Saç Ekiminden Sonra Tekrar Dökülür mü? 2022 (KESİN YANIT)

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği ve endişe duyduğu pek çok konu vardır. Bunlardan birinde saç ekimi sonrası saçlar tekrar dökülür mü, döküldükten sonra tekrar çıkar mı, saç ekimi ömür boyu mu yapılır? Ekim Sonrası Saçlar Tekrar Dökülür mü? Sıkça sorulan tüm soruların cevaplarını detaylandırdık.

Saç Ekiminden Sonra Tekrar Dökülür mü? 2022 (KESİN YANIT)

Ekilen saçların tuttuğu nasıl anlaşılır, ekilen saçların başarısızlığı nedir, seyrek bir bölgeye saç ekimi yapılırsa mevcut kökler zarar görür mü, saç ekimi sonrası mevcut saçlar dökülür mü? kabuklanma ve pullanma, ekşi ve forum sitelerinden sorularınız için. Endişelerinizi ve korkularınızı ortadan kaldırmak için yazımızdaki saç ekimi sonrası tüm bilgileri okuduktan sonra korkularınız hafifleyecektir!

Ekilen Saç Tekrar Dökülür mü?

Ekilen saçlarım dökülüyor diye üzülmeyin. Ekilen saçların dökülmesi normaldir. Mevcut saç dökülmesi paniğe kapılacak bir durum değildir, bu durumla her zaman karşılaşılmaz ama hastalar karşılaşıldığında panik yapmamalıdır.

Ekilen Saçlarım Dökülüyor Ne Yapmalıyım?

Mevcut saç dökülmesinin nedeni saç kanallarının açılması sırasında saçın gövde ve köklerinin istemeden zarar görmesi ve dökülme durumu bölgede daha fazla açılma olması demektir.

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saç Neden Dökülür?

Saç ekimi sonrası saç dökülmesi yaşanabilir. Bu tür durumlar devam etmez, tedavi edilemez değildir ve birkaç ay sonra tamamen düzelir. Dökülme olsa bile saç kanalları normale döndüğünden ve iyileşme gerçekleştiğinden var olan saçlar tekrar çıkar ve kendine geldiğinde uzar. Yeni saçlar çıkmaya başlayana kadar ortaya çıkan bu durum hastaları rahatsız etmemelidir.

Bunun geçici bir dönem olduğunu unutmayın. Bu arada paniğe kapılmadan kliniğinizle iletişime geçip bilgi alabilir ve bu durumun normal olduğu bilgisini alabilirsiniz.

Saç ekimi Sonrası Mevcut Saçlar Dökülür mü?

Saç ekiminden yaklaşık 2 veya 4 hafta sonra dökülme meydana gelebilir. Geçici dökülme doğal bir olgudur. Saç ekimi, saç kökü nakli hücreleriniz ile belirli bir bölgede çoğaltılmaya çalışılır. Bu süreç çok fazla dikkat ve özveri gerektirir. Teorik olarak zarar verdiği durumlar vardır.

Saç ekimi sonrası yan etkisi olabilecek durumlar şu şekildedir:

 • Mevcut saçın dökülmesi gibi şeyler olabiliyor.
 • Ama bu uygulamalarda her zaman aynı zararlar görülmez.
 • Az bir ihtimal de olsa bu durum yaşanabilir normaldir.
 • Saç ekimi sırasında açılan kanallardan dolayı mevcut kökleriniz zarar görebilir.
 • Ancak kalıcı hasar değildir.
 • Saç kanallarının iyileşme sürecinde mevcut saçlarınızda oluşan hasarlar da yavaş yavaş iyileşir.
 • Bunlar nadir de olsa görülen etkilerdir.

Saç Ekimi Şok Dökülme Nedir?

Çoğu kişi saç ekim operasyonlarından sonra şok dökülme yaşar. Bazı insanlarda bu nadir görülürken bazılarında çok yaygındır. Kişiden kişiye değişir ve geçici bir dökülmedir. Başarısızlık sonucu değil, aksine yeni ve sağlıklı saçların çıkacağının işaretidir. Bu dökülme sadece saç değil; Sakal, bıyık ve kaş işlemlerinde de görülmektedir. Bu dökülme olayı her işlemin sonunda görülür.

