Milli Tarım Projesi 2018 Yılında Devam Ediyor! (Yeni Hibeler)

Milli Tarım Projesi 2018 Yılında Devam Ediyor!

Milli Tarım Projesi 2018 Yılında Devam Ediyor!

2018 yılında Milli tarım projesi sürüyor!

Gıda tarım ve hayvancılık bakanı Sayın Faruk ÇELİK bir açıklamada bulundu ve bu açıklama üzerine Milli tarım projesi yılında düzenlenecek yeni yılda Milli tarım projesi hayata geçirilecektir. Bitkisel üretimde yeni bir modelin başlayacağını da açıklamalarına ekleyen Sayın Faruk ÇELİK belirlenen ürünler belirlenmiş olan havzalarda üretilecektir diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Milli tarım projesindeki detaylar nelerdir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik; bir televizyon programına katılarak açıklamada bulunmuştur. Yapmış olduğu açıklama 2018 yılında devam eden Milli Tarım Projesi üzerine olmuştur. Sayın Faruk Çelik Bitkisel üretimde yeni bir modele geçileceğini açıklarken sözlerine şu yönde devam etmiştir. Bitkisel üründe üretilecek olan ürünler belirlenen havzalarda üretilecek ve üreticinin yüksek gelir elde etmesini sağlayacak olan bir projedir. Bu düzenlenen projede parçalı araziler birleştirilecek ve verim arttırılacaktır. Bu proje hayata geçirildiği tarihten itibaren bir çok vatandaşımız olumlu yönde etkilenecek ve yüksek gelirler elde edecektir. Milli tarım projesi sayesinde ithalata dayalı hayvancılık modelinin de ortadan kaldırılacağını belirterek kamu bankası olan Ziraat Bankası da doğal afetlerden zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını giderecek yani ihtiyacı olan vatandaşlara kredi imkanı sağlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bu konu üzerine kesin talimat vererek vatandaşın arkasında olduğunu göstermiştir.

Milli tarım projesi nedir?

Bu projenin hayata geçirilmesini dört gözle bekleyen çiftçiler gıda tarım ve hayvancılık bakanı Sayın Faruk ÇELİK’in yapmış olduğu açıklamanın üzerine tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın yüzü gülmüştür. Milli tarım projesi sadece tarım için değil hayvancılık üzerine de oluşturulmuş bir projedir. Hayvancılık üzerine düzenlenen bu proje ise kendi kendine yeten hayvancılık ve tarım projesi olarak adlandırılmıştır. Bu iki proje 2017 yılında hayata geçirilecek ve ülkenin refah oranı ve gelir düzeyi artış gösterecektir.Ülkemizde bulunan 941 havza çalışmaların yürütüleceği gündeme gelmiştir. Hangi bölgede sağlıklı ve verimli bir şekilde ürün üretileceğinin de kararı önceden belirlenmiştir. Destek verilen tarım ürünleri destekleme ödemeleri olarak belirlenen bu bölgelerde ekilecek olan ürünlerinde belirlendiği ortaya çıkmıştır. Bu sayede ekim yapılacak ve verim arttırılacaktır. Alternatifli ürünler sunulacak ve 2017 yılında bu konuya destek verilecektir. Üreticiler belirlenen ürünlerin ve belirlenen bölgelerde farklı ürünler ekerse bu konuda devlet tarafından destek göremeyecek ve verimsiz olarak üretim yapmış olacaktır. Bu proje sayesinde Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız için de çalışmalar yapılmaktadır.

Hayata geçirilecek olan Milli tarım projesi 2017 yılında ithalata dayalı hayvancılık anlayışı ortadan kaldırılacak ve bu sayede hayvancılık sektöründe de değişim meydana gelmiş olacaktır. Özel sektör ve kamu, damızlık çiftlikleri kuruyor böylece hayvancılık ile uğraşmak isteyen vatandaşlarımız ve hangi cins ve ırktan hayvanı almak isterse, vatandaşlarımız için hayata geçirilen bu proje sayesinde kamu ve özel sektörün birleşerek kurmuş oldukları çiftliklerden hayvan almaları sağlanacaktır. Hayvan ithali yapan değil hayvan üretimi yapan bir sistem kurulmuş olacaktır.

Milli Tarım Projesinde 2018 Yılında Desteklenecek Ürünler

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2018 yılında tarımsal üretime ilişkin, hangi illerden hangi ürünlerin ekilmesi gerektiği, hangi  ürüne destek verileceği yer alan havza bazlı üretim projesini yayımlandı. Buna göre 2018 yılında Desteklenecek Ürünler listesini inceleyerek bilgi alabilirsiniz.
BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git