Devlet Destekli

Sosyal Yardımlaşma 2020 Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ailelere çeşitli konularda ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlardan bir tanesi de fakirlere kira yardımıdır. Devlet tarafından maddi durumları düşük ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kira yardımı imkanı sunulmaktadır. Dar gelirli ailelerin kira yardımlarından yararlanabilmeleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Sosyal yardımlaşma nakdi yardımları, yardım türlerine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru yaptıktan sonra kira yardımı sorgulaması ile yardım alıp alamayacağınız ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Sosyal Yardımlaşma 2020 Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlardan bir tanesi de kira yardımıdır. Kira yardımı başvurusu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılmaktadır. Şartları taşıyan ailelere devlet tarafından belirlenen tutarlarda kira ücreti verilmektedir. Kira yardımı ile ilgili tüm detayları içeriğimizden bulabilirsiniz.

Dar Gelirliye 2020 Yılında Kira Yardımı Var mı?

Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlet olduğunda dolayı ilgili bakanlıklar eli ile dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar genel olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir. Gıda, yakacak, barınma, çocukların eğitim masraflarının karşılanması vb. konularında verilen yardımlar kimi zaman ayni kimi zaman da nakdi olarak sağlanmaktadır. Bu yardımların yanı sıra verilen yardım konularından bir tanesi de kira yardımlarıdır.

Barınma temel ihtiyacımızdır. Ancak maddi durumu sebebi ile bazı aileler sağlıksız evlerde yaşamakta ya da maddi durumları yetersiz olduğundan dolayı kira paralarını ödeyecek güçleri bulunmamaktadır. Bu problemlerin ortadan kaldırılması amacı ile devlet tarafından evsiz ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile barınma yardımları, kira paralarını ödeyemeyen ailelere ise belirlenen tutarlarda kira yardımı yapılmaktadır. Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar hakkında bilgi alabilir ve diğer yardım talepleriniz için buralara başvurabilirsiniz.

Dar Gelirliye Kira Yardımı 

Dar Gelirliye Kira Yardımı

Kira yardımlarından yararlanmak için yardım talep edenlerin şahsi başvuruları esas alınmaktadır. Gerekli şartların taşınması ile birlikte başvuru evraklarıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca konutları riskli durumda olan kişiler de bu kira yardımlarından yararlanabilmektedir. Barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımız yerel yönetimler ya da vakıflar aracılığı ile bulunan konutlara yerleştiriliyor ve kendilerinin kira masrafları karşılanıyor. Kira tutarları illere göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca bu noktada belirtmek gerekiyor ki kira yardımları sadece dar gelirli ailelere yapılmamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli görülen konutların tahliye edilmesi, kentsel dönüşüm başlatılması gibi durumlarda da kira yardımları yapılmaktadır.

Kira Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Maddi anlamda sıkıntı yaşayan ailelerin kira paralarının karşılanması amacı ile pek çok kurum ve kuruluş tarafından kira yardımı verilmektedir.

 1. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler
 2. Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 3. Belediyeler
 4. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Büyükşehirlerde kiracılara 960 TL’ ye varan kira yardımları yapılmaktadır.)
 5. Sivil Toplum Kuruluşları
 6. Özel Vakıflar ve dernekler
 7. Gönüllü kuruluşlar ya da şahıslar tarafından kira yardımı yapılmaktadır.
Kira Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Kira Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Kömür yardımı isimli içeriğimizi inceleyebilir ve yine fakirlik kağıdı almak dahilinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belediye Kira Yardımları

Devlet tarafından pek çok kurum aracılığı ile kira yardımı yapılmaktadır. Kira yardımı tutarları bazı illerde 595 TL, bazı illerde ise 960 TL olmaktadır. Kira yardımları belediyeler aracılığı ile de yapılmaktadır. Belediyelerde bulunan Sosyal Yardım birimlerine başvuru yapmanız neticesinde belediye personelleri tarafından yerinde inceleme yapılacaktır. Durumunuzun kira yardımı almaya müsait olması durumunda ise yardım başvurunuz kabul edilecektir. Belediyeler dışında kira yardımı yapan pek çok kurum bulunmaktadır.

Belediyelerin yaptıkları yardımlar sadece kira yardımları ile sınırlı değildir. Ancak verilen bu yardımlardan yararlanabilmeniz için maddi durumunuzun yetersiz olduğunu kanıtlamanız gerekiyor. Özellikle Ramazan aylarında gıda yardımı, eğitim masrafları, yakacak yardımı gibi pek çok yardım konusu ile vatandaşlarımız destekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kira Yardımı

Kira yardımı yapan kurumlardan bir tanesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ dır. Bakanlık tarafından riskli olarak görülen ve yıkılma ihtimali bulunan binalar için yıkım kararı çıkarılmaktadır. Deprem riski taşıyan ya da yıkılacak durumda olan binaların tahliye edilmesi sebebi ile içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile kira yardımı verilmektedir. Başlatılan kentsel dönüşüm uygulamaları neticesinde de kira yardımları yapılabilmektedir.

Ayrıca dönüşüm projeleri özel hesabının finansman durumu gözetilerek Bakanlıkça uygun görülmesi halinde kira yardımının ilk 12 aya kadar olan kısmı peşin olarak ödenebilecek.

Kentsel dönüşüme ilişkin 6306 Sayılı Kanun’un yönetmeliğinde  yapılan değişiklik ile kira yardımı süreleri 36 aydan 48 aya çıkarıldı.  Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre riskli alanda bulunan konutların kentsel dönüşüme girmesi halinde kira yardımı süreleri  uzatıldı. Riskli yapılarda ise kira yardımı süresi 18 ay olarak devam ediyor.

Kira yardımı tutarları 595 TL ile 960 TL arasında değişmektedir.

Aylık kira bedeli de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Buna göre kira yardımı yapılan iller ;

595 TL Kira Yardımı : Tunceli, Nevşehir, Bayburt, Hakkari, Karaman, Gümüşhane, Kırıkkale, Erzincan, Bartın, Çankırı, Ardahan, Bolu, Bilecik, Iğdır, Bingöl, Yalova, Karabük, Kilis, Artvin gibi illerimizde verilen kira yardımı tutarı 595 TL’ dir.

660 TL Kira Yardımı : 1 defalık kiracılar 660 TL ödendi. Ancak daha sonra kira tutarlarında artış yaşandı. Malatya, Kayseri, Manisa, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Gaziantep, Muğla, Aydın, Şanlıurfa, Eskişehir, Balıkesir, Van, Trabzon, Erzurum, Samsun, Denizli ve Sakarya illeri.

675 TL Kira Yardımı : Düzce, Amasya, Rize, Bitlis, Edirne, Osmaniye, Şırnak, Kırıkkale, Aksaray, Giresun, Isparta, Yozgat, Niğde, Kastamonu, Siirt, Muş, Uşak, Kars

755 TL Kira Yardımı : Ordu, Kütahya, Çanakkale, Sivas, Adıyaman, Afyon, Batman, Ağrı, Çorum, Zonguldak, Çorum, Elazığ, Tokat gibi illerde de kira yardımı tutarı 755 TL’ dir. Ayrıca Adana, Antalya, Bursa ve Konya gibi ilçelerimizde de kiracılara bir defaya mahsus olmak koşulu ile 810 TL kira yardımı yapılmaktadır.

6306 sayılı kanun kapsamında Afet Riski Altında Kalan Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 5 ve 16. maddeleri kapsamında başvuruların belediyelere yapılması gerekiyor. Belediye tarafından yapılan incelemeler sonucu şahısların kira yardımı almaları uygun görülürse kendilerine yardım yapılıyor. Bu kapsamda sadece konutlar değil iş yerleri de değerlendirilmektedir. Yardın tutarları bakanlık tarafından belirlenmektedir.

Kira Yardımı Başvurusu

Fakirlere kira yardımı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Gerekli şartları taşıyan kişiler, yapılan yerinde incelemeler sonucunda kira parası alabilmektedir. Başvurular Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ‘ na yapılmaktadır. Kira yardımı ve diğer yardımlardan yararlanılabilmesi için, yardıma muhtaç şahısların bireysel başvuruları gerekmektedir. Ancak belediyeler tarafından bu kişilerin tespiti ile şahısların başvurması gibi bir şart aranmaksızın da yardım yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Kira yardımlarından yararlanmak için aile büyüğünün başvurusu gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi 
 • Gelir belgesi 
 • Muhtarlıktan alınacak olan fakirlik kağıdı
Kira Yardımı Başvurusu 

Kira Yardımı Başvurusu

Bu evraklar ile birlikte SYDV’ lere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra kira yardımı talebinde bulunduğunuza dair bir dilekçe hazırlamalısınız. Başvuru yapmaya gittiğinizde aile fertleri ile ilgili sorular sorulabilir. Ya da vakıf bünyesinde bulunan kurul tarafından yerinde inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemede ailenin nasıl bir yaşantı içinde olduğuna bakılmaktadır. İncelemeler sonucu mütevelli heyet tarafından bir rapor hazırlanmaktadır.

Bu heyet, son kararın verilmesi için görevlendirilmiştir. Kira yardımı yapılan kişi sayısı ise ayrılan bütçeye göre değişmektedir. Raporun hazırlanmasının ardından aile, kira yardımı almaya uygun görülürse, illere göre değişen tutarlarda kendilerine kira yardımı yapılmaktadır. İBB sosyal yardım kartı içeriğimizden bilgi alarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartına başvurabilirsiniz.

Kira Yardımı İçin Gerekli Şartlar

Mütevelli heyet tarafından yapılan incelemede bazı kriterler göz önünde bulundurulacaktır. Şartların sağlanması durumunda ailelere kira yardımı yapılmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

⤷ Başvuran şahsın üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığı bulunmaması 

⤷ Kira talebinde bulunan şahsın sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmıyor olması 

Kira Yardımı İçin Gerekli Şartlar 

Kira Yardımı İçin Gerekli Şartlar

⤷ SGK kapsamında verilen emekli maaşı, dul ya da yetim aylıklarından yararlanmıyor olması 

⤷ Başvuru sahibinin düzenli gelire sahip olmaması 

⤷ Yapılacak olan gelir testinde yoksulluk sınırı altında olması gerekmektedir.

İşsizlik maaşının alınıyor olması da başvuru sonucunu olumsuz sonuçlanmasına sebep olacak nedenler arasında gösterilecektir.

İşsizlik maaşı alanlar kredi çekebilir mi isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Kira Yardımı Sorgulama

Gerekli evraklar ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvuru işleminin ardından başvurular heyet tarafından incelenecektir. Kira sorgulama işlemleri e-devlet aracılığı ile yapılabilmektedir. Ancak başvuru için şahsen bir dilekçe yardımı başvurmanız esastır.

Kira yardımı sorgulama

Kira yardımı sorgulama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımlara yapılan başvuruların kabul edilip edilmediğinin sorgulaması https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linki üzerinden yapılmaktadır.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Devlet tarafından verilen sosyal yardımlardan yararlanabilmek ve başvuru yapabilmek için fakirlik kağıdına sahip olmanız gerekmektedir. Fakirlik kağıdı bağlı bulunduğunuz muhtarlıklardan alınmaktadır. Yoksulluk belgesi verme yetkisi muhtarlara tanınmıştır. Fakirlik kağıdı başvurusu için sadece başvuran şahsın Sosyal Güvenlik Kurumu İl ya da İlçe Müdürlükleri’ ne giderek sosyal güvencesi olmadığını gösteren bir belge alması gerekmektedir. Bunun dışında muhtarlar tarafından istenen ekstra bir belge bulunmamaktadır. Fakirlik belgesi nasıl alınır isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Muhtarlar tarafından verilen bazı belgeler karşılığında vatandaşlarımız para öderler. Bu uygulamanın yasal olduğunu söylemek gerekiyor. Ancak fakirlik kağıdı zaten maddi anlamda problemli olan vatandaşlarımıza verildiğinden dolayı kendilerinden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. 

Gerekli şartları taşıyor olmanız durumunda 2020 yılı için başvuru belgeleriniz ile kira yardımı almak için ilgili kurumlara başvurabilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. blank özlem dedi ki:

  devletimizden kira yardımı istiyorum çok zor durumdayım üç çocugum var eşimin iş yok acien yardım istiyorum

 2. blank hakan öngör dedi ki:

  saygıdeğer devletimizden kira yardımı bekliyorum çok zor durumdayım üccocugum var lütfen yardım edin allah sizlerdende razı olsun yardım eli uzatın

 3. blank Turan dedi ki:

  Kiramı odeyemiyorum eşim hamile ben çalışmıyorum yardimci olurmusunuz elektrik su doğalgaz odeyemiyorm

 4. blank sibel dedi ki:

  eşim uyuşturucu bağımlısı olduğundan zar zor geçiniyordum. şimdi bir de bu hastalık yüzünden işsiz kaldım 4 kiram birikti faturalarımı ödeyemiyorum bir kızım var ve gerçekten zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.

