaptım doğum parası alamadım eşim çalışıyor ama yetiremiyor 2 tane çocuğum var her ikisinede bez kullanıyorum ve süt alıyorum ama yetiremiyorum lütfen biraz desteğinize ihtiyacım var evdi çocuktu elektrik suyu derken yetmiyor

 64. Avatar of Şengül Şengül dedi ki:

  Kızıma bez mama desteği istiyorum eşim kironik hasta köyde bağ bahçe işi ile geçirmeye çalışyorum virüs yüzünden kimse bahçe yaptirmiyor yardımcı olursanız sevinirim

 65. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Oglum İcin bez yardımı almak istiyorum

 66. Avatar of Tuğçe Erkul Tuğçe Erkul dedi ki:

  Benim uctane çocuğum var ve biri daha altı aylık ben olumun ihtiyaçlarını karşılayacak bir durumum yok eşimi yeni kaybettim dört ay oldu eşimi kaybettim lütfen sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum mama ve bez yardımı gıda yardımı ihtiyacım var Allah rızası için yardımcı olursanız çok sevinirim

 67. Avatar of Keziban aslan Keziban aslan dedi ki:

  3 tane kızım var biri 6 biri 4 biri 3 aylık mama veriyorum 3 cocuğumuda bez takıyorum bez mama istıyorum kiracıyım çok zor geçiniyoruz ne olur yardım edın

 68. Avatar of Tuğçe Erkul Tuğçe Erkul dedi ki:

  Benim uctane çocuğum var ve biri daha altı aylık ben olumun ihtiyaçlarını karşılayacak bir durumum yok eşimi yeni kaybettim dört ay oldu eşimi kaybettim lütfen sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum mama ve bez yardımı

 69. Avatar of Münevver Polat Münevver Polat dedi ki:

  8 aylık çocuğum var eşim çalışmıyor bez ve sütü n alimyorum u. Allah rızası için yardım edin

 70. Avatar of Tallan Tallan dedi ki:

  Kiraciyiz iki tane ufak cocuk var bez süt istiyorum eşim işsiz

  1. Avatar of Nurgül Nurgül dedi ki:

   Oğluma bez mama nakit yardım istiyorum bebeğim hastaneye gittiği için eşim aldığı maaş yetmiyor lütfen dönüş yapın bana iletişim numaram

 71. Avatar of ayse ayse dedi ki:

  Bence kime yardim vereceğimizi araştırın kendi kafanıza göre yardim vermeyin ..adam firinci evi arabası var hali dort dörtlük her türlü yardim alıyor bence haksızlık ,kimisinin dort dairesi var her türlü yardim alıyor ..benimde eşim marttan beri çalışmıyordu ben başvurdum her türlü bahane bulup yardim etmediler,,, Bence durumu iyi olanlar başkanların haklarını yiyorlar hak değil …..gereğini yapın bence

 72. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Ben süt ve bez için müracaat etim kiracıyım eşim işi yok dürt çocuk var çok zor durumdayız lütfen yardım edim iki tane süt içiyor vürüsten dolayı eşi işsiz 0531

 73. Avatar of Yeliz Yeliz dedi ki:

  Merhaba pandemi dolayısıyla eşim marttan bu yana işine gidemiyo devletimizin verdiği ücretsiz izin parasi yetmiyo aldığımız para o gün borçlara gidiyor iki cocugum var biri beş biri bir yaşında belediyemizden süt ve bez yardımı istiyorum çok zor durumdayız lütfen dönün bana

 74. Avatar of Mesut Mesut dedi ki:

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerinin böyle bir yardımı yok sallama yapıp milleti kandırmayın bizzat kendim aradım

 75. Avatar of Atike Atike dedi ki:

  Ben çocuğum için bez mama nakit yardımı ve kira ve gıda yardımı istiyorum çalışmıyorum zor durundayım para ya ihtiyacın var lütfen yardımcısı olun

 76. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Kiraciyim esim işsiz çocuma bez sut alamiyorum yardim ci olunuz

 77. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Üç kızım var evim kira geçinemiyorum 9aylık kızım bez ve mama yardımı istıyorum

 78. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  Bu korona yüzden eşim çalışmıyor üç çocuğum var onbir aylık bebeğim var mama bez yardımı isliuotum

 79. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  korona dan dolayi eşim çalışmıyor üç çocuğum var onbir aylık bebeğim var mama bez yardımı istiyorum

 80. Avatar of Kanaat Kanaat dedi ki:

  Iki cocugum var bez mama yardimi istiyorum yardim bana gelmedi

 81. Avatar of Canan Canan dedi ki:

  Benimde beze ihtiyacım var 2 cocugum var magdurum isede gidemiyorum korona virüs nedeniyle evim kira yardımla geçiriyorum

 82. Avatar of Nursen Nursen dedi ki:

  Kiraciyim iki cocukum var yardıma ihtiyacım var bez yardım ederseniz ıyı olurrr

 83. Avatar of Yasemin ilbeyli Yasemin ilbeyli dedi ki:

  Kocam ceza evinden yeni çıktı 2 çocuğum var bir de 4 aylık hamileyim evim kira elektirik su kira ödeyemiyorum çok mağdurum yardımınıza ihtiyacım var yardımın verilmesini saygılarımla arz ederim

 84. Avatar of Ferdi çoban Ferdi çoban dedi ki:

  Merhaba benim 3 çocuğum var kirada oturuyorum yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardımcı olur musunuz çok zor durumdayım çalışamıyorum virüsten dolayı ilginiz için tşkrler

 85. Avatar of Songül karaaslan Songül karaaslan dedi ki:

  Eşim çalışmıyor evim kira 5 çocuğum var 2 tanesi daha bebek bez mama gıda maddi ve ev eşya yardımı istiyorum özellikle buzdolabım yok çok zor durumdayım yardımınızı bekliyorum

 86. Avatar of Mazlum turhan Mazlum turhan dedi ki:

  Merhaba benim üçüz çocuğum var bu hastalıktan dolayı işten çıkartıldım geçim sıkıntım var bez süt para ve ew ihyaçları gıda talebinde bulunmak istiyorum yardimci olursanız çok sevinirim tskr ilginiz için

  1. Avatar of Serdar Serdar dedi ki:

   Merhaba benim 2 çocugum var korona virüsten dolayı isten cikarildim borcum var bez e mamaya ihtiyacım

 87. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  3 cocugum var esim calismiyor kac aydir duzeni bi isi de yok zaten en kucuk cocugum 11 aylik bez ve mama parasi yardimi istiyorum nereye basvuru yapiliyo bilmiyorum yardim ederseniz sevinirim

 88. Avatar of Rukiye Rukiye dedi ki:

  Benim bir çocuğum 1 yasında bez ve mama yardımında bulumanızı rica ediyorum eşim çalışmıyor sadece aylık işsizlik maaşı olarak 1000 TL alıyor ve ben 650 TL ye kirada kalıyorum çocuğun ihtiyaçlarını almakta çok zorluk cekıyoruz yardım ederseniz çok sevinirim

 89. Avatar of Emrah Emrah dedi ki:

  Yeni doğum yaptı eşim çocuğum 7 günlük kirada kalıyorum virüsten dolayı iş yok çalışmıyorum her hangi bi yerden gelirim yok çocuğum doğduğu gibi hasta sizden yardım bekliyorum bize ulaşın lütfen

 90. Avatar of Dilek mert Dilek mert dedi ki:

  Bez ve mama yardimi almk istiyom

 91. Avatar of Dilek mert Dilek mert dedi ki:

  Benimde bi tane bebeğim var henüz altı aylık eşim çalısmiyo pandemi süresinde evim kira 1000 lira kira veriyom eşimin aldığı maaş 1300 tl kirayami vereyim yoksa diğer ihtiyaçlarımı vereyim bilemiyorum zor durumdayım bez yardımı almak istiyom yada para

 92. Avatar of Hasibe Hasibe dedi ki:

  2 cocuk annesiyim kalp hastasiyim. Cocugumun biri okula gidiyor digeri 3 yasinda gelirimiz yok esim calismiyor bez mama parasi almak istiyorum esimin telefonundan yaziyorum yardim almak istiyorum

 93. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var biri 4 aylık mama ve beze ihtiyacım var eşim işsiz evim kira lütfen yardim edin

 94. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  Benimde 3 çocuğum var biri 4 aylık mama ve bez ihtiyacım var eşim işsiz evim kira lütfen yardim edin

 95. Avatar of Nurcan Nurcan dedi ki:

  3cocuk annesiyim evim kira esim aylardir calusmiyor korona virusunden dolayi issis be hasta evim Kira 2kiram faturalarim birikmis 2 okula giden cocugum var ihtiyaclarini karsiliyamiyorum y aylik bir bebegim var bez mama gida yardimi bekliyoruz kömür yardimi istiyoruz her türlü nakdi gida yardimi istiyoruz defalarca basvurdum hiç ses cikmadi inşallah hayırlı haberler alacağımız bir gün olur

 96. Avatar of kadriye kadriye dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var ev kira herhangi bir gelirimiz yok sosyal güvencemiz yok bez ve mama yardımı istiyorum

 97. Avatar of UĞUR sefil UĞUR sefil dedi ki:

  Ben 3 cocuk oldu biri yini doğdu birtaneside2 yaşıda birtaneside 3 yaşinda üçüde bezleniyor yardim istiyorum nasil oluyor bilmiyorum başvuru yardi

 98. Avatar of sait sait dedi ki:

  sait atalay kiracıyim 5 çocuğum var ben corona virüs nedeniyle calismiyorum çok zor durumdayuz yardim edin

 99. Avatar of Zana Zana dedi ki:

  Mhb benim 3 çocuğum var küçük bebeyim 3 aylık sütüm yetmiyor eşim calismiyir lütfen yardımcı olun

 100. Avatar of fatma boztaş fatma boztaş dedi ki:

  eşim işten çıkmış iki çocuğum var biri bez kulanıyor kitadayız lütfen bez konusunda destek çıkın.

