Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2022 (SGK Anlaşmalı)

Özel ve vakıf hastanelerinde Kolonoskopi işlem ücretleri listesi bu sayfada.

Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2022 (SGK Anlaşmalı)

Karın ağrısı, kanama, kabızlık, ani kilo kaybı, diyare vb. bağırsak problemlerinin taramasını gerektiren çeşitli hastalıkların erken tanı, teşhis ve tedavisinde ince ve kalın bağırsakların bitimine kadar üç boyutlu görüntüleme imkanı sunan ve endoskopik bir yöntem olan kolonoskopi uygulaması, özel ve devlet hastaneleri ile tüm özel sağlık kuruluşlarda genel cerrahi ve gastroenteroloji uzmanları tarafından görüntüleme cihazı yardımıyla yapılmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyenler tarafından merak edilen Kolonoskopi nedir, nasıl uygulanır, devlet hastaneleri ve özel hastanelerde Kolonoskopi fiyatı 2022 fiyatları ne kadardır? İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer iller olmak üzere özel hastane kolonoskopi ücretleri ne kadar konularını araştırdık..

Özel Hastanelerde Kolonoskopi Ücretleri 2022

Özel Hastane Kolonoskopi Ücretleri 2.000 TL- 8.000 TL aralığında değişmektedir.

Başta İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir, Bursa illeri olmak üzere tüm şehirlerde hizmet veren Özel hastanelerin Kolonoskopi ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Ankara Özel Çankaya Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri : 1.800 TL-2.900 TL arasındadır.
 • Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi Kolonoskopi Ücretleri: Kolonoskopi anestezi, patoloji fiyatı 1.650 TL’dir.
 • Ankara Özel Hastane Kolonoskopi ücreti: 2.700 TL ile 3.000 TL
 • Ankara Özel Bayındır Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.000 TL ve ek ücretler ile 3.000 TL’dir.
 • Çankaya Özel Koru Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.700 TL
 • Özel Liv Hospital Kolonoskopi Ücretleri 2.700 TL ile 3.500 TL
 • Özel Acıbadem Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 6.900 TL-8.100 TL (Muayene olduktan sonra ve doktor uzmanlık alanına göre fiyatlar değişmektedir.)
 • Özel Medical Park Hastaneler Grubu Kolonoskopi Ücretleri: 2.250 TL -3.250 TL (Profesör ve Uzman doktor ücretleri farklılık göstermektedir.)
 • Ankara Memorial Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.000 TL-3.500 TL
 • Medline Hastaneleri: 500 TL ye kadar muayene tutarları alınmakta olup, muayene sonrası belirlenmektedir.
 • Medifema kolonoskopi fiyatları: 2.000 TL- 3.500 TL
 • Medicana kolonoskopi ücreti: 2.700 TL ile 3.250 TL
 • Medical Park kolonoskopi ücreti 2.500 TL-3.700 TL
 • İstanbul Liv Hospital Hastaneleri Kolonoskopi Ücretleri: 2.600 TL- 3.200 TL
 • Koç Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 8.000 TL
 • İstanbul Avcılar Hospital: 2.500.00 TL-3.500 TL
 • Özel Ümit Hastaneleri: Muayene sonrasında fiyat verilmektedir.
 • Özel Nisa Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 2.500 TL-3.500 TL
 • İstanbul Yeditepe Üniversite Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Hastane ile görüşülmelidir.
 • İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: 4.500 TL-7.000 TL
 • İstanbul Medipol Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: İlgili poliklinik muayenesi sonucunda fiyat verilmektedir.
 • BezmiAlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Muayene sonrası belirlenmektedir. Muayene uzman doktor ücreti: 100 TL, Profesör Doktor: 300 TL’dir.
 • Sakarya Özel Adatıp Hastanesi Kolonoskopi Ücretleri: Muayene olmadan bilgi verilmemektedir.

Verilen tutarlar ortalama olup, ilgili poliklinik hekimleri muayeneleri sonrasında ücretlerde değişiklik yapma hakkı hastanelere aittir. Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ilave ücretler değişkenlik göstereceğinden en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önem arz etmektedir. Detaylı bilgileri gideceğiniz hastanelerin birimlerinden muayene sonrasında öğrenebilirsiniz. 

Özel ve Üniversite hastaneleri muayene sonrasında diğer işlemler için ek ücret talep etme hakkına sahiptir.

