Senetle Kredi Veren Bankalar Kurumlar Listesi 2022 (Noter Onaylı Para Anında Hesabında)

Acil paraya ihtiyaç duyanlar için Senetle kredi veriyorum ilanlarına sosyal medya ve diğer platformlarda sıkça rastlamaktayız. Bu şekilde acil paraya ihtiyacı olanlara bankalar, Kuyumcular, ikrazatçılar, tefeciler, vakıflar, ABC ve deva finans vb. kurumlar senetle kredi vermektedir. Senetle acil paraya ihtiyacı olanlara noter onaylı elden senetle kredi veriyor mu, senetle kim para verir? merak edilenleri detaylandırdık.

Senetle Kredi Veren Bankalar Kurumlar Listesi 2022 (Noter Onaylı Para Anında Hesabında)

Senetle kredi veren haricinde acil para bulma yolları ve borç para veren kurumlar da vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına çözüm getiriyor. Acil para ihtiyacım var diyenlere senetle kredi veriyoruz diyen borç para veren vakıflar, ABC Faktoring, Deva Finans, Ziraat Bankası, Akbank, noter onaylı senetle kredi veriyor mu, borç para arayanlar için Dakikalar içerisinde Senetle Borç Para Veren Yerler Bankalar ile birlikte tüm merak edilenleri konular hakkında bilgileri içeriğimizden alabilirsiniz.

Öncelikle senetle kredi nedir? güvenilir mi, gerçek mi, mantıklı mı, avantajlı mı, kimler senetle kredi verir, senetle para veren bankalar ve faktoring şirketleri hangileridir? Acil para bulma yöntemleri arasında trend aramalar arasında yer alan senetle kredi ile ilgili tüm bilgileri detaylandırdık.

En hızlı nakit imkanını hangi banka sunar? İhtiyacınız olan para 15 sn’de hesabınızda Nasıl mı? İşte vatandaşların acil para ihtiyaçlarına çözüm getiren Senetle Kredi Veren Bankaları listeledik.

En Hızlı Senetle Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlara Çek karşılığı ve faturaları alacaklar için 2022 yılında Senet karşılığı avans kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

Senetle Kredi Veren BankalarKredi Paketleri
Vakıfbank senetle krediÇek karşılığı kredisi
Ziraat Bankası senetle krediSenetle Avans Kredisi
Akbank Senet karşılığı avans kredileri)
Garanti Bankası senetle krediİskonto kredileri
Odeabank Çek karşılığı ve faturaları alacaklar
İş Bankası senetle krediTL Çek İskontosu
Novabank senetle krediÇek karşılığı kredi
Yapı ve Kredi Bankası senetle krediSedir Çek ve Senet Paketi
Senetle Kredi Veren Bankalar 2022 listesi

Yukarıda listelediğimiz Senetle kredi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bankalar genelde yüksek limitli krediler için veya kefil, ipotek talep etmektedir. İpotek ettirecek bir ev, arsa, tarla gibi taşınmaz mal karşılığında para bulabilir yada ipotekli krediler için başvuru yaparak para bulabilirsiniz.

Senetle kredi veren bankalar, her ne kadar İhtiyaç sahiplerine elden senetle kredi vermeseler de, avans ve çek kredisi adı altında senet karşılığında kredi kullandırmaktadır. Vadesi gelmemiş bir kambiyo senediniz var ise ve imza sahibi sağlam bir firma ise, herhangi bir banka şubesine veyahut faktöring (eski ikrazatçılar) firmalarına başvuru yaparak belirli oranlarda kesintiler ile kırdırabilirsiniz. Halk arasında bu senet kırdırma olarak ta adlandırılan bu yöntem sayesinde listede yer alan bu bankaların tümü elinde faturalı ve karşılığı olan vatandaşlarımıza acil nakit ihtiyaçlarını karşılanması için kredi verebilir. Senetle para veren yerlerden Ziraat Bankası gayri nakdi krediler kategorisinde kambiyo senetlerine nakit sağlamaktadır. Elbet bununda şartları ve gereklilikleri vardır.

Senetle Para Veren Yerler 2022 (SIFIR KOMİSYON)

Senetle para veren yerler ve kurumlar aşağıdaki gibidir:

 • Faktoring firmaları: Karşılıklı senedi olanlar için
 • Nkolay, Enpara: KKB notunuz kötü olsa da, kredi çekebileceğiniz bankalar (1.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar vb.)
 • İpotek karşılığı kredi veren bankalar: Gayrimenkul ipoteği ile nakit alabileceğiniz banka şubeleri, (Konut, Arsa, Bağ, Bahçe, Tarla, Otomobil)
 • Evkur: Elden senetle alışveriş yaparak nakit temini (Bozdurma telefon, vs.)
 • İkrazatçılar: Kredinizi biz çekelim siz ödeyin modeli ve bu şekilde kredi veren yerler,
 • Faturalı Hatta kredi: Telefon bozdurma yöntemi ile para bulun.
 • Sarraflar ve kuyumcular: Elden senetle taksit yapanlar,
 • Devlet Kurumları ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları,( Nakit ve para yardımları, hayırseverler)
 • Borç kapatma kredisi veren bankalar KKB notunuzu yükseltmeye yarar.
 • Çek karşılığı iştirası kredileri veren bankalar.

İkamet ettiğiniz şehre ve ihtiyacınız olan para miktarına göre yukarıda sıralanan 10 maddede yer alan Borç Para Veren Yerler Listesinden herhangi birine başvuru yaparak kısa sürede nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca sahibinden para bulma yöntemini de deneyebilirsiniz.

Ayrıca Hiperaktif kredi sistemi her cebe en uygun faiz oranları ile acil para desteği, Kredi notu ve finans sitesince her cebe 100 Bin TL’ye kadar düşük faizli kredi desteği verildiği söylenmektedir.

Senetle Kredi Hesaplaması (Hiperaktif Kredi Danışmanlığı)

Hiperaktif Kredi danışmanlığından Senetle kredi hesaplaması aşağıdaki gibidir:

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faizi BSMV KKDF Taksit Tutarı
20.000 TL6 ay% 2.000.050.153.618.87
Hiperaktif Senetle Kredi Hesaplaması
Ay Taksit Tutarı Anapara Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara
1.3.618.87 TL3138.87 TL400.0060.0020.0016861.13 TL
2.3.618.87 TL3214.20 TL337.2250.5816.8613646.94 TL
3.3.618.87 TL3291.34 TL272.9440.9413.6510355.60 TL
4.3.618.87 TL3370.33 TL207.1144408134246985.27 TL
5.3.618.87 TL3451.22 TL139.7120.96363123534.05 TL
6.3.618.87 TL3534.05 TL70.6822190194190.00 TL
Hiperaktif senetle kredi hesaplama tablosu

Senetle kredi alma hakkında merak edilen birkaç soru ve cevabını sizler için detaylandırdık.

