Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 2022 GÜNCEL

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvuruları ve Personel alım şartları hakkında tüm detaylar içeriğimizde..

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 2022 GÜNCEL

Yazımızın içeriğinde; Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvuru ile ilgili olarak araştırılan; SAHİL GÜVENLİK Uzman Erbaş başvuru tarihi ve yeri, başvuruların nasıl yapılacağı tüm şartları, başvuru kılavuzun da yer alan erkek uzman erbaş alım şartları ve bilgilendirme personel temin başvuru kılavuzu 2021 üzerinden tüm uzman erbaş alımlarına ilişkin detaylara ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvuruları 21 Eylül 2021 tarihinde başladı.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2021 Başvurular Nasıl Yapılır?

Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru e-Devlet üzerinden yapılır. Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel alımı ilanları yayınlandığında başvuru e-devlet sahil güvenlik komutanlığının iş başvurusu sayfasından üzerinden yapılır. Başvuru sonuçları ile SG kendi resmi sayfasından ilan edilir.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı 2021 Başvuru Sonuçları Açıklandı mı?

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımı başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilir. Bundan dolayı Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel alımı duyuruları düzenli takip edilmelidir.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Başvuru Tarihi ve Yeri

20 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete‘de yayınlanan duyuruya göre, Sahil Güvenlik Komutanlığının uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temini alımları başvuruları başladı.

Başvuru Tarihleri: 21 Eylül 2021 tarihinde başlayıp, 30 Eylül 2021 tarihinde sona erecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak olup;

Başvuru Yeri: Başvuru tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlikkomutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısına giriş yapılarak gerçekleştirilecek. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Astsubay alım ilanları ve şartları için iletişim numarası 0312 416 45 60′ı hafta içi saat 09.00 ile 12.30-13.30 ile 18.00 arasında arayabilirsiniz.

Uzman Erbas olmak için tüm merak ettiklerinizi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2021 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımları bilgilendirme kılavuzunda yer alan bilgiler ışığında Uzman Erbaş olabilmek için aranan şartlar şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
 • En az lise mezunu olmak.
 • 2021 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).
 • Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.
 • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Eylül 2016 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
 • Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.
 • Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Eylül 2021) diğer şartları taşıyor olmak.
 • İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi: 09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.)

Yukarıdaki Resmi Gazete’de yayınlanan şartlara ilave olarak Sahil güvenlik personel temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartların sağlanması gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı Uzman Erbaş Yapılacak Branşlar Nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve bağlı bulunan birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere listede belirlenen branşlarda uzman erbaş alımı yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığına Uzman Erbaş olarak Alım yapılacak branşlar aşağıdaki gibidir:

Alım Yapılacak BranşBaşvuru Koşulları Kontenjan Sayısı Görev Yapacağı Birlik
Motorcu Uzman ErbaşAskerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil
Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında (Gemi/Bot vb.) Motorcu
sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.
Meslek Liselerinin; Gemi Makineleri veya Denizcilik/Makine Zabitliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmeti
80 kişi Yüzer
Motorcu
(Yara/Savunma)
Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil
Güvenlik Komutanlığında Yara Savunma sınıf/branş/ihtisasında
yapmış veya yapıyor olmak. Meslek Yüksekokullarının;
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik mezunu veya, Meslek Liselerinin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.
20 kişi Yüzer/Kara
MuhafızAskerlik hizmetini Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Jandarma Genel Komutanlığında Muhafız, Deniz Piyade, Asayiş ya da Cezaevi Koruma sınıf/branş/ ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.85 kişi Yüzer/Kara
Topçu Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.50 kişi Yüzer
Serdümen Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Serdümen sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.35 kişiYüzer
İkmal (Aşçı)Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu veya, Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.15 kişi Yüzer/Kara
Kurbağa Adam Askerlik Hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında
Kurbağaadam sınıf/branş/ihtisasında yapmış ya da yapıyor olmak.
15 kişi Yüzer

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Uzman erbaş Bilgilendirme Kılavuzu buradan incelenebilir.

Sahil Güvenlik Uzman Alımı Kimler Başvurabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olan, en az lise mezunu, 2021 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olan(01 Ocak 1994 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir). Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olanlar ve Uzman Erbaş Alımı Tüm Şartları taşıyan adaylar 2021 SG uzman erbaş alımına başvurabilir.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu e-Devlet Sahil Güvenlik Komutanlığı İş Başvurusu sekmesi üzerinden yapılmaktadır.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Ne Zaman Açıklanacak?

Sahil Güvenlik Uzman erbaş sonuçları açıklandığında başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek.

Sahil Güvenlik Alımı Ne Zaman? 2021

Sahil güvenlik Uzman Erbaş alımları başladığında duyurular yayınlanacak.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 21-30 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. Uzman erbaş alımı başvuruları 30 Eylül 2021 saat 11:00’de sona erecek.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Kaç Kişi Alınacak?

Sshil güvenlik uzman erbaş alım ilanlarında kaç kişinin alınacağı belirtilmektedir. Her yıl alım sayısı değişiklik göstermektedir.

Uzman Çavuş Alımı KPSS şartı var mı?

KPSS şartı var. Uzman çavuş alımı KPSS sınavından en az 50 puan almalıdır.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Kimler Başvurabilir?

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş olma şartlarını sağlayan herkes başvuruda bulunabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!