fbpx

Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü? 2022 (KESİN YANIT)

Saç ekimi işlemine karar verildiğinde, süreç hakkında kaygılar başlar. Sonuç nasıl olacak, Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü, şok dökülme yaşayacak mıyım, saç ekimi ömürlük mü? gibi sorular düşünülmekte ve araştırılmaktadır. Hayalinizdeki gür ve canlı saçlara kavuşmanız için saç ekimi süreci hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık!

Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü? 2022 (KESİN YANIT)

Ekilen saçlar bir daha dökülür mü, zarar görür mü, saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük korkuları ve merak ettiği konulardır. Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü vb. türden merak edilen tüm soruların yanıtlarını detaylandırdık.

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği ve kaygılandığı birçok konu vardır. Bunlardan biride saç ekildikten sonra tekrar dökülür mü, döküldükten sonra tekrar çıkar mı, saç ekimi ömürlük mü? Gibi sorulardır. Saç ekimi yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Ekilen saçın tuttuğu nasıl anlaşılır, ekilen saçın tutmaması nedir, seyrek bölgeye saç ekimi yapılırsa var olan kökler zarar görür mü, saç ekimi sonrasında çatlaklar, saç ekimi sonrası mevcut saçlar dökülür mü, kabuklanma ve pullanma gibi merak ettiğiniz ekşi ve forum sitelerinden merakla sorduğunuz sorularınız için kaygılarınızı ve korkularınızı gidermek adına tüm saç ekimi sonrası bilgileri yazımızda okuyabilirsiniz. İnceledikten sonra tüm korkularınız hafifleyecek!

Ekilen Saç Kaç Gün Sonra Dökülür?

Saç ekildikten sonra 15 gün içerisinde şok dökülme olarak %80’e yakın saç dökülür. Bir kere de değil bir aylık sürede zaman zaman dökülmeler meydana gelir. Saç kökleri bu süreçte kendini yeniler ve daha canlı bir şekilde çıkacaktır.

Ekilen Saç Kaç Defa Dökülür?

Saç ekimi sonrasında saçların bir kısmı dökülür ve bu durum gayet normaldir. Saç ekildikten sonra 15 gün içerisinde şok dökülme olarak belirtilen ekilen saçların %80’e yakın dökülür. Bir aylık bir süreçte ara ara bu dökülmeler devam eder. Dökülen saçların tekrar çıkması ise 2- 3 ay arasında gerçekleşir ve istenen sonuç elde edilir.

Saç Ekimi Şok Dökülme Nedir?

Saç ekimi operasyonlarından sonra çoğu kişide şok dökülme etkisi yaşanmaktadır. Bazı kişiler de bu az oranda görülürken, bazılarında ise çok fazla ortaya çıkmaktadır. Kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu geçici bir dökülmedir. Başarısızlığın sonucu değil  aksine yeni ve sağlıklı bir saç çıkacağına işarettir. Sadece saç değil bu dökülme; sakal, bıyık, kaş işlemlerinde de görülür. Bu dökülme olayı her operasyon sonunda görülür. Endişe etmeyin. Bu dökülme için bir zaman verilmese de işlemin üzerinden 1 veya 3 ay arasında gerçekleşmektedir. Ekim sonrasında yaşanılan bu durum oldukça normaldir ve saçın daha güçlü olduğuna işarettir.

Saç Ekimi Sonrasında Mevcut Saçlar Dökülür mü?

Saç ekildikten sonra mevcut saçta dökülmeler olabilir. Bu durumda panik yapmayın çünkü bu çok normal bir durumdur. Her zaman bu durumla karşılaşılmaz ama karşılaşıldığında da panik yapmayın. Bunun sebebi ise, Saç kanallarının açılması sırasında saçın gövde ve köklerinde istemeden de olsa zarar görmektedir ve bu durum bölgede daha da açılma olduğu anlamına gelir. Ama bu durum sürekli devam etmez ve bir kaç ay sonra tamamen geriye döner iyileşir. Tedavi edilemeyecek bir durum değildir. Dökülme olsa bile saç kanalları normale döndükçe ve iyileşme oluştukça mevcut olan saç kendine geldiğinde tekrar çıkar ve uzar. Yeni saçlar çıkmaya başlayıncaya kadar oluşan bu durum hastaları rahatsız etmemelidir. Unutmayın ki bu durum geçici bir dönemdir. Bu esnada panik yapmadan kliniğiniz ile görüşüp bilgi alarak ta size bu durumun normal olduğunun bilgisini alabilirsiniz.

Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü?

Saç ekimi işleminden yaklaşık olarak 2 ya da 4 hafta boyunca dökülme meydana gelebilir. Yaşanan geçici dökülme doğal bir durumdur. Saç ekim işlemi saç kökü nakil hücreleriniz ile belirli alanda çoğaltılmaya çalışılır. Bu işlem oldukça dikkat ve özveri gerektirir. Teorik olarak zarar verdiği durumlar vardır.

Saç ekiminden sonra yan etki olabilecek durumlar şu şekildedir:

 • Mevcut saçın dökülmesi gibi şeyler olabiliyor.
 • Ama bu uygulamalarda her zaman aynı zararlar görülmez.
 • Az bir ihtimal de olsa bu durum yaşanabilir normaldir.
 • Saç ekim uygulaması yapılırken açılan kanallar sebebiyle mevcut kökleriniz zarar görebilir.
 • Ancak kalıcı hasar değildir.
 • Saç kanalları iyileşme sürecinde var olan saçlarınızın zararları da yavaş yavaş iyileşecektir.
 • Bunlar nadir de olsa görülen etkilerdir.

Ekilen Saç Döküldükten Sonra Tekrar Çıkar mı?

Erkek tipi kellikte şakak ve kafa arkasında bulunan saçlar, herhangi bir başka rahatsızlık olmadığı sürece, genetik olarak dayanıklı olur ve ilerleyen yaşlarda bile sağlıklı bir şekilde korunarak uzar ve çıkar. Ekilen saçlar ilk dönemde şok dökülme ile dökülür ve tekrar sağlıklı bir şekilde çıkar. Şok dökülme sonrasında ekilen saçlar dökülse de başka bir sağlık problemi yok ise tekrar çıkar ve uzamaya devam eder.

Ekilen Saç Kaç Günde Tutar?

Ekilen grefler, ortalama olarak 10 gün içerisinde ekildikleri alana uyum sağlar ve tutarlar. Bu 2 haftalık süre içinde uzmanın önerdiği bakım kuralları birebir uygulanmalıdır. Şunu da belirtmeliyiz ki kökün tutunma süresi kişiden kişiye anatomik yapıdan kaynaklı olarak değişiklik gösterecektir. Ama genel bir açıklama yapacak olursak saç kökleri ekim işleminden sonra on gün boyunca ekildikleri yere adapte olur. Bu 10 günlük süreçte ilk 5 gün bakım kurallarına uymak çok önemlidir. Çünkü 10 gün boyunca saçın zarar görmesi oldukça yüksektir. Sert bir çarpma greftlerin dışarı çıkmasına, kanamalara neden olabilir. Bu durumda saç etkilenecek ve zarar görecektir.

Ekilen saçlarını tuttuğunu ilk 3 ay içerisinde anlayabilirsiniz. Ancak saçın tutup tutmadığı 13 gün içerisinde kendini belli eder. Kök çevre dokuyla bütünleşir. Bu durumda ilk zamanlarda dış darbelerden korunmak önemlidir. Bunun dışında 13-15 gün arasında kök yerine tutunacaktır ve saç telleri kaynama sürecine geçecektir. Kişinin deri yapısına göre bu hız azalıp, kısalabilir. Yani ortalama 15 gün içerisinde kökün oturmasını gözlemleyebilir ve tuttuğunu anlayabilirsiniz. Saç ekiminde en zor oturan ve çıkan yer tepe bölgesidir. Bu bölgede panik yapmadan sabırla bekleyin. Sonuçlarınızı göreceksiniz

Ekilen Saçın Tuttuğu Nasıl Anlaşılır?

Birçok kişinin merak ettiği bu konu hassas ve en çok merak edilen konulardan biridir. Ekilen saçın tutması en önemli kritik dönemdir. Bu süreç geçici ama dikkat edilmesi gereken dönemdir. Şayet dikkat edilmez ise kötü sonuçlar karşınıza çıkabilir.

