Solaryum Fiyatları 2021 Paket Tüm Vücut

Solaryum fiyatları 2021 yılında ne kadar, kaç seansta etkisini gösterir, kimler solaryum kullanmamalı, hastanelerde, güzellik merkezlerinde ve tesislerde uygulanan en güncel solaryum fiyatları ne kadar? hemen inceleyebilirsiniz.

Solaryum Fiyatları 2021 Paket Tüm Vücut

Solaryum ile vücudunun her bölgesinde eşit oranda, hızlı ve doğal bronzluk elde etmek isteyen kişiler tarafından; solaryumun ne kadar kalıcı olduğu, kaç dakikada bronzlaştırdığı, Konya, Bursa, Denizli, İstanbul, Aydın, Manisa, Eskişehir, Ankara ve İzmir solaryum fiyatları merak edilmektedir. Peki dekolte, yüz ve komple solaryum fiyatları 2021 yılında ne kadar, otellerde, tesislerde ve güzellik merkezlerinde uygulanan solaryumda kaç seansta sonuç alınır, kimler solaryuma giremez, kaç seans uygulanmalı? İşte en güncel solaryum fiyatları ve bronzlaşma süreci hakkında detaylı tüm bilgileri alabilirsiniz.

Solaryum Fiyatları Ne Kadardır?

Solaryum fiyatları 25 TL ile 55 TL aralığındadır. Uygulanacak olan bölgeye ve seans süresine göre değişiklik gösterecek olup, komple vücut solaryuma girecek olan kişiler 5 dakikalık solaryum seans fiyatı için 25 TL ile 30 TL aralığında bir ödeme yaparken, 15 dakikalık komple vücut için 45 TL-55 TL solaryum ücreti ödemesi gerekecektir.

Daha çok güzellik merkezlerinde, otellerde ve tesislerde uygulanan solaryum hizmeti, paket şeklinde de bulunmaktadır. Cilt tipine ve hassasiyetine bağlı olarak belirlenen 50-75-100 dakikalık solaryum paketleri bronz ten hayali kuranlar için daha az maliyetli olacaktır.

Örneğin: 5 dakikası 25 TL olan seans türünden toplamda 50 dakikalık solaryum uygulanacak olan kişinin ödemesi gereken tutar 250 TL olacaktır. Fakat 50 dakikalık solaryum paketi satın aldığınızda ortalama olarak 180 TL ile 200 TL aralığında bir solaryum fiyatı ödeyeceksiniz.

Solaryum Fiyatları 2021

2021 yılı solaryum fiyatları illere göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama fiyatlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. En net ve kesin bilgiyi solaryum merkezlerinden alabilirsiniz.

Solaryum Fiyatları aşağıdaki gibidir:

Komple Vücut 5 dakika: 25 TL – 30 TL, 10 dakika: 40 TL – 45 TL, 50 dakika komple vücut: 180 TL – 200 TL
Dekolte – Yüz 10 dakika: 40 TL – 50 TL, 15 dakika: 45 TL – 55 TL, 75 dakika komple vücut: 220 TL – 250 TL
Paket Fiyatları 15 dakika: 45 TL – 55 TL, 20 dakika: 45 TL – 55 TL, 100 dakika komple vücut: 260 TL – 300 TL
Solaryum Fiyatları 2021

Komple Vücut- Dekolte- Yüz- Paket Solaryum Fiyatları 2021

Komple tüm vücut, dekolte ve yüz solaryum fiyatları dahil paket solaryum fiyatları aşağıdaki gibidir:

Komple vücut solaryum fiyatları şu şekildedir:

 • 5 dakika komple vücut solaryum fiyatı: 25 TL–30 TL
 • 10 dakika komple vücut solaryum fiyatı: 40 TL–50 TL
 • 15 dakika komple vücut solaryum fiyatı: 45 TL–55 TL

Dekolte ve yüz solaryum fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 10 dakika dekolte ve yüz solaryum fiyatı: 40 TL–45 TL
 • 15 dakika dekolte ve yüz solaryum fiyatı: 45 TL–55 TL
 • 20 dakika dekolte ve yüz solaryum fiyatı: 45 TL–55 TL
 • 50 dakika dekolte ve yüz solaryum fiyatı: 150 TL-180 TL

Paket solaryum fiyatları şu şekildedir:

 • 50 dakika komple paket solaryum fiyatları: 180 TL–200 TL
 • 75 dakika komple paket solaryum fiyatları: 220 TL–250 TL
 • 100 dakika komple paket solaryum fiyatları: 260 TL–300 TL

Solaryum fiyatları 2021 yılında vücutta yapılacak olan bölgeye, uygulanacak olan süreye, solaryum paket içeriklerine, solaryum merkezlerinin bulunduğu illere göre farklılık gösterecekti

Solaryumun komple vücuda yapıldığı gibi sadece dekolte ve yüzde de bronzluk istenmesi durumlarında ayrı şekilde uygulanmaktadır.