 5. blank Semra dedi ki:

  Kiracı yim dört çocugum var eşim çalışmıyor kiram birikmiş borcumuz var alla rızası için yardım edin

 6. blank Ayşegül dedi ki:

  Kiraciyim kirami veremiyom bebek bekliyom eşim calismiyo hic bir gelirim yok allah rızası için yardim edin

 7. blank Şükriye dedi ki:

  Kira elektrik su ödeyemiyor çok zor durumda ayım bana yardım edin lütfen ihtiyaci olana verin ihtiyaçim çok var Allah rızası için yardım edin

 8. blank Ebru dedi ki:

  Ben ebru karatepe eşimden ayrı tek yaşıyorum hiç bir gelirim yok kira mi ödeyemiyorum doğalgazı mi elektriktirigimi ödeyemiyorum evsahibi evden çık diyor esyamda yok virusten dolayı işten çıkardılar is bulamadım çok zor durumdayım devletim den çok acil yardım bekliyorum

 9. blank Muharrem dedi ki:

  Kiracıyız zor durumdayız 2 tane cocuğumuz var kirayı ödeyemiyoruz faturaları ödeyemedik yardım eşim ve ben işsizim

 10. blank Ünsal Çayıroğlu dedi ki:

  Kiramı faturalarimi odeyemedim

 11. blank Özlem dedi ki:

  Kirada oturuyorum beş çocuklu VE yedi nufusuz eşim çalışamıyor gronik hasta kalp hastası bır çocuk çalışıyor başka gelirimiz yok kiram birikmiş devletimden yardım bekliyorum ALLAH rızası ıçin sorunuma çare bulun elektiriyim doğalgazım birikmiş yardım bekliyom

 12. blank Zehra dedi ki:

  Kiraciyim çok zor durumdayım çocuğum var kirayı odeyemiyoruz allah rızası için yardım edin

 13. blank Nurte koç dedi ki:

  Ben evimi taşicam engeliyim acıl desteye ihtiyacım var yardımcı olirsanız çoksevinrim

 14. blank halise kılínc dedi ki:

  Ben kirami dört beş aydir odeyemedim ev sahibim evde cikarcak ben ne yapcami bilmiyorum ne olur yardim edin ben sizlerden kira yardimi istiyorum ben allti yüz tele kira miktarı ne olur yardim edin allah rizasisi için yardim edin

 15. blank nalan karayel dedi ki:

  üç çocuk yetim annesim kirada oturuyom mati durumum pek yok koraneden dolayı kirayı ödiyemedi ev saybi cık evimden diyor napıcam bilmiyorum ban ve çocuklarıma yardımcı olursanı çok sevinirim

 16. blank Selma dedi ki:

  Merhaba ben kirada oturuyorum 5çocuk bide öksüz züm var yiyenin ben bakıyorum hebimizde evdeyim iş yok kimse almıyor ne yapacam bilmiyorum

 17. blank Mustafa caferoğlu dedi ki:

  %42 engelli bir bireyim oturduğum ev kira kayseri Melikgazi bölgesine oturuyorum pandemi sürecinde yazmadığım makam kuruluş bakanlık kalmadı oradan oraya top gibi oynuyorlar kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfı kira yardımı diye bir yardımımız yok diyor cimer aile bakanlığı valilik kaymakamlık her kuruma başvurum var ama yardım falan yok sosyal destek kredisine başvurdum durumu benimle aynı olana çıkmıyor ama iyi olana kredi çıkıyor devletin bizim gibi vatandaşa yardım ettiği falan yok ya boş haber yapıyorsunuz yada bizimle fakirliğimizle engelimizle devlet dalga geçiyor başka bir açıklaması olamaz

 18. blank halise kılínc dedi ki:

  Ben kirami odeyemiyorum dört beş aylik kiram duruyor ev sahibim evden cikarcak nr yapcami bilmiyorum ne olur bana kirama yardim edin ben alti yüz kira oduyorum ama veremiyorum ne olur yardim edin allah rizasi için yardim edin

 19. blank Gül kılıç dedi ki:

  Kira gıda fatura yardimi istiyorum 2 çocuk var isimiz yok is verenolursa çalışırız. 05-

  1. blank Nurhan Kaya dedi ki:

   Kira gıda fatura yardimi istiyorum 2 çocuk var çalışamıyoruz ne ben ne eşim lütfen yardım etsin

  2. blank MUSTAFA dedi ki:

   nerede ikamet ediyorsunuz

 20. blank Figen dedi ki:

  Slm ben eşimden ayrıyım 2çocuk annesiyim bütün yardımlara başvuru yaptım fakat sgk var. Diye reddettiler kirada yım kızım açıktan okuyor oglum lisede tekbaşıma ayakta durmuya çalışıyorum aldıgım askeri üçret kiramı faturalarımı güçlükle ödüyorum yeri geliyo evime hiçbir şekilde pazar alışverişi yapamıyorum yalvarıyorum Allah rizası için çok birşey istemiyorum birazcık destek yardım eli istiyorum inşallah bir hayır sever sesimi duyar bu msj okur şimdiden teşekkür ederim rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah

 21. blank hakan Karaaslan dedi ki:

  5cocugum 1 gecikmiş kiram var yardim edin arz ederim

 22. blank Serpil dedi ki:

  Maddi desteğe çok ihtiyacım var kızım okula baslicak bu sene okursaniz sevinirim

 23. blank Yusra dedi ki:

  Yusra ben kiraçiyim 6 aydır kiramı ödememişim 6 çocuk var çalışan yok yardıma muhtacız Allah rızası için yardım edin

 24. blank Yusra dedi ki:

  Çok zor dorumdayim yardım edin bize Allah rızası için yardım edin

 25. blank Mahmut iyison dedi ki:

  Merhaba ben üç aydır iş sizim korovada dolayı çalış miyoru yardımınıza ihtiyacım var lütfen bana yardım ediniz kiraciyim kiramı ödeyemiyorum

 26. blank Mehmet emin dedi ki:

  Hayırlı günler 4 aydır işsizim 4 kiramı ödiyemiyorum faturalarım birikti kiram 1400 4 çocuğum var sizden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz

 27. blank Remziye dedi ki:

  Kiracıyım kiramı iki aydır ödeyemiyorum lütfen yardım edin

 28. blank Sinem pinar dedi ki:

  500 lira kira veriyorum eşim calismiyo kiraciyiz öğrencim. Var yardım bekliyorum

 29. blank Sefa dedi ki:

  Madi durumum yok yardımcı olmanizi rica ederim zor durumdayım

 30. blank Mehmet dedi ki:

  Kirazıyım iş bulamıyorum

  1. blank Nihat keskin dedi ki:

   Çok zordurumdayımm 2 aydır kiram veremivorom siztebir yardim kiramıda veremiyurom

 31. blank ayfer karakurt dedi ki:

  kiraciyim 1400 kira veriyorum 3 tane cocugum var öğrenciler sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. blank Yusra dedi ki:

   Yusra ben kiraçiyim 6 aydır kiramı ödememişim 6 çocuk var çalışan yok yardıma muhtacız Allah rızası için yardım edin

 32. blank Veysi yıldız dedi ki:

  Hayırlı bayaramlar ilk baştan sevgili türkiyem ben 4 aydır çalışmıyorum kiramı veremedim faturalrımı veremedim evimde hiç birşey kalmadı çok kötü durumdayım bu kardeşinize bir yardım eli uzatın TR300001

 33. blank Hasan Demircan dedi ki:

  Aylardır işsizim sigortasızim aylardır süren maddi yönden sıkıntım var sizden ricam mümkünse maddi yönden yardım bekliyorum zor günler yaşıyorum ailemle allah rızası için yardım edin bana

 34. blank Neşe dedi ki:

  Eşim koronavirüs de çalışmıyor şu anda işsiz kiramı veremiyorum Elektrik suyu mu veremiyorum öyle ortada kaldım bir tane oğlum var onun sütü bezi alamıyorum Lütfen yardımcı olun Çok zor durumdayım işlerde açının adı ne yapacağım bilmiyorum elimden bir şey gelmiyor bari siz yardım edin hiç kimse destek çıkmıyor yardım etmiyor kaç yere başvurdum yardım etmediler Lütfen siz yardım edin

 35. blank Ülkü yılmaz dedi ki:

  Zor durumdayım ve para gıda yardımı istiyorum yanlız yaşıyorum eşimden ayrıldım ve kiradayim kiramı elektrik faturamı ödeyemiyorum çalışmıyorum zordurumdayim bende yardımdan faydalanmak istiyorum Allah rızası için

 36. blank Ülkü yılmaz dedi ki:

  Allah rızası için yardım istiyorum durumum yok para ve gıda yardımı istiyorum yanlız yaşıyorum hiç bir gelirim Yok kiram ve elektrik faturamı ödeyemiyorum bende yardım istiyorum

 37. blank Arife keles dedi ki:

  Kira yardımı almak istiyorum kiramı oduyemirum

 38. blank Nedim dedi ki:

  Benim de kiralarım birikmiş ne olur bankada yardım edin 2 aydır çalışmıyorum 3 tane çocuğum var

 39. blank Özlem bilgili dedi ki:

  Lutfen bana allah rizasi icin yardim edin kiram elektrik su kaldi kredi borcum var avukatligim onu oldeyemessem hapise gidecem ne olur çocuklar icin bana yardim edin ev sahibim rahatsiz ediyo kira istiyo kayinveldem seker hastasi yetistiremiyorum hic birsey hic gelirim yok esim sorumsuz hic ilgilenmiyor bizle allah rizasi icin yardim edin cocuklar icin yemege bisi alamiyorum cocuklara

 40. blank Şefika urtekin dedi ki:

  Kiracıyım 2 çocuğum var kiramı ödüyemiyorum yardımınızı bekliyorum

 41. blank neslihan dedi ki:

  kiracıyım eşimden ayrıyım işsizim tek başıma yaşıorum hic bir yerden destek almıyorum sadece gecici bir süre kira yardımı istiyorum

 42. blank Semra dedi ki:

  Kiracı yim dört çocugum var eşim çalışmıyor üç öğrencim var30 bin borçlarımızı var kiramız birikmiş ne olur bize yardım edin yardım edin

 43. blank Zeynep ağırman dedi ki:

  Kiradayız iki çocuğum var hamileyim düzgün çalışamıyorum korkmadan dolayı yardım edin lütfen

 44. blank Sevda boğa dedi ki:

  Kiraciyim gecinemitorum yardın desteğiyle geciniyorum

 45. blank Kübra dedi ki:

  Kiracıyım çalışmıyorum herhangi bir gelirim birikimim yok iş bulamıyorum koronavirğs sebebiyle ailem yok lütfen yardımcı olur musunuz

 46. blank yasemin dedi ki:

  bende kira yardimi istiyorum esim mesaisiz calisiyo ve aldigi para yetmiyo

 47. blank İlkay dilek dedi ki:

  Eşimden boşandım ve 5cocugumla bırlıkde yasıyorum beledıyelerın yardımlarıyla gecınmeye calısıyorum kucuk cocugum oldugundan ve bırakıcak kımsem olmadıgından calısamıyorum kıra yardımı ilgılı makamlara seslenıyorum yardımlarını rıca edıyorum

 48. blank Sibel Atahan dedi ki:

  Kiracıyım 3çocuğumla yaşıyorum dulum yardımcı olursanız

 49. blank Havva çoban dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var iki çocuğum var hamileyim kironik hastasıyım eşim iki aydır evdedir çalışmıyor kiramizi odiyemiyoruz yardımınızı bekliyorum

 50. blank Ferat kuvvet dedi ki:

  Kira yardımı

 51. blank Zübeyde dedi ki:

  Kiracim üç çocuğum var eşim çalışıyorum iki öğrencim var koronada dolayı arada esim kagit topluyor gicimimi öyle sagliyorum

 52. blank Zübeyde dedi ki:

  Kiracim üç çocuğum var eşim çalışıyorum iki öğrencim var koronada dolayı arada kagit topluyor gicimimi öyle sagliyorum

 53. blank sakine şahin dedi ki:

  Evim kira 3 çocuğum var eşim engelli lütfen sesimizi duyun çok zor durumdayız işsisiz bir care olun erzak ve nakit e itiyacımız var

 54. blank Songül dedi ki:

  Evim kira 3 bucuk aylık bebegim var hiçbir gelirim yok eşim ceza evinde lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun

 55. blank Mehmet dedi ki:

  Çalışmıyorum dükkan kapalı ücretsiz izin verdiler sigortam yok kiram var kredi borcum var yardım almak istiyorum

 56. blank murat erdogan dedi ki:

  tek kişi çalışıyorum evim kira dört nüfusa bakıyorum devlete yarım istiyorum

 57. blank Yunus dedi ki:

  Yunus Varkan 12 kişilik ayleyiz bir gelerim yok 3 çocuk babasıyım 1000 lira kira veriyorum insattciyim yardım edin lütfen

 58. blank İsa dedi ki:

  Kirada oturuyorum aylık 500 ötüyorum yeşil kartlıyım maddi durumum iyideyil 4 cocuk babasıyım yardıma ihtiyacım var

 59. blank Hatip dedi ki:

  Sosyal yardım başvurusu

 60. blank Derya dedi ki:

  3aylık kiram birikmiş durumda ev sahibi de zor durumda

 61. blank Arife Dikcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum kiramı ödeyemiyor um maddi ve manevi ihtiyaçımız var

 62. blank Ahmet dedi ki:

  2 aydır çalışmıyorum 3 aylık kiram birikti faturaları ödeyemiyorum çalıştığım iş yerinin ne zaman açılacağı belli değil yardıma ihtiyacım var

 63. blank Şenay dedi ki:

  Durumumuz cok kotu lutfen yardim edin kiramiz ellektiriyimiz su faturalari gelmis vurusden dollayi is yerimiz kapandi sizden yardim istiyoruz

 64. blank Hülya Bayırhan dedi ki:

  Evim kira 4cocugum var eşim çalışmıyor piskiyatri tedavisi oluyor günlükçü işine gidiyordu arada şimdi ise 2aydir evde zor durum dayım oğlum astım hastası bende migren hastasıyım nolur bana yardım edin Allah rızası için

 65. blank Burçin yuksel dedi ki:

  Benim telefonum sizde cevap bekliyorum

 66. blank Burçin yuksel dedi ki:

  Sizden cevap bekliyorum

 67. blank Burçin yuksel dedi ki:

  Kiralık vereceğim Bana yardım edin Allah rızası için

 68. blank Burçin yuksel dedi ki:

  Eşim çalışmıyor iki aydır iki tane çocuğum var evim kira geçinemiyorum para yardıma istiyorum

 69. blank Cengiz arı dedi ki:

  Kiracıyım şuan çalışamıyorum 6kişilik bir nufusum var mağdurum banada kira yardımı istiyorum ev sahibi hemen hemen hergün kapıda lütfen yardım edin

 70. blank Mehmet dedi ki:

  Eşim vefat etti iki yetimim var biri 7 yaşın da diğeri ise 8 yaşın da benim mesleğim serbes çalışan ama çocuklara ben den bi başka bakan olmadığı için çalışamıyorum eşim vefat edeli 3 ay oldu kanserdi şimdi çaresiz kaldım sosyal vakıf aylık çocukları 100 lira bağladı ama daha parayı alamadık yeni işlem olduğun dan bu çocukların geçimi için yermez kira var fatura var allah rızası için yardımçı olun bana devlet büyüklerim ve hayırseverler. Çok çaresisim ne yapılır bilmiyorum çok maduruz. Ben utana utana yardım istiyorum. Çaresizlik den

 71. blank veysi demir dedi ki:

  12/02/2020 den belli issizim evliyim bir cocugum var mama ,bez maddi durumum yok kira veremiyorum cok zor durumdayim hayir sevenlerin yardimini bekliyorum

  1. blank Songül dedi ki:

   Eşim ceza evinde üç aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun

 72. blank Ömer karaaslan dedi ki:

  Tek kişi çalışıyorum evim kira 7 nufusuz 5 şi çocuk 3 tanesi okuyor 2 tanesi daha bebek mama alamıyorum süt veriyom yakacak kömürün yok tahta yaktım hep evimin boyası çok kötü 2 senedir boyatamiyorum ev esyam yetersiz çok zor durumdayım hayır sevenlerin yardımını bekliyorum

 73. blank Münever dedi ki:

  Kira yardımı 3aydır eşim çalış mıyor

 74. blank Mustafa Ulusoy dedi ki:

  Merhaba siz değerli büyüklerimizden yardımcı olmanızı rica ediyorum ben iki aydır calışmıyorum virüs nedeni ile bu nedenle kiramı ve faturaları ödüyemiyorum siz değerli büyüklerimizden bu konuda yardımınızı bekliyorum –

 75. blank Sevgi dedi ki:

  Kira yardımı isdıyorum eşim cezaevinde 3 tane cocum var yardım isdıyorum

 76. blank Mehtap kurt dedi ki:

  Benim eşim ceza evinde 6yas küçük çocuklarım var evim kira belediyeden yardim alamıyorum destek istyorum

 77. blank NURETTİN ASMACIK dedi ki:

  Ayakkabıcıyım 2aydır eve tek kuruş girmiyor artık cep telefonumu sattım eşimin sattım sadece bi oğlumunki kaldı başka eşyalarıda satmaya başlıyacam mecburen 2 oğlum var sıkıntı büyük teşekkür ederim…

 78. blank Nazmiye çalar dedi ki:

  Benim beş cocugun var eşim tansiyon hastası işe gidemıyo çok sordayız kiramı veremiyorum sizden destek bekliyorum allah rızası için yardımcı olun

 79. blank İmdat dedi ki:

  kira yardımı almak istiyorum

 80. blank Brusk dedi ki:

  Çalışmıyom ve üç çocuğum var ve bir çocuğum sistinozis hastası kirada oturuyorum yardım talebine bulunuyom

 81. blank Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı odeyemedik 2 aydır en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum

 82. blank Mustafa güney dedi ki:

  Duyarlı kurumlardan kira ve maddi yardım talep ediyorum .saygılarımla arz ederim .

