Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları 2023 (Yurtdışı Franchise Bedeli)

Simit sarayı bayiliği almak isteyen herkes için simit sarayı bayilik ücreti, franchise bedeli ne kadar ve simit cafe konsepti hakkında tüm merak edilenleri detaylandırdık.

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları 2023 (Yurtdışı Franchise Bedeli)

Simit Sarayı, adını daha geniş kitlelere duyurmak için her şehre franchise vererek simit kafe ve simit dükkanlarının sayısını artırmayı hedefliyor.

Param yok bayilik almak istiyorum diyenlerin tercih edebilecekleri ve herkes tarafından tercih edileceği için karlı bir iş olacağı için simit sarayı ve simitçi dünyası franchise bedeli, Simit sarayı bayilik başvuru şartları nelerdir, Simit Sarayı Bayilik Şartları, ücreti ve franchise fiyatını araştıranlar yazımızın içeriğinde detayları ile inceleyebilirler. Ayrıca içeriğimizde bayilik veren firmalar, Bayilik veren Devlet kurumları ve harika simit franchise şartlarını detaylandırdık.

Simit Sarayı Bayiliği Nasıl Alınır?

Simit Sarayı bayilik alabileceğiniz firmalar arasında önde gelen markalardan biridir. Herkesin bildiği gibi, simit insanlar tarafından damak tadıyla ayırt edilir. Simit Sarayı’ndan bayilik alabilmek için markanın belirlediği franchise ücretini karşılamak ve gerekli tüm standartlara uygun bir şube açmak gerekiyor.

Örneğin: Simit Sarayı’ndan franchise alan kişilerin bu işletmenin satmadığı ürünleri Simit Sarayı’nın izni olmadan satması yasaktır. Ayrıca bayilik işletmesi açan kişilerin Sağlık Bakanlığı yönetmeliği gereği hijyen kurallarına uymaları gerekmektedir.

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Nasıl Yapılır?

Simit sarayı bayiliği almak isteyen girişimciler firmanın web sitesinde bulunan başvuru formu doldurarak ön başvuru yapabilirler. Simit sarayı ”Hamurumuzda Dostluk Var” sloganı ile başvuru formu üzerinden franchise almak isteyen girişimcilere mağaza konseptleri olan AVM Cadde ve kioks seçeneklerinden bir tanesini seçerek başvuru formu onayladıktan sonra yatırım değerlendirilmesi ile firmanın yetkilendirdiği mağaza lokasyonu uzmanları ile yapılan görüşmelerde incelemeler sonucunda uygun görülürse verilen tekliflerden sonra özel teklifler sunularak franchise bedelini yatırarak simit sarayınızı açabilirsiniz.

Simit Sarayı, hizmet kalitesinin kalıcı olması için mağaza açılışı ve sonrasında deneyimli kadrosu ile işletmelere eğitim desteği vermektedir. Bayilik için belirli şartların yerine getirilmesini talep eder. Başvuru sırasında mağaza konsepti de seçilmelidir.

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu
Simit Sarayı Mağaza Konseptleri

Simit Sarayı Bayilik Başvuru Şartları Nelerdir?

2023 yılında simit sarayı bayilik başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • Yıllık ciro kazancından kazancın %2 oranında reklam bedeli talebinde bulunmaktadır.
 • Aylık kazanç üzerinden isim hakkı bulunduğu için %3 oranında isim hakkı bedeli almaktadır.
 • Bayilik verilmesi için gerekli görülen miktara sahip olmak (ortalama en az 20 en çok 500 bin)
 • Simit sarayının izni olmadan mağaza içerisinde herhangi bir ürünün satışı yapılamaz.
 • Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun olan hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir.
 • Gıda Bakanlığına bağlı olarak üretim yapıldığı için ürünlerin kullanımı 1 haftayı geçmemelidir.

Son dönemde en çok tercih edilen ve gelir getiren bayilikler arasında yer alan Simit Sarayı bayilik başvuru şartlarına sahiptir. Öncelikle ilgili ülke, bölge ve şehirde ana bayi olabilmek için hazırlanmış bir iş planına sahip olmak gerekmektedir. İş planı, açmayı planladığınız şube sayısı ve nerede mağaza açmayı planladığınız hakkında ayrıntılı bilgi içermelidir.

Bayilik Konsepti (Cadde, AVM, Kiosk)

Simit sarayı bayilerine tercihlerine bağlı olarak 3 farklı şekilde mağaza konsepti sunmaktadır. Bayilik başvuru formunu doldururken bu konseptlerden birini seçmeniz istenmektedir. Konseptlerin her kategorisinde bulunduğu bölgelere göre farklılık göstermektedir.

