Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları 2022 (Yurtdışı Franchise Bedeli)

Simit sarayı bayiliği almak isteyen herkes için simit sarayı bayilik ücreti, franchise bedeli ne kadar ve simit cafe konsepti hakkında tüm merak edilenleri detaylandırdık.

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları 2022 (Yurtdışı Franchise Bedeli)
7 Ocak 2022 11:40

Simit sarayı adını daha fazla kitleye ulaştırabilmek için her ile bayilik vererek simit cafe ve simit dükkanlarını arttırmayı amaçlamaktadır. Param yok bayilik almak istiyorum diyenlerin tercih edebilecekleri ve herkes tarafından tercih edileceği için karlı bir iş olacağı için simit sarayı ve simitçi dünyası franchise bedeli, Simit sarayı bayilik başvuru şartları nelerdir, Simit Sarayı Bayilik Şartları, ücreti ve franchise fiyatını araştıranlar yazımızın içeriğinde detayları ile inceleyebilirler. Ayrıca içeriğimizde bayilik veren firmalar, Bayilik veren Devlet kurumları ve harika simit franchise şartlarını detaylandırdık.

Simit Sarayı Bayilik Veriyor mu?

Simit sarayı başvuru şartlarını sağlayan kişilere bayilik vermektedir.

Simit Sarayının İlk Şubesi Nerede Açılmıştır?

Simit sarayının ilk şube çıtır simit adı ile İstanbul Rumelihisarı’nda Boğaziçi Üniversitesi kampüsünün hemen karşısında açılmıştır. Yapmış olduğu simitler ile adını hızlı bir şekilde duyuran simit sarayı bayilikleri de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Simit Sarayı Bayilerinin Franchise Bedeli Ne Kadardır?

Bayilerin aylık kazancınız %3 oranında isim hakkı bedeli talep etmektedir. Bayilik almak için 500 bin liraya kadar sermaye gerekmektedir.
Simit sarayı ile yapılan anlaşma sonrasın da bayilik bedeli olarak giriş ücreti alınır. Dekorasyon ve Ekipman maliyetleri mağazanızın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Ödemeler 2 ayrı şekilde alınmaktadır. Öncelikle birinci taksit detaylı proje paylaşıldıktan sonra toplam bedelin yarısı alınır. Sonraki ikinci taksit ise ekipman sevkiyatından önce alınmaktadır.

Param Yok Bayilik Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

İlk şubesini İstanbul’da 4 çalışanla başlayıp günümüzde bayilik vererek büyüyen, hemen hemen tüm dünyada 7.000 çalışanı ile birlikte günlük neredeyse 600 bine yakın müşterisi olan bir dünya markası haline gelen “Simit Sarayı” Türk girişimciler için büyük bir girişimci örneği olmuştur. Simit sarayının kurucusu uzun bir dönem boyunca hangi işi yapmalıyım nasıl para kazanırım diye düşünürken ekmekten sonra en çok tüketilen yiyeceğin simit olduğunu fark ederek çalışmalarına bu yönde ilerletmiştir. Günümüz de büyük bir başarıya ulaşması ile birlikte girişimci bayilik isteyen diğer girişimcilere ve param yok bayilik almak istiyorum ne yapmalıyım araştırması yapan kişilere destek olmaktadır.

Simit Sarayı Bayiliği Nasıl Alınır?

Simit sarayı bayiliği alabileceğiniz firmalar arasında en başta gelen markalardan biridir. Herkes tarafından bilindiği gibi simit kişiler tarafından tad olarak ayırt edilmektedir. Simit sarayından bayilik alabilmek için markanın belirlediği franschise bedelini karşılayabilmek ve istenen tüm standartlarıa uygun olan bir şube açılması gerekmektedir. Örneğin: Simit sarayından bayilik alan kişiler, simit sarayının izni olmadan bu işletmenin satmadığı ürünlerin satışını yapmaları yasaklamıştır. Ayrıca bayilik işletmesi açan kişilerin Sağlık bakanlığı yönetmeliğine uygun olarak hijyen kurallarına uyması gerekmektedir.

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Nasıl Yapılır?

