Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023 En İyi Merkezler (Türkiye Geneli)

Saç Mezoterapisi uyuyan saç hücrelerini uyandırarak yeni saç oluşturan uygulama, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır, tüm saç hücrelerini sağlıklı hale getirir ve saç dökülmesini en aza indirir. Saç Mezoterapisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023 En İyi Merkezler (Türkiye Geneli)

Ankara, Antalya, Adana, Bursa, İstanbul, Batman, Çorlu, Çerkezköy, Çorum, Eskişehir, Çanakkale, Gaziantep, İzmit, İzmir, Kayseri, Konya, Ordu, Batman, Iğdır, Konya, Kocaeli vb. illerde geçerli en güncel saç mezoterapisi fiyatlarını listeledik. Bu işlemi yaptırmak isteyenler tarafından merak edilen işlem hakkında araştırılan Saç mezoterapisi nedir, saç mezoterapisi fiyatları ne kadardır, işlem nasıl uygulanır, bu işlem saç çıkarır mı, saç ektirmekten mantıklı mı, en çok tavsiye edilen ve yorumları en yüksek puana göre verilen doktor ve merkezler kimler gibi sorulara ait tüm bilgileri içeriğimizde detaylandırdık.

Saç Mezoterapisi Fiyatları Etkileyen Faktörler

Saç mezoterapisi fiyatları kişinin ihtiyacına ve klinikte sunulan seçeneklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı klinikler tedaviye giriş düzeyini belirlemek için ücretli paketler sunabilir. Diğer seçenekler arasında; Mezoterapi alma süreci, maliyet faktörleri, ilaçlar ve tedavi araçları dahil olmak üzere isteklerinize bağlı olarak. Tedavi maliyeti genellikle kliniklere bağlıdır ve aylık ek ödemeler de mevcut olabilir, bu nedenle her kliniğin fiyatlarını karşılaştırmanız ve en iyi anlaşmayı bulmanız önerilir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023 Güncel Seans Tarifesi

Saç mezoterapisi fiyatları genellikle hastanın ihtiyaçlarına ve yaşadığı şehre göre değişiklik göstermektedir. Genelde bir saç mezoterapisi için seanslara göre 1.000 TL-14.000 TL arasında bir ücret ödenmektedir. Saç mezoterapisi işlemi birden çok seansta gerçekleşebilir, bu da ile ilgili maliyetleri artıracaktır. Maliyeti belirleyen diğer faktörler arasında saç tipinin ve durumunun iyileştirilmeye çalışıldığı yer de bulunmaktadır.

Saç Mezoterapisi yüzeysel olarak yıpranmış saçlar için faydalı bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi, saç derisine mikro enjeksiyonlarla çok küçük dozlarda vitamin ve mineral verilmesini içerir. Bu dozda yapılan uygulamalar saçlı derideki besin depolarının canlanmasına ve saç tellerinin harekete geçmesine yardımcı olur. Bu saçların daha gür, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Seans başına 2 ila 12 seans saç mezoterapisi fiyat aralığı aşağıdaki gibidir:

 • 2 seans saç mezoterapisi ücreti: 1.000 TL-3.000 TL
 • 4 seans saç mezoterapisi ücreti: 2.000 TL-5.000 TL
 • 6 seans saç mezoterapisi ücreti: 3.000 TL-7.000 TL
 • 8 seans saç mezoterapisi ücreti: 4.000 TL-9.000 TL
 • 10 seans saç mezoterapisi ücreti: 5.000 TL-12.000 TL
 • 12 seans saç mezoterapisi ücreti: 6.000 TL-14.000 TL‘dir.

Mezoterapi fiyatları ile ilgili yaptığımız araştırmamızda Sağlık Bakanlığı Onaylı Kuruluşların internet ortamında fiyat belirtmediğini, saç mezoterapisi fiyatını alabilmek için kliniklerle iletişime geçilerek fiyatların alınması gerektiğini gördük. Bu nedenle tercih ettiğiniz kliniğe, doktora ve saç yapısına göre ücretlerde farklılıklar olabilir. Doktorunuzdan veya hastane sekreterinizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi İstanbul En İyi Merkezler

İstanbul’da saç mezoterapisi hizmeti veren en çok tercih edilen hekimler şu şekildedir:

 • Ataköy Uzman Doktor Ersin Aydın
 • Harbiye Mah. Uzman Doktor Ömer Fatih ŞAHİN
 • İstanbul ŞİŞLİ Doktor Ersin Çobanoğlu
 • Uzman Doktor Doğuhan TAŞÇI
 • İstanbul Özel Tıp Merkezi
 • Dermatalog Doktor Ekran DEMİR
 • Acıbadem saç mezoterapisi fiyatları için hastane ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da bulunan Özel Gazi Osmanpaşa Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden tedavi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Yapan Devlet Hastaneleri Var mı?