Senet Karşılığı Kredi Nedir?

Senet karşılığı kredi: Firmaların, vadeli mal veya hizmet satışlarında elde ettikleri senetlerin ve çeklerin teminat olarak alınarak karşılığında çek veya senetlere belirli bir marj uygulanmak suretiyle nakde dönüştürüldüğü kredi türüdür. Senet karşılığı kredi imkanları bankalar tarafından sunulmakta olup, avans kredi hizmetleri olarak firmaların acil nakit ihtiyaçlarının karşılandığı bir kredi hizmettir. Bazı bankalar tarafından faturalı çekler için belirli limitlerde mevzuatın izin verdiği ölçüde senet karşılığı kredi vermektedir ve bu işlemlere senet karşılığı kredi denir. Ancak bu durum nakit paraya ihtiyaç duyanlara elden senetle ve taksitle verilecek bir kredi paketi değildir.

Kimler Senetle Kredi Verir?

Senetle krediyi veren kurumlar aşağıdaki gibidir.
Bankalar,
Kuyumcular
Faktoring şirketler,
İkrazatçı,
Vakıflar’dır.
Hayırseverler ve vb. hayırsever vatandaşlar da gerek sosyal medya üzerinden gerekse makale yorumlarına ilanlar bırakarak kendilerine ulaşmalarını ve acil para arayanlara yardımcı olacaklarını iddia etmektedir. Yine de bu tarz ilanlara başvurmadan önce vatandaşların kimlik ve özel bilgilerini paylaşmadan azami ölçüde dikkatli davranarak kişilerle iletişime geçmeleri dolandırılma ihtimaline karşı dikkatli olarak bu tarz kişilere iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Senetle Kredi Bankalar Hangileridir?

Senetle kredi veren bankalar: Ziraat Bankası, Akbank, İş bankası, Novabank, Fibabanka vb. bankalar senetle kredi vermektedir. Deva Finans, Beyoğlu kredi, ABC faktoring senetle karşılığı finansman imkanı sunan kurumlara örnek olarak gösterebiliriz.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir İlanları Gerçek mi?

Senet karşılığında borç para veren ilanlar gerçektir. Bu şekilde senetle borç parayı alacağınız kişi yada firmalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Senet karşılığında alacağınız para sonrasında daha borçlu çıkabileceğiniz gerçeği de vardır. Bu nedenden dolayı senetle borç para veren yerlerde mutlaka birkaç kriteri aramalı ve dikkat etmeniz gereken bir çok husus bulunmalıdır.

Senetle Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı bir ürünün satışı ile elinize geçen senet, en garantili senet türüdür. Ziraat Bankası’na senetin arkasını cirolayarak verebilirsiniz Sizden tahsil edilecek senetin vadesine kadar nakit paranızı kullanabilirsiniz. Elbette gerekli formaliteler ve belgeler var. Eğer senedi aldığınız kişinin kredi notu iyi durumda ise senetle kredi anında onaylanır. Tabi sizin de kredi geçmişinizin önemi büyük.

Noter Onaylı Senetle Kredi Nedir?

Noter onaylı senetle kredi: Noter huzurunda onaylanan ve karşılıklı borç para alış verişinin noter huzurunda yapıldığı senetle kredidir.

Kimler Senetli Kredi Çekebilir?

Senetle kredi başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak TC vatandaşı olmak ve 18 yaşını da doldurmuş olmak gerekir. Bazı bankalar, kefil isteyebilir. Bu durumda, müşterinin kefil sunması gerekir. Senetli kredi sistemi genellikle düşük puanlı kişilere kredi çekme fırsatı sunsa da, kişinin geliri de değerlendirilir. Gelir durumu yetersiz olan kişilerin başvurusu olumsuz şekilde sonuçlanabilir.

Banka hariç nereden para bulabilirim?

Acil Borç para arıyorsanız, Banka haricinde para bulma yolları aşağıdaki gibidir:
Faktoring şirketler ve senet ile kredi veren kurumlardan,
Borç para veren vakıflar
Kuyumculardan,
Faturalı hatlara kredi imkanından yararlanarak (AL-SAT YÖNTEMİ),
Kredi kartınızdan nakit avans veya eksi bakiye kullanmak,
Senetle kredi veren yerler ve karşılığı borç veren yerler,
Para veren hayırsever şirketler ve kurumlardan yararlanarak bankalar haricinde para ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
Elden Taksit İmkanı ile Borç Para Yöntemi Deneyin!
Kredi kartsız elden taksitle alışveriş yapabildiğiniz gibi, Kuyumcu, Beyaz eşya mağazası, Cep telefoncu, Maddi değeri yüksek ve satıldığında para yapabilecek ürünlerin satışını yapan herhangi bir mağaza veya işyerinden ürün satın alıp, hemen satarak borç para bulabilirsiniz. Bu işlemin dezavantajı elden taksitle satın aldığınız ürünler piyasa değerinin çok üzerinde olur. Hatta bazı esnaflar bu ürünlerin üzerine taksitli satış fiyatları taksitlerden daha fazla yansıtırlar.

Senetle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Senetle kredi çekmeye karar verenler kendilerine en uygun senetle para ve kredi veren kurumları ve bankayı bulmaları gerekir. Bankalar, senetle kredi imkanlarında çeşitli avantajlar ve kampanyalar sunar. Bu bağlamda, herkesin kendine uygun gördüğü bir banka ve ödeme yöntemi vardır. Farklı miktarlarda, vadelerde ve faiz oranlarında sunulan kredi fırsatlarını değerlendirerek kriterleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Borç Para Veren Yerlere Başvurmadan Önce Ne Yapılmalıdır?

Sosyal medyada gördüğünüz senet karşılığı borç para verilir ilanlarına kapılmadan faizsiz borç para veren kurumları araştırmalı, borç para veren Vakıfların iletişim adreslerinden irtibata geçerek borç para veren yerleri araştırarak güvenilir kişilerden yardım almalısınız. Sağlam Senet hazırlayarak geri ödemede sıkıntı çekmek istemeyen kuyumcu, ikrazatçı gibi gibi borç para veren kurum ve kişilerden parayı almadan önce seneti noter huzurunda onaylatmalı ve borç para verdiğiniz kişinin kredi sözleşmesini noter şahitliğinde yapmalısınız.

Senetle Kredi Avantajları Nelerdir?

Senetle kredi çekmenin en önemli avantajı, bankalardan kredi notu düşüklüğü vb. gibi çeşitli sebeplerle kredi alamayan ve başvuruları olumsuz sonuçlanan kişilere nakit para desteği sunmasıdır.