Simit sarayı bayiliği almak isteyen girişimciler firmanın web sitesinde bulunan başvuru formu doldurarak ön başvuru yapabilirler. Simit sarayı ”Hamurumuzda Dostluk Var” sloganı ile başvuru formu üzerinden franchise almak isteyen girişimcilere mağaza konseptleri olan AVM Cadde ve kioks seçeneklerinden bir tanesini seçerek başvuru formu onayladıktan sonra yatırım değerlendirilmesi ile firmanın yetkilendirdiği mağaza lokasyonu uzmanları ile yapılan görüşmelerde incelemeler sonucunda uygun görülürse verilen tekliflerden sonra özel teklifler sunularak franchise bedelini yatırarak simit sarayınızı açabilirsiniz.

Simit sarayı hizmet kalitesinin kalıcı olması için mağaza açılışı ve sonrasında deneyimli kadrosu ile işletmelere eğitim desteği vermektedir. Bayilik için bazı şartların sağlanmasını talep etmektedir. Başvuru esnasında mağaza konseptinin de seçilmesi gerekmektedir.

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları 2022 (Yurtdışı Franchise Bedeli)
Simit Sarayı Bayilik Başvurusu
Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları 2022 (Yurtdışı Franchise Bedeli)
Simit Sarayı Mağaza Konseptleri

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları Nelerdir?

Son dönemlerde en çok tercih edilen ve gelir elde edilen bayilikler arasında yer alan simit sarayının bayilik başvuru şartları bulunmaktadır. Öncelikle ilgili ülke, bölge ve şehirde ana bayi olabilmek için hazırlanmış bir iş planı olması gerekmektedir. İş planı içerisinde açmayı planladığınız şubelerin sayısı ve mağazaları nerelerde açmayı düşündüğünüzün ayrıntılı bilgileri içermelidir.

2022 yılında simit sarayı bayilik başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • Yıllık ciro kazancından kazancın %2 oranında reklam bedeli talebinde bulunmaktadır.
 • Aylık kazanç üzerinden isim hakkı bulunduğu için %3 oranında isim hakkı bedeli almaktadır.
 • Bayilik verilmesi için gerekli görülen miktara sahip olmak (ortalama en az 20 en çok 500 bin)
 • Simit sarayının izni olmadan mağaza içerisinde herhangi bir ürünün satışı yapılamaz.
 • Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun olan hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir.
 • Gıda Bakanlığına bağlı olarak üretim yapıldığı için ürünlerin kullanımı 1 haftayı geçmemelidir.

Bayilik Konsepti (Cadde, AVM, Kiosk)

Simit sarayı bayilerine tercihlerine bağlı olarak 3 farklı şekilde mağaza konsepti sunmaktadır. Bayilik başvuru formunu doldururken bu konseptlerden birini seçmeniz istenmektedir. Konseptlerin her kategorisinde bulunduğu bölgelere göre farklılık göstermektedir.

Kiosk Konsepti

Özellikle metro istasyonları, üniversiteler, benzin istasyonları ve alışveriş merkezleri gibi yaya akışının fazla olduğu kesimlerde konumlanan konsepttir. Konumlanan noktanın özelliklerine ve sağladığı altyapı imkanlarına bağlı olarak sunulan ürün grupları sınırlandırılmaktadır.

Kiosk Konsepti ile cafe açma şartları şu şekildedir:

 • Minimum 20m2 yerleşim yeri,
 • Servis yapılabilecek üç cephesinin olması gerekli,
 • Müşterilerin temel ihtiyaçlarının karşılanabileceği hizmetlerin verilmesi gerekmektedir.

Alışveriş Merkezi Konsepti

İnsan yoğunluğundan dolayı en çok tercih edilen AVM içerisinde ki bayilikler simit cafe şeklinde olacaktır.

AVM içerisinde açabilmek için açabilmek için şartlar şu şekildedir:

 • Minimum 120m2 kapalı alan,
 • 8 metre ön cephe genişliği,
 • 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir.
 • Bahçe ya da teras alanının en az 30m2 olması gerekmektedir.

Diğer bir kısas ise AVM içerisinde soğuk depolama alanı bulunmalıdır.

Cadde Konsepti

Tercihinize göre konsept oluşturulacak ve işletme açılmaya hazır halde size verilecektir. Yayaların tercih etmiş oldukları cadde üzerlerinde ve iyi olan mağazalar için uygun olan bu konseptlerden birincisi genelde insan yoğunluğunun ve akışının fazla olduğu analarda alışveriş caddelerinde tercih edilmelidir.

Cadde konsept şartları aşağıdaki gibidir:

 • Cadde üzerinde seçeceğiniz mağazanın 150m2 ve üzeri olmalı,
 • Minimum 8 metre önce cephe genişlik,
 • 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir.
 • Minimum olarak 30m2 bahçe veya teras alanı bulunması şartı vardır.

