geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

N11’de Mağaza Açma Şartları 2021

Online satış pazaryerlerinin önde gelen isimlerinden N11’de satış yapmak için mağaza açma şartları nelerdir, kimler başvuru yapabilir, N11 mağaza komisyon oranları 2021, mağaza açma ücreti var mı, N11 satış yapmak için gerekenler, n11 evrak onayı ne kadar sürer, N11’de nasıl satıcı olurum? gibi mağaza açma sürecinde sizlere yol gösterecek ipuçları içeriğimizde yer almaktadır.

N11’de Mağaza Açma Şartları 2021

N11’de Mağaza Açma Şartlarını öğrenerek Bir şirketiniz bulunuyorsa e-ticaret ağı sayesinde N11 mağaza açanlar arasında yerinizi alarak, N11’de bireysel satış yapabilirsiniz. N11’de mağaza nasıl açılır, başvuru için gerekli belgeler nelerdir, evrak onayı ne zaman gerçekleşir, mağaza açanların önerileri ve satış hakkındaki yorumları ile birlikte N11 mağaza açma şartları ve N11 mağaza komisyon oranları nedir? merak ediyor ve N11 başarılı satıcı nasıl olunur diye düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız N11’de mağaza açma adımlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

N11 Mağaza Nasıl Açarım?

N11’de mağaza açabilmek için şirket olarak faaliyet gösteren bir kurumunuzun olması gerekmektedir. Normal kullanıcıların ve üyelerin N11 de bireysel satış yapma imkanı bulunmamaktadır. Türkiye’nin en büyük ve en önemli pazaryerlerinden bir tanesi olan N11’de binlerce mağaza ve kategori yer almaktadır. Siz de bu kategorilerde mağaza açmak ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız N11’de mağaza açma adımlarını inceleyebilirsiniz.

N11’de mağaza açmak için:

 • N11 ana sayfasının en alt bölümünde yer alan ”Mağaza Girişi” butonuna basınız.
 • Açılan giriş sekmesinde ”Hemen Üye Ol” alanından yeni üyelik başlatın.
 • Kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi, mağaza adı ve türü alanlarını doldurun.
 • Ardından hangi kategoride satış yapacaksanız ”Faaliyet Türü” kısmından seçiniz.
 • Şirket ve banka hesap bilgisi alanlarını da eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayın.

Üyelik adımlarını uyguladığınızda e-posta adresinize üyelik aktivasyon linki gönderilecektir. Bu linke tıklayarak onay verin ve belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte N11 mağaza girişi sayfasından girişinizi yapın. Açılacak olan sayfada üyelik işlemlerinin 3. aşamasını göreceksiniz. Bu alanda ise:

 • N11’de mağaza açmak için gerekli evrakları inceleyerek evrak yükleme butonundan gerekli belgeleri sisteme yükleyin.
 • Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi ile Çalışma Mali Şart ve Prensipleri belgeleri için başvuru sayfasında yer alan bağlantı adreslerine tıklayarak indirebilirsiniz.
 • Bu belgelere kaşe imza yaptıktan sonra sisteme yükleyin.
 • Yüklemiş olduğunuz tüm evrakların incelenmesi için onaya gönderin.

Başvurunuz değerlendirmeye alınıp, en kısa süre içerisinde tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş yapılarak bildirilecektir. Ardından sisteme ürün yükleyerek, sipariş almaya ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. N11’de mağaza açmak ve satış yapmak için gerekli olan şartlar nelerdir, kimler başvuru yapabilir? detaylı olarak inceleyelim.

N11’de Mağaza Açma Şartları Nelerdir?

N11’de mağaza açma şartları şunlardır: Hizmet veren bir kuruma ait Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası, e-posta adresi ve banka hesabının olması gerekmektedir. Banka hesabı olanlar ve istenen şartları sağlayan şahıs şirketleri ve sermaye şirketleri dahil adi ortaklıklar da N11’de satış yapmak için mağaza açabilirler. Mağaza açma aşamasında yer alan üyelik formunun doldurulması, evrakların yönetimi ve başvurunun onay sürecinin tamamlanmasının ardından mağazanız satış yapmak için açılmış olacaktır.

N11 Mağaza Girişi ile başvuruda bulunmak için HEMEN TIKLAYIN, başvuru sürecini başlatın ve mağazanızı en kısa sürede açın!