Ekilen saçların tutması aşağıdaki faktörlerle değişkenlik gösterebilir:

 • Köklerin Ne Kadar Soğukta Bekletildiği,
 • Köklerin Dışarıda ki Bekleme Süresi,
 • Hastanın Yaşı ve Deri Gençliği,
 • Ek ürün (B12, B vitamini) gibi Ürün Kullanımı. 

Bu etkenler saçın gelişimini etkiyebilir, kişiden kişiye değişecektir. Birde saç tellerinin tutması için dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

Ekilen saçların tutmasını kolaylaştırmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Deniz, havuz gibi yerlerden kaçınmak,
 • Şapka ve bere giymekten kaçınmak,
 • 15 günlük süreçte başa gelecek darbelere dikkat etmek ve en iyi şekilde korunmak,
 • Saçlarınızı yıkarken, tırnaklama ile değil hafif bastırarak yıkanmalı,
 • Beslenmeye özen göstermek,
 • Sigara, alkol gibi şeylerden kaçınmalı,
 • Uyku esnasında saçın üst kısmı yastığa değmemelidir,
 • Ağır işlerden uzak durmalı ve kafa basıncı oluşturacak şeylerden uzak durulmalı,
 • Heyecan verici aktivitelerden uzak durmak,
 • Mümkün olduğunca sakin tempolu ve dinlenerek bu zaman geçirilmelidir.

Saç Ekiminden Sonra İlk Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekildikten sonra saçlarınız tuttuktan sonra 3. ayda ilk saçlar çıkmaya başlar ve artık saç kendini göstermeye başlar. 6. aya geldiğindeyse, saçların neredeyse %75’i çıkmış olur. 1 yılı doldurduğunuzda ise açların %95’i yani tamamına yakını çıkmış olacaktır.

Tutmayan Saç Nasıl Anlaşıılır?

Her saç ekimi işleminde tutmama ihtimali vardır. Biliyoruz ki, saç ekimi yaptırıp çıkmayan yada az tutan, belli bir dönemden sonra saçın döküldüğünü gördüğümüz bir çok hasta vardır. Burada en önemli unsur, saç ekimi yaptıracak olan kişinin saç yapısını doğru analiz etmek ve ekim yapılacak olan derinin tanınması çok önemlidir. Greftlerin alınacağı bölgenin (ense kısmı) sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olması çok önemlidir.

Saçın tutmaması sebepleri aşağıdaki gibidir:

 • İşlem sırasında greftin canlı kısmında tutulması ve ekim esnasında derinin kanal açılması iğneyi doğru yöntem ile kullanmamak,
 • Greftlerin verilen süre dışında dışarıda kalması ve canlılığını yitirmesi,
 • Yıkama esnasında darbeler veya doğru ürünleri kullanmamak,
 • İltihap kapması, bu durum saçın kökünü veya deri içerisindeki greftleri öldürmeye sebeptir. 

Ekilen saçın uygulamasının tutmaması doğru analiz yapılmaması ve gereken greftlerin sürelerinin aşımı, bakım sürecinin yanlış bir şekilde yapılması gerekmektedir. Dışarıdan alınan darbelerin hücrelere zarar vermesi etkenleridir. Sadece erkekler için değil kadınlar içinde saçın tutmadığı durumu bu yöntemler ile anlaşılmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Yaşanan Durumlar

Saç ekimi işlem sonrasında ekim alanlarında kırmızı kabuklanmalar, beyaz kabuklanmalar, pullanma ve kepeklenme, çatlaklar ve çeşitli problemler görülebilir. Bu işlem sonrasında ekim alanlarında yaşanması muhtemel durumlar şunlardır:

Saç Ekimi Sonrasında Kabuklanma ve Saç Dökülme Normaldir

Bu işlem sonrasında ekim alanlarında kırmızı kabuklanmalar görülebilir. Kabukları kaldırmamak oldukça önemlidir. çünkü yeni nakil edilen saç greftleri yerinden oynatılabilir. Kabuklanma ve saç dökülmesinin nedeni nakil edilen saçın deriye işlenmesidir. Bu kabuklanmayı önlemek için günde 1 kez kafanızı yıkayarak önlemeniz mümkündür. Bir hafta içerisinde kabuklar tamamen dökülecektir. Kabuklar ile beraber saçlar da dökülür ve hasta 15 gün içinde ekim öncesi haline dönecektir. İlerleyen zamanlarda ise 1 ay kadar bir süreyle yeni saçlar ortaya çıkmaya başlar. Hasta da değişim en çok 3. ve 4. aylarda ortaya çıkar. Sonraki dönemlerde kabuklanma ortadan kalkar ve 8 ay sonra saçların tamamı çıkmaya başlar. Kişinin saç ekimi işleminden sonra psikolojik durumu ve beslenmesi iyileşme süreci için çok önemlidir. Kabuklanma ve dökülme sonucu tedavi sürecinde oldukça normaldir. İyileşme sürecinde zamana ihtiyaç vardır. Bu nedenle sabırlı bir şekilde kabukları kaldırmadan bekleyin.

