Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar
A+
A-

Bankalar çeşitli kampanya ve sıfır aidatla öğrencilere de kredi kartı hizmeti sunuyor. Öğrencilerin henüz geliri olmayan kişiler oldukları için limitleri de 1.000 TL civarında olacaktır. Az bir limit gibi görünse de öğrenciler için bu imkan yeterli ve değerlidir. Kredi kartı imkanının yanı sıra farklı mağazalarda yapacakları alışverişlerde de indirim olanağı sunulmaktadır. Çoğu banka taksit ve puan seçeneği ile işlem yapmaktadır. Öğrenci kredi kartı ödemesini zamanında yapmadığında ise faiz hesaplaması ise şu şartlarda yapılmaktadır; Ödenmeyen dönem borcunun asgari ödeme tutarına kadar olan kısmı için en fazla gecikme faizi üzerinden, asgari ücret dışında kalan borç için ise en fazla akdi faiz uygulanabiliyor. Akdi ve gecikme faizi ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafında açıklanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından son açıklanan akdi faiz oranı aylık %1,25, gecikme faiz oranı ise aylık %1,55‘tir. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar listesi, Akbank, Garanti ve Ziraat Bankası gibi diğer bankaların öğrenci kredi kartları, öğrenci kredi kartı limitleri hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

İnternet alışverişinin yaygınlaşmasıyla da kullanımları oldukça artan kredi kartları öğrencilerinde gözdesi haline gelmiş durumdadır. Bankalar her yaştan müşterileri için çeşitli başlıklar altında kampanyalarını sürdürürken öğrenciler içinde kredi kartı sunmaktadır. Tabi öğrenciler tarafından en fazla araştırılan konu iste öğrencilere kredi kartı veren bankalar ve bu kartların kampanyaları olmaktadır. Sizler için öğrencilere verilen kredi kartlarını araştırdık.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar listesi;

 • Akbank Exi-26 Öğrenci Kartı
 • Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı
 • İş Bankası –  İş’te Üniversiteli
 • TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Garanti – Bonus Genç Card
 • Vakıfbank – Like Card

Kredi Kartı Alabilmek İçin Gerekli Genel Şartlar

 • 18 – 25 yaş arasında olmak,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,
 • Türk vatandaşı olmak,
 • Öğrenci belgesine sahip olmak,
 • Tüketici sözleşmesini imzalamak,
 • Öğrenci belgesi, (Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)

Akbank Exi26 Öğrenci Kartı

Kira, aidat ve okul ödemeleri için kredi kartı almak isteyen öğrencilere hizmet veren Akbank, tek bir sms ile hesabınıza 500 TL nakit imkanı sunuyor. Ayrıca taksitlendirme ve borç erteleme imkanları da mümkün olmaktadır. Başvuru formunu buradan doldurarak sizde kredi kartı alabilirsiniz. Bankanın kriterlerinizi değerlendirilip onaylanması durumunda kredi kartınız tarafınıza teslim edilecektir. Akbank exi26 kart sayesinde aileniz size para transferi yaparken hesap ücreti ödemez. Akbank exi26 öğrenci kredi kartına sahip olmak için başvuru esnasında yanınızda bu belgelerin bulunması gereklidir.

 • 18-26 yaş arasında olunması,
 • İkametgah ya da yurtta kalındığına dair yazı,
 • öğrenci kimlik belgesi
 • Üniversite kazandığınıza dair bir evrak

bu evraklar ile başvuru yapılması mümkündür. Ayrıca Akbank öğrenci hesabı açarak da Akbank ATM’si bulamadığınız durumlarda diğer ATM’lerden işlem ücreti ödemeden para çekimi yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İş’te Üniversiteli sloganı ile İş Bankası da öğrencilere kredi kartı imkanı sunmaktadır. Başvuru için kimlik kartı ve öğrenci belgesi yeterli olmaktadır. Kredi kartını aldınız ilk yıl itibari ile kart ücreti ödemezsiniz. Temassız kredi kartı almanız da mümkün olmaktadır. Temassız üst limiti her çekim için 50 TL, toplamda 100 TL’dir. SMS ile başvuruda bulunmak için ÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranı yazarak 4402’ye göndererek kart başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Alışverişlerinizde maxipuan kazanabilir ve çeşitli mağazalardaki indirim olanaklarından yararlanabilirsiniz. Sanal kart oluşturarak kolayca internet üzerinden alışveriş de yapılabilmektedir. Aidatsız kredi kartı almak istiyorsanız İş Bankası şubeleri aracılığıyla ya da 4402’ye AİDATSIZÜNİK boşluk TCKN yazıp SMS ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

İş Bankası ile karşınızda İş’te Üniversiteli

TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı

Üniversite TEB Bonus Kart ile bonus üyesi olan tüm mağazalarda taksit seçenekleri ile alışveriş yapmak mümkün. Kazandığınız bonuslarla üye işyerlerinden bedava alışveriş yapabilirsiniz. Gönderim ücreti ödemeden dilediğiniz adrese dilediğiniz hediyeyi gönderebilirsiniz.Acil durumlarda camcı, çekici, çilingir çağırabilirsiniz. Bonuslarınızın yetmediği durumlarda 6 aya kadar taksit yapabilirsiniz. Sinema ve tiyatroda %50 indirim, 0 hesap kullanım ücreti imkanı sunan TEB’de havale ücreti de bulunmamaktadır. İnternet üzerinden başvuruda bulunmak için tıklayınız.

TEB’den üniversite öğrencilerine kredi kartı imkanı.

