Özel İngilizce Kursu Fiyatları 2022 Devlet Desteği (Online Örgün)

Yabancı dil kurs arayışı içerisinde olan ve dilini geliştirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri 2022 Özel İngilizce kurs fiyatlarıdır. Yurt içi ve yurt dışı İngilizce kursu fiyatlarını sizler için araştırdık. Hemen inceleyebilirsiniz.

Özel İngilizce Kursu Fiyatları 2022 Devlet Desteği (Online Örgün)
21 Haziran 2022 08:37

İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi pek ilimizde yabancı dil kursu veren merkezler bulunmaktadır. Dil öğrenmek isteyen ya da seviyelerini ilerletmek isteyenlere özel dersler de bulunmaktadır. Uzun dönem kur gerektiren dil kursu fiyatları birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. En iyi özel İngilizce kursu fiyatları 2022 yılından ne kadar oldu? Birçok ilimizde şubesi bulunan Akademik Dil Kursu, British Time, Amerikan Kültür, London Scholl, English Time gibi herkes tarafından bilinen ve tercih edilen İngilizce kurslarının fiyatları yeni dönem için güncellendi. Yüz yüze yabancı dil kursuna katılım sağlayabileceğiniz gibi, online İngilizce kurs fiyatlarını da inceleyerek, evden dilinizi geliştirebilirsiniz.

Yabancı Dil Kursu Fiyatları 2022-2023

Yabancı dil kursu fiyatları bölgeden bölgeye, kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Yeni dönem kurs ücretlerini belirleyen faktörler bulunmaktadır. Kurs merkezinin bulunduğu şehir, dersin türü (İngilizce-Almanca-Portekizce-İspanyolca vb.) katılımcının seviye durumu, hazırlık süreçlerinin yanında eğitmenlerin tecrübeleri de etkili olmaktadır. Bu faktörleri de göz önünde bulundurarak özel İngilizce kursu fiyatları Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa illerinde nasıl? inceleyelim.

Akademik Dil Kursu Fiyatları

İstanbul, Ankara, Bursa, Manisa, Denizli ve İzmir kampüsleri ve Londra’da şubeleri bulunan Akademik Dil Kursu fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

Ankara İngilizce Kursları Fiyatları

Perfect English

 • Anaokulu-İlkokul-Ortaokul-Lise Grupları 180 ders: 2.000 TL
 • Genel İngilizce 1 Seviyesi 200 ders: 990 TL
 • Genel İngilizce 2 Seviye 360 ders: 990 TL
 • 600 Saatlik 3 Seviye: 1.980 TL
 • 5 Seviye 1.000 Saat eğitim ücreti: 2.970 TL
 • YDS Ön Hazırlık Grubu 205 ders: 1.250 TL
 • YDS Ana Program Grupları 205 ders ücreti: 1.250 TL
 • IELTS 140 ders: 1.250 TL
 • Üniversite Hazırlık Atlama Grupları 164 ders: 1.250 TL‘dir.

TAD Batıkent

 • Çocuk grupları için verilen seviyelerin ücretleri 500 TL ile 1.000 TL aralığında değişmektedir.
 • TAD Batıkent 2021-2022 kurs fiyatlarını öğrenmek için 312 255 1 iletişim adresini kullanarak, yeni dönem için kayıt ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Prestige English

 • Genel, çocuk ve akademik alanlarda verilen kursların fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kurs öncesinde uygulanan sınava katılım sağlamak için Prestige English kurs merkezi ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • İlköğretim ve ortaöğretim gruplarında yer alan kampanyalardan yararlanmak için erken kayıt döneminden faydalanabilirsiniz.

Alfa Akademi

Yabancı dil kurs ve seviyeleri hakkında detaylı bilgi almak ve yeni dönem ücretlerini öğrenmek için kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

Active English

 • Temel eğitim düzeyinden başlayarak A1, B1 ve C1, C2 dahil toplamda 6 kur şeklinde eğitim alabilirsiniz.
 • 6 seviyenin toplam ücreti 5.000 TL ile 6.000 TL aralığındadır.
 • 2 kur fiyatı ise 1.500 TL-2.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Wall Street English

Kurs merkezine kayıt olmadan önce seviye belirleme sınavı uygulanarak, fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

Çağrı Dil Okulu

3 aylık bu eğitimde her bir kur seviyesi için 900 TL-1.000 TL ödeyerek toplamda 2.700 TL ve 3.000 TL aralığında bir tutar ödeyebilirsiniz. Kurs merkezi yurt dışı destekleri sağlamaktadır.

İcon Dil

Dilerseniz yüz yüze dilerseniz online İngilizce kurs imkanı ile yabancı dil eğitimi alabilir ve seviyenizi geliştirebilirsiniz.

İstanbul İngilizce Kursları Fiyatları

Just English

Aylık 149 TL’den başlayan taksit seçenekleri ile 24 aylık kayıtlarda toplamda 3.576 TL gibi bir tutar ödeyerek dil kursuna kayıt olabilirsiniz.

