Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel

657 sayılı kanuna tabi memurlara faizsiz kredi veren bankalar ve detaylarını içeriğimizde.

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel

Memurlar aözel kampanyaları ile faizsiz kredi veren bankalar hangileridir, faiz oranları 2023 yılında ne kadar, şartları nelerdir ve hangi belgeler talep edilmektedir. PTT faizsiz kredi, memura faizsiz kredi, akbank memura faizsiz kredi, Ziraat Bankası faizsiz kredi, İhtiyaç kredisi güncel faiz oranları ve kredi kullandırım koşullarına dair merak edilen tüm soruları sizler için araştırdık.

Devlet Memurlarına Bankalar Kredi Veriyor mu? Net Hesaplama

Bankaların kamu çalışanlarına özel geliştirilmiş düşük faizli ve uygun kredi paketleri bulunmaktadır. TOKİ’nin toplu konut projesi dışında diğer bankalar memura faizsiz kredi vermiyor. Kamu görevlilerine düşük faizli özel ihtiyaç kredisi sağlayan bankalar Vakıfbank, INGbank, Denizbank, Garanti Bankası ve Akbank gibi bankalardır.

2023’de bu bankalar gibi birçok banka 3 ay ödemesiz ödeme planı ile çoğu memura düşük faizli kredi veriyor.

Kredi alt ve üst limitleri kamu çalışanlarının durumuna ve hane halkı gelirine göre belirlenmektedir. Üst limitler ipoteksiz 125.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bankaların kullandırdığı kredilerin aylık ödemeleri hane halkının aylık gelirinin %50’si olup, ödeme planı bu limitin üzerinde olan kamu çalışanlarına kredi verilmemektedir.

Bu bankaların devlet memurlarına verdiği düşük faizli ihtiyaç kredilerinden yararlanarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Devlet memurlarına verilecek kredilerin hesaplanmasında dikkat edilecek hususlar şunlardır:

  • Ailenin aylık net geliri ne kadar?
  • Diğer bankalarda varsa kredi kullanılan kredi tutarı ne kadar?
  • Geri ödemede vade süresi kaç ay seçilecek?
  • Bankanın teminatsız olarak verdiği azami kredi tutarı ne kadar? dikkate alınarak devlet memurlarına kredi kullandırılmaktadır.

Halk Bankası, Ziraat Bankası TEB, Finansbank ve Vakıfbank kamu görevlilerine 3 ay ödemesiz düşük faizli kredi imkanı sunuyor. Üst limitler ipoteksiz 125.0000 TL‘ye kadardır.

Ingbank Memura Faizsiz Kredi 2023 Güncel

Kredi faiz oranınız ne olursa olsun Turuncu Ekstra programı kapsamında alacağınız nakit iadesi ile kredinizi faizsiz veya indirimli faiz oranlarıyla ödeyebilirsiniz. Bunun için Turuncu Ekstra programına katılmanız ve aylık harcamalarınızın 1.250 TL’sini Turuncu Ekstra Banka Kartınızla yapmanız yeterlidir.

Bu sayede kredi vadesi boyunca harcama koşulları yerine getirildiğinde 5.000 TL’ye kadar olan kredi faizi her ay nakit geri ödeme ile görevlilere %0 faiz olarak yansır.

Harcamadan faiz indiriminden yararlanmak isteyen memurlar, 5.000 TL’ye kadar olan kredileri için cari TL hesabında aylık ortalama 2.500 TL bakiye bulundurarak kredilerini %0 faizle ödeyebiliyor.

Memurlar ayrıca ING Bank’ın sunduğu bir diğer ihtiyaç kredisi kampanyasından da yararlanabilmektedir. Banka müşterileri ve memurlara sunulan bu imkan ile %1,54 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar kredi kullandırılabilmektedir. Vade aralığı 36 aydır. Kredi Tahsis Ücreti, kredi tutarının %0,5’idir. Başvurular sadece nüfus cüzdanı ile yapılabilir.

Memurlar İNG Bank sayesinde faizsiz kredi imkanından faydalanabilirler. Kredi fırsatını buradan inceleyiniz.

Akbank Memura Faizsiz Kredi 2023 Güncel Kampanya

Akbank’lı olmak isteyen memurlara özel geliştirilen paket kapsamında %0 denilebilecek kadar düşük faiz oranı ile kredi imkanı Akbank’ta. Akbank mobil üzerinden Akbank’lı olan memurlara 12 ay vadeli %0,99 faiz oranı ile 7.500 TL kredi kullanabilirler.

Akbank memurlarına anında kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler %0,99 faiz oranı ile 75.000 TL’ye kadar krediden faydalanabiliyor. Ayrıca krediyi kullandıkça 50 TL kredi kullanım ücreti ödemek zorunda kalıyorlar. Ayrıca bu krediyi kullandığınızda kredi ödemenizi 3 ay erteleme imkanınız da bulunmaktadır.

Kredi TutarıFaiz OranıKredi VadesiTaksit Tutarı
7.500 TL%0,996  Ay     1.304,70 TL
7.500 TL %0,999 Ay 885,74 TL
7.500 TL %0,9912  Ay     676,41 TL
Akbank Kamu Personeline Özel Kredi

2023 Yılında Vakıfbank Memura Faizsiz Kredi Üst Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank 2023 yılında devlet memurlarına 36 aya varan vade imkanları ile kredi desteği sağlamaktadır. 125.000 TL üst limitli kredinin aylık faiz ödemesi %1,55 olup 50.000 TL ve üzeri krediler için vade süresini 24 ay ile sınırlamaktadır.