Bu dökülme için herhangi bir süre verilmemesine rağmen işlemden 1 ila 3 ay sonra gerçekleşir. Ekim sonrası bu durum oldukça normaldir ve saçların güçlendiğini gösterir.

Ekilen Saç Kaç Defa Dökülür?

Saç ekimi sonrasında saçların bir kısmı dökülür ve bu oldukça normaldir. Şok dökülme olarak ifade edilen ekilen saçların yaklaşık %80’i saç ekildikten 15 gün sonra dökülür. Bu dökülmeler zaman zaman bir aylık bir süre boyunca devam eder. Dökülen saçların yeniden çıkması 2-3 ay arasında gerçekleşir ve istenilen sonuç alınır.

Ekilen Saç Döküldükten Sonra Tekrar Çıkar mı?

Erkek tipi kellikte şakaklardaki ve ensedeki saçlar genetik olarak dirençlidir ve başka bir bozukluk olmadıkça ileri yaşlarda bile sağlıklı bir şekilde uzar. Ekilen saçlar ilk dönemde şok dökülme ile dökülür ve sağlıklı bir şekilde tekrar uzar. Ekilen saçlar şok dökülme sonrası dökülse bile başka bir sağlık sorunu yoksa yeniden çıkar ve uzamaya devam eder.

Ekilen Saç Kaç Günde Tutar?

Ekilen greftler ortalama 10 gün içinde ekildikleri bölgeye adapte olur ve tutunurlar. Bu 2 haftalık süre zarfında uzmanın tavsiye ettiği bakım kurallarına aynen uyulmalıdır. Kökün tutunma süresinin anatomik yapıdan dolayı kişiden kişiye değişeceğini de belirtmek gerekir. Fakat genel anlamda saç kökleri ekimden sonra on gün boyunca ekildiği yere uyum sağlar.

Bu 10 günlük süreçte ilk 5 gün bakım kurallarına uyulması çok önemlidir. Çünkü 10 gün saçın verdiği zarar oldukça fazladır. Sert bir darbe greftlerin çıkmasına ve kanamaya neden olabilir. Bu durumda saç etkilenir ve zarar görür.

İlk 3 ayda ekilen saçların yerine oturduğunu anlayabilirsiniz. Ancak saçların tutulup tutulmadığı 13 gün içerisinde kendini gösterecektir. Kök çevre doku ile bütünleşir. Bu durumda öncelikle dış etkilerden korunmak önemlidir. Bunun dışında 13-15 gün arasında köke yapışacak ve saç telleri kaynama sürecine girecektir. Bu hız kişinin cilt yapısına göre azalabilir veya kısalabilir.

Yani ortalama 15 gün içerisinde kökün çökmesini gözlemleyebilir ve tutunduğunu anlayabilirsiniz. Saç ekiminde oturulması ve çıkılması en zor olan bölge taç bölgesidir. Panik yapmadan bu alanda sabırla bekleyin. sonuçlarını göreceksin

Ekilen Saç Kaç Yıl Dayanır?

Ekilen saçlar ömür boyu kalıcıdır. Genetik olarak dökülmeyen donör bölgeden alınan greftler sayesinde ekilen saçlar ömür boyu kalır.

Ekilen Saçların Tuttuğu Nasıl Anlaşılır?

Ekilen saçların ekilmesi en önemli kritik dönemdir. Bu süreç geçicidir ancak dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Dikkatli olmazsanız kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Ekilen saçların kalıcılığı şu faktörlere göre değişebilir:

 • Köklerin Ne Kadar Soğukta Bekletildiği,
 • Köklerin Dışarıda ki Bekleme Süresi,
 • Hastanın Yaşı ve Deri Gençliği,
 • Ek ürün (B12, B vitamini) gibi Ürün Kullanımı saçların tutmasında etkili faktörlerdir.

Bu faktörler saç büyümesini etkileyebilir, kişiden kişiye değişir. Saç tellerinin kalıcı olması için de uyulması gereken kurallar vardır.

