Nefes Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı Başvuru Şartları

Nefes Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı Başvuru Şartları

Nefes Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı Başvuru Şartları
3 Aralık 2016 tarihinde eklendi.

KOBİLERE 12 VADELİ %0,83 FAİZLİ NEFES KREDİSİ

Halbank Ziraat Bankası ve Denizbank tarafından esnafa %0,83 faizli kredi verilecek.  Sayın Başbakanımız tarafından yapılan KOBİ’ler için nefes kredisi lasnmanı töreninde müjde verildi. Bu kapsamda KOBİ’ler için Denizbank, Halkbank ve Ziraaat Bankası tarafından Esnafa nefes kredisi lansmanı verilecek faiz oranı %0,83 olacak şekilde esnaflara nefes kredisi verilecek.

Devlet destekli nefes kredisi lasmanı

Toplantıya; BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM,  TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, DENİZBANK GENEL MÜDÜRÜ HAKAN ATEŞ, ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN AYDIN, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ katıldı. Bu kapsamda toplantı sonrasında verilen karar neticesinde KOBİ’lere %0,83 oranında düşük faizli nefes kredisi verilmesi için anlaşma sağlandı.

Kobi olup olmadığınızı mı merak ediyorsunuz, KOBİ NEDİR isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Başbakanımız Sayın Yıldırım toplantı sonrasında şunları açıkladı;

Ekonomimizi ayakta tutan kesim küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, kısa adıyla KOBİ’ler. İşte firma sayısına baktığımız zaman yüzde 98, istihdama baktığımız zaman yüzde 70’in üzerinde, ihracata baktığımız zaman 60’ın üzerinde, dolayısıyla ekonomiyi ayakta tutan önemli bir sektörden bahsediyoruz. Bu sektörün bugünlerde yaşadığımız dövizdeki dalgalanmaları, küresel piyasalardaki hareketliliği de dikkate aldığımızda öncelikli olarak desteklenmesi gerekiyor. Biz bugünlerde KOBİ’lerin bu ülke için yaptıklarının karşılığını görmemiz ve onların beklediği nefesi, beklediği nefisi vermemiz gerekiyor. Bunu da tabi bir yandan Hükümet olarak biz yapıyoruz, bir yandan da iş alemi, bankalarımız sorumluluk üstlenerek onlar da bu kampanya destek veriyorlar.KOBİ’lerle ilgili aslında geçtiğimiz haftalarda önemli bir karar aldık, KOBİ’lere ilave kaynak aktararak 17 milyara kadar kredi hacmi oluşturduk. Bu ne demektir? 17 milyarlık kredi kullandıklarında Kredi Garanti Fonu bunların kredilerine teminat gösterecek, kefil olacak ve böylece ihtiyacını görecekler. Bu ise daha kısa vadede hemen 500 milyonluk bir kaynak ayrılmak suretiyle 5 milyara varan 1 yıllık, faiz oranı da 10’un altında, yani bugünkü piyasadaki faizleri düşündüğümüz zaman oldukça iyi sayılabilecek bir oranda kredi kullandıracaklar, böylece acil ihtiyaçlarını giderebilecekler. Yüzde 15 riski bankalar, yüzde 85 riski yine Kredi Garanti Fonu alacak ve böylece ilk etapta 80 bin mi?

esnafa nefes kredisi

esnafa nefes kredisi

Toplantı sonucunda alınan karar neticesinde esnafımıza KOBİ’lere müjde verildi

Bu karar ile KOBİ’lerimize beş milyar lira, kredi sağlayacak nefes kredisi belirlendi. Nefes kredisi kapsamında KOBİ’lere yıllık %9,90 faiz, %15, %15, %18 olan faizi 9,90 oranına aylık olarakta %0,83 faiz oranı ile 12 ay vadeli kredi verileceği açıklandı. 3 ay içerisinde 80 bin KOBİ’ye nefes kredisi desteği sağlanmış olacak. Bu Proje ile KOBİ’ler nefes alacağı ve yüksek faiz oranlarının altında ezilmeyecek.

Denizbank Genel Müdürü Sayın Hakan bey, Odalar Birliği, Ziraat Bankası, Garanti Fonuyla birlikte Denizbank’ ın da böyle bir proje içerisinde yer almasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Neticede 2016 yılı ARALIK ayından başlamak üzere, 2016 ve 2017 yılında Ziraat Bankası, Denizbank ve Halkbank tarafından Devlet destekli olarak 12 ay (1 yıl) vadeli aylık %0,83 faiz oranı ile KOBİ lere esnafa NEFES KREDİSİ lansmanı sağlanacak. Bu krediye başvurarak, %0,83 x 12 ay kredi lansmanından faydalanabilirsiniz. Esnafa nefes kredisi lansmanı verilecek faiz oranı %0,83 üzerinden verilecek nefes kredisi eren bankalara başvuru yapmak yeterli olacak.Nefes Kredisi Veren Bankalar 2017 Yılı Başvuru Şartları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. nail cavus dedi ki:

    Esnafa destek vermek çok iyi düşünce ama komik olan vergi borcu ssk borcu Bağkur borcu olmayacak zaten bu fiiller bir esnafa mevcutsa onun bu kiredi desteğine ihtiyacı yok demektir yani yine bu dağıtılacak paradan hiç bir ihtiyaç sahibi yararlanılarak bu durum üzücü ama gerçek burasi Türkiye! !!!

  2. Ümmü seyrek dedi ki:

    Kredi sicili bozuk esnaf bu nefes kredisinden yararlanabilecek mi.

Sayfa başına git