Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü? 2022 (KESİN YANIT)

Saç ekimi işlemine karar verildiğinde, süreç hakkında kaygılar başlar. Sonuç nasıl olacak, Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü, şok dökülme yaşayacak mıyım, saç ekimi ömürlük mü? gibi sorular düşünülmekte ve araştırılmaktadır. Hayalinizdeki gür ve canlı saçlara kavuşmanız için saç ekimi süreci hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık!

Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü? 2022 (KESİN YANIT)

Saç ekimi işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği ve kaygılandığı birçok konu vardır. Bunlardan biride saç ekildikten sonra tekrar dökülür mü, döküldükten sonra tekrar çıkar mı, saç ekimi ömürlük mü? Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü vb. türden merak edilen tüm soruların yanıtlarını detaylandırdık.

Ekilen saçın tuttuğu nasıl anlaşılır, ekilen saçın tutmaması nedir, seyrek bölgeye saç ekimi yapılırsa var olan kökler zarar görür mü, saç ekimi sonrasında çatlaklar, saç ekimi sonrası mevcut saçlar dökülür mü, kabuklanma ve pullanma gibi merak ettiğiniz ekşi ve forum sitelerinden merakla sorduğunuz sorularınız için kaygılarınızı ve korkularınızı gidermek adına tüm saç ekimi sonrası bilgileri yazımızın içeriğinde okuduktan sonra korkularınız hafifleyecek!

Saç Ekimi Sonrasında Mevcut Saçlar Dökülür mü?

Saç ekimi yapıldıktan sonra mevcut saçlar üzerinde bir dökülme oluşabilir. Mevcut saçların dökülmesi panik yapılacak bir durum değil, her zaman bu durumla karşılaşılmaz ancak, karşılaşıldığında hastaların panik yapmaması gerekmektedir. Mevcut saçların dökülmesinin sebebi saç kanallarının açılması sırasında saçın gövde ve kökleri istenmeden de olsa zarar görmekte dökülme durumu bölgede daha çok açılma olduğu anlamına gelmektedir.

Bu gibi durumlar sürekliliğini sürdürmez, tedavi edilmeyecek bir durum değildir ve bir kaç ay sonra tamamen düzelir. Dökülme olsa bile saç kanalları normale döndükçe ve iyileşme oluştukça mevcut olan saç kendine geldiğinde tekrar çıkar ve uzar. Yeni saçlar çıkmaya başlayıncaya kadar oluşan bu durum hastaları rahatsız etmemelidir.

Unutmayın ki bu durum geçici bir dönemdir. Bu esnada panik yapmadan kliniğiniz ile görüşüp bilgi alarak ta size bu durumun normal olduğunun bilgisini alabilirsiniz.

Saç Ekildikten Sonra Tekrar Dökülür mü?

Saç ekimi işleminden yaklaşık olarak 2 veya 4 hafta boyunca dökülme meydana gelebilir. Yaşanan geçici dökülme doğal bir durumdur. Saç ekim işlemi saç kökü nakil hücreleriniz ile belirli alanda çoğaltılmaya çalışılır. Bu işlem oldukça dikkat ve özveri gerektirir. Teorik olarak zarar verdiği durumlar vardır.

Saç ekiminden sonra yan etki olabilecek durumlar şu şekildedir:

 • Mevcut saçın dökülmesi gibi şeyler olabiliyor.
 • Ama bu uygulamalarda her zaman aynı zararlar görülmez.
 • Az bir ihtimal de olsa bu durum yaşanabilir normaldir.
 • Saç ekim uygulaması yapılırken açılan kanallar sebebiyle mevcut kökleriniz zarar görebilir.
 • Ancak kalıcı hasar değildir.
 • Saç kanalları iyileşme sürecinde var olan saçlarınızın zararları da yavaş yavaş iyileşecektir.
 • Bunlar nadir de olsa görülen etkilerdir.

Saç Ekimi Şok Dökülme Nedir?

