MEB Belirleyecek! Binlerce Öğrenciye Ücretsiz Tablet Dağıtımı Yapılacak

İlkokul, Ortaokul, Lise öğrencilerine müjde! MEB duyurdu! Ücretsiz olarak dağıtılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenerek ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılacak.. İşte detaylar…

MEB Belirleyecek! Binlerce Öğrenciye Ücretsiz Tablet Dağıtımı Yapılacak

MEB Belirleyecek! binlerce öğrenciye ücretsiz tablet dağıtımı yapılacak! MEB ve Türk Telekom, eğitime katkıda bulunacak yeni bir projeyi hayata geçirdi. Buna göre Türk Telekom tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilen tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacaktır. İşte detaylar..

Ücretsiz Tablet Dağıtımı Başlıyor

Türk Telekom ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje sayesinde Türk Telekom tarafından MEB‘e teslim edilen 10 bin tablet Bakanlık tarafınca belirlenen okullar aracılığı ile maddi imkanı olmayan yada kısıtlı olan öğrencilere ücretsiz olarak tablet dağıtımı yapılacak.

Okuyan öğrencilere devletin destekleri devam etmektedir. Hemen SED devlet yardımları için bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

”10 Bin Adet Tablet Bağışlama Kararı Aldık”

Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile başlatılan çalışma hakkında görüşlerini ileten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal;

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, daha önce de pek çok projede iş birliği yaptığımız Milli Eğitim Bakanlığımıza 10 bin adet tablet bağışlama kararı aldık.

Böylelikle maddi durumu yetersiz olan öğrencilerimizin de derslerini teknolojiye uygun şekilde takip ederek, ödev ve araştırmalarını rahatça yapmaları mümkün olacak. Açıklamasında bulundu.

İlkokul, Orta Okul ve Lise Düzeyinde Eğitim Gören Öğrencilere Ücretsiz Tablet Dağıtımı

Miili Eğitim Bakanlığı, Türk Telekom’dan teslim aldığı tabletleri okullar aracılığı ile sosyo-ekonomik imkanları olmayan öğrencilere dağıtacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen tabletler, ilkokul, ortaokul, lise ve düzeyinde eğitim alan maddi yönden imkanı olmayan öğrencilere teslim edilmeye başlanmıştır.

İstanbul’da eğitim gören öğrenciler için İBB’nin eğitim destekleri devam etmektedir. ”Sen Oku Diye” Eğitim Desteği Başvurusu için bilgi alabilir ve hemen başvuru yapabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konu ile ilgili açıklamasında şunları belirtti:

6 Eylül itibarıyla başlattığımız yüz yüze eğitim sürecinde, karantina nedeniyle okula 10 gün ara veren öğrencilerimize canlı dersler ile uzaktan eğitim vermekteyiz. Bu süreçte ihtiyacı olan öğrencilerimize ücretsiz tablet desteği sağlamaktayız. Türk Telekom tarafından bağışlanan 10 bin tableti de bu kapsamda çocuklarımıza en kısa zamanda ulaştıracağız. Türk Telekom’a eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim.Diyerek belirtti.

Yorumlar

 1. Avatar of selda çelik selda çelik dedi ki:

  2 çocuğum var tablete ihtiyacları var.ilkolul ve ortaokuldalar

 2. Avatar of Damla Damla dedi ki:

  Tablet bizde istiyoruz ikizlerim var ihtiyacimiz var ala bilirsek seviniriz

 3. Avatar of Ümit Ümit dedi ki:

  3 çocüğum okuyor internetimiz yok tabletimizde

 4. Avatar of Hatice Yılmaz Hatice Yılmaz dedi ki:

  Hep yalan ihtiyaç sahiplere diyor hep zenginlere ve adamlarına veriyorsa 3 öğrencim var o kadar uğraştım alamadım

 5. Avatar of Hanife Hanife dedi ki:

  2 tane okula giden çocugüm var ders çalışmadımlar ricam sizden bize yardımcı olun lütfen

 6. Avatar of Bican bakırcı babaneyim Bican bakırcı babaneyim dedi ki:

  Torunlarım öksüz ikisi iki sininde babalar ölmüstüroglarım okula gidiyolar lise ye 9 za gidiyolar bir oglum da ceza evinde 8 senedir yatıyo dah 14 senesi var sizlerden tablet icin basvurmakicin tablet in basvurumak istiyorum dirumum beli allh razı olsunnsaygılarımla mili etim bakanına bircan bakırcı

 7. Avatar of Vedat Vedat dedi ki:

  Benimde durumum yok 2 çocuğum okuyor ihtiyaçları var tablete yardımcı olabilirmisiniz

error: Content is protected !!