Saç Ekimine Alternatif Yöntemler 2022 (Son Teknoloji)

Dökülen saçlarınızın yeniden çıkması için saç ekimine alternatif birçok yöntem bulunmaktadır. Saç ekiminde yeni teknolojiler ile uygulanan ve çözüm sunan Saç Ekimine Alternatif Yöntemler ve saç ekimi ile ilgili merak edilen konuları detaylandırdık.

Saç Ekimine Alternatif Yöntemler 2022 (Son Teknoloji)

Saç ekimine alternatif yöntemler olarak son teknolojide hangi teknikler kullanılmaktadır, saç ekimine alternatif yöntemler başında gelen kök hücre tedavisi, PRP, saç mezoterapisi, saç ekimi son teknoloji 2022 yılında nasıl uygulanıyor, Bio saç ekimi, Folligraft gibi teknikleri ve fiyatlarını ortalama olarak araştırdık.

Saç Ekimi Son Teknoloji Hangisidir? 2022

Kadın ve erkeklerin en fazla önemsediği konulardan bir tanesi saçlarıdır. İsteriz ki sağlıklı, gür, canlı ve ışıl ışıl saçlarımız olsun ancak biyolojik ya da çevresel faktörlerden kaynaklı olarak dökülme ve cansızlık yaşayabiliriz. Bu durumda tedavi amaçlı saç ekimi teknikleri ve saç ekimine alternatif yöntemler bulunmaktadır. Günümüzde kalıcı, dökülmeyen saçlara sahip olmanın yolu saç ekiminden geçmektedir. Saç Ekimi Son Teknoloji ile saçlarında dökülme sorunu yaşayan ve bu soruna kalıcı bir çözüm arayanların en çok tercih ettiği yöntemlerin arasında DHI, FUE vb. teknikleri yer alıyor. Birden fazla saç ekim tekniği günümüzde artık hem erkeklerin hem de kadınların saç dökülmelerinin ve problemlerinin çözüme kavuşmasını sağlıyor. Farklı teknikler ile saç ekimi yaptıranlar kalıcı saçlarına kavuşuyor. Ancak maliyetleri göz önüne alınca saç ekim operasyonlarının pahalı olmasından dolayı alternatif yöntemlerin de neler olduğu araştırılıyor. Ayrıca dökülen saçların yeniden canlandırılması ve yeniden çıkması için farklı tedavi yöntemleri bulunuyor.

Saç ekimine alternatif yöntemler hangileridir? bakalım.

Saç Ekimine Alternatif Yöntemler Nelerdir?

Saç ekimine alternatif yöntemler şu şekildedir:

 • Mezoterapisi tedavisi
 • PRP tedavisi
 • Acell tedavisi
 • Kök hücre tedavisi
 • Folligraft
 • Biofibre
 • Saç Similasyonu alternatif yöntemlerdir.

Gerek maliyet gerekse sonuç konusunda yaşanan kararsızlık sonucu saç ekimine başka seçenekler sunan pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saçların dökülmesini durdurmak, kaybını önlemek ve dökülen kökleri geri getirmek adına birçok alternatif tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Bu yöntemler ekim tedavisi değildir. Ancak ekim tekniğine bağlı olarak geliştirilen ve sorun yaşayan kişilere uygulanan etkili ve koruyucu desteklemelerdir. Bu teknikler sayesinde günlük yaşam stresi, vitaminsizlik, kaygı bozukluğu gibi sağlık problemleri çözüme kavuşturulur.

2022 yılında ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen yöntem ekim tedavileri olsa da gerek maddi anlamda gerekse tereddütler nedeni ile greft uygulaması yaptıramayan kişiler, saç ekimine alternatif yöntemleri tercih ediyor. Listelediğimiz alternatif yöntemleri detaylandıralım.

Saç mezoterapisi nedir ve nasıl yapılır? detayları..

Saç Ekimine Alternatif Saç Mezoterapisi Tedavisi

Saç mezoterapisi tedavisi: saçların kırılması, bakımsız ve sönük görünmesi uzamasının gecikmesi vb. çeşitli sorunlar yaşayan, saç ekimi sonrasında dökülme sorunu yaşamak istemeyen ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak isteyenler ile parlak, gür, hacimli ve kalın daha hızlı uzatmak isteyenler için saç ekimine alternatif olarak tavsiye edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Saç ekildikten sonra tekrar dökülür mü? gibi araştırma yapan okurlarımız için ekim tedavisi sonrasında dökülme sorunu ile karşılaşmamaları için saç mezoterapi tedavisi de ayrıca tavsiye edilmektedir.

