Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 Güncel

657 sayılı kanuna tabi memurlara faizsiz kredi veren bankalar ve detayları yazımızda…

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 Güncel

Devlet memurlarına özel faizsiz kredi veriliyor mu? ihtiyaç kredilerinin güncel faiz oranlarını ve kredi kullandırım şartları hakkında tüm merak edilen konuları araştırdık.

Devlet Memurlarına Bankalar Kredi Veriyor mu? Net Hesaplama

Bankaların kamu çalışanlarına özel geliştirmiş oldukları düşük faizli ve uygun kredi paketleri bulunmaktadır. Devlet memurlarına TOKİ’nin toplu konut edindirme projesi haricinde diğer bankalar faizsiz kredi vermemektedir. Devlet memuruna düşük faizli özel ihtiyaç kredi veren bankalar Vakıf bankası, ING bankası, Denizbank, Garanti bankası ve Akbank gibi bankalardır. 2022 yılında bu bankalar gibi birçok banka çoğu memura 3 ay ödemesiz geri ödeme planı hesaplamalı olarak düşük faizli kredi verir. Kredi alt ve üst limitleri kamu çalışanlarının statüsü ve hane gelirine göre belirlenmektedir. Üst limitleri ise ipoteksiz olarak 125.000 TL kadar çıkabilir. Bankaların vermiş olduğu kredilerde aylık ödemeler aylık hane gelirinin %50’si kadar olup bu limitin üzerinde ödeme planı çıkacak krediler kamu çalışanlarına verilmemektedir.

Bu bankaların devlet memurlarına verdiği düşük faizli ihtiyaç kredilerinden yararlanarak acil nakit ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Memurlara verilecek kredi hesaplamalarında dikkat edilen unsurlar şu şekildedir:

  • Ailenin aylık net geliri ne kadar?
  • Diğer bankalarda varsa kredi kullanılan kredi tutarı ne kadar?
  • Geri ödemede vade süresi kaç ay seçilecek?
  • Bankanın teminatsız olarak verdiği azami kredi tutarı ne kadar? dikkate alınarak devlet memurlarına kredi kullandırılmaktadır.

Halk Bankası, Ziraat Bankası TEB, Finansbank ve Vakıfbank devlet memurlarına 3 ay ödemesiz geri ödeme planı hesaplaması ile düşük faizli krediler uygulamaktadır. Üst limitler ipoteksiz 125.0000 TL’ye kadardır.

Ingbank Memura Faizsiz Kredi 2022 Güncel

Memurlar İNG Bank sayesinde faizsiz kredi imkanından faydalanabilirler. Kredi fırsatını buradan inceleyiniz. Kredi faiziniz oranı fark etmeksizin Turuncu Ekstra programı kapsamında alacağınız nakit iadesi ile kredinizi faizsiz veya indirimli yansıyan faiz oranlarıyla ödeyebilirsiniz. Bunun için Turuncu Extra programına katılmanız ve Turuncu Extra Banka Kartınız ile aylık harcamalarınızın 1.250 TL’sini yapmanız yeterlidir.

Bu sayede kredi vade süresince harcama şartlarını yerine getirildiğinde her ay 5.000 TL’ye kadar olan kredi faizi nakit iade ile %0 faiz olarak memurlara yansımaktadır.

Harcama yapmadan faiz indiriminden faydalanmak isteyen memurlar 5.000 TL’ye kadar olan kredileri için 2.500 TL aylık ortalama bakiyeyi vadesiz TL hesaplarında bulundurarak kullandıkları kredileri %0 faiz ile ödeyebilirler.

Yine ING Bank tarafından sunulan bir başka ihtiyaç kredi kampanyasından da memurlar yararlanabilir. Banka müşterileri ve devlet memurlarının yararlanabildiği bu fırsat ile %1,54 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar kredi verilebilmektedir. Vade aralığı 36 aydır. Kredi Tahsis Ücreti, kredi tutarının %0,5’i kadardır. Sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapılabilmektedir.

Akbank Memura Faizsiz Kredi 2022 Güncel Kampanya

Akbank’lı olmak isteyen memurlara özel geliştirilen paket kapsamında %0 denilebilecek kadar düşük faiz oranı ile kredi imkanı Akbank’ta. Akbank mobil üzerinden Akbank’lı olan memurlara 12 ay vadeli %0,99 faiz oranı ile 7.500 TL kredi kullanabilirler.

Akbank devlet memurlarına anında kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler 75.000 TL kadar kredi kullanımlarından %0,99 faiz oranıyla yararlanabilmektedirler. Ayrıca krediyi kullandıklarından, kredi kullanım ücreti olarak da 50 TL ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca bu krediyi kullandığınızda 3 ay kredi ödemenizi erteleme imkanınızda bulunmaktadır.