 101. Avatar of Şirin Şirin dedi ki:

  Kovit19 nedeniyle 2 aydır çalış mıyorum 1000 tl kira veriyorum faturalar baya yüksek geliyor 2 çocuğum var biri 3 yaşında biri 9 aylık mağdurum neyapacam bilemiyorum lütfen yetkili lerden yardim istiyorum gelip evime de baka bilir siniz çok zor durumdayım çocuklarıma mama alacak param yok

 102. Avatar of Yağmur Yağmur dedi ki:

  Bez ve mama yardımı istiyorum. Dönüş sağlayabilir misiniz sayın bakanım. Aldığımız maaş asgari ücret. Kira, mutfak, faturalar, borçlar ve mama bez. Aldığımız maaş bizi karşılamıyor. Herşeyden malum ve vitaminsiz kalıyoruz.

 103. Avatar of Ayşegül Ayşegül dedi ki:

  İyi günler ben izmirde yaşıyorum eşim işten çıkartıldı 3 tane çocuğum var 7 6 ve 4 buçuk aylık yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Allah razı olsun

 104. Avatar of Canan Canan dedi ki:

  Benim bı tane çocuğum var 1 yasında mama ve beze ihtıyacım var lütfen dönüş yapın

 105. Avatar of Nazım Nazım dedi ki:

  Süt yardim

 106. Avatar of Melike Melike dedi ki:

  Merhaba benim 2 çocugum var ve biri 6 yaşında ve digeri 9 aylık mama ve bez yardımı almak istiyotum eşim geçici olarak işten çıkarıldı ve nereye başvuru yapılması gerektigini bilmiyorum hem kira hem faturalar çok zorluyor bez ve mama alacak durumumuzda yok lütfen yardım ederseniz çok seviniriz

 107. Avatar of Sercan Sercan dedi ki:

  Süt yardımı istiyoruz 2 tane küçük çocuğun var biri ilk okula gidiyor

 108. Avatar of Fatma ilbeyli Fatma ilbeyli dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var allah rızası için bana da yardım eli özaltın taşları 10 7 4 ve en küçüğü 2 aylık mama alamıyorum çay ve ekmek veriyorum evden çıkamıyorum başvuru nasıl yapılıyor bilmiyorum bez ve mama istiyorum allah rızası için yardım edin bu mübarek günlerde

 109. Avatar of GÜLCAN GÜLCAN dedi ki:

  Benim 3 cocugum var biri 2 yasina geliyor zor durumdayim bez parasi ve mama psrasi ihdiyacim varması yardima bas vurulacak bilmiyorum lütfen yardımcı olun

 110. Avatar of Fatma Aras Fatma Aras dedi ki:

  1 bucuk yasında kucuk kızım var esım garson calşmyor yardıma ıhtıyacım var ped alamıyorum cok zor durumdayız hıcbır gelirimiz yok kredılerımz var ev hanımıyım lutfen bu mubarek ayda Bı sesimiz duyulsun

 111. Avatar of Fatma Aras Fatma Aras dedi ki:

  Bı kucuk kızım var esım garson calşmyor yardıma ıhtıyacım var bez alamıyorum sıkıntı cekıyorum kredilerimiz var lutfen sesimiz duyulsun

 112. Avatar of Engin Engin dedi ki:

  Benim iki cocum var biri on kucu 10 aylik mama ve bez alamiyoruz hic bir sosyal guvencem yok cokzor durumdayiz lutfen yardimci olun

 113. Avatar of Gürkan erker Gürkan erker dedi ki:

  3 aydır çakışmıyoru 5 küçük çocuk var kiramı veremiyorum

  1. Avatar of Ozlem Ozlem dedi ki:

   Benimde. 2 tane cocugum var biri 4 yasinda digeri 9 aylik bez mama ihtiyaclarini karsiliyamiyorum durumumuz kotu bizede yardimci olun lutfen sizden haber bekliyorum

 114. Avatar of Busra unlu Busra unlu dedi ki:

  Allah kolaylik versin…

 115. Avatar of Busra unlu Busra unlu dedi ki:

  Allah kolaylik vrsin…

 116. Avatar of derya derya dedi ki:

  ikiy çocum var ikiside bez kulanyorlar kîzım ikiy yaşında oglumda 7 aylîk mamada kulanıyoruz sizden yardım bekliyoruz

 117. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Benim 5 aylık bebeğim var kocam asker kocamın askerlik maaşını da alamıyorum bebeğim bezi ve maması için sizden yardım istiyorum Lütfen bana yardım edin Bebeğimin bezi ve mamasını almak alamıyorum

 118. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  5 çocuk annesyim en kucuklerim 9 aylık biride 4 yaşında bez mamasını alamiyorum geçim sıkıntısı yasiyorum eşim koronavirusten dolayı çalışmıyorum yardımlarınızı bekliyorum

 119. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

  3 tane çocuğum var hicbir gelirim yok 3u de 3 yaşın altında 1i bebek

 120. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var en kucukleri 2.5 aylik bebegim var mama takviyesi yapıyoruz şuan çok zor durumdayız eşimde çalışmıyor mama ve bezini alamıyoruz sütüm gelmiyor

 121. Avatar of GAMZE AKYÜREK GAMZE AKYÜREK dedi ki:

  11 buçuk aylık bir bebegim ve 1 aylik bir bebeğim var ikisinin de bez parası simdiden sıkıntı olmaya başladı eşimin de iş sıkıntısı var lütfen devletimiz yardım edebilir mi

 122. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  3 bucuk aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen eşim ceza evinde lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 123. Avatar of Cüneyt Cüneyt dedi ki:

  Benim 1 çocuğum var küçüğü 16 aylık bebeğim var bana mama bez yardımı yapın lütfen çok zor durumdayım

 124. Avatar of Cüneyt Cüneyt dedi ki:

  Benim bir çocuğum var 16 aylık ben insat işçisiyim korunavurus nedeniyle şalışamiyoruz mama bez yardımı yapın lütfen çok zor durumdayım

 125. Avatar of Saide Saide dedi ki:

  Buraya yaziyorlar ama hep zenginler aliyor gercekten ihtiyaci olana hic bir yardim verilmiyor 1yasinda oğlum var 1ay sonra kizim dogacak cocuk mama yamesi gerekirken benimle beraber ekmek yiyor degil bez mama yardimi belediye gıda yardimi bile yapmadi 4kez aramama ragmen

  1. Avatar of Nurhan Nurhan dedi ki:

   Benimiki çocuğum var bezi sütüne yetişemiyorum kirada yaşıyorum kocamın doğru dürüst bir işi yok virüsten dolayı da bir yere çıkıp çalışmıyor çok zor durumdayım Lütfen bana yardım edin çocuklarımın sütü ve bezini almak için Yardımınızı bekliyorum

 126. Avatar of Ferdane Ferdane dedi ki:

  Selamın aleyküm benimde 4 çocuğum var en küçük bebeğim 25 günlük mama bez Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum

  1. Avatar of derya derya dedi ki:

   benim 2 çocum var bir 7 aylık birde 2 yaşıda sizden madiy destek bekliyorum çocuklarmın ihtiyaclar karşlamakdan çok sıkıntı yaşyorum yardımlarınız bekliyorum

 127. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var küçüğü 13 aylık bebeğim var bana mama bez yardımı yapın lütfen çok zor durumdayım