Saç Ekiminde Beyaz Kabuklanma Olacaktır

Saç ekimi sonrasında oluşan kabuklanmalardan korkmayın. Çünkü bu işlemden sonra kabuklanmalar normaldir. Saç ekimi işleminde, donör olarak belirlenen ense bölgesinden ekilecek olan greftler alınır. Saç köklerinin alınmasında mikro cihazlar kullanılır. Alınan bu kökler ekim bölgesine tek tek iğne tekniği ile nakledilir. Nakil sırasında, işlem yapılan bölgede açılan gözeneklerde kızarıklıklar ve kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu kabuklanmalar son derece normaldir panik yapmayın. Ve 15 gün içerisinde döküleceklerdir sabırlı olun bekleyin. 15 gün içerisinde kabuklu bölgeye herhangi bir temasta bulunmamalısınız ve kızarıkları kaşımamalısınız. 15 gün içerisinde saçınızın kabuklanması ve pullanması oldukça normaldir. Eğer 15 gün içerisinde kendiliğinden dökülmez ise uzmanınıza başvurunuz. Doktorunuzun verdiği özel bakım losyonunu kullanarak kabukların yumuşamasını bekleyin. 1 saat sonrasında parmak uçlarınız ile bastırarak kabukları itin. Yaptığınız bu işlem sonrasında ekim bölgesindeki kan dolaşımınız hızlanarak kabuklanmayı önlemeyi ve iyileşme sürecine girmeyi sağlayacaktır.

Saç Ekimi Uygulamasında Pullanma (Kepeklenme) Yaşanır

Saç ekim işleminden sonra kabuklanmalar, çatlamalar ve pullanmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum sizi korkutmasın. Bunlar çok normal. Tek yapmanız önlem almak ve sabırlı olmaktır. Saç ekimi Uygulamasında Pullanma (Kepeklenme) sorunlarının yaşanmasının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Derinin yeterince nem almaması,
 • Verilen ürünlerin cilde alerjik etkisi,
 • Kullanılan şampuanın fazla veya yetersi gelmesi,
 • Temasın bölgeye çok sık olması,
 • Kimyasal ilaç kullanımıdır.

Ekimden sonra saçlarda Pullanma olması oldukça normaldir. İyileşme sürecinde bu uygulamalara dikkat edip, doktorunuzu dinlemeniz yeterlidir. Saç bakım işlemlerinizi doğru bir şekilde uygulayın ve ilk 15 günlük süreçte dikkat etmeyi unutmayın. Bu durumla karşılaştığınızda uzmanınıza başvurmanız sizi rahatlatacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Çatlaklar

Saç ektirdikten sonra oluşan çatlaklar ekim bölgesinde minik kanallar şeklinde açılan irili ufaklı çatlaklardır. Bu operasyon cerrahi bir operasyondur. Ekim sırasında kökler açılır ve delikler oluşur, kan ve deliklerden dışarıya bir miktar kan akmaktadır. Ekim sonrası 2-4 gün arası yıkanması yasaktır.  Haliyle derideki kanlar ve kabuklar kurur ve bu durumda gerilir, saç derisinde büzüşmeler ortaya çıkacaktır. Bir müddet sonra küçük çatlaklar ortaya çıkmaktadır. Bu çatlaklar saç ekiminden yaklaşık 3 gün sonra ortaya çıkar. Özellikle ilk hafta çok fazla oluşan bu çatlaklar oldukça normaldir. Hemen hemen her hastada görülür. Bu sebeple endişeye gerek yoktur. Korktuğunuz durumlarda hekiminize sorduğunuz dada aynı yanıtları alacaksınız. İlk yıkamadan sonra bu çatlaklar 1 gün içerisinde geçmeye başlayacaktır. Kabuklanmalar, pullanmalar artık deriden temizlenecektir ve deriniz yeni bir görünüme girmeye başlayacaktır. Artık saç çıkma işlemi başlayacaktır.

