Devlet Destekli

Saç Satın Alan Kuaförlerin Alım Fiyatları 2020 (5 bin TL.)

Saç Satın Alan Kuaförlerin Alım Fiyatları 2020 (5 bin TL.)

Saç satın alan yerler, kuaförler, perukçular satın aldıklarını peruk, çıt çıt saç, postiş, gibi ürünlere dönüştürerek satışa sunarlar. Bu bilgiyi daha öncede görmüş ancak kuaförlerin mevcut olup olmadığını düşünmüş olabilirsiniz. Bayanlar için iyi bir iş fikri olmasa da, yıllardır uzattığı ve gözü gibi baktığı saçını satarak para kazanmak isteyen bayanlar için İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası, Mersin, Kayseri, Diyarbakır, Sarıyer, İzmir, Adana, Bursa, Kocaeli ve Ankara illerimizde bulunan kuaförler sayesinde sizde perukçular ile anlaşarak bir miktar para kazanabilirsiniz. Saçların uzamasının yıllar sürdüğü hesap edildiğinde, uzun süreli bir gelir kaynağı olacağı söylenemez. Satmış olduğunuz bazen dizi setlerinde, bazen özel elbiselerde kullanıldığı gibi daha çok PERUK yapımı ve imalatında önemli bir yerdedir. Tabi kuaförlerin satın aldığı saçların bazı kriterleri olduğu gibi her ürün de İYİ PARA ETTİĞİ söylenemez.  Kayseri’de, Adana’da, Mersin, Perukçular çarşısında bulunan yerler sayesinde küçük bir sermaye tutarında para kazanabilirsiniz.

Mersin, İzmir, Bursa ve tüm illerimizde bulunan perukçuları görebilmek için haritalar üzerinden saç satın alan kuaförler aramasını gerçekleştirmenizi öneririz. Zira bu arama sonrasında Konumunuza en yakın kuaför ve perukçulara görebilirsiniz.

Peruk İmalat Malzemesi

Satmış olduğunuz ürünler genelde peruk imalatında kullanılır. Peruk imalatı yapan esnaf organik ve yıllardır özenle korunan daha fazla para ödeyecektir. Çünkü bu ürünler doğal olması nedeniyle daha fazla paraya satışa sunulabilmektedir. İnternette ki satış sitelerinde satışa sunulan saçlarınızın fiyatları hakkında size ön bilgi vermek istiyoruz.

Çıt çıt adı verilen doğal gerçek fiyatı 65-70 cm olup ağırlığı 130 gram civarı gelmektedir. Satış fiyatı : 280 TL.

Bu saçlara her türlü perma ve boya işlemi uygulanabilmektedir.  Eğer plastik ve yapay ürünlerden üretilmiş olsaydı, ısıtılma sonucunda yanması söz konusu olurdu. Eğer yoğunluğu artış gösterirse buna göre gramaj ve fiyatta artmaktadır.

Saç Satın Alan Kuaförler ve Fiyatları

Saçlarınız ne kadar doğal ve sık ise kuaförler o kadar paha biçecektir.

Satın alım esnasında renk tonu firmalara bildirilmekte ve bunun sonucunda firma tarafından en uygun saç tonu belirlenip satılmaktadır. Yani saçınız ne renk olursa olsun doğru kuaför veya perukçu bulduğunuzda istediğiniz fiyata satabilirsiniz.

SATIN ALINAN GERÇEK SAÇ PERUK FİYATLARI

Yukarıda 65-70 cm boyunda ki çıt çıt saçın fiyatını gördünüz. Şimdide size gerçek peruktan bahsetmek istiyoruz. Gittigidiyor gibi sitelerde gerçek peruk renk ve boylarına göre satışa sunulmaktadır. Bu ürünler birebir ihtiyacı olanlar tarafından peruk olarak kullanılmaktadır. İnternette şu özelliğe sahip  olan ürünler popülerdir;

 1. Üst kısmının deri görünümlü olması,
 2. Toptan makine ilamatı yerine el işçiliği ile hazırlanmış olması,
 3. Boyama, perma ve benzeri işlemlere müsait olması 3 önemli peruk kriteridir.

Bu özelliğe sahip bir peruk internette ortalama 2.000 TL. civarında satılmaktadır. Eğer saçlarınız 45 cm.’den kısa ise satın alınmayabilir. Çünkü 45 cm. uzunluğunda bir saç kesildiği zaman ortalama 10 cm. daha kısalmaktadır. Bu yüzden 45 cm.’nin altına kuaförler para vermezler. İnternetten fiyat veren kuaförlerin ne kadar gerçek ve güvenilir olduğu da ayrı bir konudur. En çok para eden gerçek saçların peruk imalatı sonrasında satışa sunuldukları kategoriler şunlardır.

 • At kuyruğu modellemesi,
 • Yarım ay modeli,
 • Bob peruk,
 • Çıt çıt setleri,
 • Kahkül ve perçem modeli,
 • Dalgalı perçemsiz peruk modeli,
 • Düz modeller,
 • Geniş maşalı medikal ürün olan peruklar,
 • Yanları perçemli olan modeller

SİZİN SAÇINIZ BU PERUKLARIN ÜRETİLMESİ İÇİN YETERLİ UZUNLUK VE TEMİZLİKTE Mİ?

