Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Eylül 2022 (Kara Listeye Tek Çözüm)

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022 (Kara Listeye Tek Çözüm) hangileridir? Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar listesi, Odeabank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank sicili bozuk olanlara kredi, kara listede olana kredi talepleri hakkında araştırma yaptık. İşte detaylar.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Eylül 2022 (Kara Listeye Tek Çözüm)

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022 yılında nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için finansman desteği vermeye devam ediyor. Kredi sicili bozuk olan vatandaşların daha fazla borçlanmasını engellemek adına bankacılık ve kredi mevzuatı gereğince bazı önlemler almaktadır. Bu kapsamında kişilerin kredi notları yükselmedikçe ve düzelmedikçe belirli limitlerde kredi verilmez. Buna halk arasında kara liste veya sicili bozuk adı verilmektedir. Bununla ilgili kara listeye kredi veren bankalar, Vakıfbank, Ziraat bankası icralık olana kredi imkanı ve sicili bozuk olana kredi veren bankalar hakkında tüm bilgileri alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olan Kredi Alabilir mi?

Sicili bozuk olanlar genellikle kredi alamaz. Bankalar sicili bozuk olanlara kredi vermezken bazı bankalar kredi kartı verir. Siciliniz bozuk olsa bile ödemelerinizi düzenli yapmanız karşılığında mutlaka size kredi teklif edilir. Devlet destekli kredi imkanı ile sicil kaydınız bozuk olsa dahi kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu tamamen bankanın inisiyatifindedir.

Sicilim Bozuk Kredi Almak İstiyorum Diyenlere Ne Yapmalıdır?

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum ve borçları için nakit para arayışında olan vatandaşlar sicili bozuk olana kredi veren bankalar kısmından kendilerine en uygun banka şubesine giderek başvuru yapmaları gerekiyor. Siciliniz bozuk olsa da kredi imkanlarından yararlanmak için bankanın talep ettiği şartlarını yerine getirerek bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Bankalara borcu olan, icralık olan, zamanında ve düzenli borçlarını ödemeyen kişilerin sicilleri bozulmaktadır. Bankalar ise kredi verirken kişinin sicili ve KKB puanı ile siciline bakmaktadır. Bu inceleme sonucunda kredi puanı düşük olan ve sicili kötü olan vatandaşlar kredi kullanmakta güçlük çekmektedir. Bazı bankalar ise bu durumda olan kişilere kredi vermektedir. Bu bankaların hangileri olduğu, şartlarının ne olduğunu hemen öğrenebilir ve siciliniz bozuk ise hangi banka üzerinden kredi alabileceğinizi araştırdık.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşük olan vatandaşlara Fibabanka, ENpara Burganbank, Citibank, Alternatif Bank ve Arap Türk Bankası gibi bankalar senetle kredi çıkarır.

Kredi Sicili Bozuklara Kredi Çıkartan Bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Aktifbank
 • Fibabanka
 • Burganbank
 • Citibank
 • Alternatif
 • İş Bankası
 • Nkolay
 • Enpara
 • Odeabank
 • Akbank Anında
 • CEPTETEB
 • Enpara
 • ING Bank
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Halkbank
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası

Belirttiğimiz bankalar üzerinden sicili bozuk olan kişiler kredi notlarını yükseltebilmek adına kredi alabilirler. Kişiler bu krediden yararlanmak için bankaya teminat göstermeleri gerekmektedir. Bu teminat ipotek edilecek bir kefil yada gayrimenkul olmalıdır. Enpara gibi bazı bankalar ise kişilerden teminat yada evrak talep etmezler.

Bazı siteler yada kişiler bankaların adlarını kötüleyen ve sicili bozuk olanlara kredi çıkarabilir ilanları verirler. Bunlar tamamen yalandır. İster yabancı kaynaklı olsun ister mevduat yukarıda belirtilen bankalar kara listeye kredi vermezler.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi ve kredi kartı veren bankalara baktığımızda ise Fibabanka , Burganbank, Citibank, Alternatif Bank ve Arap Türk Bankası ‘nın kredi ve kredi kartı verdiği görülmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Affı Var mı?