English Time

 • Kitap ve materyaller ücretsiz olarak kurum tarafından karşılanır.
 • Hafta içi ve hafta sonu kurs imkanı bulunmaktadır.
 • 2. seviyeden itibaren dilerseniz yabancı eğitmenlerden ders alabilirsiniz.
 • Ücret hakkında net bilgiye kurum ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Amerikan Kültür

 • Sıfırdan bir eğitim almak için sadece 1 kur fiyatı 2.000 Liradan başlamaktadır.
 • 5 ve 6 kur sonunda bu tutar 8.500 TL ile 10.000 TL aralığında olmaktadır.

British English

Yetişkinlere özel aylık 325 TL taksitlerle. Çocuk İngilizce kurslarında kayıtlarda % 40 indirim imkanı, Üniversite öğrencileri için İngilizce kursu aylık 250 TL taksitlerle kampanyaları sizlerle.

Amerikan Life Kavacık  

 • 1 kur ortalama olarak 750 TL‘dir.
 • 5 ya da 6 kur şeklinde yapılan kayıtlarda 3.750 TL-4.750 TL’dir.
 • Erken kayıt dönemlerinde indirim uygulanmaktadır.

Devlet MEB Dil Kursu Desteği Nasıl Alınır? Merak ediyorsanız Devlet MEB Dil Kursu Destekleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bursa İngilizce Kursları Fiyatları

Just English

6 kur eğitime kampanya ile 6.000 TL’den başlayan fiyatlar ile kayıt olabilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi hediye veriliyor.

Kişiye özel fiyatlar ile kurs veren kurumla iletişime geçerek kurs fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

English Time

%100 öğrenme garantisi, 48 şube, 600 eğitmen 940 bin mezun öğrencisi bulunan kurumun güncel kurs fiyatlar kişiye özel çıkarıldığından fiyatlar için  kurumu ziyaret edebilirsiniz.

Amerikan Kültür

 • 1 kur fiyatı 1.000 TL ile 2.000 TL aralığındadır.
 • Toplamda 6 kur ücreti ise indirimli olarak ortalama 6.000 TL civarındadır.

Adadil İngilizce

 • Her kur için ödenecek tutar 1.000 TL‘dir.
 • 6 kurs ücreti ise 6.000 TL olmaktadır.

İzmir İngilizce Kurs Fiyatları

English Time

Yeni dönem kurs kayıtları öncesinde yapılan seviye belirleme sınavı sonuçlarına göre ücret belirlenmektedir.

Just English Dil Okulları

 • Genel İngilizce ve YDS kursu kur fiyatları 150 TL‘den başlamaktadır.
 • Yıllık ödenecek tutar ise 1.800 TL olacaktır

Wall Street English İzmir

Online ve yüz yüze eğitim fırsatı ile dilediğiniz gibi yabancı dil eğitimi alabilirsiniz.

Oydem Ortadoğulular Yabancı Dil Eğitim Merkezi

Yapılan sınavların sonuçlarına bağlı olarak seviye durumlarına göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

En çok tercih edilen kurs merkezleri ve ortalama güncel fiyat aralıkları bu şekildedir. Tercih edeceğiniz kurs merkezinin bulunduğu bölgeye göre ve yabancı dil seviyenize göre kurs ücretlerinde farklılıklar olacaktır. Örneğin; A1 ve C1 seviyesinde olan iki öğrencinin durumu aynı olmayacaktır. İlk seviyede eğitim görecek öğrenciler için detaylı bir hazırlık süreci uygulaması yapılmalıdır. Bu ekstra uygulamalar ise ücretteki değişikliklere sebep olacaktır.

Yeni eğitim öğretim yılı dershane ücretleri hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

İngilizce Kurs Fiyatları Ne Kadar Oldu?

İngilizce öğrenmek isteyenler yurt içinde ve yurt dışında çeşitli kurslara katılarak uzun vadede kalıcı bir dil öğrenmenin yolunu arıyor. Yurt içinde dil öğrenmenin bedeli her zaman yurt dışına göre daha az olmaktadır. Bu nedenle yurt dışında fazla para ödemek yerine yurt içinde kaliteli eğitim veren kurslar tercih edilmektedir. Bildiğiniz gibi yurt dışında dil eğitimi almak çok daha pahalı ve maliyetlidir. Aynı ülkede bile olsanız farklı kursların konaklama, eğitim süresi ve vadesi ve kur fiyatları değişiklik gösterecek ve fiyatlar değişecektir. Fiyatları belirleyen en önemli etken eğitimin süresi olup öğrencilerden eğitimin vadelerine ve seviyelerine göre her zaman farklı ücretler çıkarılmaktadır.

Güncel yabancı dil kurs fiyatlarını araştıranlar ortaokul, lise, üniversite, genç yetişkin, profesyoneller, ve üst düzeyler olmak üzere gruplar için ayrı ayrı belirlenen ücretleri göz önünde bulundurmalıdır.