Senet Karşılığı Borç Para Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

*Ben size senetle para vereceğim ancak sizin ön ödeme yapmanız gerekiyor derlerse eğer kesinlikle uzak durmalısınız.
*Firmanın iletişim bilgilerini alarak doğru olduğunuz emin olun ve şirketin olduğu yerde onları ziyaret edin.
*Senette başvuru yaptığınız zamana alacağınız tutar ile senette yazan tutar uyuşmalı ve rakamların sonunu kapatmak için çizmelisiniz böylelikle sizin alacağınız tutarı yükseltemezler.

Senetle Kredi Çekmek Mantıklı mı?

Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa, sistemin avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirmek için yeterli zamanınız olmayabilir. Her kredi sisteminin kendi içinde olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Senetle kredi çekmek, kredi notu düşük olan kişiler için mantıklı olacaktır. Ancak emekli olanların kredi notu düşük olmadığı halde bu krediyi çekmeleri tamamen mantıksız bir hareket olacaktır.

Borç para veren kişiler ve kurumların Noter Onaylı Senetle kredi nasıl alındığından kısaca bahsedecek olursak:

Noter Onaylı Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Noter destekli senet karşılığı paraya ihtiyacım var diyenler hem geri ödemelerde kendileri hakkında şüphe duyulmaması için noter huzurunda kredi sözleşmesi imzalar, hem de borç para veren kişi kendisini noter onayı alarak bir nevi teminat almış olur. Acil paraya sıkışan ve borç para veren yerlerden noter onaylı senetle kredi almak isteyenler bu krediyi tasdikli sözleşmeli krediler sayesinde sahip olur. Noter tasdikli avukat nezdinde kredi imkanı pek çok kişinin nakit para sıkıntısını çözecektir.

Noter Onaylı Senetle Kredi Nedir?

Noter onaylı senetler, Noter huzurunda hazırlanmış ve Noter tarafından onaylanmış senet anlamına gelir. Senet herhangi bir nedenle oluşan nakit para ilişkisinin belgelendirilmesi ve bu ilişkiye resmiyet kazandırılması olarak tanımlanabilir.

Noter Tasdikli Sözleşmeli Kredi Nedir?

Noter tasdikli sözleşmeli krediler alınacak olan kredinin noter huzurunda doğrulanması yani noterin şahitliği ile geçerlilik kazanan bir kredi sözleşmesi hazırlanmasıdır. Kredi almak için böyle bir sözleşme yapma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Ancak tarafların birbirlerine güven kazanması nedeniyle son zamanlarda noter onaylı kredi sözleşmelerinin sıklıkla yapıldığı görülmektedir

Noter Tasdikli sözleşme Nedir?

Noter tasdikli sözleşme ise yapılan bir sözleşmenin noter huzurunda onaylanması anlamına gelmektedir. Araç alım satımı yapan birinin, bunu noter huzurunda yapması, bunun en bilinen örneğidir.

Noter tasdikli senet ücreti Ne Kadar?

Kredi Çekemeyenlere Senetle Kredi ve Para Veren Yerlere başvurulduğunda noter onaylı kredi sözleşmesi yapması için kişilerin ödeyeceği Noter tasdikli senet ücreti bir noterlik işleminde 6,93 TL’den az olamaz.

Noter Onaylı Kredi Sözleşmesinde Neler Yer Alır?

Noter Onaylı Kredi Sözleşmesi Noterden onaylı imza sirküleri, Firmanın kuruluş adresi ile ikametgah belgesi, Ticaret sicil gazetesi , tutanağı oluşturan noterin adı, soyadı ve noterliğe ilişkin bilgiler, İşlemin yapıldığı yer, İşlemin yapıldığı zaman, tarih imzalar yer alır. Bu belgeler Noter Onaylı Kredi başvuru esnasında faktoring firmalarından istenir.

Noter Onaylı Kredi Ödenmezse Ne Olur?

Noter onaylı Senet ödenmezse böyle bir durumda, borçlu kişi hakkında, hapis cezası ya da adli para cezası verilmez. Fakat alacaklının senedin tahsili için yaptığı tüm giderler, masraflar, senet miktarı ile yine borçlu tarafından ödenmesi zorunludur.

Tabi bu bankaların çek senet karşılığı kredi imkanlarının haricinde, elinde senet olan vatandaşlar için alternatif para bulma yöntemlerini banka haricinde nereden para bulabilirim diyenler için listeledik.

Bankalar haricinde nakit para ihtiyaçlarınızı nasıl bulacağını Yazımızın devamında sizler için anlattık.

Ayrıca Bankalar Haricinde Para bulabilmek için aşağıdaki yolları deneyin!

Bankalardan kredi notlarının düşük olması sebebi ile veya bankaların faiz oranlarından dolayı kredi kullanmak istemeyen kişilerin bankalar haricinde para bulabileceği bazı yerler aşağıdaki gibidir:

 • Senet karşılığında senetle kredi veren kurumlardan finansman desteği alabilirsiniz.
 • Senetle kredi veren yerler faktöring ve kredi danışmanlık firmaları ile irtibata geçme ve başvuru yapabilirsiniz.
 • Elinizde çek veya ödenmiş fatura var ise faktöring firmalarına hafta sonu dahil nakit paraya çevirerek para bulabilirsiniz.
 • Faturalı hatlara kredi (Faturanız üzerinden cihaz alabilir ve başka yerde nakite çevirebilirsiniz.)
 • Kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp bozdurabilirsiniz.
 • Kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp bozdurarak para bulabilirsiniz.
 • Kredi kartından taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Elektronik cihazlarınızı al-sat yöntemi ile aldığınız ürünü daha düşük bir fiyata elden satabilirsiniz.
 • Ayrıca kredi kartınızdan eksi bakiye çekimi yapabilir ve çok acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
 • 15 bin ve üzeri nakit para ihtiyacı olanlar finans kuruluşlarına başvuru yapabilir ve kredi başvurusu yaparak paranızı çekebilirsiniz.
 • Ayrıca kredi kartınızdan eksi bakiye çekimi yapabilir ve çok acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
 • Bankalardan kredi alamayanlar ipotek karşılığı kredi talebinden de sonuç alamayabilir. Bu yüzden kredi notlarını yükseltmeler ve notlarını düzeltip kredi başvurusu yapmaları gereklidir.

Kredi Çekemeyenlere Senetle Borç Para Veren Yerler ve Yöntemler

Kredi çekemiyorsanız ve banka haricinde para bulmak istiyorsanız senetle borç para veren faktöringler de kurtarıcınız olabilir.

