fbpx

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere 10.000 TL Fiyat Teklifi 2022

Saçımı satmak istiyorum diye düşünüyorsanız, satın alan yerlerin aradığı kriterler ile birlikte saç sağlığınızı arttıracak ipuçlarından bahsedeceğiz. Gür, uzun, kırıksız, doğal saçlara sahip değilseniz bile kısa sürede sağlıklı saçlara kavuşarak kuaförlerden ve perukçulardan saçınız için fiyat teklifi alabilirsiniz. İşte süreç içerisinde yapmanız gerekenler!

Saçımı Satmak İstiyorum Diyenlere 10.000 TL Fiyat Teklifi 2022

Saçınız 10.000 TL eder mi, neden etmesin? Eğer saçlarınız doğal ve hatasız ise bu parayı verebilecek kuaför bulabilirsiniz. Kısa kullanmayı seviyorsanız ve saçlarınız uzadıysa bu fikir tam size göre. Saçlarınız sağlıklı ve istenilen uzunluğa sahipse satmak sizin için bir gelir kapısı olabilir. Siz de saçlarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Saç almak isteyenler muhtemelen işlem görmemiş ve sağlıklı tercih ederler. Bu yüzden boyamamalı ve kimyasallardan uzak durmalısınız. Tabi kuaförlerin ve güzellik merkezleri de her saçı satın almazlar. Bu yüzden saçlarınızın belli şartlara sahip olması gerekmektedir. Bunu bir ticari faaliyet haline getiren birçok kuaför ve perukçu bulunmaktadır. Bu içeriğimizde, İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerdeki kuaför fiyatları, perukçuların ilanları, 1 kilo saç ne kadar ve saçımı satmak istiyorum diyenler için yararlı bilgiler yer alıyor.

Satmak İstediğiniz Saçın Sahip Olması Gereken Özellikler

Saç satma kriterleri şu şekildedir;

 • Saçlarınızı belirli bir süre uzatmalı ve boya gibi kimyasallardan uzak tutmalısınız. İşlem görmüş saç tercih sebebi olmamaktadır.
 • Sigara ve uyuşturucu kullanmak saç sağlığınızı olumsuz etkiler. Saçlarınızın sağlıklı olması için bu tarz zararlı maddeler kullanmaktan kaçının.
 • Saçınızı almak istediklerinde istenilen uzunluk 45-65 cm olmaktadır. Bu yüzden saçlarınızı uzatmanız ve bu sırada yıpranmaması ve kırılmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Alışılmamış ve herkeste olmayan doğan renkler her zaman için değerli olmuştur. Bu nedenle farklı bir saç rengine sahipseniz kazanacağınız ücret de yüksek olacaktır. Açık renk saçlar daha çok para eder.
 • Saçlarınızın uçları kırık olmamalıdır.

Örneğin 30 cm saç uzunluğu olan birinin saçlarını satması için öncelikli olarak kuaförlerden ya da perukçulardan ayrıntılı bilgi alması gerekmektedir. Alım yapacak kişilerin kriterlerine bağlı olarak saçlarını satabilirler.

Saç Satma Fiyatları 2022

Saç satma fiyatları 300 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Saçınızı satacağınız fiyat yukarıda saydığımız kriterlere göre değişecektir. Eğer istenilen kriterlere uygun bir saçınız varsa bazı kuaförler kilogram başına 1.000 TL-1.500 TL‘ye varan ücretler ödemektedirler. Eğer açık renkli bir saça sahipseniz nadir bulunan renklere daha çok para ödendiğinden kazancınız daha fazla olacaktır. Fakat siyah saç herkeste bulunduğu için kazancınız daha az olacaktır.

Saç Sağlığı İçin Neler Yapılmalıdır?

Bazı saçlar çok güçsüzken bazıları da zamanla yanlış uygulamalardan zarar görerek sağlıksız bir hal alıyor. Bunun için bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