 • Saçın canlandırılması için ihtiyaç duyduğu vitaminlerin, keratolitiklerin, minerallerin, bazı ajanların, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin özel iğneler yardımıyla deriye enjekte edilmesi olarak tanımlayabiliriz.
 • DNA’sını tetiklemek için dışarıdan tüm vitamin ve minerallerin köke enjekte edilmesi ile daha sağlıklı ve gür çıkmasını sağlayan bir tedavi türüdür.
 • Bakım ürünleri sürüldüğünde bir birim etki yapıyorsa mezoterapi ile bu etki 8 birime kadar çıkmaktadır.
 • Dökülmesini durdurmak amacıyla tavsiye edilen ve uygulanan bir yöntemdir.
 • Termoterapi, NPG, MIC, yıkama, kür uygulaması ve fahrenheit kür uygulaması olmak üzere 5 aşamalı olarak mezoterapi işlemi uygulanmaktadır.
 • Kalıcı hale getirecek, dökülmesini ciddi oranlarda azaltacak, ömrünü uzatacak, gür ve dolgun saçlara kavuşmanızı sağlayacak bu yöntemler her klinik tarafından yapılan bir tedavi uygulamasıdır.
 • Mezoterapi tedavisinin PRP ile kombine edilerek uygulanması daha çok tavsiye edilmektedir. İkisi de 4+4 olmak üzere toplamda 8 seans olarak uygulanmaktadır.

Oldukça konforlu, ağrısız, acısız çok kısa süreli ortalama 5 dakika süren bir işlem sonucunda dökülme için alternatif bu tedavi yöntem ile dökülmesini durduracak daha canlı ve gür hale getirerek hayalinizdeki saçlara kavuşacaksınız.

Mezoterapi Saç Fiyat Ne Kadardır?

Saç mezoterapisi fiyatları 2022 yılında 2.000 TL-12.000 TL’dir. Uygulanacak olan deri yapısına ve seans sayısına göre fiyatlarda değişiklik olacaktır.

Ortalama saç mezoterapi seans fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 2 seans saç mezoterapisi fiyatı: 1.000 TL-2.000 TL
 • 4 seans saç mezoterapisi fiyatı: 2.000 TL-4.000 TL
 • 6 seans saç mezoterapisi fiyatı: 3.000 TL-6.000 TL
 • 8 seans saç mezoterapisi fiyatı: 4.000 TL-8.000 TL
 • 10 seans saç mezoterapisi fiyatı: 5.000 TL-10.000 TL
 • 12 seans saç mezoterapisi fiyatı: 6.000 TL-12.000 TL civarındadır.

İçeriğimizdeki fiyat bilgileri ortalama olup, daha net bilgileri klinik ve hastaneler ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

En iyi saç mezoterapisi yapan merkezler ve fiyatlarını araştırdık. Hemen inceleyebilirsiniz!

Saç Ekimine Alternatif PRP Tedavisi Nedir?

Saç dökülmesi, saçların kırılması, bakımsız ve sönük görünmesi gibi sorunlar yaşayanlar için saç ekimine alternatif yöntemler arasında PRP tedavisi de bulunmaktadır. ”Platelet rich plasma-Trombositten zengin plazma” olarak tanımlanan ve PRP diye telaffuz edilen bu yöntem, kişinin kendi kanı ile yenilenmesi işlemi olarak bilinir ve PRP tedavisi esnasında hastanın kendi kanı alınıp, bir aletten geçirilip kanın trombosit denilen kökleri oldukça besleyecek, gelişimini sağlayacak olan kısım ayrıştırılıp tedavi olunacak alana enjekte edilmektedir. Yeni doku üreterek saç kalitesini arttırıp, dökülmeyi önlemek amacı ile uygulanmaktadır.