N11 Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

N11’de mağaza açmak ve onaylı mağaza olabilmek için başvuru esnasında istenen bazı belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru esnasında istenen belgeleri N11’e iletmeniz durumunda, belgeleriniz onay sürecinde detaylı olarak incelenecektir. Şahıs şirketler, sermaye şirketleri ve adi ortaklıkların başvurularında istenen belgeler farklıdır. İşte tüm şirket türlerine N11’de mağaza açmak için gerekli olan evraklar:

Şahıs şirketleri için gerekli olan belgeler:

 • Vergi Levhası (Son 1 yıl)
 • İmza Sirküleri (Sicil kaydı bulunmuyor ise imza beyanı evrağı eklenebilir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Sadece ön yüz )
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi)

Sermaye şirketleri ve adi ortaklıkları için gerekli olan belgeler ise:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 ay) – Faaliyet belgeniz bulunmuyor ise güncel KDV tahakkuk fişinizi ilgili kısma ekleyebilirsiniz.
 • Vergi Levhası (Son 1 Yıl)
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (n11.com Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

Şirket türü seçiminize göre N11’de mağaza açma başvuruları esnasında hazırlamanız ve sisteme yüklemeniz gereken evraklar bu şekildedir. N11.com sözleşmelerini, satıcı ofisiniz üzerinden sırası ile Hesabım-Evrak Yönetimi alanından indirebilirsiniz. İlgili sözleşmeleri kaşeli ve imzalı olacak şekilde PDF ve JPEG formatında sisteme yüklemeniz yeterli olacaktır!

N11 Mağaza Kaç Günde Onaylanır?

N11’de mağaza açma başvurunuz, ortalama olarak 1 ile 3 gün arasında onaylanmaktadır. Olumlu ve olumsuz her iki şekilde de yapılan başvuru değerlendirme sonuç bilginiz en kısa süre içerisinde tarafınıza yapılacaktır. Başvuru olumlu olan firmalar, sisteme ürün yükleme işlemlerini tamamlayarak satış yapmaya başlayabilirler.

Başvuru değerlendirmesi olumsuz sonuçlananlar ise ilgili evrakların reddedilme nedenlerini sisteme kayıtlı olan mail adreslerinden veya N11 Satıcı Paneli üzerinden görüntüleyebilir. Onaylanmama nedenlerini analiz edip düzenleyerek, incelenmesi için tekrardan onaya gönderebilirsiniz.

N11 Evrak Onayı Ne Kadar Sürer?

N11’de mağaza açma şartlarının tamamlanması ve evrak onayının gerçekleşmesi en fazla üç iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Başvuru için gerekli olan belgelerin yetkililer tarafından incelenip, değerlendirilip olumlu veya olumsuz sonuçlanması en kısa sürede gerçekleşmektedir.

N11’de Nasıl Satış Yaparım?

N11’de satış yapmak için, öncelikle mağaza açma talebinde bulunmanız gerekmektedir. N11 mağaza girişi sayfasından başvuru yapıp, gerekli olan evrakları sisteme yükleyerek N11 bireysel satış için talebinizi oluşturabilirsiniz. Ardından N11 yetkilileri tarafından başvurunuz değerlendirmeye alınacak olup en kısa sürede müşterileriniz ile kavuşacak ve satış yapmaya başlayacaksınız.

N11’de Kimler Satış Yapabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası, e-posta adresi ve banka hesabına sahip olan bütün şirketler N11’de satış yapabilme imkanına sahiptir. Mağaza açma şartların sağlanması ve başvuru esnasında talep edilen gerekli evrakların onaylanması durumunda şahıs ve sermaye şirketleri dahil adi ortaklıklar satış yapabilirler.

N11’de mağaza açma şartlarını sağlamayan girişimciler, farklı online satış platformlarından olan Trendyol mağaza açma şartlarını, komisyon oranlarını ve mağaza açma ücretini hakkında detaylı bilgi alarak e-ticaret dünyasında hemen satış yapmaya başlayabilirler.

N11 Mağaza Açma Ücreti Var mı?

N11 mağaza açma ücreti bulunmamaktadır. Satış yapmak isteyen tüm şirketler, mağaza açmak için gerekli olan tüm şartları sağlaması durumunda tamamen ücretsiz bir şekilde mağaza açarak, satış yapabilirler.

Fakat N11, firmalardan hizmet bedeli ve listeleme ücretleri kapsamında satış sonrasında komisyon almaktadır. 2021 yılında N11 komisyon oranı ne kadar? bakalım.