 • Şayet bu ip uçlarından faydalanırsanız saçlarınızı sattığınızda daha yüksek meblağlar kazanmanız mümkün olacaktır. 
 • Hareketsiz yaşam, sigara, alkol, stres, uykusuzluk ve ruhsal problemler siz farkında olmasanız da saç sağlığınızı olumsuz etkilemektedir. Saç kökleriniz zarar görür ve dökülmeler meydana gelebilir.
 • Öncelikle saç kremi vb. türlü türlü kimyasal kullanmadan önce yaşadığımız hayatı sorgulamamız gerekmektedir.
 • Çok sıcak ve çok soğuğa maruz kalındığında da saçlarınız olumsuz etkilenmektedir.
 • Bu yüzden saçları aşırı ısı ya da soğuğa maruz bırakmamak gerekmektedir.
 • Uzun süre fön makinası tutmak ya da saç düzleştiricisi kullanmak da saçları kırmakta saç uçlarının kötü görünmesine sebep olmaktadır.
 • Saçlarınızı tararken sık dişli taraklardan uzak durmanız gerekiyor. Saç kırılmalarını önlemek için saçlarınızı naif bir şekilde taramalı hatta tararken saç kremi kullanmalısınız.
 • Uzmanlara göre ise saçları ıslakken taramak çok zararlıdır. Bu nedenle kuru saçların elektriklenmesini önlemek için siz de tahta taraklar kullanmalısınız.
 • Tahta tarak saçlarınızın elektriklenip kabarmasını önleyecektir. Saçları ile sürekli oynayan biriyseniz bu durum saç sağlığınızı hiç ummadığınız bir yönden etkilemektedir.
 • Saçlarınızı büktüğünüzde sürekli olarak saç kökleriniz uyarılmaktadır ve saçlarda yoğun bir şekilde yağlanma meydana  gelmektedir.
 • Saçlarım çok çabuk yağlanıyor diyen biriyseniz sürekli olarak saçlarınızla oynamaya son vermelisiniz.
 • Çünkü bu olay uzun vadede saçlarınızın dökülmesine sebebiyet verecektir. 
 • Saç uçlarınızı belli aralıklarla kestirmeniz size fayda sağlayacaktır. Kırıkların gitmesi saçlarınıza daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Saç maşası ve saç spreyi gibi ürünler saçlarınızın kuruyarak çok çabuk kırılmasına neden olur. Eğer saçlarınızı kurutmanız gerekiyorsa da fön makinası ile kurutmanız yararınıza olmayacaktır. Bu yüzden saçlarınızı havlu ile kurutun. Saçlarınızı günde iki defadan fazla taramayın ve bu işlemi alışkanlık haline getirmeyin. Saç sağlığınız için kaliteli taraklar kullanın. Biberiye, sedir ağacı yağı gibi yağlar saçınızın nem kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız badem yağı kullanmak da yararınıza olacaktır.

saç satmak
Saçlarınızın sağlıklı olması fiyatta en önemli etkendir.

İstanbul’da Saç Satın Alan Yerler ve Adresleri hakkında hemen bilgi alabilirsiniz. Kuaförler ve perukçular rengine, bakım durumuna ve uzunluğuna bağlı olarak belirlediği fiyatları inceleyebilirsiniz. En ucuz ve en yüksek fiyat arasında dilediğiniz firmayı seçerek siz de saçınızdan kazanabilirsiniz.

Saçlarımı Nereye ve Nasıl Satabilirim?

Günümüzde doğal lafını çok fazla duyuyoruz. Artık saçına çıt çıt taktıranlar bile doğal olsun diyerek kuaförlere tonlarca para döküyorlar.

 • Öncelikle saçınızı satmaya karar verdiyseniz size yakın kuaförlerle bizzat görüşerek pazarlık yapabilirsiniz. Şayet çevrenizde saç alımı yapan kuaför yok ise internet üzerinden saç almayı talep eden kuaförlerle iletişime geçebilir ve mail yolu ile ulaşabilirsiniz.
 • Mailde saçlarınızın doğal olduğunu, boyutunu yazıp bu bilgileri onlarla paylaşabilirsiniz.
 • Ayrıca saçlarınızın fotoğraflarını çekip gönderebilirsiniz. Bu bir pazarlama tekniği olduğu için iletişim bilgilerinizi açık şekilde ifade etmelisiniz.
 • Bilgileri doğru olarak ifade etmelisiniz. Bu işten kuaförler yüksek miktarlarda gelir elde etmektedir. Onlar kazanırken sizin de kazanmanız mümkün olmaktadır. 
 • Kuaförlük okullarında da gerçek saça ihtiyaç duyulur. Hatta bazı fırçaların yapımında bile gerçek saç kullanılabilir.
 • Bu nedenle diğer kişilerin henüz keşfetmediği sektörlerle yapacağınız anlaşmalar sizin için karlı olabilir. Çünkü saçınıza talip olacak kişiler yalnızca perukçular değildir.
 • Size yüksek ücretler talep eden kişiler muhtemelen dolandırıcıdır. Bu nedenle itibar etmemenizde yarar var.
 • Tek bir yere bağlı kalmadan diğer kuaförlerle görüşerek size en cazip gelen ücreti talep eden kuaför ile anlaşabilirsiniz.
 • Çünkü saç hemen uzayan bir şey değildir, çok uzama süreleri kişiden kişiye göre değişmektedir. İstenilen uzunluğa ulaşmanız aylar hatta yıllar sürmektedir.;

