Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar? 2023 Başvuru Formu

2023 yılında Mama ve bez yardımı başvurusu nasıl yapılır, ne kadar, bez ve mama yardımı, nasıl alınır, şartlar ve gerekli evrakları nelerdir? Mama ve bez yardımı hakkında tüm bilgileri alabilir ve hemen e-Devlet kapısından şifrenizle başvuru sağlayabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar? 2023 Başvuru Formu

Mama ve bez parası, devletin ve sosyal yardım kuruluşlarının ihtiyaç sahiplerine yapmış olduğu maddi yardımlar arasında yer almaktadır. Yeni doğan bebeklere bez parası ve mama yardımı gibi desteklerden geçim sıkıntısı yaşayan ailelere verilir.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır?

Mama ve bez yardımı, çeşitli kamu kurumları tarafından sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibi kişilerin, mama ve bez yardımı almak için gerekenler, kurumlara başvurmaları ve belirli koşulları yerine getirmeleri şeklindedir. Bazı durumlarda, evrakların imzalanması veya aranan belgelerin sağlanması gerekebilir. Ayrıca, bazı kurumlar, mama ve bez yardımı almak için ödemeler talep edebilir. Kurumlara başvurmadan önce, ihtiyacınızın ne olduğunu ve hangi kurumdan yardım alabileceğinizi dikkatlice araştırmanız önerilir.

Yeni doğan bebekler için mama ve bez yardımı almak için belirli kurumlara başvuru yaparak alınmaktadır. Başvuru sahiplerinden başvuru esnasında istenilen bilgiler doğrulanarak ihtiyaç sahibi ailelere mama ve bez yardımları yapılmaktadır.

Mama ve bez yardımı yapan kurumlar aşağıdaki gibidir:

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlükleri
 • Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları
 • Kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
 • Muhtarlıklar

Bu kurumlara giderek mama yardımı için gerekli şartları sağlayan kişiler başvuru yapabilirler. Yukarıda yer alan kuruluşlar ilgili yıla ait bütçe ve programlar dahilinde mama veya bez yardımı veya yerine nakdi yardım yapabilirler.

Mama ve Bez Yardımı Başvuruları Nereye Yapılır?

Mama ve bez yardımı başvuruları, en yakın belediye hizmet binasına yapılır. Genellikle her ilin belediye hizmeti binalarında, mama ve bez yardımı başvurularının alınıp işlem gördüğü bir bölüm vardır. Ayrıca, çevrenizdeki yardım kurumlarına veya sosyal yardım kurumlarına da başvurabilirsiniz. Yine Belediyelere Mama ve bez yardımı başvurusu Online olarak e-devlet kapısından İçişleri Bakanlığı “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” sekmesinden yapılmaktadır. Daha sonra başvuru formunda yer alan sosyal yardım türleri arasından ‘bebekler için bez ve mama yardımı’ seçeneğini işaretlemelisiniz.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüklerine, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına, kaymakamlıklardaki sosyal hizmetler müdürlüklerine ve muhtarlıklara gıda ve bez yardımı başvuruları yapılabilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurumlardan başvuru yapanlar, başvuru sonucunun olumlu mu olumsuz mu olduğunu e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

Bu başvuru mercileri haricinde Belediyelerin e-devlet sayfası üzerinden yapılabilir.

e-Devlet Mama ve Bez Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Mama ve bez yardımı başvurularınızı Belediyelerin e-devlet sayfasından https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalısınız. Daha sonra başvuru formunda yer alan sosyal yardım türleri arasından ‘bebekler için bez ve mama yardımı‘ seçeneğini işaretlemelisiniz.

Ayrıca “Yenidoğan Yardım Paketi” seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Doğum tarihinden itibaren 6 ay içinde yenidoğan yardım paketine başvurabilirsiniz. Dilerseniz başvuru formundan erzak ve erzak yardımı, odun ve yakacak yardımı, giyim yardımı, kırtasiye yardımı vb. alabilirsiniz. Diğer sosyal yardım türlerine de aynı form üzerinden kolayca başvurabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardımı 2023 Yılı Şartları Nelerdir?