 83. blank Zeliha erdem dedi ki:

  Benim eşim 2 aydır çalışmıyor kuramı ödeyemedi m 2 aydır çalışmıyor 2oglum var ne olursunuz bana yardımcı olun

 84. blank Keklik dedi ki:

  Ben kirami veremiyom 3 yadir kira yadimi istiyom eşim calişmiyo bana para yardimi istiyom enasda kirayardimi ciksi side ricam

 85. blank Zübeyde dedi ki:

  Üç çocuğum var kiracıyım eşim 5 aydır çalışmıyor kira yardımı istiyorum ev sahibine kirayı veremiyorum elektriğini suyunu veremiyorum çocuğumun numarasını bile alamıyorum Allah rızası için bu mesajı görüyor musun

 86. blank Sait dedi ki:

  İşten çıkartılar beni

 87. blank Engin dedi ki:

  Kira yardımı belediye diyorsunuz ama gitmediğim kapı kalmadı 2 aylık birikti evden cık diyo ev sahibi mübarek gün nereye gideyim nasıl gideyim elde avuçta yok iş yok

 88. blank yasemin dedi ki:

  ben işsiz kaldım kiramı karşılayamıyorum çocuklarıma kahvaltı alamıyor faturalarımı ödeyemiyorum çok zor durumdayım sayın başkanım tayyip babayla görüşüp konuşmak halimi anlatmak istiyorum

 89. blank Zehide ağaç dedi ki:

  65 yaşındayım kimse bana bakmıyor kiradayim kirami oduyemiyom hic bir gelirim yok yanlız yaşıyorum hicbiryerde yardım vermiyorlar sadece yaşlılık maaşı aliyom oda yetmiyor yardım istiyorum lütfen yardımcı olun

 90. blank M.ali dedi ki:

  hiç kimse sesimi duymiyor

 91. blank Burcin dedi ki:

  Para yardımı istiyorum Eşim çalışmıyor 2 aylık kira var veremedim 1 tane çocuğum var kiracıyım yumuşak Hadi gözün aydın

 92. blank selim dedi ki:

  siz yokluğun ne demek olduğunu bilmezssiniz bilenlerin haykırışı ama suriyelilerin yardım talebinde bulunduğunu gördünüz mü . tabiki hayır .. nasıl bir adalettir nasıl bir dünyadır ki … bu insnların ve içinde bende dahil bu yardım taleplerini duymazlıktan gelirsiniz

 93. blank Ömer dedi ki:

  Baş vuru bir türlü yapamıyoruz bende hastayım 900 tl kira ödüyorum hiç bir gelirim yok ne yapıcam lütfen bir çare bulun ve bize ulaşın allah rızası içim

 94. blank Kadriye dedi ki:

  Evim kira iki çocuğum var çok zorundayım neolur yardım istiyorum iki çocuğum var eşim çalışmıyor bu virüs yüzünden çalışmıyor inşaat kapalı iki çocuğum için giyim erzak istiyorum kira parası istiyorum faturalar hepsi birikmiş sizden yardım istiyorum

 95. blank Çiğdem dedi ki:

  Lütfen banada yardım edin ihtiyacım var

 96. blank Hayri bozkurt dedi ki:

  Kira yardimi

 97. blank Cemil dedi ki:

  Lütfen yardımcı olun herkes zor durumda yazılanlar yazıldığı gibi kalmasın evim kira 1550 TL kira borcum var faturalarımızı ödeyemez haldeyim lütfen yardımcı olun

 98. blank hatice abic dedi ki:

  İki çocuk annesinin kirada oturuyorum maddi ve gıda kiramı ödüyemiyorum bana yardımcı olun

 99. blank ceylan avci dedi ki:

  Maddi yardim ve ve kira destegi

 100. blank Ayşe dedi ki:

  Kira yardımı geçici bir süreliğine istiyorum birâydan fazladır çalışmıyorum ramazanda bile küçük çocuklarıma oruç tutturuyorum birşey istemesinler diye kapicilik yapıyordum okullar acılana kadar bir yardım eli atmanızı istiyorum

 101. blank Songül dedi ki:

  Korana virüsü yüzünden eşim çalışmıyor eşim kolunda ve bacağında pilatin olduğu için başka işyerlerinden almıyorlar 700milyon kiram eletirik su gaz 2aydır duruyor ödüyemiyorum allah rızası için yardımcı olun 1milyar verdiniz saolun ama nereye kadar idare edeceksin ne bakkal la gidip yazdıra biliyorsun ne elinde avucunda paran kalıyor yok Yok Yok napıcamı bilmiyorum 3cocuk var dışarı yasağı olduğu için cıkamıyorlar istekleri bitmiyor alamıyınca zoruma gidiyor tekrar söylüyorum Allah rızası için yardım yardım istiyorum lütfen

 102. blank Songül dedi ki:

  5cocugum var eşim veffat etti kiramı ellektirimi doğalgazı odeyemedim madur durumdayım yardımınıza ihtiyacım var

 103. blank Songül dedi ki:

  Kiradayım kirami ödeyemiyorum çok zor durumdayız ben de kira yardımından faydalanmak istiyorum

 104. blank Songül dedi ki:

  Kiradayım kiramı ödeyemiyorum kira yardımından faydalanmak istiyorum

 105. blank Yeter guzel dedi ki:

  Ben yeter güzel eşim çalışmıyor kıracayim hiç bir bir qelirimiz yok üç tane çocuğum var

 106. blank Sevim dedi ki:

  Kirada oturuyorum zor durumdayım kızımla yaşıyorum yardımcı olun

 107. blank Zeynep dedi ki:

  Böbrek ve kanser hastasiyim 2 yaşında bir kızım var astım hastası eşim çalışmıyor kirazıyım zor durumdayız lütfen yardımcı olun

 108. blank İsmail gütük dedi ki:

  Selam Kiracıyız beş aylık kiramı ödeyemedim iş yok dört kişilik aileyiz gelir yok iki cocuk var biri cok küçük süt mama bez yok lütfen yardımcı olurmusunuz saygılar

 109. blank idris dedi ki:

  Mahalleniz muhtarın gidin kira yardımı nasıl alınır deyin muhtar size yardımcı olur
  Muhtardan muhtaçlık kağıdı almanız lazım,sigortasız ve adınıza hiç birşeyin olmaması lazım.
  internetten kira yardımı nasıl alınır diye yazın karşınıza çıkar.internet dizi yonlendirir

 110. blank İsmail dedi ki:

  İşsizim iki aydır dört kişilik aileyiz kücük kızım var bezi mamasi sütü yok iki aylık kira borcumuz var yardımınıza ihtiyacımız var

 111. blank Rahime dedi ki:

  Bu mubarek ayda herseye ihtiyacimiz var bize el uzatirsaniz seviniriz esim kanserhastasi evde calisan yok cok muhtac durumdayiz kiram su eletirik hepsi duruyor Allah askina bizlerede destek cikin

 112. blank Rahime dedi ki:

  Evhanimiyim esim kanserhastasi 8.9.aydir calismiyorur iki engelli cocugumvar korona nedeniylw oglumun calistigi yer kapandi hic biryerden gelirim yok kiram 2kiram eletirik dogalgaz hepsi duruyor yardimci olun evde 7 kisiyiz ekmek alacak paramiz bile yok

 113. blank Sevda dedi ki:

  Öğrenci parası erzak kira yrdımı istyrm kirada oturuyorum elektriğim kapalı çocuklarımın ihtycını göremyrm

 114. blank Sevda dedi ki:

  Eşim işsiz işten çıkarıldı kirada oturuyorum 3 çocuk var hiç bir glrm yok

 115. blank Leyla dedi ki:

  Lütfen kira destegi İcin yardımcı olun

 116. blank Hülya dedi ki:

  Sesimizi duyan yokmu Bi cevap verse

 117. blank Serindag dedi ki:

  Bi Ev var üstümde 5omtre kare hiçbi sosyal yardımım yok bir kanser rahatsızlığından amaliyat oldum tedavim devm ediyo rum yeşil kart başvurusu yaptim ev var deşer yardım başvurusu ev var dediler panoramiya girdim ev var dediler sim di söyleyin ben tek başıma amaliyatı kadin hic Bi salık sigortası yok ilaç mı alıyım ekmek mi kendimi bakayım ise mi gideyim hem ameliyatlı halimle bide bu koro nadan faturalarım ödenmedi olack alınmadı ekmeğim yok evin duvarlarınızı yicem devletim bukadar yardım var diyonuz biz neden yararlanamıyoruz bukadar salıklı insanın yeşil kartı var neden bn almıyorum bu durumdaysan artik duyun baskanim sesimizi surda okadar ihtiyat saybi var duyun bizi duyun allh rızası icin yardim edin

 118. blank Nazife dedi ki:

  Maddi kira ve erzak yardimi

 119. blank Kader dedi ki:

  Bende cok zor durumdayim kiram birikmis yardim istiyorum

 120. blank Nimet dedi ki:

  Üç çocuk annesiyim eşim çalışmıyor bu haslik yüzünde iş yeri kapandı bir gelirim yok kira dayım kirami ödeyecek durumum yok maddi yardım istiyorum

 121. blank Vural Vedat Yildiz dedi ki:

  Ben kiradayım çocuğum var calsmyorum allah rızası için yardım edin bize ramazandayız calsmyorum ev kiram 500 yardım istiyorum devletimden

 122. blank Nezir depren dedi ki:

  Kirada oturuyorum iş yok hiç bir gelir yok yardımcı olur

 123. blank Nezir depren dedi ki:

  Kirada oturuyorum iş yok madi sıkıntımız var 3 çocuk var kirayı zor üdüyorum elektrik su doğalgaz faturaları mirkmiş yardımcı olur

 124. blank Sevil dedi ki:

  Ben vanda yaşıyorum 3çocuğum var lütfen bana yardım edin kiradayım kiramı ödeyecek durumum yok maddi durumum hiç iyi değil bana yardım edin

 125. blank Sadık dedi ki:

  Yardimlarınisı bekliyorhm işat işcisiykm

 126. blank Sadık dedi ki:

  Mati turumu yok kiramı faturlarım hep kalmiş iciyim para yadımi istiyom

 127. blank Hülya dedi ki:

  İki çocuk annesiyim kirami ödeyemiyorum bankaya borcum var eşim çalişmiyor ramazan ayindayiz aksam ne pişirip yiycez lutfn yardim edin kzim 4 yasinda oğum bir yaşinda mamaya beze ihtiyacim var alamiyorum astim hastasiyim disari çikamiyirum lutfn allah rizasi icin bir el atin paraya ihtiyacim var kirami veremiyorum

 128. blank bayram utku dedi ki:

  ben bir inşaat işçisiyim ve son zamanlarda iş bulamıyorum kira vermekde ve faturaları ödemekde zorlanıyorum iki çocugum var sizlerden yardım bekliyorum

 129. blank Hüseyin dedi ki:

  Kuramı ödeyemedim çalışmıyom yiyecek yok

 130. blank Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor 2 aydır kiramı odeyemedik en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek almıyorum

 131. blank Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı odeyemedik 3 aydır en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez süt erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek almıyorum adresim

 132. blank Hasan dedi ki:

  İnşat karda yömiye çalışıyorum evim kira şimdiişyok calışamıyorum çocuklarından utanıyorum ekmek alacak param bile yok yiyecek içecek yo 3 aylık kiram var elektrik su duruyor yardımcı olun

 133. blank Arife Dikcan dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum 750 TL kira veriyorum kiramı ödeyemiyor um eşim asgari ücretle çalışıyor coronavirüsten dolayı ücretsiz izne ayrıldı 2 tane çocuğum var birisi doğuştan hemofili hastası iğneye ihtiyacımız var lütfen bizede yardım edin

 134. blank suzan dedi ki:

  bende kiracıyım 3 aydır veremiyorum 4 tane astım cocugum var eşim akciger hastası allah icin yardım istiyorum nere baş vursam sonuc yok bir gelirimde yok madurum

 135. blank Saniye Arslan dedi ki:

  Eşim iki sene önce beyninden tümör nedeniyle ameliyat oldu sağ tarafını kullanamıyor beş çocuğum var eşimin malulen emeklilik maaşı hastane masraflarına gidiyor dışarıdan bir gelirimiz yok çok zor durumdayız bize yardım edin bir sürü yere başvuru yaptım ama bir sonuç alamadım Allah rızası icin bize yardım edin

 136. blank fatma dedi ki:

  6tane çocugum var eşimde oglumda işsiz evim kira 1200 TLkira ödüyoruz ev sahibime birikmiş kira borçlarım var ödeyemiyoruz.faturalarımda çok yüksek geliyor zor durumdayız bizede yardımcı olursanız çok seviniriz