Siz de saçlarınızı satmak istiyorsanız internet üzerinden ilan veren perukçularla görüşebilir, ek gelir oluşturabilirsiniz. Ancak saçlarınızın belirtilen şartlara uygun olmasına özen gösterin. Boyutları kısa bularak kuaförler saçlarınızı geri de gönderebilirler. Bu amaçla bırakın saçlarınızı onlar kessin. Onlar tahlil etsin. Size ise yalnızca fiyat belirleme kısmı kalsın. Ancak ucuz fiyatlar sunan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kişilerden uzak durmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Saçımı satmak istiyorum diye düşünenlerin merak ettiği diğer sorular ve yanıtları! ⬇

Saç Satmak İçin Kaç cm Olmalı?

Saçın en az 45 cm olması gerekmektedir. Saç satmak isteyen kişilerin öncelikli olarak saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatmaları şarttır.

Peruk fiyatlarını merak ediyorsanız pek çok internet sayfasında yer alanları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

1 Kilo Saç Kaç TL?

1 kilo saç 10.000 TL’dir. Fakat bu tutar saçın sağlıklı olup olmamasına göre değişmektedir. Peruk, kaynak, postiş ve çıt çıt kullanımının artması ile birlikte perukçuların ve kuaförlerin saç alımlarına talepleri artmıştır.

Saçımı Satsam Ne Kadar Eder?

Saçınızdan kazanacağınız tutar, yukarıda da belirtmiş olduğumu kriterlere göre farklılık gösterecektir. Eğer kuaförün ya da perukçunun istediği kriterleri taşıyorsanız saçınız için biçilen değer çok daha fazla olacaktır.

Erkek Saçı Satılır Mı?

Evet, tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkek saçı da satılmaktadır. Eğer saçınız yıpranmamış, uzun ve diğer belirlenen kriterleri taşıyor ise siz de saçınızdan para kazanabilirsiniz.

Saç Satmak Ne Kadar Erkek?

Erkek saç satma fiyatları 300 TL’den başlamaktadır. Saçlarınız ne kadar uzun, bakımlı ve zarar görmemiş ise saçlarınıza yapılmış olan teklifler o kadar yüksek olacaktı.

65 cm Saç Ne Kadara Satılır?

65 cm uzunluğundaki saç ortalama olarak 300 TL’ye satılmaktadır. 65 cm-70 cm 130 gr ağırlığındaki bir çıt çıtın ortalama fiyatı bu şekildedir.

100 Gram Saç Ne Kadar?

Fiyatlar ortalama olarak verilmiştir. Daha detaylı bilgi almak için güzellik merkezleri ya da kuaförler ile iletişime geçebilirsiniz.

 • 30 cm uzunluğundaki saç 500 TL
 • 70 cm uzunluğundaki: 3.000 TL

40 cm Saç Ne Kadara Satılır?

40 cm 100 gram boyalı sarı saç 1.000 TL’ye satılmaktadır.

Saç Satmak Günah Mı?

Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre saç satma caiz değildir. Siz de saçımı satmak istiyorum diyorsanız fiyat araştırması yaparak tercihinizi belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Bahar lale Bahar lale dedi ki:

  Saçımı kestirecem alıcı nerde bulabiliriz

 2. Avatar of Gulsum Gulsum dedi ki:

  Merhaba saçımı satmayı düşünüyorum nasıl iletişime gecebiliriz

 3. Avatar of Çiğdem Çiğdem dedi ki:

  Kızlarımın saçı var köyü renk ikside işlem görmemiş doğumdan buyana uzmana saç 40cm ikiside sağlıklı

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   Çiğdem hanım mesaj atin Görüşelim

 4. Avatar of İlayda Kartal İlayda Kartal dedi ki:

  Kızımın saçını satmak istiyorum

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   Ilayda hanım mesaj atin Görüşelim

   1. Avatar of Bahar lale Bahar lale dedi ki:

    Merhabalar İlhan bey saç aliyormusunuz hala bende saçımı satmak istiyorum

 5. Avatar of Emine altun Emine altun dedi ki:

  Saçım 250 gram 48 50 cm ne kadar olur

 6. Avatar of Ovadan Ovadan dedi ki:

  Merhaba kizimin saçını satmak istiyorum boyasız kahve rengi uzun

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   mail adresine meal atın Görüşelim

 7. Avatar of Ayfer Ayfer dedi ki:

  45.50cm saçımın yarısı boyalı yarısı doğal tek renk yarısı alıcı dönüş yaplır daha kesmedim

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   gmail adresine mesaj atin4

   1. Avatar of Ayfer Ayfer dedi ki:

    Merhaba akşam esim kesecek alicisaniz konuşalım 2 senedir saçım boya görmedi

 8. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum 3 adet ikisi siyah biri kumral gür düz 47cm 44cm 39cm uzunlukları

 9. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum

 10. Avatar of Akaki Akaki dedi ki:

  Hello . I want to buy Turkish hair 15 20 kg. Who will help me

 11. Avatar of Akaki Akaki dedi ki:

  Hello. I need buy hair 15kg

 12. Avatar of Mine Mine dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum 7pcm 280gr geliyor doğal herhangi bir boya yok kumral renkte kesilmiş bir şekilde elimde duruyor ciddi alıcılar mesaj atarlarsa sevinirim

 13. Avatar of Ani Ani dedi ki:

  Sizin kuafor nerde acaba.