Kötü günlerinizde eşe dosta başvurmak yerine bazı bankalar ve firmalar kısa sürede nakit sağlamaktadırlar. Eğer İstanbul, İzmir veya Ankara’da ikamet ediyorsanız Dar Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri ve Tavsiyeler isimli içeriğimiz de kolaylıkla para bulabileceğiniz ve hiçbir yerde bulunmayan yöntemleri öğrenebilir acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu yöntemlerin yanında borç para veren yerlere başvuru yapmadan önce bazı hususlara dikkat etmelisiniz. En önemlisi: Borç Para Veren Yerlere Başvurmadan Önce Analiz Yapın.

Banka Hariç Faktoring Şirketlerden Nasıl Para bulabilirim?

Eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız, siciliniz bozuk ise, bankalar haricinde kredi veren yerlere ulaşmalısınız. Eğer paraya çevirebileceğiniz vadesi gelen veya gelmeyen bir senetiniz var ise ve bu senedin karşılığı da var ise faktoring kuruluşları, (eski ikrazatçılar) bankaların çek ve senetle ilgilenen birimleri imdadınıza yetişebilir. Şubelere senetiniz ile başvuru yaptığınızda belirli komisyonlar kesilerek anında nakit paraya çevrilecektir.

Faktoring Şirketler Senetle Para Verir mi?

Senet ile imza karşılığında kredi veren faktoring şirketleri bu işlemi yasal olarak da yapar ve borç para verir. Bu kredi kullanımı sık tavsiye edilen bir yöntem değildir. BDDK tarafından denetlenen kurumlar senet konusunda güvenilirdir.

Senetle Kredi Veren Faktoring Firmalar Hangileridir?

BDDK’ya kayıtlı Senetle kredi veren faktoring firmaların listesi görmek için tıklayınız.

Ancak tüm bunlardan önce Faktöring Firmalarından Senetle Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? öğrenmeniz gerekiyor.

Senetle kredi veren faktoringlerin bazı şartları bulunmaktadır. Faktoring şirketlerden senetle para alma şartları aşağıdaki gibidir:

 1. Firmaya yapılacak olan tüm başvurular yasal olarak yapılmalıdır.
 2. Başvuru yapan kişinin fiili ehliyetini kullanabilmesi gerekir.
 3. Başvuru sonrasında yapılan senedin yasallığa uygun olması gerekmektedir.
 4. Ayrıca senedin doğru ve eksiksiz olmalıdır.

Senetle kredi ve para veren yerler için firmalara başvuru yapılırken talep edilen bazı belgeler bulunmaktadır. Eğer kurumsal olarak faktoring’e başvurmak isterseniz aşağıda yer almakta olan belgeleri de hazırlamanız gerekiyor.

Faktoring şirketlerin talep ettiği belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Başvuruda bulunan kişinin T.C kimlik fotokopisi,
 • KOBİ finansmanı için işletmeye ait vergi levhası,
 • Noterden onaylı imza sirküleri,
 • Firmanın kuruluş adresi ile ikametgah belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,

Bu belgeler başvuru esnasında faktoring firmalarından istenen belgeler arasında yer almaktadır.

Tüm firmalar ise aşağıda ki belgeleri senetle kredi çekmek için hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibi ile faktoring arasında imzalanan sözleşme örneği,
 • Müşterinin kabul edildiğine dair beyan formu,
 • Başvuru sahibinin eşinin borçlanmayı kabul ettiğine dair rıza belgesi,
 • Kefillerin beyanları,
 • Müşterinin aydınlatılmasına ilişkin hazırlanan evraklar ve sözleşmenin ekleri

Yukarıda görüldüğü gibi bir çekin veya senetin bozdurulup faktoringten para alınması için birçok şart mevcut. Bunların hepsini yerine getirmekte oldukça zaman alıyor. Tabi yine de başvuru yapabilirsiniz.

İşlemler başlamadan önce firmalar ile görüşüp daha detaylı bilgi alınabilmektedir.

Senetle Kredi Veren Faktöring Şirketlerin Listesi 2022

Bankalar haricinde senetle para veren Faktoringlere Başvurun.

Senetle Para Veren Yerlerden olan Faktoring firmalar, senetle borç para vermek yerine faturalı çekleri paraya çevirirler. Türkiye’de BDDK kayıtlı olarak faaliyetlerini sürdüren senetle kredi veren faktoringler aşağıdaki gibidir:

BDDK Tarafından Listelenen Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri 2022
ABC FAKTORİNG A.Ş.
ACAR FACTORİNG A.Ş.
AK FAKTORİNG A.Ş.
AKDENİZ FAKTORİNG A.Ş.
AKIN FAKTORİNG A.Ş
ANADOLU FAKTORİNG A.Ş
ARENA FAKTORİNG A.Ş.
ATILIM FAKTORİNG A.Ş.
BAŞER FAKTORING A.Ş.
BAYRAMOĞLU FAKTORİNG A.Ş.
BIEN FİNANS FAKTORİNG A.Ş.
C FAKTORİNG A.Ş.
CREDITWEST FAKTORING A.Ş.
ÇAĞDAŞ FAKTORİNG A.Ş.
ÇÖZÜM FAKTORİNG A.Ş.
DENİZ FAKTORING A.Ş.
DESTEK FİNANS FAKTORİNG A.Ş.
DEVİR FAKTORİNG A.Ş.
DOĞA FAKTORİNG A.Ş
DORUK FAKTORİNG A.Ş.
EKO FAKTORİNG A.Ş.
EKSPO FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.
FİBA FAKTORİNG A.Ş.
GARANTİ FAKTORİNG A.Ş.
GSD FAKTORİNG A.Ş.
HALK FAKTORING A.Ş.
HUZUR FAKTORİNG A.Ş.
ING FAKTORİNG A.Ş.
İSTANBUL FAKTORİNG A.Ş.
İŞ FAKTORING A.Ş.
KAPİTAL FAKTORİNG A.Ş.
KENT FAKTORING A.Ş.
KREDİ FİNANS FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.
LİDER FAKTORİNG A.Ş.
MERT FİNANS FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.
MNG FAKTORING A.Ş.
OPTİMA FAKTORİNG A.Ş.
PAMUK FAKTORING A.Ş.
PARAFİNANS FAKTORİNG A.Ş.
QNB FİNANS FAKTORİNG A.Ş
SARDES FAKTORİNG A.Ş.
SÜMER FAKTORİNG A.Ş.
ŞEKER FAKTORİNG AŞ.
ŞİRİNOĞLU FAKTORİNG A.Ş.
TAM FİNANS FAKTORİNG A.Ş.
TEB FAKTORİNG A.Ş.
TRADEWİND FAKTORİNG A.Ş.
TUNA FAKTORİNG A.Ş.
ULUSAL FAKTORİNG A.Ş.
VAKIF FAKTORİNG A.Ş.
VDF FAKTORING A.Ş.
YAPI KREDİ FAKTORİNG A.Ş.
YAŞAR FAKTORİNG A.Ş.
YEDİTEPE FAKTORİNG A.Ş.
ZORLU FAKTORİNG A.Ş.
BELİRTİLEN FAKTORİNG ŞİRKETLERDEN SENET İLE KREDİ VE PARA VERENLERİ ARAŞTIRARAK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. YUKARIDAKİ LİSTEDE BDDK TARAFINDAN FAKTORİNG ŞİRKETLER BELİRTİLMİŞTİR.