Saç ekimi operasyonlarından sonra çoğu kişi şok dökülme yaşar. Bazı kişilerde bu düşük oranda görülürken bazılarında çokça görülmektedir. Kişiden kişiye farklılık gösterir ve geçici bir dökülmedir. Başarısızlık sonucu değil, aksine yeni ve sağlıklı saçların çıkacağının bir işaretidir. Bu dökülme sadece saç değildir; Sakal, bıyık ve kaş işlemlerinde de görülmektedir. Bu dökülme olayı her işlemin sonunda görülür. Endişelenme. Bu dökülme için herhangi bir süre verilmese de işlemden 1 ile 3 ay sonra gerçekleşir. Ekim sonrası bu durum oldukça normaldir ve saçların daha güçlü olduğunu gösterir.

Ekilen Saç Kaç Defa Dökülür?

Saç ekimi sonrasında saçların bir kısmı dökülür ve bu durum gayet normaldir. Saç ekildikten sonra 15 gün içerisinde şok dökülme olarak belirtilen ekilen saçların %80’e yakın dökülür. Bir aylık bir süreçte ara ara bu dökülmeler devam eder. Dökülen saçların tekrar çıkması ise 2-3 ay arasında gerçekleşir ve istenen sonuç elde edilir.

Ekilen Saç Döküldükten Sonra Tekrar Çıkar mı?

Erkek tipi kellikte, şakaklarda ve başın arkasındaki saçlar, başka bir rahatsızlık olmadığı sürece genetik olarak dirençlidir ve ileri yaşlarda dahi sağlıklı bir şekilde uzar. Ekilen saçlar ilk dönemde şok dökülme ile dökülür ve sağlıklı bir şekilde tekrar uzar. Ekilen saçlar şok dökülme sonrası dökülse bile başka bir sağlık sorunu yoksa tekrar uzar ve uzamaya devam eder.

Ekilen Saç Kaç Günde Tutar?

Ekilen greftler ortalama 10 gün içerisinde ekildikleri bölgeye adapte olur ve tutunur. Bu 2 haftalık süre boyunca uzmanın önerdiği bakım kuralları aynen uygulanmalıdır. Kökün tutunma süresinin anatomik yapı nedeniyle kişiden kişiye değişeceğini de belirtmeliyiz. Ama genel bir ifadeyle saç kökleri ekimden sonraki on gün boyunca ekildiği yere uyum sağlar. Bu 10 günlük süreçte ilk 5 gün bakım kurallarına uymak çok önemlidir. Çünkü 10 gün boyunca saça verdiği zarar oldukça fazladır. Sert bir darbe greftlerin çıkmasına ve kanamaya neden olabilir. Bu durumda saçlar etkilenecek ve zarar görecektir.

İlk 3 ayda ekilen saçların tutunduğunu anlayabilirsiniz. Ancak saçın tutulup tutulmadığı 13 gün içerisinde kendini gösterecektir. Kök çevre doku ile bütünleşir. Bu durumda öncelikle dış etkilerden korunmak önemlidir. Bunun dışında 13-15 gün arasında kök yerine yapışacak ve saç telleri kaynama sürecine girecektir. Bu hız kişinin cilt yapısına göre azalabilir veya kısalabilir. Yani ortalama 15 gün içerisinde kök çökmesini gözlemleyebilir ve tuttuğunu anlayabilirsiniz. Saç ekiminde oturması ve çıkması en zor yer tepe bölgesidir. Panik yapmadan bu alanda sabırla bekleyin. sonuçlarınızı göreceksiniz

Ekilen Saçın Tuttuğu Nasıl Anlaşılır?

Ekilen saçların aşılanması en önemli kritik dönemdir. Bu süreç geçicidir ancak dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Dikkatli olmazsanız kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Ekilen saçların tutması aşağıdaki faktörlerle değişkenlik gösterebilir:

 • Köklerin Ne Kadar Soğukta Bekletildiği,
 • Köklerin Dışarıda ki Bekleme Süresi,
 • Hastanın Yaşı ve Deri Gençliği,
 • Ek ürün (B12, B vitamini) gibi Ürün Kullanımı saçların tutmasında etkili faktörlerdir.