 14. Avatar of Eda Eda dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum ; 45-50 cm uzunluğuna sahip, gür, yumuşak, rengi ise kahvenin açık tonudur. Fiyatı ne olur acaba

 15. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Bende satmak istiyorum 75 cm kumral boyası ne kadar fiyat

 16. Avatar of gültün aydogan gültün aydogan dedi ki:

  saçımı satmak istiyorum hiç boya yapmadım kesilmiş halde hazır43 44cm

 17. Avatar of gültün gültün dedi ki:

  saçımı satmak istiyorum hiç boya yapmadım kesilmiş halde hazır43 44cm

 18. Avatar of Şeyma Çelik Şeyma Çelik dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum 45 cm hiç boya yapılmamış kırık yok kalın gür şampuan kullanmıyorum Hacı Şakir kullandım sadce

 19. Avatar of Yağmur ÇATALBAŞ Yağmur ÇATALBAŞ dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum

 20. Avatar of Selina Selina dedi ki:

  Saçım kahve rengi 40 cm aralığında koyu kahve hiç bir işlem boya vs kullanilmamistir

 21. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Saçın kahve rengi 25 cm aralarında açık kahvelikler var hiç bir boya ürünü kullanılmamıştır.

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   Rabia hanım adresine msj atin

 22. Avatar of Seval ibar Seval ibar dedi ki:

  Saçımı satmak istiyorum

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   mael atin

 23. Avatar of cansu cansu dedi ki:

  Merhaba. saçlarım düz, kumral 30 Cm. Satmak istiyorum. Acaba mümkün mü? yoksa daha mı uzun olmalı?

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   Cansu hanım mail adresine iletişime geçin

 24. Avatar of irem irem dedi ki:

  55 cm saçımı satmak istiyorum hiçbir boya işlem yoktur kırığımda yok rengi kumral yardımcı olabilir misiniz

  1. Avatar of Ilhan Ilhan dedi ki:

   Irem hanım mai adresiyle iletişime geçin

 25. Avatar of Muhammed Muhsin Muhammed Muhsin dedi ki:

  Ben bir erkek olarak saçlarım bayağı uzun ve saçımı satmak istiyorum sizce satabilirmiyim. Satabilirsemde kaç TL ye satarım. Bana yardımcı olur musunuz

 26. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Benimde saçlarım uzun belimin altında siyah

 27. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Saçım 50 cm nasıl ulasacagim adana dayim

 28. Avatar of Esma Esma dedi ki:

  Ben satmak istiyorum ferza hanim ulasin

 29. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  Ben 10 bine sattım geçen sene. Fiyat az bence.

  1. Avatar of Rahime Rahime dedi ki:

   Kime sattın acaba öğrenebilir miyim

  2. Avatar of Özcan Özcan dedi ki:

   Bende öğrenmek istiyorum kime satdiniz ve iletişim numarasini yazar mısınız

  3. Avatar of Ayten Ayten dedi ki:

   Bnde satmak istiyorum 50 cm var siyah renk boya hiçbirşekilde kullandım yardımcı olur musunuz

  4. Avatar of Aydan Aydan dedi ki:

   Iyi günler sattiniz öğrenebilirmiyim

 30. Avatar of Esmq Esmq dedi ki:

  Ben satmak istiyorum hic boya kina islem gormemis kalin bir sacim var kumralim

 31. Avatar of Seren Seren dedi ki:

  55 cm saçlarım var kırık yok boya yok ilgilenen yazabilir

 32. Avatar of Suzan Suzan dedi ki:

  40 cm saçım var.satmak istiyorum.kalin telli ve sağlikli bir sac.normalde kumral ama ben boyadim.yardimci olabilir misiniz

 33. Avatar of Seren Seren dedi ki:

  55 cm saçlarım var kırık yok boya yok ilgilenen yazabilir

 34. Avatar of Simge dündar Simge dündar dedi ki:

  Hazır kesilmiş iki adet örgü şeklinde saçım var boya ve işlem yok doğal

error: Content is protected !!