 128. Avatar of Hatip Hatip dedi ki:

  6 çocuğumvar madidurumu kötü

 129. Avatar of İsa İsa dedi ki:

  4 çocuğum var pez ve mamaya ihtiyacım var devletimizden yardım istiyorum

 130. Avatar of Hatip Hatip dedi ki:

  6cocuğumvar mamabez yardım başvurusu

 131. Avatar of Hatip Hatip dedi ki:

  6 çocugumvar mama bezyardım başvurusu

 132. Avatar of Hatip Hatip dedi ki:

  6çocuğumvar bez mama yardımı talepediyorum

 133. Avatar of Aysel Aysel dedi ki:

  Bende bez yardımı istiyorum ve mama yardımcı olormoson

 134. Avatar of Melike Melike dedi ki:

  Tokat turhalda yaşıyorum 1 bebegim var bez alacak durumda değilim lütfen yardimci olun toplam 3 çocuğum var eşim aylardır çalışmıyor vurusten dolayi

 135. Avatar of Özlem sezgin Özlem sezgin dedi ki:

  Ben yardım edebilirim size nasıl ulaşabilirim lütfen tel yazarmisiniz

 136. Avatar of Sedanur Sedanur dedi ki:

  Bana da yardım edebilir misiniz lütfen Allah rızası için lütfen durumunuz iyi degil evimiz gecekondu kira yediyüz lira veriyoruz eşim virüs nedeniyle işe on beş gündür gitmiyo

 137. Avatar of Leyla soner Leyla soner dedi ki:

  52 yaşında bayanım annemle beraber yaşıyorum çalışmıyorum ağır çok ağır kanser hastasıyım çalışacak durumum yok maddi manevi sıkıntıdayım ilaçlarımı alamiyorum durumumdan dolayı bana yardımcı olurmusunuz raporluyum bu hastalığa yenilip hayatımı kaybetmek istemiyorum

 138. Avatar of Cevriye Cevriye dedi ki:

  Ev hamiyim sadece eşim çalışıyor 3 tanecocuk var çocuklarimin yaşları 5,3,bir buçuk yaşında anne sütünden kestim çocuklarim küçük olduğundan ihtiyaçlarında fazla çocuklarin ikisi bezliyorum . süte ve beze ihtiyacım var.yardimci olursanız duaciniz olurum.

 139. Avatar of Ayşe GÖLLE Ayşe GÖLLE dedi ki:

  30 yaşındayım eşim ile boşanma aşamasındayım adaya annemlere geldim 7 aylık oğlum var abim ceza evinde babam 9nay önce kanserden vefat etti evde ben annem ve 7 aylık oğlum yaşıyoruz çalışanımız benim de çalışma imkanım yok şu durumda oğlumun ihtiyaçlarını karşılaşamıyorum maddi manevi sizden yardim istiyorum

 140. Avatar of Gönül Gönül dedi ki:

  Bu zor zamanlarda devletimiz yanımızda olsun kaç defa yardım baş vuruşu yaptım cevap yok süt için yaptım ondanda bir haber yok 1 yaşında bebeğim var en azından bez mama yardımı yapın rica ediyorum lütfen

 141. Avatar of Sidika Sidika dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin 4 aydan beri elektirigim yok kiradayim evimde abone yok komşudan alıyordum elektirik oduyemedim kestiler rica ediyorum yardım edin eşim bıraktı gitti bizi inanki zor durumdayım c çocuklarımı bırakıp ta çalışamıyorum Allah rızası için yardım edin ışık istiyorum çocuklarım korkuyo karanlıkta lütfen yardım edin

 142. Avatar of Sidika Sidika dedi ki:

  Benim 3 tane kızım var 3 bez ve süt iciyo Allah rızası için banada yardım edin eşimden ayrıldım ben

 143. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor 5 aylik bebeğim ve 2 yaşında kızım var ikisinide bezliyorum bez alacak param yok devletimizden yardım talebinde bulunuyorum

 144. Avatar of Fadile arslan Fadile arslan dedi ki:

  Benim yardım a ihtiyaç var bez süt. Yardım i yapar mısın iz lütfen

 145. Avatar of Gülüzar Gülüzar dedi ki:

  Bi çocuğum var kiraciyim esim issiz yardim istiyorum

 146. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Ben hamileyim ve 1 cocugum daha var 2 ay sonra dogum yaoacam esim bu vuristen dolayi çalışamiyo ilk oglum daha kucuk ve dogum yaotimda kim bana yardim eli uzatacak devletimiz zor gunuzde yanimizda olmasa kim olacak burdan devletimize sesleniyom benim yeni dogacak cocugumun elbisesi bezi ana kucagı ve benzri gerekli eşyalari kim alacak esim calisamiyo evden bi yerede cikamiyoz defalarca yardim bas vurdum ama hc birine yanit vermediniz ve yardim etmediniz ve rica ediyorum bana donuş yapin ve yardim edin

 147. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocamın çalışmıyor 18 aylık bebeğim var kız bez ve süta çok ihtiyacım var hiç durumum iyi değil bana yardım edin allah rızası için

 148. Avatar of Münevver Polat Münevver Polat dedi ki:

  6 ayılık bebeyim var eşim işten çıkarıldı mama almıyorum Allah la rızası için yardım edin

 149. Avatar of Münevver Polat Münevver Polat dedi ki:

  6ayilik bebeyim var eşimi işiten çıkardılar mama almıyorum yardım ediniz Allah rızası için yardım edin

 150. Avatar of EDANUR EDANUR dedi ki:

  EDANUR duman iki çocuk annesiyim eşim calisiyo ve ssk sida yok 1,5 yanında oğul ve 3 aylık bebegin var bez ve mama yardımı istiyorum nolur yardım edermisiniz

 151. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Bende %40 engelliyim bende yardim istiyorum oncede aylik aliyirdum fakat bakima muhtac olmama nedeniyle redettiler ve magdurum ilac vs alamiyorum komsularin biraz yardimlar ile ilaclarimi aliyorlar bu konuda cok utaniyorum

 152. Avatar of Suna Suna dedi ki:

  Eger durumumuz olsaydi emin olunki yazamazdık iki kücuk cocuk sut iciyor bezleniyor esim calismiyor iki aydir o kadar dağıtıyorsunuz biz niye hic yardim yüzûnü görmuyoruzki bizim neyimiz varki hic anlamıyorum keske zengin olsaydikta ihtiyacımız olmasaydi

 153. Avatar of Suna Suna dedi ki:

  Eger durumumuz olsaydi emin olunki yazamazdık iki kücuk cocuk sut iciyor bezleniyor esim calismiyor iki aydir o kadar dağıtıyorsunuz biz niye hic yardim yüzûnü görmuyoruzki keske zengin olsaydikta ihtiyacımız olmasaydi

 154. Avatar of funda funda dedi ki:

  kira yardimi istiyorum

 155. Avatar of funda funda dedi ki:

  kira yardimi istiyorum 2 çocuğum var bez alamıyorum acil

 156. Avatar of funda funda dedi ki:

  3 ayin kirasini oduyemiyoruz eşim calismiyor 2 çocuğum var her yardıma ihtiyacım var çok acil bebeğim 6 aylık bezle mama alamiyorum

 157. Avatar of Müzeyyen Müzeyyen dedi ki:

  Benim 1 yaş 18 aylık kızım var süt ve bez yardımı istiyorum eşim çalışmıyor

 158. Avatar of Saniye Karakaş Saniye Karakaş dedi ki:

  Saniye ben 1 buçuk yaşındasinda 1 kızım gebeyim yine çalışmıyor bir süredir eşim çalışmıyor kiradayim mağdurum yardımlarınızı istiyorum lütfen yardım edin bana

 159. Avatar of Sacide Sacide dedi ki:

  7 aylık çocuğum var eşim çalışmıyor nolur yardım edermisiniz

 160. Avatar of veysi demir veysi demir dedi ki:

  Selamun eleykum ben bir cocuk babasiyim 15/02/2020 issizim mama ve bez alacak maddi durumum yok 4 aydir kira veremiyorum cok ihtiyacim var yardima muhtacim yardi edecek allah razi olsun

 161. Avatar of Ali Aşut Ali Aşut dedi ki:

  Bez ve mama ya ihtiyacım var çalişamiyorum yardiminizi bekliyorum yardim ci olsanız minetar kalirim

 162. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Bende iki çocuk annesiyim süt yardımı almak istiyorum eşim çalışmıyo

 163. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Esim ceza evinde evim kira madi manevi destegim yok sogulayabilirsiniz 6yaş küçük çocuklarım var Allah için yardim edin

 164. Avatar of Semiha Semiha dedi ki:

  Meraba eşim işten çıkarıldı mama ve bez yardımı yapanilrmilirmisiniz bize bebeğim 10 aylık