Kredi TutarıFaiz OranıKredi VadesiTaksit Tutarı
7.500 TL%0,996  Ay     1.304,70 TL
7.500 TL %0,999 Ay 885,74 TL
7.500 TL %0,9912  Ay     676,41 TL
Akbank Kamu Personeline Özel Kredi

2022 Yılında Vakıfbank Memura Faizsiz Kredi Üst Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank 2022 yılında devlet memurlarına 36 aya varan vade imkanları ile kredi desteği sağlamaktadır. 125.000 TL üst limitli kredinin aylık faiz ödemesi %1,55 olup 50.000 TL ve üzeri krediler için vade süresini 24 ay ile sınırlamaktadır.

Vakıfbank aynı zamanda memurlar için konut ve araç kredisi imkanları sunmaktadır. Konut kredisine %1,29-%1,34 faiz oranı 120 ay vade imkanı tanıyor, 48 ay vadeli %1,59 faiz oranı ile araç kredisinde vermektedir.

Kredi Türüİhtiyaç KredisiTaşıt KredisiKonut Kredisi
Kredi Üst Limiti125.000 TL üst limitli100.000 TL üst limitli1.000.000 TL
Faiz Oranı%1,55 Faizli%1,59 faiz oranlı%1,29-%1,34 faiz oranı
Vade Süresi50.000 TL ve üzeri 24 ay vadeli48 ay vadeli120 ay vadeli
Memura Faizsiz Kredi Üst Limiti

Denizbank Memur Kredisi

Denizbank kamu çalışanlarına özel 36 ay vade ile %2,72 faiz oranıyla 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisine başvurmak için gerekli evraklar, Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası), Kamu Kimlik Kartı, Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneğidir. Kredi ile ilgili detaylı bilgi almak için bankanın internet sayfasını inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Maaş Müşterilerini Unutmuyor

Kamu Personeline özel taksitli ihtiyaç Kredisi’nden Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ve kadrolu işçiler ve T.C. Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, BAĞ-KUR Emeklileri yararlanabilmektedir. 1.000-70.000.-TL aralığında verilen kredinin en fazla 36 aya kadar vade ile %1,55 faiz oranıyla devlet memuruna özel ihtiyaç kredisi verilmektedir. Detaylar.

Kredi Limitleri Vade Aralığı Faiz oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti
3.000TL – 50.000 TL03-36 Ay%1.91% 0.5+BSMV
50.001 TL – 125.000 TL03-24 Ay %1.91% 0.5+BSMV
Vakıfbank ihtiyaç kredisi

Memurlara Özel Halk Bankası İhtiyaç Kredisi

Kamu çalışanlarına özel olarak ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Banka tarafından 36 aya varan vadeler ile kredi veriliyor. Faiz oranları ve maliyet tablosu aşağıda gösterilmektedir.

Devlet Memurlarına Konut Kredisi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Kampanya dahilinde, 36 aya kadar vade ile sunulan kredide gelir belgesi de aranmıyor. Ayrıca arzu eden Odeabank müşterileri ödemelerine 3 ay sonra düşük taksitler ile başlayabiliyor. Sizde devlet memuru kredisi ile mobilyadan tatile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ihtiyaç kredilerine başvurmak için tercih ettiğiniz bankanın en yakın şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz.

Şekerbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Kamu çalışanlarına özel kredi veren bankalardan bir tanesi de Şekerbank olmaktadır. Bankanın verdiği kredi üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise %3,33 olarak belirlenmiştir. Asgari vade 3 ay olarak belirlenmiştir. Asgari vade oranı 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis ücreti 250 TL alınmaktadır. Kredi detayları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Maksimum Kredi Tutarı50.000 TL
Faiz Oranı3-48 Ay= %3,33
49-60 Ay= %3,33
Vade3-60 Ay
Tahsis Ücreti 250 TL
Şekerbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

Memurlara sıfır faizli konut kredisi kampanyalarını takip edin!

QNB Finansbank

Kamu Finans maaş kredisi adı altında kamu çalışanlarına kredi vermektedir. Vade ise 36 ay olacaktır. Faiz oranları yüzde 1,85′den başlamaktadır. Başvuru evrakları arasında kimlik belgesi, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve kamu personeli olduğunuzu gösteren belge sayılabilir. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel ve kamu bankaları faiz oranlarının %10 oranında indirime gittiğini duyurdu. Siz de bu bankalar ile görüşerek daha uygun olması dahilinde ihtiyaç kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz. Bankalarının kredileri 2022 yılında da verilmeye devam edecektir. Bireysel tüketici kredilerinin yanı sıra konut ve ihtiyaç kredilerinde de faiz oranlarının düştüğü bilinmektedir.

Özellikle konut kredilerinin faiz oranları kamu bankalarında düşük seviyelerde olmaktadır. Banka şubelerini ziyaret ederek uygun faizli olarak sunulan konut kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Ancak alınacak olan konutun bankaların anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından seçilmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.