Bu etkenler saçın gelişimini etkiyebilir, kişiden kişiye değişecektir. Birde saç tellerinin tutması için dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

Ekilen Saçların Tutması İçin Yapılanması Gerekenler

Ekilen saçların tutmasını kolaylaştırmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Deniz, havuz gibi yerlerden kaçınmak,
 • Şapka ve bere giymekten kaçınmak,
 • 15 günlük süreçte başa gelecek darbelere dikkat etmek ve en iyi şekilde korunmak,
 • Saçlarınızı yıkarken, tırnaklama ile değil hafif bastırarak yıkanmalı,
 • Beslenmeye özen göstermek,
 • Sigara, alkol gibi şeylerden kaçınmalı,
 • Uyku esnasında saçın üst kısmı yastığa değmemelidir,
 • Ağır işlerden uzak durmalı ve kafa basıncı oluşturacak şeylerden uzak durulmalı,
 • Heyecan verici aktivitelerden uzak durmak,
 • Mümkün olduğunca sakin tempolu ve dinlenerek bu zaman geçirilmelidir.

Saç Ekiminden Sonra İlk Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi yapıldıktan sonra 3. ayda ilk saçlar çıkmaya başlar ve saçlar kendini göstermeye başlar. 6. aya kadar saçların neredeyse %75’i çıkmış olacaktır. 1 yılı tamamladığınızda açların %95’i dışarıda olacak.

Tutmayan Saç Nasıl Anlaşılır?

Her saç ekimi işleminde başarısızlık olasılığı vardır. Saç ekimi yaptırıp yaptırmayan veya belli bir süre sonra saç dökülmesi az olan ya da hiç olmayan çok sayıda hasta olduğunu biliyoruz. Burada en önemli faktör saç ekimi yaptıracak kişinin saç yapısını analiz etmek ve ekim yapılacak cildi tanımaktır. Greftlerin alınacağı bölgenin (ense kısmının) sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olması çok önemlidir.

Saçın tutmaması sebepleri aşağıdaki gibidir:

 • İşlem sırasında greftin canlı kısmında tutulması ve ekim esnasında derinin kanal açılması iğneyi doğru yöntem ile kullanmamak,
 • Greftlerin verilen süre dışında dışarıda kalması ve canlılığını yitirmesi,
 • Yıkama esnasında darbeler veya doğru ürünleri kullanmamak,
 • İltihap kapması, bu durum saçın kökünü veya deri içerisindeki greftleri öldürmeye sebeptir. 

Ekilen saçın uygulamasının tutmaması doğru analiz yapılmaması ve gereken greftlerin sürelerinin aşımı, bakım sürecinin yanlış bir şekilde yapılması gerekmektedir. Dışarıdan alınan darbelerin hücrelere zarar vermesi etkenleridir. Sadece erkekler için değil kadınlar içinde saçın tutmadığı durumu bu yöntemler ile anlaşılmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Yaşanan Durumlar

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan bölgelerde kırmızı kabuklanmalar, beyaz kabuklanmalar, dökülme ve kepeklenme, çatlaklar ve çeşitli sorunlar görülebilmektedir. Bu işlemden sonra ekim alanlarında olası durumlar şu şekildedir:

Saç Ekimi Sonrasında Kabuklanma ve Saç Dökülme Normaldir

Bu işlem sonrasında ekim alanlarında kırmızı kabuklanmalar görülebilir. Kabukları kaldırmamak oldukça önemlidir. çünkü yeni nakil edilen saç greftleri yerinden oynatılabilir. Kabuklanma ve saç dökülmesinin nedeni nakil edilen saçın deriye işlenmesidir. Bu kabuklanmayı önlemek için günde 1 kez kafanızı yıkayarak önlemeniz mümkündür. Bir hafta içerisinde kabuklar tamamen dökülecektir. Kabuklar ile beraber saçlar da dökülür ve hasta 15 gün içinde ekim öncesi haline dönecektir.

İlerleyen zamanlarda ise 1 ay kadar bir süreyle yeni saçlar ortaya çıkmaya başlar. Hasta da değişim en çok 3. ve 4. aylarda ortaya çıkar. Sonraki dönemlerde kabuklanma ortadan kalkar ve 8 ay sonra saçların tamamı çıkmaya başlar. Kişinin saç ekimi işleminden sonra psikolojik durumu ve beslenmesi iyileşme süreci için çok önemlidir. Kabuklanma ve dökülme sonucu tedavi sürecinde oldukça normaldir. İyileşme sürecinde zamana ihtiyaç vardır. Bu nedenle sabırlı bir şekilde kabukları kaldırmadan bekleyin.

