Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar 2022 (Güncel Faiz Oranları)

Bahçe ve tarlalarına Prefabrik ev kredisi yapmak isteyenler için prefabrik ev kredisi veren bankalar hangileri araştırdık.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar 2022 (Güncel Faiz Oranları)

Kendi evinizi yapmaya karar verdiniz ancak evde ki hesap çarşıya uymuyor. Konut kredisi faizleri beklenenin üstünde seyrediyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen evinizi köyünüzde ki bir bahçeye kurmaya karar verdiniz. Hiç biri değilse, doğa ile baş başa kalmayı, insanlardan uzaklaşmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Tüm bunlar prefabrik ev kredisi çekmek için yeterli sebeplerdir. Sizin de hayaliniz de prefabrik konuta sahibi olmak varsa, prefabrik ev kredisi veren bankaların hangileri olduğunu öğrenip, prefabrik ev kredisi hesaplaması yaparak ön araştırma yaptıktan sonra kredi çekin. Aklınızdaki prefabrik ev için kredi fikrinin doğruluğunu teyit edelim. Öncelikle bu evlerin avantajları ve dezavantajlarını sıralayalım.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Fiyatları araştırın ve sonra kredinizi hesaplayın. Kredi demişken sırada bankaların kredi avantajları var. Hep birlikte göz atalım.

2022 yılında Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar Listesi;

 • Ziraat Bankası prefabrik ev kredisi
 • Halkbank prefabrik kredisi vermektedir. Halkbank evim ile kredinizi çekebilirsiniz.
 • Vakıflar bankası beton evler haricinde prefabriklere de finansman sağlıyor.
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Denizbank.
 • ING Bank.
 • Albaraka Türk Bankası da prefabrik için 60 ay vadeli kredi veriyor.
 • Türkiye Finans prefabrik konut için kredi imkanı sağlıyor.
 • Akbank şubeleri hem konut, hem de konut ihtiyaçları için kredi vermeye devam ediyor.

Yetmedi mi? Prefabrik ev kredisi veren bankalar şubelerinde giderek o zaman yerli yabancı yatırım ve mevduat bankalarından ihtiyaç kredisi çekebilir, hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Prefabrik Evlerin İyi ve Kötü Yanları

Moralinizi bozmamak adına ilk önce iyi ve kötü yanlarını sıralamak istiyorum

 • İyi Yanları
 • Montajı diğer evlere göre pratik olup, kısa sürede evinize taşınabilirsiniz.
 • Evinizin kat sayısını arttırabilir, ilave yaptırabilir veya söktürebilirsiniz.
 • Estetik, temizliği kolay ve ekonomiktir.
 • Bir yerden bir yere kolayca taşınabilir. (Çokta kolay değil tabi)
 • Diğer evlere nazaran depreme daha fazla dayanıklıdır.
 • Daha kolay ısınır, doğalgazdan kâr ettirir. Isı yalıtımı üst düzeydir.
 • İstenilen her yere kurulabilir, tüm cepheler sizindir, şekli değiştirilebilir.

Kötü Yanları Maksimum 50 ve 70 yıl arasında ömrü vardır. Diğer evlere göre daha kısadır.

Şiddetli rüzgarlarda ses yapar, kalitesiz evler dayanıksızdır.

Yalıtımı düzgün olmayan evler ses ve yağmur alabilir. (diğer evlerde de var diyebilirsiniz.)

Kalitesiz evler her türlü sorundur. Başınızı sıkça ağrıtır.

Bu bilgilere göre, prefabrik evlerin diğer evlere göre çok daha avantajlı olduğu görülmektedir. Ancak prefabrik kredisi çekmeden önce iyi araştırma yaparak kaliteli bir ev satın  almak mantıklı görünüyor. Gelelim finansman sağlayan bankalara ve fiyat araştırmasına..

Sahibinden.com isimli sitede sizler için bir araştırma yaptık. Aslına bakarsanız 20 bin lira bir ev satın alınabildiği gibi biraz lükse kaçınca, fiyat 200 bin lirayı bulabiliyor.

prefabrik
Prefabrik ev kullanmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır.