 137. blank Fatma dedi ki:

  Fatma hamileyim bir ayim kalms doguma esim issiz evde kiraciyim kira taksit su elektirik borcu hepsi ust uste geldi kira isteniliyo odeyemiyoruz borc edip edip yiyiyoruz tek kurus yok cok maduruz lutfen arayin bizu

 138. blank Izzet dedi ki:

  Izzet ben 5 aydir calismiyorum su elektrk duruyo odemedik kira sahibi kirasinj istiyor ama biz daha karnimizi doyuracak para bulamiyoruz taksitlerim de ust ustte geldi ev sahibi kiziyo esim hamile dogurmak uzere ev sahibi sokaga atar simdj bizi bize destek verin

 139. blank Ela dedi ki:

  Evliyim yardıma ihtiyacı var kira ödüyoruz çok muhtacız yardımlarınızı bekliyoruz

 140. blank Akın Keleş dedi ki:

  Arkadaşlar buraya yorum yapmakla olmaz muhtarlıktan fakir formu geliriniz varsa gelir belgesi ikemetgah adresi TC kimlik fotokopisiyle kaykamliga yada belediyeye basvuricaksnz gelip eve bakcklar heyet olumlu karşlarsa yardım alrsniz

 141. blank Yavuz dedi ki:

  Kira destekli eve ihtiyacım var kiramı ödeyemiyorum ev sahibim hergun kapıma gelip çıkın diyor çocuğum var nolur yardım edin çok zor durumdayım banada yardım elinizi uzatın lutfen

 142. blank Yavuz dedi ki:

  Kiramı ödeyemiyorum çocuğum var çok zor durumdayım ev sahibim idare etmiyor lütfen yardım edin

 143. blank İhsan dedi ki:

  İhsan Korkmaz 64 YASINDAYIM ÇAISAMIYORUM KIZIM EŞİNDEN AYRILDI COCUYLA YANIMDA KALIYOR BAKACAK DURUMUM YOK YARDIM TALEBINDE bulunutorum yardım edın

 144. blank Nejla dedi ki:

  Eşimden ayrıyım kızımda kalıyorum başımı sokabileceğim kiradestekli ev arıyorum iş imkanı yardımı da talep ediyorum izmir bornova kızılayda kızımda kalıyorum

 145. blank Hatice boybeyi dedi ki:

  Sizden ricam bende kirada oturuyorum kiram bin tl ama şimdi veremiyorum para yok işler kritik ev sahibi para istiyor veremiyorum zor durumdayim çok perişanim borcum var kredi banka surekli ariyor ne yapacamğimi şaşiriyorum lutfen sizden ricam yardim istiyorum

 146. blank Aysun dedi ki:

  Eşim çalışmıyor şu anda iki tane çocuğum var evim kira faturaları ödeyecek para yok kira verecek para yok yardım bekliyorum zordurumdayiz

 147. blank Mehmet dedi ki:

  750 kira ödüyorum iki kızım var biri okuyor inşaat işçisiyim çalışamıyorum

 148. blank Nuray dedi ki:

  Benim evim kira çaliamiyirum rsimsen ayriyim oğlum var yardima ihtiyacin yardim talebinde

 149. blank Nuray dedi ki:

  Kira yardim talebinde bulunak istiyorum calşamıyorum evim kira gelirim yok eşimden ayriyim bir çocuğun var

 150. blank Halime dedi ki:

  Benim evim kira 650 tl verim eşim calismiyor 6 çocuk var ihtiyaclarini alamiyom

 151. blank Fatma dedi ki:

  3 çocuğum var 2kisi öğrenci çok zor durumdayım kiramı faturaları ödiyemiyorum ramazan ayı geldi ne olur yardım edin

 152. blank Senar satilmiş dedi ki:

  4 çocuğum var 2 öğrenci 2 senedir işsizim geçinemiyorum bu ramazan ayı hatrına bana bir madi destekten bulunsanız allah rızası için birtane harabe evde oturuyorum

 153. blank Mesut karaarslanoğlu dedi ki:

  İşsizim çalışmıyorum üç aydır kiramı ödeyemiyorum üç çocuğum var lütfen banada yardımcı olun

 154. blank Nuray dedi ki:

  Kiradayim çalışmıyorum esimden ayriyim bir cocugum var yardimci olurumusunuz

 155. blank Nuray dedi ki:

  Kirada oturuyorum eşimden ayriyim calisamiyirum yardim istiyorum

 156. blank Selma dedi ki:

  Kiramı yatıramıyorum çok zor durumdayım engeliyim şu virüsten dolayı annemde calişamiyor zor durumdayız yardımlarınızı bekliyoruz

 157. blank Derya ARSLAN dedi ki:

  Kiradayım ve. Evde. 5 kişiyiz. Bir. Emekli maaşınla. Geçiniyoruz. Evde. Çalışan. Kimse. Yok zor durumdayız.

 158. blank Bahanur dedi ki:

  Kira yardimi istiyorum yardimci olurmusjnuz

 159. blank Remzi Hedef dedi ki:

  Ben kağıtçıyım üç çocuğum var ben devletden yardım bekliyorun kiracıyım kıramı ödeyemiyorun

 160. blank ŞİRİN ötgen dedi ki:

  Kiradayım işsizim bize yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 161. blank Zozan yiğit ötgen dedi ki:

  Eşim çalışmıyor virüsten dolayı kiramizİ odeyemoyoruz bize yardımcı olmanızı istiyoruz faturalarimizi bile odeyemiyoruz bizede destek verseniz

 162. blank Munir karademir dedi ki:

  Korona virüsünden dolayı çalışamıyorum 2 aydır işsizim ev sahibimle sürekli tartışıyorum yardımınızı beklerim

 163. blank Yıldız Turkoğlu dedi ki:

  Kiradayım eşim çalişmıyo bi gelirim yok desteğinizi bekliyorum lütfen

 164. blank Yıldız Turkoğlu dedi ki:

  Eşim çalış mıyo kiradayız kira ödemiyoruz desteğinize ihtiyacımız var

 165. blank Arife keles dedi ki:

  Kiramı veremiyorum çalışmıyorum

 166. blank Mebrüke ilbay dedi ki:

  Yardım istiyorum hiç bir gelirimiz yok

 167. blank Hakan dedi ki:

  6 kiram gecmis edoyuemiyprum bi senedir issizim faturalarim nerdeyde kapanacak 3 cocuk babasoyim ama 15 kisiye bakma sorumluluğunu taşıyorum 100 bin tl borc altindayim durumu olanlar kendinizi yerimize koyup bi el atin bize email kardrsimin sorun olmaz

 168. blank Şeyhmus dedi ki:

  Ben engelliyim ve 40gündür evdeyim hiç bişey yapamıyorum gelirim sıfır evde 3 kişiyiz inanın çok ihtiyacım var 6 yaşında öocuğum için istiyorum yardımlarınızı eger mümkünse şimdiden teşekkür ediyorum herkesten allah razı olsun

 169. blank Saadet dedi ki:

  Kiradaýım çalışmıyorum bana yardımcı olun lütfen

 170. blank Ercan dedi ki:

  Evimiz kıra ise gidemiyorum covıt 19 pozitif cıktıgı ıcın

 171. blank İbrahim halil horzum dedi ki:

  Kiradayım şuan çalışmıyorum 5 çocuğum var başkada bir gelirim yok rahatsızım tansiyon ve kalp ilacı kullanıyorum tek böbrekliyim ihtiyacımız var lütfen bize yardımcı olun gereğini arz ederim .

 172. blank tahsın mısırlı dedi ki:

  Yardıma ıhtıyacım var ekmek almaya param yok hıc bır ışım yok

 173. blank Leyla boğa dedi ki:

  Kiracıyım 4 çocuğum var 3 tanesi okuyor eşim askari öcret alıyor sigortası yok lütfen yardım istiyorum

 174. blank Cengiz güngör dedi ki:

  Dört tane çocuğum var eşim ben toplam 6 kişiyiz evim kira her hangi bir yerde çalişmiyorum ramazan geldi ćocuklarim için yardim edin maddi manevi

 175. blank Necat karadağ dedi ki:

  Kiradayım işsizim çalışmıyorum 1 tane çocuğum var eşim 8 aylık hamile lütfen bana bi yardım eli uzattın

 176. blank Magdelena dedi ki:

  Magdelena Gavrılıuc Kiraciyim hiç bi gelirim yok madurum kirayi ve faturalarımı ödiyemiyorum hiç bi yardım alamadım

 177. blank Esma Yozgat dedi ki:

  Astım hastası yım kiramı veremiyoruz Madurum Allah rızası için yardım edin 4tane çocuğum var

 178. blank Yusuf yunus dedi ki:

  Kiraciyim eşim engelli çalışamıyor kira yardımı için sosyal yardımlaşmaya gittim böyle bı yardım yok dediler ben amasya merzifonda oturuyorum yardımcı olirmusunuz

 179. blank atilla dedi ki:

  Kiradayım kiramı ödüyemiyorum yardım edin lütfen

 180. blank Ülkü yılmaz dedi ki:

  Kiradayim kiramı veremiyordum zordurumdayim

 181. blank Ersin dedi ki:

  Kira yardımı kiramı ödiyemiyorum yardım edin yetkililere sesleniyorum zor durumdayım işsizim paraya ihtiyacım var lütfen bana biri yardım etsin

 182. blank Cengiz özeti dedi ki:

  Işte çıkarmışlar Kiradayım 4 çocuğum var onun için yardım istiyorum Tuzla Mimar Sinan Ardıç

 183. blank Ayse dedi ki:

  Nasıl alamıyorsunuz şu süreçte belediyeler mümkün olduğunca yardım ediyor. Asçv da yardım ediyor. Hatta cikamiyorsaniz vefa derneklerine yazarsanız onlar sizi yönlendiriyor gerekirse yardım talebini alıp size ulaşmasını sağlıyor.

 184. blank Zeynep borne dedi ki:

  Kiraciyim eşim iş kazası geçirdi kiram faturalarım hepsi duruyor lütfen yardım efin

 185. blank Ramazan zengi dedi ki:

  İşsizim çalışmiyorum Allah rızası için bir yardım eli uzatmanızı bkliyorum

 186. blank Ramazan zengi dedi ki:

  Kiracıyım çalışmiyorum iş yeri kapandığı için işsiz kaldım babam annem yaşlı 1 abim iki küçük kardeşim var Allah rızası için bir yardım eli uzatmanızı bkliyorum

 187. blank Tugba dedi ki:

  Astım hastasiyim üç çocuğum var kendim bakıyorum çalışamıyorum kira yardimi istiyorum

 188. blank Emel dedi ki:

  Şuan zor durumdayım kıramı ödeyemıyorum 3 cocugu La zor durumdayım iş yok Calısmıyorum lutfen yardım edın

 189. blank Sibel dedi ki:

  Çadırda yasiyorum bana yardim edin lütfen

 190. blank Mehmet sadık daş dedi ki:

  Kiradayim çalışmiyorum yardıma ihtiyacım var

 191. blank Abdullah dedi ki:

  Hicbir yardim almadim lutfen yardim edin kira yardimi yiyecek yardimi isriyorum koah hastasiyim. Basvuru yaptigim halde herkes yardim aldi ben alamadim cok zor durumdayim telim

 192. blank Reşat dedi ki:

  Kıradauim çalışmiyorum bana yardımcı olun lütfen

 193. blank ADİLE dedi ki:

  Merhaba üç çocuğum var mati durumumuz yok kiradayım üç aydır öduyemiyorum eşim Çalışmıyor belinden rahatsız kaç yıl önce işatan düştü raporu var yüzde 40 kira yardımı istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var

 194. blank Murat dedi ki:

  Dükkanım kapalı kira yardımı istiyorum

 195. blank hayriye bora dedi ki:

  ben hayriye Bora çok zor durumda yız dört çocuğum var kirada oturuyorum eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

 196. blank Rabia güllü dedi ki:

  Kronik hastayım plokistik böbrek 5 aydır ev kiram su elektirik birikti eşim şeker hastası lütfen yardım edin

 197. blank Hasan çınarlıde dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum

 198. blank Seher dedi ki:

  Evim kira
  Esim çalışmıyor zor durumdayım 1 çocuğum var nakli yardım erzak istiyorum

 199. blank Penp dedi ki:

  Allah rızası ıcın kıra yardımı ıstıyorum 5 6 aydır kıramı veremıyorum ev sahıbı evden cıkmamı ıstıyo

 200. blank fatma dedi ki:

  kira yardımı istiyoruz eşim işten çikti ewde emekli war ama yetiştiremiyoz yrdm edin

 201. blank Tuğba kaplan dedi ki:

  Eşim dört aydır iş bulamıyor üç çocuğun var ikisi okuyor evim kira zor durumda yim yardım istiyorum

 202. blank Sima dedi ki:

  Bende kiradayım yardıma ihtiyacım var

 203. blank Sima dedi ki:

  Bende kiradayım

 204. blank Şehriban Karataş dedi ki:

  Selemun aleyküm kiradayız eşim çalışmıyor faturalar birikmiş maddi durumumuzyok bizede yardımda bulunurmusunuz evsahibiye 4 kira vermemişiz para yok 1 000tl veya 2000 TL yardım istiyoruz

 205. blank Safiye tarhan dedi ki:

  Evim kira yetkililerden yardım istiyorum

 206. blank Sebrullah dedi ki:

  Mrb kiracıyım 2017 den beri işsizim 2 çocuk babasıyım gecinemiyorum 18 aydır kiramı odeyemiyorum yardım istiyorum

 207. blank Emrah beken dedi ki:

  Kiracıyım elektrik suyum avukatlık. Yardımlarınızı bekliyorum arz ederim

 208. blank Fatma dedi ki:

  Meraba lutfen bizede yardim edermisiniz cok magdruz esim 2aydr işten çıkmış kiraciyiz cok kotu durumdayiz ev sahibi surekli kapiya geliyor lutfen sesimizi duyun

 209. blank Melek dedi ki:

  Kira yardımı ıstiyorum

 210. blank Alaattin dedi ki:

  Evim kira yardımı ıstiyorum

 211. blank Melek dedi ki:

  Evim kıra yetkililerden yardım ıstiyorum

  1. blank Sebrullah dedi ki:

   Mrb kiracıyım 2017 den beri işsizim 2 çocuk babasıyım gecinemiyorum 18 aydır kiramı odeyemiyorum yardım istiyorum

 212. blank Çetin Keleş dedi ki:

  Kıradayım işten çikarıldım çalışmıyorum bana yardımcı olun lütfen

 213. blank Süreyya özcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum 4. çocuğum var kira desteği bende istiyorum eşim inşaat ta yümyeci iş bulamıyor kiramı üç aydır ödeyemiyorum

 214. blank Haci ahmet dedi ki:

  Merhaba ben kiracıyım gelirım yok hiç bi şekilde yardım bekliyorum

 215. blank Munise karadeniz dedi ki:

  Ikiz cocuklarim var virüs nedeniyle eşim işten çıkarıldı kiramızı veremiyoruz zaten iş sıkıntımız vardı eşim akciğer rahatsızlığı var lütfen bizede kira desteği verin

 216. blank ali bozkurt dedi ki:

  merhaba asgari ücretle çalışan bir vatandaşım kiramı elektrik su çocukların masrafı nı ödeywmez hale geldim

 217. blank Alaaattin dedi ki:

  Işimi kaybettim 4 nüfusum var .zor durumdayim .Iki kiramı ödeyemedim yardımınızı bekliyorum.