En Uygun Mağaza Konumu Belirleyin!

Etkin görünürlük ile yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlere yakın bir mağazada açmalısınız. Genel olarak yeni şehir merkezlerinde ve yaya trafiğinin olduğu bölgelerde tercih ederseniz eğer müşteri sayınızda oldukça artar. Mağazalarınız konseptine dikkat ettiğiniz zaman ürün tezgahların açılması mağaza önünden geçen potansiyel müşteri çekmektedir. Mağazaların lokasyonu firmamızın politikası için büyük önem taşımaktadır. Simit sarayı olarak daima seçkin noktalarda bulunma politikası izlendiği sürece konum belirlemede ana kriterler bu şekilde belirlenmektedir. Simit sarayı bayiliğine yatırım yapacak olan kişiler içerisinde bulunduğu şartları göz önüne alarak yatırım yaparsa eğer en doğru şekilde yönlenebilir. Mağaza açılımı planlanırken konum simit sarayı uzman mimari kadrosu tarafından öncelikle incelenmektedir. Gerekli fiziki işlemler göz önüne alınarak incelemeler yapılır ve fikirler sunulur ve en uygun projeler yapılır. İşletmeci, simit sarayı yönetimi dekorasyon ve yatırım maliyetleri konusunda fikir birliğine varılır. Yıllardır verilen emek ve marka birliği işletmeciye en doğru şekilde aktarılır ve girişimciye sonrasında işletmeyi açmak kalır.

Simit Sarayı Sürekli Eğitim Desteği

Bayilik alan kişiler öncesinde ve sonrasında her zaman simit sarayının profesyonel eğitmen ekibi ile bayilerine her zaman teorik ve pratik eğitimler ile bilgilendirme yaparlar. Ekip üyeleri ve yöneticilerin eğitim ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmak için eğitim programlarında ekipman ve ürün eğitimlerin yanı sıra yönetimsel üçüncü becerileri arttırmayı yönelik eğitimlere büyük ölçüde yer verilmektedir. Simit sarayı standart hizmet kalitesinde kalıcı kılabilmek için deneyimli operasyon ekibimiz işletmelere mağaza açılışından önce ve sonrasında her zaman düzenli olarak destek vermektedir.

Geniş Ürün Yelpazesi

Simit sarayında satacağınız ürünlerin çeşitleri fazla olduğundan dolayı ürün yelpazesi de geniştir. Börek, sandviç, dondurulmuş ürünler, poğaça-açmalar, tatlılar ve pizza çeşitleri olarak müşterilerinizin isteyeceği tüm ürünleri ile her yaşa hitap etmektedir. Ayrıca kapalı ve açık alanlarının bulunması müşterilerinin ilgisini görmektedir.

Simit Sarayı Bayilik Ücreti Ne Kadardır? 2022

En düşük maliyetli bir yer için Kiosk konsepte sahip Simit Sarayı bayilik ücreti 30.000 TL-40.000 TL’dir. AVM yada Cadde mağaza isterseniz eğer kira bedeli, kaliteli malzemeler ve gerekli izinler düşünülürse Simit Sarayı’nda franchise sistemine giriş için 500 bin TL’ye ihtiyacınız olacaktır.

Yurtdışında Simit Sarayı Franchise Bedeli Ne Kadardır?

Yurtdışında Simitçi Dünyası Franchise Bedeli ise 2022 yılında Simitçi açmak isteyen yatırımcılar 360-450 bin TL yatırım maliyeti olan bu bayiliği alabilir.

Yurt dışında yer alan 3 ayrı konsepte bayilikler verilmektedir.

 • Tek mağaza bayiliği: Mağazaların bulunduğu konuma, ülkeye yakın olacak şekilde verilen bayiliklerdir.
 • Çok Mağaza Bayiliği: Seçilen yeni ülkelerde veya mevcut mağazaların bulunduğu minimum şehir bayiliği şeklinde olmaktadır.
 • Ülke, Bölge ve şehir bayiliği: Bir ülke, bölge veya şehrin bayilik haklarının sadece tek kişiye verildiği bayilik türüdür.
Yorumlar

 1. Avatar of Veli erol Veli erol dedi ki:

  Selam,ben Almanya’da Darmstadt kentinde simitsarayı açmak istiyorum şartları nelerdir ve nasıl nereye başvuru yapmam gerekiyor.