Saç Alış Satış Fiyatları Ne Kadar?

Yukarıda anlatılan saç kriterlerine göre saç alış satış fiyatları belirlenmektedir. Kaliteli saçlar iyi para ederken, kötü durumda ki saçların fiyatları daha düşüktür. Sürekli gittiğiniz kuaförünüz sizin saçınızı bildiği için piyasanın üzerinde fiyat verebilecektir. Saç satış fiyatları ortalama 200 TL.’den başlamakta ve 5.000 TL.’ye kadar alıcı bulabilmektedir. Örneğin beline kadar uzun olan, yıpranmamış, kırığı olmayan, boyasız uzun bir saçın fiyatı 5.000 TL’ye kadar alıcı bulabilmektedir. Saçımı satmak istiyorum diyorsanız öncelikle çevrenizde bu işi yapan kişilere başvurmanızı öneririz. Çünkü internette veya bilmediğiniz bölgelerde bulunan kuaför veya perukçularda saçınızı düşük fiyata almayı düşünebilirler.

saçımı satmak istiyorum

Güncel Alım Fiyatları (Ortalama)

30 cm. uzunluğunda siyah saç 400 TL. (sadeliğine göre)

70 cm sarı saç fiyatı 2.000 TL.

40 cm boyalı sarı saç 700 TL.

bu fiyatlara alıcı bulan aşağıda yer almakta olan internet sitelerinde müşterilerle buluşacak.

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler!

Eğer kararınız kesinse önce aynanın karşısına geçip son halini inceleyin. Uzunluklarını ölçün. Doğal renklerine yakın olmaları sağlayın. Herhangi bir kimyasal ürün kullanmayın ve kullanıyorsanız da buna son verin. Saçınızın yukarıda yer alan fiyatlara göre ortalama değerini tespit edin ve kuaföre ve perukçulara başvurunuzu gerçekleştirin. Adana, Konya, Antalya ve benzer büyük şehirlerde birçok kuaför satın almaya hazırdır. İnternet ortamında, facebook’ta kim olduğu bilinmeyen kişilerden uzak durun. Talepte bulunan kişinin kurumsal bir firma olmasına özel gösterin. Toplama adı verilen dipleri ve uçları aynı renk olmayan birçok bir araya getirilmesi ile oluşturulan toplama verilen fiyatlar ile uçları ve kökleri ters istiflenen NON-REMY fiyatına doğal olanları satmayın. Eğer saçınızı internet sitelerine koyarak satmak istiyor iseniz, görselde yüzünüzü gizlemenizi öneririz. Çünkü satışı için gönderdiğiniz fotoğrafınızın istemediğiniz yerlerde kullanılmasını istemiyor iseniz, ön yüzden çektiğiniz fotoğraflarda mutlaka yüzünüzü gizleyiniz.  Yine letgo gibi programlarla satışa sunacaksanız bu yöntemi uygulayınız.

saç satın alan perukçular

İzmir Kuaförleri

 • Kuaför Deniz Yıldızı,
 • Hair Yılmaz Dento
 • İzmir Yıldız Elite Bayan Kuaförü

tarafından satın alındığı söylenmektedir. Bu firmalar ile iletişim sağlayarak bir fiyat alabilirsiniz. İzmir firmarına fotoğraf çekerken arkadan, yandan ve önden 3 adet fotoğrafla başvurmanız gereklidir. Yukarıda da anlattığımız üzere bu fotoğrafları çekerken yüzünüzü mutlaka gizlemelisiniz. Narlıdere, Alsancak, Karşıyaka ve Gaziemir ilçelerinde onlarca kuaför bulabilirsiniz. İzmir’de satış yapan perukçular;

İzmir Konak Peruk : 

Lider Peruk: Konak Mahallesi, Eşrefpaşa Caddesi No: 260 EŞREFPAŞA Taksi Durağı Yanı, Özdağ Kuyumculuk Üstü, Konak

Bornova dünyası: Kazımdirik Mahallesi, Kazımdirik Mah. 206 sok Bornova

Ankara’da Hizmet Veren Perukçular Hangileridir?

Matmazel peruk; Çankaya, 2, Kızılay Mahallesi, İzmir-1 Caddesi Ülkealan Pasajı Necip bey apt 22/7 Ankara

Rönesans Peruka: Kızılay Mahallesi, Menekşe-1 Sk. Ümit Apt. 6/2, 06440 Çankaya

Ankara Kuaförler

Ankara Peruk : 

Prenses Peruk : Kızılay Mahallesi, İzmir 1 Cad. İzmir Apt. No:20/18 Kat:5, Çankaya

Tunalı Peruk : Barbaros Mahallesi, 58, Barbaros Mahallesi Çankaya Tunalı Hilmi Caddesi Çelikler İş Merkezi 91, Çankaya

İstanbul’da Perukçuları

Şehit Muhtar Mahallesi, Tarlabaşı Bulv. No:78, 34435 Beyoğlu/İstanbul – Avrupa

Eminem peruk: Şirinevler Mahallesi, Eski Londra Asf Cd No:6 D:no 224, Bahçelievler

Bahçelievler Gül peruk: 

Daha detaylı bilgi için İstanbul’da Saç Satın Alan Kuaförler isimli haberimizden adresleri ve telefonları alabilirsiniz.

