Saç Ekimi Kime Yaptırmalıyım? ÖNEMLİ TAVSİYE (En İyi Klinikler ve Hekimler)

Saç ekimi kime yaptırılmalı? Saç Ekimini Kimler Yapabilir? Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri Nerede? detaylar içeriğimizde..

Saç Ekimi Kime Yaptırmalıyım? ÖNEMLİ TAVSİYE (En İyi Klinikler ve Hekimler)

Saç ekimi kime yaptırmalıyım diyen kişiler için önemli tavsiye ve yorumları detaylandırdık.

Saç Ekimi Yaptırmak İstiyorum

Saçları dökülen ve kellik sorunu yaşayan kadın ve erkek fark etmeksizin herkes saç ekimi yaptırmak istemektedir. Daha önce saç ekimi yaptıranların yorumlarını merak etmektedir. Forum sitelerinde saçların aylık olarak süreçlerini fotoğraflar ile görüntülü olarak paylaşan gerçek kişilerin deneyimlerini inceleyerek bir fikir sahibi olmak için ekim öncesinde ve sonrasında tüm ekim sürecinde neler yaşamış, ne gibi aşamalardan geçmiş, ekilen saç tekrar dökülür mü, saç ekimini kime yaptırdınız, saç ekimi fiyatlarını nelerdir araştırmalarına cevap aramaktadır. Bu konuda geniş çaplı bir araştırmaya girmeden önceden yazımızdan tüm bilgileri bulabilir kim nerede ne yaptırmış inceleyebilirsiniz.

Saç Ekimini Kimler Yapabilir?

Saç ekim operasyonlarını yalnızca; Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanları ile deri ve zührevi hastalıklar uzmanları, medikal estetik sertifikalı doktorlar yapabilir. Saç ekimi operasyonlarında doktor ve uzman doktorların sorumluluğunda hemşire ve anestezi teknisyeni ya da teknikerleri de görev alarak operasyonları gerçekleştirebilirler. Bu konuda mağdur olmamak için uzman hekimlerin kapısı çalınmalı en iyi merkezlerin araştırması yapılmalıdır.

Nerede saç ekimi yaptırmalıyım? diye merak ediyorsanız İşte Türkiye’nin en iyi saç ekimi merkezleri!

Nerede Saç Ekimi Yaptırmalıyım?

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri hakkında Saç ekimi yaptıranların memnun kaldıkları ve tavsiye ettikleri birçok merkez bulunuyor. Kişiler ekim öncesinde ve sonrasındaki yorumları dikkate alarak bir arayış içerisinde girmektedir. Tedavi uzman hekimler tarafından titizlikle yapılması gereken bir işlem olduğu için en iyi saç ekim merkezi neresi değil de en iyi tedavi yapan ekip nerededir? sorusuna yanıt aramalısınız.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri Nerede?

Ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana, Antalya vb. birçok şehirde saç ekim merkezi hizmet vermeye devam etmektedir. Saç ekimi kime yaptırmalıyım? diye düşünüyorsanız ülkemizde yerli ve yabancı yurt dışından gelen kişilere %99 başarılı operasyonlar gerçekleştiren, alanında uzman, ödül alan ve saç ekimi konusunda yıllardan beri edindikleri tecrübeler ile adından söz ettiren doktorlar ve merkezlerin adresleri şu şekildedir:

En İyi Saç Ekimi Merkezleri Fiyatları 2022 (İstanbul, Ankara, İzmir)

2022 yılında saç ekim fiyatları 7.500 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Saç ekimi tedavisini yaptıracağınız klinikten, uzman tecrübesinden, uygulanacak olan greft sayısından deri yapınıza kadar pek çok etmen saç ekim fiyatlarında değişikliğe neden olacaktır. Vermiş olduğumuz fiyat aralığı ortalama olup, en net fiyat bilgisini muayene olduktan sonra almanızı öneririz.