Evet Türkiye’de birçok devlet hastanesi saç mezoterapisi uygulamaktadır. Bu hastanelerin çoğu genellikle Dermatoloji Bölümü tarafından yürütülür ve kapsamlı bir saç mezoterapisi prosedürü sunar. Saç mezoterapisi tedavileri, standart saç şekillendirme tekniklerinden en son tıbbi araştırmalarla geliştirilen formülleri içerebilir. Devlet hastanelerinin hastalarına sunulan saç mezoterapisine yüksek kalite standartlarının yanı sıra daha uygun fiyatlara ulaşılabilmektedir.

Saç mezoterapisi ücretleri SGK tarafından karşılanmasa da saç mezoterapisi fiyatları özel kliniklere göre daha cazip olduğu için işlemler hastane koşullarında yapılmakta ve bu işlemler Sağlık Uygulama Tebliği’nde yer almakta ve bu süreç Devlet Yönetmeliği’nde yer almaktadır.

Bu işlem Kozmetoloji Polikliniği bulunan Devlet Hastanelerinde yapılmaktadır. Mezoterapi yaptıran kişilerin olası şikayetler için her zaman başvurabilmeleri de bu konuda Devlet Hastanelerini öne çıkarıyor. Ancak kamu sektöründeki bu tür uygulamalar halen sınırlıdır ve gelecekte sayılarının artması beklenmektedir.

PRP Mezoterapi Fiyatları Ne Kadardır?

Genel olarak PRP mezoterapi seans fiyatları 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişebilmektedir.

 • 6 seans PRP Mezoterapi ücreti 4.000 TL ile 8.000 TL arasındadır.
 • 8 seans PRP Mezoterapi ücreti 4 bin TL ile 8.000 TL
 • 10 seans PRP Mezoterapi ücreti ise 7.000 TL ile 12.000 TL arasındadır.

PRP mezoterapi fiyatlarında büyük farklılıklar gözlenebilmekte olup, bu fiyat kullanılan ürünlerin çeşitlerine ve markasına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Mezoterapi fiyatları, işlemi yapacak olan hekimin sergilediği tecrübe ve uzmanlığa, kullanılan ürünlerin kalitesine, mezoterapi uygulanacak bölgeyi kaplayacak alana ve de uygulama sayısına göre değişmektedir. Mezoterapi fiyatları genelde seans başına 4.000 TL ile 14.000 TL arasında değişmektedir. Prp mezoterapi ücreti saç modeline göre seans olarak hesaplandığında daha uygun fiyata gelebilmektedir. Saç problemine göre 2 ila 4 seanslık uygulamada ödenecek tutar 5 bin TL ile 10 bin TL arasında olacaktır.

Günde Kaç Saç Teli Dökülmesi Normaldir?

Günde en fazla 100 saç teli dökülmesi normaldir. Çoğu insanda günlük olarak yaklaşık 50 ila 100 arasında saç teli dökülür. Eğer günde çok fazla sayıda saç teli dökülmeye başlıyorsanız bunun bir sağlık sorunu ile alakalı olabileceğini belirtmekte fayda var. Bir doktora görünerek durumunuzu değerlendirmesi önerilir. Bu sayede kendi kendini yenilemesi durumu meydana geldiği için saçlar daha sağlıklı bir şekilde uzarlar. Dökülenler yerini yenilerine bırakırlar ve süreç bu şekilde ilerler.

Ancak dökülmeden daha az meydana geliyorsa dökülme sorunu oluşmuş ve kellik dönemi başlamış demektir. Bireyler artık çözüm arıyor. Oral, kan ve intravenöz ilaçlar kesin ve hızlı çözüm sağlamayabilir.

Gelişen teknoloji ile kökleri beslemek, dökülmeyi önlemek ve canlılık katmak için geliştirilen yöntemlerden biri de mezoterapidir. Bu yöntemle ilaç, dökülme sorunu olan bölgeye 1-4 mm’lik iğnelerle deri altına enjekte edilir. Oldukça faydalı olan bu yöntem sayesinde dökülen saçların yerinde gözle görülür bir değişiklik yapar.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi, dökülme sorunu yaşayanlar ve ekim öncesi tedavi isteyenler için alternatif bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Genel popülasyonun büyük bir bölümünde görülen erkek tipi kellik, erkeklerde ciddi bir sorundur. Kelliğin yaygın semptomları arasında saç incelmesi, alopesi ve saç kırılması bulunur.