Özel Hastane SGK Anlaşmalı Kolonoskopi Ücretleri

Özel hastanelerde sigorta anlaşmalı kolonoskopi fiyatları 1.000 TL ve 3.500 TL arasındadır. Bazı özel hastaneler SGK anlaşmalıdır. Buna göre özel hastanelerde sigorta anlaşmalı olduğundan bu fiyat aralıklarında yapılır. Muayene, tahlil ve diğer tedaviler için devletdestekli.com ek ücret ödeyerek tedavinizi olabilirsiniz. Devlet hastanelerinde ise işlemler için ücret talep edilmez.

Anestezili Kolonoskopi Fiyatları

Anestezili kolonoskopi fiyatları 3.500 TL’dir. Kolonoskopi yaptırmaktan korkan ve çekinen kişiler lokal anestezi ile bu işlemi yaptırmak istediklerinde bu işlem için bu 3.500 lirayı gözden çıkarmalıdır.

Devlet Hastanesinde Kolonoskopi Ücreti Ne Kadardır?

Bazi özel hastaneler SGK ile anlaşmalı olduğundan kolonoskopi ücreti uygun fiyatlarda yapılırken, Devlet Hastanelerinde sigortalı hastalar için bu işlem ücretsizdir. Tüm devlet hastanelerinde sigortalı olan vatandaşlar için randevular ve tahlil ve diğer uygulamalar için ücret talep edilmemektedir. Kolonoskopi işlemi de çoğu devlet hastanesinde ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Devlet hastaneleri muayene işlemleri için kesilen miktarlar ilaçlar ile reçetelerden kesilmektedir.

Sanal Kolonoskopi

Sanal Kolonoskopi bilgisayarlı tomografi cihazından (BT kolonoskopi) kalın bağırsağın üç boyutlu görüntülerinin elde edilmesidir. Kolonoskopi yaptırmaktan çekinen ve korkan kişilere kalınbağırsak kanserinde erken teşhis imkanı sunan Sanal kolonoskopi kolon kanserinin taranması için klasik kolonoskopiye alternatif olarak kullanılan bir tekniktir.

Sanal Kolonoskopi Fiyatları 2022

Sanal kolonoskopide bağırsak dışı yapıların da değerlendirilebilmesi, kalın bağırsakta yavaş gelişmiş tıkanıklık durumlarında erken teşhis edilmesi açısında önemlidir. Sanal Kolonoskopi” dediğimiz boru kullanmadan tomografi ile bağırsakların dışardan incelenmesi metodu; Şimdilik pahalı olması, tetkik sonrası gaz ve karın ağrısı yapabilmesi ve doğruluk yüzdesinin klasik kolonoskopiye göre nispeten düşük olması nedeniyle henüz yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Kolonoskopi Hakkında Merak Edilenler

Kolonoskopi Nedir?

Kolonoskopi işlemi: Kalın bağırsağın tüm bölümlerinde kolonoskop cihazı ile detaylı incelenmesi ve gerekli görüldüğü takdirde biyopsi alınması işlemidir.

Kolonoskopi Nasıl Yapılır?

Anestezi uzmanları ile hasta tam uyutularak ve yatar pozisyonda, üzerinde kamerası bulunan kolonoskop aleti ile kalın bağırsağın genişletilerek tüm devletdestekli.com bölümlerine bakılması ve hastanın şikayetine konu olan teşhisin yapılmasıdır. Hastanın bağırsak ile ilgili anormal tüm şikayetleri için, makattan girilerek parça alma ve temizleme işlemi yapılır.
Kolonoskopi yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir.

Kolonoskopi işlemi Ne Kadar Sürer?

Kolonoskopi yaklaşık 30 dakika ile 1 saat süren bir işlemdir.

Özel Hastanelerde Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Özel hastane muayene ücretleri hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklamanız yeterli.

Kolonoskopi Riskleri Nelerdir?

Kolonoskopi Riski az olsa dabazı durumlarda rektumda yırtılma, kanama, infeksiyon vb. türden komplikasyonlar gelişebilir.

Kolonoskopi Acı Verir mi?

Kolonoskopi çok acı vermeyen bir işlem olup, hassasiyeti olan kişiler bu işlemden psikolojik olarak etkilendiği için yaptırmaktan vazgeçmektir. Ancak kanser taramaları gibi erlne tanılarda taramaların belirli aralıklarda çekinmeden sağlık için mutlaka yaptırılması gerekmektedir.

Uyarı! Fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır! Her hastanenin ücretlendirme politikası farklıdır! Hastanelerde muayene, teşhis, tetkik ve tahlil sonuçları ve ilave ücretler değişkenlik göstereceğinden en net fiyat bilgisini kurumdan almanız önem arz etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.