Saç ekimi kime yaptırmalıyım? diyenler için ülkemizde doğal görünen, sıkı saç ekimi yapan, başarı oranı yüksek saç ekimi yapan doktorlar aşağıdaki gibidir:

Doktor/ Merkez AdıAdres İletişim Bilgisi
Dr. Serkan AYGINMerkez Mh. İstiklal Sk. No:11/A Key Plaza, Şişli – İstanbul, Türkiye
Estetik InternationalOsmangazi, Cemal Nadir Caddesi No:181, Osmangazi/Bursa
Doç Dr. Serdar GökremAnkara international  Özalp, Uğur Mumcu Cd. No:6, 06700 Çankaya/Ankara
Sibel Ulusan İzmirAlsancak, Devlet Hastanesi Karsisi, Ali Çetinkaya Blv 35/5, 35220 Konak/İzmir
İsveç Klinik19 Mayıs Caddesi Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sokak Şişli Plaza Cevahir Avm Arkası No:1 D:E Blok B Şişli/İstanbul
Medical HairAli Çetinkaya Bulvarı No: 35 Kat: 3 Daire: 5 Alsancak İzmir
Flora KlinikCaddebostan Mah, Çam Fıstığı Sk. No:1 Kat:1 Kadıköy/İstanbul
NeopitalBahçelievler Merkez, Deli Hüseyin Paşa Caddesi, Şevket Dağ Sk No:2, Bahçelievler/İstanbul
Este MedicaFulya Mahallesi, Büyükdere Cd. No:74 A Blok 212 Torun Center Şişli/İstanbul
Este İstanbulAtaşehir Memorial Hospital Vedat Günyol Street No. 30 Atasehir, Istanbul
HermestAltunizade, Nuhkuyusu Caddesi No: 191 Kat:1 Daire:2 Üsküdar/İstanbul
Özel Kardelen TıpGirne, Başöğretmen Caddesi No: 31 Maltepe/İstanbul
Op. Dr. Zekeriya KulVital Fulya Plaza, Teşvikiye Mahallesi Hakkı Yeten Caddesi No:23 Şişli/İstanbul
AHD Saç Ekim MerkeziGüzeloba, 2243. Sk. No 7/3, 07230 Muratpaşa/Antalya
Muttalip KeserÇankaya Caddesi No:6 D:5 Çankaya/Ankara
Muhammet ÖzgehanÇayyolu İlko Konut Sitesi 2800. Sk. No:6 Yenimahalle/Ankara
Clinichair Saç Ekim MerkeziAdalet, Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi No:1/C Bayraklı/İzmir
Lale KeskinKüçükbakkalköy Mah, Vedat Günyel Cad. Defne sok. No:32 Göztepe/Ataşehir İstanbul
İstanbul Hair CenterEsentepe Mah. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sok. No: 27/8 Kat:2 Şişli İstanbul
Akademi Saç TerapiHarbiye, Hayret Apt. No:9 D:3, Mim Kemal Öke Caddesi Şişli
Marmed Estetik & GüzellikBarbaros, Uphill Towers – Bati, Ak Zambak Sokağı, 34746 Ataşehir/İstanbul
En İyi Saç Ekimi Merkezleri

Ankara, İstanbul İzmir’de En iyi Saç Ekim Merkezi Fiyatları aşağıdaki gibidir:

İstanbul Bağdat Caddesi Saç Ekimi

Dökülme, cansızlık gibi problem yaşayan ve yapan kadın ve erkekler için Bağdat Caddesi’nde yer alan ve en çok tercih edilen saç ekim merkezleri ve iletişime geçebilir. Saç ekimi merkezlerinin adresleri ve doktor bilgileri aşağıdaki gibidir:

Saç Ekimi Merkezleri/ DoktorlarAdres
İlhan SerdarogluSuadiye, Ali Bor, Bağdat Cd. D:Apt D:433, 34740 Kadıköy/İstanbul
Estpoint Estetik ve Saç Ekim KliniklerErenköy, Bağdat Cd. No: 343 D:3, 34730 Kadıköy/İstanbul
Clinista Saç Ekimi merkeziSuadiye, Bağdat Cd. No: 411 D:5, 34740 Kadıköy/İstanbul
Dr. Kerem BaykalFenerbahçe, Bağdat Cd. No: 201, 34730 Kadıköy/İstanbul
Bağdat Caddesi Saç Ekimi Merkezleri

Ünlülerin Saç Ekim Merkezleri Nerededir?

Her an her dakika TV ya da sosyal medyada gözümüzün önünde olan ünlüler de saç problemi yaşamaktadır. Milyonlara hitap eden ünlüler dahi pek çok kişi dökülme ve cansızlık gibi pek çok sorun yaşamaktadır. Ünlülerin saç ekimi yaptırdığı uzmanlar ve merkezler sürekli olarak araştırılmaktadır.

