Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2022 (SGK Anlaşmalı)

Kolonoskopi nedir, nasıl uygulanır, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için fiyatları nelerdir? İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer iller olmak üzere özel hastane kolonoskopi ücretleri ne kadar araştırdık.

Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2022 (SGK Anlaşmalı)

Tüm şehirlerde yapılacak kolonoskopi işlem ücretleri ve tercih edilen özel ve vakıf hastanelerindeki fiyatları detaylandırdık.

Hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan endoskopik bir yöntem olan kolonoskopi, özel ve devlet hastaneleri ile tüm özel sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Özel hastanelerde Kolonoskopi ücretleri aşağıdaki gibidir:

Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 1.000 TL- 8.000 TL aralığında değişmektedir.

Özel Hastanelerde Kolonoskopi Ücretleri 2022

Başta İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir, Bursa illeri olmak üzere tüm şehirlerin Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri aşağıda ki gibidir:

 • Ankara Özel Çankaya Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri : 800 TL-900 TL arasındadır.
 • Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi Kolonoskopi Ücretleri: Kolonoskopi anestezi, patoloji fiyatı 650 TL’dir.
 • Ankara Özel Bayındır Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.000 TL ve ek ücretler ile 3.000 TL’dir.
 • Medical Park Hastaneleri Kolonoskopi Ücretleri: 2.500 TL-3.700 TL
 • Çankaya Özel Koru Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 700 TL
 • Özel Liv Hospital Kolonoskopi Ücretleri 1.700 TL ile 2.700 TL
 • Özel Acıbadem Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 6.900 TL-8.100 TL (Muayene olduktan sonra ve doktor uzmanlık alanına göre fiyatlar değişmektedir.)
 • Özel Medical Park Hastaneler Grubu Kolonoskopi Ücretleri: 1.250 TL -2.250 TL (Profesör ve Uzman doktor ücretleri farklılık göstermektedir.)
 • Ankara Memorial Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.000 TL- 2.500 TL
 • Medline Hastaneleri Kolonoskopi Ücretleri: 500 TL ye kadar muayene tutarları alınmakta olup, muayene sonrası belirlenmektedir.
 • İstanbul Liv Hospital Hastaneleri Kolonoskopi Ücretleri: 2.600 TL- 3.200 TL
 • Koç Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 8.000 TL
 • İstanbul Avcılar Hospital Kolonoskopi Ücretleri: 550.00 TL-1.500 TL
 • Özel Ümit Hastaneleri Kolonoskopi Ücretleri: Muayene sonrasında fiyat verilmektedir.
 • Özel Nisa Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 1.000 TL-1.500 TL
 • İstanbul Yeditepe Üniversite Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 1.100 TL- 2.600 TL
 • İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 4.500 TL-7.000 TL
 • İstanbul Medipol Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: İlgili poliklinik muayenesi sonucunda fiyat verilmektedir.
 • BezmiAlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Muayene sonrası belirlenmektedir. Muayene uzman doktor ücreti: 100 TL, Profesör Doktor: 300 TL’dir.
 • Sakarya Özel Adatıp Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Muayene olmadan bilgi verilmemektedir.

Verilen tutarlar ortalama olup, ilgili poliklinik hekimleri muayeneleri sonrasında ücretlerde değişiklik yapma hakkı hastanelere aittir. Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ilave ücretler değişkenlik göstereceğinden en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önem arz etmektedir. Detaylı bilgileri gideceğiniz hastanelerin birimlerinden muayene sonrasında öğrenebilirsiniz. 

Özel ve Üniversite hastaneleri muayene sonrasında diğer işlemler için ek ücret talep etme hakkına sahiptir.

Özel Hastane SGK Anlaşmalı Kolonoskopi Ücretleri

Özel hastanelerde sigorta anlaşmalı kolonoskopi fiyatları 500 TL ve 2.300 TL arasındadır. Bazı özel hastaneler SGK anlaşmalıdır. Bunların içerisinde kolonoskopi ücretleri de dahildir. Buna göre özel hastanelerde sigorta anlaşmalı olduğundan bu fiyat aralıklarında yapılır. Muayene, tahlil ve diğer tedaviler için devletdestekli.com ek ücret ödeyerek tedavinizi olabilirsiniz. Devlet hastanelerinde ise işlemler için ücret talep edilmez.

Devlet Hastaneleri Kolonoskopi Fiyatları Ne Kadardır?

Devlet Hastane Kolonoskopi işlemi sigortalı hastalar için ücretsizdir. Tüm devlet hastanelerinde sigortalı olan vatandaşlar için randevular ve tahlil ve diğer uygulamalar için ücret talep edilmemektedir. Kolonoskopi işlemi de çoğu devlet hastanesinde ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Devlet hastaneleri muayene işlemleri için kesilen miktarlar ilaçlar ile reçetelerden kesilmektedir.

İçeriğimizdeki fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! Her hastanenin ücretlendirme politikası farklıdır!

Kolonoskopi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kolonoskopi işlemi: Kalın bağırsağın tüm bölümlerinde kolonoskop cihazı ile detaylı incelenmesi ve gerekli görüldüğü takdirde biyopsi alınması işlemidir.

Kolonoskopi Nasıl Yapılır?

Anestezi uzmanları ile hasta tam uyutularak ve yatar pozisyonda, üzerinde kamerası bulunan kolonoskop aleti ile kalın bağırsağın genişletilerek tüm devletdestekli.com bölümlerine bakılması ve hastanın şikayetine konu olan teşhisin yapılmasıdır. Hastanın bağırsak ile ilgili anormal tüm şikayetleri için, makattan girilerek parça alma ve temizleme işlemi yapılır.
Kolonoskopi yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir.

Özel Hastanelerde Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Özel hastane muayene ücretleri hakkında bilgi verdik.

Kolonoskopi işlemi Ne Kadar Sürer?

Kolonoskopi yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir.

Sanal Kolonoskopi Nedir?

Sanal Kolonoskopi bilgisayarlı tomografi cihazından (BT kolonoskopi) kalın bağırsağın üç boyutlu görüntülerinin elde edilmesidir. Kolonoskopi yaptırmaktan çekinen ve korkan kişilere kalınbağırsak kanserinde erken teşhis imkanı sunan Sanal kolonoskopi kolon kanserinin taranması için klasik kolonoskopiye alternatif olarak kullanılan bir tekniktir.

Sanal Kolonoskopi Fiyatları 2022

Sanal kolonoskopide barsak dışı yapıların da değerlendirilebilmesi, kalın barsakta yavaş gelişmiş tıkanıklık durumlarında erken teşhis edilmesi açısında önemlidir. Sanal Kolonoskopi” dediğimiz boru kullanmadan tomografi ile barsakların dışardan incelenmesi metodu; Şimdilik pahalı olması, tetkik sonrası gaz ve karın ağrısı yapabilmesi ve doğruluk yüzdesinin klasik kolonoskopiye göre nispeten düşük olması nedeniyle henüz yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Uyarı! Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! Her hastanenin ücretlendirme politikası farklıdır! Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ilave ücretler değişkenlik göstereceğinden en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önem arz etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!