2023 yılı için mama ve bez yardımı şartlarına bağlı olarak, mama ve bez yardımı alan ailelerin çocuklarının yaş aralıklarına göre farklı olabilir. Mama ve bez yardımı alabilmek için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Mama ve bez yardımı alabilmek için hane içinde kişi başı gelir, asgari ücretin 11.400 TL’nin üçte birinden az olması gerekmektedir. 2023 Yılı için hane içi kişi başı gelirin 3.800,78 TL‘ den az olması gerekmektedir.
 • Bez ve mama paralarını alacak olan ailenin Türk vatandaşı olması, 2015 yılı sonrasında doğum yapmış olması ve doğan bebeğin sağ olarak hayatına devam etmesi gerekmektedir. 
 • Bebeğin 2015 yılından sonra doğmuş olması gerekmektedir.
 • Bebeğin anne veya babasından birinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması veya mavi kart sahibi olması gereklidir.
 • Anne veya babanın üzerinde menkul ve gayrimenkul varlığının olmaması gereklidir.

Yukarıdaki verilen koşulları karşıladığınız takdirde devlet veya sivil toplum kuruluşları tarafından verilen mama ve bez yardımına başvuru için gerekli olan evraklar ile birlikte başvuru yapılır.

Mama ve Bez Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mama ve bez başvurusu için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibidir:

 • T.C kimlik belgesi
 • Başvuru formu (Başvurulan yerden temin edilecek.)
 • Gelir durumunu gösteren belge gerekiyor
 • Bebek doğum belgesi
 • Aile üyeleri için geçerli kimlikler
 • Bebek için sağlık sigortası bilgileri
 • Bebek için vergi numarası
 • Bebek için güncel adres ve iletişim bilgileri
 • Bebek için gelir vergisi beyannamesi
 • Bebek için banka hesap bilgileri
 • Bebek için eğitim ve öğrenim durumu ile ilgili belgeler
 • Bebek için kayıtlı olduğu sosyal yardım programlarının bilgileri gibi gerekli evraklar ile başvuru yapan kişiler başvuruları onaylandığında PTT şubelerinden mama ve bez paralarını alabilirler.

Mama ve bez başvurusu için gerekli evraklar ile kuruma başvuru yapanların başvuru sonuçları 30 gün içerisinde belli olmaktadır. Başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasının bildirilmesi, ailenin cep telefonuna gönderilecek olan kısa mesaj ile yapılmaktadır.

Mama ve Bez Yardımı Başvuru Formu 2023 Güncel

Aile Bakanlığından yardım talebinde bulunabilmek için kurumlarda verilen Mama ve bez yardımı başvurusu formunu doldurarak ihtiyaç sahibi ailelere verilen yardımlardan sizde faydalanabilirsiniz.

Mama ve Bez Yardım Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

e-Devlet mama ve bez yardımı başvurusu sorgulamak için sisteme giriş yaparak doğum yardımı başvuru sonucu sorgulama sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Mama ve bez yardımı başvurusu yapanlar e-devlet Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama (turkiye.gov.tr) sayfası üzerinden Bebek bez parası yardımı sorgulama müracaat neticelerini görebilirler. Mama ve Bez Yardım Başvurusu sorgulamak için, başvuru sahibinin kimlik numarasını veya adresini girmeniz gerekecektir.

Ardından, başvurunun durumunu öğrenmek için yetkili kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, bazı ülkelerde dijital platformlar tarafından sunulan web tabanlı hizmetler de mevcuttur. Bu hizmetler yardım başvurusu durumunu sorgulamanıza imkan tanır.

Bez ve Mama Yardımı Kimlere Verilir?

Bez ve yemek yardımı, maddi durumu yeterli olmayan ailelere verilen bir destektir. Süt yardımı dışında devlet çocuklu ailelere bebek bezi ve yemek yardımı da sağlıyor. Bu ödemeler, aylık geliri belirlenen sınırın altında olan, maddi desteği ve yeterliliği olmayan aileler için geçerlidir. Bu durumdaki aileler, aylık gelirleri muhtaçlık sınırının 3.800,78 TL ve altında ise bebek bezi ve gıda yardımı alabiliyor. Bu hibeler 2 yıl süreyle geçerlidir.

