geri ödemesiz hibe hayvan kredisi esnaf kefalet kredisi tablet başvurusu maddi yardım faizsiz kredi geri ödemesiz destek
DOLAR
8,2364
EURO
10,0327
ALTIN
484,91
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Pazar Parçalı Bulutlu
21°C
Pazartesi Az Bulutlu
19°C
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
23°C

2021 Dönemi Öğrenci Burs Başvuruları

2021 Dönemi Öğrenci Burs Başvuruları
A+
A-

Öğrenciler eğitim ve öğretimleri için yeterli durumları olmadığında burs yolunu tercih ederler. Burslar öğrencilere devlet eliyle verildiği gibi özel kuruluşlar ya da zengin iş adamları vasıtası ile verilebilir. Vakıflar da öğrencilerin yıl sonu notlarını dikkate alarak burs vermektedir. Devlet eli ile verilen burslarda bir başvuru süresi olmaktadır. Yurtkur tarafından belirli dönemlerde başvurular kabul edilmektedir. Ayrıca burs alamayan öğrenciler için kredi imkanı da sağlanmaktadır.

Dış Ticaret Meslek Liseleri öğrencilerine burs müjdesi!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan Dış Ticaret Meslek Liseleri öğrencilerine burs müjdesi!

“Dış Ticaret Meslek Liseleri Projesi kapsamında öğrencilere, staj, burs ve diğer istihdamı kolaylaştırıcı imkanlar sağlanmasını Hedeflediklerini dile getiren Ruhsar Pekcan , dış ticaret alanında meslek edinmek, kariyer yapmak isteyen gençler için önemli bir adım attıklarını belirterek, “Bakanlıklarımız ve Türkiye İhracat Meclisinin (TİM) ortak çalışmasıyla belli okullarımız, ‘Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’ adıyla yeniden yapılandırıldı.” dedi.

Projenin ilk aşamasına İstanbul, Gaziantep, Mersin ve İzmir gibi ihracatta hareketli illerden başlanacağını ve Bu 4 ilimizdeki 6 proje okulda, şimdilik 305 öğrenci ve 63 öğretmen ile yola çıktıklarını söyledi. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi ve takip eden eğitim-öğretim yıllarıyla bu okullarımıza önemli bir talep olacağını ve öğrenci sayılarında hızlı bir artış göreceğimizi değerlendiriyorum. dedi.

Devlet Bursu

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen kredi ve burslar için başvurular genel olarak yılın son aylarında başlamakta ve yıl başında öğrenciler burslarını çekmeye başlamaktadır. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaktadır. T.C. kimlik numaraları;

kyk
KYK tarafından lisans öğrencilerine  470 TL burs verilecektir.
 • 0 İle Bitenler Ayın 6’sında
 • 2 İle Bitenler Ayın 7’sinde
 • 4 İle Bitenler Ayın 8’inde
 • 6 İle Bitenler Ayın 9’unda
 • 8 İle Bitenler Ayın 10’unda burslarını hesaplarından çekmektedir.

Başvurular bu adres üzerinden kabul edilecektir.

Devlet Bursundan Kimler Faydalanabilir?

Devlet bursuna başvurmak için örgün eğitim görmek gerekmektedir. Açık öğretim öğrencileri başvuruda bulunamaz ve bu eğitim yardımından faydalanamaz. Burs almaya hak kazananlar ön lisans, lisans öğrencileri, açık öğretimden sadece belirli bir grup(Ailesi vefat eden, şehit ya da gazi çocukları), DGS ile geçiş yapanlar, master ve doktora öğrencileridir. Öğretim durumunun sona ermesi, öğrencinin bursu hak etmediğinin sonradan anlaşılması, öğrencinin süresiz ceza alması neticesinde verilmekte olan burslar kesilir ve öğrenci hiçbir şekilde bu ödenekten faydalanamaz.

üniversite

Burs Ücretleri Ne Kadardır?

Geçen yıl burslara yapılan zamlar neticesinde öğrencilerin yüzleri güldü. Burslara da zam yapılarak öğrencilerin yüzleri güldürüldü. Verilmesi planlanan burs tutarları aşağıdaki gibidir;

Lisans ve ön lisans öğrenciler için 550 TL

Yüksek lisans öğrencileri için 1.100 TL

Doktora öğrencileri için 1.600 TL burs ödemesi yapılacak.

Ödemeler Kredi ve Yurtlar Kurumu’ nun anlaşmalı olduğu banka olan Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuru sonrası şayet size burs çıkarsa adınıza bir hesap açılır ve ödemeleriniz bu hesap üzerinden gerçekleştirilir. Burs başvuruları başladığında sizleri haberdar etmemiz için bizi takip etmeye devam edin.

Burs ve kredi başvuruları e-devlet üzerinden de kabul edilmektedir. 