Kredi yada kredi kartı kullanan vatandaşlara yönelik olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan yapılan açıklamalara göre 30 Haziran 2021 tarihine kadar kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanınarak gecikmeye giren krediler takip hesaplarına aktarılmadan önce 3 ay yerine 6 ay beklenmeye devam edecektir. Düzenlemeler, ihtiyaç kredilerinin yanı sıra konut, taşıt ve tüketici kredileri ile tüm ticari kredi türlerini kapsamaktadır. BDDK tarafından konu ile ilgili olarak yeni bir düzenleme yapılmaması durumunda 31 Haziran tarihinden sonra tüketicilerin borçlarını zamanında ödemesi gerekiyor. Ödenmemesi durumuna aylık gecikme faizleri borca eklenecektir. Bu konuya dikkat etmeyen vatandaşların bankalar ile olan ilişkileri bozulacağından dolayı tekrardan kredi kullanmak istediklerinde kredi almaları zorlanacağı gibi kredi kartı limit artırımı yapmak istemeleri yada nakit avans almak istediklerinde bu işlemleri yapmaları mümkün olmayacaktır.

Sicili bozuk olanların başının dertte olduğu nedir bu kara liste? Kara liste olanların ne gibi dezavantajları vardır isterseniz bunlar hakkında kısa bir bilgi verelim.

Kara Liste Kredisi Nedir?

Kara liste sakıncalı görünen cezalandırılması düşünülen kimse olarak tanımlansa da aslında finans sektöründeki ismi ile yasal takip durumudur. Yasal takip ile eşleşen bu olayda kredi ürünlerinin belirli bir süre ödenmemesinden dolayı yasal yollar ile tahsil edilmeye gidilmesi olayıdır. Finansal ürünleri yasal takip devletdestekli.com işleminde olan veya daha önceden yasal takip geçirmesinden dolayı kredi notu düşük olan kişiler için halk arasında kara listeye girmek tabiri kullanılmaktadır. Bu durumu finansal ürünlerine geç ödeme yapanlar ile karıştırılmaması gerekmektedir. Kredi veren kurumlar açısından bir değerlendirme yapılırken kredisini geç ödeyenler ile ödemeyenler arasındaki değerlendirme birbirinden farklı olmaktadır. Kara liste kredisi ise bu durumda olanlar için kredi çıkaran finansal kuruluşların sağladıkları nakit imkanlarıdır diyebiliriz.. Kara listede olanlara kredi verilir ilanları da zor durumda olup kredi alamayan vatandaşlar içindir.

Kara Listede ki Esnafların Ne Yapmaları Gerekir?

Kara listede bulunan bir işletmenin bu durmadan kurtulması için bütün borçlarından kurtulması gerekmektedir. Borçlarını kapatmadığı sürece kara listede kalmaya devam edeceğinden dolayı hiçbir finansal kurumdan kredi çekemeyecektir. Ayrıca önceki ödenmeyen borçlarından ötürü yasal takibe düşmüş ise bu bütün finansal firmaları tarafından bilindiği için tüm borçlarını kapatsa bile kara listede gözükmeye devam etmekte ve kredi çekmesine engel olmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için düzenli ödeme yapabileceğini kanıtlamak için finansal girişimlerde bulunması gerekmektedir. Kara listeden çıkmak için uygulanması kurallardan bahsetmek gerekirse bunların başında bankalara otomatik ödeme talimatı vermektedir. Otomatik ödeme talimatı ile hesaplarınız aktif halde gözükmekte olduğundan işlem sayınızı arttırmakta ve kredi kartı almanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bankalardan alacağınız düşük limitli kredi kartlarını kullanıp düzenli ödeme yapmanız kara listeden çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Kara Listede Olanlara Hangi Bankadan Kredi Çekebilir?