Bebek bezi yardımı alabilmek için T.C kimlik belgesi, reçete, ürün faturası ve hastaya bakan kişinin kimliği ile birlikte SGK’ya gidilmesi gerekmektedir. Her hasta için günde 4 yardım sağlanmaktadır. Ödemenin yapılıp yapılmadığı e-Devlet üzerinden yapılacak sorgulama ile belirlenebilir. Banka hesapları üzerinden de ödeme takibi yapabilirsiniz. Bebek Bezi Hak Sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Bez yardımı ve mama desteklerine nasıl başvuracağınızın bilgilerini öğrenebilirsiniz.

2023 Yılında Bez Parası ve Mama Yardımı Ne Kadar?

2023 yılı itibari ile annenin PTT hesabına aylık mama ve bez yardımı 239 TL‘dir. Mama ve bebek bezi destek ödemeleri 2 yıl boyunca düzenli olarak başvuran kişilere verilmektedir. Ailenin adres değişikliği yani ikametgah değişikliği durumunda yardım kesilir.

Bez Parası Ne Zaman Ödenir?

Kumaş parası SGK tarafından ödenir. SGK tarafından yapılan bez para ödemeleri ortalama 40 iş günü içerisinde kişinin Ziraat Bankası adına yatırılmaktadır. Kişi T.C kimlik numarası ile banka şubesine başvurarak parasını alabilir. Ödemeler yapıldığında sadece bankadan bebek bezi yardımına başvuranlar değil, yakınları da bankaya giderek bez parasını alabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bez ve Mama Yardımı

Ankara Büyük Şehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı işsiz kalan ve maddi sıkıntı yaşayan bebekli ailelere bez ve mama yardımı yapacaklarını açıkladı. Yardım 0-3 yaş arasında çocuğu olan ailelere yapılacaktır. Yardımdan faydalanabilmek için Ankara’da ikamet etmeniz gerekmektedir. Başkent 153 hattını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Mama ve Bez Yardımı Yapılıyor mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bebekli işsiz ve dar gelirli ailelere bebek bezi ve gıda yardımı yapıyor. 0-3 yaş arası çocuğu olan ailelere yardım yapılacak. Mama ve bebek bezi yardımının yanı sıra beşik de veriliyor.

İBB Bez ve Mama Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu şartları şu şekildedir:

 • 0-3 Yaş aralığından en az bir çocuğu olan kadınlar.
 • Hane halkı kişi başı aylık ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ü ve altında olanlara ve muhtaçlara.
 • Muhtaçlar: İşi ve düzenli geliri olmayanlar öncelikli olarak bu yardımlardan yararlanabiliyorlar.
 • Yardıma başvurabilmek için İstanbul İl sınırları içinde ikamet etmek gerekmektedir.

Bez ve Mama Yardımı Telefon Numarası

Bez yardımı telefon numarası bilgileri:

 • İBB Beyaz Masa Alo: 153
 • Bez ve Mama Yardımı için İBB Alo 153 Numarasını arayabilirsiniz.
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi bez ve mama yardımı için Başkent 153 telefon numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz.

e-Devlet Mama ve Bez Yardımı Başvurusu Yapılıyor mu?

Bez ve mama yardımı başvurusu e-devlet üzerinden sadece belediyelerin e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ekranı üzerinden yapılmaktadır. e-Devlet sitesinde mama ve bez yardımı başvuru formu da bulunmaktadır. E-devlet üzerinden yine mama ve bez yardım başvurusu sorgulanmaktadır.

Mama ve Bez Yardımını Kimler Alabilir?

Maddi durumu yetersiz olan ebeveynlerin bu maddi sosyal yardımı aldıkları bilinmektedir. Yeni doğan bebek bezi parası, yeni doğan bebek maması yardımı vb. ailelere destek olunmaktadır.
Mama ve bez yardımı, çoğu durumda, geliri düşük olanlar tarafından alınabilecek bir hizmettir. Gelirin alt sınırı değişebilir, ancak genellikle aylık gelirin bir miktarının altına düşenler kapsam içindedir. Ayrıca, yeterli sağlık sigortası olmayan veya sağlık sigortası ile karşılanmayan bazı sağlık masraflarının da karşılanmasına yardımcı olabilir.

