PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Alma 2022 (İPÇ Hesap Açma)

PTT internet bankacılığı şifresi alarak, internet bankacılığı girişi ile tüm işlemlerinizi daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. PTT kart internet bankacılığı şifresi nasıl alınır, bloke nasıl kaldırılır, www.ptt.gov.tr şifre güncelleme nasıl yapılır? PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Alma içeriğimizden hemen öğrenebilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Alma 2022 (İPÇ Hesap Açma)

PTT Bank İPÇ şifresi alma, telefon bankacılığı, bloke kaldırma, ptt kart şifresi sms ile nasıl alınır, internet bankacılığına nasıl giriş yapılır? Tüm bilgileri detaylandırdık.

PTT ile Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

PTT’nin genel olarak kargo ve posta hizmeti verdiği düşünülse de PTT Bank ile bankacılık hizmeti de vatandaşlar tarafından kullanılmaktadır. Bankacılık üzerinden EFT, havale, para gönderme, para çekme ve fatura ödeme gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri tek bir şifre ile şubeye bile gitmeden internet bankacılığından hemen halledebilirsiniz.

Sizde PTT İPÇ şifresi alma yani internet bankacılığını aktif ederek hemen bu hizmetten online olarak yararlanabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Alma işleminden önce bir hesabınızın bulunması gerekir. İnteraktif Posta Çeki yani İPÇ hesabına sahip olduktan hemen sonra internet bankacılığı için şifrenizi oluşturabilir ve tüm bankacılık işlemlerinizi online şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İPÇ hesabınız ile dilediğiniz yerde para çekebilir, para yatırabilir, fatura ödeyebilir ya da EFT, havale gibi para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca alışveriş esnasında İPÇ kartınızı da kullanabilirsiniz. PTT hesap açma işlemini gerçekleştirdikten sonra şubeden ya da internet sitesinden hemen şifrenizi alabilir ve kullanabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

PTT Bank internet şifresi alabilmek için öncelikle bir hesabınız olması gerekmektedir. Bunun için en yakın PTT şubesine giderek hesap açma başvurusunda bulunmalısınız. Hesap açtırma esnasında gişe yetkilerinden hesabınız için internet bankacılığı şifrenizi talep edebilirsiniz. Bu şifre ile PTT internet bankacılığına hemen giriş yaparak tüm işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Şubede internet bankacılığı şifrenizi istemeyi unuttuysanız veya daha sonra almayı düşündüyseniz www.ptt.gov.tr web adresini ziyaret ederek de şifrenizi alabilirsiniz.

PTT internet bankacılığı şifresi almak için:

 • PTT internet sitesinin sağ üst kısmında yer alan ‘İnternet Bankacılığı’ sayfasına giriniz.
 • Yeni Şifre Al / Şifremi Unuttum” bölümüne tıklayın.
 • Sistemde kayıtlı olan T.C. kimlik veya müşteri numaranızla birlikte bankaya kayıtlı olan cep telefon numaranızı giriniz.
 • Telefon numaranıza gelen doğrulama kodunu ekrana girin.
 • Kartınız ile ilgili istenen bilgileri ilgili alana girin.
 • İstenen tüm kişisel bilgileri de teyit ettikten sonra şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeye gitmeden de PTT internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. İnternet şifresi alabilmek için İnteraktif Posta Çeki yani İPÇ hesabınızın olması gerekir. Bunun için de en yakın PTT şubesine giderek hesabınızı açabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

www.ptt.gov.tr şifre güncelleme için yapmanız gerekenler:

 • İnteraktif müşteri girişi sayfasından müşteri no, kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek, hesap bilgilerinizden şifrenizi güncelleyebilirsiniz.
 • Ayrıca şifremi unuttum butonundan da şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

PTT Bank İPÇ Şifresi Alma

İPÇ şifresi ile, PTT Bank üzerinden dilediğiniz zaman para gönderebilir ya da çekebilirsiniz. Hesabınızdaki bakiye durumunu kontrol edebilir, fatura ödeme ve tüm bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan yapabilirsiniz.

PTT Bank İPÇ şifresi Alma işlemleri için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • PTT Bank İPÇ hesabınızı şubeye giderek oluşturduktan sonra şifre almak için pek çok yol bulunmaktadır.
 • Şubeden ya da internet bankacılığı üzerinden şifre belirleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • İPÇ hesabınızı oluşturduğunuzda şifreniz SMS yolu ile telefonunuza gönderilecektir.
 • Bu şifre ile online hizmetlere giriş yaparak şifrenizi belirleyebilir ya da yenileyebilirsiniz.
 • Sayfanın sağ üst kısmında yer alan İnternet bankacılığı bölümüne tıklayarak ”Yeni Şifre Al/Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Daha öncesinde İPÇ şifresi internet bankacılığı üzerinden alınamıyordu fakat şu an bankanın sizler için sunmuş olduğu tüm hizmet kanalları aracılığı ile şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

PTT Bank hesabınızı internet bankacılığına açmak için öncelikli olarak şubeye giderek İPÇ (İnteraktif Post Çeki) hesap açma işlemlerini başlatmalısınız. Gerekli olan evrakları imzaladıktan sonra hesabınız kullanıma açılacaktır. Hesabınız kullanıma açıldıktan sonra yine şubeden internet bankacılığı şifresi talebinde bulunabilir ya da PTT internet sitesinden yeni şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifre alma işleminizden sonra bilgilerinizi tamamlayarak size gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz.