N11 Mağaza Komisyon Oranları 2021

N11 dahil bütün online pazaryerlerinde satış yaparken her ürün için komisyon bedeli ödenmektedir. N11 mağaza komisyon oranları ve pazarlama hizmet bedelleri kullanıcı sözleşmesi içerisinde yer almaktadır. Üyelik sürecinde iken sözleşme üzerinden de detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Genel olarak satış yapılan kategorilerin komisyon oran aralıklarını tabloda gösterdik. N11 yüzde kaç komisyon alıyor? inceleyelim.

2021 yılında N11 mağaza komisyon oranları şu şekildedir:

KATEGORİKOMİSYON ORANI PAZARLAMA HİZMETİ
Elektronik %5,5- %13%0,8
Anne & Bebek  %10-%20%0,8
Ev & Yaşam %10-%25%0,8
Spor & Outdoor %12-%15%0,8
Kitap, Film, Müzik, Oyun %3-%20%0,8
Bilet, Tatil & Eğlence %5-%20%0,8
Kozmetik & Kişisel Bakım %10-%15%0,8
Giyim & Ayakkabı%17-%20%0,8
Mücevher & Saat %5-%20%0,8
Otomotiv & Motosikler %2-%12%0,8
N11 Ne Kadar Kesinti Yapıyor?

Komisyon oranları kategoriden kategoriye değişiklik gösterdiği gibi aynı ürün grubunda yer alan farklı ürünlerde de değişiklik göstermektedir! Örneğin; dizüstü bilgisayar ile masaüstü bilgisayar aynı kategoride yer almasına rağmen uygulanan komisyon oranı dizüstü bilgisayar için %5,5 iken masaüstü bilgisayar için %6 oranındadır. Aynı şekilde kitap, film, müzik ve oyun kategorisinde yer alan oyun konsolları için %5 komisyon alınırken, konsol aksesuarları için %10 oranında komisyon bedeli alınmaktadır. Her ürün için farklı şekilde uygulanan komisyon nasıl hesaplanır? örnekler ile inceleyelim.

N11 Komisyon Oranları Nasıl Hesaplanır?

N11’de satış yapacağınız kategorinin komisyon oranlarını inceleyerek hesaplamasını yapabilir ve ortalama olarak her siparişin size ne kadar kazandıracağını hesaplayabilirsiniz. Komisyon hesaplamasının nasıl yapılacağını bir örnek ile açıklayalım.

Örneğin: Giyim ve aksesuar kategorisinde erkek giyim ve aksesuar grubuna uygulanan her satış için %20 komisyon ve %0,8 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. Erkek giyim ve aksesuar bölümünde bir ürünün 200 TL olduğunu düşünürsek; komisyon tutarı 40 TL, hizmet bedeli pazarlama tutarınız ise 1,6 TL olacaktır.

Diğer bir örnek ile: ev ve yaşam kategorisinde yer alan süpermarket grubunda uygulanan komisyon oranı %10’dur. Bu grupta 100 TL’lik herhangi bir ürün satışında 10 TL komisyon bedeli, 0,8 TL ise pazarlama hizmet bedeli alınacaktır.

N11 komisyon oranlarına KDV dahil mi?

N11 komisyon oranlarına KDV’nin dahil olduğunu söyleyebiliriz. Satılan her ürün için komisyon ve hizmet bedeli ürünün KDV dahil tutarından kesilmektedir. Örneğin; %20 komisyon oranına sahip bir ürünün KDV dahil satış fiyatının 100 TL olduğunu düşünürsek komisyon bedeli olarak 20 TL kesinti yapılacaktır.

N11 komisyon hesaplama ve siparişlerde kesilen komisyon ve hizmet bedeli tutarlarını mağaza ekranı üzerinden sipariş bazında takip edebilir ve inceleyebilirsiniz.

N11’de Bireysel Satış İçin Faaliyet Belgesi Şartı Var mı?

N11’de bireysel satış yapmak isteyenler için, şahıs firmaların faaliyet belgesinin yüklenmesi şartı bulunmamaktadır. Faaliyet belgeniz yok ise ”Ticaret Sicil Kaydınız Var mı?” sorusunu ”Hayır” olarak cevaplandırabilirsiniz. Başvuru için gerekli olan evrakları sisteme yükleyerek bireysel satış mağazanızı açabilir ve kategori seçimi yaparak siparişlerinizi almaya başlayabilirsiniz.