Ekilen Saçların Tutması İçin Yapılanması Gerekenler

Ekilen saçların daha kolay tutunabilmesi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Deniz, havuz gibi yerlerden kaçınmak,
 • Şapka ve bere giymekten kaçınmak,
 • 15 günlük süreçte kafaya alınan darbelere dikkat etmek ve en iyi şekilde korunmak,
 • Saçlarınızı yıkarken tırnak ile değil hafifçe bastırarak yıkanmalı,
 • Beslenmeye özen göstermek,
 • Sigara, alkol gibi şeylerden kaçınmalı,
 • Uyku esnasında saçın üst kısmı yastığa değmemelidir,
 • Ağır işlerden kaçınılmalı ve kafa baskısı yaratacak şeylerden kaçınılmalı,
 • Heyecan verici aktivitelerden kaçınmak
 • Bu süre mümkün olduğunca sakin ve dinlenmiş olarak geçirilmelidir.

Saç Ekiminden Sonra İlk Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi sonrası ilk saçlar 3. ayda çıkmaya başlar ve saçlar kendini göstermeye başlar. 6. ayda saçların neredeyse %75’i uzamış olur. 1 yılı tamamladığınızda açların %95’i dışarıda kalacak.

Tutmayan Saç Nasıl Anlaşılır?

Her saç ekimi işleminde başarısızlık olasılığı vardır. Saç ekimi yaptırmayan ya da belli bir süre sonra saçları çok az dökülen ya da hiç dökülmeyen birçok hasta olduğunu biliyoruz. Burada en önemli faktör saç ekimi yaptıracak kişinin saç yapısını analiz etmek ve ekilecek cildi bilmektir. Greftlerin alınacağı bölgenin (ense bölgesi) sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olması çok önemlidir.

Saçın tutmaması sebepleri aşağıdaki gibidir:

 • İşlem sırasında greftin canlı kısımda tutulması ve ekim sırasında derinin açılması, iğnenin doğru yöntemle kullanılmaması,
 • Eskimiş ve canlılığını yitirmiş greftler,
 • Yıkama esnasında darbeler veya doğru ürünleri kullanmamak,
 • İltihap, bu saç köklerinin veya derideki greftlerin ölmesine neden olur.

Ekilen saçların uygulaması işe yaramaz, doğru analiz yapılmaz, greftler için gereken süre aşılır, bakım işlemi yanlış yapılmalıdır. Dışarıdan alınan darbelerle hücrelere zarar veren etkenlerdir. Sadece erkeklerde değil kadınlarda da saçın tutmadığı durum bu yöntemlerle anlaşılır.

Saç Ekimi Sonrası Yaşanan Durumlar

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölgelerde kırmızı kabuklanma, beyaz kabuklanma, dökülme ve kepeklenme, çatlaklar ve çeşitli problemler görülebilir. Bu süreçten sonra ekim alanlarında olası durumlar şu şekildedir:

Saç Ekimi Sonrasında Kabuklanma ve Saç Dökülme Normaldir

Bu işlemden sonra ekim alanlarında kırmızı kabuklanmalar görülebilir. Kabukları çıkarmamak çok önemlidir. çünkü yeni ekilen saç greftleri yerinden çıkabilir. Kabuklanma ve saç dökülmesinin nedeni ekilen saçların deriye işlemesidir. Günde bir kez başınızı yıkayarak bu kabuklanmayı önlemek mümkündür. Bir hafta içinde kabuklar tamamen düşecektir. Kabuklanma ile birlikte saçlar da dökülür ve hasta 15 gün içerisinde ekim öncesi haline döner.

İlerleyen süreçte yaklaşık 1 aylık bir süre boyunca yeni saçlar çıkmaya başlar. Hastadaki değişim en çok 3. ve 4. aylarda ortaya çıkar. İlerleyen dönemlerde kabuklanma ortadan kalkar ve 8 aydan sonra saçların tamamı çıkmaya başlar. Saç ekimi sonrası kişinin psikolojik durumu ve beslenmesi iyileşme süreci için oldukça önemlidir. Tedavi sürecinde kabuklanma ve dökülme sonucu oldukça normaldir. İyileşme süreci zaman alır. Bu nedenle kabukları çıkarmadan önce sabırla bekleyin.