Saç Ekiminde Beyaz Kabuklanma Olacaktır

Saç ekimi sonrasında oluşan kabuklanmalardan korkmayın. Çünkü bu işlemden sonra kabuklanmalar normaldir. Saç ekimi işleminde, donör olarak belirlenen ense bölgesinden ekilecek olan greftler alınır. Saç köklerinin alınmasında mikro cihazlar kullanılır. Alınan bu kökler ekim bölgesine tek tek iğne tekniği ile nakledilir. Nakil sırasında, işlem yapılan bölgede açılan gözeneklerde kızarıklıklar ve kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu kabuklanmalar son derece normaldir panik yapmayın.

15 gün içerisinde döküleceklerdir sabırlı olun bekleyin. 15 gün içerisinde kabuklu bölgeye herhangi bir temasta bulunmamalısınız ve kızarıkları kaşımamalısınız. 15 gün içerisinde saçınızın kabuklanması ve pullanması oldukça normaldir. Eğer 15 gün içerisinde kendiliğinden dökülmez ise uzmanınıza başvurunuz. Doktorunuzun verdiği özel bakım losyonunu kullanarak kabukların yumuşamasını bekleyin. 1 saat sonrasında parmak uçlarınız ile bastırarak kabukları itin. Yaptığınız bu işlem sonrasında ekim bölgesindeki kan dolaşımınız hızlanarak kabuklanmayı önlemeyi ve iyileşme sürecine girmeyi sağlayacaktır.

Saç Ekimi Uygulamasında Pullanma (Kepeklenme) Yaşanır

Saç ekim işleminden sonra kabuklanmalar, çatlamalar ve pullanmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum sizi korkutmasın. Bunlar çok normal. Tek yapmanız önlem almak ve sabırlı olmaktır.

Saç ekimi Uygulamasında Pullanma (Kepeklenme) sorunlarının yaşanmasının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Derinin yeterince nem almaması,
 • Verilen ürünlerin cilde alerjik etkisi,
 • Kullanılan şampuanın fazla veya yetersi gelmesi,
 • Temasın bölgeye çok sık olması,
 • Kimyasal ilaç kullanımıdır.

Ekimden sonra saçlarda Pullanma olması oldukça normaldir. İyileşme sürecinde bu uygulamalara dikkat edip, doktorunuzu dinlemeniz yeterlidir. Saç bakım işlemlerinizi doğru bir şekilde uygulayın ve ilk 15 günlük süreçte dikkat etmeyi unutmayın. Bu durumla karşılaştığınızda uzmanınıza başvurmanız sizi rahatlatacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Çatlaklar

Saç ektirdikten sonra oluşan çatlaklar ekim bölgesinde minik kanallar şeklinde açılan irili ufaklı çatlaklardır. Bu operasyon cerrahi bir operasyondur. Ekim sırasında kökler açılır ve delikler oluşur, kan ve deliklerden dışarıya bir miktar kan akmaktadır. Ekim sonrası 2-4 gün arası yıkanması yasaktır.  Haliyle derideki kanlar ve kabuklar kurur ve bu durumda gerilir, saç derisinde büzüşmeler ortaya çıkacaktır. Bir müddet sonra küçük çatlaklar ortaya çıkmaktadır. Bu çatlaklar saç ekiminden yaklaşık 3 gün sonra ortaya çıkar. Özellikle ilk hafta çok fazla oluşan bu çatlaklar oldukça normaldir. Hemen hemen her hastada görülür. Bu sebeple endişeye gerek yoktur. Korktuğunuz durumlarda hekiminize sorduğunuz dada aynı yanıtları alacaksınız.

İlk yıkamadan sonra bu çatlaklar 1 gün içerisinde geçmeye başlayacaktır. Kabuklanmalar, pullanmalar artık deriden temizlenecektir ve deriniz yeni bir görünüme girmeye başlayacaktır. Artık saç çıkma işlemi başlayacaktır.