PRP tedavisi yöntemiyle sayesinde aşağıdaki sorunlara çözüm getirilir:

 • Dökülmede, leke tedavisinde, cilt sorunlarında çatlaklarda, cilt gençleştirme, ağrı tedavisi gibi pek çok hastalık için tedavi yöntemi olarak uygulanmaya devam etmektedir.
 • Dökülme durumundan muzdarip kişiler için kurtarıcı olarak lanse edilen saç Mezoterapisi ile PRP tedavisi birlikte kombine edildiğinde gür, kalın, uzun ömürlü ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
 • Ekim tedavisi haricinde bu tedavi yöntemleri de dökülme problemlerine karşı en etkili yöntemler arasında yer almaktadır.
 • PRP tedavisi kişiden kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla tekrar geri verilmesi yöntemi ile uygulanır.
 • Kişinin çevresel ve genetik faktörler ile birlikte yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilmesi amaçlanır.
 • Kanın ayrıştırılması ile yapılan bu işlem kök hücre tedavisi değildir.
 • Oldukça pratik ve etkili olan bu yöntem ile gürleştirme ve yeniden çıkarma için tavsiye edilen yöntemler arasında yer alır.
 • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla mezoterapi sonrasında iğne ile verilen enjeksiyondan sonra derinin hızlıca iyileşmesi sağlanır ikili tedaviden sonra saçlar oldukça gür ve sık çıkar.

PRP Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi ile kandaki Platelet hücrelerinin sayısı artırılır ve yaraların iyileşme süreci hızlandırılır. Bu uygulama 20-30 gün aralıklarla toplamda 4 seans olacak şekilde planlanmaktadır. Etkisini daha iyi göstermesi için de tüm seansların tamamlanması yarım bırakılmaması gerekmektedir. PRP tedavisi dökülme problemi yaşayan kişiler için etkili bir yöntemdir. Saç mezoterapisi ile birlikte uygulandığında etkileri daha fazla ve kısa sürede gözlemlenecektir. Tedaviye başlamadan önce kişiye anestezi uygulaması yapılmaktadır.

Uygulama sonrasında etkisi 6 ay sonra görünmeye başlayacaktır. Tam etkisi ise 4 seans sonunda kür tamamlandıktan sonra belli olmaktadır. Tedavinin yapıldığı bölgenin büyüklüğüne, uzman deneyimine, klinik kalitesine göre fiyatlarda da değişiklik olmaktadır. Bu etmenlerin yanında hastanın öyküsü, cilt tipi ve genetik özelikleri de fiyat konusunda etkileyici olacaktır.

PRP tedavisi uygulayan en iyi doktorlar ve merkezler

PRP tedavisi uygulayan en iyi doktorlar ve merkezler aşağıdaki gibidir:

 • Medical park,
 • Ortoklinik,
 • Dr. Naci Çelik,
 • Habib Bostan,
 • Central Hospital,
 • Op. Dr. Mustafa Ercan,
 • Ataseven Klinik,
 • Ayşegül Salsat,
 • Estetiks,
 • Dr. Fulya Tezel,
 • Op. Dr. Uğur Recep Çelik, PRP tedavisi için uygun doktorlardır.

PRP Tedavisi fiyatları ne kadardır?

PRP Tedavisi fiyatları uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik göstereceği gibi ortalama olarak PRP kiti için belirtilen fiyatların 1.500 TL ile 2.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Tedavi fiyatları daha çok uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir. Daha detaylı bilgi almak için klinik sekreteri ya da uzman hekiminiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimine Alternatif Acell Tedavisi Yöntemi

Acell tedavisi saç ekimine alternatif yöntemler arasında yer alan bir diğer tedavi yoludur. Amerika’da Acell ile birlikte PRP kombine edilerek 3 yıldır da Esteworld kullanılan ve kaza yaralanma sonucu saçların kaybını ortadan kaldırıldığı düşünülen bir tedavidir. Bu yöntem ile kişinin kendi kanından alınan PRP, kanda var olan kök hücre ve büyüme faktörleri aktive edilerek doku üretimi hızlandırılması amaçlanır. Enjeksiyon ve microoneedle cihazı ile geçirilerek hasta vücuduna uygulanan bu tedavi ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Zayıf ve ince saçların ihtiyaç duyduğu ekstraselüler, matriks, vitaminler, ilaç ve PRP kombinasyonundan hücreler arası bağlantıyı sağlayan ancak çok fazla tercih edilmeyen bir uygulamadır.