 218. blank Serkan dedi ki:

  Kimsesiz biriyim 6 nüfusum var kiramı ödeyemiyorum yardım almak istoyorum

 219. blank Fatma dedi ki:

  Yardım istiyorum üç çocuğum var ihtiyaçlarını karsılıyamıyorum madurum kimse sesimizi duymuyor iş adamları yahİrdelendi vatandaşlardan yardım bekliyor kiraciyim ödüyemiyorum eşim kağıt topluyucusu şimdi işsiz gelirim yok yardım edin

 220. blank Fatma çelik dedi ki:

  Yardım istiyorum üç çocuğum var ihtiyaçlarını karsılıyamıyorum madurum kimse sesimizi duymuyor iş adamları yahİrdelendi vatandaşlardan yardım bekliyor kiraciyim ödüyemiyorum eşim kağıt topluyucusu şimdi işsiz gelirim yok yardım edin

 221. blank Ferda dedi ki:

  2 çocuğum var eşim bize bakmıyor polisler2 ay uzaklaştırma cezası verildi eve gelemiyor bizede baktığı yok zaten benim evimde kira kiramı ödeyemiyorum bende kira yardımı istiyorum alllah rızası için bize bakın

 222. blank Nurten dedi ki:

  60 yaşındayım ölum ayligi aliyorum kredi borcum var kira faturalara yetmiyo saglik sorunlarim var yalnizim

 223. blank Nesrin dedi ki:

  Yardım almak istiyorum kironik hastasıyım caalışanım yok kiralık ödüyemiyorum tek yaşıyorum yardım istiyorum

 224. blank Filiz dedi ki:

  Filiz Öztürk kıra yardim istiyorum 2 tane çocuklarım var günlük ev işine gidiyordum istemiyorlar artık zor durumdayım kiramı vermiyorum

 225. blank Fatma dedi ki:

  Ben kira yardımı istiyorum

 226. blank Mukadder kavuştur dedi ki:

  Kirami odeyemiyorum gelirimiz korona vurusten dolayı yok esimi isten cikardılar 3 tane cocukla ne yabacamızo bilmiyoruz bize yardım edin lutfen

 227. blank Songül dedi ki:

  Kiramızı ödeyemiyoruz hiç gelirimiz yok ve hamurlayım yardım istiyorum

 228. blank Nalan dedi ki:

  Eşim yok evim kira şuan işim yok kızım kronik romatizma hastası bende yardım almak istiyorum

 229. blank Selda dedi ki:

  2 çocugum var eşimden ayrıyım kiramı ödeyemiyorum bana kira yardımı yaparmısınız

  1. blank Necdet dedi ki:

   Kira yardimi istiyorum

 230. blank Özden dedi ki:

  Lutfen tek bayanim evim kira 650 tl ve oduyemedim isten cikarildim ailem yok kimsem yok durumum yok hic birseyim yok yardim edermisiniz lutfen

 231. blank Melike dedi ki:

  Virüsten dolayı eşimi ücretsiz işten çıkardılar bu ay ile birlikte 2 aydır kirayı veremiyorum eşim engelliyim 4 çocuk annesiyim hiçbir gelirim Yok sizden yardım istiyorum Allah rızası için Yardımınızı bekliyorum

  1. blank emrah emektar dedi ki:

   bende koronadan dolayi izne cikardilar meyerse cikarmislar esimide subattan bu yana isten cekardilar kiraciyim 700 kira veriyom cok magdurum evsahibim anlayisli degil iki cocugum var ikiside kucuk yardim edin kira geldi dogalgaz elektirik

 232. blank Ertan yirci dedi ki:

  Ertan işsizim kiramı ödeyemedim elektirik su dogalgaz hepsi kesilmek üzere

 233. blank Süreyya özcan dedi ki:

  4 çocuğum var.Kiracıyım.Eşim işsiz.kira yardımı istiyoruz.Bende çalışmıyorum ve ev hanımıyım.

 234. blank Sıdıka dedi ki:

  IsmimSidikaçetinkiraciyim ve 2 çocuğum var yövmiyeyle fuar tezgahında çalışıyordum 2aydir issizimve kirami öğütemiyorum faturamı yatıramıyorum evsahibi hep kapıya geliyo erzagimi bile konsum aldı acil yardıma ihtiyacım var

 235. blank Selma dedi ki:

  Kiraciyim 3cocugum var raporlu koha hastasıyım aylık 500tl inemi yaptiramiyorum devletin hiç bir yardimindan yararlanamiyorum allahrizasi için bana yardımda bulunun.

 236. blank Gokmen dedi ki:

  4 tane çocuğum var Lira giyim iş yok insahatciyim yardıma ihtiyacım var

 237. blank Songül dedi ki:

  Kira mi veremedim yardım istiyorum işimiyok

 238. blank Songül dedi ki:

  Kira mi veremedim yardım istiyorum

  1. blank MEHMET AKIF COŞAR dedi ki:

   Kirciyim 4 çocugum var 8 aydır çalışmıyor yardıma ihtiyacım var

 239. blank Sezai dedi ki:

  Kira yardım istiyorum

 240. blank Semanur dedi ki:

  Kendim kronik akciger hastasıyım çocugumda ağır kalp hastası eşim çalışmıyor kiradayım kiramı faturaları mı ödeyemiyor lütfen kira yardımı istiyorum

 241. blank zübeyde dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kira 2aydır kalşım kira yardimi istiyorum 2 çocuklar allah rızsan

 242. blank Esra ürey dedi ki:

  Kiracıyım 2tane çocuğum var evim sobalı kızım oyuzden efeksun hastası oldu virüz nedeniyle eşimi işten çıkarmışlar eşim sigartali olduğu için hiçbir yer bize yardım etmiyo bize yardım edin kira desteğine ihtiyacim var lütfen bize yardım edin

 243. blank Esma dedi ki:

  Eşim çalışamıyor ben astım hastası yım çalışanımız yok madurum Allah rızası için yardım edin kiramı veremiyorum

 244. blank Fatma uysal dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum

  1. blank Esma dedi ki:

   Eşim çalışamıyor ben astım hastası yım çalışanımız yok madurum Allah rızası için yardım edin kiramı veremiyorum

 245. blank Hüseyin dedi ki:

  Beni bosverin eşim ve 3 tane çocuğum var günü birlik inşaat iscisiydim şimdi o da yok ev kira fatura lar vs. Icra lık dosyalarında canı cehenneme tek derdim ailem e bir yardım eli uzatılması

 246. blank Orhan dedi ki:

  Yardım hani nerde Allah büyüktür ancak bir birinizi yeyin bakanar öpür tarafta isterim hakimi

 247. blank Vural Vedat Yildiz dedi ki:

  Allah rızası için bana yardım edin kiradayım çok zor durumdayım

 248. blank Selma dedi ki:

  Slm lar ben selma cetin nakit paraya ihtiyacım var isim yok ev hanimi yim uctane cocuk eşimden yardım görmüyorum

 249. blank Felek balin dedi ki:

  Hiçbir sosyal yardım almadım durumum yok iki çocuğum var lütfen duyun sesimi devletten yardım istiyorum

 250. blank Sevgi dedi ki:

  İyi günler ben sevgi eşimin dükkanı kahve fazla işlek değil ekmek paramız çıkıyordu çok şükür ama baska ittiyaçlarımızı faturalarımızı ödeyemıyorduk virüsten dolayı 1aydır kapalı dükkanı. 5 yasında kızım var 2ciyi hamileyim ve şeker hastasıyım çok mağduruz.hicbirsey alamıyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 251. blank Gurbet dedi ki:

  Eşim çalışmıyor geçe konduda kaliyom iki çocuğum var kira desteğine ihtiyacım var lütfen yardim

 252. blank Keziban Günaydın dedi ki:

  Yeni doğum yaptım kira yardımı istiyorum eşim virüsten dolayı şuan çalışmıyor

 253. blank Zinar dedi ki:

  Merhaba ben kiracıyım kendimize bakamıyoruz hanede üç kişiyiz yalnız bir kişi çalışıyor anca yemek fatura kiramız öylece kalıyor lütfen yardım edin

 254. blank Arzu dedi ki:

  Kıraciyim sizden kira yardımı istiyorum. esim covid19 hastalığı sebebiyle işe gidemiyor işyeri süresiz izine cikardi kiramızı ve faturalarımızı nasıl ödeyeceğiz kara kara düşünüyoruz. bize hiç bir yerden yardım gelmiyo yani bizimde yardıma ihtiyacımız var nereye başvuru yaptıysam olmadı geri dönüş yapılmadı kızımın istediklerini alamıyorum artik . Ev sahipleri için çok kolay kira verilmedigi takdirde çik evimden diyorlar lütfen yardım edin bize

 255. blank Gülhan dedi ki:

  Merhaba ben Gülhan astım akut kronik hastasyım 25 gündür çalışamıyorum ücretsiz izine ayrıldım kiram ve faturalarını ödeyemiyorum belediye ve kaymalıgs başvuru yaptım hiçbir sonuç alamadım ve 25 gündür evdeyim lütfen yardım edin tşk ederim iyi çalışmalar dilerim

 256. blank Kenan dedi ki:

  Kiracıyım 2 çocuğum var eşim kardeşim. Ve yengem yengemin 2 çocuğu var. Yani 8 kişiye bakmakla yukumluyum kiramı zor oduyorum Geçinemiyorum lutfen yardimda bulunun

 257. blank Cuma dedi ki:

  Çalışmıyorum 3 çocuk sahibiyim evim kira hiçbir gelirim yok dardayım 5 aydır kiramı veremiyorum maddi sıkıntılar yaşıyorum. Çok kötü durumdayım

 258. blank Faile dedi ki:

  Kirazıyım 6 çocuk annesiyim eşim çalışamıyor kiramı veremiyorum sizden yardım istiyorum

  1. blank Bsbd dedi ki:

   Git çalış ulan ozaman dilenme burda

 259. blank Hatice dedi ki:

  Eşim tir şoförü 1 ay çalışıyor iki ay evde sigorta girişine bakılırsa belli oluyor şahtan evim kira 6 nüfusum sigorta var diye devletten hiç bi şekilde yardim yaralamamiyorum ihtiyacim var zor geçiniyorum devlerin yardımını bekliyorum lütfen yardim edin bana 5 tl bir şahin arabam var başka hiç bişeyim yok evimi eysalari bile o bu verdi yardim istiyorum yardim edin bana

 260. blank Firdevs dedi ki:

  35 yaşındayım 3 çocuğum var tek başına o çocukları buyituyirum babadan boşandım nafaka veriyodu 4 aydır onuda vermiyo is bulamıyorum virüs nedeniyle vede yaşım nedeniyle kiradayım gıda yardımı para yardımı alamıyorum isimde yok kimsemde yok napmam lazım 1000 tl yardımında alamadım ihtiyacı olmayan evi olan arabası olan insanlar almış ben şu durumumda alamıyorum nasıl bir adalet bu lütfen bana ulaşın acil….

 261. blank MAHIR dedi ki:

  ben yeni eve dasindim bana ev eşyası lazim kirami faturami oduyemiyorum ben de kira yardımı istiyorum

 262. blank MAHIR dedi ki:

  ben yeni eve dasindim bana ev eşyası lazim kirami faturami oduyemiyorum

 263. blank Ümit alsak dedi ki:

  Virus nedeniyle isten cikarildim garson olarak calisiyordum evliyim 2 cocuk babasiyim cocuklarima bez alamiyorum artik esimde calismiyorum evim kira elektirik su ne yapacağımı sasirdim bana yardimci olun allah icin

 264. blank VEDAT ŞAHIN dedi ki:

  BEN FMF HASTASIYIM HİPERTANSİYON VAR KIZIM ASTIM HASTASI ÇALIŞMIYORUM VE GIDA YARDIMI GİBİ KONULARDA DESTEĞİ BIRIKMIS OLAN KIRA BORCU VE KREDİ BORCU VAR BEN ÇOK ZOR DURUMDAYIM GIDA YARDIMI destek İSTİYORUM ÇOK ZOR DURUMDAYIM ISTANBULDA IKAHMET EDİYORUM SAYGILAR SUNUYORUM BAŞKANIM

 265. blank elif dedi ki:

  Esim beyin amelitati oldu tumor vardi kanser ilaci kullaniyor bir cocugum var evim kira kira yardimi istiyorum gelirimiz hic yok ekektrik su dogalgaz odeyemiyorum calisiyorum asgari ucret yetmiyor kira 1.200tl bunun suyu elektrik dogalgaz eve harclik nekaldiki yetmiyor lutfen yardim istiyorum madem biz bize yeteriz diyorlar duyun sesimizi

 266. blank Fatma dedi ki:

  Kiracıyım 3 çocuk annesiyim ikisi okuyor 1 liseye diğeri orta okula gidiyor kıramı faturaları ödeyemiyorum allah rızası için banada yardımcı olurmusunuz

 267. blank Pınar dedi ki:

  Üç çocuğum var ikisi engelli üçüde okuyor ben engelli maaşıyla hepsine yetişmekte zorluk çekiyorum siz büyüklerimizden kira için yardım istiyorum kaç kere başvurdum hep Red verdiler

 268. blank Fatıh dedi ki:

  Burdan cumhur bakanına sesleniyorum ıkı cocugum var kıracıyım maddı durumun ıyı degıl esim sanayide calisıyor ama yetmiyor gecınemıyoruz sosyal yardıma gittiğimde ssk oldugumuzu dan dolayı destekte bulunmadılar yani ssk oldugumuzun ne onemı var gecınemedıkten sonra illa yesılkartlımı olacagız sayın cumhur baskanım dıyorsunya yardım edecegız herkese biz elzıgınbı desteğini gormedık ne komurunu ne gıdasını ne cocuk parasını gormedık kzıım okula gidiyor bize yardım elinizi uzatın bu sskların durumu ne olacak oylese kımse ssklı calısmasın bu durumda destek verin bize yardım edin..