Mama Başvurusu Nereye Yapılır?

Maddi durumu iyi olmayan aileler, yeni doğan çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamak için SGK’ya başvurabiliyor.

Devlet Bez Parası Ne Kadar Veriyor?

Devlet bebek bezi yardımında 239 TL veriyor.
İstanbulkart sahibi yoksul anneler; İstanbulkart’ lara yatırılan 150 TL ya da 250 TL yardımlarla anlaşmalı marketlerden yalnızca bebek maması ve bebek bezi alabiliyorlar.

Doğum Parası Ne Kadardır?

2023 yılında çocuk sayısına göre verilen doğum yardımı tutarı aşağıdaki gibidir:
ilk çocukta 300 TL
ikinci çocukta 400 TL
3 ve daha fazla çocukta ise 600 TL olarak doğum yardımı verilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Misra özksemen Misra özksemen dedi ki:

  Bez ve mama para yardımı istiyorum çocuğum amilyat olcak yardım istiyorum

 2. Avatar of Ceylan darılmaz Ceylan darılmaz dedi ki:

  3 çocuk annesiyim eşim calimiyor motosiklet kazası yaptı için ise gidemiyor yeni doğan bebegim var bezini mamasını zor alıyorum kiramı bile zor karşılıyorum kendimle günlük temizlik ister gidiyorum mecburyeten

 3. Avatar of Aytakın Aytakın dedi ki:

  Merhabalar 2 cocuğum var 1 oğlum 1 kızım oğlun duyma konuşma özürlü eşim balikesirde ocakta calışıyo asgari ücretde kızım 11 bucuk aylık oğlum ise 2 bucuk yaşinda ben 2 cocuğumla tek başına istanbulda yaşıyorum gelirim yok yardim ederseniz cok sevinirim ben yabanciyim eşim türk vatandaşı

 4. Avatar of Şerife öner Şerife öner dedi ki:

  Kendim diyabet hastasıyım ilaç kullanıyorum çalışmıyorum siz bizden iyi biliyorsunuz şuan ki şartları geçimsizlik olduğunu askeri ücretle geçinmeye çalışıyoruz het geçen gün şartlar zorlaşıyor hiç bişey alamaz hala geldik devletin bizler gibi olan kadeslerime yardım etmesini istiyorum ben evimde çocuklarımın yanında olmak istiyorum umarım beni anlıyorsunuz dur 2 kızım var biri 1 buçuk Yaşında diğeri 7 yaşında onların isteklerini almak vermek istiyoruz hiç bir çocuk eksik kalmamalı çocukların hatrı için de olsa sizden bir olumlu haber bekliyorum

 5. Avatar of Şerife öner Şerife öner dedi ki:

  Hayırlı geceler kaç kaç defa e devletten baş biri yaptım onaylanmadi eşim askeri ücretle çalışıyor evim kira geçiremiyorum bebeğime bez mama şut istiyorum sizden ricam sesimi duyun çok zor durumdayım hiç bir ek gelirimiz yok eden bize yardım çıkmıyor anlamış değilim 2.çocuğum var bakamaz hale geldik ne olur duyun bizi

 6. Avatar of Macide saŕi Macide saŕi dedi ki:

  Iki çocuğum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen yardımcı olun durumumuz yok mama ve bez alamıyorum kıyafet di alamıyorum

 7. Avatar of Macide saŕi Macide saŕi dedi ki:

  Iki çocuğum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen yardımcı olun

 8. Avatar of Selda sasa Selda sasa dedi ki:

  2 yaşında bir oğlum var bez alma durumum yok lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 9. Avatar of Kader Arslan Kader Arslan dedi ki:

  Çocuklarımın ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum 3yas, 1buçuk yaşlarında bez ve mama süt alamıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim maddi durumum hiç iyi değil eşim kurye askerî ücret alıyor.