Saç mezoterapisi uygulamasının faydaları şu şekildedir:

 • Saç mezoterapisi, kafanızdaki saç çıkışını arttırmak ve dökülmeyi geciktirmek için uygulanan bir tür saç tedavisi olarak adlandırılır.
 • Saç mezoterapisi yalnızca saç çıkışını değil, aynı zamanda saçların görünümünü de etkileyerek parlak, sağlıklı, canlı ve cildinize yakışacak saçlar verir.
 • Saç mezoterapisi aynı zamanda kılların büyümesini hızlandırarak saç hacmi ve 5cm kadar saç uzunluğuna kadar büyüme potansiyelini arttırır.
 • Ayrıca, saç mezoterapisi ile daha derin deri katmanlarına ulaşılarak canlı, parlak ve dolgun görünen saçlar elde edilir.
 • Saç mezoterapisi, saç folikülünü yeniden canlandırarak saç dökülmesini önlemek ve saçınızdaki saç kaybını gidermek için de kullanılabilir.
 • Saç mezoterapisi, saçınızın görünümünü ve sağlığını arttırmak için ideal bir seçenektir ve bunu yalnızca bir kaç seansta tamamlayabilirsiniz.
 • Saç mezoterapisi, saçların güçlenmesine, daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.
 • Saç derisi ve foliküler alanının daha iyi beslenmesini sağlar.
 • Genel olarak kafa derisinin kanlanmasını teşvik ederek saç hücrelerinin daha iyi çalışmasını ve saçlarda daha fazla canlılık sağlar.
 • Saç mezoterapisi, saç kaybını önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olabilir.
 • Saç derisindeki tamir işlemlerini teşvik eder.
 • Saç mezoterapisi, kafa derisinin yeni hücrelerini harekete geçirmesine yardımcı olur.
 • İyileşme sürecini hızlandırır ve saçları daha güçlü yapar.
 • Saç mezoterapisi, kafa derisi iltihabı veya enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur.
 • Saç dökülmesini veya incelmesini önler ve saçların daha hızlı büyümesini sağlar.
 • Saç mezoterapisi, tüm saç türleri için üstün bir tedavi seçeneğidir.

PRP saç mezoterapisi yaptıranlar işlem öncesi tedirginlik yaşasalar da tedavi sonrasında gözle görülür değişiklikleri fark ettiklerinde bu tedirginlikleri son bulur. Genel amaç hızlı etki, minimum seans ve minimum ilaç dozudur.

Saç Ekimi ve Mezoterapinin Farkı Nedir?

Saç ekimi kalıcı bir çözüm sağlar ve saçın doğal görünümünü geri kazandırmak için medikal cerrahi bir teknik olan folikül nakli esasına göre uygulanır. Saç ekiminde doktor, hastanın istediği yerden birkaç saç kökü alır ve saç eksikliğinden kaynaklanan açık alanı doldurmak için alınan alanlara yerleştirir.

Mezoterapi kısa süreli saç dönüşümleri için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, lokal anestezi ile birlikte deriye yapılan enjeksiyonlarla saç dökülmesini azaltmak veya saç büyümesini artırmak için kullanılan bir tekniktir. Mezoterapi kesinlikle kanama ve tahribat yapmaz ve diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha kolay ve hızlı sonuç verir. Ancak mezoterapinin sonuçları kalıcı olamayabileceğinden periyodik bakım ve uygulamalar gerekebilir.

Saç mezoterapisi yönteminin ekim işlemlerinden farkı, cansız ve zayıf saç tellerini eski haline getirmenin yanı sıra geçici dökülme problemlerini de tedavi etmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemi olmasıdır. Dökülmeler için ekim, köklerden alınan tellerin eklenerek tedavi sağlandığı, farklı işlem aşamaları olan bir tedavi yöntemidir.

Basit ve geçici saç dökülmelerinde mezoterapi yöntemi saç ekimine göre daha etkilidir ve herhangi bir operasyon uygulanmaz. Buradaki amaç saç dökülmesini önlemek ve var olan saçları güçlendirmektir. Bu işlemler için analiz sonucu belirlenen karışım cilt altına enjekte edilerek kan dolaşımı hızlandırılır ve hücre yenileyici etki oluşturulur.

Ancak saç ekimi tedavisinde doğrudan deriye bir kök eklenir. Yani dışarıdan bir ekleme yapılır. Tedavi, deriye ilaç enjekte edilerek tellerin güçlendirilmesi ve dökülmenin durdurulması işlemidir. Bu farkı iyi ayırt etmemiz gerekiyor.