Saç Ekiminde 6. ve 7. Ay Dökülme Problemi

Saç ektirdikten sonra saçlarınız belirli bir ayda ve dönemde dökülür. Bu sizi korkutmasın. Çünkü bu normal bir durumdur. Cildiniz bu işlemi tanıdıysa ve bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadıysanız bu tamamen yaşadığınız psikolojik ve mevsimseldir. Saç yapınız artık oturmuştur. Ve dönem dönem karşılaştığınız saç dökülmesinden korkmayınız.

Stresinizi azaltın, mevsimsel geçişlerde saçın belli bir kısmı gür çıkarken bir kısmı dökülüp az çıkma etkisi yaratabilir. Buda normal bir durumdur. Bu durumlarda panik yapmayın ve doktorunuza başvurarak verdiği önerileri dinleyerek, beklemenizi öneririz.

Saç ekimi yönteminden sonra aşamalar oldukça merak edilmektedir. Özellikle ilk 3 ay, 1 yıl ve saç ekimi 2 yıl sonra nasıl olacağını saç ekimi aşamalarını 1. aydan 2. yıla kadar görselleri ile görebilirsiniz.

Şok Dökülme Aşamasında Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi yaptıran pek çok kişi ilk haftalardan sonra şok dökülme evresini yaşamaktadır. Saç dökülme aşamasında yapmanız gerekenler ve hangi konulara dikkat etmeniz gerektiğini konularını sıralarsak:

 • Şok dökülme sürecinde doktorunuzun sizler için önerdiği talimatlara uymalısınız.
 • Sizlere gösterilen şekilde saçlarınızı yıkamalısınız.
 • Önerilen şampuanları ve bakım ürünlerini kullanmalısınız.
 • Size sunulan ürünler cilt tipinize ve uygulanan işleme uyumlu ürünler olacaktır.
 • İyileşme sürecinizi hızlandıracak ve saçlarınızın daha gür ve kaliteli olmasını sağlayacaktır.
 • Bunların dışında ekilen saç şok dökülme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler;

Beslenme Alışkanlıklarınıza Dikkat Etmelisiniz!

Sadece saç ekiminde değil genel olarak sağlıklı bir yaşam sürmek için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenmek, az yağ tüketmek ve bolca su içmek bu süreç için çok önemlidir.

Sigara ve Alkol Kullanmayın

Sigara ve alkol alımından kaynaklı sağlıklı bir ortam oluşmaması nedeni ile köklerin ekim bölgesine tutunmasına engel teşkil edebilir. Bu sebeple bu ürünler mümkünse hiç kullanılmamalıdır.

Ağır Sporlardan Uzak Durun

Ekim sonrasında derinin çok fazla terleme yapmaması gerekmektedir. Aşırı terleme ve yorgunluk hissi ekilen köklere zarar verebilir. Bu sebeple sadece bu dönem için ağır spor türlerinden ve aşırı terlemeden uzak durmalısınız.

Sizin için hazırladığımız En Uygun Saç Ekimi Fiyatlarını inceleyerek karar aşamanızı hızlandırabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Hangi İlaçlar Kullanılır?

Saç ekimi işlemlerinden sonra uzmanlar, genellikle antibiyotik tedavisi, ağrı kesiciler, kortizon dozlu ilaçlar, aspirin kullanımı, mide koruyucular, okyanus suyu içeren spreyler, yıkamadan sonra kullanılan yumuşatıcı losyonlar, hassas dönem şampuanları, her döneme ait saç tabletleri, biotin kullanımı, saç spreyleri gibi ilaçlar vermektedir. Saç ekimi işleminiz gerçekleştikten sonra uzmanınız tarafından yönlendirilerek en doğru ilacı kullanabilirsiniz.

Saç ekimi sonrasında bakım kürleri ve şampuanlar şunlardır:

 • Hair Fort Sprey
 • Priorin
 • Saç Büyüme Faktörü
 • Bepantol
 • Rogain ürünleri saç bakım kürleri ve şampuanlardır.

Saç ekimi sonrasında maliyetler kullanılan ürüne göre değişecektir. Satışa sunulan serumları ve fiyatlarını inceleyebileceğiniz pek çok internet sitesi ve şubeler bulunmaktadır.

