Saç Mezoterapisi Fiyatları 2021 En İyi Merkezler (Türkiye Geneli)

Beslenme alışkanlıklarından, çevresel faktörlerden ya da herhangi bir sebepten kaynaklı saç dökülmesi, cansızlık, kopma ve beyazlama gibi pek çok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunlara en kısa sürede kesin sonuç verecek tedavi ise saç mezoterapisi olacaktır. Peki mezoterapi nasıl uygulanır, kimler yaptırabilir, maliyeti nedir? Saçlarınızı yeniden canlandırmak ve hacimli formuna kavuşturmak için işte güncel saç mezoterapi fiyatları ve Türkiye geneli en iyi merkezler!

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2021 En İyi Merkezler (Türkiye Geneli)

Saç mezoterapisinde merak edilen mezoterapi saç çıkarır mı, ektirmekten mantıklı mı, en çok tavsiye edilen ve yorumları en yüksek puana göre verilen doktor ve merkezler kimler gibi soruları, saç mezoterapisi fiyatları konusunu detaylandırdık. Saç mezoterapisi nedir, işlem nasıl uygulanır, en güncel saç mezoterapisi fiyatlarını öğrenerek siz de sağlıklı saçlarınıza kavuşabilirsiniz!

Son zamanlarda stres, hastalık vb. sebeplerden dolayı kadın erkek birçok bireyin başlıca sorunlarının başında gelen, saçların hızlı bir biçimde seyreldiğini fark edenlerin bu yöntemle saçlarını besleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olabilme isteğiyle yaptırılmaktadır. Gelişen tıp bilimi ve teknolojileri ile birlikte, eskiden ilkel yöntemlerle yapılan saç tedavileri, günümüzde artık en modern teknik ve yöntemlerle, saçların ihtiyaç duyduğu şeyin ne olduğu çeşitli tetkiklerle belirleyebiliyor ve elde edilen neticeye uygun tedavi yöntemi uygulanıyor. Ancak etkili olmasının yanında bu işin bir de maliyet kısmı vardır. Saç mezoterapi fiyatları ne kadar? inceleyelim.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2021

Saç mezoterapisi fiyatları 2021 yılında 2.000 TL- 12.000 TL’dir. Mezoterapi seans fiyatları 2 ila 12 seanslık ücretleri de bin liradan başlar 12 bin liraya kadar çıkar.

Seans başına Saç mezoterapisi seans fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 2 seans saç mezoterapisi ücreti: 1.000 TL-2.000 TL
 • 4 seans saç mezoterapisi ücreti: 2.000 TL-4.000 TL
 • 6 seans saç mezoterapisi ücreti: 3.000 TL-6.000 TL
 • 8 seans saç mezoterapisi ücreti: 4.000 TL-8.000 TL
 • 10 seans saç mezoterapisi ücreti: 5.000 TL-10.000 TL
 • 12 seans saç mezoterapisi ücreti: 6.000 TL-12.000 TL

Tercih edeceğiniz kliniğe, doktora ve saç yapınıza göre ücretlerde farklılıklar meydana gelebilir. Daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan ya da hastane sekreterinden alabilirsiniz.

Mezoterapi fiyatları için yaptığımız araştırmalarda; Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşların internet ortamında fiyat belirtmediklerini, saç mezoterapisi fiyatının alınabilmesi için kuruluşlarla irtibata geçilip fiyat alınması gerektiğini gördük.

Saç Mezoterapisi İstanbul En İyi Merkezler

İstanbul’da saç mezoterapisi hizmeti veren ve en çok tercih edilen hekimler şunlardır:

 • Ataköy Uzman Doktor Ersin Aydın
 • Harbiye Mah. Uzman Doktor Ömer Fatih ŞAHİN
 • İstanbul ŞİŞLİ Doktor Ersin Çobanoğlu
 • Uzman Doktor Doğuhan TAŞÇI
 • İstanbul Özel Tıp Merkezi
 • Dermatalog Doktor Ekran DEMİR

İstanbul’da Özel Gazi Osmanpaşa Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden tedavi için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Yapan Devlet Hastaneleri Var Mı?

Saç mezoterapisi ücretlerinin SGK tarafından karşılanmadığını, ancak saç mezoterapisi fiyatlarının özel kliniklere göre fiyatlarının daha cazip olması ve yapılan işlemlerin hastane koşullarında yapılıyor olması nedeniyle ve kamuda da bu tür işlemlerin Sağlıkta Uygulama Tebliğini’de girmesi nedeniyle, bünyesinde Kozmetoloji Polikliniği bulunan Devlet Hastanelerinde bu işlem yapılmaktadır. Mezoterapi yaptıranların olası şikayet durumlarında her zaman başvurabilecekleri bir merci olması da Devlet Hastanelerini bu konuda öne çıkarmaktadır. Ancak bu tür uygulamalar kamuda halen sınırlı sayıda bulunmakta ve gelecekte sayılarının artması beklenmektedir.

