Devlet Destekli

Sınavsız (KPSS) Memur Alan Kurumlar 2020 Güncel

Sınavsız (KPSS) Memur Alan Kurumlar 2020 Güncel

Kamuya 2020 yılı içinde 60 bin personel alımı öngörülüyor. Eğitim ve sağlık alanında personel alımları öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alıyor. 20 bin öğretmen ataması 2020 yılı içinde yapılması hedefleniyor. Sağlık alanında da yapılacak olan alımlarında da artış gerçekleşecek. Kamuya 2020 yılında 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Kamuda bu yıl 6. 676 doktor, 8. 288 uzman doktor istihdamı gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığınca Emniyet Genel Müdürlüğü de üniversite mezunu 7.000 polis, 8.000 de bekçi alacak. Bu yıl işkur üzerinden personel alım ilanlarında başvuru şartları arasında KPSS 60, 70 taban puanı şartı ve KPSS şartı olmadan memur istihdamı gerçekleştirilecek.  Kamu ve özel sektördeki işletmelere İşkur aracılığı ile lise, ilköğretim ve dengi okul mezunu temizlik personeli ve işçi alımı yapılacak. Bu kapsamda 7.200 vasıflı, vasıfsız, 1.380 temizlik görevlisi alınacak.

İşkur üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından tüm kamu ve kurumlarına sınavlı ve sınavsız memur işçi alımı ilanları 2020 yılında da devam ediyor. Çeşitli kamu ve kurumların, üniversitelerin, belediyelerin tüm memur ve işçi alımları ilanlarına başvuru yapmak isteyenler için 2020 memur alım ilanları..

KPSS ile Memur Alım ilanları 2020

KPSS istenen puan türünden 50, 60, 70 ve 80 puan alanlar ve KPSS şartsız yani sınavsız olarak her yıl Devlet Personel Başkanlığı ve İş-kur tarafından personel alım ilanları yayınlanarak başvuru alınmaktadır.

2020 yılında İş kur üzerinden Büyükşehir belediyeleri, Orman müdürlüğü, Göç idaresi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İşçi sağlığı genel müdürlüğü, SGK, kalkınma ajansları, kamu üniversiteleri ve diğer devlet kurumları tarafından verilen personel alım ilanlarında istenen şartları ve başvuru koşullarını aşağıdaki linklerde mevcuttur.

 1. Orman Genel Müdürlüğüne alınacak (Sözleşmeli) pilot ve makinist alımı
 2. Doğu karadeniz kalkınma ajansı alımı 
 3. EÜAŞ engelli ve eski hükümlü personel alımı
 4. Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel alımı 2020
 5. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 
 6. Ege Üniversitesi alım ilanı
 7. Tübitak Kimyasal Teknoloji enstitüsü alımı
 8. İşçi sağlığı Genel Müdürlüğü personel alımı 

Sınavsız Memur Alımı 2020 Başvuru Formu

Sınavsız yani KPSS şartı aranmayan ilanlarda başvuru şartları arasında dikkat çeken nokta ise alım için başvuruda bulunan adayların ilanlarda belirtilen eğitim düzeyinde eğitimini tamamlamış olmalarıdır. Şubat ayı 2020 yılı  sınavsız memur personel alımı ilanlarına başvurular internet ortamından gerçekleştirebileceği gibi başvurular şahsen yapılmaktadır. Adayların hangi kurumun ilanına başvuruda bulunuyorsanız ilgili ilanda başvuru yöntemi bildirilmiştir bu yöntem ile ilanın diğer detayları da  göz önünde bulundurularak belirlenen son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

2020 Şubat İşkur Kamu Memur Alım İlanları 

Kpss’siz Memur Alımı 2020

2020 yılında devlet kamu kuruluşlarına yapılacak başvurular ile alınacak memur, personel alımlarının şartları ve esasları her bir kurumun ilanına göre değişmektedir. Bazı kurumların alım ilanlarında şartlar kısmında alıncak olan personelin en az ilköğretim, lise ortaöğretim ve dengi okullar, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden mezun olması şartı aranırken, bazı ilanın başvuru şartlarında adaylardan, ilgili meslek kolu için sertifika istenmektedir. Bu da tamamen yapılacak işin niteliğine göre personel alımı yapıldığını göstermektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur olarak atanacak olan adaylarında 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları sağlayan adaylarda özel olarak ise, eğitim durumu, yaşı, KPSS puan veya YDS puan şartları aranmaktadır.

Bazı kurumlar KPSS şartı olmadan da sınavsız memur alımı gerçekleştirmektedir. Devlet memuru alım ilanlarında KPSS sınav sonucu başvuru şartlar arasında yer almaktadır. Memur olma yaş sınırı da başvurularda aranan şartlar arasındadır. Bu şartların sağlanması gerekmektedir. Bazı kurumlarda sınavsız olarak memur alımı yapabilmektedir. Sınavsız memur alımı yapan kurumlarda mutlaka mülakat vardır. Yazılı sınav olmasa bile mutlaka sözlü mülakatlardan geçilmesi gerekmektedir. SGK’daki bilişim uzmanı pozisyonuna sınavsız alım yapan kurumlardır. Bunun yanında sınavsız memur alan kurumlar;

 • Cumhurbaşkanlığı genel sekreterliği memurları
 • Bakan yardımcı kadroları
 • Bakanlık müşaviri kadroları
 • Avukat ve şube müdürü uzmanları
 • Bakanlar kurulu sekreterliği kadrosu
 • Din işleri yüksek kurul üyesi
 • Milli istihbarat teşkilatı,
 • Milli güvenlik Kurulu,
 • Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Sınavsız alım yapan kurumlardır.

Sivil Memuriyet ilginizi çekebilir.

İşkur KPSS Şartsız Memur Alımı Devam Ediyor mu?

 • İşkur 23 ilde SYDV Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı kurumlarının KPSS’siz personel alımı yapacağını duyurdu. İşkur SYDV kurumlarının ve diğer kurumların 2020 Şubat ayı sınavsız memur alımı ”kamu dışı personel alım ilanları” olarak yayınlanmaktadır. İşkur resmi web sitesi üzerindeki İlan sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
 • Ayrıca İşkur üzerinden 30 hastaneye KPSS şartsız personel alımı yapılacaktır. 2020 Hastanelere İş kur üzerinden başvuru yapmak için Tıklayınız.
 • Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü 10 işçi alımı yapacağını duyurdu. İlana başvurusu yapmak için tıklayınız.
 • İş kur Bekçi alımları için tıklayınız.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.