Futbolcu, aktör ve tüm oyuncuların tercih ettiği doktor ve merkez bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Asmed Hair Transplant kliniği: En çok tercih edilen doktor ise Koray Erdoğan’dır. Asmed Hair Transplant adres bilgisi ile Atatürk, Sedef Caddesi No:1/1, 34758 Ataşehir/İstanbul’dur. Merkezde greft başına 2 Dolar ve 5 Dolar arasında bir ücret alınmaktadır. Böylece tedavi fiyatı ortalama olarak 20.000 TL ile 50.000 TL aralığında olacaktır. Tedavi yöntemine ve seans sayısına bağlı olarak fiyatta değişiklik olabilir. Daha net fiyat için lütfen merkez ile iletişime geçiniz.
 • Arenamed kliniğinde ise ünlülerin saç ekimcisi olarak Serkan Aydın hizmet vermektedir.
 • İlhan Serdaroğlu: Greft başına 2 Euro ile 2,5 Euro arasında bir fiyatlandırma yapmaktadır.
 • Op. Dr. Zekeriya Kul: Klinik adres bilgisi Teşvikiye Mahallesi Hakkı Yeten Caddesi No:23 Vital Plaza, K:5 Fulya Şişli/İstanbul
 • Songül Alcı: Zühtüpaşa, Recep Peker Caddesi No:15, Kadıköy/İstanbul
 • Olcay Saygın: Fulya Mahallesi Ortaklar Caddesi Bahceler Sokak Somay İş Merkezi A Blok, No 3 Daire 8
 • British Esthetic: Meşrutiyet, Rumeli Caddesi No:4 K:2, Şişli/İstanbul
 • Aziz Aksöz: Merkez, Darülaceze Caddesi No:14 Şişli/İstanbul

Ersin Korkut’un tedavi serüvenini aşağıdaki videodan izleyerek saç ekimi kime yaptırmalıyım, hangi merkezi tercih etmeliyim? gibi sorularınıza biraz da olsa yön verebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Devam Ederken Saç Ekimi Yaptırılır mı?

Tedavi her yaştan kişiye cinsiyet ayırt etmeden yapılabilen bir operasyondur. Her yaşta dökülme yaşayan kişiler tedavi yaptırabilse de dökülmenin tam olarak bitmediği 35 yaş altındaki kişiler bu işlemde memnun kalmamaktadır. Çünkü henüz dökülme tam olarak tamamlanmamıştır ve ekilenler ile birlikte kendi saçlarının da döküldüğünü görmek çoğu kişinin canını fazlasıyla sıkmaktadır. Bu tür cerrahi işlemlerde yaş kaç olursa olsun eğer dökülme tamamlandıysa operasyon için start verilmelidir. Aksi durumlarda dökülme tamamlanmadan tedavi yapılırsa işlemden hiçbir şekilde memnun kalınmayacaktır.

Uygulama yaptırarak seyrekliğini gidermek amacıyla 2. kez saç ekimi yaptıranların yorumları da dikkate alınmalıdır. Dökülme sorunu devam ederken tedavi uygulaması yaptırmaktan uzak durulması başlangıç noktasına dönmemek için tavsiye edilmektedir. Özellikle erkeklerde 40 yaş ve altında ekim yaptıranlar dökülme tamamlandıktan sonra tedavi için harekete geçmelidir. Yaş faktörü tedavide önemli olduğu için özellikle de 20’li yaşlardaki kişilerin dökülme sorunu tamamlanmadan asla ekim için erken adım atmaması gereklidir.

Saç Ekimi Sonrası Mevcut Saçlar Dökülür mü?

Saç ekimi yaptıranlar ekilen saç dökülür mü, saç ekimi sonrasında mevcut saçlar dökülür mü? gerçek kişilerin yorumlarını ve tecrübelerini merak ediyor. En çok aranan konular arasında yer alan tedavi sonrası mevcut saçlar dökülür mü? sorusuna yanıt olarak yapılan yorumları ve deneyimleri sizler için derledik.