 10. Avatar of Esma dölek Esma dölek dedi ki:

  Bez ve süt yardımı istiyorum

 11. Avatar of Gülizar aycibin Gülizar aycibin dedi ki:

  İstanbul Ümraniye’de oturuyorum bez ve mamaya hitiyacim var yardımcı olurmusunuz eşim insatta çalışıyor gelirimiz bek iyi değil kirada oturuyorum bir kız bir oğlum var yeni doğan iki aylık bebeğim var yardım istiyorum

 12. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  4 çocuğum var 2 öğrenci biri 1 buçuk bide 7 aylık bebek var kirada oturuyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyoruz mağduruz maddi durumumuz iyi değil bez ıslak mendil mama yardımı istiyorum lütfen yardımcı olun

 13. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  4 çocuğum var kirada oturuyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyoruz mağduruz maddi durumumuz iyi değil bez mama lütfen yardımcı olun

 14. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  3 tane çocuğum var kıradayım yardım istiyorum bebek bezi

 15. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  3 tane çocuğum var kıradayım yardımı istiyorum

 16. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Eşim epleks hastası sağ elini doldurulacak çalışamıyor aile ihtiyaçımız var. 1 yaşında kızım var bebek bezi ve ıslak mendil ve gıda sebze-meyve temizlik koli yardım etmenizi istiyorum. Öbürü de 9yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım etmenizi istiyorum.

 17. Avatar of Fatma keserci Fatma keserci dedi ki:

  3 çocuğum var eşim inşaata çalışıyor geliri fazla yok elektirik su erzak ve yakacak ihtiyacımız var yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Avatar of Esma dölek Esma dölek dedi ki:

   Bez ve süt yardımı istiyorum

 18. Avatar of Şemsi polat Şemsi polat dedi ki:

  Eşim fazla çalışmıyor çocukları ufaktır çalışmıyorum bana yardımcı olun

 19. Avatar of İslim İslim dedi ki:

  Eşim engeli 5 tane çocuğum var 3tanesi okula gidiyor 2 tanesine süt ve bez alamıyorum borç alıyorum

 20. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Bebek bezi mama yardım istiyorum benim durumum yok eşim çalışmıyor biz bakmıyorum kırda oturum

 21. Avatar of Evin tantik Evin tantik dedi ki:

  İki çocuğum var ikisinde bez alıyorum daha fazla gücüm yetmiyor

 22. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaç var. 2 tane çocuğum var birisi 9 ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var alamıyorum. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi alamıyorum herşey pahalandı sizden yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik koli yardım etmenizi istiyorum. Ramazan ayı yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok duva ederim.

 23. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane çocuğum var. Birisi 9yaşında ilkokula gidiyor. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi alamıyorum herşey pahalandı sizden yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun çok dua ederim.

 24. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Ben enise 2tan çocuğum var benim durumum yok ben kirada oturum 1100 eşim asgari ücret çalışıyor ama Ban ve çocuğumlar bakmaiyoru belamı 7aylık on nebze alamıyorum mama süt hiçbir ityaçların yapmıyorum Ban yardım edin

 25. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Benim 2tan çocuğum var bir tane 7aylık 5 yaşında Benim dur yok ben kiracının Benim eşim asgari ücret çalışıyor ama Ban ve çocuğumlarîm bakamıyorum ne bezi alamıyorum mama alamıyorum rica ediyorum bana yardım edin

 26. Avatar of Tülay Tülay dedi ki:

  3 çocuğum var iki çocuğum okuyor Bir daha yeni Biz yardımı mama yardımı ihtiyacımız var

 27. Avatar of Pınar Aksoy Pınar Aksoy dedi ki:

  İkiz bebeğim oldu bir aylık sizden bez ve mama yardımı istiyorum hiçbir gelirim yok çocuğum okuyor okul ihtiyaçlarını alamıyorum bunlar için yardım desteğinizi bekliyorum

 28. Avatar of Alfira Alfira dedi ki:

  Yeni doğum yaptım bez yardımı istiyorum

 29. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Merhaba 2 çocuğum var biri 3 aylık diğeri 2 yaşında bebek bezi ve mamasını almakta zorlanı yoruz Lütfen yardım ederseniz çok seviniriz

 30. Avatar of Muhammed mustafanın annesi Muhammed mustafanın annesi dedi ki:

  Selamun aleyküm. 2 yaşında çocuğum var. Bebek bezi ıslak mendil süt erzak ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorum diyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. İnsan insana muhtaç olmak istemez. İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. Yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin elinizi ayağınızı öpüyorum. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. İnsan ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli.