Saç Ekiminde 6. ve 7. Ay Dökülme Problemi

Saç ektirdikten sonra saçlarınız belirli bir ayda ve dönemde dökülür. Bu sizi korkutmasın. Çünkü bu normal bir durumdur. Cildiniz bu işlemi tanıdıysa ve bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadıysanız bu tamamen yaşadığınız psikolojik ve mevsimseldir. Saç yapınız artık oturmuştur. Ve dönem dönem karşılaştığınız saç dökülmesinden korkmayınız. Stresinizi azaltın, mevsimsel geçişlerde saçın belli bir kısmı gür çıkarken bir kısmı dökülüp az çıkma etkisi yaratabilir. Buda normal bir durumdur. Bu durumlarda panik yapmayın ve doktorunuza başvurarak verdiği önerileri dinleyerek, beklemenizi öneririz.

Saç ekimi yönteminden sonra aşamalar oldukça merak edilmektedir. Özellikle ilk 3 ay, 1 yıl ve saç ekimi 2 yıl sonra nasıl olacağını saç ekimi aşamalarını 1. aydan 2. yıla kadar görselleri ile görebilirsiniz.

Şok Dökülme Aşamasında Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi yaptıran pek çok kişi ilk haftalardan sonra şok dökülme evresini yaşamaktadır. Saç dökülme aşamasında yapmanız gerekenler ve hangi konulara dikkat etmeniz gerektiğini konularını sıralarsak:

 • Şok dökülme sürecinde doktorunuzun sizler için önerdiği talimatlara uymalısınız.
 • Sizlere gösterilen şekilde saçlarınızı yıkamalısınız.
 • Önerilen şampuanları ve bakım ürünlerini kullanmalısınız.
 • Size sunulan ürünler cilt tipinize ve uygulanan işleme uyumlu ürünler olacaktır.
 • İyileşme sürecinizi hızlandıracak ve saçlarınızın daha gür ve kaliteli olmasını sağlayacaktır.
 • Bunların dışında ekilen saç şok dökülme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler;

Beslenme Alışkanlıklarınıza Dikkat Etmelisiniz!

Sadece saç ekiminde değil genel olarak sağlıklı bir yaşam sürmek için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenmek, az yağ tüketmek ve bolca su içmek bu süreç için çok önemlidir.

Sigara ve Alkol Kullanmayın

Sigara ve alkol alımından kaynaklı sağlıklı bir ortam oluşmaması nedeni ile köklerin ekim bölgesine tutunmasına engel teşkil edebilir. Bu sebeple bu ürünler mümkünse hiç kullanılmamalıdır.

Ağır Sporlardan Uzak Durun

Ekim sonrasında derinin çok fazla terleme yapmaması gerekmektedir. Aşırı terleme ve yorgunluk hissi ekilen köklere zarar verebilir. Bu sebeple sadece bu dönem için ağır spor türlerinden ve aşırı terlemeden uzak durmalısınız.

Sizin için hazırladığımız En Uygun Saç Ekimi Fiyatlarını inceleyerek karar aşamanızı hızlandırabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saçlar Neden Dökülür?

Donör bölgeden alınan kökler, vücuttan uzak kaldıkları için travma geçirirler ve bunun etkisi ile savunmaya geçerek kendilerini etkisiz yani uykuya alırlar. Şok dökülme olarak da adlandırılan bu durumda saç kaybı yaşanmaktadır.

Saç Ekiminden Sonra PRP Yaptırmak Şart mı?

Saç Ekiminden Sonra PRP Yaptırmanın şart olup olmamasının en sağlıklı kararını uzman hekiminiz verecektir. PRP tedavisinin başarılı olabilmesi için doğru zamanda uygulanması gerekmektedir. PRP tedavisi sorunsuz ekim operasyondan 10 gün sonra yapılmaktadır. Seans olarak uygulanmaktadır. Diğer seansları ise 1-3-6. aylarda planlanmakta ve yapılmaktadır.

Saç Ekimi Ömürlük mü?