Saç Ekimine Alternatif Saç Ekimi Kök Hücre Tedavisi Yöntemi

Saç ekimine alternatif çözüm sunan Kök hücre tedavisi ile saçlar oldukça gür ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Kök hücre kısaca vücuttaki tüm doku ve organları oluşturan ana hücrelerdir ve bölünerek yeni kök hücrelerin oluşturulmasına yardımcı olur. Kök hücre hasarlı dokuları tamir etme gibi yeteneklere sahip olmasından dolayı saç ekimi tedavisinde de kullanılır. Bu tedavi ile kişinin saçları kök hücre ile büyümesini artırmak amaçlanır. Tedavi sonrasında FUE yöntemi seyrinde ilerler. Saç ekimi yapıldıktan sonra hastalara uygulanan bu kök hücre tedavisi ile gür ve sağlıklı bir şekilde güçlenmesi sağlanır. Saç ekimi işlemi sonrasında ekim yapılan bölgenin de daha çabuk iyileşmesi sağlanır. Kök hücre tedavisi kısaca;

Kişinin kulaklarının arka bölümünden elde edilen deri adacıkları mikron düzeyinde partiküllere ayrıştırılarak saçların dökülmeye başladığı cilt alanlarına transfer edilmesi işlemidir. Enjekte edilen  kök hücre tedavisinin işlem süresi yaklaşık olarak 1 saat kadar sürmektedir.

Saç Ekimine Alternatif Lifli Dokulu Saçlar Biofibre Yöntemi

Saç ekimine alternatif olarak sunulan Bio saç ekimi, sentetik, yapay, suni ve bio fiber tekniği ense kökünden donör olarak alınacak olan bölgede kel alanı kapatacak kadar verimli kökleri yeteri kadar olmayanlar için kendi saç kökleri kullanılmadan yapay saç tellerinin transfer işlemidir. Diğer yöntemleri kullanamayan vatandaşlar, son teknoloji saç ekimine alternatif yöntemlerden olan bio saç ekimi sık sık tercih edilmektedir.

Bio saç ekimi uygulama adımları şu şekildedir:

 • Uzamayan ekildiği gibi kalan özel Nanoteknoloji ile imalatı yapılan endüstriyel kıl benzeri bir materyal olan bio fiber yani sentetik ekimi poliamid lifli yapay saçlar kullanılmaktadır.
 • Bio saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir, sağlık riski oluşturmaz.
 • Öncelikle testler ve kontroller yapılır. İşlem öncesinde kişiye özel test uygulanması ve uyumluluğun test edilmesi gereklidir.
 • Derinin altına cihazlar ile işlenerek, dokuya düğümlenmektedir.
 • Düğümlenen yapay kökler sabit hale getirildikten sonra uzamayan ve sabit duran saçlar haline gelmektedir.
 • Bir implanter aracılığı ile sentetik saçı, derinin yaklaşık olarak 0,3 mm altına yerleştirilmesi ile işe başlanır.
 • Bu yöntemin diğer tekniklere oranla pratik olması ve dökülme yapmaması nedeni ile tedaviyi düşünen pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Bu açıdan DHI yöntemine benzetilmektedir.
 • Oldukça acısız ve zararsız bu yöntem ile istenilen saçlara siz de anında sahip olabilirsiniz.
 • Dökülmüş ya da bölgesel azalma yaşayan 18 yaş ve altı tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir.
 • Farklı renkler mevcuttur, beyaz renk dahil olmak üzere toplam 14 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.
 • İstenilen şekilde düz, dalgalı, kıvırcık, afro formlarda yapılabilir.
 • Kaza, travma sonucu kaybolan ve yerine gelemeyen yine dökülme sonucu kaybolan saçların geri getirilmesinde erkekler kadar kadınların da rahatlıkla tercih etmesine uygun bir işlemdir.
 • Greft olarak farklı renklerde ve boyutlarda 15-30-45 cm uzunluğuna kadar yapılabilmektedir.

Bio fibre Biyo uyumluluğu kanıtlanmış bir teknik olduğundan insan vücudu için zararlı olmamakla birlikte deriye ekildiğinde diğer saç ekimleri gibi oldukça doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Biofibre Saç Ekimi Fiyatları

Bio saç ekim fiyatları ortalama olarak 4.000 TL ile 5.000 TL aralığında değişmektedir. Bu fiyatlar tedavi uygulanacak olan kliniğe ve uzmanın tecrübesine göre değişiklik gösterebileceği gibi kişinin saç ve deri yapısına bağlı olarak da ücret farklılığı oluşacaktır.

