Solaryum Fiyatları 2023 (Tüm İllerde 5-20 Dakikası Kaç TL)

2023 solaryum fiyatları ne kadar, kaç seans geçerli olacak, kimler solaryum kullanmamalı, hastane, güzellik merkezi ve tesislerde uygulanan son solaryum fiyatları ne kadar? Hemen yazımızdan tüm konuları inceleyebilirsiniz.

Solaryum Fiyatları 2023 (Tüm İllerde 5-20 Dakikası Kaç TL)

2023 yılı yazın güneşin ışıltısını cildinde hissetmek için bronzlaşmanın en kolay ve en hızlı yollarından biri solaryuma girerek vücudunun her bölgesinde eşit oranda, hızlı ve doğal bronz bir tene sahip olmak isteyenler için Konya, Bursa, Denizli, İstanbul, Aydın, Manisa, Eskişehir, Ankara, İzmir ve çeşitli illerde ki otellerde, tesislerde ve güzellik merkezlerinde tüm vücut, dekolte, yüz ve komple solaryum fiyatları ne kadar, solaryumda kaç seansta sonuç alınır, kimler solaryuma giremez, kaç seans uygulanmalı, solaryumun ne kadar kalıcı olduğu, kaç dakikada bronzlaştırdığı seans ve paket fiyatlarını detaylandırdık.

İşte en güncel seans, dakika ve paket sayısına solaryum fiyatları ve bronzlaşma süreci..

Solaryum Kaç Dakikada Bronzlaştırır?

Solaryum ile her mevsim bronz bir tene sahip olmak mümkün. Solaryum, teninizin rengine, cildinizin hassasiyet durumuna göre ortalama olarak 5-8 dakikalık 7-8 seanslık uygulamalarda cildinizi bronzlaştırmaktadır. Solaryum makineleri ile eşit ve istenilen bronzluğa 7 ila 8 seansta ulaşmak mümkündür. Seanslarda ise Solaryum makinesinde 5-8 dakika durulur. Fazlası ciddi yanıklara neden olabileceği için seans sayısı fazla ancak durma süresi 5-8 dakika arasında olmalıdır.

Cildin özelliklerine bağlı olarak bronzlaşma süreleri de farklıdır. İstenilen renge ulaştıktan sonra cildin renk açma (açma) özelliğine göre haftada bir veya 10 günde bir rengin korunması için yeterli olacaktır.

Bazı cilt tipleri çok hassas ve beyazdır. Bu nedenle de bronzlaşması diğer cilt tiplerine göre daha uzun sürecektir. Bronzlaşması daha zor olan cilt tiplerinde uygulanacak olan solaryum süreleri değişebilir ve seansları arttırılabilir.

Solaryum seans sayısı ve süresi, deneyimli uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Her cilt tipi ve hassasiyeti farklı olduğundan olası yan etkilerin ve zararların yaşanmaması adına, sağlıklı bir şekilde doğal bronzluğa ulaşmak için uzmanların önerisi dikkate alınmalıdır.

Solaryum Fiyatları 2023 Ne Kadar?

2023 yılında Solaryum fiyatları dakikasına göre 70 TL ile 160 TL aralığındadır. Uygulanacak olan bölgeye ve seans süresine göre değişiklik gösterecek olup, komple vücut solaryuma girecek olan kişiler 5 dakikalık solaryum seans fiyatı için 70 TL bir ödeme yaparken, 15 dakikalık komple vücut için 120 TL-160 TL solaryum ücreti ödemesi gerekecektir.

 • Komple Vücut 5 Dakika Fiyatı: 70 TL
 • Komple Vücut 10 Dakika Fiyatı: 90 TL
 • Komple Vücut 20 Dakika Fiyatı: 120TL – 160 TL arasında.

Solaryum Paket Fiyatları 2023 Güncel Liste

Daha çok güzellik merkezlerinde, otellerde ve tesislerde uygulanan solaryum hizmeti, paket şeklinde de bulunmaktadır. Cilt tipine ve hassasiyetine bağlı olarak belirlenen 50-75-100 dakikalık solaryum paketleri bronz ten hayali kuranlar için daha az maliyetli olacaktır.