 165. Avatar of Figen Figen dedi ki:

  Eşim çalışmıyor çok ihtiyacım var bu yardıma lutfen yardımcı olun

 166. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Ben Bi çocuk sahibiyim eşimle aramız iyi değil çocuk doğduğundan beri kendi çabalarımla çocuğuma bakıyorum herhangi Bi gelirim yok eşimle boşanma aşamasındayız hangi yardımlara ve nereden başvurabilirim yardımcı olurmusunuz

 167. Avatar of Öznurdemir Öznurdemir dedi ki:

  Meraba ben 3 cocuk annesiyim biri 3 yasinda diyeri 1 bucuk yasinda oburude 6 aylik esim isten cikarildi hic bir gelirimiz yok bizede bez ve mama yardimi yapabilirmisiniz lutfen cok ihtiyacimiz var

 168. Avatar of Züleyha Züleyha dedi ki:

  Arkadaşlar İstanbul Pendik teyim kaymakamlığa bağlı
  Yardımlaşma vakfına bugün gittim böyle bir yardım yok sadece tek sefere mahsus yeni Doğum yaptıysanız çocuğunuz 1 yaşındada olabilir 300 tl veriyor Onuda 2 ay sonra PTT sen gidip çekiyorsun bu kadar

 169. Avatar of ayşe ayşe dedi ki:

  merhabalar bez ve mama yardımı icin nereye başvuru yapılıyor .bilgisi olan cevap verirse sevinirim

 170. Avatar of Sultan Zeyrek Sultan Zeyrek dedi ki:

  Lütfen yardım edin bitane oğlum var mamayla besliyorum maddi açıdan çok sıkıntı çekiyoruz lütfen yardım edin ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz eşim çalışmıyor iş yeri kapandı

 171. Avatar of caner caner dedi ki:

  mrb ben isizim 3 çocuğum var bez ve mamaya ihtiyaci var alamiyorum yardimci olursanız sevinirimm

 172. Avatar of Gul Gul dedi ki:

  Benim eşim 10aydır çalışmıyor bir yaşında oğlum var bez yardımı ve ıslak mendil ihtiyacım var kiraciyim eşim işsiz

 173. Avatar of Çidem nar Çidem nar dedi ki:

  2 aydir kocam calismiyor kiraciyim kirami veremiyorum bir oglum var mamasini alacak bezi alacak durumum yok lütfen bana yardimci olun 1 yasinda oglum var

 174. Avatar of Nuran Nuran dedi ki:

  5 çocuğum var maddi durumum hiç yok 10 aylık bebeğim var bebeğimin ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum allah rızası için bana ve çocuklarıma yardım edin

 175. Avatar of Abdulselam Abdulselam dedi ki:

  Dönüş

 176. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  2 aylık oğlum var sütüm yetersiz olduğu için ek süt alıyorum eşim çalışmıyor sizden sut ve bez yardım talep ediyorum lutfen yardimci olun

 177. Avatar of İSMAİL İSMAİL dedi ki:

  Yardım icin nereyi aramamız lazım bilgisi olan varmı

 178. Avatar of selma bölbent selma bölbent dedi ki:

  ben iki cocuk sahibi bir anneyim esim askari ücretle calısan bir isci benim maddi durumum iyi degil calisan bir anne degilim ama bu mama bez parasından hic bir zaman yararlanamadım napmam gerekiyo bana bu konuda bilgi verin destek olun lütfen.

 179. Avatar of Dudu Dudu dedi ki:

  Merhaba ben dudu úç cocugun var esim asgari ucretle calisiyor evim kira cocuklarim hepsi kúçúk hic bir yerden yardim alamiyorum yardim almak istiyorum cocuklarim biri 6 yasinda biri 4 yasinda biride 5 aylik dusunun sut yardimi bile alamiyorum bana ulasin ne olur

 180. Avatar of Halis uğur Halis uğur dedi ki:

  Kiracıyım askeri ücrete çalışıyorum yardımımızı bekliyorum

 181. Avatar of Halis uğur Halis uğur dedi ki:

  Askeri ücrete çalıyorum kiradayım yardımızı bekliyorum

 182. Avatar of Fatma cetinçakmak Fatma cetinçakmak dedi ki:

  Meraba benim de 8 aylık kızım var ona 5 numara bez yardımı istiyorum bezler cok palalı 3 cocugum var evim kira

 183. Avatar of Muhammed gunesoglu Muhammed gunesoglu dedi ki:

  Selam alukum bn muhammed gunesoglu 20 yasindayim elvliyim 1 oglum var ihtiyaclarini gecindiremiyorum calismiyorum korona vurusten dolayi caza yemekten korkuyorum sizden yardim etseniz sevinirim

 184. Avatar of Ayşegül Ayşegül dedi ki:

  Benim 10 aylık kızım var eşim sokağa ati hiç durumum yok banada yardım edin nolur

 185. Avatar of Zeliha Zeliha dedi ki:

  Merhaba benim ikiz cocuklarim var 3 çocuğum var hic bir sekilde destek almiyorum başvuru yaptigimiz halde iptal edildi calismiyorum esimde askeri üçreti aliyor hic bir sekilde yetistiremiyoruz devletimizde yardimlarinizi rica ederim saygılarla

 186. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Eşim bu hastalıktan dolayı 3 ay dir calismiyor 4 ve 2 yaşında cocuklarim var benim bez süt derken ne yapıcağımi şaşırdım bazen onları evde birakip gidip merdiven siliyorum ama genede yetişmiyor allah rıza si için banada yardim edin lütfen benimde sesimi duyun..

 187. Avatar of mahmut yildiz mahmut yildiz dedi ki:

  merhaba ben issizimi 9 aylık kızın var bez ve masaya ihtiyacı var alamıyorum yardimci olursanız iyi olur

 188. Avatar of mahmut yildiz mahmut yildiz dedi ki:

  cocuk yardımı istiyorum bebekliyorum bezi ve bebek sutu

 189. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  3 çocuğum var eşim virusten dolayı çalışmıyor 3cocugumda hala bezleniyor mama süt içiyorlar evim kira yüzde 80 engeli oğlum var engeli aylığı almıyorum bu yüzden yardım istiyorum çok zor durumdayım

 190. Avatar of Hanife Hanife dedi ki:

  Bebeymi var 1bucuk yasında bez ve mama yardımı calışmıyorum yardım ederseniz sevinirim

 191. Avatar of Bahar deniz Bahar deniz dedi ki:

  Benim bir yaşındaki kızım var yardıma ihtiyacı var beze sütte giyime kirayı ödemediğimiz için kayın pederime taşındık toplam 12kişiyiz iki aile bi evde yaşıyoruz oda kira yardıma ihtiyacım var yardım edin lütfen

 192. Avatar of Senem Gülcan Senem Gülcan dedi ki:

  3,5yasinda kızım var yardıma ihtiyacım var çocuğuma bez alamıyorum bide erken doğduğu için bir türlü gelisemiyor .7aylik doğdu yani pramature.onun için yardıma ihtiyacım var

 193. Avatar of Eylemü Eylemü dedi ki:

  Selamun aleyküm. Hayırlı ramazanlar. Eşimin çalışıyor olduğu restoran korona virüsü sebebi ile kapatıldı. 15 aylık bebeğim var. Allah rızası için destek olurmusunuz? Para istemiyorum.

 194. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Merhaba ben derya temel benim bir oğlum var 2.5 yaşında bizim durumumuz çok iyi değil çocuğun bezini sütünü alamıyorum lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 195. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Merhaba ben derya temel benim biraz çocuğum var 2.5 yaşında dır bizim durumumuz çok iyi değil çocuğun bezini sütünü alamıyorum lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 196. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  İkiz annesiyim süt yetmiyor lar sadece mema yiyorlar 6 aylık lar çok zor durumdayım

 197. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Efendim benim 4 aylık bi bebeğim var bakması gerçekten de çok zor eşimde kronik hastalığı olduğu için çalışamıyor kaynanamla birlikte oturmak zorunda kalıyoruz onlarada çok mahşup oluyoruz lüften tek bebeğim için bize yardım edebilir misiniz tek mamasını ve bezisini gönderin daha da hiç bişey istemiyorum sizden lütfen yardım edin bize bebeğim biraz daha büyüsün ben çalışıcam bakabilirim bebegime eşim çalışamıyor ondan saygılar

 198. Avatar of Hanım acar Hanım acar dedi ki:

  Çocuk yardımı istiyom lütfen yardımcı olun çocuğuma süt bez yardımında bulundum lütfen yardımcı olun kiraciyim kirayi bile oduyemiyorum yardım elimizi bizede uzatın çocuğum on aylık sütüm yetmiyo almayada gücüm yetmiyor