Vakıfbank aynı zamanda memurlar için konut ve araç kredisi imkanları sunmaktadır. Konut kredisine %1,29-%1,34 faiz oranı 120 ay vade imkanı tanıyor, 48 ay vadeli %1,59 faiz oranı ile araç kredisinde vermektedir.

Kredi Türüİhtiyaç KredisiTaşıt KredisiKonut Kredisi
Kredi Üst Limiti125.000 TL üst limitli100.000 TL üst limitli1.000.000 TL
Faiz Oranı%1,55 Faizli%1,59 faiz oranlı%1,29-%1,34 faiz oranı
Vade Süresi50.000 TL ve üzeri 24 ay vadeli48 ay vadeli120 ay vadeli
Memura Faizsiz Kredi Üst Limiti

Ziraat Bankası Memura Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası memurlara faizsiz kredi vermemektedir. Ancak düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyalarından tüm memurlar yararlanabilmektedir. Memurlar 36 aya varan vade ve %1,79 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmektedir. Ayrıca 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi üst limiti 100 bin TL, cari faiz oranı ise %1,89’dur.

Denizbank Memur Kredisi

Denizbank, kamu çalışanlarına 36 ay vadeli ve %1,79’dan başlayan faiz oranıyla 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler, Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Gelir belgesi (maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlara ek olarak şirketin imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için 3 yıl esaslı vergi levhası) diplomalı kişiler), Nüfus Cüzdanı, İkametgah belgesi veya kesin Bu aya ait resmi fatura örneğidir. Kredi hakkında detaylı bilgi için bankanın internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Maaş Müşterilerini Özel Kampanya!

Kamu Personeline özel taksitli ihtiyaç Kredisi’nden Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ve kadrolu işçiler ve T.C Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, BAĞ-KUR Emeklileri yararlanabilmektedir. 1.000 TL ile 70.000TL aralığında verilen kredinin en fazla 36 aya kadar vade ile %1,55 faiz oranıyla devlet memuruna özel ihtiyaç kredisi verilmektedir. Detaylar.

Kredi Limitleri Vade Aralığı Faiz oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti
3.000TL – 50.000 TL03-36 Ay%1.91% 0.5+BSMV
50.001 TL – 125.000 TL03-24 Ay %1.91% 0.5+BSMV
Vakıfbank ihtiyaç kredisi

Memurlara Özel Halk Bankası İhtiyaç Kredisi

Halkbank, özellikle kamu çalışanlarına ihtiyaç kredisi sağlayan bankalardan biridir. Banka 36 aya varan vadelerle kredi vermektedir. Faiz oranları ve maliyet tablosu aşağıda gösterilmiştir.

Kampanya kapsamında 36 aya varan vade seçenekleriyle sunulan kredi için gelir belgesi istenmiyor. Ayrıca Odeabank müşterileri 3 ay sonra düşük taksitlerle ödemelerine başlayabiliyor. Devlet Memur Kredisi ile mobilyadan tatile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ihtiyaç kredisi başvurusu için tercih ettiğiniz bankanın size en yakın şubesine giderek kredinizi çekebilirsiniz.

Şekerbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi 2023 Güncel Faiz Oranı

Kamu çalışanlarına özel kredi veren bankalardan bir tanesi de Şekerbank olmaktadır. Bankanın verdiği kredi üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise %3,33 olarak belirlenmiştir. Asgari vade 3 ay olarak belirlenmiştir. Asgari vade oranı 60 ay olarak belirlenmiştir.

Kullanılan kredi tutarı vade süresi ve faiz oranları aşağıdaki gibidir:

  • Maksimum Kredi Tutarı: 50.000 TL
  • Faiz Oranı: 3-48 Ay= %3,33/49-60 Ay= %3,33
  • Vade süresi: Vade
  • Tahsis Ücreti: 250 TL

QNB Finansbank 2023 Kamu Finans Kredisi

Kamu Finans maaş kredisi adı altında kamu çalışanlarına kredi vermektedir. Vade ise 36 ay olacaktır. Faiz oranları yüzde 1,85′den başlamaktadır. Başvuru evrakları arasında kimlik belgesi, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve kamu personeli olduğunuzu gösteren belge sayılabilir. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel ve kamu bankaları faiz oranlarının %10 oranında indirime gittiğini duyurdu. Siz de bu bankalar ile görüşerek daha uygun olması dahilinde ihtiyaç kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz. Bankalarının kredileri 2023 yılında da verilmeye devam edecektir. Bireysel tüketici kredilerinin yanı sıra konut ve ihtiyaç kredilerinde de faiz oranlarının düştüğü bilinmektedir.

Özellikle konut kredilerinin faiz oranları kamu bankalarında düşük seviyelerde olmaktadır. Banka şubelerini ziyaret ederek uygun faizli olarak sunulan konut kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Ancak alınacak olan konutun bankaların anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından seçilmesi gerekmektedir.

Memura İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar?

Memur ihtiyaç kredisi aylık taksit ödemeleriniz, belgelenebilir aylık gelirinizin %50’sini geçemez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.