Devlet Destekli

Sicili Bozuk Ev Hanımlarına Senetsiz Kredi İmkanı (50 Bin TL.)

Sicili Bozuk Ev Hanımlarına Senetsiz Kredi İmkanı (50 Bin TL.)

Şekerbank, Denizbank, INGBank, Aktifbank, Ziraat, Vakıfbank, Halkbank gibi bankalar sayesinde ev hanımlarına kredi başvurusu işlemleri devam etmektedir. Çalışmayan, maaş bordrosu olmayan ve sigortasız bayanlara kredi desteği sağlayan bazı bankalar sayesinde gıda, giyim, kozmetik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Eğer kullandığınız herhangi bir kredi kartınız yoksa, belirli limitlerde kredi kartı alabilirsiniz. Bu içeriğimiz de Devlet kredisi haricinde özel bankaların kredi başvurularını kaleme aldık.

Sicili Bozuk Ev Hanımlarına Senetsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan kredi almak isteyen ev hanımları düzenli bir gelire sahip olmadıklarından dolayı bankalardan kredi kullanamamaktadır.  Bazı ev hanımları ise daha önceden çekmiş olduğu kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşayarak sicili bozulduğundan ve kredi notları düştüğünden dolayı bankalar ile arası iyi değildir. Bankalar kredi başvurularında kişilerin ilk olarak kredi notlarına bakarak değerlendirmede bulundukları için ev hanımlarının kredi notları eğer düşükse bankadan malesef eli boş olarak dönmekteydi. Ancak günümüzde çoğu banka artık gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunanlara kredi vermektedir. Artan ihtiyaçların karşılanması amacıyla ev hanımlarına da kredi çekebilmenin önü açılmıştır. Ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara başvuru yaparak ev hanımları her türlü nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kredi çekebilmektedir. Ev hanımları yeni iş kurmaktan kendi işini yapmak için, evde iş yapmaktan her türlü finansman ihtiyaçları için kredi çekebilirler.

Sicili bozuk ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Sicili bozuk ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi talebinde bulunan kişilerden gelir belgesi, maaş bordrosu gibi aylık net geliri belgeleyen evraklar istemektedir. Bazı bankalar ise belgesiz, imzasız anında kredi imkanları ile ev hanımları dahil birçok kişiye anında kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle ev hanımlarının artan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Sigortası olmayan ve herhangi bir işte çalışmayan kozmetik, giyim, gıda ve her türlü ihtiyaçlarının finansmanı için ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar ise şunlardır;

Bu bankalardan Ziraat bankası, İNG bank ve İşbankası dışında kalan bankalar gelir belgesi istemeden finansman desteği sağlıyor. Ev hanımları almak istedikleri bireysel kredilerin başvurularını bankaların internet şubelerinden, telefon bankacılığı kanalıyla, Sms ile bankaların kısa mesaj yoluyla ve banka şubelerinden müşteri yetkililerinin yardımlarıyla kredi başvurusu yapabilirler.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır?

Ev hanımlarının eşlerinin maaş durumuna göre kredi kullandıran bankalar 24 aya kadar taksit imkanları ile bireysel kredileri istenilen kredi limitine kadar kullandırmaktadır. Kira geliri olan veya üzerine kayıtlı herhangi bir tapu belgesi karşılığında kredi veren bankalara yapacağınız kredi başvuruları ile ev hanımlarına özel olarak hazırlanan kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ev hanımlarının bu bankalara yapacakları kredi başvuruların olumlu sonuçlanması bankaların istedikleri şartları yerine getirmeleri gereklidir. Bundan dolayı kredi talebinde bulunmadan bankanın istediği özel şartları taşıdığınızdan emin olun. Bankalara yapılacak olan kredi başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzun düşmesine yol açacağından kredi başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesine neden olabilir. Bankaların ev hanımlarında kredi taleplerinde isteyebileceği bazı özel şartları şu şekilde sıralanabilir.