 199. Avatar of Nesihat Nesihat dedi ki:

  Benim 4 tane çocuğum var en küçük bir yaş bende sosyal güvence yok ihtiyacım var 3 tan öğrencim var kocam inşallahtcı günlük calşyor 100 çocuk parası alamıyorum banda yardımcı olur musunuz lütfen hiç bir şey yok evde toplam 6 kişiyiz çocukların okul gidiyorlar ihtiyaçları karşlamyorum çocuk parası çoçuklarm hakı yok mu onlar ihtiyacım var onları ihtiyaçlarını alamıyoruz bizim hakkımız yok mu

 200. Avatar of Nesihat Nesihat dedi ki:

  Benim 4 tane çocuğum var en küçük bir yaş bende sizde yardım bekliyor 3 tan öğrencim var kocam inşallahtcı günlük calşyor 100 tel şimdi çalıyorum ihtiyacım var bebeyim var evde toplam 6 kişiyiz banda yardımcı olur musunuz lütfen banda yardımcı olur musunuz

 201. Avatar of ali ali dedi ki:

  artık biri sesimi duysun iş verin bari yardim edemiyorsaniz

 202. Avatar of Eylem Eylem dedi ki:

  Esimden ayriyim 1 çocuğum var 1 bucuk yasinda calisamiyorum. Ihtiyaclarimi ve cocugumun ihtiyaclarini karsilayamiyorum. Lutfrn bana yarfim edin cok mahçup durumdayil

 203. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Eşim ceza evinde üç aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun

 204. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  3 çocuk annesi yım eşim korona nedeniyle çalışmıyor hiç bir gelirimiz yok sizden rica ediyorum yardım eder misiniz bir buçuk yaşında bebeğim var .mama ve bez yardımı yaparsanız sevinirim teşekkürler

 205. Avatar of Emine yuce Emine yuce dedi ki:

  4 cocuk annesiyim lutfen banada yardim elinizi uzatirmisiniz

 206. Avatar of nilüfer nilüfer dedi ki:

  merhaba iki çocuk annesiyim mahçup durumdayız 3,5 yaşındaki kızım için 6 numara bez ve ıslak mendil yardımı istiyorum saygılar

 207. Avatar of gullu gullu dedi ki:

  merhaba ben mem kanser tedavisi göruyorum iki çocuk annesiyim eşim koronadan çalışmıyor 10 yaşında oğlum doğuştan böbrek kanallarında daralma olduğu için altını ıslaıyor hayır severlerimizzden bez ve ıslak mendili yardımı istiyorum saygılar

 208. Avatar of Erengül Erengül dedi ki:

  Esim 3aydir maas alamiyor virusten dolayi 3gunde bir ise gidiyor iki cocugum var kizim 1yas3aylik bez mama yardimina ihtiyacim var.oglumda 5yasinda.yeri geliyo bisey alamiyorum onlara allah rizasi icin cocuklarim icin yardim edin.

 209. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  3 tane çocuğum var biri 9 aylık biri 4 yasinda hala yürümüyor yüzde 80 engeli şuan biride atipik otizim yüzde 50 engeli hepsi bezleniyor zor durumdayım mama veriyorum 3 unede engeli yardimi almıyorum bu yüzden yardım istiyorum çok zor durumdayim gercekten

 210. Avatar of Gülten Gülten dedi ki:

  Mrb kolay gelsin nerden başlasam bilemiyorum 5 çocuk annesiyim çok çaresiz kaldım gıda yardımı veya para yardımı olursa çok sevinirim 5 aylık bebeyim var bez alamıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim…

 211. Avatar of Sevim altan Sevim altan dedi ki:

  Eşim kovid19 ihtibarylen işten çıkarıldı kiracıyız kiramızı veremedik iki çocuğum var biri iki yaşında biri 4 aylık acil beze ve mamaya ihtiyacım var lutfen yardımcı olun

 212. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  2 tane kızım var beze çok ihtiyacımız var eşim kalp hastası kiracıyım faturalarım duruyor artık yetiştiremiyorum artık lütfen yardım işitiyorum çocugumun ihtiyaclarnı alamıyorum

 213. Avatar of Nur kayalı Nur kayalı dedi ki:

  Bez ve kuru gıda

 214. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  Benimde 1 yaşında bir oğlum var hemde 6 aylik hamilleyim ne bezine ne de mamasina yetişemiyorum esim çalışmıyor hic bir gelirimiz yok yakinda dogum yapacsm bir sürü masraf olmasi gerekiyor gercekten cok zor durumdayım Allah rizasi için sizden yardim ıstiyorum

 215. Avatar of Muhtac Muhtac dedi ki:

  Benim eşim ıssız 2 tane çocuğum var zor geçiniyoruz bez ve mama alamıyorum Allah rızası için yardım istiyorum sizden çok zor durumdayız

 216. Avatar of Dilara Dilara dedi ki:

  2 tane bebeğim var bez kullanıyorum ikisinede benimde bez ve mamaya ihtiyacım var evimiz kira anca yetişiyor lütfen allh rızası için bizde yardım edin

 217. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  Benim 1 tane oğlum var kaynanamla beraber yaşıyoruz eşiminde maddi anlamda sıkıntısı var bize yardımcı olursanız çok seviniriz

 218. Avatar of Eda Eda dedi ki:

  Eşimi virüs dolayi dan işten çıkardılar 1 aydır evde ve 8 aylık benim var süt bez mama gıdaya ihtiyacımız var lira faturalar duruyor zaten yardım istiyorum

 219. Avatar of Maşallah akkoca Maşallah akkoca dedi ki:

  Slm üç çocum var kıracıyım madi durumum yok çok zor durumdayım yeni dogum yaptım beze mamaya ihtiyacım ve benzeri şey lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden sizden böyle yardımları sagladıgınız için Allah sizden razı olsun

 220. Avatar of Necip kaban Necip kaban dedi ki:

  Merhaba benimde 6 aylık cocugum var bez ve mama yardim istiyorum necip kaban Erzurum

 221. Avatar of Tuğçe Tuğçe dedi ki:

  2 tane çocuğum var eşimden bosanıyorum 1 seneden beri ayrı yaşıyorum çocuklarımın masraflarını karşılayamıyorum karşılaşmadım için çocuklarımın yurda vermek zorunda kalcam ben çocuklarım dan ayrılmak istemiyorum lütfen bana yardımcı olun sizden başka yardım isticek yerim yok yalvarırım bana yardımcı olunuz

 222. Avatar of Ozlem Ozlem dedi ki:

  Eşim şuan bu korana yüzünden işsiz evde hiç bir gelirimiz yok üç çocuk var yetistiremiyoruz yardımlarınızı bekliyoruz mama çok pahalı alamıyorum bütçeden dolayı düşük gelirle çalışıyor esim

 223. Avatar of Ozlem Ozlem dedi ki:

  İkizlerim var bide iki yaşında bebeğim var inanın mama ve bezine yetişemiyorum eşim askeri üs retle çalışıyor ay sonunu ancak getirebiliyoruz elektrik faturalaimiz dah sürüyor ne bize yardımcı olun maddi ve manevi magduruz

 224. Avatar of Hasret Hasret dedi ki:

  Ben kirada otuyorum bende yardım istiyorum eşim calışmıyor cocukların kücük bez alamıyorum yardım edermisiniz 2 kızım var ben yardım istiyorum

 225. Avatar of Hasret Hasret dedi ki:

  Ben kirada otuyorum bende yardım istiyorum eşim calışmıyor cocukların kücük bez alamıyorum yardım edermisiniz 2 kızım var 10 aylı

 226. Avatar of Derya Deniz Derya Deniz dedi ki:

  2 tan bebeğim var bez kulanyorlar benim de bez ve mama ihtiyacım var ben çalışmıyorum eşim askeri ücretce alyor kiracıyım eşimin maşı yetmiyor lütfen bizede yardım edin

 227. Avatar of Suzan Suzan dedi ki:

  2tane cocugum var kücüğü 4aylık beze Mamaya ihtiyacımız vR esim calismiyor vurus ten dolayı kıracıyım kiramizı odeyemiyoruz cok zor bir surecteyiz lütfen bizden yardım istiyorum

 228. Avatar of Suzan Suzan dedi ki:

  2tane cocugum var kücüğü 4aylık beze Mamaya ihtiyacımız vR esim calismiyor vurus ten dolayı yardım istiyorum

 229. Avatar of Ismail Ismail dedi ki:

  Bez ve mama yardımı istiyorum işsizim zor durumdayim

 230. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Merhaba ben 2 cocuk annesiyim prematüre oğlum var bez ve mama anlamiyom eşim çalışıyo yardım eden varsa tsk ederim