Ziraat Bankası – Genç Kart

Bankkart Genç’te kredi kartı ve hesap kartı birleşti. Yapmak gereken alışveriş yaparken banka ya da kredi kartı seçeneklerinden istediğin kartı seçmektir. Hesabınızda para olmadığında  faizsiz /masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunan Harçlık Avans’ınızı KYK bursunuz ya da öğrenim krediniziz devam ettiği sürece kullanabilirsiniz. SMS ile başvurmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye göndererek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan EFT, havale işlemlerinizi gerçekleştireblirsiniz. Ziraat Bankası lisans öğrencilerine 500 TL limit vermektedir. 5 yıl boyunca kart ücreti alınmamaktadır.

Hem banka kartı hem de kredi kartınız tek kartta hizmetinizde…

Hesap bakiyenizi “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Kredi kartı üzerinden yaptığınız alışverişlerde kazandığınız bonusları anlaşmalı mağazalarda kullanabilirsiniz. 90 TL ve altı harcamalarınızı temassız kart özelliği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kart özelliği ile günün her saatinde nakit avans çekilebilmektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Garanti Bankası –  Bonus Genç Kart

18-25 yaş arası gençlere kredi kartı hizmeti sunan Garanti Bankası, Bonus Genç kart ile sizden yıllık kart ücreti alınmamaktadır. Restoran ve Cafelerde 20 TL bonus imkanı mümkün olmaktadır. Ekstrenizi, ekstre atlat yöntemi ile 1 ay erteleyebilirsiniz. Faizler ve ücretler ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız. Hesap kesim tarihini göz önünde bulundurarak ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir. Steam ve iTunes‘de 1 TL’lik bonus kazanabilmektesiniz. Peşin ödemek zorunda kaldığınız harcamalarınızda taksitlendirme yapabilmektesiniz. Buraya tıklayarak hemen kart başvurunuzu yapabilirsiniz. 50 TL ve üzeri peşin yapacağınız alışverişleriniz için aylık %2,02 faiz oranı ile 3,5,6 8 aya kadar taksit seçeneklerinden faydalanabilirsin. Bunun için işlem yaptığınız sırada size sms geldiyse sms ile hemen başvurabilir, ya da işlemlerinizi henüz ekstrelenmeden 444 0 333 Alo Garanti veya Garanti Şubelerinden başvurabilirsiniz. İşlem Taksitlendir’e İnternet Şubesi’nden başvurmak üstelik çok kolay!

Yıllık kullanım ücreti ödemeden kredi kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı

Öğrenci belgeniz ile başvurarak yıllık üyelik ücreti ödemeden Play kart ile tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız olduğunda nakit avans çekebilir, taksit taksit geri ödeyebilirsiniz. Diğer hesaplara ya da telefon numaralarına para transferi yapabilirsiniz. Ödeme talimatı vererek ödemelerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi’nin World Card özelliklerinin hepsini taşımaktadır. Sizde alışverişlerinizde play karttan faydalanabilir, ayrıca anlaşmalı tüm mağazalarda kullanabilirsiniz. Limit ise kişiden kişiye göre değişmektedir. İlk etapta bankanın verdiği limit ile işlem yapmaya başlıyorsunuz. Temassız kart kullanıyor iseniz 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde şifre kullanmanıza gerek kalmıyor. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde 10 TL, restoran harcamalarınızda 20 TL kazanabilirsiniz. Play Kart’a bu linkten başvuruda bulunabilirsiniz. Açık öğretim üniversitesi öğrencilerine kredi kartı verilmemektedir. Kredi kartı alma şartlarını taşıyan öğrencilere ise ayrılacak limit 1300 TL’dir. Açık öğretim öğrencileri için kefilli başvuru imkanı bulunmaktadır.

Yıllık kullanım ücreti ödemeden Play card’ınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Kefilli Öğrenci Başvurusu İçin İstenecek Belgeler

Başvuru formuna ek olarak kefilin de kefalet formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Ücretli çalışmakta olanlar için çalışmış olduğunuz son aya ait maaş bordrosu
 • Serbest meslek erbapları için son yıla ait tasdikli vergi levhasının fotokopisi

VakıfBank Like Card

Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış Like Card, tüm world kart özelliklerine sahiptir. Kazandığınız para puanları alışverişlerinizde kullanabilmektesiniz. 10 TL’lik alışverişlerinizde 1 para puan sistemine göre düzenlenmiştir. Kazandığınız her puan iki kuruş değerindedir.

10 TL’lik alışverişinizde 1 puan kazanın !

10 TL’lik bir ihtiyacınız için kullanmak istediğinizde 2000 puana sahip olmanız gerekmektedir. Alışverişte 12 aya kadar taksitlendirme imkanı vardır. 100 TL ve üzerindeki alışverişlerinizde taksitlendirme mümkün olmaktadır. ancak taksitlendirme işleminin hesap kesim tarihinden önce yapılması gerekmektedir. Like Card temassız özelliği sayesinde 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde şifresiz işlem yapmanız mümkündür. Like Card ücreti yıllık 12 TL’dir. Ancak e-ekstre kullanırsanız kart ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Sinema biletlerinde %50 indirim, restoran ve kafe harcamalarında 10 TL World puan, internet üzerinden yapacağınız 100 TL’lik alışverişlerinizde 10 TL Worldpuan kazanabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından güncel kredi kartı faiz faiz oranları gösterilmektedir;

Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranlarına İlişkin Basın Duyurusu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarına ilişkin basın duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz. Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami akdi aylık faiz oranı (alışveriş faizi) %1,25 , aylık azami gecikme faiz oranı ise %1,55 olarak belirlenmiştir.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Yönetim Yönetim dedi ki:

  Gerekli şartları taşıyanlar başvuru yapabilir.

  (5/5)