Sicili bozuk olduğu için bankadan red cevabı alan vatandaşlar bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara online olarak başvuru yapabilirler. Önemli bildiririz ki, talebi banka değerlendirir ve RED verebilir.

Yasal takipteki ve Sicili Bozuk olup Kara listede olanlara kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Akbank> Direk kredi
 • Alternatif banka
 • TEB, Cetteteb
 • Aktifbank> Nkolay
 • Fibabanka
 • HSBC,
 • Arap Türk Bankası
 • ICBC Türkiye
 • Denizbank
 • Odeabank
 • ENPARA,
 • QNB Finansbank

Yukarıda yer alan listede yasal takipte olan bireylerin kredi onayı alabileceği bankalar sıralanmaktadır. Belirttiğimiz bu bankalar talebi değerlendirdikten sonra RED cevabı verebilir. Tüm bankalardan kredi çekebilmek isteyenler ise kredi notlarını 900 üzerine çıkarmaları halinde bankalardan yüksek kredi notlarına karşılık istedikleri limitiler de kredi alabileceklerdir.

Zor Durumda Olanlara Kara Listeye Kredi Çıkarılır İlanları

İpotek ve kefil karşılığında ihtiyaç duyulan nakit para için birçok ilan verilmektedir. Kara listede olan kişiler kredi yada kredi kartı alamadıkları için bu ilanlara başvururlar. Bu ilanlar faktoring şirketlerin faturalı hatta kredi gibi alternatif para bulma yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu imkanlardan ve senetle kredi olarak sağlanan bu ilanlar üzerinden para bulabilmeniz için ipotek veya kefil göstermeniz gerekiyor. Başvuru sonrasında kendi koşullarına uygun bulmadığı takdirde RED cevabı verebilir.

Sicili Bozuk Olanlara İpotekli İhtiyaç Kredisi

Kara listedeyken kredi çekmek oldukça zor. Fakat ipotekli kredi sayesinde kredi çekmek de mümkün olmaktadır. İpotek ettirecek bir taşınmazınız varsa sizde onu ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise kefil göstermektir. Kredi notu yüksek ve geliri iyi bir kefil göstererek kredi çekebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırarak bu bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Kara listeden çıkmak için gerekli süre geçtikten sonra mevduat hesabınıza para yatırmalısınız.
 • Düzenli hesap akışı banka tarafından fark edildiğinde bu durum sicilinize olumlu olarak yansıtılacaktır.
 • Ancak en garanti yöntem ipotekli krediler olarak görülmektedir.
 • Çünkü sahip olduğunuz konut, araç ya da arsaya satılamaz şerhi konularak banka kendini güvence altına almaktadır.
 • Bu anlamda kredi notunuzu yükseltmeniz de yararınıza olacaktır.
 • Düşük kredi notuna sahip kişiler ödemelerini düzenli yapmadıklarından dolayı kara listeye alınırlar.
 • Birden fazla bankaya borcunuz varsa bu anlamda yapmanız gereken şey bu borçları tek bir çatı altında toplamanızdır.
 • Bu işleme borç yapılandırması diyoruz.
 • Borç yapılandırması yapılırken dikkat edilecek olan husus bankaların faiz oranlarıdır.
 • En düşük faiz oranı olan bankada tüm borçlarını yapılandırabilir ve düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Borçlarını zamanında ödememelerinden dolayı kara listeye alınan kişilerin borçlarının tamamını ödeseler dahi kredi notlarının yükselmesi, sicilinin temizlenmesi ve kara listeden çıkabilmesi için 5 yıl geçmesi gerekmektedir.