 231. Avatar of Cansu Cansu dedi ki:

  Maddi durumum yok bez ve ıslak mendil yardımı istiyorum

 232. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı 2 kırayı ödeyemedim odeyemedik en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek alamıyorum

 233. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı odeyemedik 2 aydır en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez süt erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek almıyorum

 234. Avatar of Ferdi yamak Ferdi yamak dedi ki:

  Bez ve sut yardimi istiyorum calismiyom hic bi gelirim yok efendim

 235. Avatar of gülten gülten dedi ki:

  Üç çocukğun var sizden öğrenci olan çocuklarım adına yardım istiyorum öğrenci parası iptal olmuş durumu iyi deyil ALLAH izniyle virüs yok olursa okula gitse bile giyecek bir ayakkabısı ne yazıki çocuklarım

 236. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  10aylik bebeğim var ve hamileyim kocam çalışmıyor bana bez yardımı ve mama yardımın da buluna bilir misiniz

 237. Avatar of Şule Şule dedi ki:

  Bez ve mama yardımı istiyorum

 238. Avatar of Fırat elikli Fırat elikli dedi ki:

  Ikiz çocuklarım var ve madi durumum yok sadece bez ve mama yardımı istiyorum

 239. Avatar of Ayşe ilbi Ayşe ilbi dedi ki:

  Gelirim yok üç çocuğum var bir yaşında çocuğum için yardım istiyorum çocuk bezine ihtiyacım var

 240. Avatar of Beyhan Yıldırım Beyhan Yıldırım dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kirada oturuyorum kiramı ödeyemez haldeyim sizden yardım bekliyorum Allah rızası için

 241. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  2 çocuğun var evim kira geçimimi zor sağlıyorum yardımı nizi bekliyorum

 242. Avatar of GAMZE GAMZE dedi ki:

  Bez ve mama yardımı talebinde bulunuyorum

 243. Avatar of Zehra Zehra dedi ki:

  3 çocuk larım var bez mama alamıyorum mağdurum kiramı vere mıyorum eşimi korona dan dolayı iştençıkardılar

 244. Avatar of Zeliha yilmaz Zeliha yilmaz dedi ki:

  5 cocugumun var en küçüğü 2 aylik esim virusten dolayi calisamiyor yardim istiyorum

 245. Avatar of Zeliha yilmaz Zeliha yilmaz dedi ki:

  5 cocugumun var esim virusten dolayi evde calismiymiyor en kucuk cocugum 2 aylik yardim alabilirmiyim

 246. Avatar of Aslıhan yılmaz Aslıhan yılmaz dedi ki:

  5 çocuğum var 9aylik bebeğin mama içiyor bezini alamıyorum eşin ıssız içersen cikti yardim istiyorum

 247. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Bez mama yardimi istiyorm

 248. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Iki cocum var biri 6 yaşında diğeri 5.5 aylık bez mama süt desteğine ihtiyacim var bebek için lutfen yardim edin esim inşeatci viristen oturu çalisamiyor yardim edin

 249. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Bez mama yardimi istiyorum 7aylik bir kizm var

 250. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

  Merhaba 3 çocuğum var 14 aylık bebeğim var ama eşim sogartasiz olduğu halde kiraciyim üstelik ne süt parası NEDE bez parası aldım eski zaman gibi bez yıkıyorum devlet 3 çocuk yapım diyor ama sanki çocuk yapınca milyar para desteği yapıyorlar virüsten dolayı eşim çalışmıyor bebegimin mamasını alamıyorum üstelik mama yemesi gerektiği halde

 251. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum 4 aylık bebeğım ve 2 yaşında kızım var devletimizden bebek bezi ve bebek maması yardımı istiyorum

 252. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  Kirada oturuyorum yeni doğum yaptım 2 hafta oldu 5 1bucuk ve 2 haftalık bebeğim var eşim şuan çalışmıyor 2 çocuğuma bez almakta zorlanıyorum eşim 2 3 ay önce 2ncikat inşaattan düştü ayağı kırıldı iş veren destek olmadı en azından bez yardımı istiyorum..

 253. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  Ikiz bebeklere hamilyeyim. Birde iki tane cocukum var hic bir yerden gelirim yox. Esim bizle ilglenmiyor. Lutfen yardin edin

 254. Avatar of Nurhan Nurhan dedi ki:

  3 cocugum var esim calismiyor ve 2 aylik kizim var mama veriyorum anne sutu almiyor evim yok annemin evine sigindim tek odada 3 tane cocugumla kaliyorum mama ve bez alacak durumum yok

 255. Avatar of Berna karaman Berna karaman dedi ki:

  Eşimden ayrı yaşıyorum ailemin yanında kalıyorum 6aylik bebeğim var durumum yok bebeğimin ihtiyaçlarını gidermekte zorlaniyorum yardım istiyorum

 256. Avatar of Rindihan yaman Rindihan yaman dedi ki:

  Bende süt ve bez istiyorum kiradayım 2 aydır verem i yorum eşim çalışmıyor

 257. Avatar of Nurgül Nurgül dedi ki:

  Mama bez yardımı istiyorum

 258. Avatar of Cihan Cihan dedi ki:

  Benim 2 çocuğum var biri iki aylık diğeri iki yaşında eşim gurbette maddi manevi zor günler yasoyorum zor durumdayım çocuklarımın mamaya süte beze ihtiyaclari var sizden yardım bekliyorum

 259. Avatar of Zuhal Zuhal dedi ki:

  Esim virusten dolayi calismiyi hamileyim bir cocugum var zor geciniyoruz yardim edin

 260. Avatar of Bahar uzundal Bahar uzundal dedi ki:

  Eşim 2 aydır ewde calismiyo bende aynı şekilde kiramı odiyemiyorum cocuma bez alacak param bile yok zor durumdayım

 261. Avatar of Adile Adile dedi ki:

  Lütfn yardim edin

 262. Avatar of Hatıra Hatıra dedi ki:

  Bnm de 3 çocuğum var eşim çalişmiyor yardim edin

 263. Avatar of Esra özden Esra özden dedi ki:

  lutfen bn yardim edin üç çocuğum var eşim çalışmıyor ihtiyaclarini karşılamiyorum Cucuklarim ck zor durumdayiz bize yardim edin

 264. Avatar of Rukiye çelik Rukiye çelik dedi ki:

  Merhaba eşim çalismiyo hiç bir yerden gelirim yok hiç bir yerden yardim almadim 3 tane cocugum var sizden kücūk cocugum için bez mama yardimi istiyorum

 265. Avatar of Nurten çelik Nurten çelik dedi ki:

  Süt çocuk bezi elektrik fatorasI

 266. Avatar of Nurten çelik Nurten çelik dedi ki:

  Yardım desteki

 267. Avatar of neriman neriman dedi ki:

  6 tane çocuğum var kirada oturuyorum 3 yaşındaki oğlum engelli durumum yok kocam virüs nedeniyle kocam çalışmıyor

 268. Avatar of Türkan Türkan dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kızımın bez ve mamasını almakta zorluk çekiyorum hiç bir yerden desteğim yok lütfen yardımcı olurmusunuz Allah rızası için

 269. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Merhaba bemim 3 aylik ve17 aylik nebeklerim var mama ve bez allamiyorum sosyal yardimlasmaya gidiyorum esiniz sskli diyorlar esim kalp hastasi ve oglum asker yesil karlilar butun yardimdan faydalaniyor ssk var degip bize yardim etmiyorlar bu korona yuzunden kimse calismiyor bizede yardim edilmesini istiyoruz

 270. Avatar of Zahide Zahide dedi ki:

  Mrb biz kiraciyiz maddi durumumuz kötü esim hammallik yapıyordu işi tamamen durdu biri iki aylık biri 17 aylik iki çocuğum var mama bez ihtiyaçlarına yetişemiyoruz maddi durumum kötü sizden mama bez yardimi talep ediyorum lütfen kabul edin sesimi duyun gerçekten ihtiyacım var

 271. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Eşim ceza evinde iki buçuk aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kaç aydır veremiyorum bebegimi un mamasıyla besliyorum sıkıntılar yüzünden sütüm kesildi mecbur un maması veriyorum zor durumdayım Allah rızası için yardım edin cok zordayım

 272. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

  Mrb ben kirada oturuyorum 1yaşında bebeğim var sizden bez için yardımda bulun manızı rica ediyorum

 273. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Coook zordayim cocuklarima mama ve bez yardimi istiyorum

 274. Avatar of Tuba Tuba dedi ki:

  Eşim işsiz koronavirden dolayi işi durdu iki cocuqum var 1 daha 1 yaşinda kiraciyim cok maqduruz hicbir yerden qeLirimiz yok mama ve bez parasi içn birseyLer yapin …