Şuan ülkemizde yasal kayıtlı bulunan 60 adet firma mevcut. Bu firmaları yukarıda ki bağlantıdan inceleyerek tefecilerden ayırabilirsiniz.  

Senetle Para Veren İKRAZATÇILAR (Kredinizi Biz Çekelim Taksitlerini Siz Ödeyin İlanları)

Yukarıda yer almakta olan firmalar ve yöntemler size fayda sağlamamış ise, bir yakınınızın sizin adınıza kredi çekmesi iyi bir alternatiftir. Tabi böyle bir yakınınız var ise.. Senetle para Veren ikrazatçılara eğer sizin adınıza kefil olabilecek veya kredi çekecek bir yakınınız yok ise, bu kez bazı firmaları araştırmanız gerekebilir. Bu firmalar sizin adınıza bankaya başvuru yaparak kendi adına kredi çekmektedir. Bu yüzden kredinizi biz çekelim, taksitleriniz siz ödeyin sistemi adı verilmektedir. Ancak bu sistemde de faiz oranları yüksek olduğu gibi tefeciliğe vatan sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Çünkü firma size para vermek için para satmaktadır. Yani 50.000 TL. kredi çektiğinizde banka ortalama aylık 1.000 TL. taksit ödenmesi gerekirken firma sizden her ay 1.500 TL. taksit talep edebilir.

Bu taksiti ödemediğiniz taktirde ise tahsili için yasal olmayan yollara başvuru yapabilir. Bu sebeple hiç bir işlere bulaşmadan mobil uygulamalardan maaş bordrosuz kredi verebilen bankalara başvurmanızı öneririz.

Senetle Para Veren İkrazatçı Firmalar

Senetle para veren ikrazatçı firmalar üzerinden senetle kredi almak mümkündür. Ancak tefeci ile ikrazatçıların birbiriyle karıştırılma ihtimali bulunmaktadır. Eminim ki, ikrazatcı firmaları hakkında hiçbir araştırma yapmayan vatandaş, halen ikrazatçıları kredi verdiğini öne sürebilir. Senetle Para Veren Yerler Ancak Türkiye’de ki ikrazatçılar yıllar önce kapandı ve BBDK bu firmalara zaman vererek faktoring firmalarına dönüşmelerini sağladı. Halen internette ismine rastlayabileceğiniz Erol, Cemil veya Mustafa ikrazatçılar artık yoklar. Bunun yerine faktoringler var. Bu firmalar bir yönetmelik çerçevesinde yasal olarak faaliyet gösterirler ve elinde senedi olan vatandaşa anında para imkanı sağlarlar.

Bu nedenle ikrazat ve ikrazatçı ne demektir kısaca bilgi verecek olursak:

İkrazatçı Ne Demektir?

İkrazatçılar ise kelime anlamındaki bu işi gerçekleştiren gerçek kişilere denilmektedir.
İkrazatçılar tamamıyla yasal ve izni olan BDDK tarafından onay görmüş kişilerdir. Bu nedenle tefeci ile karıştırılmamaktadır. Tefeciler, ikrazatçıların yaptıkları bu işi yasa dışı yapan kişilerdir.

Senetle Para (ikrazat) Nedir?

İkrazatın kelime karşılığı belli bir teminat ya da ipotek karşılığında kişiye verilecek olan ödünç parayı ifade etmektedir.

İkrazatçı senetle kredi verir mi?

Borç olarak verilen paranın daha fazlasını geri alan tefeciler ile ikrazatçılar çoğu zaman karıştırılmaktadır. İkrazatçı firmalar Türkiye genelinde kapatılarak yerlerine faktoring şirketleri almıştır.

İntoko Borç Para Nasıl Alınır?

İntoko platformu finansman sağlayan ve ihtiyacı olan kişilere aracı olmuş oluyor. Senetle para veren yerlerin neler olduğu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra size bu siteden de söz etmek isteriz. İntoko adlı site üzerinden nakit ihtiyacınızı belli kurallar çerçevesinden karşılayabiliyorsunuz. Borç para ilanları veren site üzerinden ne kadar paraya ihtiyacınız olduğu, neden bu para bulmak istediğiniz gibi detaylar size finansman olacak kişi ile paylaşılıyor. Üstelik tutarı ödeme şeklinizi veya vade sayısını belirterek; örneğin “10 bin liraya ihtiyacım var, elden ödeyeceğim ve 24 ayda ödemek istiyorum.” adı altında oluşan bir borç para ilanı ile size finansman olacak kişilerden geri dönüş almak için belli bir süre beklemeniz gerektiğini de unutmayınız.

Deva Finans Senetli Kredi Kimlere Verir?

Deva finans adında bir firma sosyal medya platformlarında senetle kredi vereceğinden bahsetmektedir. Deva finans kurumu senetle kredi imkanlarını aşağıdaki kişilere sağlamaktadır:

 • Emeklilere,
 • İcralık olanlara,
 • Hacizli olanlara,
 • Avukatlık olanlara Kredi onaylatıyoruz bildirimlerinde bulunan firmanın sağlamış oldukları tam bilmemekle birlikte başvuru yapacak olan kişilerin her ihtimale karşı firma hakkında iyi bir araştırma yaparak yüz yüze görüşmelerini ve şartlarını en iyi şekilde öğrenmelerini tavsiye ederiz.

ABC Faktoring senetle kredi

Faktoring yöntemi ile finansman sağlayan ABC faktoring, Mal ve/veya hizmet üreten ve satan gerçek veya tüzel kişiler faktoring hizmetleri sunar. Detaylar.

Ankara, İzmir, Bursa ve Türkiye’nin diğer illerinde bulunan oto galerilerden de senetle para almak mümkün değildir.

Peşinatsız Taksitle Senetle Para Veren Galeriler

Peşinatsız taksitle araç satan firmalar da araç alım satım yaparak kar payı üzerinden nakit ihtiyacınız karşılamak isteyen vatandaşlara çözüm sunar. Yani aylık taksitle kredi alma yöntemi peşinatsız taksitle araç satan firmalar tarafından sağlanır. Vadeli, kredi kartsız ve kefilsiz satılan araçlar sayesinde acil nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Artık İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi şehirler haricinde Antalya, Adana, Bursa gibi yerlerde de senetle araç satan galeriler ve otomotiv firmaları mevcuttur.