 269. blank atakan dedi ki:

  mrb bende kira yardimi istiyorum ama nedense gercekden ihtiyaci olan insanlar hic bir devlet yerinden yardim alamiyo ihtiyaci olmayan insan yardim aliyo ben bu devlet isini anlamiyom artik gercekden güvenim kalmadi göruyorumki adamin 4 kira geliri var devletten yardim aliyo gercekden ihtiyaci olan evinde cocuklarini ekmek yediremeyen insanlar yardim alamiyo benim bas vurmadim hicbir devlet kurumu kalmadi hic birinden bile dönüs olmadi sözde belediyeler calisiyo ve evden cikmayin diyosun virusten ölmücez biz aclikdan ölücek insanlar

 270. blank Döne dedi ki:

  Kiracıyım 3 çocugum var 2si okuyor biri küçük ne onun bez parasını nede diger ikisinin okul ihtiyaclarını karşılıyamıyorum büyük oglum liseye gidiyor ihtiyaçları fazla küçük oglum onun eski defterlerinin yazılmış sayfalarını yırtıp kendine defter edip kullanıyor faturaları bile ödiyemiyorum evden çıkmamız gerekiyor ama en düşük kira 900tl ile 1000tl depozito parası olmadıgı için çıkamıyorum eşim günlük çalışıyor ama virüs nedeniyle çalışamıyor lütfen yardım edin ne olur

 271. blank Döne dedi ki:

  Kiracıyım 3çocugum var 2si okuyor 1lise 1ortaokul biride küçük kirayı veremiyorum zorlanıyoruz evden çıkmamız gerekiyor ama depozito ve kira çok oldugu için çıkamıyoruz eşim günlük çalışıyor şimdide virüs nedeniyle çalışamıyor en düsük kiraya 850tl 900tl diyorlar o yüzden bende yardım talebimde bulunuyorum

 272. blank Turgut dedi ki:

  Kiraciyim 2cocum var eşim calismiyo couklarimin bez parasini karsilayamiyorum eletrik su faturalarimi ödeyemiyorum lütfen yardim edin

 273. blank Fatime dedi ki:

  Ben boşa netim yartim istiyom kiraya oturyom kiramı zor geciniyom 2 dane çocuğum var biri hasta yartim istiyo.

 274. blank Semih Alakuş dedi ki:

  Ben kronik hastasıyım 2 defa kaptan ameliyat oldu iki çocuğum var engelliyim çalışamıyorum devletlerinden yardım bekliyorum lütfen bana bir el atın

 275. blank Hanım samancı dedi ki:

  Kıracıyın 4 tane cocugum var eşim den ayrıyim boşanma sureçin içerisin deyim ne olursunuz bir el atın hiç bir yere başvuru yapamiyoruz internet uzerinde kiram gelmiş faturalarım gelmiş hiç birini öduyemiyorum ne olursunuz yardim edin bizim gibi çaresiz olanlara yardimci olun Allah rıza sı icin mahduruz

 276. blank Emine dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum nasıl başvuru yapabilirim

 277. blank banu dedi ki:

  ben banu canki kiradayım 3 çoğum var 2 engelli maddi sıkıntıdayım

 278. blank Emel dedi ki:

  Eşim cezaevinde evim kira ile yaşında oğlum 3 aylık kızım var ihtiyaçlarını hicbir şekilde karşılayamiyorum gerçekten cok zor durumdayım lütfen yardımcı olur musunuz mahallesi oturuyorum

 279. blank Zelal dedi ki:

  Kiraciyim 3 tane ufak oglum var esim suanda caalismiyor Kira yardimindan faydalanmak istiyorum faturalarim birikti odeyemiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 280. blank Fatma dedi ki:

  Kiradayim kıramı ödeyemediğim için atılacağını dört tane küçük çocuğum var

 281. blank Meryem dedi ki:

  Eşim işsiz kiram kaç aydır birikmiş destekten yararlanmak istiyorum

 282. blank Salih dedi ki:

  Kiraciyim iki cocugum var is yok borcumuz var devlet neden bize de yardm etmiyor cocuklarim kucuk mama bez alacak para da yok

 283. blank Umida dedi ki:

  Kiraciyız birtane çocuğum var şuan çalışmiyorum sizden yardım istiyorum

 284. blank ramazan korkmaz dedi ki:

  ben işsizim benim sabika vardiye is bulamadim eşim hamile maddi sikintim var bize yardim edin..053

 285. blank özhan gemici dedi ki:

  işsizim 2 çocugum var hiçbir gelirim yok

 286. blank Emrah aslan dedi ki:

  Kiraciyiz yeni istanbula geldik iştende cikarildik zor durumdayız lütfen yardımcı olun bize

 287. blank serap aksoy dedi ki:

  lütfen bana yardım edin ne kiramı nede faturalarımı ödeyemiyorum işsizim

 288. blank AHMET dedi ki:

  Kiraciyim fatura odeyemiyorum

 289. blank Serdar kiyoz dedi ki:

  Serdar Kilyoz evim kirasını ödeyemedim çalıştığım işyeri kapandı yardımcı olun lütfen Serdar Kilyoz

  1. blank Hüseyin dedi ki:

   İşsizim 3 çocuğum var elektirik ve su faturalarım var, bankalara kredi ve kredi kartı borçlarım var, yetkililerden yardım istiyorum.

 290. blank Hüseyin Çelebi dedi ki:

  Kardeşler valilik yada kaymakamlığa direk gidip başvuru yapın muhtarınızdan fakirlik belgesini çıkarıp gidin daha çabuk sonuca ulaşırsınız Allah yardımcınız olsun inşaallah

 291. blank Alpaslan dedi ki:

  Kiracıyım iş sizim 2 küçük çocuğum var4 kişi maddi durumda yok ne yapicam bana bi yol gösterin lütfen bize yardım edin kiramı odiyemiyorum

 292. blank Alpaslan dedi ki:

  Kiracıyım iş sizim 2 küçük çocuğum 4 kişi maddi durumda yok ne yapicam bana bi yol gösterin lütfen bize yardım edin

 293. blank Dilek dedi ki:

  Benim işitme engelliyim kira borçu var elektrik ve su borç var maddi manevi yardım istiyorum gıda istiyorum kömür istiyorum sakarya erenlerde otuyorum

 294. blank Seher koç dedi ki:

  Kira cıyım evimi yeni taşıdım evsahibim kira istiyor zordurumdayız gelir olmadığı için Eşim ve ben evdeyiz hiç biryerden gelirimiz yok 2 çocuğumuz var eşim günlük alıyordu şimdi oda yok

 295. blank Behcet dedi ki:

  Kiracı yım durumum yok issizim zamanında kirami odeyemiyorum herhangi bir gelirimde yok ailede 5 kişiyiz devletimizden yardim istiyorum

 296. blank Ayşe Öztürk dedi ki:

  Bende kapıcı dairesinde oturuyorum ve kiramı odeyemiyorum çocuğumla yaşıyorum obezim şeker hastasıyım çalışamıyorum çocuğumla ilgilenen kimse yok eşimden ayrıyım gelirim yok

 297. blank Ali dedi ki:

  Yardim basvuru sayfasi bulamadim bol bol banka reklami var virus tehdidi altinda olmamiza ragmen basvuru sayfasi yerine reklam olmasi gercekten cok insafsiz bir yaklasim devlete yardim basvurusu bu reklamlardan dolayi bulunamiyor

 298. blank Nadiye Yıldız dedi ki:

  Kiraciyim esim çalışmıyor 2 cocugum var kiralarim hep birikmis lutfen kira yardimindan faydalanmak istiyorum

 299. blank Fatma dedi ki:

  5 yaşında kızım var boşandım kira ve faturalarımı ödeyemiyorum yardım istiyorum kira yardımı

 300. blank hakan yavuz dedi ki:

  Kiraciyim 7 aydır kirami veremiyor 3 kişiyi evsahibi evden koyacak yardimci olun yiyecek ekmeğini yok

 301. blank Recep güllü dedi ki:

  Bende işsizim çalışamıyorumkonanavürüstendolayı işyerimizkapandı evliğim 2çocuğumvar durumum yok

 302. blank Zeynep hoşaf dedi ki:

  Kiraciyim 2 senedir kira veremiyorum evsaybim kirami ver evimi bosalt diyor yoksa evdeki esyama el koycagini soyluyor kapimi biri calsa evsaybi geldi saniyorum acmiyorum iki senedir evde hapis gibi duruyom yakalanmamk icin ama kimselere derdimi anlatamiyorum kendim de calisamiyorum rahatsizim oglum askerden geldi is bulamiyor meslegide yok bugece kandil allah rizasi icin banada yardim edin

 303. blank Ayşe dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var eşim engelli şizofren hastası isterseniz raporuda atayım sizden kira yardımı ile gıda yardımı ıstiyorum bana destek çıkmazını istiyorum

 304. blank ahmet teke dedi ki:

  şeker hastasıyım psikolojik rahatsızlığım var işsizim hiçbir gelirim ve desteğim yok iki evladım var evim kira ve ödeyecek durumum yok acil yardıma ihtiyacımız var

 305. blank Ayşe dedi ki:

  Benim eşim engelli şizofren hastası isterseniz raporuda atayım sizden kira yardımı ile gıda yardımı ıstiyorum bana destek çıkmanızı ıstiyorum

 306. blank Nadiye Yıldız dedi ki:

  Kiraciyim durumum yok kira yardimi istiyorum

 307. blank Nadiye Yıldız dedi ki:

  Bende kiraciyim 2 cocugum var esim çalışmıyor kiralarim hep birikmis kira yardimi istiyorum lutfen sesimizi duyun

 308. blank Ayşe dedi ki:

  Esim inşaata çalışıyordu şuan iş yok evim kira hamileyim 2yasinda oğlum var kira yardimi istiyorum lütfen

 309. blank Güner Açıkgöz dedi ki:

  Madi durumum yok 4 tane çocuğum var eşim yuvmiyeci herzaman iş bulamıyor evim kira bana kira yardımi yapmanızı istiyorum

 310. blank sezen emirbilek dedi ki:

  benimde durumum yok malesf esim insatta calisiyordu ama artik isi kapandi 3 tane kucuk cocugum var onlara bez ve mama bile alamiyorum lutfn sesimizi duyun bize yardim edin. bnde istanbul sultan gazide oturuyorum yardimlarinizi bekliyorum.

  1. blank Nadiye Yıldız dedi ki:

   Kiraciyim durumum yok kira yardimi istiyorum

 311. blank sezen emirbilek dedi ki:

  benimde durumum yok malesf esim insatta calisiyordu ama artik isi kapandi 3 tane kucuk cocugum var onlara bez ve mama bile alamiyorum lutfn sesimizi duyun bize yardim edin.

 312. blank Filiz Özdemir dedi ki:

  Kiracıyım durumum yok gelirim yok desteğim yok eşimin işi yok kiramı zamanında ödeyemiyorum aile de 5 kişiyiz lütfen kira yardımı istiyorum

  1. blank Nadiye Yıldız dedi ki:

   Bende kiraciyim 2 cocugum var esim çalışmıyor kiralarim hep birikmis kira yardimi istiyorum lutfen sesimizi duyun

 313. blank Tevfik dedi ki:

  Merhaba hem hiv pozitif hastasıyım hemde virüsten dolayı işimi kaybettim dışarı çıkamıyorum kiracıyım yardım edin lütfen

 314. blank Kiraz dedi ki:

  Kiraciyim eşim çalişmıyor bize destek olursaniz çok seviniriz

 315. blank Leman dedi ki:

  Kiracıyim 3 tane girdi faturalar var eşim var ama yok gibi devletimizden yardımlarını bekliyorum eşimin sigortasında yok iki veya üç aydan beri

 316. blank Vedat karadağ dedi ki:

  Slm ben vedat karadağ ben çocuğum var kiradayım 5 ay önce istanbula geldim durumum hiç yok lokantada çalışıyordum beni çıkardılar allah için biz ptt ye gidiyoruz yapardım vermiyorlar allah için istanbulda iş arıyım bilmiyom çocuğum sütüdür bezidir ne yapacagimi bilmiyom bana yardım edin lütfen mesajımı boşa cevirmeyin

 317. blank Sümeyye dedi ki:

  Bir çocuğum var kiradayım eşim çalışmıyor virüs dolayısıyla zor durumdayız

 318. blank Mesut totan dedi ki:

  Sultanbeylide koa hastasi kalp hastasi ve kira vdriyorum simdiye kadar gunluk isler yaptim ama simdi evden cikamiyorum ilac alamiyorum neolur bugecenin hurmetine allah icin sesimi duyun

 319. blank AYŞAN ASLAN dedi ki:

  Kua ve beyin hastasıyim madı durumum yok 1 örencim var kiraciyim zor durumdayim umudumu sizde asla kesmedim kesmeyecem yardımınızı bekliyyorum

 320. blank Orçun dedi ki:

  Selamünaleyküm Ben Orçun Can Kılıç çalışmadığımız dan dolayı çok mağdur durumdayız bize Yardımcı olmanızı istiyoruz mesleğim ise müzisyenim

 321. blank Murat dedi ki:

  Serbes calisan ssk duzgun olmayan gunluk calisani goz ardi etmeyin oglu ssk li gorunen aileye destek verilmiyor kimin oglu bu devirde annesine babasina evine bakiyor simdiki genclermi calissalar bile sigarasi tel yol disardan yemeler varsa ailesinden para haslik aliyorlar su dusunceleri birakalim insaat isleri kac yildir iyi degil ben calisanim mutayit mal sahibi degilim herkesin gozu aciliyor insaatciyim dedigim zaman insaat iscileri komur ocaklarinda calisanlar cok gariban yoksul kimsenin gozu kalmasin

 322. blank Mehmet sahil özdemir dedi ki:

  8 çocuğum var 1200 kira öğütürüm çalışkanım yük sesimizi kime duyuracağız yardım bekliyuruz

 323. blank Filiz Özdemir dedi ki:

  Çok zor durumdayız evim kira eşimin işi yok kiramı zamanında ödeyemiyorum bana yardım edin lütfen

 324. blank Filiz Özdemir dedi ki:

  Çok zor durumdayız evim eşimin işi yok kiramı zamanında ödeyemiyorum bana yardım edin lütfen