Tedavi yaptırmadan önce araştırılması gereken  konular arasında yer alan mevcut saçların dökülmesi ile çok nadiren karşılaşılmaktadır. Tedavi donör bölgede kanalların açılması sırasında deri ve köklere zarar verilse de bundan dolayı bazı bölgelerde dökülme olsa bile bir süre sonra tekrar çıkar ve uzar. Yani ekim sonrasında bazen dökülme ile karşılaşılacaktır. Bu korkulacak bir durum değildir ve yeniden çıkacağı için endişe edilmemelidir. Tedavi sonrasında saç kaybı nadiren görülebilir ancak çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Kök ekimi yapıldıktan sonra L baston şeklinde gibi dökülmeler normal mi? diye araştırma yapanlar da bulunuyor. L dökülmelerin fire olduklarını l şeklinde dökülenlerde yüzde 20 civarında fire olabileceği de bilinmesi gereken detaylar arasında yer almaktadır.

Şok dökülme olarak tabir edilen dökülme sorunu hemen hemen herkes tarafından yaşanmaktadır. Ekim sonrasında kişiye göre değişen yoğunlukta ve zaman aralığında gerçekleşen bu geçici şok dökülme sonrasında yeniden çıkacağı için endişe edilecek bir durum olmadığı ve ekilen köklerin dinlenme evresine geçtiğinden kaynaklı bu durumun ortaya çıktığını bilmelisiniz. Yeniden daha gür bir şekilde çıkacağını unutmamak gerekir. Beslenme, ağır spor, stres, sigara ve alkol gibi sağlığı etkileyecek aktivitelerden uzak durulması dökülmeyi önleyici etkisi de bir gerçektir.

Saç Ekimi Yorumları 2022 Güncel

En iyi saç ekimi hangisi, hangi klinik ve uzman daha başarılı sonuca ulaştırıyor, saç ekimi kime yaptırmalıyım? araştırması yapan ve sorunlarından kurtulmak isteyen kişiler için saç ekimi yorumları da çok etkili olmaktadır. Şunu belirtmek isteriz ki, her tedavi yöntemi her hasta için başarılı sonuç vermeyecektir. Bu sebeple yorumlar ve araştırmalarınız sonucunda kendi adınıza uygulanması gereken tekniğe karar vermeden önce, bir uzman kontrolünden geçmenizi öneririz. Muayene sonucunda hem tedavi yönteminiz hem de fiyatlandırılması net bir şekilde planlanmış olacaktır.

En iyi saç ekim tekniği hangisidir? Hemen öğrenebilir ve en iyi tekniği seçerek bulunduğunuz yerde kliniklere danışabilir ve saç ekimi işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Saç Ektirenlerin Tavsiyeleri Nelerdir? Saç Ektirenlerin Önerileri!

Saç problemi olan ve ilk kez tedavi yaptıracak olan kişilerin saç ekimi tavsiyeleri konusunda araştırmaları devam etmektedir. Bu konuda en iyi tedavi merkezi araştırmasının yanında en çok tercih edilen uzmanların araştırılması da yapılmaktadır. Sizlerin tedavi konusunda karar verebilmeniz ve bu süreci daha sağlıklı geçirmeniz için tedaviyi uygulayan kişilerin tavsiyelerini ve yorumlarını sizler için derledik.

Oldukça hassas bir işlem olduğu için öncesi ve sonrasındaki sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda daha önceden saç ekimi yaptıranların yorumları oldukça dikkate alınmaktadır. Bu yorumlardan ve tavsiyelerden yola çıkarak birçok kişi tedavi hakkında yeterli bilgiye daha kliniğe gitmeden önce sahip olarak müracaat etmektedir. Bu tavsiyelerin bir de uzman hekimler tarafından üzerinden geçilmesi ile daha da ikna olarak tedavi için nihai kararı verebilmektedir. İşlem yaptıranlar yeni görüntüleri ile daha da mutlu olduklarını ancak bu zorlu süreçte yılmadan endişelenmeden sabredildiğinde yeni görüntüleri ile daha da özgüvenli olduklarını belirtmişler.