Simit Sarayı, bayilerine tercihlerine göre 3 farklı mağaza konsepti sunuyor. Bayilik başvuru formunu doldururken bu kavramlardan birini seçmeniz istenmektedir. Her kavram kategorisi bulunduğu bölgelere göre farklılık göstermektedir.

Kiosk Konsepti

Metro istasyonları, üniversiteler, akaryakıt istasyonları ve alışveriş merkezleri gibi yaya akışının yüksek olduğu alanlarda yer alan bir konsepttir. Lokasyonun özelliklerine ve sağladığı altyapı olanaklarına bağlı olarak sunulan ürün grupları sınırlıdır.

Kiosk Konsepti ile cafe açma şartları şu şekildedir:

 • Minimum 20 M2 yerleşim yeri.
 • Servis yapılabilecek üç cepheye sahip olmalıdır.
 • Müşterilerin temel ihtiyaçlarını karşılayan hizmetler sunmak gerekir.

Alışveriş Merkezi Konsepti

İnsan yoğunluğundan dolayı en çok tercih edilen AVM içindeki bayilikler simit cafe şeklinde olacak.

AVM içerisinde açabilmek için açabilmek için şartlar şu şekildedir:

 • Minimum 120 m2 kapalı alan.
 • 8 metre ön cephe genişliği.
 • 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir.
 • Bahçe ya da teras alanının en az 30m2 olması gerekmektedir.

Diğer bir kısas ise AVM içerisinde soğuk depolama alanı bulunmalıdır.

Cadde Konsepti

Tercihinize göre bir konsept oluşturulacak ve işletme size açılmaya hazır olarak verilecektir. Yayaların tercih ettiği caddelerdeki dükkanlar ve iyi mağazalar için uygun olan bu konseptlerden ilki, genellikle insan yoğunluğunun ve akışının yüksek olduğu ana alışveriş caddelerinde tercih edilmelidir.

Cadde konsept şartları aşağıdaki gibidir:

 • Cadde üzerinde seçeceğiniz mağazanın 150 m2 ve üzeri olmalı.
 • Minimum 8 metre önce cephe genişlik.
 • 3 metre tavan yüksekliğinde olması gerekmektedir.
 • Minimum olarak 30 m2 bahçe veya teras alanı bulunması şartı vardır.

En Uygun Mağaza Konumu Belirleyin!

Etkili görüş ile yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlere yakın bir mağaza açmalısınız. Genel olarak yeni şehir merkezlerinde ve yaya trafiği olan bölgelerde tercih ederseniz müşteri sayınız oldukça artacaktır. Mağazalarınızın konseptine dikkat ettiğinizde ürün gişelerinin açılması, mağazanın önünden geçen potansiyel müşterileri cezbeder.

Mağazaların konumu şirketimizin politikası açısından büyük önem taşımaktadır. Simit Sarayı olarak her zaman elit noktalarda olma politikası izlendiği sürece lokasyon belirlemede temel kriterler bu şekilde belirlenir. Simit Sarayı bayiliğine yatırım yapacak kişiler içinde bulundukları şartlar göz önünde bulundurularak yatırım yapılırsa en doğru şekilde yönlendirilebilirler. Mağaza açılışı planlanırken öncelikle uzman mimari kadro tarafından simit sarayının yeri incelenir.

Gerekli fiziki süreçler göz önünde bulundurularak incelemeler yapılarak fikirler sunulur ve en uygun projeler yapılır. İşletmeci, simit sarayı işletmeciliği, dekorasyon ve yatırım maliyetleri konusunda fikir birliğine varılır. Yıllardır verilen emek ve marka birliği en doğru şekilde işletmeciye aktarılır ve işletmeyi açmak girişimciye kalır.

Simit Sarayı Sürekli Eğitim Desteği

Bayi alıcıları, Simit Sarayı’nın profesyonel eğitmen ekibi ile öncesi ve sonrası her zaman teorik ve uygulamalı eğitimlerle bayilerini bilgilendiriyor. Ekip üyelerinin ve yöneticilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için eğitim programları, ekipman ve ürün eğitimlerinin yanı sıra yönetsel üçüncül becerileri artırmaya yönelik eğitimleri içerir.

Simit sarayının standart hizmet kalitesinde kalıcı olması için deneyimli operasyon ekibimiz mağaza açılış öncesi ve sonrası işletmelere her zaman düzenli destek vermektedir.