 325. blank Hasan dedi ki:

  Merhaba. Yardım ihtiyacımız var.kiracıyim.başka.gelirim.yok.işte.çıkatmişler.mağdurum.fatiram.yatırmamişim.gıda.ve.kira.yardımı.arz.ederim

 326. blank Fatma dedi ki:

  Merhaba. Yardım ihtiyacımız var.kiracıyim.başka.gelirim.yok.işte.çıkatmişler.mağdurum.fatiram.yatırmamişim.gıda.ve.kira.yardımı.arz.ederim

 327. blank yeliz zirek dedi ki:

  eşim ceza evinde iki aydır kiramı veremedim 2 çocuğum var çalışamıyorum yardım edin lütfen

 328. blank ramazan dedi ki:

  kira yardimi istiyorum 2 cocum var kaza yaptim madurum

 329. blank başak koc dedi ki:

  ben ıstanbul da oturuyorum kiraciyim 1150 lira lira veriyorum 3 tane çocuğum var eşim vitusten dolayi işyeri kapandi lütfen yardım edin kuramı veremedim çocuğuma bez alamıyorum zor durumdayız evden çıkamıyoruz yardim edin

 330. blank Hakan öngör dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum 3cocugum var zor geciniyoruz kira 950 veriyorum yardımınızı bekliyorum

 331. blank Ceylan tasgin dedi ki:

  Cok zordurumdayiz evimiz kira 3 cocugum var ben kanser hastasiyim esim virusten dolayi calismiyor istanbul sultan gazide ikamet ediyorum yardimlarinizi bekliyorum neolur duyun sesimizi

 332. blank Serdar dedi ki:

  Kolon kanseriyim hiç gelirim yok kemotetapi alıyorum çalışmıyorum kiracıyım

 333. blank ramazan derin dedi ki:

  Selam isden cikartildim kiraciyim esim böbrek hastasi cok kirami odeyemiyorum bana kira yardimi edin lutfe

 334. blank Izzet dedi ki:

  Eminim buraya yazmak zorunda kalan insanlar daha önce kıl kanat kendi yağı nda kavrulan bı şekilde geçinen insanlar sır Allah hepsinin yardımcısı olsun malesef bende aynı konumdayım

 335. blank Çiğdem dedi ki:

  Eşim mağzaları kapandığından dolayı 3ay evde olacağından maaşını alamayacak bu sekilde evin kirasını ve temel ihtiyaçlarımızı karşılamayacağız. 2 tane çocuğumuz var .bir 10 yaşında birde 4 yaşında .Eşimin maaşında başka geliri yok.bu konuda yardımcı olabilir misiniz

 336. blank Arif.talay dedi ki:

  Bendeki. Yaşını. İstiyom. .2.tane.çocuk. çocuk. Var.calismiyom

 337. blank yakup işçi dedi ki:

  bu yardimi kim yapiyorsa 4cocugum var kiraciyim herkes evini yiyecekle doldurdu bizde birsey yok Allah rizasi para yardimi istiyorum

 338. blank metin akın dedi ki:

  kiracıyım tekbaşıma calışıyom evde dörtkişiyiz zoroluyor gecinmek ev sobalı herhangi biyardım alamıyom devlete

 339. blank SEVGİ dedi ki:

  Çok zor durumdayım! Eşim selbest meslek fakat şuanda evde. Kira, faturalar, yardımınızı bekliyorum.

 340. blank Ahmet güzel dedi ki:

  Bende istiyorum virüsten dolayı iş yerimiz kapattı su an bostayiz kiraciyim Kiram’da bitmek üzere yardımlarınızı bekliyorum iki kızım var param bitmek üzere iş arıyorum er yer kapalı zordayiz

 341. blank necibe gür dedi ki:

  Ben evliyim 3 çocuğum var kiraciyim eşim serbest çalışıyordu şimdi çalışmıyor maddi durumum iyi deyil kiram bin tele çok ihtiyacım var

 342. blank Sultan dedi ki:

  Bende kiraciyım 2 tane cocugum var eşimde hasta calişamiyor ve hamileyim kirami ödeyemiyorum Bir gelir kaynagimiz yok yardim istiyorum

 343. blank Aziz mert dedi ki:

  Kira yardimi

 344. blank Rana dedi ki:

  Bende koronodan dolayı evime gidemedim iki tane çocuğum var kirada yaşıyorum ben sizden destek bekliyoruz

 345. blank güien dedi ki:

  eşim cezaevinde bebegim var 6 aylık destek bekliyorum evim kira cok zor geçiniyorum lütfen yardımcı olun.

 346. blank Hava aykac dedi ki:

  kira yardımı istiyorum çok zorlaniyorum maaşım yok çalışamıyorum tek yaşıyorum sosyal yardımdan üç ayda bir 400 tl alıyorum üç defa alıcaksınız sora kesilecek denildi çok zor durumdayım Allah rızası için devlet kira yardımı yapıyor banada yardımcı olursanız Allah razı olsun

 347. blank atakan dedi ki:

  cok zor durumdayim isten cikarildim ev saibim kirayi veemesen evden cik diyo lutfen yardimci olsun devletimiz

 348. blank Asmar Tekin dedi ki:

  Ve onu da belirtmek isterim ki eşim inşaatda çalışıyordu durumumuz iyi degildi zaten.hicbir yerden gelirimiz yok.bu güne kadar devlet yardimlari almadik.ve şimdi bu salgin döneminde kucuk kizimin hayatini riske atmamak icin dışarı cikamiyoruz. ben de devletin yardimlarindan yararlanmak istiyorum lutfen yardıminizi bekliyorum

 349. blank Asmar Tekin dedi ki:

  Eşim gectigimiz ocak ayinda yurt dışına çalışmaya gitdi.malum salgin sebebiyle sinirlar kapandi,turkiyeye gelemedi.Ben 3 yasinda kucuk kizimla kirada kaliyorum, çalışmıyorum.eşim de orda mahsur kaldi çalışamıyor işler durmuş vaziyetde ve haliyle bize para gonderemiyor. Devletden yardim istiyorum lutfen

 350. blank Vildan Konu dedi ki:

  Eşim yemek sektörunde 3 hafdadır malum kapatıldı evde tek gelirimiz idi 1 cocugumuz var ortaokula giden ben osteoporoz hastasıyım çalışamıyorum yardımınızı bekliyorum

 351. blank Aykut dedi ki:

  Bende ev kira yardımı istiyorum

 352. blank Abdüllatif dedi ki:

  İşten çıkarıldım kiraciyim iki çocuğum var hiç bir gelirim yok çok zor durumdayım yardımınızı bekliyor lütfen

 353. blank fatma simsek dedi ki:

  benim de iki cocugum var kirami elektrik su faturalarimi odeyemedim gida yardimi cocugum icin sut bez ihtiyacim var esim de calismiyo is yeri kapatildigi icin ben ac ta kalirim ama cocuk yoktan anlamiyo onlar icin gida yarsimi istiyorum lutfen bana da yardim edin

 354. blank tuncay dedi ki:

  bunlar kendi çevrelerine yardım yapar hiç bi ihtiyac sahiplerine bakmazlar çevresibjncede ne kaldıysa kendi hesaplarına atarlar bunlar kendi halkına bakmazlar suriyeli olsak kaca kaca gelir yardım yaparlar ama malesef türkler açkalmayya rezilliğe mahkum lar başımızda bu şekil devlet büyyükleri varken

 355. blank Senem dedi ki:

  Corona nedeni ile çalışamıyorum tek yaşıyorum kira yardımı istiuourm

 356. blank Gulcan kaya dedi ki:

  Ya artk kira istemekten bıktım Allah peygamber için kira vardimi istiyorum devleten aldığım bir milyar para iki çocuk var eşimden ayriyim açım evde açım elkrik su gider kira yetmiyir,nasıl yapalım bilmedim bilemedim ihtihar edecm artk nemli küflü eve 500 TL veriyirm bronşit astım oldk haserelerle yatıp kalkiyirz Allah aşkına yardım edin

 357. blank Simge dedi ki:

  Eşimden ayrıyım hiç bir şekilde bize yardımcı olmuyor bi kız bi erkek 2 tane çoçuğum var kızım 8 oğlum 5 yaşında kendi aileminde durumu yok babam engelli ben iki çocukla hiç bir yere sığamıyoruz yarım gün merdiven işine giderek anca yiyecek parasını cıkarta biliyoruz ne olur duyun artık sesimizi

 358. blank Yasemin dedi ki:

  Evler haftanın 2 veya 3 günü temizliğe gidiyordum bir bacağım rahatsız olduğu için her gün gidemiyorum kiram var ve bir aydır temizliğe gidemiyorum cağırmiyorlar virüsten dolayı çok çaresizim işte yok çok çaresizim lütfen bana yardım edin yalnızım

 359. blank Münevver dedi ki:

  Selamün aleyküm 1700 TL borç ödüyoruz.Elimize geçen para 1200 Tl elektrik,su ve doğalgaz hariç nerede bunun yemesi içmesi durumumuz çok kötü başvuru yaptım kaleye alan olmadı

 360. blank necibe gür dedi ki:

  Ben edevlette yapamadım ben evliyim 3 çocuğum var kiraciyim eşim serbest çalışıyordu şimdi çalışmıyor maddi durumum iyi deyil buna ihtiyacım var

 361. blank leyla çelik dedi ki:

  merhaba 3 çocuğum var eşim çalışmıyor zor durumdayım koronadan dolayi kirami veremedim lütfen yardım edin 675 tele kira oduyorum

 362. blank Betül kurt dedi ki:

  Uc cocugum var biri ikiz ikizler 3 yasinda buyuk oglum 8 kira yardımı ve gıda vs yardımı alabilirmiyim lütfen yardımcı olun

 363. blank Emine dedi ki:

  Devletimiz den kiraz yardımı talep ediyor 800 tl kira ödüyorum çalışamıyor ben devletimiz yardım istiyorum eşimden ayrı yaşı yorum 3 çocuğum annesini yardım edin

 364. blank Hakkı sunbul dedi ki:

  Erzurumda yasıyorum 3 cocugumvar kıradaoturuyorum 750 TL kıraöduyorum insatlardacalısıyorum suandaısbulamıyorum cokzordurumdayım lutfen yardımedın saygılar

 365. blank Nurdan dedi ki:

  Çok zor durumdayiz kira veremiyorum tek başıma cocuklarimia bakıyorum yardım edin

 366. blank Serap dedi ki:

  Nasil yardim alabiliriz bilmiyorum evim kira 4 tane cocugum var esim salgin nedeniyle isten cikartildi yardim edin allah rizasi icin

 367. blank Harun Öztürk dedi ki:

  Harun Öztürk hiç bir yerde çalışmıyor um 1 senedir düzgün iş bulamıyorum her yere gitdim sigortasizlara yardım var dediler oda yok cocugumuza güzel hayatı brakim normal meyveyi bile alamıyorum çok zordurmdayiz yuvam dağılmak üzere Allah rızası için yardım istiyorum gelin görün evimde hiç bir şeyim yok komşularım yardım ediyor onlarda nereye kadar Allah aşkına bizede yardım edin kiradayim odemimi bile veremiyorum

 368. blank Elif dedi ki:

  Ben cok zor durumdayım esım calışamıyor ve 3 cocugu var durumum cok kotu evım kıra veremiyorum ne olur yardım edın bana cok zordayım

 369. blank Özlem Yakut dedi ki:

  Şu yardımları başvurup da alabilmemiz için dayımızın mı olması gerekiyor Bu Kadınlar neden her yerde yüz vermeyince hiçbir şeyden faydalanamıyor lar neden hayatta kadınlar için her şey karşılıklı Devlete vergi ödeyen benim KDV ödeyen benim kesintileri yapılan kişi benim yardıma muhtaç kişi benim yardım alamayan gene benim rica ediyorum cevap verebilir

 370. blank helin korkmaz dedi ki:

  Esım calısıyo asgarı ucret ama ıkı aylık maası ıcerde bebegım menenjıt gecırdı kırk gun hastanede kaldık suan saglık raporu var ılac tedavıaı alıyo dolabım bombos esımın maası kıra elektrık suya zar zor yetiyor parasının bı kısmı ıcra doayalarına kesılıyor yardımcı olun ne olur wn azından bı bez veya erzak

  1. blank Songul murat dedi ki:

   Benim eşim işsiz kirada oturuyorum elektirik suyumuz doğal gazını ödeyemedik 2 çocuğum var yardım ederseniz sevinirim

 371. blank Sevgi dedi ki:

  Eşim 2 senedir düzensiz calışmakta ve devamli isten çıkarilıyor son 2 aydır çok kötü durumdayım 2 kiram birikmiş 4 çocuk var bu yardımlarin olduğunu yeni öğrendim gerçekten ihtiyaç sahibi olmasam bu kadar yazmazdım ilginiz için şimdiden teşekkürler

 372. blank Şenay Aycan dedi ki:

  Şenay Aycan iki kızım var lise ve orta okul evim kira 500tl aylık kira ödüyorum eşimden ayriyim nafaka vermiyor lütfen zor durumdayım iş bulamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

 373. blank burhan dedi ki:

  nutfen bana kira yardımı verin iki tane cocugum var calışmiyorum sigortamyok iki cocugum maduruz bize yardım verin kimra 900 tel veriyorum lut be bana yardım verin

 374. blank Barıs dedi ki:

  1seneden belli isim yok 2çoçugum var kırami zorla ödüyorum lütfen yardım edin bize işe girmek istiyorum ama bulamiyorum

 375. blank Fiko dedi ki:

  Elimizden geldikce yardim etmeye calisalm bugun size yarin bize olur

 376. blank remziye AKTÜRK dedi ki:

  sayın devlet buyuklerim ne olur bana yardım elınızı uzatın evım kira üç cocuğum var üçü de okuyor oturduğum ev kira yllık 6,000 lira öduyorum esim hükümlü ben bazen tarla işlerinde calışıyorum gunlük yövmiyem 80 tl dir bu benim çocuklarımın okul masraflarımı karşılamıyor selden dolayı evimi su basmıştı siz büyüklerimden o zaman yardım aldım anca kiramı ödüye bildim yani anlayacağınız çok mağdurum sizlerden yardım elinizi uzatmanızı bekliyorum gerçekten oturulmaz halde evin içerisi rutubetten görülmüyor ne olur yardım edin SAYGILARIMLA.

