Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022 En İyi Merkezler (Türkiye Geneli)

Uyuyan saç hücrelerini uyandırarak yeni saç oluşumu sağlayan, saç derisindeki kan dolaşımı hızlandırarak tüm saç hücrelerini sağlıklı bir hale getiren ve saç dökülmesini de en az seviyeye indiren uygulama Saç mezoterapisi hakkında merak edilenler ve fiyatlarını araştırdık Sizde saçlarınızı yeniden canlandırmak ve hacimli formuna kavuşturmak istiyorsanız uygulama öncesinde fiyatlara göz atarak tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022 En İyi Merkezler (Türkiye Geneli)
11 Ağustos 2022 09:00

Ankara, Antalya, Adana, Bursa, İstanbul, Batman, Çorlu, Çerkezköy, Çorum, Eskişehir, Ordu, Çanakkale, Gaziantep, İzmit, İzmir, Kayseri, Konya, Kocaeli, Ordu, Batman, Iğdır, Konya, Kocaeli illerinde geçerli en güncel saç mezoterapisi fiyatlarını listeledik. İşlem hakkında merak edilen Saç mezoterapisi nedir, işlem nasıl uygulanır, saç çıkarır mı, ektirmekten mantıklı mı, en çok tavsiye edilen ve yorumları en yüksek puana göre verilen doktor ve merkezler kimler gibi soruları, saç mezoterapisi fiyatları tüm bilgiler bu sayfada.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022’de Ne Kadar Oldu?

Mezoterapi seans fiyatları 2 ila 12 seanslık ücretleri de bin liradan başlar 14.000 TL’ye kadar çıkar. 2 seans saç mezoterapi ücreti 1.000 TL – 3.000 TL arasında değişirken, 4 seanslık bir uygulama 2.000 TL – 5.000 TL arasında değişir. 6 seanslık tedavinin 3.000 TL – 7.000 TL arası, 8 seanslık tedavinin 4.000 TL – 9.000 TL arası ve 10 seanslık tedavinin 5.000 TL – 12.000 TL arası değiştiği söylenebilir. 2022 yılında Saç mezoterapisi fiyatları seanslara göre en az 1.000 TL, en yüksek 14.000 TL’dir.

Seans başına Saç mezoterapisi seans fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 2 seans saç mezoterapisi ücreti: 1.000 TL-3.000 TL
 • 4 seans saç mezoterapisi ücreti: 2.000 TL-5.000 TL
 • 6 seans saç mezoterapisi ücreti: 3.000 TL-7.000 TL
 • 8 seans saç mezoterapisi ücreti: 4.000 TL-9.000 TL
 • 10 seans saç mezoterapisi ücreti: 5.000 TL-12.000 TL
 • 12 seans saç mezoterapisi ücreti: 6.000 TL-14.000 TL‘dir.

Mezoterapi fiyatları için yaptığımız araştırmalarda, Sağlık Bakanlığı Onaylı Kuruluşların internet ortamında fiyat belirtmediklerini, saç mezoterapisi fiyatının alınabilmesi için kuruluşlarla irtibata geçilip fiyat alınması gerektiğini gördük. Bundan dolayı tercih edeceğiniz kliniğe, doktora ve saç yapınıza göre ücretlerde farklılıklar meydana gelebilir. Daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan ya da hastane sekreterinden alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi İstanbul En İyi Merkezler

İstanbul’da saç mezoterapisi hizmeti veren ve en çok tercih edilen hekimler aşağıdaki gibidir:

 • Ataköy Uzman Doktor Ersin Aydın
 • Harbiye Mah. Uzman Doktor Ömer Fatih ŞAHİN
 • İstanbul ŞİŞLİ Doktor Ersin Çobanoğlu
 • Uzman Doktor Doğuhan TAŞÇI
 • İstanbul Özel Tıp Merkezi
 • Dermatalog Doktor Ekran DEMİR
 • Acıbadem saç mezoterapisi fiyatları için hastane ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da Özel Gazi Osmanpaşa Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden tedavi için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Yapan Devlet Hastaneleri Var mı?