Bir firma 2+1 60 metre kare bir ev için 20 bin lira para istiyor. Evinizi, arsanıza, bahçenize, tarlanıza kuruyor ve kurulan prefabrik, villa, yalı, müstakil evi, çiftlik evi veya hiç birini beğenmez iseniz yazlık olarak kurulabiliyor. Bu paranın içinde neler var derseniz,

Binanın taşınması ve montajı, boya masrafları, sıcak ve soğuk su tesisatları, elektrik tesisatları, (priz, duy vs. dahil) kapılar, dış çelik kapı,  kaçak akım rölesi ve çatı montajı, ısı yalıtımı, duş ve lavabo bataryaları, ayaklı lavabo, duş telefonu, klozet dahildir.

 (Unutmayın, firmalar uzak mesafeler daha fazla taşıma parası isteyebilirler.)

Yine 170 metre kare 2 katlı bir prefabrik için 85.000 TL. fiyat istendiğini görüntüledik. Firma ilanında vatandaşları depremden korkutarak depremden önce bize gelin gibi bir slogan ile satış yapıyor. (Bizce etik değil 🙂 )

Bu evler için belediyeden imar izni konusunda ayrıntılı bilgi almanızı da tavsiye etmekteyiz. Örneğin; tarlaya ev kursanız, yola cephesi olması gerekiyor, arsanız imarlı olmalı, firmadan statik hesap dosyası ve imar projesini firmadan alarak belediye götürmeniz gerekiyor. Bu ve ayrıntılı bilgiler için Belediye Başkanlıklarını mutlaka ziyaret edin. Bu aşamadan sonra elinizde ev yapacak kadar eterli miktarda para bulunmuyorsa prefabrik ev kredisi veren bankaların kapısını çalın.

85 bin lira para isteyen firma, diğer firmaya göre 56 yıl garanti vermiş ve duvar kalınlığından tutunda, kapıların şekil ve boylarına kadar anlatmış. E tabi, 85 bin lira da az para değil. Her neyse, siz piyasada tek bir firmaya aldanmadan önce mutlaka ve mutlaka SAHİBİNDEN PREFABRİK EVLER linkimizi inceleyin.

Prefabrik Evlere Kredi Çıkar mı?

Prefabrik konutların dayanıksız olduğu düşünülmekte ve bu yüzden bankalar kredi verme konusunda imtina etmektedir. Ancak prefabrik üretimi yapan firmaların artması ile bankalar da bu anlamda finansman sağlamaya başlamıştır. Prefabrik kredisi veren pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankaların başında Halkbank gelmektedir. Bazı üretici firmalar da müşterinin prefabrik alımlarını kolaylaştırmak amacı ile kendilerine finansman sağlamaktadır. Bu finansmanların faiz oranları genelde yüzde 2 civarında olurken vadeler ise 120 ay olmaktadır.

[table id=1 /]

Siz de prefabrik alımlarınız için banka kredilerine başvurabilirsiniz.

Prefabrik Ev Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Prefabrik ev kredisinde hayat sigortası zorunlu değil. Günümüzde hayat sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılıyor. Hayat sigortası hakkında bütün bilmeniz gerekenlere hazırladığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Ev Devlet Desteği Başvuru

Prefabrik Ev kredisi almak yerine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Prefabrik Ev devlet desteğine de başvuruda bulunabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Betonarme, prefabrik ev yapmak isteyenlere 40 bin liraya kadar destek yapmaktadır. Prefabrik ev yardımı almak isteyen vatandaşlar Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’nı arayarak ya da SYDV’lere bizzat başvuru yaparak prefabrik ev desteğinden yararlanabilecekler.

Şahsen müracaat yapmak isteyen vatandaşlar ise bulundukları il ve ilçelerin Sosyal Yardım Merkezi’ne kimlikleri ile birlikte giderek başvuru yapabilecek.

Devlet desteği sayesinde prefabrik ev yapana 30 bin lira alarak hayalinizde ki eve kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Deniz Biçer Deniz Biçer dedi ki:

  Evliyim iki kızım bi eşim var evim kira olduğu için geçinemiyorum