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan oto galeriler senetle elden para vermezler. Zira bu durum tefeciliktir. Ancak üzerine ipotek koydurmadan senetle satın alınan araçların satılarak paraya çevrilmesi yasaldır. Bu kapsamda senetle araç satan galeriler sayesinde ihtiyaç sahipleri nakit para temin edebilir. İstanbul’da bulunan oto galerileri inceleyebilirsiniz.

Senetle Altın Veren Gümüş Satan Kuyumculara Başvurun

İnternetten alışveriş kredisi veya kredi kartınızla taksitli altın alabileceğiniz bir çok sarraf ve kuyumcu mevcuttur. Bu kişiler karta veya alışveriş taksiti yaptıkları için herhangi bir problem yaşamadan günlük altın kurları ile alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak siz 5 adet adana burması bilezik için semtinizde bulunan kuyumcuya başvurduğunuzda, elden taksit yapması oldukça zordur. Çünkü sizin satın aldığınız bu altınları geri ödeyebileceğinizi resmi olarak ispat etmeniz gerekir. Böyle bir olanağınız da yok ise, işiniz zor. Ancak yıllardır alışveriş yaptığınız ve aranızda bir güven ilişkisi olan kuyumculardan elden taksitle altın almak mümkün olabilir. İnternet üzerinden facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Kuyumcular Senetle Kredi Verir mi?

Kuyumcular Senetle Altın Veriyor mu? diyorsanız: Bir işletmeniz veya bir markanız var ise kuyumcular senet karşılığı borç para için başvuru yapabilirsiniz.

Eğer bir markanız yok ve işletmeniz yok ise bu durumdan yararlanamayabilirsiniz. Bu durumda tanıdığınız bir kuyumcuya gidebilir ve size referans olacak birinin yönlendirmesi ile kuyumculardan senetle borç para alabilirsiniz. Borcun vadesi ve ödemesi altın birim fiyatına göre hesaplanır.

Kuyumcular senetle kredi olarak vatandaşlara borç para imkanı sağlamaz ancak, eğer yüksek limitli bir kredi kartınız var ise, bankalardan kredi çekmek veya senetli alışveriş yerine herhangi bir kuyumcudan taksitle altın alabilirsiniz. Ülkemizde hemen hemen tüm kuyumcular kredi kartınıza taksitle altın satışı yaparlar. Hatta bazıları güven  veren vatandaşa senetle altın satışı taksit imkanı dahi sağlamaktadır. Kuyumculardan yeni tarihli kulplu çeyrek altın satın alarak taksit seçeneği ile çekim yaparak ödeme sağlayabilirsiniz. Bu şekilde acil para ihtiyacınıza kuyumcular üzerinden çözüm bulabilirsiniz.

İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredileri Alın (Konut, Tarla, Bağ, Bahçe, Otomobil)

Senetle Para Veren Yerler olan bankalara borçlarınız olsa da, kredi siciliniz yerinde olmasa da, İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Krediler sayesinde ipotekli kredi çekerek acil para bulabilirsiniz. Başvuru için kendinize ait bir arsa, tarla, emlak, konut veya otomobilinizin olması gerekmektedir. Her ne kadar bankalar taşınır ipoteklerine sıcak bakmasa da, bu şartlarla nakit sağlayan bankalarda mevcuttur. Denizbank, Yapıkredi, Ziraat, Halkbank, Odeabank, Aktifbank, PTT Bank, Halkbank, Vakıflar Bankası, Burgan Bank, HSBC, Garanti şubelerine başvuru yapabilirsin. Bu şekilde sağlanan finansmanın şartları şöyledir:

 • 3 sene vade yapılmaktadır. 36 aydan daha uzun vadeli çekemezsiniz.
 • 3’er ay ara ile ödeme imkanı sağlanabilmektedir. 3 ayda bir kez taksit ödersiniz.
 • Hayat sigortası yapılması mecburidir. Kaçarı yok!
 • Alacağınız kredi limiti gayrimenkulün veya değerinin %80’ini geçemez. Örneğin 200.000 TL eksper değeri olan bir eviniz var ise, banka size 200 x 0,80 = 160.000 TL kredi çıkartabilir. Bunun fazlasını veremez.
 • Konutun veya tarlanın değeri eksper tarafından hesaplanır ve eksper ücreti de tarafınızdan alınır.
 • Birçok banka ipotekli finansmana sıcak bakmasa da, hemen hemen tüm bankalardan alınabilmektedir.

Elden Taksitli Senetle Alışveriş Yapın (Bilgisayar, Mobil Cihazlar veya Beyaz Eşyalar) Satın

Senetle Para Veren Yerlere örnek: Teknosa, Arçelik, Bosch, Beko Mutluevim gibi firmalardan Bilgisayar, Mobil Cihazlar veya Beyaz Eşyalar taksitli senetle alışveriş yapıp, kutusunu açmadan başka bir yerde satış yaparak alternatif para bulma yöntemini deneyerek ihtiyacınız olan parayı bu şekilde temin edebilirsiniz. Evkur Kredi kartı hayatımıza girmeden önce bu tür ürünler zaten elden taksitle alınmakta idi. Ancak, kartlar hayatımıza girdikten sonra başlangıçta herkes düzenli kullansa da ilerleyen dönemlerde limitsiz harcamalar sayesinde maalesef limitler doldu ve artık bazı firmaların taksitli alışverişlerine kaldık diyebiliriz.
Limitleri dolan kartlar için bazı firmalar ise alışveriş kredisi veren limitler açtılar. Öyle ki yüksek meblağlı bir alışverişte taksit istemeniz durumunda, kartınız da yok ise firma sizi anlaşmalı banka temsilcisine yönlendirmekte ve dakikalar içerisinde formunuzun doldurulmakta ve krediniz verilmektedir. Ancak bu yöntemin sizin için geçerli olduğunu söyleyemem. Çünkü zaten ihtiyacımız olan şey nakit para değil mi? İnternetten veya Real ortamdan elden taksitle alışveriş yapabileceğiniz firmalara bir göz atalım.

Ev-kur Şubeleri: Türkiye’de elden taksitle ve senetle alışverişin lideri haline gelen Ev-kur ülkemizde onlarca firması ile hizmetlerine devam ediyor. Cep telefonu, tablet, bilgisayar, elektronik cihazlar, ev tekstili, çeyiz ürünleri, motosiklet ve bisiklet gibi ürün çeşitleri ile de sadece para sağlamak için değil, her evin ihtiyacını gidermek için faaliyetlerini sürdürüyor. Size en yakın ev-kur mağazasını ziyaret ederek, elden taksitle cep telefonu almanız mümkündür. Bugün satın alacağınız bir Iphone x marka cep telefonunu anında paraya çevirirseniz (kırdırma yöntemi sayesinde) elinize 5.000 TL civarında para geçecektir. Ev-kur bu alışveriş neticesinde size peşinatsız 24 ay taksit yapabilmektedir.