STK ve vakıflar aracılığı ile de burs verilmektedir.

TEMA Vakfı Turan Demiraslan

Tema vakfı lisans üstü eğitimi gören öğrencilere burs vermektedir. Burs ödemelerini Tema Vakfı adına Turan Demirarslan gerçekleştirmektedir. Bu Vakıf eğitim süresince finansal desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin yanında olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda yüksek lisans ve doktora öğrencileri burs almaktadır. Burs başvurusu yaptığınızda şayet başvurunuz olumlu sonuçlanırsa tarafınıza 12 aylık burs ödemesi yapılır Her ay 1, 080 TL bursunuz Vakfa bildirdiğiniz hesap numaranıza yatırılır.

Başvuru için sizden istenen evrakları burs@tema.org.tr adresine mail olarak göndermeniz istenecektir. Ancak istenen evrakları eksiksiz ve yanlışsız olarak hazırlamanız gerekmektedir. Evrak eksiğiniz varsa başvurunuz dikkate alınmaz.

tema-burs
Tema Vakfı burs veriyor.

Başvuru koşulları;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Lisans üstü eğitim programlarında eğitim durumunuzun aktif olması
 • Derslerden geçmek sureti ile tez aşamasında olmamak
 • Tez konusunu vakfın kuruluş amacına uygun olarak belirlemek (Doğa ve çevre politikaları)
 • Başvuru evraklarının eksiksiz bir şekilde başvuru tarihinden önce vakfa iletmek gerekmektedir.

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankaları incelediniz mi?

Başvuru Esnasında İstenecek Evraklar

 • Tez konusunu ifade eden evrak
 • Not dökümanı (Öğrenci işlerinden alınmaktadır.)
 • Tarihin güncel olması koşulu ile öğrenci belgesi
 • Başvuru formu
 • Özgeçmişinizin belirtildiği form
 • Araştırma formunun doldurulması gerekmektedir. Bu evraklar başvuru süresi geçmeden vakfa eksiksiz bir şekilde e-posta yolu ile iletilmelidir.

Tez konuları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Aktaş Holding Eğitim Bursu

Aktaş Holding durumu yeterli olmayan T.C. ve K.K.T.C. vatandaşı olan öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Burs başvurusu yapabilmek için aranan şartlar;

aktaş-holding-burs
Aktaş holding de burs veren kuruluşlar arasındadır.
 • Örgün eğitim görüyor olmak
 • 26 yaş sınırını aşmamak
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • Geliri olmamak
 • Farklı bir yerden maddi destek almıyor olmak
 • 4 üzerinden en az 3 ortalamaya sahip olmak
 • Transkript belgesi
 • Sicil kaydı olmamak
 • Yetim ve öksüzlere öncelik tanınmaktadır.

Kişisel bilgilerinizi içeren formu doldurarak internet üzerinden burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Eğitim Vakfı

Atatürk ilke ve inkılaplarına uyan, çağdaş, milli duygulara önem veren öğrencilere burs veren bir Vakıf’ tır. Verilecek olan burs ücreti 510 TL’ dir. Başvuru şartları;

tev
TEV bursu ile sizde eğitim ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Maddi anlamda ihtiyaç sahibi olmak
 • 4 üzerinden en az 2,5 ortalamaya sahip olmak
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak
 • Farklı bir kurum ya da kuruluştan burs almıyor olmak
 • Alttan 3 ve daha fazla dersi olan öğrenciler burs imkanından faydalanamamaktadır.

Ekim ve Haziran aralığında öğrencilere burs ödemesi yapılmaktadır.

Ayrıca özel üniversitelerde okumakta olan öğrenciler, açık öğretimde okuyan öğrenciler, uzaktan eğitim ile eğitim görmekte olan öğrenciler, 25 yaşından büyük olanlar ve aynı Vakıftan burs almakta olan bir kardeşi olanlar TEV bursundan faydalanamazlar.

Burs hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı da eğitim anlamında durumları yeterli olmayan öğrencilere burs imkanı sağlayan vakıflardan bir tanesidir. Ekim ve Haziran ayında olmak üzere öğrenciler 9 ay burs almaktadır. Ayrıca burslar karşılıksız olarak verilmektedir ve vakfın tarafınızdan herhangi bir beklentisi olmamaktadır.

sabancı
Sabancı Vakfı burs veriyor.