10 Adımda N11 Başarılı Satıcı Nasıl Olunur?

N11’de başarılı satıcı ve mağaza sahibi olabilmenin 10 ipucunu vereceğiz. Bu adımları uyguladığınızda mağazanızın geliştiğini, daha fazla müşteri kapasitesine ulaştığını, sipariş sayınızın günden güne arttığını göreceksiniz. N11 mağaza açanların yorumları ile birlikte başarılı satıcı olmak için izlenmesi gereken adımları maddeledik.

İşte N11’de başarılı satıcı olmak için dikkat edilmesi gereken hususlar:

 1. Ürün isimlerinin seçimi.
 • Müşterilerin birçoğu alışveriş sitelerinde arama yapmaktan ziyade satın almak istediği ürünü Google arama butonuna yazarak tüm alışveriş sitelerini karşılaştırmaktadır.
 • Arama motorlarında çıkan sonuçlarda sizin ürünlerinizin çıkması, mağazanızın popülerliğini ve satış oranlarını arttıracaktır.
 • Bu neden ile ürün isimlendirmenizi müşterilerin aramasına uygun olarak yapmanızı öneririz.
 • Marka + Model + Cinsiyet + Ürün + Ürün Kodu şeklinde sıralanmış bir ismi tercih edebilirsiniz!

2. Ürün açıklamalarını doğru ve gerekli bilgileri kullanmak.

 • Ürün açıklamalarında samimi bir dil kullanılması önerilmektedir.
 • Açıklamada teknik özelliklerin en üste yazılması gerekmektedir.
 • Ürünün ölçüsü, ebat bilgisi, kilosu, markası, cinsi, kullanım amaçları gibi pek çok özelliği mutlaka açıklamada bulunmalıdır.
 • Ayrıca cep telefonunuzdan ya da herhangi bir cihazdan ürünlerinizin videosunu çekerek açıklama bölümünde ürün tanıtım videosun olarak koyabilirsiniz.

3. Satılan ürünlere görsel eklemek.

 • Fotoğraflı ürünler fotoğrafsızlara oranla daha fazla dikkat çekmektedir.
 • Görsellerin gün ışığından çekilmiş olması, her açıdan görünürlüğü önemlidir.
 • N1’de her ürün için en fazla 12 adet görsel ekleme hakkınız bulunmaktadır.
 • Çok sayıda görsel eklemek, müşterileriniz için daha açıklayıcı olacaktır.

4. Filtreleme için ürün seçeneklerini detaylı vermek.

 • Müşteriler, ürün arayışındaki iken, filtreleme özelliğini kullanarak aramak istediği ürüne daha kısa sürede ulaşmaktadır.
 • Mağazanızdaki ürünlerin tanıtımını yaparken net bilgileri vermeniz filtrelemelerde görünürlüğünü arttıracaktır.
 • Örnek vermek gerekirse; ürünün renk bilgisi alanını boş bırakırsanız, kırmızı renkteki ürünleriniz kırmızı filtrelemesi yapıldığında görünme ihtimali düşük olacaktır.
 • Bu neden ile net ve basit bilgiler ile ürün açıklama kısmını detaylandırmanız gerekmektedir.

5. Kargo ücreti almayın!

 • Online satış platformlarında kargo ücreti neredeyse tüm müşteriler tarafından yüksek maliyetli olarak algılanmaktadır.
 • Ücretsiz kargo özellikli ürünlerin daha fazla satıldığını görmekteyiz.
 • Ayrıca filtreleme özelliğinde ”Ücretsiz Kargo” seçimi yapan müşteriler için de bu önemli bir noktadır.

6. Gönderim Sürenizi Kısa Tutun.

 • Siparişlerinizi mümkün olduğu kadarı ile aynı gün içerisinde kargolamaya çalışın.
 • Eğer aynı gün kargolama yapamayacaksanız, açıklama kısmında örneğin: 3 iş günü şeklinde, bilgilendirme yapmalısınız.

7. Müşteri mesajlarını ve yorumlarını dikkate alın.

 • Müşteri memnuniyetinin sağlanması için, yapılan yorumları ve mesajları en kısa sürede cevaplandırmaya özen gösterin.
 • Özellikle ilk 10-15 dakika içinde cevaplanan sorular, alıcılar tarafından güzel kaşılanmaktadır.

8. Fatura göndermeyi unutmayın.

 • Alıcının kendini güvende hissetmesini ve ileride yaşanacak olan iade veya değişim gibi durumlarda ihtiyaç duyulacak fatura detayı önemlidir.