 • Banka ev hanımlarından bazı durumlarda teminat talep edebilir bu durumda bankaya teminat göstermeniz gerekir, bazı durumlarda ise kefil gösterebilmeniz gerekir.
 • Ev hanımlarının yan gelir olarak elde ettiği kira geliri bulunuyorsa kira getirisi elde ettiğine dair belge ibraz ederek krediden yararlanabilirsiniz.
 • Eğer emekli iseniz bu durumda emekli aylığı gösterilmesi gereklidir.
 • Bankalar tarafından özel olarak belirlenen şartlar bankalar arasında değişiklik gösterebilir. Bu nedenle banka ile görüşerek net bilgi edinebilirsiniz.

Denizbank Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi imkanı tanıyan Denizbank Ev hanımları için özel hazırladığı  Ev hanımı Paketiyle çeşitli imkanlar sunarak Özel Altın günleri ve Ev hanımlarına Mevduat biriken Hesap gibi ayrıcalıklar sunan bankaya kredi başvuru yapmak isteyenler en yakın Deniz şubelerine giderek yapabilirler.

 • Denizbank ev hanımlarına kredinin vadesi en fazla 12 ay olacaktır.
 • Kredinin geri ödemesi eşit taksitli geri ödemeli olarak uygun faiz oranları ile sunulacaktır.
 • Ev hanımlarına kredinin azami üst limiti 10 bin TL olacaktır
 • Gelir belgesi olmadan kredi talep ettiğinizde teminat göstermeniz istenebilir, gösterilen teminatın değerine göre kredi üst limitini artırma imkanı sunulacaktır.
 • Ayrıca bankalar ev hanımlarından eşini veya tanıdığı birisini kefil olarak göstermelerini isteyebilir. Ayrıca gösterilen kefilin kredi notunun yüksek ise ve sicil bozuk değilse gelir belgesi gösterebilmesi gerekir.

Denizbank ev hanımlarına kredi hesaplaması ise şu şekilde olacaktır.

Kredi MiktarıVadesiFaiz OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme
3.000 TL12 ay%1,74572,56 TL3.437,52  TL
5.000 TL12 ay%1,74475,36 TL5.729,32 TL
7.500 TL12 ay%1,74713,04 TL8.593,89 TL
10.000 TL12 ay%1,74950.71 TL11.408,52 TL

Başvuru yapmak için bankaların İnternetten ya da mobil uygulamaları ve ATM üzerinden müracaatta bulunabilirsiniz. Yapılan başvurular ön başvuru niteliğinde olup banka şubelerinden sadece TC kimlik belgenizi kullanmanız yeterlidir. İnternet üzerinden başvurularda ise kişilerin kredi notlarına göre olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır. Bu nedenle sicili bozuk olan ev hanımları kredi taleplerini en yakın banka şubesinden gerçekleştirmesi ve banka görevlisi ile bizzat görüşmesi daha avantajlı olacaktır.

Ayrıca bir herhangi bir gayrimenkul olarak taşınmazınız ya da kira geliriniz var ise bunu bankaya sunarak kredi çekebilirsiniz. Kredi çekemeyecek durumda olan banka müşterileri için ipotekli ihtiyaç kredileri geliştirilmiştir. Bu taşınmazlar yardımı ile kredi çekmek daha kolay olmaktadır. Bunları bankaya teminat göstererek ve satılamaz şerhi konularak daha yüksek meblağlarda kredi çekilebilmektedir. Yine bankalarda mevcut bir birikiminiz varsa, bankaların vadeli mevduat hesaplarından faiz getirisi sağlıyorsanız, yine bankadan kredi alabilmeniz mümkündür. Kira ya da faiz gelirinizi bankaya ibraz ederek kolaylıkla istediğiniz limitlerde kredi çekebilirsiniz.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ev hanımlarına aile bütçesini sarsmadan kredi veren Şekerbank bayanlar için uygun faiz oranı ve 60 ay vadeli ihtiyaç kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan banka ev hanımlarından sigorta zorunluğu şartını da kaldırarak evde geçimini sağlayan ve sabit bir geliri olan ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyor. Ev eşyası almak isteyen bu kredi ile istediği mobilya ve beyaz eşyaları alabilir, tatile çıkmak isteyenler seyahat masraflarını bu krediler ile karşılayabilir, çocuğu okula başlayacak olan ev hanımları okul masrafları için Şeker bank ihtiyaç kredisi kullanarak her türlü nakit ihtiyaçlarını bu finansman ile karşılayabilirler. Şekerbank ihtiyaç kredi paketi ile ev hanımlarına gelir belgesiz kredi verebilir. Bu kredinin vadesi 6 ay ile sınırlı olup faiz oranı ise %1,44′ tir.