Taksim peruk: 

Kadıköy Sultans: 

Yukarıda ki iş yerlerinde alışı yapılan peruklar satılmaktadır. Sizde hemen Türkiye genelinde Kuaförler Perukçular ve Fiyat Listelerini inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Boyalı Saçlar Satılır mı?

Daha öncesinde siyah olan saçını sarıya çevirmek için üst üste 3-5 kez boyatan, ön tarafının rengini farklı arka tarafın ve perçem rengini farklı yapan bayanların saçları ve üst üste kuaförde veya kendi imkanları ile perma gibi değişik modelden modele geçiş yapanların saçları yıpranmış vaziyettedir. Hatta saçlar bu işlemler sonucunda incelir. İncelen saç peruk üretiminde değersizdir. Bu sebeple en az boyanan, en az işlem yapılan saç değerlidir. Ayrıca saçın uzun olması, sık olması da gerekli kriterlerdendir.

 1. Saçınız uzun olmalıdır. Beline kadar adıyla tabir edilen saçlara paha biçilemez. En az 45 cm. olması gerekmektedir.
 2. Saçlarda kırık olması ve yanma olması yıpranmasının işaretidir ve değeri düşüktür.
 3. Saçın gramajı konusu uzunluğu ve kalınlığı ile alakalıdır. Her ne kadar kalınlar para etmese de, fiyat düşürmek için inceler de gramaja vururlar. Bu hususa dikkat etmelisiniz.
 4. Boyalı olan saçlar kolay kolay kuaförler tarafından satın alınmaz. Çünkü ilerde yeni bir boyamaya müsait değildir. Bu sebeple çok para etmezler
 5. Kalın telli ve ince telli saçların fiyatları birbirinden farklıdır. Kalın telli olanlar üretilecek peruklarda aynı içeriğe sahip olacağından genelde ince olan peruklar ipeksi bir yumuşaklığa sahip olmalarından ötürü daha çok para eder. Bu sebeple eğer saçınız ince telli ve zarif görünümlü ise daha çok para edecektir.
 6. Saçın en son ne zaman kesildiği de önemli bir kriterdir. Uzun yıllardır sadece uçları kesilen saçlar biraz daha sağlıksızdır.
 7. Saçınızın orjinal rengi satın alan yerler tarafından ilk bakılacak husustur. Çok tercih edilen ve sevilen sarı saçlar popülerken siyah saçlar daha az alınmaktadır.
 8. Perma yapılmamış, boyanmamış, röfle işlemi uygulanmayan ve kimyasal olmayan saçlar birinci kalitedir. Ancak en önemli noktalardan biride kesim sonrasında saçların hepsinin aynı yöne istiflenmiş olması gerekmektedir. Farklı yöne istiflenen saçların değeri düşmektedir.

Saç Satmak Günah mı?

Sorularla islamiyet internet sitesinde bu husus ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Özetlemek gerekirse insan saçı takmanın caiz olmadığı ancak naylon veya başka bir malzemeden yapılan saçları takmakta beis yoktur denmektedir. Yine bu kapsamda başkasının takması için satılması veya üretilmesi gibi hususların da yasak olduğu değerlendirilmiştir. Ayrıntılı bilgi için Sorularla İslamiyet Saç Saçmak Günah mı isimli içeriği okuyabilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. Ceren dedi ki:

  Sacımı satmak istiyorum 1 metre boya vardır doğalı kumral

 2. gizem dedi ki:

  kizim 8 yasinda saclari bakir renk orsinel saci 65 santim saci satmak istiyorum kisa sac istiyor kestirmedim daha dalgali saclari zonguldak

 3. Didem dedi ki:

  Uzunlugu belimdenolan hic islem gornemis sari kumral saclarimi satmak istiyorum

 4. Sedat kan dedi ki:

  Saçlarımı satmak istiyorum kızımın saçı 55 sntm ki esecem diyip duruyor bende değerlendirmek istedim orijinal hiç ama hiç makas dahi deymemis ilgilenen bu noda ulaşın

 5. Sedat dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum 0

 6. Merve dedi ki:

  Kesilmiş halde 37 cm saçım var. Hiç bir işlem uygulanmamış, açık kumral ve dalgalı saçımı satmak istiyorum. İlgilenenler mail adresinden ulaşabilir.

 7. Kübra dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum. Omuz hizasında kesildiği takdirde 65-70 cm civarında uzunluğu bulunmaktadır. Boya, perma vs. kimyasal uygulanmamıştır. Doğal rengi kestanedir.

 8. besyüzkırkbirsekizyuzkırkbiryirmiikielliiki dedi ki:

  60cm işlem görmemiş kahve rengi erkek saçı makine vurularak kesilecek ilgilenen olursa fotoğraf atabilirim ismimdeki numaradan ulaşabilirsiniz

 9. Songul dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum.