Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2023 (SGK Anlaşmalı)

Özel ve vakıf hastanelerinde Kolonoskopi işlem ücretleri listesi bu sayfada.

Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2023 (SGK Anlaşmalı)

Karın ağrısı, kanama, kabızlık, ani kilo kaybı, ishal vb. ince ve kalın bağırsağın uçtan uca üç boyutlu görüntülenmesini sağlayan endoskopik bir yöntem olan kolonoskopi genel cerrahi ve gastroenteroloji uzmanları tarafından gerçekleştirilir. özel ve kamu hastanelerinde ve tüm özel sağlık kuruluşlarında görüntüleme cihazları. Bu işlemi yaptırmak isteyenler Kolonoskopi nedir, nasıl uygulanır, 2023 yılında kamu ve özel hastanelerde Kolonoskopi fiyatı nedir diye merak etmektedirler. İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer illerde özel hastane kolonoskopi ücretleri ne kadar diye araştırdık.

Özel Hastanelerde Kolonoskopi Ücretleri 2023

Özel hastane kolonoskopi ücretleri 2.000 TL- 8.000 TL aralığında değişmektedir.

Başta İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Bursa olmak üzere tüm illerde hizmet veren Özel hastanelerin kolonoskopi ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Ankara Özel Çankaya Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 1.800 TL-2.900 TL arasındadır.
 • Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi Kolonoskopi Ücretleri: Kolonoskopi anestezi, patoloji fiyatı 1.650 TL’dir.
 • Ankara Özel Hastane Kolonoskopi ücreti: 2.700 TL ile 3.000 TL
 • Ankara Özel Bayındır Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.000 TL ve ek ücretler ile 3.000 TL’dir.
 • Çankaya Özel Koru Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.700 TL
 • Özel Liv Hospital Kolonoskopi Ücretleri 2.700 TL ile 3.500 TL
 • Özel Acıbadem Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 6.900 TL-8.100 TL (Muayene olduktan sonra ve doktor uzmanlık alanına göre fiyatlar değişmektedir.)
 • Özel Medical Park Hastaneler Grubu Kolonoskopi Ücretleri: 2.250 TL -3.250 TL (Profesör ve Uzman doktor ücretleri farklılık göstermektedir.)
 • Ankara Memorial Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.000 TL-3.500 TL
 • Medline Hastaneleri: 500 TL ye kadar muayene tutarları alınmakta olup, muayene sonrası belirlenmektedir.
 • Medifema kolonoskopi fiyatları: 2.000 TL- 3.500 TL
 • Medicana kolonoskopi ücreti: 2.700 TL ile 3.250 TL
 • Medical Park kolonoskopi ücreti 2.500 TL-3.700 TL
 • İstanbul Liv Hospital Hastaneleri Kolonoskopi Ücretleri: 2.600 TL- 3.200 TL
 • Koç Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 8.000 TL
 • İstanbul Avcılar Hospital: 2.500.00 TL-3.500 TL
 • Özel Ümit Hastaneleri: Muayene sonrasında fiyat verilmektedir.
 • Özel Nisa Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.500 TL-3.500 TL
 • İstanbul Yeditepe Üniversite Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Hastane ile görüşülmelidir.
 • İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 4.500 TL-7.000 TL
 • İstanbul Medipol Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: İlgili poliklinik muayenesi sonucunda fiyat verilmektedir.
 • BezmiAlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Muayene sonrası belirlenmektedir. Muayene uzman doktor ücreti: 100 TL, Profesör Doktor: 300 TL’dir.
 • Sakarya Özel Adatıp Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Muayene olmadan bilgi verilmemektedir.

Verilen tutarlar ortalama olup, ilgili poliklinik hekimlerinin muayeneleri sonrasında ücretlerde değişiklik yapma hakkı hastanelere aittir. Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ek ücretler değişkenlik göstereceği için en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önemlidir. Muayene sonrası gideceğiniz hastanelerin birimlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel ve Üniversite hastaneleri muayene sonrasında diğer işlemler için ek ücret talep etme hakkına sahiptir.