Bu gruplar içerisinde yer alan İngilizce programları aşağıdaki gibidir:

Özel İngilizce Kursu Fiyatları 2022 Devlet Desteği (Online Örgün)

Yurt Dışında İngilizce Kursu Maliyeti

İngilizce öğrenmek isteyenler için yurt dışı her zaman daha cazip gelmekte ama kurs fiyatları da kişileri oldukça etkilemektedir. Uygun fiyatlarda kurs arayışına girenler yurt dışında eğitim almak için araştırmalarına eğitimin süresi konaklama maliyetini, uçak bileti maliyetini, kayıt ücretini ve vize bedelini de hesaba katarak araştırma yapmalıdır. Uzun vadelerde eğitim görmek isteyenler her zaman daha yüksek fiyatlar ödeyeceklerdir. Her ne kadar uzun süreli eğitimlerin maliyeti yüksek olsa da ortalama bir fiyat üzerinden yurt dışı İngilizce kursları çok daha avantajlı olmaktadır.

 • Malta Julian’s Dil Okulu: Genel İngilizce eğitiminin yanında apart ile birlikte ortalama olarak 8.000 TL-130.000 TL’dir. Malta İngilizce Kursu fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Ayrıca İngiltere’de yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler İngiltere’de dil kursu bilgilerini ve ücretlerini öğrenebilirler.
 • İrlanda Dil Okulları özel İngilizce kursu fiyatlarını görüntülemek ve ayrıntılı bilgi almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ülkemize yakınlığı nedeniyle Malta her zaman yurt dışında İngilizce eğitimi almak isteyenler tarafından daha çok tercih edilen kurslar arasında yer almaktadır. Yüksek eğitim standartları, ekonomik dil okulu fiyatları, geniş dil okulu seçenekleri ve uygun iklimi ile yurt dışında İngilizce eğitimi düşünenler için hem kaliteli hem de oldukça ekonomik olması nedeniyle oldukça cazip. Malta kurs maliyeti fiyat olarak da İngiltere’de eğitim almak isteyenlere göre daha ekonomiktir. İngilizce eğitimini uygun fiyatlardan almak isteyenler için yaz aylarında konaklama maliyetleri biraz yükselse de genel ortama olarak ücretleri gayet makul düzeylerde.

Yurt İçinde İngilizce Kurs Fiyatları

Pratik yaparak İngilizce konuşma becerisi kazanmak isteyenler her zaman yurt dışında eğitim almayı daha cazip görseler de konaklama, uçak bedeli, zaman faktörü gibi birçok faktör yurt içinde eğitim almayı daha ekonomik hale getirmektedir. Yurt içindeki özel İngilizce kursu fiyatları her yıl olduğu gibi yeniden düzenlenmiştir. Ucuz maliyetlerle İngilizce kursuna giderek boş zaman ve para harcamak yerine kaliteli eğitim veren kurumların kurslarına giderek daha kalıcı ve pratik bir dil öğrenmeyi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Hem zaman hem de para açısından zarara uğramak istemiyorsanız kaliteli bir kurumdan ders almanız yararınıza olacaktır. Klasik İngilizce kursları yüksek bir bütçe istiyor. Siz de ülkemizdeki 4 büyük şehirden birinde İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara yaşıyorsanız, fiyat incelemesi yaparak, bütçenize uygun olan kurs merkezine kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Özel İngilizce Dersi Fiyatları

Özel İngilizce kursu fiyatları bütçesine fazla gelen ve birebir eğitim almak isteyen kişiler, ders saat ücreti ortalama olarak 100 TL-200 TL ile özel ders alabilirler. Birebir ve yüz yüze eğitim almak, kurs merkezlerine oranla daha başarılı olacaktır.

Özel İngilizce Dersi Almak İstiyorum diyenler için;

En uygun fiyatlarla yabancı dil özel ders veren kişilere Sahibinden üzerinden ulaşabilirler.

İngilizce 1 Kur Ne Kadar Sürer?

Bir kur yaklaşık 7.5 hafta, bir seviye ise 15 hafta sürmektedir.

Toefl Kursu Kaç Para?

15 saatlik kurs ücreti 8,100. TL’ dir. 50 saatlik kurs ücreti 27.000 TL’ dir.

1 Kur Kaç Ders?

1 Kurda toplamda 60 ders bulunmaktadır.

2 Kur Ne Kadar Sürer?

2 kur yaklaşık 160 saat eğitim verilmektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of zeromero zeromero dedi ki:

  Akademik Yabancı Dil Kursları şimdi Eskişehirde

 2. Avatar of masha masha dedi ki:

  yabancı uruklu öğrenciler okuyabilir mi

 3. Avatar of Mesut Demir Mesut Demir dedi ki:

  Faydalı bir içerik olmuş. Teşekkürler

 4. Avatar of deniz deniz dedi ki:

  ingilizce öğrenmem gerek ama ücretsiz nasıl öğreneceğim.yardım edebilir misiniz??

 5. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Kitaplarını bana yollarmisin

 6. Avatar of Devrim Devrim dedi ki:

  Merhaba bana İngilizce ögretebilirmisiniz