 377. blank Pervane dedi ki:

  Allah askina bizede yardim edin 4 cocugum var evim kira esimin kimliyi olmadigi icin calisamiyor biz Azerbaycandan geldik 4 senedir bursada oturuyoruz esim is olunca hambalik yapiyor kirayi faturayi oduyemiyoruz lutfen azerilere kardes diyorsunuz ama suryalilara kimlik o kadar yardim ediyorsunuz allah razi olsun bir azda bize yardim etseniz cocuklarimin uzerine yemin ederim cok zor durumdayiz ekmek parasi bulamiyoruz burdada kimsemiz yok kaymakamligada bas vurduk hic eve gelmeden mesaj atdilar olumsuzdiye allah askina bir gelib baksaniz muhtardan sorsaniz ozaman dogru soylediyimizi anlarsiniz lutfen kisa surede donus yapin bir ane olarak size yalvariyorum

 378. blank Aysel Bozdemir dedi ki:

  Kapı kapı yomuyeyle urun satiyorum özel bir firmada şimdi kirami geçimimi nasıl yapcam gelirim yok lütfen yardımcı olun benim gibi böyle bir Çok insan var virüsten dolayı iş yerimiz durdu başka bir gelir kaynağım yok

 379. blank Vural Vedat Yildiz dedi ki:

  Ne olur bana yardım edin kiradayım kiram 400 eşim calsmyor çok zor durumdayım bu miraç kandilinin hatırına verin bana yardım edin

 380. blank Ayşın dedi ki:

  45 yaşındayım hiç evlenmedim çalışmıyorum çünkü çalışacak iş yok okadar
  Muracat ettim. Geridönüşüm olmadı bana lütfen yardım edin hem gıda hem kira yardımı istiyorum

 381. blank Simay dedi ki:

  Arkadaşlar bnde aynı durumdayım bebegim ve okula giden cocugm var eşim asgari ücret alıyor pompa istasyonunda calışıyr evim 750 TL kira faturalar bebegin okuyan kızımın masrafları ev zatn ısnmıyr mutfak ihtiyacımızı sabh ögle akşam makarna bulursak o keske suriyeli olsaydım dediğim günler oluyor memleketimizde rezil oluyoruz onlara sunulan fırsatın birzıda bize sunulsa tamm bazı Suriyelilerin de ihtiyacı var ama Bn yeri geliyr cocugumu beslenbe koymadan ac gönderiyorm boşuna yazıyrz burayada okuyanlar varsa bile kahvesini masa basında okuyup kapatıyolardır Allah yardmcımz olsn

 382. blank Yeter dedi ki:

  İşsizim cenemde pilatin var sürekli iltihap kapiyor yeni amaliyat oldum kiramı odeyemedim yardım edilmesini istiyorum

 383. blank Ali dogan dedi ki:

  Cokzor durumdayim astim hastasiyim kimse ise almiyor yardimci olurmusunuz kirami odeyemedim maddi sikintisi cekiyorum Allah bir degil bin versin insallah

 384. blank Ceylan dedi ki:

  Beninde bulunduğum ilde iş olanağı yok iki çocuğum var kiramı bile ödiyemiorum ne olur yardım edin dğnya kadar borç vaf nasıö olacak nasıl veremcem bilmiorum yardım edin ne olur

 385. blank Songul dedi ki:

  Bende kira yardımı almak istiyorum çok zor durumdayım ev temizliğine gidiyorum sabit bir isim yok tek yaşıyorum sağlık sorunlarım var

 386. blank Sibel dedi ki:

  iyi geceler ben kira yardımı istiyorum 600 lira kiram lütfen yardım edin gecinemiyoruz artık biktik gecinemiyoruz sadece 2 yıl kiramın odenmesini istiyorum lütfen yardım edin internetim olmuyor fazla numaram 0531 3arastirabilirsiniz yemin ederim yalan söylemiyorum acil yardım istiyorum lütfen

 387. blank Gülbahar dedi ki:

  Biz sekiz nufuslu bir aileyiz. Maddi durumumuz iyi değil. Çok sıkıntı yaşıyoruz. Kirada oturuyoruz. Bulunduğumuz kira yıkılacak bir durumda. Mecburiyetten idare etmek zorundayız.
  Gereken desteği lütfen sağlayınız.
  Adres: mahallesi. M. Caddesi.
  HAKKARİ
  Telefon:

 388. blank Şifa dedi ki:

  Ben bu ülkeden hiç bir şey anlamadım asgari ücretli olup kiracı birine birde çocuk varsa hiç bir yardım yapılmıyor.
  Bu nasıl bir mantık neymiş efendim kişi başına 701 lira dahi olsa yardım yapılmamış kirayı çıkarsanız 500 lira bile düşmüyor ne yiyip içelim ölelim daha iyi
  Gelde çocuk doğur tek çocuğun bile giderlerini karsilayamiyoruz. Pazar bile yapamaz hale geldik

 389. blank perihan dedi ki:

  ne olur bana yardımcı olunda evime eşya alıyım başka hiç birşey istemiyorum çamaşırı elimde yıkıyamıyorum hele kışın kışlıkları hiç yıkıyamıyorum artık koltuklara özeniyorum çocuklarıma baza yatak ne olur allah rızası için

 390. blank perihan dedi ki:

  eşim işe daha iki gün oldu gireli ben çalışamıyorum epilepsi hastasıyım evimde hiçbi eşyam yok alamıyorum iki çocum var ama onlara istedigim gibi gelecek saglıyamıyorum eşimin aldı para anca kira ve faturalara gidiyor yeri geliyo çocuklarımı okula aç gönderiyorum ilacımı alamıyorum çocuklarımın biyata bile yok evimde sadece çift kişilik baza var yatanda çocuklarım yatıyo bizde tahtasının üstünde yatıyoruz çamaşırı bile elimde yıkıyorum koltuklarım buz dolabım hiç birşeyim yok bi yardımcı ailemiz bile yok allah rızası için ya para yardımı yada eşya yardımı yapın

 391. blank Kader dedi ki:

  Boşanma davam 3 sene oldu sürüyor kocamla ayrılıyorum ayrıldığım eşim cezaevinde ve çok derece muhacim Kiramı ödeyemiyorum üstelik ak ciğer hastasiyim astım hastasıyım bel ve boyun fitigim var çok zor durumdayım kira desteği istiyorum lütfen bana ulaşın

 392. blank Bilge taşdemir dedi ki:

  Lütfen yardım edin bana 2 çocuğum var biri okuyor biride 3 yaşında sayın büyükler evim kira öduyemiyorum ve ev sahibide çıkın diyor bana nereye çıka bilirim 2 çocukla eşim mahkum çalışami yor lütfen duyun sesimi sayın buyuklerim çaresizim bana yardımcı olun allah rızası için aramanızı bekliyorum kirami öduyemiyorum yardım edin bana sayğilarimla

 393. blank Mehmet Salih İnce dedi ki:

  Selamünaleyküm ben engeliyim kiradayım 8defa ameliyat oldum 3çocuğum var çok zordurumdayim çalışamıyorum kiramı ödeyemiyorum sizden yardim talep ediyorum lütfen bana yardımcı olun belki inanmiyeceksiniz buyrun evime misafir olun halimizi görün

 394. blank Ece çelik dedi ki:

  Eşim denetim görüyor bi bebeğim oldu yoğum bakımda lütfen yardım edin kiramizi odiyemiyorz kömür Yok nolur sunuz el uzattin Allah razı için

 395. blank Yardim dedi ki:

  Meraba benim eşim cezaevinde hiçbi gelirim yok 8 aydır kiramı ödeyemedim 2 çocuğum var ve birini mamayla beslenmek zorunda alerjik hastası sizden yardim istiyorum

 396. blank Kira yardimi dedi ki:

  Merhaba iki cocuk annesiyim elazigda yaşıyorum 850 tl kira veriyorum. 2 çocuğum var biri engelli kiramı zar zor yari ac yarı tok veriyorum.esim çalışmıyor iş yok.surekli hastanelere kontrole götürüyorum.Allah için kira yardımından faydalanmak istiyorum.yardim edin zor durumdayım.

 397. blank Yardım dedi ki:

  Bende kiradayım 3çocuğum var eşim vefat etti çok zorlaniyorumsizden acil yardım istiyorum allah rızası için

 398. blank kira dedi ki:

  esim 18 aydir malatya e tipi ceza evinde yatiyor ben istanbulda oturuyorum kiram 950 tl zaten odemekte zorluk cekiyorum simdi yilbasi geliyor diye ev sahibim 100 tl zam yapicam yada evden çık diyor bir suru ise basvuru yapiyorum donus yok kira yardimi istiyorum devlet eve gelip bakiyo esya var gerek yok diyo 7 aylik evliydim eaim ceza evine gittiginde gelin evi oldugi icin esyalar var evet ama magazayada icralanmis 15 bin kusur borç var. ne yapicami bilemiyorum evde makarna kesip çemen yapip lif patik örüp zar zor bikaç kuruş kazanmaya calisiyorum allahtan çocuk yok ama kira elektrik su dogalgaz faturalari odeyemiyorm dogal gazi kullanmiyorm bile ama elektriksiz susuz olmuyor. kira yardimi sosyal yardim ve yesil kart yardimi istiyorum
  ilgililere yalvariyorum lutfen

 399. blank Maddi gida yarınlarımızı bekliyorum dedi ki:

  Ben elmas oglumla birlikte yasiyorum evim kira maddi durumum yok oglum okuyor calisamiyom kira ve diger ihtiyaclarimi karsilayamiyom ve zorlaniyom maddi odun komur gida yardimlari istiyom siz hayirseverlarden simdiden hepinizden allah razi olsun

 400. blank İstek dedi ki:

  Sayin ilgilenler ben dul iki cocuk bakmatayim kiraciyim maddi gelr ayda 950ve yetmiyor cok magdirum ew esyam yok gida ew kirasi yakacak giyecek yardiminizi bkliyorum saygilarimla

 401. blank Yardıma ihtiyacım var dedi ki:

  Kira yardımına ihtiyacım var 0539

 402. blank evkirası kıyafet ve yiyecek dedi ki:

  beim yaşım 45 iş bulamiyorum şöfürlüyüm var ama emekli şöför istiyorlar zor durumdayım allah rızası için yardım istiyorum belimde 3 tane fıtığ var dizlerimde kireçleme var doktor sonuçlarında var 4 çocuğum var bitanesi 2 yaşında kiracıyım allah rızası için yardımcı olun

 403. blank Kira dedi ki:

  Merhaba yardım istiyorum allah razı için kirayı veremiyorum çok zordayim bunda 2 yıl önce intahar etdim ama ölüm edin ama ayaklarım üzüntülü kaldı nerdesin ölüm edin dönüş ön suan 5 çocuklarım var bana yardim ellerizi uzayın kerkese davranıyorum TR

 404. blank Kira yardım ı dedi ki:

  Merhaba eşim düştü ayagını kırdı10 aydır calışamıyor kendim epilepsi hastasıyım hiç bir gelirim yok evim kira 3 aydır kira veremiyorum Buyüzden ev sahibi evden cıkın diyor cok caresizim 3 coçugum var ünüversiteye gidiyorlar şimdiye kadar aldıgım borclarım birikti nasıl verecegimi bilmiyorum eşimin nezaman işe başlayacagı belli degil doktorlar 1 yıl daha calışamaz dediler cok zor durumdayım bir anne olarak caresizim lütfen bana yardım cı olun lütfen aramanızı bekliyorum lütfen

 405. blank Yardim dedi ki:

  Kira yardımı yapmanızı istiyorum çok zor dönemler yaşıyorum geçinmekte zorlanıyorum üç çocuğum var eşim çalışmıyor aileler ilgilenmiyorlar lütfen duyun sesimi

 406. blank Kira yardımı dedi ki:

  İnanın çok zor durumdayız evsahibine her ay eksik kira vermek zorunda kaldığım zamanlar oluyor ve cebellesiyorum ve acil ayda bir kez kira yardımı istiyorum sizden

 407. blank Birgül Ünal dedi ki:

  Lütfen yardım edin ben kirada oturuyorum çok sor durumda dayim iki aydır kiram odemdim eşim iş Duru dursu iş yok lütfen yardım edin

 408. blank Yardm istiyorum dedi ki:

  Ben iki kirami veremedim durumum yok eşim madde bağımlısı üç çocuk annesyim çocuklarım oturdugum evde durmak istmiyolar rutubetli eşim sabıkalı diye kimse iş vermiyor ve denetimlikten çıktı cezaevinden üç çocuk annesyim üniversiteye giden kizm liseye başlayacak Bir kizm ucbucuk yaşında oğlum var durumm yok esyalarim eski kırık ve yanık yanık hem eşyaya ihtiyacım var çocuklarımin bazıları eski evet yardım alıyorum ama yetmiyor kizlarim yeni bir eve çıkmak istiyorlar deposit kira nasıl vereyim oturdugum evde rutubetli kizm astım hastası ve sobali evim şuan oturdugum ev evsahibi çıkacak Dye korkuyorum iki kiram var odeyemedim evimden cık dyo yardım istiyorum

 409. blank Emine dedi ki:

  Ben emine iki çocumla yaşıyan bir bayanım evim kira kira parasını ödiyemiyecek durumdayım sağlık probleminden dolayı çocum rahatsız ben de çalışmak istiyorum ama boynumdaki fıtıktan dolayı kolum uyuşuyo çalışaçak durumda degilim acil yardımınızı bekliyorum

 410. blank Cumali ünĺü dedi ki:

  Ben ış. kazası geçirdim çalışamıyorum 3 ay kiram burcu var çocuklarımin okulu var geçim yapamıyorum yardımlarınızı bekliyoru
  m bankalara burcum var ?

 411. blank para yardimi dedi ki:

  5aylik kira borcum odemekte gucluk cekiyorum ev sahibi evdek cik diyor cocugumun okulu var cslisiyoru ama yetmiyor nr olur yardim edin bankalsrdsn icragim evime bidr alamiyorum bakkal borcumu odeyemiyorum artik bunsldim 19 esimin ptt

 412. blank Esra dedi ki:

  Birçok yardım var evet ama başvuru için gittiğinizde hiçbir şey vermiyorlar ustunede sağlığın iyi git çalış diyorlar, çalışmayı bende biliyorum fakat iki küçük çocuğum var onlara bakacak kimsem yok destek cikanimda yok yinede çalış diyorlar yada sagligin kötü olursa yardım ederiz diyorlar. ne yapalım. Dışardan gelen insanlar elbebek gulbebek yaşarken biz burda yokluklar uğraşıyoruz. Kira yardımı diyorsunuz nereye gitsem burda öyle bir yardım yok diyorlar. Siz kendi insanımızı görmezden gelen Suriyelileri bakan bir devlet olmuşsunuz