Şekerbanktan gelir belgesiz sms kredi hesaplaması yapacak olursak;

Kredi TutarıVadesiFaiz OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
5.000 TL60 Ay% 1,44134,53 TL8.071,80 TL
10.000 TL60 Ay% 1,44269,05 TL16.143,00 TL
15.000 TL60 Ay% 1,44403,58 TL24.214,80 TL
20.000 TL60 Ay% 1,44538,10 TL32.286,00 TL
25.000 TL60 Ay% 1,44672,63  TL40.357,80 TL

Diğer tutarlarda kredi hesaplaması için tıklayınız.

KOSGEB ev hanımlarına iş projesi karşılığında 2020 yılında da hibe desteği sağlıyor.

İş hayatında bayanların ayakta durabilmesini sağlamak adına, yukarıda ki bankalarda birlikte devlet kurumları da desteklerini sürdürmektedirler.

Akbank Direk Kredi İle Ev Hanımlarına Anında Kredi İmkanı Sunuyor

Akbank tarafından çalışmayan ve sigortasız ev hanımlarına kıyafet, hediye, ev alışverişi gibi ihtiyaçlarının karşılanması için 40 bin liraya kadar değişen faiz oranları ile Akbank direk kredi imkanı sağlanmaktadır. Şubeye gitmeden 40 bin liraya kadar 7/24 gelir belgesiz ve imzasız saniyeler için kredi imkanı sunan bankada sadece bankada bir hesabınızın bulunması, kredi sicil notunuzun yeterli olması ve Akbank direkt uygulamasını indirerek başvuru yapmanız yeterlidir. Akbank ev hanımı kredisi için tıklayın!

Akbank ev hanımlarına 40 bin liraya kadar verilecek olan Direk kredi hesaplaması ise şu şekilde olacaktır. (Faiz oranları kredi vadesine ve kredi limitine göre değişmektedir)

Kredi MiktarıVadesiFaiz OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme
20.000 TL48 ay%1,15572,56 TL27.587,88 TL
20.000 TL60 ay%1,19498,52 TL30.016,20 TL
40.000 TL48 ay%1,131.139,19 TL54.891,12 TL
40.000 TL60 ay%1,17990.84 TL59.660,40 TL

Eğer kredi notunuz da problem yok ise ve gelir belgeniz var ise; anında kredi imkanı sağlayan bankalara hemen başvuru yapabilirsiniz.

Akbank direkt kredi’ye Akbank Mobil, İnternet veya Akbank Telefon Şubesi’nden başvurabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olan Bayanlara Nkolay Kredi

Nkredi isimli sistemde, banka kredi notunuza, kara listede olup olmadığınıza bakmıyor. Eğer çalışmayan ev hanımı iseniz, gelir belgeniz yok ise veya evinizde çalışıyor iseniz Aktifbank tarafından sağlanan bu imkan sayesinde sanal tefecilerin eline düşmeden yasal yollarla tüm bayanlara finansman imkanından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca internet üzerinden yapılacak olan kredi başvurularında da gelir belgesi aranmadığından dolayı bu bankaların kredilerine başvurabilirsiniz.