Teknosa, Arçelik, Bosch, Beko: Bu firmalar da ise Ev-kur gibi alıveriş esasına dayalı olarak hizmet veriler. Bazıları PTT anlaşmalı olarak anında finansman sağlarlar. Örneğin; Bosch şubelerinden alacağınız bir ürün için kredi kartsız taksit talep ettiğinizde hemen işlemleriniz yapılır ve tarafınıza PTT şubelerinden taksitleri ödenen nakit taksitlendirme yapılır. Aldığınız ürünün ödemesi Bosch şubelerine değil PTT Bank’a yapılır. Arçelik ve Beko şubelerinden ise elden taksitle her türlü beyaz eşyayı almak mümkündür. Ancak fiyatlara vade farkı eklenmekte ve kart ile taksitli alışverişinizden daha fazla ödemek zorunda kalacağınızı belirtmek isteriz.

Eğer ihtiyacınız çok acilse ve çok kısa zamanda nakit bulmanız gerekiyorsa 5 temel önerinin yer aldığı senetle para veren yerler en çok maddi olanağın sağlandığı kaynaktır.

Mutluevim Şubeleri: 2 sene vade ile beyaz eşya almak isterseniz Mutluevim şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Mutlu Evim firması artık senetle araba satışı da yapmaktadır. Tabi firmanın bazı şartları mevcuttur. Bu şartlar daha önce herhangi bir borç nedeniyle icralık davanızın bulunmaması, kredi notunuzun çok düşük olmaması, sigortalı olarak bir işyerinde çalışıyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartları taşıyor iseniz, Mutlu Evim şubelerinden senet karşılığında cep telefonu, bilgisayar veya otomobil alabilirsiniz.

Elden taksitle mutlu evim şubelerinde satılmaktadır.

Sisteme üye ol, sipariş ver, istihbaratınız incelensin ve sonuçlansın, İstanbul’da ikamet ediyorsanız 2 ve 4 işgünü, diğer illerimize en fazla 6 iş günü içerisinde ürününüz teslim edilmektedir. Daha fazla bilgi almak için firmanın internet sitesini mutlu evim adresinden inceleyebilirsiniz.

Yiğit Alışveriş Firması: İstanbul, Elazığ, Eskişehir, Samsun, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, illerimize senetle satış yapan firmaya sosyal medya facebook sayfası üzerinden de iletişim sağlamanız mümkündür. Firma elden taksitle alıveriş imkanı sağladığı gibi bazı ürünlerinde özel kampanyalar düzenlemektedir. Korkmaz üronleri, Hotpoint-ariston, Schafer, Samsung, Mobilya, Düğün paketi gibi kampanyaları halen aktiftir.

MİNİ ÖDE Firması: Bilgisayar, cep telefonu, led televizyon, kamera ve fotoğraf makinesi, elektrikli ev aletleri, oyun konsolları ve ps4 ürünlerinin satışını yapan firma internetten başvuru aldığı gibi cep telefonlarında 24 aya kadar taksitlendirme yapabilmektedir.

Bu firmalar haricinde; İKS Alıveriş merkezi, Göktaşlar, Çetinler gibi firmalarda elden taksit imkanı sağlarlar. En uygun firmayı ürünleri  ve taksit seçeneklerini inceleyerek karar vermenizi öneririz.

Faturalı Hat Üzerine Cep Telefonu Alarak Nakit Paraya Çevirin

Senetle para veren yerler arasında faturalı hat üzerinden cep telefonu alarak nakite çevirme yöntemi de tercih ediliyor. Eğer yıllardır faturasını ödediğiniz Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom faturalı hattınız var ise, bu hat üzerine faturaya taksitle cep telefonu satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom (Avea) şubelerine kimliğinizle birlikte şahsen başvurmanızdır. Müşteri temsilcisi ile birlikte satın almak istediğiniz cep telefonuna karar verdikten sonra başvuru işlemleriniz yapılır ve kısa sürede telefonunuz tarafınıza teslim edilir.

Iphone X, Samsung S serisinin son ürünlerinin fiyatları yüksek olduğunuzdan hakkınızı bu yönde kullanmanız önerilir. Daha sonrasında ise satın aldığınız faturalı cep telefonunu kutusunu açmadan ister bir yakınınıza, ister letgo uygulaması üzerinden, isterseniz ikinci el ürünler alıp satan bir cep telefoncuya giderek anında nakit paraya çevirebilirsiniz. Mobil operatörler tarafından faturaya telefon satışı yapıldığı gibi, Evkur veya diğer mağazalardan aldığınız taksitli telefonları da bu şekilde nakit paraya çevirebilirsiniz.

Faturalı Hatlara Anında Kredi İmkanı ile Nasıl Para Bulunur?

Faturalı Hatlara Nakit firması 500 TL ile 15 bin TL arasında 15 dakika içinde nakit, Cebe finans sitesi Faturaya Yansıtılan Ek Cihaz Ücreti sistemi ile Vodafone ve Turkcell hatlara 1.500- 4.000 TL arasında nakit imkanı sağlamaktadır. Kefil gerektirmediği gibi 6-9-12 ay taksit imkanı sağlamaktadır.

Bozdurma Cep Telefonu Satın Alıp Paraya Çevirme Yöntemini Deneyin

Başkasının üzerine alınıp ikinci el reyonlarında bozdurma diye satılan cihazları görmüşsünüzdür. İşte bu cihazlar elden taksitli alışveriş sağlayan firmalardan, beyaz eşya firmalarından, mobil hat üzerine faturalı telefon satanlardan sıfır olarak alınıp anında paraya çevrilmiş ürünlerdir. İşleyiş şöyledir:
Vatandaş sıfır telefon satan firmaya başvuru yapar ve taksitle satın aldığı için 1.000 TL fiyatı olan telefonu 48 ay vadeli olarak 2.000 TL ‘ye satın alır.
Cihazın kutusunu açmadan hemen bir telefoncuya gider. Telefoncu gelen cihazın asıl piyasa değeri 1.000 TL civarında olduğu için açılmamış kutu olması nedeniyle en fazla 700-800 TL’ ye satın alır. Vatandaş 2.000 TL borçlanmasına rağmen eline 700 TL para geçmiş olur ki, elindeki paranın 2 misline yakın borcu vardır. 2.000  TL – 700 TL. düşüldüğünde 1.300 TL zarar eder. Bu en yüksek faiz sunan bankanın faizinden daha yüksektir.