Biofibre tekniği yani implant da denilen bu yöntem ile saç ekimi 6-7 ay aralıklarla birden fazla ekim yapılarak uygulanmaktadır. Ekim sonrası da her 3 yılda bir %10 oranında tekrar ekim tazelenmesi gerekebilir. Klinikler hem ekim için 2000 adet biofibre 15, 20, 30 cm’lik siparişleri yurt dışından getirdikleri için bu yöntem oldukça pahalı ve gerek kontrolü gerek protein takviyesi gerektiğinden uzun biofibrenin kullanışı da zor olduğundan ekim öncesinde araştırma yapılması gereklidir. Kliniklerde Biofibre 2 euro+ekim ücreti olarak sabittir. Saç ekimine alternatif yöntemler arasında yer alan en etkili teknik bu yüzden diğer yöntemlere göre daha maliyetlidir. En net fiyat bilgisini klinikler ve uzmanlar ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Biofibre tedavisi uygulayan en iyi merkezler aşağıdaki gibidir:

 • Maya Estetik
 • Dr. Serkan Aygın
 • Este Hair Efes
 • Maya Hair Hospital
 • İstanbul Hair Center
 • Hair Time İstanbul

Doğal görünümlü Biofibre saç ekimi yaptıranlar doğru ve gerekli olan bakımlarını düzenli olarak yaptıklarında tedavinin 7-8 yıl boyunca kalıcılık garantisi verilmektedir. Bu süre sonunda etkisi yavaş yavaş azalmaya başladığında tekrardan aynı tedavi yöntemini uygulayabileceğiniz gibi protez saç tedavisini de düşünebilirsiniz. İmdadınıza yetişen protez saça nasıl sahip olunur? inceleyebilirsiniz.

Saç Ekimine Alternatif Protez Saçlar İle Doğal Görünüme Sahip Olun!

Saç ekimine alternatif yöntemlerden biri de protez saçlardır. Takıldığı anda doğal bir görünüm sunan uzun ömürlü yüzde 100 insan saçından el işçiliği ile üretilen takma peruk olan protez, iğnesiz, sargısız, ağrısız ekim için yapılan operasyonlarda sağlık problemi endişesi gerektirmeden kolaylıkla uygulanabilen bu çözüm birçok erkeğin ve kadının hayalindeki saça kolaylıkla ulaşabileceği ekim tedavisine alternatif çözüm sunmaya devam ediyor. Hızlı sonuç sağlayan ve dökülme alanı ne kadar büyük olursa olsun o alana kolaylıkla uygulanabilen protez saç yöntemi 2022 yılında da birçok kişinin kurtarıcısı olmaya devam ediyor. İstenilen model ve renk doğal bir görünüm ile protezler ile sağlayan birçok merkez bulunuyor. Bu merkezlerden randevu alarak siz de doğal bir görünüme anında kavuşabilirsiniz.

Protez Saç Fiyatları 2022

Protez saç.org sayfası üzerinden satışa sunulan protez fiyatları ise şu şekildedir:

 • Çapı 6 cm geçmeyen parça: 1.900 TL
 • İkinci el protez fiyatı: 1.400 TL
 • Tüm yarım kalıp ölçü: 3.500 TL
 • Kore tığlaması: 3.600 TL
 • Tam kalıp 15 cm uzunluğunu geçmeyen protez: 3.750 TL’dir.

Uzun tam kalıp olarak istenen protezler için ayrı fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

Protez saç fiyatları ortalama olarak 2.000 TL ile 5.000 TL civarındadır. Protez büyüklüğüne ve kalitesine göre fiyatlarda artış ya da azalış meydana gelebilir. Pek çok alışveriş ve güzellik merkezi üzerinden protez satışı yapılmaktadır. Bu verilerden yola çıkarak ortalama olarak protez saça fiyatları:

Hair Otel protez saç fiyatları 2022 yılı için 300 dolar ile 1.500 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Fiyat konusunda daha detaylı ve net bilgi almak için protez satışı yapan alışveriş sitelerini ya da güzellik merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Protezleri uygulama öncesi ve sonrası fotoğraflardan ve videolardan sizde ne kadar doğal bir görünüm kazandırdığını kendiniz görebilirsiniz. Protez için gerekli oval düz rulo bant, solvent, sıvı yapıştırıcı saç temizleyici, bakım ürünleri gibi malzemeleri pek çok site üzerinden uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Saç Ekimine Alternatif Folligraft Saç Tekniği Nedir?