Saç ekiminin avantajlarını ve dezavantajları konusunda yorumlardan yola çıkarak şu maddeleri hazırladık:

 • Uzun saç ekiminin son zamanlarda daha da çok tercih edildiğini düşünürsek, kişilerin günlük hayatlarına daha kısa sürede döndükleri için risk barındırmamaktadır.
 • Sigara alışkanlığı var ise tedaviden en az 1 ay önce sigaranın bırakılması gerektiği önerilmiştir.
 • Stresten uzak bir ortam yaratılmalıdır.
 • Yaz aylarında evde 1-2 hafta dışarı çıkılmaması ve güneşle temastan kaçınılması öneriliyor.
 • Saç ekimi fiyatları konusunda en ucuz merkezler asla tercih edilmemelidir.
 • Tedaviyi uygulayacak kliniğin ve uzmanın plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanlarında bilgisi önemlidir.
 • Deri ve zührevi hastalıklar uzmanları, medikal estetik sertifikalı ve bu branşlara sahip olup olmadığını teyit edilmelidir.

Tedavi uygulayanlara bir başka tavsiye ise kliniklerin vaat ettiği tek seferde 5000 greft ekiyoruz gibi reklamlarının ne anlama geldiğidir. Ekim işleminde greft sayılarına takılmamak lazım. Çünkü çoğu zaman merkezlerin ve kliniklerin pazarlama aldatmacası ve göz boyamak için bu pazarlama tekniklerini çok müşteri çekmek için kullandıkları bir stratejidir. Greft sayıları ekimden sonraki başarının sırrı değildir. Çünkü doğal ve daha önceki gür olmasının anahtarı greft sayısından geçmez.

Ekim işleminin başarısı şekle, türüne vs. gibi faktörlere göre değişir. Özellikle de ince telli zayıf bir saça sahip olanlar tedaviden büyük bir mucize beklememeleri, hayal kırıklığına uğramamaları için önemli bir noktadır.

Normal bir insanda olması gereken tel sayısı 100 bin civarında olması gereken yere tedavi yöntemi ile en fazla 4000-5000 tel ekilecektir. Aslında operasyon mevcut saçlarınızın yerini değiştirip doğal olanın 20’de biri oranında olmasını sağlamak için yapıldığında, bundan dolayı da tedaviden sonra o özlediğiniz gür ve sık saçlarınıza kavuşmayı ve eski günlerinize dönmeyi beklemeyin diyenler çoktur. Yine de yorum niteliğindeki bu yazılar sonrasında tedaviden vazgeçmeden ön analiz için kliniklere başvurarak size özel planlamada ne kadar greft kullanılacak öğrenerek kendiniz kritik yapabilirsiniz.

Bir greftte yaklaşık 2-5 kök bulunduğundan ortalama olarak greft sayısına göre fiyat çıkarılacaktır. Klinikler greft sayısına göre planlama sonrasında ücretlendirme yapılacağından kliniklerden ve uzmanlardan net fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Tedavi olacakların öncesinde doktor ve klinikler hakkında gerek sosyal medyada gerekse reklam şikayet sitelerinden firma hakkında yazılan şikayetleri okumaları ve firmanın kendi sitesindeki yorumları değil de forumlarda bulunan yorumları okumaları ve dikkate almaları tavsiye edilmektedir. Sizin de tedavi ve uzman hakkında görüşleriniz var ise en iyi saç ekim merkezi yorumları kısmında belirterek saç ekimi kime yaptırmalıyım? araştırması yapan ve saç problemi yaşayanlara ışık olabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Tavsiyeleri!

Tedavi sonrasında bakım tavsiyeleri ve doktorların önerileri şu şekildedir;

 • Doktorların önerdiği vitamin, şampuan, bakım seti 6 ay boyunca kullanılmalıdır.
 • Yapılan bakım ile tedavinin başarısı doğru orantılıdır.
 • Tedaviden sonra sinir, stres, cinsel yaşamdan, heyecanlı aktivitelerden uzak durulması gerektiği söylenmektedir.
 • Terlememenin önemi vurgulanmıştır.
 • Uygulama sonrasında %70 oranında daha iyi sonuç alabilmek için 2. bir tedavi uygulamasının da yapılacak çok daha verim alındığı bilinmektedir.
 • Tedavi öncesinde daha verimli sonuçlar elde edebilmek için, PRP gibi saç ekimine alternatif yöntemler ile destekleyici tedavi uygulaması yapılması önerilmektedir.
 • Operasyon sonrasında belirtilen sürelerde yapılan yıkama işlemlerinde hafif okşanır şekilde hareketler ile deriye masaj yapılmalıdır.
 • Yıkama için tavsiye edilen bakım ürünleri kullanılmalıdır.
 • Her doktorun tavsiyesi farklı olsa da ilk aylar için özellikle bebek şampuanları önerilmektedir.
 • Bebek şampuanının hem daha az zararlı olması hem de içerisine bemiks, evigen ve bepanthol ampülleri katılarak etkisi daha da arttırılabilmektedir.
 • Bepanthol losyon, vitamin takviyeleri ve bakım kürlerinin uygulanması gereklidir.
 • Dökülme sorununa karşı yüksek performans sağlayan Revita şampuan da önerilir.
 • Revita şampuanı çeşitli internet sitelerinde satışa sunulmaktadır. Ancak biraz pahalı bir üründür.
 • Doktorunuzun da tavsiye edeceği gibi uygulanacak olan bakım şampuanı birçok kişide olumlu sonuçlar vermektedir.
 • Yine Prozinc Plus, Solgar 5000 kullanılması da önerilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Bakım Ürünleri