N kredi sicili bozuk ev hanımlarına kredi hesaplaması yapacak olursak;

Kredi TutarıVadesiFaiz oranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
5.000 TL60 ay% 1,89153,32 TL9.199,35 TL
10.000 TL60 ay% 1,89306,65 TL18.398,79 TL
15.000 TL60 ay% 1,89459,97 TL27.598,16 TL
20.000 TL60 ay% 1,89613,29 TL36.979,53 TL
25.000 TL60 ay% 1,89766,61 TL45.996,81 TL
30.000 TL60 ay% 1,89919,94 TL55.196,25 TL

Nkolay kredi başvurularını hemen buradan kolaylıkla yapabilir paranı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Paranızı ise www.aktifbank.com.tr üzerinden internet şubesine giriş yaparak, ücretsiz para transferi yaparak alabilir, Nkolay kart ile tüm ATM’ lerden, ve tüm PTT işyerlerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

50 bin liraya kadar 48 ay vadeli olarak ev hanımlarına kredi imkanı sunan Ing bankası gelir belgesiz olarak kredi başvurularını kabul eden bir diğer bankadır. ING bankasına hiçbir belge sunmadan 50 bin liraya kadar uygun faiz oranları ile kredi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz.

Ing Bankasının ev hanımlarına sunduğu kredinin hesaplamasını yaparsak,

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
50.000 TL48 Ay0,791.301,00 TL62.468,16 TL

CEPTETEB Ev Hanımlarına 3 Ay Ertemeli Anında Kredi

Cepteteb 50 bin liraya kadar % 0,89 faiz oranları ile hoşgeldin faizi uygulayarak ev hanımlarının her türlü giderlerinin finansmanını karşılamaları için uygun geri ödeme koşulları ile sunuluyor.

Cepteteb kredisinin faiz oranları kişilerin findeks kredi notlarına göre değişiklik gösterecektir. Findeks kredi notu 1.850 üzerinde olanlar için uygulanacak faiz oranı ise 0,94 olacaktır. 50 bin liraya kadar 3 ila 36 ay vadelerde 18-65 yaş aralığındaki herkesin çekebileceği düşük faiz oranları ile sunulan kredinin hesaplaması ise şu şekilde olacaktır.

Kredi tutarıVadesiFaiz oranıAylık taksitToplam geri ödeme
10.000 TL3 Ay% 0,943.408,81 TL10.226,44 TL
10.000 TL6 Ay% 0,941.733,08 TL10.398,49 TL
10.000 TL9 Ay% 0,941.174,71 TL10.572,43 TL
10.000 TL12 Ay% 0,94895,69 TL10.748,27 TL
10.000 TL18 Ay% 0,94616,98 TL11.105,63 TL
10.000 TL24 Ay% 0,94477,94 TL11.470,55 TL
10.000 TL36 Ay% 0,94339,53 TL12.222,97 TL

Qnb Finansbank EnPara Ev hanımlarına Kredi İmkanı Sunuyor

Qnb Finansbank Enpara dosya masrafı ve tahsis ücreti olmadan 12 ay vadeye kadar % 0,89 faiz oranları ile 12 ay ve üzeri vadelerde ise % 0,99 faiz oranları ile ev hanımları dahil isteyen herkese uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç kredisi sunuyor.

Taksit sayısı12 ay24 ay36 ay48 ay60 ay
Aylık faiz oranı%0,89%0,99%0,99%0,99%0,99

40 bin liraya kadar Dosya masrafsız kredilerin  hesaplama tablosu ise;

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
10.000 TL12 ay% 0,89892,31 TL10.707,72 TL
10.000 TL60 ay% 0,99234,01 TL14.040,60 TL
20.000 TL12 ay% 0,891.784,62 TL21.415,44 TL
20.000 TL60 ay% 0,99468,02 TL28.081,20 TL

Sicili bozuk ev hanımları Cepteteb, En para, Onedio, Nkolay kredi gibi kredi seçeneklerine başvurarak gelir belgesi ibraz etmelerine gerek kalmadan kredi alabilirler.