Yapılan tüm araştırmalar sonucu derinizi ve saç kökünüzü tanıyan saç ekim işlemlerinde sonrasında saç dökülmesine rastlanmamaktadır. Tüm saç ekim tekniklerinde saçların çıkışı  yılı aşsa da saç çıkma işlemi ve seansları tamamlandıktan sonra kendi saçınız gibi doğal bir görünüm ile saç dökülmesi yaşamadan ömür boyu kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir? Ağrılar Nasıl Azaltılır?

Saç ekimi işlemi günümüzde oldukça ileri bir teknolojiye sahiptir. Önceki dönemlere göre daha fazla gelişmiş bir teknoloji ile ekim işlemleri gerçekleştirilir. Bu uygulama için akla gelen bir diğer soru saç ekimi ağrılı bir işlem mi olmaktadır. Bu işlemler sırasında ağrılı diyemesek bile hafif acılar hissedilmektedir. Tabii bu durum psikolojik olarak ağrıya sebep olabilir. Şöyle ki bu işlem için kişinin kendini operasyona olumlu yönde motive etmesi en önemli unsurdur. İşlem sırasında ağrının ve acının en az olması için, girişi en ince iğneler ile yapılmalıdır. Anestezi uygulamasında cilde enjekte edilen ilacın vücut sıcaklığında olması, ekim alanının deride geniş alana sahip olması gerekir. Bu durumlar acınızı ve ağrınızı hafife indirecektir. İlaç 5-10 dakika içerisinde etkisini gösterir. Ve saç ekimi esnasında hasta acı hissetmez, bu sırada başka şeylerle ilgilenebilir bile! Doğru bir uygulama ve anestezi hastanın acısını ve ağrısını en aza indirir. Bunun içinde en uygun uygulama ve güvenilir bir doktor yeterlidir.

Saç Ekimi Sonrası Hangi İlaçlar Kullanılır?

Saç ekim tekniklerinden sonra kullanılan ilaçları sizin için araştırdık. Uzmanlar ekim sonrasında genellikle, antibiyotik tedavisi, ağrı kesiciler, kortizon dozlu ilaçlar, aspirin kullanımı, mide koruyucular, okyanus suyu içeren spreyler, yıkamadan sonra kullanılan yumuşatıcı losyonlar, hassas dönem şampuanları, her döneme ait saç tabletleri, biotin kullanımı, saç spreyleri gibi ilaçlar vermektedir. Saç ekimi işleminiz gerçekleştikten sonra uzmanınız tarafından yönlendirilerek en doğru ilacı kullanabilirsiniz.

Saç ekimi sonrasında bakım kürleri ve şampuanlar ile tüm bakım ürünlerinin olan;

 • Hair Fort Sprey
 • Priorin
 • Saç Büyüme Faktörü
 • Bepantol
 • Rogain ürünleri

Saç ekimi sonrasında maliyetler kullanılan ürüne göre değişecektir. Satışa sunulan serumları ve fiyatlarını inceleyebileceğiniz pek çok internet sitesi ve şubeler bulunmaktadır.

Saç Ekim Tekniği Yaptıranların Yorumlarını İnceleyebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak isteyen yada yaptıran kişilerin merakla forum ve ekşi sözlükten araştırdığı saç ekimi yorumları ise:

DHI, FUE, CHOİ, Robotik, FUT, Traşsız saç ekimi, hiperbarik saç ekimi tekniği, saç sıkılaştırma gibi tüm teknikleri yaptıran erkek ve kadınlar yaptırmadan önce tedarikte kalarak, daha sonrasında saçlarına kavuşup doğal görünümlerinden sonra memnun kaldıklarını görmekteyiz. Her operasyon gibi acıları var. Lakin işlem sonrasında aynaya baktıklarında ne kadar mutlu oldukları bulgularımız arasında. Aynı zamanda sakal, kaş ve kirpik uygulamalarında da memnuniyet oldukça fazladır.

Sizler de saç ekimi tekniklerinin neler olduğunu araştırarak korkularınızdan kurtulup yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın saç ekimi tedavisini yapan saç ekim merkezi ve hastaneler için bir mevzuat açıklaması yapmıştır. Bu açıklamayı Türk Dermatoloji Derneği tarafından bizlerle paylaşılmıştır. Dilerseniz saç ekimi mevzuatını ve bilgilerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, güzel bir görünüme sahip olmak acılı ve sabırlı bir yoldan geçer!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!