Evde Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm olarak evde de mezoterapi yapabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle ihtiyacınız olan ekipmanları hazırlamanız gerekecektir.

Evde saç mezoterapisi yapmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Dermaroller satın alınız. (Çelik iğne ile kaplı saplı silindire benzer bir alet.)
 • A ve E vitaminleri ile dulavratotu yağı kompleksi kullanabilirsiniz.
 • İlk olarak rollerın strerilize edilmesi ve güzelce temizlenmesi gerekmektedir.
 • Bunun için doğal dezenfektanları tercih edebilirsiniz.
 • Roller hazır olduğunda ellerinizi de temizleyin.
 • Gelelim mezoterapi işlemine!
 • Saçlarınızı yıkayın ve ardından kurulayın.
 • Saç derisine alkol ya da klorheksidin tarzından dezenfektanlar uygulayın.
 • Köklerinize süreceğiniz yağ karışımını roller aleti ile uygulayın.
 • Üst akış bölgesinden biraz daha yukarı taşımak için cihazınızı her sırada bir kez kaydırın.
 • Birkaç seanstan sonra, rolleri farklı yönlerde, birden fazla tek bir yerde de uygulayacaksınız.

PRP Saç Mezoterapisi Yaptıranlar Yorumlar

PRP Saç Mezoterapisi yaptıranlar, Mezoterapi ve PRP’nin denedikleri en etkili yöntemler olduğunu, saç köklerinin canlandığını ve kısa sürede hacimli saçlara sahip olduklarını söylüyorlar. İşlem öncesi hassas bir cilde sahipseniz yatıştırıcı amaçlı farklı yan ürünler de kullanabilirsiniz. Daha kesin sonuçlar için uzman desteği almanızı öneririz.

PRP Saç Mezoterapisi Hakkında Merak Edilenler

PRP saç mezoterapisi cerrahi bir işlem değildir. Saç diplerini gençleştirmek için uygulanan medikal bir işlemdir. PRP Saç Mezoterapisi, saç kaybı tedavisinde kullanılan bir tür plazma uygulamalarıdır. PRP Saç Mezoterapisi bitkisel çözelti veya kimyasal bileşenlerin kullanılmadan yalnızca vücuttan alınan kendi kanınızın içerisindeki plasma proteinlerini kullanır. Uygulama, hastanın kolundan bir damar ya da el kısmından alınan birkaç mililitre kan alınarak gerçekleştirilir. PRP mezoterapisi sonrasında saçlar doğal olarak daha sağlıklı görünecektir ve kaybının önüne geçilecektir. Tedavi, her 3-4 ay aralıklarla tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

Doğal olmayan etkilerden kaçınmak için uygulanacak olan kan, steril koşullarda açık havadan mümkün olduğunca uzakta tutulmalıdır. Hasta için tedavi sonrası gözlenmesi gereken ek etkiler, kanama, şişme veya kızarıklık gibi semptomlar olabilir.
Her durumda, sağlık ve güvenliğiniz açısından, yetkili bir sağlık profesyonelinden tavsiye alınması gerekir.

Mezoterapinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Mezoterapinin etkileri 12 ay ile 18 ay arasında sürmektedir.

Mezoterapiden Kaç Saat Sonra Saç Yıkanır?

İşlem sonrası 24 saat saçların yıkanmaması önerilir. Mezoterapi uygulamasından 24 saat sonra saç yıkanabilir. Daha önce saç yıkamayın ve bu sürenin tamamlanmasını bekleyin. Mezoterapi uygulamasının tüm etkilerinin tam olarak gözlenmesi için 48 saat beklemelisiniz. Tedavinin daha etkili olabilmesi için öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Düşünmenizi tavsiye ederiz.

Saç Mezoterapisi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç Mezoterapisi fiyatları yaşa, metabolizmaya, farklı uygulama alanlarına, farklı seans sayısına, tedavi süresine, tedavinin yapılacağı il, ilçe, doktor, hastane ve kliniğe göre değişiklik gösterecektir. Saç mezoterapisi fiyatları, hangi işlemlerin yapılacağı ve ne kadar çok etkinliğe ihtiyaç duyulacağına göre belirlenir. Mezoterapideki işlemlerde özel bir ücretlendirme sistemi vardır ve bu sistem, ilgili işlemlerin uygulanacağı alana, ortalama tedavi süresine ve kullanılan materyallere dayanmaktadır. Ayrıca, tedavinin dozu, kullanılması planlanan cihazların modeli ve kalitesi de dikkate alınarak saç mezoterapisi fiyatları belirlenir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.