Günde Kaç Saç Teli Dökülmesi Normaldir?

Sağlıklı saçlara sahip kişilerde görülen günlük 100 tel dökülmesi doğal bir durumdur. Bu sayede kendi kendini yenilemesi durumu meydana geldiği için saçlar daha sağlıklı bir şekilde uzarlar. Dökülenler yerini yenilerine bırakırlar ve süreç bu şekilde ilerler. Ancak dökülenlerden daha az çıkması durumu meydana geliyorsa dökülme problemi ortaya çıkmış ve kellik süresi başlamış demektir. Bireyler artık çözüm aramaya başlamaktadırlar. Ağız, kan ve damar yoluyla alınan ilaçların tamamı kesin ve hızlı çözüm veremeyebilir.

Gelişen teknoloji ile birlikte kökleri beslemek, dökülmeyi önlemek ve canlılık katmak için geliştirilen yöntemlerin başında mezoterapi yöntemi gelmektedir. Söz konusu yöntem ile dökülme problemi olan bölgede, derinin 1-4 mm altına iğneler yoluyla girilerek ilaç enjekte edilir. Oldukça faydalı olan bu yöntem sayesinde dökülen saçların yerine gözle görülür derece değişim yaşatır.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi, dökülme problemi olanlar ve ekim öncesi tedavi arayanlar için alternatif bir tedavi yöntemi olmuştur. Genel nüfusun çoğunluğunda görülen “Erkek tipi kellik” erkeklerde ciddi bir sorundur. Kelliğin ortak belirtileri olarak saç incelmesi , saç kıran, parçalı saç gibi emarelerde bulunmaktadır.

Saç mezoterapi uygulamasının faydaları şunlardır:

 • Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırır.
 • Dökülme meydana gelenlerde, geç uzadığından şikayette bulunanlara, cansız, parlaklığını yitirmiş ve hacim kaybı olan kişilere uygulanmaktadır.
 • Köklerin çoğalmasını ve büyümesini arttırır.
 • Derideki nem dengesini dengeler.
 • Saç tellerinin ihtiyaç duyduğu besinleri karşılar.
 • Özellikle kadınlarda doğumdan sonra yaşanan dökülmelerde etkilidir.
 • Erkeklerde ise dökülme sorununu tamamen ortadan kaldırır.
 • Kel olma riskini azaltır.
 • Daha canlı ve gür görünmesini sağlar.
 • İşlevini yapmayan kökleri uyarılarak derinin üst kısmında gözle görülür teller oluşur.
 • Uygulamadaki amaç, derinin ihtiyaç duyduğu maddeleri köklerine enjekte ederek, saçların beslenmesini sağlamak ve kan damarlarının fonksiyonlarını arttırmaktır.
 • Kişi ne kadar gençse o kadar başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Tedavinin sonucunda ise dökülme belirgin olarak azalır, ömrü uzar, daha parlak ve hacimli bir görünüm oluşur.
 • Renk korunur ve beyazlaması geciktirilir.
 • Saç ekimine göre daha doğal bir görünüm elde edilir.

PRP saç mezoterapisi yaptıranlar işlem öncesinde tedirginlik yaşasalar da tedavi sonrasında gözle görülür derecedeki değişimleri fark ettiklerinde bu tedirginlikleri son bulmaktadır. Genel amaç hızlı etki, minimum seans ve minimum ilaç dozudur.

Saç Ekimi ve Mezoterapinin Farkı Nedir?

Saç mezoterapisi yönteminin ekim işlemlerinden farkı, tahmin edildiği gibi geçici dökülme sorunlarının tedavi edilmesi, aynı zamanda cansız ve güçsüz tellerin toparlanmasını amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Dökülenler için ekim işlemi ise köklerden alınan tellerin eklenmesi ile tedavi sağlanan, farklı operasyonel safhaları olan tedavi yöntemidir. Saç ekimi ile karşılaştırma yaptığımızda, mezoterapi yöntemi basit ve geçici dökülmelerde daha fazla etki gösteren ve operasyon uygulaması olmamasıdır. Amaç dökülmelerin önüne geçilmesi ve mevcut saçları güçlendirmedir. Bu işlemler için derinin altına kan dolaşımını hızlandırıcı ve hücre yenileyici etki yaratan, analizlerle kararlaştırılan karışım enjekte edilir. Oysa saç ekim tedavisinde deriye direkt kök eklenir. Yani dışarıdan bir ekleme işlemi yapılır. Tedavi derinin içine ilaç verilerek tellerin güçlenmesi ve dökülmelerin durması işlemidir. Bu farklılığı iyi ayırt etmemiz gerekmektedir.