Saç ekimine alternatif yöntemler arasında Folligraft saç tekniği bulunmaktadır. Bu teknik ile protez işlemi birbiri ile çok benzetilmektedir. Protez, hazırda bulunan saçların özel yapıştırıcılar ile sabitlenmesi ile yapılmaktadır. Fakat her protez her baş yapısına uygun olmadığı için, bazı kişilerde problem yaşanmaktadır. Folligraft yönteminde ise bu detaylar analiz edilerek, kişiye özel tasarımlar ile hiçbir uyum sorunu yaşanmadan kişinin istediği formdaki yapıya kavuşulması sağlanır.

Folligraft tedavisi öncesinde kişinin kafa ve alın yapısının ölçüsü belirlenerek protez şekline karar verilir. Yapılacak olan tasarım oluşturulur. Tasarım sürecinde uzman hekimler ile sizin kararlarınız etkili olacaktır. Tasarlanan numuneniz bazı firmalar tarafından yurt dışına gönderilmektedir. Tasarımınız gerçeğe dönüştürülür. Ardından özel solüsyonlar yardımı ile başınıza sabitlenir. Sabitleme esnasında cerrahi bir müdahale gerekmez. Folligraft yöntemi ile elde ettiğiniz saçlarınız artık sizden bir parça olacaktır ve kimse yapay bir saç olduğunu anlamayacaktır.

Saç Ekimine Alternatif Çözümler

Saç ekimine alternatif çözümler aşağıdaki gibidir:

 • Saç simülasyonu,
 • Şapka, peruk ve eşarp takmak,
 • Saça uygulanan losyonlar ve spreyler,
 • Günlük kullanılan hormon baskılayıcı haplar,
 • Lazer tedavisi saç ekimine alternatif çözümlerdir.

Saç Ekimine Alternatif Çözüm Sunan Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu, saç dövmesi veya saç gölgelendirmesi olarak da bilinen son teknoloji saç ekimine alternatif en çok tercih edilen yöntemdir. Cerrahi bir işlem olmadan farklı dövme teknikleri yapılarak saç eksikliği olan bölgelerde kısa saç görünümü elde edilmesi tekniğidir. Bundan dolayı saç dökülmesi yaşanan bölgelerde kafanızda yeni saç çıkmasını sağlanmayan bu yöntemle sadece yakından saç görüntüsü elde edilir.

Saç simülasyonu dövme tekniği olarak uygulandığından normal dövme işlemi gibi sadece bu tedavi için özel olarak üretilen çok ince uçlu iğneler sayesinde doğal ve bitkisel boyalarla kafa derisine çok kısa kesilmiş saç izlenimi verilerek, kişinin doğal saçlar ile birlikte doğal bir görünüm yaratılır.

Saç simülasyonu, “öndeki, kısmen kel kafa derisi üzerindeki bir saçı şekillendirmek”, taç ve yan bölgeleri korumak ve hatta favoriler için kullanılabilir.

Ayrıca yara izlerinin, güneş lekelerinin giderilmesinde ve ayrıca gelecekte saç ekimi sonucunda saç simülasyon sonucundan da kullanılabilir.

Uzun saçı tercih eden bayanlar saçlarını daha sıkı hale getirmek ve kafa derisinin göründüğü bölgeler için saç simülasyonu tercih edebilirler.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Seti ve Fiyatları

Saç ekimi sonuçları için işlemin daha kalıcı ve uzun süreli olması adına evde ya da klinikte bakım uygulamaları yapılması gerekmektedir. Bu bakım süreci için uzman hekiminiz size detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır. Kullanmanız gereken bakım ürünlerini sizlere bildirecektir. Araştırmalarımıza göre saç ekimi sonrasında bakım seti fiyatları aşağıdaki gibidir;

 • Greft Plus 6 Aylık Bakım Seti fiyatı ortalama olarak 4.000 TL ile 5.000 TL aralığında olacaktır.
 • Set içerisinde dökülme karşıtı şampuan, vitamin, deri onarıcı krem yer almaktadır.
 • Fiyat aralıkları alışveriş merkezlerinde ve online sitelerde değişiklik göstermektedir.

Doktorunuzun sizler için uygun gördüğü ve tedaviniz için önerdiği bakım ürünlerini ve setlerini alarak, işleminizin kalıcılığını arttırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.