 • Paket Fiyatları 50 dakika: 700 TL
 • Paket Fiyatları 75 dakika: 1.050 TL
 • Paket Fiyatları 100 dakika komple vücut: 1.400 TL arasındadır.

Örneğin: 5 dakikası 70 TL olan seans türünden toplamda 50 dakikalık solaryum uygulanacak olan kişinin ödemesi gereken Paket tutar 700 TL olacaktır. Fakat 50 dakikalık solaryum paketi satın aldığınızda ortalama olarak 700 TL ile 800 TL aralığında bir solaryum fiyatı ödeyeceksiniz.

2023 yılı güncel solaryum fiyatları hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.

Eskişehir Solaryum Fiyatları Ne Kadar?

Solaryum Fiyatları aşağıdaki gibidir:

SÜRESİSOLARYUM FİYATI
5 Dakika70 TL
6 Dakika 70 TL
7 Dakika 70 TL
8 Dakika 75 TL
9 Dakika 85 TL
10 Dakika 90 TL
11 Dakika 95 TL
12 Dakika 100 TL
13 Dakika 104 TL
14 Dakika 110 TL
15 Dakika 120 TL
17 Dakika 130 TL
18 Dakika 140 TL
19 Dakika 150 TL
20 Dakika 160 TL
Eskişehir Solaryum Fiyatları

2023 yılı solaryum fiyatları illere göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama fiyatlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. En net ve kesin bilgiyi solaryum merkezlerinden alabilirsiniz.

Erkek Solaryum Fiyatları Ne Kadar?

Erkek solaryum fiyatları tek seans 5-10 dakika 70 TL-90 TL’dir. Uygulama yapılacak bölge, cilt tipi ve cilt hassasiyetine göre erkek solaryum fiyatları da değişiklik gösterecektir. Kadınlar gibi erkekler de bronz bir cilde sahip olmak için solaryum hizmetinden yararlanır. Solaryum fiyatları bay ve bayanlar için aynı şekilde uygulanmaktadır. Yani erkeklere özel uygulanan bir solaryum ücret tarifesi yoktur.

Komple Vücut- Dekolte- Yüz- Solaryum 2023 Zamlı Fiyatları

Güzellik salonlarında tercihen Uwe silberpfeil, Ergoline Soltron Dıavold XL-100, Megasun Energy 5.0 Megasun Space, Q Med Bodywave, Opal fitness, Ergoline Sunrıse, Megasun Shuttle marka solaryum makineleri kullanılır. Bu makinelerin özelliklerine göre Komple tüm vücut, dekolte ve yüz solaryum fiyatları dahil paket solaryum fiyatları değişken olup, Komple vücut Dekolte ve yüz solaryum ortalama solaryum fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 5-9 dakika komple vücut solaryum fiyatı: 75 TL–85 TL
 • 10-14 dakika komple vücut solaryum fiyatı: 90 TL–110 TL
 • 15-20 dakika komple vücut solaryum fiyatı: 120 TL–160 TL

Solaryum fiyatları 2023 yılında vücutta yapılacak olan bölgeye, uygulanacak olan süreye, solaryum paket içeriklerine, solaryum merkezlerinin bulunduğu illere göre farklılık gösterecektir.

Solaryumun komple vücuda yapıldığı gibi sadece dekolte ve yüzde de bronzluk istenmesi durumlarında ayrı şekilde uygulanmaktadır.

Yukarıdaki 2023 solaryum fiyatları ortalama olarak verilmiş olup, güzellik merkezlerinin ücret politikalarına göre değişiklik gösterecektir.

1 Seans Solaryum Fiyatı Ne Kadardır?

1 seans solaryum ücreti, seans süresine bağlı olarak da değişmekle birlikte 70 TL ile 75 TL‘dir. 1 seans solaryum fiyatını belirleyecek olan en önemli husus uygulanacak olan bölge ve seans süresi olacaktır.