Saç ekimi yapıldıktan sonra saçlara bakım yapılması önemlidir. Saçlar için kullanılabilecek ürünler ise şunlardır:

 • 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
 • 6 Ay Solgar Saw Palmetto vitamin
 • İlave 11.Ay Prozinc Plus Losyon
 • Şampuan Sürekli Prozinc Plus şampuan
 • Greft Plus 3 Aylık Bakım Seti saç bakım ürünleridir.

Bu ürünleri kullanarak, köklerinizi ve derinizi güçlendirebilir ve tedavinin etki hızını arttırabilirsiniz.
Saç ekimi kime yaptırmalıyım, süreç nasıl gelişecek, öncesi ve sonrası fark olacak mı? diye tereddüt eden kişilerin bu önerileri dikkate alarak tedavi süreçlerini uzman yardımı ile birlikte belirlemeleri gerekmektedir. Daha başarılı sonuçlar almak için tavsiyeleri dikkate alarak tedavi öncesine ve sonrasına dikkat etmelisiniz. Siz de tedavi konusunda fikir almak ve en iyi merkezde saç ekimi operasyonu yaptırmak istiyorsanız, verdiğimiz bilgileri dikkate alarak dilediğiniz merkez ve hekimden randevunuzu alabilirsiniz.

Kimler Saç Ekimi Yaptırmalı?

Saçlarında dökülme ve seyrelme görülen kişiler saç ekimi yaptırabilir.

Ne Zaman Saç Ektirmeli?

Saçlar tamamen dökülmeden önce yani seyrelme ve azalma görüldüğünde saç ekimi yapılması gerekmektedir.

Saç Ekimini Kimler Yaptıramaz?

Tedaviyi kadın ve erkek her yaştan insan yaptırabilir ancak; hamile, tansiyon hastası, şeker hastası, karaciğer hastalığı ve ya kalp hastalığı olan kişilerde ön kontroller yapılarak uygun görülürse yapılabilir. Bunun haricinde 18 yaşından büyük, dökülmesi tamamlanmış kadın ve erkek herkes, bütçesine uygun klinikte operasyonlarını yaptırabilir.

Saç Ekimi Dışında Alternatif Var Mı ?

Saç ekimi yaptırmayanlar fakat daha gür olmasını isteyenler için saç ekimine alternatif yöntemler de bulunmaktadır. Mezoterapi, PRP, kök hücre tedavisi gibi birçok alternatif seçeneğin yanında anında doğal görünüme kavuşmak isteyenler için protez ve bio lifli gibi yapay teknikler de yer almaktadır. Teknikler ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için klinikler ile iletişime geçerek muayene olabilirsiniz.
Saç ekimine alternatif yöntemler arasında yer alan PRP tedavisi ile de dökülmenizden kurtulabilirsiniz.

Saç Ekimi 2. Kez Yapılması Gerekir Mi?

Saç ekiminin seyrek olması, eksik greft uygulaması ve ekilenlerin fire vererek dökülerek seyrekleşmesi gibi nedenlerden dolayı 2. kez ekime ihtiyaç duyularak daha gür saçlar için ikinci bir operasyonun yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka ikinci ekim için üzerinden 1 yıl geçmesi beklenir ve 2. ekim fiyatı diğerine göre daha az greft ekileceği için daha uygun olacaktır. Saç ekimi kime yaptırmalıyım?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.