Yukarıdaki 2021 solaryum fiyatları ortalama olarak verilmiş olup, güzellik merkezlerinin ücret politikalarına göre değişiklik gösterecektir.

Solaryum fiyatları hakkında daha net ve kesin bilgi için, güzellik merkezleri ve hastaneler ile iletişime geçebilir, seans ve palet fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

1 Seans Solaryum Fiyatı Ne Kadardır?

1 seans solaryum fiyatı 25 TL ile 50 TL‘dir. 1 seans solaryum fiyatını belirleyecek olan en önemli husus uygulanacak olan bölge ve seans süresi olacaktır.

Örneğin: 10 dakikalık komple vücut solaryumda 1 seans için 40 TL-50 TL arası bir rakam öderken, sadece dekolte ve yüz solaryumunda 1 seans için 40 TL ile 45 TL bir ücret ödenmesi gerekecektir.

1 seans solaryum ücreti, seans süresine bağlı olarak da değişmektedir. 5 ve en fazla 20 dakika şeklinde uygulanan dekolte-yüz ve komple vücut solaryum seans fiyatları 25 TL-50 TL aralığındadır.

İstanbul Solaryum Fiyatları 2021

İstanbul’da solaryum fiyatları dakika başına 2 TL ile 10 TL arasında değişiklik göstermektedir. Her seansın ortalama olarak 8 dakika yapıldığını düşünürsek 1 seans solaryum ücretinin 16 TL ile 80 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ve sağlıklı bronzluk için de önerilen 7-8 seans uygulandığını düşünürsek toplamda 130 TL-640 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul solaryum fiyatları şu şekildedir:

 • 5 dakika: 15 TL-40 TL
 • 10 dakika: 30 TL ile 80 TL
 • 15 dakika: 40 TL-110 TL
 • 50 dakika: 120 TL-350 TL
 • 100 dk: 200 TL-400 TL
 • 120 dk: 250 TL-450 TL

Bu tutarlar solaryumun uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterebileceği gibi gideceğiniz solaryum merkezinin sunduğu hizmete ve fiyat politikasına göre de farklılıklar olacaktır.

İzmir Solaryum Fiyatları 2021

İzmir’de solaryum fiyatları ortalama olarak şu şekildedir:

 • 6 dakika: 15 TL-35 TL
 • 12 dk: 40 TL-50 TL
 • 18 dk: 45 TL-55 TL
 • 50 dakika: 90 TL-120 TL
 • 100 dk: 150 TL-250 TL

En net solaryum fiyat bilgisi için özel hastaneler, güzellik merkezleri ve tesisler ile iletişime geçerek bilgi alabilir, cildinize uygun seans sayısı ve süresinin belirlenmesi için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bursa Solaryum Fiyatları 2021

Bursa solaryum fiyatları 5 dakikalık seanslar için 15 TL ile 40 TL aralığındadır. 5 dakikalık 8 seans uygulanacağı düşünülürse 120 TL-320 TL aralığında bir solaryum ücretinin ödenmesi gerekecektir. Uygulanacak olan bölgenin dekolte veya yüz olmasına veya tüm vücuda yapılmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Aynı şekilde kişide olumlu, doğal ve uzun süre kalıcı sonuçlar alabilmek adına uygulanması gereken seans sayısı da her kişi için değişik olacaktır. Özellikle beyaz tenli kişilerin seans sayıları daha fazla olduğu bilinmektedir. Solaryum fiyatları hakkında cildiniz için daha net ve doğru bilgi almak için Bursa’daki solaryum hizmeti veren merkezler ile iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Solaryum Fiyatları Ne Kadar?

Erkek solaryum fiyatları tek seans için 25 TL-50 TL‘dir. Uygulanacak olan bölgeye, cilt tipine ve deri hassasiyetine bağlı olarak erkek solaryum fiyatları da değişecektir. Kadınlar gibi erkeklerde bronz tene sahip olmak için solaryum hizmetini kullanmaktadır. Solaryum fiyatları kadınlar ve erkekler için aynı şekilde uygulanmaktadır. Yani erkeklere özel olarak uygulanan bir solaryum ücret tarifesi bulunmamaktadır. 2021 yılı güncel solaryum fiyatları hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.

Solaryum Kaç Dakikada Bronzlaştırır?

Kaç seans solaryum, yaz boyu bronzluğuna denk gelir? Cildin özelliklerine bağlı olarak bronzlaşma süreleri de farklıdır. Orta bronzlaşmada seans sayısı 7-8’dir. İstenilen renge ulaştıktan sonra cildin renk açma (açma) özelliğine göre haftada bir veya 10 günde bir rengin korunması için yeterli olacaktır. Solaryum, teninizin rengine, cildinizin hassasiyet durumuna göre ortalama olarak 5-8 dakikalık 7-8 seanslık uygulamalarda cildinizi bronzlaştırmaktadır. Bazı cilt tipleri çok hassas ve beyazdır. Bu nedenle de bronzlaşması diğer cilt tiplerine göre daha uzun sürecektir. Bronzlaşması daha zor olan cilt tiplerinde uygulanacak olan solaryum süreleri değişebilir ve seansları arttırılabilir.