Saç Ekiminde Beyaz Kabuklanma Olacaktır

Saç ekimi sonrası oluşan kabuklanmalardan korkmayın. Çünkü bu işlemden sonra kabuklanma normaldir. Saç ekimi işleminde donör olarak belirlenen ense bölgesinden ekilecek greftler alınır. Saç köklerinin alınması için mikro cihazlar kullanılmaktadır. Alınan bu kökler iğne tekniği ile tek tek ekim yapılacak alana aktarılır. Ekim sırasında işlem yapılan bölgede açılan gözeneklerde kızarıklık ve kabuklanma oluşur. Bu kabuklanmalar tamamen normaldir, panik yapmayın.

15 gün sonra dökülecekler, sabırlı olun ve bekleyin. 15 gün içerisinde kabuklu bölgeye temas etmemeli ve kızarıklığı kaşımamalısınız. Saçlarınızın 15 gün içerisinde kabuklanıp pul pul dökülmesi oldukça normaldir. 15 gün içerisinde kendiliğinden düşmezse uzmanınıza danışınız. Doktorunuzun verdiği özel bakım losyonunu kullanarak kabukların yumuşamasını bekleyin.

1 saat sonra kabukları parmak uçlarınızla bastırarak itin. Bu işlemden sonra ekim alanındaki kan dolaşımınız hızlanarak kabuklanmayı ve iyileşme sürecine girmeyi engellemiş olursunuz.

Saç Ekimi Uygulamasında Pullanma (Kepeklenme) Yaşanır

Saç ekimi sonrası kabuklanma, çatlama ve pullanma yaşayabilirsiniz. Bunun seni korkutmasına izin verme. Bunlar çok normal. Tek yapmanız gereken önlem almak ve sabırlı olmak.

Saç ekiminde pullanma (kepek) probleminin nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Derinin yeterince nem almaması,
 • Verilen ürünlerin cilde alerjik etkisi,
 • Kullanılan şampuanın fazla veya yetersi gelmesi,
 • Temasın bölgeye çok sık olması,
 • Kimyasal ilaç kullanımıdır.

Ekim sonrası saçlarda pullanma olması oldukça normaldir. İyileşme sürecinde bu uygulamalara dikkat etmeniz ve doktorunuzu dinlemeniz yeterlidir. Saç bakım işlemlerinizi doğru bir şekilde uygulayın ve ilk 15 gün dikkat etmeyi unutmayın. Bu durumla karşılaştığınızda uzmanınıza danışmanız içinizi rahatlatacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Çatlaklar

Saç ekimi sonrası oluşan çatlaklar, ekim bölgesinde minik kanallar şeklinde açılan irili ufaklı çatlaklardır. Bu operasyon cerrahi bir operasyondur. Ekim sırasında kökler açılarak delikler oluşur, deliklerden kan ve bir miktar kan akar. Ekimden 2-4 gün sonra yıkamak yasaktır. Bunun sonucunda ciltteki kan ve kabuklar kurur ve bu durumda gerilir, saçlı deride büzülme meydana gelir. Bir süre sonra küçük çatlaklar oluşur.

Bu çatlaklar saç ekiminden yaklaşık 3 gün sonra ortaya çıkar. Özellikle ilk haftalarda oluşan bu çatlaklar oldukça normaldir. Hemen hemen her hastada görülür. Bu nedenle endişelenmenize gerek yok. Korktuğun zaman doktoruna sorduğunda da aynı cevapları alacaksın.

İlk yıkamadan sonra bu çatlaklar 1 gün içerisinde geçmeye başlayacaktır. Artık ciltteki kabuk ve pullar temizlenecek ve cildiniz yeni bir görünüm kazanmaya başlayacak. Saç çıkma işlemi şimdi başlayacak.

