Devlet Destekli

Nefes Kredisi Veren Bankalar Başvuru Şartları (GÜNCEL)

KOBİ’lere yıllık %7.5 faiz oranı ile 12 ay vadeli kredi verilecek. Esnaflarımız bu krediyi Denizbank şubelerinden çekebilecek. Detaylar haberimizde..

Nefes Kredisi Veren Bankalar Başvuru Şartları (GÜNCEL)

Koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda olan esnaf ve küçük işletme sahibi Kobilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Denizbank tarafından kendilerine nefes kredisi verilmektedir. Kredi başvurularınızı yaparak yıllık % 7,5 faiz oranları ve ilk yıl geri ödemesiz dönemli destekten sizde yararlanabilirsiniz. Nefes kredisi veren bankaları ve bu bankaların başvuru şartlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kobilere 12 Ay Vadeli %0,62 Faizli Nefes Kredisi

Nefes kredisi Kobilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile verilen kredidir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu  ve Denizbank arasında yapılan anlaşma ile verilmektedir. Üst limit 50 bin TL olarak belirlenmiştir. 0,75 faiz oranı ve 12 ay vade ile işletmelere kullandırılabilecektir. Şuan için Denizbank tarafından esnafa %0,62 faizli kredi verilecek. Kamu bankalarında 2 hafta içinde Denizbankasına eşlik ederek bu krediyi devreye almaları beklenmektedir. KOBİ’ler için Denizbank tarafından Esnafa nefes kredisi olarak verilecek faiz oranı %0,62 olacak şekilde esnaflara nefes kredisi verilecek. Böylece 100 bin TL’ye kadar toplamda 6 milyar TL’nin üzerinde kredi imkanı sağlanacak. Kredi limitleri ise illere göre 100 Bin liraya kadar değişebilecektir.

Kobi kredisi

Kobi kredisi

Devlet Destekli Nefes Kredisi Lansmanı

Toplantıya; TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, DENİZBANK GENEL MÜDÜRÜ HAKAN ATEŞ, ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN AYDIN, TİCARET BAKANI katıldı. Bu kapsamda toplantı sonrasında verilen karar neticesinde KOBİ’lere yıllık % 7,5 oranında düşük faizli nefes kredisi verilmesi için anlaşma sağlandı.

blank

TOBB Nefes Kredisi 2020 Başvuruları Başladı

Esnafımıza KOBİ’lere 50 Bin Lira Nefes Kredisi Müjdesi verildi

Koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda olan esnaf ve KOBİ’lere kredi sağlayacak nefes kredisi belirlendi. Nefes kredisi kapsamında KOBİ’lere yıllık %7,5 faiz, aylık olarak ta %0,62 faiz oranı ile 12 ay vadeli kredi verileceği açıklandı.

Kredi Tutarı Vadesi Faiz Oranı Aylık Taksit
50.000 TL  12 Ay  %0,62 4,580 TL

Bu Proje ile KOBİ’ler nefes alacağı ve yüksek faiz oranlarının altında ezilmeyecek.

Denizbank Genel Müdürü Sayın Hakan bey, Odalar Birliği, Ziraat Bankası, Garanti Fonuyla birlikte Denizbank’ ın da böyle bir proje içerisinde yer almasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Neticede  Denizbank tarafından Devlet destekli olarak 12 ay (1 yıl) vadeli aylık % 0,62 faiz oranı ile KOBİ lere esnafa NEFES KREDİSİ lansmanı sağlanacak. Bu krediye başvurarak, %0,62 x 12 ay kredi: % 7,5 faizli lansmanından faydalanabilirsiniz.

Denizbank TOBB Nefes Kredisi

Oda veya borsa üyesi olan Kobilere özel uygun şartlarda finansman sağlayan Denizbank-TOBB nefes kredisine Denizbankası şubelerinden başvuru yapılabilir. Kampanyanın özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Krediden; Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası veya Ticaret Borsası üyesi olan, yurtiçinde faaliyet gösteren, eczane, kooperatif, döviz büfesi, faktöring şirketi, emlakçı, mali müşavir, yeminli mali müşavir olmayan, gerçek/tüzel kişiliğe haiz KOBI ölçekli işletmeler yararlanabilecektir.
 • Krediler, işletmelerin bağlı bulundukları odalar için belirlenmiş azami limite göre; aylık %0,62 faiz oranı ve 8 ay anapara geri ödemesiz (aylık faiz ödemeli), takip eden 12 ay eşit taksitli toplam 18 ay vade ile kullandırılacaktır.
 • İlk ödemeler 2021 yılında başlatılacaktır.
 • Bağlı bulunulan oda/borsadan alınmış ve “Denizbank TOBB Nefes Kredisi” ifadesinin yer aldığı üyelik belgesi ile Şubelerimize başvuruda bulunulacaktır.

Ayrıca Finansbank, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Denizbank, Yapı Kredi gibi bankalara da kobi kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. blank Kamil tasevi dedi ki:

  Denizbank kredi çıkdı.150 tahsis masrafından başka alınmayacak diyorlar.maalesef sigorta filan cikararak 1500,2000 arası masraf çıkarıyorlar.

 2. blank MUSTAFA DEMİR dedi ki:

  Ticaret odası resmen hırsız yok kgf olacak deniliyor ama banka da ayrı yalan anlaşılan şuki resmen bu paralar yandaş vede kendine yakın godamanlar için normal esnaf birsin batsın kimin umrunda mübarek ramazanda tek duam ettikleriniz umarım yanınıza kalmaz

 3. blank MUSTAFA DEMİR dedi ki:

  Esnafla resmen dalga geçiyor bankalar devlet

 4. blank MUSTAFA denir dedi ki:

  Resmen yalan dolan

 5. blank Can dedi ki:

  Evet kesinlikle haklısın katılıyorum sana nail amaç nefes aldırmak değil 🙂

 6. blank nail cavus dedi ki:

  Esnafa destek vermek çok iyi düşünce ama komik olan vergi borcu ssk borcu Bağkur borcu olmayacak zaten bu fiiller bir esnafa mevcutsa onun bu kiredi desteğine ihtiyacı yok demektir yani yine bu dağıtılacak paradan hiç bir ihtiyaç sahibi yararlanılarak bu durum üzücü ama gerçek burasi Türkiye! !!!

 7. blank Ümmü seyrek dedi ki:

  Kredi sicili bozuk esnaf bu nefes kredisinden yararlanabilecek mi.