Saç mezoterapisi ücretleri SGK tarafından karşılanmamakla birlikte saç mezoterapisi fiyatları özel kliniklere göre daha cazip olduğu için işlemler hastane şartlarında gerçekleştirilmekte ve bu işlemler Sağlık Uygulamaları Tebliği’nde yer almakta olup, bu işlem Devlet Hastanelerinde ve Sağlık Uygulamaları Tebliğinde yer almaktadır. Kozmetoloji Polikliniği bulunan Devlet Hastanelerinde bu işlem yapılmaktadır. Mezoterapi yaptıranların olası şikayet durumlarında her zaman başvurabilecekleri bir merci olması da Devlet Hastanelerini bu konuda öne çıkarmaktadır. Ancak bu tür uygulamalar kamuda halen sınırlı sayıda bulunmakta ve gelecekte sayılarının artması beklenmektedir.

Günde Kaç Saç Teli Dökülmesi Normaldir?

Sağlıklı saçlara sahip kişilerde görülen günlük 100 tel dökülmesi doğal ve normal bir durumdur. Bu sayede kendi kendini yenilemesi durumu meydana geldiği için saçlar daha sağlıklı bir şekilde uzarlar. Dökülenler yerini yenilerine bırakırlar ve süreç bu şekilde ilerler. Ancak dökülenlerden daha az çıkması durumu meydana geliyorsa dökülme problemi ortaya çıkmış ve kellik süresi başlamış demektir. Bireyler artık çözüm aramaya başlamaktadırlar. Ağız, kan ve damar yoluyla alınan ilaçların tamamı kesin ve hızlı çözüm veremeyebilir.

Gelişen teknoloji ile birlikte kökleri beslemek, dökülmeyi önlemek ve canlılık katmak için geliştirilen yöntemlerin başında mezoterapi yöntemi gelmektedir. Söz konusu yöntem ile dökülme problemi olan bölgede, derinin 1-4 mm altına iğneler yoluyla girilerek ilaç enjekte edilir. Oldukça faydalı olan bu yöntem sayesinde dökülen saçların yerine gözle görülür derece değişim yaşatır.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi, dökülme problemi olanlar ve ekim öncesi tedavi arayanlar için alternatif bir tedavi yöntemi olmuştur. Genel nüfusun çoğunluğunda görülen “Erkek tipi kellik” erkeklerde ciddi bir sorundur. Kelliğin ortak belirtileri olarak saç incelmesi, saç kıran, parçalı saç gibi emarelerde bulunmaktadır.

Saç mezoterapi uygulamasının faydaları şunlardır:

 • Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırır.
 • Dökülme meydana gelenlerde, geç uzadığından şikayette bulunanlara, cansız, parlaklığını yitirmiş ve hacim kaybı olan kişilere uygulanmaktadır.
 • Köklerin çoğalmasını ve büyümesini arttırır.
 • Derideki nem dengesini dengeler.
 • Saç tellerinin ihtiyaç duyduğu besinleri karşılar.
 • Özellikle kadınlarda doğumdan sonra yaşanan dökülmelerde etkilidir.
 • Erkeklerde ise dökülme sorununu tamamen ortadan kaldırır.
 • Kel olma riskini azaltır.
 • Daha canlı ve gür görünmesini sağlar.
 • İşlevini yapmayan kökleri uyarılarak derinin üst kısmında gözle görülür teller oluşur.
 • Uygulamadaki amaç, derinin ihtiyaç duyduğu maddeleri köklerine enjekte ederek, saçların beslenmesini sağlamak ve kan damarlarının fonksiyonlarını arttırmaktır.
 • Kişi ne kadar gençse o kadar başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Tedavinin sonucunda ise dökülme belirgin olarak azalır, ömrü uzar, daha parlak ve hacimli bir görünüm oluşur.
 • Renk korunur ve beyazlaması geciktirilir.
 • Saç ekimine göre daha doğal bir görünüm elde edilir.

PRP saç mezoterapisi yaptıranlar işlem öncesinde tedirginlik yaşasalar da tedavi sonrasında gözle görülür derecedeki değişimleri fark ettiklerinde bu tedirginlikleri son bulmaktadır. Genel amaç hızlı etki, minimum seans ve minimum ilaç dozudur.

Saç Ekimi ve Mezoterapinin Farkı Nedir?