PTT internet bankacılığı giriş için TIKLAYIN!

PTT İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

PTT internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi birçok nedenden ötürü ihtiyaç duyulan bir işlemdir. PTT hesaplarınızda şüpheli bir işlem yapıldıysa, PTT internet bankacılığı yetkilileri tarafından hesabınız kısıtlanacaktır. Bununla beraber internet bankacılığına girerken arka arkaya hatalı şifre girişi yaptıysanız bloke durumu ile karşılaşırsınız. Bir diğer sebebi ise operatör değişikliği söz konusu ise bloke uygulanacaktır.

PTT internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini yapmak istiyorsanız, direkt olarak 444 1 788 numaralı telefonu arayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bununla birlikte size en yakın PTT şubelerine giderek bloke kaldırma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sim kart bloke kaldırma için ise yalnızca ATM’lere gidebilir ve şube üzerinden kaldırabilirsiniz.

PTT Hesabı İçin Kart Şifresi Alma İşlemi e-Devlet

PTT Bank hesabınızın kart şifresini almak ya da yenilemek istiyorsanız birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Şubeden, ATM’den, internet bankacılığından ya da e-Devlet üzerinden şifrenizi kolaylıkla alabilir ya da değiştirebilirsiniz. Şubeye ve ATM’ye gidecek zamanınız yoksa dijital ortamda şifre işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bunun için e-Devlet PTT Genel Müdürlüğünün sayfası üzerinden Pttbank İnternet Bankacılığı PttKart Şifre Alma sistemi üzerinden yapılacak yönlendirme sayesinde PTT kart şifrenizi hemen alabilir ve kartınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

PTT Mobil Nasıl Giriş Yapılır?

PTT işyerlerinde ve internet bankacılığı üzerinden tüm hizmetleri yapabilirsiniz. Cep PTTBank uygulamasını Android ve İOS telefonlarınıza indirerek mobil işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 • Mobil girişlerinizi ise internet üzerinden sağlayabilirsiniz.
 • Hemen PTT internet sitesinin sağ üst bölümünde yer alan ”İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıklayın.
 • Yeni Şifre Al/Şifremi Unuttum‘ seçeneğine tıklayın.
 • Sistemde kayıtlı olan T.C. numaranızı yazın ve telefon numaranızı tuşlayın.
 • Giriş butonuna tıklayın.
 • Telefonunuza gelen doğrulama kodunu girin.
 • İstenilen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra mobil girişi sağlayabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

PTT Bank Telefon Bankacılığı (Mobil Bankacılık)

Mobil bankacılık işlemleri için öncelikli olarak PTT Bank uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekecektir. Android ve iOS uyumlu mobil uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra belirlediğiniz şifre ile PTT mobil Giriş ekranından erişim sağlayabilirsiniz.

PTT Bank telefon bankacılığı uygulamasını telefonuna indirerek her zaman her yerde kart bilgilerinize ulaşabilir ya da işlem yapabilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden yapabileceğiniz işlemler;

 • Hesap bakiyesi sorgulama
 • Hesap hareketlerini görüntüleme
 • EFT ve havale işlemleri
 • Motorlu taşıtlar vergisi ödeme
 • Trafik cezası ödeme işlemi
 • Araç hasar sorgulama
 • Araç değişen parça sorgulama
 • Fatura ödeme (Anlaşmalı kurumlar)

PTT telefon bankacılığı sayesinde birden fazla işleminizi tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kart hesap numarası nerede yazar?

PTT Kart hesap numarası nerede yazar? diye merak ediyorsanız hemen öğrenebilirsiniz.

PTT Kart Şifresi SMS ile Nasıl Alınır?

PTT sistemlerinde kayıtlı olan cep telefon numaranız üzerinden SİFRE yazıp bir boşluk bırakarak 4 haneli PTT kart şifresi bir boşluk PTT kart arkasında bulunan 7 rakamlı numarayı girerek 3290’a mesaj atabilir ve ptt kart şifresi sms ile alabilirsiniz.

PTT İletişim Bilgileri

 • Müşteri hizmetleri numarası: 444 1 788
 • Telefon: 0 312 509 50 00
 • Fax: 0 312 309 51 44 – 45
Yorumlar

 1. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  PTT bank ipç uygulaması blok kalmak istiyorum onun şifre istiyorum

 2. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  PTT IPC blok kalmak istiyorum

 3. Avatar of Aynur Esen Aynur Esen dedi ki:

  Amerika dan 7 Temmuz da USPS kanalıyla gönderilen paketimden, 12 Temmuzdan beri haber alamıyorum.
  Barkod no:CY125450520
  BU BARKOD ile ilgili bilgi girişi en son 12 Temmuz ITASCO,IL 60143 e ulaştığı konusundadır.
  Alıcı: Aynur Esen
  Adres: İstanbul, Beşiktaş, Konaklar
  İlginizi rica ediyorum