9. Fiyat politikanızı belirleyin.

 • Ürün fiyatı belirlerken kesilen komisyon oranlarını ve hizmet bedellerini tutara eklemeyi unutmayın.
 • Ayrıca aynı ürünü sizden uygun veren satıcıları önemsemeyin.
 • Müşterileriniz ile olan güveninizi koruduğunuz sürece sizin ürününüzün 4 TL-5 TL daha fazla olması size müşteri kaybettirmeyecektir.

10. Mutlaka reklam kullanın.

 • Yaptığınız her reklam sonrasın ürün satışınız artmış, mağazanız puan almış ve ürünlerinize yorum yapılmış olacaktır.
 • Daha fazla yıldıza sahip olan mağazalar ve çok yorum almış ürünler müşterilere daha fazla güven duygusu verecektir.

N11’de mağaza açma şartlarını tamamlayıp, online mağazanızı açtıktan sonra bu ipuçlarına dikkat ederek en kısa süre içerisinde, daha fazla tanınmış ve çok daha fazla müşteri kapasitesine sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Mağaza Açıp N11 Satış Yapmak İsteyenler İçin Öneriler

Mağaza açma başvurusu yapıp N11 satış yapmak isteyenler için pazaryeri ve e-ticaret dünyasının avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedelim. N11’de kendinize ait bir mağaza aracılığı ile internetten satış yaptığınızda elde edeceğiniz:

N11’de mağaza açmanın avantajları:

 • Kısa sürede marka olabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi milyonlarca müşteri kitlesine listeleyebilirsiniz.
 • Farklı reklam seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 • Platformun kendi reklam alanları sayesinde ürünlerinizi kendi kullanıcı kitlesine de ulaştırabilirsiniz.
 • Hedef kitlenizi her geçen gün genişletebilirsiniz.
 • Fiziki mağazanız ile sahip olamadığınız müşterilere ulaşabilirsiniz.
 • Daha fazla sipariş alarak kazancınızı arttırabilirsiniz.
 • Rakip firmaların çalışmalarını daha yakından takip edebilirsiniz.
 • Fiyatlandırma konularından analiz yapabilirsiniz.
 • Sektörde rekabet araştırması yaparak, siparişlerinizi ve ürün satışınızı şekillendirebilirsiniz.

N11’de mağaza açmanın dezavantajları:

 • Her ürün için belirlenen komisyon kesintilerinin yapılması.
 • Aylık listeme sınırından sonra ücretlendirme yapılması. (3.000 adet ürüne kadar listeleme ücretsizdir. Daha fazla ürün listelemek için farklı limitlerde ve ücretlerde aylık olarak satılan listeleme paketlerinden satın almanız gerekecektir.)
 • Reklam ücretlerinin alınması. (Ürün aramalarından üst sırada yer alabilmek için kendi reklamınızı vermeniz gerekmektedir. Bu da ücretli bir hizmettir.)
 • Pazaryerinde rakibinizin çok olması.
 • Müşteri hizmet kalitesi ve mağaza puanı gibi değerlendirmelerin olmasından kaynaklı tüm müşterilerin memnuniyetinin sağlanması.
 • Mağaza açma sürecinden işletmeye kadar pek çok kuralların bulunması. (Kurallara uyulmaması durumunda firmaların faaliyetlerine son verilmektedir.)

N11’de satış yapmak isteyenler için tüm genel hatları ile mağaza açmanın ve satış yapmanın tüm avantajlarını ve dezavantajlarından bahsettik. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak firmanız ait pazaryerinde online mağaza açabilir veya açmaktan vazgeçebilirsiniz. Pazaryerinde başarılı satıcı nasıl olunur, hangi kriterlere dikkat edilmelidir? bakalım.

Şikayet ve Önerileriniz İçin N11 Satıcı Destek Hattı

N11 satıcı destek hattı sayesinde yaşadığınız herhangi bir sorunun çözüme kavuşturulmasında veya yapacağınız şikayet ve önerilerinizde kullanabileceğiniz iletişim kanalları aşağıdaki gibidir.

 • Telefon: 0850 333 0011
 • e-posta adresi: dogusplanet@hs01.kep.tr
 • Adres: Huzur Mh. Maslak Ayazağa Cad. 4B Sarıyer / İstanbul 34396

Mağaza açmadan, işletmeye, sipariş onayından kargo sürecine kadar her alanda destek ekibi sizlere yardımcı olacaktır.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.