Saç mezoterapisi yönteminin ekim işlemlerinden farkı, tahmin edildiği gibi geçici dökülme sorunlarının tedavi edilmesi, aynı zamanda cansız ve güçsüz tellerin toparlanmasını amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Dökülenler için ekim işlemi ise köklerden alınan tellerin eklenmesi ile tedavi sağlanan, farklı operasyonel safhaları olan tedavi yöntemidir. Saç ekimi ile karşılaştırma yaptığımızda, mezoterapi yöntemi basit ve geçici dökülmelerde daha fazla etki gösteren ve operasyon uygulaması olmamasıdır.  Burada amaç dökülmelerin önüne geçilmesi ve mevcut saçları güçlendirmedir. Bu işlemler için derinin altına kan dolaşımını hızlandırıcı ve hücre yenileyici etki yaratmak olup, analizlerle kararlaştırılan karışım enjekte edilir. Oysa saç ekim tedavisinde deriye direkt kök eklenir. Yani dışarıdan bir ekleme işlemi yapılır. Tedavi derinin içine ilaç verilerek tellerin güçlenmesi ve dökülmelerin durması işlemidir. Bu farklılığı iyi ayırt etmemiz gerekmektedir.

Evde Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm olarak mezoterapi uygulamasını evde kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle ihtiyacınız olan ekipmanları hazırlamanız gerekecektir.

Evde saç mezoterapisi yapmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Dermaroller satın alınız. (Çelik iğne ile kaplı saplı silindire benzer bir alet.)
 • A ve E vitaminleri ile dulavratotu yağı kompleksi kullanabilirsiniz.
 • İlk olarak rollerın strerilize edilmesi ve güzelce temizlenmesi gerekmektedir.
 • Bunun için doğal dezenfektanları tercih edebilirsiniz.
 • Roller hazır olduğunda ellerinizi de temizleyin.
 • Gelelim mezoterapi işlemine!
 • Saçlarınızı yıkayın ve ardından kurulayın.
 • Saç derisine alkol ya da klorheksidin tarzından dezenfektanlar uygulayın.
 • Köklerinize süreceğiniz yağ karışımını roller aleti ile uygulayın.
 • Üst akış bölgesinden biraz daha yukarı taşımak için cihazınızı her sırada bir kez kaydırın.
 • Birkaç seanstan sonra rollerı tek bir yerde birden fazla olacak şekilde farklı yönlere de uygulayacaksınız.

PRP Saç Mezoterapisi Yaptıranlar Yorumlar

PRP Saç Mezoterapisi Yaptıranlar Denedikleri en etkili yöntemin başında Mezoterapi ve PRP olduğunu ve saç foliküllerinin canlanarak hacimli saçlara kısa süre içinde kavuştuklarını belirtmektedir. İşlem öncesinde Hassas bir cildiniz var ise, yatıştırıcı amaçlı farklı yan ürünler de kullanabilirsiniz. Daha kesin sonuçlar almak için uzman desteği almanızı öneririz.

PRP Saç Mezoterapisi Hakkında Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç Mezoterapisi: Amerika Sağlık Örgütü (FDA) onaylı, etkili sonuçlar veren, ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine orta bölümden minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yöntemiyle, saç kökünün gerek duyduğu mineraller, oligelementler, vitaminler ve düzenleyiciler dokuya verilerek lokal olarak uygulanan herhangi bir cinsiyet veya yaş ayrımı olmaksızın herkese yapılabilen bir uygulamadır.

PRP Saç Mezoterapisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

PRP saç mezoterapisi cerrahi, bir işlem değildir. Saçların diplerini günlendirmesi için uygulanan medikal bir işlemdir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç Mezoterapisi fiyatları yaşa, metabolizmaya, uygulama alanlarının farklı olmasına, farklı seans sayılarına, tedavi sürelerine, tedavinin yapılacağı il, ilçe, doktor, hastane ve kliniklere bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Saç Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Seans uygulama aralıkları, kişilere göre değişiklik göstermektedir. Tam tedavi, tam kür için hastalığa ve uygulama bölgesine ve diğer etkenlere göre 2-12 seans olarak da yapılmaktadır. Kalıcı etki için her yıl hatırlatma dozlarının tekrarlanması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç Mezoterapi Ne Kadar Kalıcı?

İşlem uygulandıktan ortalama 5 hafta sonra dökülmeler gözle görülür derecede azalmaktadır. Son seanslara doğru ise saç tellerinde artış, canlılık, kalınlık, parlaklık görülmektedir. Yeni teller ise yaklaşık olarak 6 ay içerisinde çıkmaktadır.

Mezoterapiden Kaç Saat Sonra Saç Yıkanır?

İşlem uygulandıktan sonra 24 saat boyunca saçların yıkanmaması önerilir. Tedavinin daha etkili olabilmesi için, öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar doktorunuz tarafından size bildirilecektir. Dikkate almanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.