 31. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Merhaba benim 5 çocuğum var eşim çalişmiyor gelir durumum yok bende bez yardımı almak istiyorum lütfen

 32. Avatar of Asli Asli dedi ki:

  Ben 4 çocuk annesiyim 3 oğlum 2 aylikta kizim var evim kira esim asgari ücretle calisiyo ama yetmiyo komur alamıyorum evime cocuklar okuyor masrafları cok yetisemez olduk kizim icin mama bez yardimi istiyorum

 33. Avatar of Tulay Tulay dedi ki:

  2 çocuğum var biri 4 biri 1 yasinda kiraciyim eşim bazen işi olmuyor çok zor durumda yiz lütfen yardımcı olun

 34. Avatar of İlknur sakız İlknur sakız dedi ki:

  Benim kocam kış nedeniyle çalışmıyorum evim kira benim İki kızım var birincisi 4 ikinci 1 bana Allah razı için. Bez ve mama yardım edin lütfen

 35. Avatar of Hanım Hanım dedi ki:

  3 tane çocuğum var bez yardımı almak istiyorum lütfen çok mağduruz

 36. Avatar of Gülistan Gülistan dedi ki:

  Kirada oturuyoruz bez ve mama ıhtiyajin var bir 3 biri 10 aylık yardimci olun lütfen babek bezlerine para yetisteremiyotiz fırsattan istifade herşey pahalandı

 37. Avatar of sedef hasret keskin sedef hasret keskin dedi ki:

  3 çocugum var eşim cezaevin de iktiyaçlarımı karşılıyamıyorum çok madur durum dayım yardımlarınızı bekliyorum bez mama tüm yardımlarınızı bekliyorum

 38. Avatar of kezban erçetin kezban erçetin dedi ki:

  benimde 7 aylık ve 11 yaşında kızlarım var ayrıca evimizde kira süt bez parası gıda doğalgaz ve elektrik desteği istiyorum

 39. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi doldurulacak çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi 8 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Birisi de 8 aylık bebek bezi ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. İhtiyaçımız var sizlerden yardım etmenizi istiyorum nolur sunuz ederseniz çok sevinirim.

 40. Avatar of Nalan turğut Nalan turğut dedi ki:

  İki tane çocuğum var eşim issiz çalışmıyor çok zor durumdayiz bez mama gıda yardımları ıslak
  mendil bide süt istiyorum. Lütfen yardımcı olun çok sıkıntı çekiyoruz .Sutum yetmiyor

  1. Avatar of murat sarıtaç murat sarıtaç dedi ki:

   ulaşın bana

   1. Avatar of Anne Anne dedi ki:

    6 numara bebek bezi ıslak mendil süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan.

   2. Avatar of Seher Seher dedi ki:

    eşim tek çalışıyor üç çocuğum var 5 ve4ve8aylik çocuklarım kiramiz faturalarimiz öduyemiyoruz gıda alamıyoruz çok zor durumdayız çocuklarım için yardım bekliyorum lütfen yardımcı olun caresiziz biri duysun artık sesimizi

 41. Avatar of Esra Sezgin Esra Sezgin dedi ki:

  Bez yardımı istiyorum yardım edin süt çocuğuma alacak süt bile Yok

 42. Avatar of Esra Sezgin Esra Sezgin dedi ki:

  Cevap verin kaç defa başvuru yapıyorum ses yok bir ses verin

 43. Avatar of Alime Alime dedi ki:

  2tane çocuğum var yardım istiyorum

 44. Avatar of Hamza Hamza dedi ki:

  Benim ikiz bebeklerim var anne sütü yetmiyor çocuklar ac evde yardım talep ediyorum allah rızası için bez ve mama