 275. Avatar of Zöhre Zöhre dedi ki:

  Benim eşim cezavinde iki tane evladm var kiramı vermedim ev saybim çık diyor yardıma ihtiyacm var eşim 15 yıl aldı bı destekcim yok Allah rızası için el uzatan kimsem yok çok çaresizim bez istiyorum yardm istiyorum

 276. Avatar of Zöhre Zöhre dedi ki:

  Benim eşim cezavinde 15 yıl aldı iki tane çocuğum var kirada oturuyorum Allah rızası için yardm edin çok ihtiyacm var destek kimse yok mu beze ve matı yardıma ihtiyacm var lütfen

 277. Avatar of Rahime KIRAN Rahime KIRAN dedi ki:

  Merabalar kolay gelsin su korona vuris yüzünden esim issiz is bulamiyrz hic bi maddi gelirimiz yok işsizlik maaşı bile alamiyrz 1.5 yaşında bir oglum var bn 7 aylık hamileyim maddi sıkıntı çok cekiyrz maddi destege ihtiyacım var lütfen yardimci olurmusunuz

 278. Avatar of özkan baysal özkan baysal dedi ki:

  40 günlük ikiz cocugum var anne sütü kesildi mama yardımı nasıl alınıyor kım yapıyor kımısı dıyor doktor raporu ile yardım ltfen

 279. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

  Slm aleyküm ben kronik hastayım rahatsızlığım dan dolayı 3 aydır çalışmıyorum sigortam da bitmek üzere saglık tan da yaralanamayacagım kiracıyım 2 aylık 1 tane kızım var mama yardımı bez yardımı ve buna benzer yararlana bileceğim birşeyler yokmu bilgilendirir seniz sevinirim

 280. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  5 aylik bebeğim var ona mama ve bez alamıyoruz 5 aydır çalışmıyor eşim ben çok mağdurum bana bir el uzatın

  1. Avatar of Ozge Ozge dedi ki:

   Muhtarlığa gidip başvuru yapmanız gerekiyor

 281. Avatar of kubra kubra dedi ki:

  esım gıyım uzerıne pazarcı ve pazar acamıo calısmıo 27gundur evde faturalar kredı ve 3cocugumuz var bu durum bızı cok zorladı esım calısmaması cocuklarımın ıhtıyaclarını gıderemıyorum 1yasında bebegım var malum en cok ıhtıyac ona gerek 5 ve8 yasında deyer cocuklarım lutfen yardımcı olun ya pazarları acılsın yada fatura yada erzak yardımı lutfen

 282. Avatar of Mevlüt furan Mevlüt furan dedi ki:

  Koronavirüs nedeniyle çalışmiyorum kira fatura ödiyemiyorum bez mama alamiyorum gerkeni arzederim

 283. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var 3 ü öğrenci eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor 4 aylık bebeğimi bebek maması ile besliyorum 3 küçük kızımı bebek bezi ile bezliyorum belediyemizden bebek bezi ile bebek maması talebinde bulunuyorum

 284. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var 3ü öğrenci eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor 4 aylık bebeğim var mama ile besliyorum 3 kızımı bezliyorum belediyemizden yardım bebek bezi ile bebek maması talebinde bulunuyorum

 285. Avatar of Elıf Elıf dedi ki:

  Esımde ıkız dogum yaptımyenı vıruste dolaya dısar cıkmıyor bez mama yardım almak ıstıyorum kırada otryom

 286. Avatar of Pınar Bedek Pınar Bedek dedi ki:

  Şuanki koronavirüs durumlarından dolayı eşim bir süredir evde ve bitene kadar da işleri açılmayacak iş bulamıyor ben 7 aylık çocuğumu bırakıp çalışmak mecburiyetindeyim markette asgari ücretle çalışıyorum evim kira borçlar faturalar evin gideri çocuğun masrafları derken aldığım maaş hiçbir şeye yetişmiyor hiçbir yerden ek gelirim yok yardım almıyorum sosyal kart başvurusu yaptım aylar oldu dönmediler yardıma ihtiyacım var

 287. Avatar of Osman Osman dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım eşim bir aydır evde calisakiyor hiç bir gelirimiz yok uc tane çocuğum var bir yaşında en küçüğüm zor durumdayım ne bez ne mama bitmiş haldeyim yardım desteklerinizi bekliyorum saygilar

 288. Avatar of Tuba hatun ayna Tuba hatun ayna dedi ki:

  Annem var evi yok bir komsumuzun yanin da kaliyor sadece orda kaldigi icin elektrik su ve yemek orda kaldigi icin yanin da kaldigi kadin para vermiyor ve bu 1000 tl yardimi icin basvuru yapiyor ama surekli ret ediliyor baska hic bir geliri yok lutfen yardim ci olurmusunuz benim de /40 engellim var esim bize sahip cikmiyor cocugumun masraflarini karsilayami yorum evde yiyecek birseyim yok sizden yardim kolisi istiyorum lutfen yardim edermisiniz cok kotu durum dayiz

 289. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Korona virüsünden dolayi eşim evde .doğumuma 1ay kaldı iş yok para yok çocuğuma hiç bişey alamadım ben daha cunki iş yokk borçlarım var lütfen dikkate alın yardım edin ben nasıl bez alayım kirami bile veremiyorum yicek bişey evde yok lutfennnnn

 290. Avatar of Suzan Yalçın Suzan Yalçın dedi ki:

  SAYIN BELEDIYE ÇALIŞANLARI SIZDEN YARDIM ISTIYORUM ÇOK ZOR DURUMDAYIM BI OGLUM VAR 2 YAŞINDA EVIMIZ ÇOK KÖTÜ DURUMDA ESIM ŞU AN ÇALIŞMIYOR SIGORTAMIZ YOK NE YAPACAGIMI BILMIYORUM KIRAM 1000 DOĞALGAZ SU ELEKTIRIK DERKEN EVE ERZAK ALAMIYORUM ÇOCUĞUM SÜZ ICIYOR GECELERI YETISEMIYORUM SAYGILARIMLAAA….

 291. Avatar of Memduhyılmaz Memduhyılmaz dedi ki:

  9 aydır çalışmıyorum 5ayın içndede 2 amaliyat oldum 3 çocuğum var mağdurum kiracıyım kira ve faturalarım var bakkal borçlarımı veremiyorum ve mahçubum durumum yok belediyenin 1koli erzağıyla geçimmi olur ALLAH aşkına bunların giyimi bunlrın bezi maması evin sebze ve meyvesi kira faturaları çocuk okul masrafları servis paraları giyim vesayre 1koli 200 TL’lik erzakla hangi ayle 1ay geçiniyor bunu devlet ve iş adamlarına duyuruyorum vicdanı olanlara sesleniyorum önce ülkeni doyur takip et sonra dışarıyı doyur Peygamber efendimiz bile buyuruyor mescidin içi dururken dışı haramdır hani nerde bu insanlar nerde bu zenginler nerde bu vicdanlar empati olalım ALLAH Aşkına Saygılarımla memduh yılmaz 0535 509 84 08

 292. Avatar of Etem Etem dedi ki:

  Benim 2 çocuğum var küçük 6 aylık işten çıkarıldım çok zor durumdayız lütfen yardım edin bize

 293. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Benim bir çocuk var ikincisi doğacak yardım bekliyorum bu hastalıktan dulayı zor durumdayım

 294. Avatar of Turan kaya Turan kaya dedi ki:

  Sayın devlet büyüklerimiz ve sayın yardım kurum ve kuruluşları bende çalışmıyorum bu salgın nedeniyle yaklaşık 1. 5 aydır evdeyiz herhangi bir gelirim yok 3 tane çocuğum var biri 3aylık diğeri 3 yaşında diğeri 5 yaşında bezleri ve mamasını alamıyorum çok zor durumdayım kıredilerim var ödiyemiyorum lütfen yardım edin

 295. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Vürüsten dolayi eşim issiz kaldı 3 cocugum var 8 aylik bebegimin bezini ve mamasını alamiyorum cok zor durumdayim hicbi maddi gelirim yok

 296. Avatar of bengül bengül dedi ki:

  benim 3 tane çocugum var birtanesi birici sinifa gidiyor biri de 5 buçuk yaşinda en kuçugum daha 3 aylik evim kira eşim fazla çalişmiyor bez ve mama yardimlarnizi belkiyorum

 297. Avatar of ali ali dedi ki:

  bende çalışıyom çocuğuma bez nadilvalirim

 298. Avatar of Cihan Cihan dedi ki:

  Lütfen sizden yardım bekliyorum bez süt mama yedidogan bebedim için evim için yardim bekliyorum eşim gurbette geliş gidişler de yasaklandı çalışmıyor zaten size muhtaciz