Özel Hastane SGK Anlaşmalı Kolonoskopi Ücretleri

Özel hastanelerde sigortalı anlaşmalı kolonoskopi fiyatları 1.000 TL ile 3.500 TL arasındadır. Bazı özel hastanelerin SGK ile anlaşması var. Buna göre özel hastanelerde sigorta anlaşmalı olduğu için bu fiyat aralıklarında yapılmaktadır. Muayene, tetkik ve diğer tedaviler için ek ücret ödeyerek tedavinizi yaptırabilirsiniz. Devlet hastanelerinde işlemler için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Anestezili Kolonoskopi Fiyatları

Anestezili kolonoskopi fiyatları 3.500 TL‘dir. Kolonoskopi yaptırmaktan korkan ve korkan kişiler lokal anestezi altında bu işlemi yaptırmak istediklerinde bu 3.500 lirayı bu işlem için feda etmelidirler.

Devlet Hastanesinde Kolonoskopi Ücreti Ne Kadardır?

Bazı özel hastaneler SGK ile anlaşmalıyken kolonoskopi maliyeti uygunken Devlet Hastanelerinde sigortalı hastalara bu işlem ücretsiz. Tüm devlet hastanelerinde sigortalı olan vatandaşlardan randevu, tetkik ve diğer başvurular için ücret alınmaz. Kolonoskopi çoğu devlet hastanesinde ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Devlet hastanelerinin muayene işlemleri için kesilen tutarlar ilaç ve reçetelerden düşülür.

Sanal Kolonoskopi

Sanal Kolonoskopi, kalın bağırsağın bilgisayarlı tomografi cihazından (BT kolonoskopi) üç boyutlu görüntülerinin alınmasıdır. Kolonoskopi yaptırmaktan korkan ve çekinen kişilere kolon kanserinin erken teşhisini sağlayan sanal kolonoskopi, kolon kanseri taramasında klasik kolonoskopiye alternatif olarak kullanılan bir tekniktir.

Sanal Kolonoskopi Fiyatları 2023 Güncel

Kalın bağırsakta yavaş gelişen tıkanıklık durumlarında sanal kolonoskopide bağırsak dışı yapıların değerlendirilmesi erken tanı açısından önemlidir. “Sanal Kolonoskopi” dediğimiz tüp kullanmadan bağırsakların dışarıdan tomografi ile incelenmesi yöntemi; Şu anda pahalı olması, muayene sonrası gaz ve karın ağrısına yol açabilmesi ve doğruluk oranının klasik kolonoskopiye göre nispeten düşük olması nedeniyle yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Kolonoskopi Hakkında Merak Edilenler

Kolonoskopi Nedir?

Kolonoskopi işlemi: Kalın bağırsağın tüm bölümlerinde kolonoskop cihazı ile detaylı incelenmesi ve gerekli görüldüğü takdirde biyopsi alınması işlemidir.

Kolonoskopi Nasıl Yapılır?

Anestezi uzmanları ile hasta tam uyutularak ve yatar pozisyonda, üzerinde kamerası bulunan kolonoskop aleti ile kalın bağırsağın genişletilerek tüm devletdestekli.com bölümlerine bakılması ve hastanın şikayetine konu olan teşhisin yapılmasıdır. Hastanın bağırsak ile ilgili anormal tüm şikayetleri için, makattan girilerek parça alma ve temizleme işlemi yapılır.
Kolonoskopi yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir.

Kolonoskopi işlemi Ne Kadar Sürer?

Kolonoskopi yaklaşık 30 dakika ile 1 saat süren bir işlemdir.

Özel Hastanelerde Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Özel hastane muayene ücretleri hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklamanız yeterli.

Kolonoskopi Riskleri Nelerdir?

Kolonoskopi Riski az olsa dabazı durumlarda rektumda yırtılma, kanama, infeksiyon vb. türden komplikasyonlar gelişebilir.

Kolonoskopi Acı Verir mi?

Kolonoskopi çok acı vermeyen bir işlem olup, hassasiyeti olan kişiler bu işlemden psikolojik olarak etkilendiği için yaptırmaktan vazgeçmektir. Ancak kanser taramaları gibi erlne tanılarda taramaların belirli aralıklarda çekinmeden sağlık için mutlaka yaptırılması gerekmektedir.

Uyarı! Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! Her hastanenin ücretlendirme politikası farklıdır! Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ilave ücretler değişkenlik göstereceğinden en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önem arz etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.