Solaryum seans sayısı ve süresi, deneyimli uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Her cilt tipi ve hassasiyeti farklı olduğundan olası yan etkilerin ve zararların yaşanmaması adına, sağlıklı bir şekilde doğal bronzluğa ulaşmak için uzmanların önerisi dikkate alınmalıdır.

Solaryum Fiyatları 2021 Paket Tüm Vücut
Solaryum Öncesi Sonrası

Solaryum Kaç Seansta Etkisini Gösterir?

Solaryum 7 veya 8 seanslık bir uygulama sonrasında etkisini göstermektedir. Solaryum etkisi, teninizin rengine, cildinizin hassasiyet durumuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; kimi cilt tipleri için sadece 4-5 seans yeterli olabilirken kimi ciltlerde uygulanan 7-8 seans sonunda bile istenilen düzeyde bronzluk elde edilemeyebilir.

Özellikle beyaz tenliler daha çabuk bronz bir cilde kavuşmak için, seans sürelerini sıklaştırmak istese de haftada 3’ten fazla solaryuma girilmesi önerilmemektedir ve aynı gün içinde tek seans yapılmalıdır. Yani bir günde aralıklı da olsa uygulanacak olan 2 seans solaryumun cilde ve kişiye zararları olacaktır. Daha çok beyaz tenliler için önerilen ilk seans süresi 5-10 dakika aralığında olmalıdır. Doğal bronzluk elde etmek için daha sonraki seans süreleri ise kademe kademe arttırılabilir ve maksimum süreye çıkarılabilir. Uygulanan solaryum seansı ardından diğer seansın 48 saat sonra yapılması da uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Cilt tipinize uygun olan seans sayısı ve süreleri hakkında uzman hekimlerden bilgi almanızı öneririz!

Solaryum haricinde dudaklarınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bununla ilgili olarak kalıcı dudak dolgusu fiyatları için bilgi alabilirsiniz.

Solaryuma Kimler Giremez?

Solaryum aletlerinde tıpkı güneş ışınlarında doğanl yoldan bulunan UV ışınlar aracılığı ile deriye infüze edilir ve cilt üzerinde koyulaşmalar meydana getirilir. Tüm solaryum cihazlarının işleyişi aynı olsa da çeşitleri ve derideki etkileri farklı olmaktadır. Özellikle hassas cilde sahip kişiler solaryum ile bronzlaşmak istediklerinde daha dikkatli davranmalıdır. Peki kimler solaryum kullanmamalıdır? inceleyelim.

 • Hassas cildi olanlar
 • 18 yaşından küçükler
 • Vücudunda çok sayıda beni bulunanlar
 • Çocukluk çağında güneş yanığı olanlar
 • Premalign veya maligncilt lezyonları bulunanlar
 • Güneşe bağlı cildinde leke ve iz olan kişiler
 • Kozmetik ürün kullananlar
 • İlaç kullananlar
 • Epilasyon, ağda, kalıcı makyaj, lazer uygulamaları, estetik operasyonlar sonrasında solaryuma girilmemelidir.

Solaryum Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Solaryum ne işe yarar? Solaryumun sağlığa ne gibi faydaları bulunuyor? soruları birçok kişi tarafından sorulmaya devam ediyor. Solaryumun faydalarını sıralayacak olursak;

 • Solaryumun en önemli avantajı hayati önem taşıyan D vitamini sentezlemesidir. Ultraviyole ışınları cilde temas ettiğinde ciltteki yağ D vitamini üretmeye başlar. Bu vitamin vücudu kas zayıflığına karşı korur, kalp atış hızını düzenlemeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, tiroid fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir.
 • Kalsiyumun sindirim sistemi tarafından emilimini arttırır ve kemiklerde kalsiyum birikmesine yardımcı olur.
 • Özellikle bağırsak dokularında epitel hücrelerinde kalsiyum emilimini kolaylaştıran kalsiyum bağlayıcı proteinlerin oluşumunu arttırır. Bu vitamin sadece direnç mekanizmalarını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda iç tümörlerin büyümesini de engeller, tehlikeli bölünmelerini azaltır ve engeller.
 • Solaryumun ışınları metabolizmayı güçlendirir, nefes almayı düzenler ve soğuk algınlığı riskini üçte bir oranında azaltır.

Özellikle ilaç kullananlar, ilaç prospektüslerinde UV ışınlarına karşı duyarlılık yaratabilir ibaresi olan ilaçları kullanıyorsa solaryuma girmemelidir. Ayrıca alkol kullanımından sonra direkt olarak solaryuma girilmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!