 299. Avatar of Cihan Cihan dedi ki:

  Yeni doğum yaptım bend yardım istiyorum 2 çocuğum var

 300. Avatar of Soner kurt Soner kurt dedi ki:

  Sayın devlet buyuklerim Bir buçuk aydir çalışmıyorum kiram1.250 TL ödeyemiyor bankalara borcum var bi cogum var daha 11 aylık mama bez ihtiyaçlarını karşılayamıyor un siz büyük devletinden bi el uzatmanizi yardım etmenizi istiyorum lütfen bi el atiniz çok madur durumdayiz

 301. Avatar of Şemsa Şemsa dedi ki:

  Şemada Kurt
  Benim 3 küçük çocuğum var 6 aylık bebeğinin bez ve mamasına yetişemiyorum evim kira eşimin işleri kapanmış çalışmıyor kredi borçlarimiz var sizden yardim bekliyorum saygilarimla

  1. Avatar of Mahmut salmaz Mahmut salmaz dedi ki:

   Elimde bir miktar eczanelerde satılan, ama doktorların yazdığı raporlu mamalardan var kendi bebeğim için almıştım ama çocuğa içiremedik ama çocuğumuz yemek yemeye başladığı için ihtiyacımız kalmadı. İsterseniz size yollayabilirim

 302. Avatar of Brn Brn dedi ki:

  Ben lokantada çalışıyorum ama işler olmadığı için garson çalışamıyor yani garson olduğum icin çalışamıyor iki çocuğum var böyle devam ederse gittikçe zor duruma düşecek Allahim bir an önce bu salgını ilacını bulsun bu sağlık çalışan ve emeği geçene Allah yardımcıları olsun

 303. Avatar of Bahar ok Bahar ok dedi ki:

  Esim calismiyor isten cikartilar bir cocugum var durumumuz yok zor gunler geciriyoz esim calismiyo kiradayim yardim istyorum

 304. Avatar of güllü güllü dedi ki:

  eşim başka ilde giriş çıkış yasaklandi diye gelemiyo iki kucuk cocuk bez we süt yardımına weya herhangi yardiminiza muhtacim ewde çalişanim yok

 305. Avatar of Engin Engin dedi ki:

  Benim de iki çocugum var bezine yiceklerine yetisemiyorum isten cikarildim bende yardima muhtacim

 306. Avatar of Murat kaşak Murat kaşak dedi ki:

  Sayın devlet buyuklerim ben sanayıde tamircilik meslegı ile urasıyorum fakat benim genelde müşteri kitlem köylü halkı oldugundan suanda ülkemiz ve dunya genelinde korona virüs salgını oldugundan benim köylülerim ve müşterilerim gelmiyor hanemde 8 kişiye bakıyorum şuan cok madur ve zor durumdayım siz devlet büyüklerimden ve canım kadar deger verdim başkanım r.t.erdogandan yardım rica ediyorum inanın cok guc durumdayım saygılarımla

 307. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Virüsten dolayı çalışmıyorum sizden yardım bekliyorum ikim bebeklerim var süt parası eve gelmesini isterim

 308. Avatar of sinan çiçek sinan çiçek dedi ki:

  ben corona vürüs nedeniyle çalışamıyorum 2 çocuğum var birisi daha yeni doğdu bez ve mamalarını alamıyorum.sizden yardım bekliyorum.

 309. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Bebeğim 7 aylık virüsten dolayı eşim çalışmıyorum bez ve mama yardımı nerde yapabilirim. teşekkürler

 310. Avatar of Gamze çıbık Gamze çıbık dedi ki:

  Esim 1 aydır virüsten dolayı evde 4 çocuğum var 1.i yüzde 50 engelli raporu var n olursunuz acil yakacak yiyecek birşey kalmadı mah gaziosmanpaşa

 311. Avatar of Mama bez desteği Mama bez desteği dedi ki:

  Bana yardımcı olun dört kız çocuğuna bakıyorum eşimin işi yok rahatsız lütfen

 312. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

  benimde iki cocuklar var iki side bez ve sut iciyor esim calismiyor yardima ihtiyacimiz var

 313. Avatar of zeynep zeynep dedi ki:

  Kiraciyim yardim ederseniz sevinirim

 314. Avatar of kubra kubra dedi ki:

  3cocugum var bez ve sut yardımı ıstıyorum esım korana nedenıyle pazar acamıyo gımcı oldugu ıcın tezgah kapatıldı bez ve sut gercekten cok lazım 1yasında bebegım var dıer cocuklarım 5. ve 7 yasında yardımınızı beklıyorum ınsallah.

 315. Avatar of Meltem sônmez Meltem sônmez dedi ki:

  Mereba benim iki cocugum var kizim 2015li oglumda onbir aylik bebek daha bodrum katinda oturuyorum esim pazarcilik yapiyo koronavirusten dolayi pazara cikamiyo bel agrisi var kışın hic cikamiyo pazara zor durumdayım lutfen cocuklarıma yardım edin

 316. Avatar of Sevim meyveli Sevim meyveli dedi ki:

  Benim 3tane çocuğum var 2 tanesi bezleniyor durumum yok evimde hiçbişey yok bizim borçlarımı var lütfen yardım edin

 317. Avatar of Esma Esma dedi ki:

  Benimde uc tane cocugum var suan yeni 3aylik cocugum var bez ve mama yardiminda yardimci olmanizi istiyorum kiraciyimda kacam calismiyor cocuklarim ucude kucuk yardimci olmanizi istiyorum

 318. Avatar of Aycan dag Aycan dag dedi ki:

  Benim üç çocuğum war biride 20aylik bez yardımı istiyorum eşim çalışmıyor kaç aydır lütfen dikkate alınız

 319. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Benzeynep lütfen banadayardim edin dört çocuk var biri daha yeni doğdu eşim calismi bu vurisden dolayı lütfen yardım eli ulusturin bize allhim için çok zor durumdayım doğal gazın bile yok yiyecek içecek biseyjm yok nel olur yardım edin

 320. Avatar of Ahat Ahat dedi ki:

  Ben.izzizim.evim.kira.bakmakta.odugum.4kisivarsizbuyuklerimizden.yardlmclolmanzldilerim

 321. Avatar of Özlem akot Özlem akot dedi ki:

  Benim 4 tane çocuğum var 2 tanesini bezliyorum evim kira daha 40 günlük evde gazim yok cocuklarim ac eşim virüsten dolayi isten cikarildi lutfen bana yardim edin

 322. Avatar of sibel sahin sibel sahin dedi ki:

  Ben bez ve mama yardım yardım almak istiyorum eşimin virüsten dolayı işyeri kapandı işe de gitmiyor çocuğum var 1 buçuk yaşında hem mama hem şu anda durumumuz çok kötü iş yerleri kapatıldı içine şimdi iş yerine gidemiyor lütfen yardımcı olun bize de

 323. Avatar of Firdevs sahin Firdevs sahin dedi ki:

  2 çocuğum var hamileyim ve eşim asgari ücret le çalışıyor su durumda çok sıkıştık lütfen yardım ederseniz çok sevinirim

 324. Avatar of Gülistan aydin Gülistan aydin dedi ki:

  Ben bez ve mama yardımında bulunmak istiyorum virüsten dolayı herhangi bir gelirim yok bi çocuğum var

 325. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  1 buçuk aylık bebeğim var bide 4 yasinda oglum var evimiz kredili eşimin maaşı asgari ücret aylık 1200 tl kredi ödüyoruz ama şuan zordayız eşimi ucretsiz ve süresiz izine çıkardılar oğlumun ve kızımın masrafini dâhil karsilayamiyoruz bizede yardımcı olun lütfenn

 326. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Ben hamileyim bir ay sonra çocuğumu dünyaya gelicek. Eşim çalışmıyor koronavirusten dolayı işler kapandı.kiraciyim mama bez gıda yardıma ihtiyacım var gelirim yok aylık kira 650 bide kapı parası ödüyoruz.lutfen bana yardım ihtiyacı yapın ☹️

 327. Avatar of Nergiz Nergiz dedi ki:

  Benimde 1 yasinda bebeğim var eşim yok ayriyim hiçbir gelirim yok 2tane daha bakmakla yükümlü olduğum çocuğum var sadece bizlerde el uzatirsaniz seviniriz

 328. Avatar of Miyeser Turgutalp Miyeser Turgutalp dedi ki:

  Benim 6 aylık bebegım var bez yardımı istiyorum kiracıyım eşim calısmıyor kira borcumda var yardımınızı bekliyorum

 329. Avatar of Nalan Nalan dedi ki:

  Merhaba 3aylik bebeğim var eşim şuan korona virüs ten işten çıkarıldı .durumumuz iyi değil bez ve gıda yardımı istiyorum . lütfen yardım edin