Saç Ekim Tekniği Yaptıranların Yorumlarını İnceleyebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak isteyen yada yaptıran kişilerin merakla forum ve ekşi sözlükten araştırdığı saç ekimi yorumları ise:

DHI, FUE, CHOİ, Robotik, FUT, Traşsız saç ekimi, hiperbarik saç ekimi tekniği, saç sıkılaştırma gibi tüm teknikleri yaptıran erkek ve kadınlar yaptırmadan önce tedarikte kalarak, daha sonrasında saçlarına kavuşup doğal görünümlerinden sonra memnun kaldıklarını görmekteyiz. Her operasyon gibi acıları var. Lakin işlem sonrasında aynaya baktıklarında ne kadar mutlu oldukları bulgularımız arasında. Aynı zamanda sakal, kaş ve kirpik uygulamalarında da memnuniyet oldukça fazladır.

Sizler de saç ekimi tekniklerinin neler olduğunu araştırarak korkularınızdan kurtulup yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın saç ekimi tedavisini yapan saç ekim merkezi ve hastaneler için bir mevzuat açıklaması yapmıştır. Bu açıklamayı Türk Dermatoloji Derneği tarafından bizlerle paylaşılmıştır. Dilerseniz saç ekimi mevzuatını ve bilgilerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, güzel bir görünüme sahip olmak acılı ve sabırlı bir yoldan geçer!

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saçlar Neden Dökülür?

Donör bölgeden alınan kökler, vücuttan uzak kaldıkları için travma geçirirler ve bunun etkisi ile savunmaya geçerek kendilerini etkisiz yani uykuya alırlar. Şok dökülme olarak da adlandırılan bu durumda saç kaybı yaşanmaktadır.

Saç Ekiminden Sonra PRP Yaptırmak Şart mı?

Saç Ekiminden Sonra PRP Yaptırmanın şart olup olmamasının en sağlıklı kararını uzman hekiminiz verecektir. PRP tedavisinin başarılı olabilmesi için doğru zamanda uygulanması gerekmektedir. PRP tedavisi sorunsuz ekim operasyondan 10 gün sonra yapılmaktadır. Seans olarak uygulanmaktadır. Diğer seansları ise 1-3-6. aylarda planlanmakta ve yapılmaktadır.

Ekilen Saç Kaç Gün Sonra Dökülür?

Saç ekildikten sonra 15 gün içerisinde şok dökülme olarak %80’e yakını dökülür. Bir kere de değil bir aylık sürede zaman zaman dökülmeler meydana gelir ve yüzde 80 kayıp verilir. Saç kökleri bu süreçte kendini yeniler ve daha canlı bir şekilde çıkacaktır.

Saç Ekimi Ömürlük mü?

Yapılan tüm araştırmalar sonucu derinizi ve saç kökünüzü tanıyan saç ekim işlemlerinde sonrasında saç dökülmesine rastlanmamaktadır. Tüm saç ekim tekniklerinde saçların çıkışı  yılı aşsa da saç çıkma işlemi ve seansları tamamlandıktan sonra kendi saçınız gibi doğal bir görünüm ile saç dökülmesi yaşamadan ömür boyu kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir? Ağrılar Nasıl Azaltılır?

Saç ekimlerinde hafif acılar hissedilmektedir. Tabii bu durum psikolojik olarak ağrıya sebep olabilir. Şöyle ki bu işlem için kişinin kendini operasyona olumlu yönde motive etmesi en önemli unsurdur. İşlem sırasında ağrının ve acının en az olması için, girişi en ince iğneler ile yapılmalıdır.

Saç Ekimi Ağrılar Nasıl Azaltılır?

Anestezi uygulamasında cilde enjekte edilen ilacın vücut sıcaklığında olması, ekim alanının deride geniş alana sahip olması gerekir. Bu durumlar acınızı ve ağrınızı hafife indirecektir. İlaç 5-10 dakika içerisinde etkisini gösterir. Ve saç ekimi esnasında hasta acı hissetmez, bu sırada başka şeylerle ilgilenebilir bile! Doğru bir uygulama ve anestezi hastanın acısını ve ağrısını en aza indirir. Bunun içinde en uygun uygulama ve güvenilir bir doktor yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.