Örneğin: 10 dakikalık komple vücut solaryumda 1 seans için 70 TL-90 TL arası bir rakam öderken, sadece dekolte ve yüz solaryumunda 1 seans için 50 TL ile 70 TL bir ücret ödenmesi gerekecektir.

5 ve en fazla 20 dakika şeklinde uygulanan dekolte-yüz ve komple vücut solaryum seans fiyatları 70 TL-160 TL aralığındadır.

İstanbul 2023 Solaryum Fiyatları

İstanbul’da solaryum fiyatları dakika başına 15-18 TL, 5 dakikası da 70- 90 TL arasında değişiklik göstermektedir. Her seansın ortalama olarak 8 dakika yapıldığını düşünürsek 1 seans solaryum ücretinin 120 TL ile 144 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ve sağlıklı bronzluk için de önerilen 7-8 seans uygulandığını düşünürsek toplamda 960 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul solaryum fiyatları şu şekildedir:

 • 5 dakika fiyatı: 70 TL – 90 TL
 • 10 dakika fiyatı: 150 TL
 • 15 dakika fiyatı: 225 TL
 • 20 dakika fiyatı: 300 TL

Bu tutarlar solaryumun uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterebileceği gibi gideceğiniz solaryum merkezinin sunduğu hizmete ve fiyat politikasına göre de farklılıklar olacaktır.

İzmir Solaryum Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

İzmir’de solaryum fiyatları dakika başına 15-18 TL, 5 dakikası da 70- 90 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İzmir’de solaryum fiyatları ortalama olarak şu şekildedir:

 • 6 dakika fiyatı: 90 TL-108 TL
 • 12 dakika fiyatı: 180 TL-216 TL
 • 18 dakika fiyatı: 270 TL-324 TL
 • 20 dakika fiyatı: 300 TL-360 TL

En net solaryum fiyat bilgisi için özel hastaneler, güzellik merkezleri ve tesisler ile iletişime geçerek bilgi alabilir, cildinize uygun seans sayısı ve süresinin belirlenmesi için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bursa Solaryum Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadardır?

Bursa solaryum fiyatları 5 dakikalık seanslar için 60 TL ile 70 TL aralığındadır. 5 dakikalık 8 seans uygulanacağı düşünülürse 480 TL-560 TL aralığında bir solaryum ücretinin ödenmesi gerekecektir. Uygulanacak olan bölgenin dekolte veya yüz olmasına veya tüm vücuda yapılmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Aynı şekilde kişide olumlu, doğal ve uzun süre kalıcı sonuçlar alabilmek adına uygulanması gereken seans sayısı da her kişi için değişik olacaktır. Özellikle beyaz tenli kişilerin seans sayıları daha fazla olduğu bilinmektedir. Solaryum fiyatları hakkında cildiniz için daha net ve doğru bilgi almak için Bursa’daki solaryum hizmeti veren merkezler ile iletişime geçebilirsiniz.

Solaryum Kaç Seansta Etkisini Gösterir?

Solaryum 7 veya 8 seanslık bir uygulama sonrasında etkisini göstermektedir. Solaryum etkisi, teninizin rengine, cildinizin hassasiyet durumuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; kimi cilt tipleri için sadece 4-5 seans yeterli olabilirken kimi ciltlerde uygulanan 7-8 seans sonunda bile istenilen düzeyde bronzluk elde edilemeyebilir.

Özellikle beyaz tenliler daha çabuk bronz bir cilde kavuşmak için, seans sürelerini sıklaştırmak istese de haftada 3’ten fazla solaryuma girilmesi önerilmemekte ve aynı gün içinde tek seans yapılması önerilmektedir. Yani bir günde aralıklı da olsa uygulanacak olan 2 seans solaryumun cilde ve kişiye zararları olacaktır. Daha çok beyaz tenliler için önerilen ilk seans süresi 5-10 dakika aralığında olmalıdır. Doğal bronzluk elde etmek için daha sonraki seans süreleri ise kademe kademe arttırılabilir ve maksimum süreye çıkarılabilir. Uygulanan solaryum seansı ardından diğer seansın 48 saat sonra yapılması da uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Cilt tipinize uygun olan seans sayısı ve süreleri hakkında uzman hekimlerden bilgi almanızı öneririz!