Geniş Ürün Yelpazesi

Simit sarayında satacağınız ürünlerin çeşitleri fazla olduğundan dolayı ürün yelpazesi de geniştir. Börek, sandviç, dondurulmuş ürünler, poğaça-açmalar, tatlılar ve pizza çeşitleri olarak müşterilerinizin isteyeceği tüm ürünleri ile her yaşa hitap etmektedir. Ayrıca kapalı ve açık alanlarının bulunması müşterilerinin ilgisini görmektedir.

2023 Yılında Simit Sarayı Bayilik Ücreti Ne Kadardır?

En düşük maliyetli bir yer için Kiosk konsepte sahip Simit Sarayı bayilik ücreti 100.000 TL-200.000 TL’dir. AVM yada Cadde mağaza isterseniz eğer kira bedeli, kaliteli malzemeler ve gerekli izinler düşünülürse Simit Sarayı’nda franchise sistemine giriş için 500 bin TL’ye ihtiyacınız olacaktır.

Yurtdışında Simit Sarayı Franchise Bedeli Ne Kadardır?

Yurtdışında Simitçi Dünyası Franchise Bedeli ise 2023 yılında Simitçi açmak isteyen yatırımcılar 360 bin-450 bin TL yatırım maliyeti olan bu bayiliği alabilir.

Yurt dışında yer alan 3 ayrı konsepte bayilikler verilmektedir.

 • Tek mağaza bayiliği: Mağazaların bulunduğu konuma, ülkeye yakın olacak şekilde verilen bayiliklerdir.
 • Çok Mağaza Bayiliği: Seçilen yeni ülkelerde veya mevcut mağazaların bulunduğu minimum şehir bayiliği şeklinde olmaktadır.
 • Ülke, Bölge ve şehir bayiliği: Bir ülke, bölge veya şehrin bayilik haklarının sadece tek kişiye verildiği bayilik türüdür.

Simit Sarayı Bayilik Veriyor mu?

Simit sarayı başvuru şartlarını sağlayan kişilere bayilik vermektedir.

Simit Sarayının İlk Şubesi Nerede Açılmıştır?

Simit sarayının ilk şubesi, İstanbul Rumelihisarı’nda, Boğaziçi Üniversitesi kampüsünün hemen karşısında, çıtır simit adı altında açıldı. Yaptıkları simitler ile adından söz ettiren Simit Sarayı bayileri de oldukça fazla tercih ediliyor.

Simit Sarayı Bayilerinin Franchise Bedeli Ne Kadardır?

Bayiler, aylık kazancınızın %3’ü kadar bir telif ücreti alır. Bayilik almak için 500 bin liraya kadar sermaye gerekiyor. Simit Sarayı ile yapılan anlaşma sonrasında giriş ücreti bayilik ücreti olarak alınmaktadır. Dekorasyon ve Ekipman maliyetleri mağazanızın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ödemeler 2 farklı şekilde alınmaktadır. Öncelikle detaylı proje ile ilk taksit paylaşıldıktan sonra toplam fiyatın yarısı alınır. Bir sonraki ikinci taksit, ekipman sevk edilmeden önce ödenir.

Param Yok Bayilik Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

İlk şubesini İstanbul’da 4 çalışanla başlayıp günümüzde bayilik vererek büyüyen, hemen hemen tüm dünyada 7.000 çalışanı ile birlikte günlük neredeyse 600 bine yakın müşterisi olan bir dünya markası haline gelen “Simit Sarayı” Türk girişimciler için büyük bir girişimci örneği olmuştur.
Simit sarayının kurucusu uzun bir süre hangi işi yapsam, nasıl para kazanabilirim diye düşünürken ekmekten sonra en çok tüketilen yemeğin simit olduğunu fark etmiş ve çalışmalarını bu yönde ilerletmiştir. Bugün girişimci büyük başarısı ile bayi olmak isteyen diğer girişimcilere ve bayilik almak istiyorum ne yapmalıyım diye araştırma yapan kişilere destek oluyor.

Yorumlar

 1. Avatar of Hikmetseferi Hikmetseferi dedi ki:

  Cook güzel girişimcilik tür ve rwcrube gwrwken bir bayilik ve kalite müşteri memnuniyeti demektir aayfllarlmla edwndin

 2. Avatar of Veli erol Veli erol dedi ki:

  Selam,ben Almanya’da Darmstadt kentinde simitsarayı açmak istiyorum şartları nelerdir ve nasıl nereye başvuru yapmam gerekiyor.