Saç Ekiminde 6. ve 7. Ay Dökülme Problemi

Saç ekiminden sonra saçlarınız belli bir ay ve dönemde dökülür. Bunun seni korkutmasına izin verme. Çünkü bu normal bir durum. Cildiniz bu süreci fark ettiyse ve şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadıysanız tamamen psikolojik ve mevsimseldir. Saç yapınız artık yerleşmiştir. Ve zaman zaman karşılaştığınız saç dökülmesinden korkmayın.

Saç ekiminden 1 yıl sonra dökülme

Stresinizi azaltın, mevsim geçişlerinde saçların belli bir kısmı daha gür çıkarken, bir kısmı dökülerek az uzama etkisi yaratabilir. Buda normaldir. Bu durumlarda paniğe kapılmayın ve doktorunuza başvurarak tavsiyelerini dinleyerek beklemenizi öneririz.

Saç ekimi 2 yıl sonra dökülme

Saç ekimi yönteminden sonra aşamalar oldukça merak edilmektedir. Özellikle ilk 3 ay, 1 yıl ve saç ekimi 2 yıl sonra nasıl olacağını saç ekimi aşamalarını 1. aydan 2. yıla kadar görselleri ile görebilirsiniz.

Saç ekimi 3 yıl sonra

Şok Dökülme Aşamasında Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi yaptıran birçok kişi ilk haftalardan sonra şok dökülme evresini yaşar. İşte saç dökülmesi sırasında yapmanız gerekenler ve dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları:

 • Şok dökülme işlemi sırasında doktorunuzun sizin için önerdiği talimatlara uymalısınız.
 • Sizlere gösterilen şekilde saçlarınızı yıkamalısınız.
 • Önerilen şampuanları ve bakım ürünlerini kullanmalısınız.
 • Size sunulan ürünler cilt tipinize ve uygulanan işleme uyumlu ürünler olacaktır.
 • İyileşme sürecinizi hızlandıracak ve saçlarınızın daha gür ve kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Bunların dışında ekilen saç şok dökülme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

Beslenme Alışkanlıklarınıza Dikkat Etmelisiniz!

Sadece saç ekiminde değil, genel olarak sağlıklı bir yaşam sürmek için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenmek, daha az yağ tüketmek ve bol su içmek bu süreç için çok önemlidir.

Sigara ve Alkol Kullanmayın

Sigara ve alkol alımından dolayı sağlıklı ortamın olmaması köklerin ekim alanına tutunmasını engelleyebilir.

Bu sebeple bu ürünler mümkünse hiç kullanılmamalıdır. Saç Ekimi 2022 Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ağır Sporlardan Uzak Durun

Ekimden sonra cilt çok fazla terlememelidir. Aşırı terleme ve yorgunluk hissi ekilen köklere zarar verebilir. Bu nedenle ağır sporlardan ve aşırı terlemeden sadece bu dönem uzak durmalısınız.

Sizin için hazırladığımız En Uygun Saç Ekimi Fiyatlarını inceleyerek karar aşamanızı hızlandırabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Hangi İlaçlar Kullanılır?

Saç ekimi sonrası uzmanlar tarafından genellikle antibiyotik, ağrı kesici, kortizon dozunda ilaçlar, aspirin kullanımı, mide koruyucular, okyanus suyu içeren spreyler, yıkama sonrası kullanılan yumuşatıcı losyonlar, hassas dönemler için şampuanlar, her dönem için saç tabletleri, biotin kullanımı, saç spreyleri tedavi edilir. . ilaçlar verir. Saç ekiminiz yapıldıktan sonra uzmanınız tarafından yönlendirilerek doğru ilacı kullanabilirsiniz.

Saç ekimi sonrası bakım uygulamaları ve şampuanlar şu şekildedir:

 • Hair Fort Sprey
 • Priorin
 • Saç Büyüme Faktörü
 • Bepantol
 • Rogain ürünleri saç bakım kürleri ve şampuanlardır.

Saç ekimi sonrası maliyetler kullanılan ürüne göre değişiklik gösterecektir. Satışa sunulan serumları ve fiyatlarını görebileceğiniz birçok internet sitesi ve şube bulunmaktadır.