Ev Hanımlarına Geri Ödemesiz Hibe Desteği Kosgeb 

Girişimci olup kendi işlerini kurmak isteyen bayanlara Kosgeb tarafından finansal destek sağlanmaktadır. 2020 yılında bir iş planı hazırlayarak Kosgeb’ e başvurmanız durumunda şayet başvurunuz kabul edilirse, ve 60 bin TL geri ödemesiz hibe imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kosgeb’ in bayan girişimcileri erkeklere göre daha fazla oranlarda desteklediğinin altını çizmek istiyorum. 2020 yılında Kosgeb tarafından bu destekler farklı başlıklar altında ve değişen tutarlarda verilecektir. Kosgeb 2020 desteklerini görmek için tıklayınız.

Bayanlara özel Kosgeb kredisi nasıl alınır tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Ev hanımları Sosyal güvencesi yoksa herhangi bir işte çalışmıyorsa banka ile ilişiği bulunmuyorsa bu durumda bankalarda kredi notu oluşmayacaktır. Bankalar ev hanımlarına kredi kullandırırken kredi skorunun yüksek olmasını isteyecektir ama bankada kredi notu kaydı bulunmayan ev hanımlarının kredi kullanmaları bu durumda zorlaşacaktır. Ev hanımları mevcut birikimlerini bankada bulundurularak düzenli para akış ve faiz getirisi gibi bir yan gelire sahipse bu durumda bankadaki parasını teminat olarak gözükeceğinden aktif bir kullanıcı gibi olacağı için bankada kredi notu yükselecektir. Bankalarda kredi notunun  riskli aralıklarda yer almamasını isteyeceğinden bu durumdaki ev hanımları kredileri kolaylıkla kullanılabilecektir.

Kredi Notu Aralığı 0-1900 aralığındaki kişilerin kredi kullanma ve onaylanma ihtimalleri ise şu şekilde olacaktır;

 • 1-900 olanların başvuru onaylanma ihtimali Düşük
 • 901-1200 olanların başvuru onaylanma ihtimali Gelire bağlı olarak değişken
 • 1201-1499 olanların başvuru onaylanma ihtimali Orta
 • 1500-1900 olanların başvuru onaylanma ihtimali Yüksek
 • Kredi notu 1900 olanlar bankalardan kolaylıkla kredi kullanabilirken sicili bozuk olan ev hanımları ise Cepteteb, En para, Onedio, Nkolay kredi gibi gelir belgesiz evraksız kredi notu düşük olan kişilere özel kredi veren kurumlara başvuru yaparak kredi alabileceklerdir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Sicili bozuk olan ve kredi notu düşük olan ev hanımları bankalardan kredi alabilmek için kredi notlarını yükseltmeleri gerekmektedir. Kredi notu yükseltmek isteyenler, kredi ve kredi kartlarının borçlarını zamanında ödeyerek, elektrik, doğalgaz ve su faturalarına otomatik ödeme talimatı vererek, mevduat hesabında düzenli nakit akışı sağlayarak ve kredi borçların ödemesini yapamıyorsa yapılandırma başvurusunda bulunup ya borçların tamamını ödeyip ya da taksitlendirip zamanında ödemeye dikkat ederek, borçlarını tek çatı altında toplayarak banka hesaplarında düzenli olarak finansal hareketlilik sağlayarak bankalardaki kredi notlarını yükseltebilirler.

Kredi Notunuzu bilmiyorsanız tıklayın: E-devlet Ücretsiz Kredi notu öğrenme

Sicili bozuk olan ev hanımlarına kredi veren bankaların şubelerine gitmeye, sıra beklemeye ve başvuru için evrak hazırlamaya gerek kalmadan yukarıdaki bankalar ve finansman kuruluşlarına anında başvuru işlemlerini gerçekleştirerek her türlü ihtiyaçlarını bu krediler ile karşılayabilirler.