Solaryuma Kimler Giremez?

Solaryum aletlerinde tıpkı güneş ışınlarında doğanl yoldan bulunan UV ışınlar aracılığı ile deriye infüze edilir ve cilt üzerinde koyulaşmalar meydana getirilir. Tüm solaryum cihazlarının işleyişi aynı olsa da çeşitleri ve derideki etkileri farklı olmaktadır. Özellikle hassas cilde sahip kişiler solaryum ile bronzlaşmak istediklerinde daha dikkatli davranmalıdır.

Solaryuma girmemesi gereken kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Hassas cildi olanlar
 • 18 yaşından küçükler
 • Vücudunda çok sayıda beni bulunanlar
 • Çocukluk çağında güneş yanığı olanlar
 • Premalign veya maligncilt lezyonları bulunanlar
 • Güneşe bağlı cildinde leke ve iz olan kişiler
 • Kozmetik ürün kullananlar
 • İlaç kullananlar
 • Epilasyon, ağda, kalıcı makyaj, lazer uygulamaları, estetik operasyonlar sonrasında solaryuma girilmemelidir.

Solaryuma giremeyen hassas ciltliler bronzlaştırıcı krem kullanarak koyu ten rengine sahip olabilir.

Solaryum Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Solaryum ne işe yarar? Solaryumun sağlığa ne gibi faydaları bulunuyor? soruları birçok kişi tarafından sorulmaya devam ediyor.

Solaryumun faydalarını sıralayacak olursak:

 • Solaryumun en önemli avantajı hayati önem taşıyan D vitamini sentezlemesidir. Ultraviyole ışınları cilde temas ettiğinde ciltteki yağ D vitamini üretmeye başlar. Bu vitamin vücudu kas zayıflığına karşı korur, kalp atış hızını düzenlemeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, tiroid fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir.
 • Kalsiyumun sindirim sistemi tarafından emilimini arttırır ve kemiklerde kalsiyum birikmesine yardımcı olur.
 • Özellikle bağırsak dokularında epitel hücrelerinde kalsiyum emilimini kolaylaştıran kalsiyum bağlayıcı proteinlerin oluşumunu arttırır. Bu vitamin sadece direnç mekanizmalarını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda iç tümörlerin büyümesini de engeller, tehlikeli bölünmelerini azaltır ve engeller.
 • Solaryumun ışınları metabolizmayı güçlendirir, nefes almayı düzenler ve soğuk algınlığı riskini üçte bir oranında azaltır.

Özellikle ilaç kullananlar, ilaç prospektüslerinde UV ışınlarına karşı duyarlılık yaratabilir ibaresi olan ilaçları kullanıyorsa solaryuma girmemelidir. Ayrıca alkol kullanımından sonra direkt olarak solaryuma girilmemelidir.

Solaryum Zararları Nelerdir?

Solaryum makine ultraviyole ışınları yayarak yapay bronzlaşma sağlayan bir makinedir. Yayılan ışınım %97 UVA ve %3% UVB’dir. Bu nedenle cildi hassas olan kişiler de ciddi yan etkiler yapabilir. Özellikle cilt kanserine sebebiyet verebilir. Cildi daha erken yaşlandırabilir. Dikkatli bir şekilde yaptırılmadığı takdirde cilt için oldukça zararlı etkilere sahiptir. Bundan dolayı seanslarda girdiğiniz dakika ve süresine oldukça dikkat etmelisiniz.

Solaryuma Kaç Dakika Girilir? Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Solaryumda kalacağınız süre ilk seans için 5-8 dakika arasında olmalı, sonraki seanslarda yavaş yavaş maksimum 15 dakikaya çıkarılmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.