Burs şartlarını taşıdığınız anlaşılır ve başvurunuz kabul edilirse ödeme şahsi banka hesaplarınıza yatırılır. Vakıf tarafından burs ancak üniversite sınavında üstün başarı elde öğrencilere verilmektedir. Ara sınıf, lisans üstü eğitim ve 2. öğretim öğrencilerine burs hakkı tanınmamaktadır. Ayrıca burs alan öğrencilere vakıf tarafından staj imkanı da sağlanmaktadır. Burs hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

NEF Vakfı

NEF Vakfı burs başvuruları Ekim ayında alınmaktadır. Vakfın başvuruda bulunan öğrencilerde aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, örgün eğitim görmek, şayet özel üniversitelerde eğitim görülüyorsa %100 burslu okumak, ailenin üzerine kayıtlı herhangi bir malın olmaması, çalışmıyor olmak, disiplin cezası almamış olmak ve sicilin temiz olması gerekmektedir. www.nefvakfi.org adresinden başvurular kabul edilmektedir. Burs miktarları her yıl vakıf tarafından belirlenmektedir. Diğer vakıflarda olduğu gibi herhangi bir aralık bulunmamaktadır. Burs 12 ay kesintisiz olarak verilmektedir. Vakıf sadece ön lisans ve lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burslar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bu kurumlar tarafından 2021 eğitim öğretim yılları için de burs başvuruları alınacaktır. KYK tarafından verilecek olan burs ve krediler başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca burs çıkmazsa mağdur olmamak adına vakıflara da burs başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru tarihlerini kaçırmayın ve sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Eğitim öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. 🙂

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Zehra dedi ki:

  Merhaba ben önlisans 1.sınıf öğrencisiyim bir burs alıyorum ama yetmiyor 6 kardeşiz sadece ben burs alıyorum yardımcı olmak isteyen varsa ulaşabilir mi ? Ortalamam 3 üstü ve gerçekten 1 sene için için ihitiyacım var

 2. Avatar tuğba dedi ki:

  merhaba ben tuğba kyk da bana burs çıkmadı annem de pandemiden dolayı işten çıkarıldı yardımcı olmak isterseniz bana başvurabilir misiniz teşekkür ederim

 3. Avatar İlker Ö. dedi ki:

  Kayboldum. Anlaşılan mental çöküşün hiçbir önemi yok. Öğrencilere neden fırsat verilmiyor? Neden bu kadar etmen gözetiliyor? Keşke bu kadar zor olmasaydı…

 4. Avatar Derya kılıç dedi ki:

  Merhaba ben Derya geçen sene farklı bir unuversitede okuyordum beyin ameliyatı geçirdim bırakmak zorunda kaldım şimdi bu sene tekrar üniversiteyi kazandım ama bursum kesildi alamıyorum uzaktan eğitimin olmasını belki en çok bu durum için bir yandan seviniyorum , 6 kardeşiz gerçekten çok mağdurum basvurabilecegim bir burs varmı yada yönlendirebileceginiz

 5. Avatar sedef dedi ki:

  Dgs yi kazandım yerlesştim ama daha önce okurken kyk nın verdiği krediyi aldım. Ailemin maddi durumuda kötü bana seni okutamayız dediler. Ben burs olmazsa okuyamam bunu biliyorum. Bu yüzden yardım istiyorum.

 6. Avatar kezban dargın dedi ki:

  merhaba ban kezban ben nasıl başvuru yapacam bende bu bursu almak istiyorum benimde cok hityacım var

 7. Avatar Fatma dedi ki:

  Ünüversite öğrencisiyim iki öğrenci kardeşim daha var babam askeri ücretle çalışıyor çok sıkıntı çekiyoruz Allah rızası için yardım talep ediyorum

 8. Avatar Melek Özler dedi ki:

  Merhaba ben Melek.Ben birici sınıf öğrencisiyim ve KYK bursuna başvuru yapamıyorum.cunku daha önce bir üniversite okurken onu bırakmak durumunda kaldım bana burs veriliyordu.ama şu anda hiç bir burs alamıyorum.alimemin durumu çok kötü 9 kardeşim .bana yardım edin lütfen . Yoksa üniversiteye göremeyeceğim.pandeminin yarattığı zor şartlara rağmen hayatta kalma mücadelesi veriyoruz.lutfen böyle bir zamanda bana yardımcı olun lütfen.yalvaririm bana yardım edin

  1. Avatar Faruk dedi ki:

   Merhaba melek mail olarak bana ulaşırmısın

 9. Avatar Hatice Tastekin dedi ki:

  Merhabalar üniversite 2. sınıfa geçtim güzel bir puanla Ankarada okuyorum. Fakat 3 kardeşim daha var babam asgari ücret alıyor. Bu devirde her şey para. Kitapları oldukça pahalıyken üniversite şartları yurt paraları yol parası yemek parası derken ailemi zor duruma sokmak istemiyorum. Devletin verdiği burs bana çıkmadı Yardımcı olmak isterseniz bana ulaşabilirsiniz, teşekkür ederim.

  1. Avatar faruk dedi ki:

   mail adresinizi yazarmısınız