Yorumlar
 1. Hüsne dedi ki:

  Ev hanımıyım kıredi çok ihtiyacım var bana kıredi veren banka varmı

 2. Gülhan yener dedi ki:

  Çocuklarım okul okuyor kocamda asgari ücretle calisiyordu koronadan dolayı ücretsiz izne ayrıldı gelirimiz yok çocuklarım okul giderleri ve ev giderleri hakkında zorluk yaşıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 3. Çilem dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum

 4. Çilem dedi ki:

  Kredi çekmek isityorum

 5. Demet dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var lutfen yardımcı olun evhanımıyım

 6. Sevim dedi ki:

  Ihtıyac kıredısı ıstıyorum yardımcı olurmusunuz

 7. Demet. Anacan. Kılıvan dedi ki:

  Kredi istiyorum zor durumdayım yardımcı olurmusunuz

 8. Tülin Tosun dedi ki:

  Mrb ben o kadar bankalara başvurdum kredi için asla hiç bir banka yardımcı olmadi ama istediklerine çok güzel yardımcı oluyorlar ben babadan aylık aldığımı söyledim bana lütfen yardımcı olun çok ihtiyacım kredi var krediye dedim hatta aylık tutar oranı neyse otomatik olarak kesersiniz kalanınıza bana iade edersiniz dediğim halde yok şöyle böyle ya sonuçta karantisi olan bir aylık aliyorum sahte bir aylık almiyorum lütfen yardımcı olunması rica ediyorum zaten kredi ihtiyacımız olmasa asla krediye başvurmayız gidip ondan bunda para isteyeceğine bankadan kredi çekeri. Diyor insanlar lütfen ilgilerini bekliyorum saygilar

 9. nezire dedi ki:

  öncelikle burası gösteriş yapan birileri değil artı dilenci ve bağışda değil sadaka hiç değil bu dünyada düşmez kakmaz bir allah kimine yürübe kulum benim gibilerede dur lakin otur demiyor bizde biçare evet burda yazılar doğruluğunda gittin garanti denizbank ve ziraat teb yapıkredi dagınık ödemeler arasıra herzaman olmasada biray oda enfazla 6 yada 8 gün sonunda yatmasına karşı dosyanız açılacaktır gününde yatmadığı zaman para hesaba girdiğinde karttınız kullamına açılmlştır sorarım size bir banka yada enyakının kim artık millet bankalardan cıkamaz durumda bu birazda hayat pahalılığı gida üstbaşı bıraktı millet geçinmek çok zor maaşlar yeterli değil napıyoz bankalardan onlarda sicili bozuk allahım insanlar neden ben sıkıştım biz burdayız hani kapından dönderme beni ümit ışığı ol ki benimde yanında kimse değil ama bankam var demek herkesin ümiti olsun işte o kadar çabaladım hiç ümitimi yitirmedim ama evimi satılığa çıkardım o benim rahmetli babamdan yadigardı olsun çocuklarım eşim sağlıklı bir arada olmak önemli olan bu allah hepimizin yanında olsun

 10. nezire dedi ki:

  ipotekli kredi en az 50 yada 150 aylık 3500 gibi bunu eşimin emeklisi ve 1150 kiram ayrıca 6 binde eşimin maaşı zaten aylık elinden cıkan faturalarınla dağınık borç ödemekten bir araya toparlamak istiyorum

 11. şehitkamil dedi ki:

  ben de ihtiyaç kredisi almak istiyorum geçmişte kredi kartim var di geciktirdim yatırdım karti kapattirdim Bü engel olurmu kredi çekmemek ev hanımıyim

 12. nevin dedi ki:

  benim ihtiyacim var kiradiye ama ev hanimlarina kredi veren banka hangisi onu bilmiyorum acil ihtiyacim var

 13. Kadriye dedi ki:

  İhtiyaç kredisi istiyorum yardımcı olurmusunuz