Ancak bu vatandaş:

1.000 TL’ye satılan telefonu 1.200 TL ‘ye satın almış olsa ve yine 700 TL ‘ye satmış olsa 1200 – 700 = 500 TL. zarar etmiş olacaktır. Bu zarar ise 24 ay taksitli olarak değerlendirildiğinde, makul görülebilecektir. Bu bilgilere göre elden taksitle telefon satın alırken yapmamız gereken cihazın piyasa fiyatını araştırmak ve vade farkı ile ne kadar zarar ettiğimizi bilmektir. Zira telefoncuya gittiğinizde sizin kaç paraya aldığınızı önemsemez.

Önemli bir detay ise piyasada Türkiye garantili ve ihracatçı garantili cihazların fiyatları birbirinden farklıdır. Bu iki cihazın arasında %30 oranında fiyat farkı olabilir. Telefoncular sizin Türkiye Garantili cihazınızı ithalatçı garantili cihaz fiyatına almak isteyebilirler. Satış esnasında da bu hususa dikkat etmenizi öneririz. (Türkiye garantili olmayan cihazlar yetki servislerin bakım ve garantilerinin dışındadır.) İzmir, Eskişehir, Adana, Bursa, Ankara, İstanbul, Antalya, Edirne, Kars, Van, Diyarbakır gibi illerimizin tümünde bozdurma telefon alan ve satan firmalar bulabilirsiniz

Acil Senetle Borç Para Veren Vakıflar/ Hayırseverler

Acil borç para arıyorum diyenlere için Vakıflar senetle borç para veren kuruluşlar arasında yer almaktadır. Vakıfların hizmet amacı bilindiği üzere çeşitli ihtiyaçların karşılanması ve yardımlaşma olduğundan bu amaçlar ile kurulan vakıflarla eğitim, sağlık, ihtiyaç gibi temel ihtiyaçların karşılanmasını için gerekli şartları taşıyan kişilere para verdiği gibi senetle borç para da verebilmektedir. Senetle paraya ihtiyaç duyduğunuzda vakıfların kuruluş amaçlarına uygun olarak nakit yardımlarının nasıl verildiğini araştırarak istenen şartların taşınıp taşınmadığına bakarak istenen şartların taşınması halinde başvurarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Borç para arayışında olan kişilere maddi yardım sağlayan ve borç para veren vakıflar aşağıdaki gibidir:

 • Türk Havak
 • Talih Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • SEY Vakfı
 • AHBAP
 • İnsanı İnşa Derneği
 • Ateş Böceği Vakfı
 • Nef Vakfı
 • VGM
 • Beşir
 • Yardım Eli vakıfları zor durumda olan vatandaşlara yardım eli uzatarak maddi yardım sağlayan vakıflardır.
 • Bu vakıflardan borç para alarak acil nakit ihtiyaçları bir nebze olsun karşılanabilir.

Senetle Kredi-Borç Para Veriyoruz İlanları Başvurmadan Önce Okuyunuz!

Borç Para Veriyorum Diyenlere Dikkat! 

Önemli Hatırlatma:! Gerek Sosyal medya da gerekse faktoring ve danışmanlık firmalarından Senetle Kredi-Borç Para Veriyoruz ilanlarını görmüşsünüzdür. Özellikle reklamlarda sıkça rastladığınız Senetle kredi veriyoruz diyen şahıs, tefeci, vakıflara karşı dikkatli olunmalıdır. Senet karşılığı kredi alırken vatandaşların BDDK’ya kayıtlı faktoring şirketleri tercih etmeleri ve senetle kredi veriyoruz ilanlarına başvururken kimlik numaralarını ve telefon numaralarını sosyal medya üzerinden paylaşamamaları mağduriyet yaşamamaları için hayati önem taşımaktadır.

Sosyal medya üzerinden borç para veriyorum diyen kişilere güvenmek çok doğru değildir. Borç para veriyorum veya senetle borç para kredi veriyoruz, borç para ilanları gibi yazılardan uzak durunuz. Bu kişiler dolandırıcı olabilir ve elinizde kalan son paranızı da onlara kaptırabilirsiniz. Borç para ararken kimden aldığınıza çok dikkat etmelisiniz. Sosyal medya üzerinden borç para vermeyi teklif ederek sizden birçok bilginizi almak isteyecek kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Şuan itibariyle sadece faktoring firmaları yasal olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Tefeci faaliyetlerinin yasak olduğu ve yasal olmadığını defalarca ifade ettik. Bu sebeple 1 saat içinde hemen nakit bulmanız gerekirse eğer söylediklerimize kulak verin.

 • Size 50 bin TL anında nakit vereceğini söyleyip, belirli bir hesaba para yatırmanızı isteyenlerden,
 • Kara listede olmanıza rağmen her bankadan kredi çıkarabileceğini taahhüt edenlere,
 • Yüksek limitli kredi kartı açtırdığını ve bunun için masraf aldığını söyleyenlere İtimat etmeyiniz.
 • Yasal yöntemler haricinde hiç kimse ve hiçbir internet sitenize, telefon numaranızı, T.C Kimlik numaranızı ve benzer bilgilerinizi paylaşmayınız. Senetle altın satın almak veya taksitle cep telefonu alıp bozdurmak yasaldır. Bankaların faizleri ile bu işlemlerden yapacağınız kâr ve zarar hesaplamasını inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.
 • Bunların dışındaki yasal olmayan yollardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Ülkemizde tefecilik suçtur. Türk Ceza Kanununda para kazanmak amacıyla yasal kayıtlı olmayıp bu işi yapanlara hapis cezası öngörmüştür. Ancak ülkemizde gerek sosyal medya, gerekse diğer yollar ile zor durumda olan vatandaşı hedef alan birçok tefeci mevcuttur. Sizlere senet imzalatırlar ve genelde bu senedin haneleri boştur. Daha sonra aynı kalem ile senedi dolduran kişi istediği miktarı yazarak sizi icra yoluna sürüklemeye çalışır. Bazen borcunuzu ödeseniz de, senedinizi alamazsınız ve başınız beladan kurtulmaz. Bu sebeple senetle para veriyoruz diyen tefecilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

 • Eğer küçük miktarlarda paraya ihtiyacınız varsa bankaların 1.000 – 2.000 TL limitli kredi kartlarını tercih edin.
 • Vadesiz hesapların 2.000 TL – 5.000 TL arasında ki kredili mevduat limitlerini kullanın.
 • Yakınlarınızdan ve sevdiklerinizden borç isteyin.
 • Taksitle alışveriş yapın paraya çevirin.
 • Elinizde senet varsa kırdırın.
 • Devlet kurumları ve Vakıflara başvurun.

Tefecilerden borç para almaktan kaçınarak bu yolları izleyebilirsiniz.

Dolandırıcılık ihtimaline karşı mutlaka Senet karşılığı borç para alırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler olmalıdır.

devletdestekli.com içerikleri kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Metinleri alıntılayanlar hakkında uyarıda bulunmaksızın hukuki işlem başlatılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.