Saç Ekim Tekniği Yaptıranların Yorumlarını İnceleyebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak isteyen veya yaptıranların merakla forumda ve ekşi sözlükte aradığı saç ekimi yorumları şöyle:

DHI, FUE, CHOİ, Robotik, FUT, Traşsız saç ekimi, hiperbarik saç ekimi tekniği, saç sıkılaştırma gibi tüm teknikleri yaptıran erkek ve kadınlar yaptırmadan önce tedarikte kalarak, daha sonrasında saçlarına kavuşup doğal görünümlerinden sonra memnun kaldıklarını görmekteyiz.

Her operasyonda olduğu gibi ağrıları vardır. Ancak tespitlerimizden biri de işlem sonrası aynaya baktıklarında ne kadar mutlu oldukları. Aynı zamanda sakal, kaş ve kirpik uygulamalarında memnuniyet oldukça yüksektir.

Saç ekimi tekniklerinin neler olduğunu araştırarak korkularınızdan kurtulabilir ve yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı saç ekimi tedavisi yapan saç ekim merkezleri ve hastaneler için yasal düzenleme yaptı.

Bu açıklamayı Türk Dermatoloji Derneği tarafından bizlerle paylaşılmıştır. Dilerseniz saç ekimi mevzuatını ve bilgilerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, güzel bir görünüme sahip olmak meşakkatli ve sabırlı bir yol gerektirir!

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saçlar Neden Dökülür?

Donör bölgeden alınan kökler vücuttan uzak durdukça travmaya uğrar ve bunun da etkisiyle inaktif hale gelir ve uykuya dalar. Şok dökülme olarak da adlandırılan bu durumda saç dökülmesi yaşanır.

Saç Ekiminden Sonra PRP Yaptırmak Şart mı?

Saç Ekiminden sonra PRP’nin şart olup olmadığına en iyi kararı uzmanınız verecektir. PRP tedavisinin başarılı olabilmesi için doğru zamanda uygulanması gerekir.
PRP tedavisi operasyondan 10 gün sonra sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Seans olarak uygulanır. Diğer seanslar 1-3-6 şeklindedir. aylar içinde planlanmış ve yapılmıştır.

Ekilen Saç Kaç Gün Sonra Dökülür?

Saç ekildikten sonra 15 gün içerisinde şok dökülme olarak %80’e yakını dökülür. Bir kere de değil bir aylık sürede zaman zaman dökülmeler meydana gelir ve yüzde 80 kayıp verilir. Saç kökleri bu süreçte kendini yeniler ve daha canlı bir şekilde çıkacaktır.

Saç Ekimi Ömürlük mü?

Tüm araştırmalar sonucunda cildinizi ve saç kökünüzü tanıyan saç ekimi işlemlerinden sonra saç dökülmesine rastlanmamaktadır. Tüm saç ekimi tekniklerinde saç çıkışı bir yılı geçse de, saç büyütme süreci ve seanslar tamamlandıktan sonra saç dökülmesi yaşamadan kendi saçınız gibi doğal bir görünüm ile ömür boyu kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir? Ağrılar Nasıl Azaltılır?

Saç ekiminde hafif bir ağrı hissedilir. Tabii ki bu da psikolojik acıya neden olabilir. Yani bu işlem için en önemli faktör kişinin kendisini ameliyata olumlu yönde motive etmesidir. İşlem sırasında ağrı ve ızdırabı en aza indirmek için giriş en ince iğnelerle yapılmalıdır.

Saç Ekimi Ağrılar Nasıl Azaltılır?

Anestezi uygulamasında cilde enjekte edilen ilacın vücut sıcaklığında olması ve ekim yapılacak bölgenin cilt üzerinde geniş bir alana sahip olması gerekmektedir. Bu durumlar acınızı ve ıstırabınızı hafifletecektir. İlaç etkisini 5-10 dakikada gösterir.
Saç ekimi sırasında hasta ağrı hissetmezken başka şeylerle de ilgilenebilir! Doğru bir uygulama ve anestezi hastanın ağrı ve ıstırabını en aza indirir. Bunun için en uygun uygulama ve güvenilir bir doktor yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.