Sicilinizin Bozuk Olup Olmadığını Sorgulayın

Kredi notunuz uygun değilse ve düşükse kara listede olabilirsiniz. Kara listede olmak demek, kredi çekebilmek için notunuzun düşük olması ve riskli olması anlamına gelmektedir. Bunun sorgulanabilmesi için birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Sicilinizin Bozuk Olup Olmadığını Sorgulamanız için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Findeks kredi notu öğrenme
 • Merkez Bankası kara liste öğrenme
 • Bankaların sorgulama sistemleri,
 • İnternet veya mobil bankacılığı kullanıyorsanız kredi notu öğren bölümünden belli ücret karşılığında sorgulama yapabiliyorsunuz. Bu sayede risk durumunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca e-Devlet banka kara liste sorgulamasını yapabiliyorsunuz. Mevcut şifreniz ile ilgili bölüme tıklayarak, her ay bire tane belge oluşturabilir, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu olarak dosyanızı alabilirsiniz.

Vakıfbank Sicili Bozuk Olana Kredi Veriyor mu?

Vakıfbank sicili bozuk olan vatandaşlara kredi yerine kredi kartı imkanı sunmaktadır. Banka ve kredi kartı alamayan müşterilerine hemen kullanım imkanı tanımaktadır. 2.000 TL’ye kadar limitli bu kredi kartlarına başvuru yapabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Akbank Kara Listeye Kredi Verir mi?

Akbank’a başvuru yaparak kredi çekememenizin nedenini ve eğer borçtan dolayı ise bu borcun kapatılması sonrasında alacağınız kredi miktarını hesaplatabilirsiniz. Ayrıca siciliniz bozuk olsa da Akbank Direkt üzerinden başvuru yapabilirsiniz. RED veya ONAY vermek Akbank’ın inisiyatifindedir.

Finansbank Kara Listedekiler Kredi Veriyor Mu?

Finansbank kara listede adı olanlara, sicili bozuk olanlara kredi vermemektedir.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası, icralık olan, borcu olan, sicili bozuk ve kredi notu düşük olanlara kredi vermez. Fakat yapılandırma kapsamına giderek banka bünyesinde kredinize yapılandırma yapabilir ve başvuru yapabilirsiniz. RED alabilirsiniz. Sicilinizi düzelttiğiniz zaman tekrar deneyin. Kredi haricinde nakit ihtiyaçlarınız için kredi kartı talep edebilirsiniz. Banka inisiyatifinde değerlendirdikten sonra sonuç size SMS ile bildirilecektir.

Senetle kredi veren bankalar isimli içerik elden taksitle kredi ödemek isteyenler için alternatif teşkil edebilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Mustafaozkara Mustafaozkara dedi ki:

  İhtiyaç icin

 2. Avatar of Çetin Çetin dedi ki:

  Kredi kullandım…Yurt dışında iş kurdum… İşlerim ters gitti çektiğim kredi nin bir kısmını ödedim… Geri kalanını ödeyemedim…iki tane de kredi kartı borcum vardır.

 3. Avatar of Aydın Tozalan Aydın Tozalan dedi ki:

  50 bin tl kiredi

 4. Avatar of Kazim Kazim dedi ki:

  2019 da deniz bankadan kredi çektim 2020 de pandemiden dolayi çalişmadim odeme yapmadim sicilim bozuldu 2021 de çaliştim kredi borcumu kapatim. 5000 bin tl kredi istiyorum eyer uygun gorurseniz 18 ayda oderim

 5. Avatar of Ayhan Ayhan dedi ki:

  Hakan bey e devletten nasıl icralık dosyaları kaldiricaz nasıl kredi cekerim yardımcı olurmusunuz

 6. Avatar of Yönetim Yönetim dedi ki:

  2021 yılında KKB notunun yükseltilmesi en mantıklı yöntemdir.

 7. Avatar of Uğur Uğur dedi ki:

  Nasıl oluyor hakan bey

 8. Avatar of yılmaz şahin yılmaz şahin dedi ki:

  arkadaslar ben birakin kredi odemwyi ailemi gecindoremez vaziyete geldim ariyoeum bankalari kapi duvar kredi falan vermiyorlar veeiyorlarsa beni mail yoluyla uyatrin lutfwn