fbpx

İlk-Orta-Lise Öğrencilerine Aylık 100 TL Eğitim Yardımı

Öğrencilere aylık 100 TL yardım veriliyor. İlkokul, ortaokul ve Lise öğrencilerine aylık düzenli olarak 100 TL Devlet Bursu verilecek. Başvurular internet üzerinden yapılıyor.

İlk-Orta-Lise Öğrencilerine Aylık 100 TL Eğitim Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğretim öğrencilerine aylık 100 lira eğitim yardımı verilecektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğünce 1- 4 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (RG: 15/07/2018 – 30479) ve Vakıflar Yönetmeliği (RG: 27/09/2008 – 27010) ilgili hükümleri gereği Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün resmi ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere burs verilmektedir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 – 2022 eğitim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için başvurular 15 Ekim–30 Ekim 2021 tarihleri arasında kurumumuz internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılmaktadır.

Burs başvurusu için:

burs.vgm.gov.tr/Login.aspx?BasvuruTuru=OO adresine giriş yapabilirsiniz.

Öğrencilere 100 TL Burstan Hangi Öğrenciler Faydalanabilir?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı:

  • İlkokul,
  • Ortaokul
  • Lise

okullarında eğitim gören öğrenciler faydalanabilir.

Öğrencilere Ne Kadar Burs Verilecek? Ne Zaman Ödenecek?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere, burs almaya devam ettikleri her eğitim yılında 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle eğitim yardımı yapılacaktır. 2021 – 2022 eğitim yılında öğrenci başına aylık 100,00 TL verilecektir.

Burstan Kimler Faydalanamaz?

Anasınıfına devam eden öğrenciler, özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler, kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı veya burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!