Evde Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm olarak mezoterapi uygulamasını evde kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle ihtiyacınız olan ekipmanları hazırlamanız gerekecektir. Evde saç mezoterapisi yapmak için;

 • Dermaroller satın alınız. (Çelik iğne ile kaplı saplı silindire benzer bir alet.)
 • A ve E vitaminleri ile dulavratotu yağı kompleksi kullanabilirsiniz.
 • İlk olarak rollerın strerilize edilmesi ve güzelce temizlenmesi gerekmektedir.
 • Bunun için doğal dezenfektanları tercih edebilirsiniz.
 • Roller hazır olduğunda ellerinizi de temizleyin.
 • Gelelim mezoterapi işlemine!
 • Saçlarınızı yıkayın ve ardından kurulayın.
 • Saç derisine alkol ya da klorheksidin tarzından dezenfektanlar uygulayın.
 • Köklerinize süreceğiniz yağ karışımını roller aleti ile uygulayın.
 • Üst akış bölgesinden biraz daha yukarı taşımak için cihazınızı her sırada bir kez kaydırın.
 • Birkaç seanstan sonra rollerı tek bir yerde birden fazla olacak şekilde farklı yönlere de uygulayacaksınız.

Hassas bir cildiniz var ise, yatıştırıcı amaçlı farklı yan ürünler de kullanabilirsiniz. Daha kesin sonuçlar almak için uzman desteği almanızı öneririz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi: Amerika Sağlık Örgütü (FDA) onaylı, etkili sonuçlar veren, ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine orta bölümden minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yöntemiyle, saç kökünün gerek duyduğu mineraller, oligelementler, vitaminler ve düzenleyiciler dokuya verilerek lokal olarak uygulanan herhangi bir cinsiyet veya yaş ayrımı olmaksızın herkese yapılabilen bir uygulamadır.

Saç Mezoterapisi fiyatları neye göre belirlenir?

Saç Mezoterapisi fiyatları yaşa, metabolizmaya, uygulama alanlarının farklı olmasına, farklı seans sayılarına, tedavi sürelerine, tedavinin yapılacağı il, ilçe, doktor, hastane ve kliniklere bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Saç Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Seans uygulama aralıkları, kişilere göre değişiklik göstermektedir. Tam tedavi, tam kür için hastalığa ve uygulama bölgesine ve diğer etkenlere göre 2-12 seans olarak da yapılmaktadır. Kalıcı etki için her yıl hatırlatma dozlarının tekrarlanması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç Mezoterapi Ne Kadar Kalıcı?

İşlem uygulandıktan ortalama 5 hafta sonra dökülmeler gözle görülür derecede azalmaktadır. Son seanslara doğru ise saç tellerinde artış, canlılık, kalınlık, parlaklık görülmektedir. Yeni teller ise yaklaşık olarak 6 ay içerisinde çıkmaktadır.

Saç Mezoterapisinde Ne Kullanılır?

Saç Mezoterapisinde Kullanılan ilaçlar arasında distal, vazodilatörler ve vitamin aktivatörleri yer almaktadır. Bu ilaçlar dolaşımı iyileştirmek, büyümeyi teşvik etmek amaçlı kullanılmaktadır.

Mezoterapi İşe Yarıyor Mu?

Psikolojik olarak etkilenilen dökülme problemleri nedeniyle akla ilk gelen sorulardan olan saç mezoterapisi işe yarıyor mu, Mezoterapi saç çıkarır mı? sorularınıza cevap ise evettir. Uygulama yapılan kişilerde (kadın-erkek) dökülmesinin durduğu ve tedavinin işe yaradığı gözlemlenmiştir. Uygulama ile kökler uyarılıp ihtiyacı olan mineral ve vitaminler verildiği için, eskiden olduğu gibi sağlıklı haline dönmesine zemin hazırlanır.

Mezoterapiden Kaç Saat Sonra Saç Yıkanır?

İşlem uygulandıktan sonra 24 saat boyunca saçların yıkanmaması önerilir. Tedavinin daha etkili olabilmesi için, öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar doktorunuz tarafından size bildirilecektir. Dikkate almanızı öneririz.

Mezoterapi Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Tedavi yaptıran hastaların mezoterapiden sonra 12 saat kadar saçlarını ıslatmamalıdır.
12 saat yıkamaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir.
Bu kurala evde kullanılmak üzere verilmiş bakım kürleri de dahildir.
Yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede gösterir.
Başarılı sonuçlara ulaşmak için doktorunuzun verdiği tavsiyeler kesinlikle uymanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!