Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2022

Spotify çalma listesi yaparak para kazanmak için 2022 yılında neler yapılması gerekiyor araştırdık.

Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2022
22 Temmuz 2022 08:24

Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2022: Dijitalleşen dünyada her şey bir gelir modeline dönüşüyor. Günümüzde en sık kullanılan para kazanma yöntemlerinden biri haline gelen Spotify çalma listesi reklamlarını sosyal medya platformlarında gördük. Oynatma listenizi oluşturarak para kazanabilirsiniz. Kendi çalma listelerinizi diğer spotify kullanıcıları ile paylaşarak nasıl para kazanabileceğinizi, çalma listesi nasıl oluşturup paylaşabileceğinizi ve ne kadar para kazanabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Spotify’dan Para Kazanma 2022

Spotify ile müziklerini paylaşan ünlü şarkıcıların yanı sıra kullanıcılarına ve çalma listelerini belirli bir kitleye yayınlayan kişilere de hedef kitlelerine göre ödeme yapıyor. Uygulamanın bu avantajı ile müzik dinlediğinizde ve sevdiğiniz şarkıları diğer kullanıcılarla paylaştığınızda gelir elde edebilirsiniz.

Spotify’dan Para Kazanma Yöntemleri 2022

Spotifya müzik yükleyen sanatçılar şarkıları dinlendiğinde ve paylaşıldığında para kazanmaktadır.
Eser sahibi ve şarkıcı olanlar para kazanmaktadır. Sanatçı hesabı olan kişiler uygulamadan para kazanabilir. uygulama sanatçılara şarkısının dinlenmesi başına 7 cent gibi ödemeler yapmaktadır. Sanatçı hesabı açmak için ünlü bir şarkıcı olmaya gerek yok. Kendi bestelemiş olduğunuz şarkılar bulunuyorsa hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu yöntem ile para kazanmak için paylaşılan şarkıların listeye girmesi ve dinlenme sayısını arttırmaktır.

İkinci yöntem ise liste oluşturup para kazanmak. Bu yöntem ile hit şarkıları olan şarkıcıların veya popüler hale gelen müziklerin listesini oluşturarak birden fazla kitleye ulaştırıp para kazanabilirsiniz. Sizin paylaşım yaptığınız kişiler ve gruplar sizin listesini paylaştığında o kişilerinde oluşturacağı kitle sayesinde kazancınız her zaman daha yüksek olacaktır.

Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2022

Spotify ile para kazanmanın yollarından biride çalma listesi oluşturarak para kazanmaktır. Kendi çalma listenizi oluşturup paylaştığınızda para kazanabilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Spotify’dan çalma listesi ile para kazanmak için öncelikle kendinize çalma listesi oluşturmanız gerekmektedir.

Spotfydan para kazanma android ce İos için çalma listesi şu şekilde oluşturulmaktadır:

 • Uygulamanın altında yer alan “Kitaplığın” sekmesine tıklayın.
 • Kitaplığın sekmesinin hizasında yer alan “+” sekmesine tıklayıp, çalma listene bir isim var yazan alanı öncelikle doldurmanız gerekmektedir.
 • isim verdiğiniz çalma listenizde “şarkı ekle” butonuna tıklayıp. İstediğiniz şarkıları listenize ekleyebilirsiniz.
 • Listeden çıkış yapıp tekrar girdiğinizde “+ şarkıları ekle” butonundan istediğiniz şarkıyı ekleyebilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Nasıl Paylaşılır?

Spotify üzerinde oluşturmuş olduğunuz müzik listesini paylaşmak için öncelikle listeye giriş yapmak için kitaplığım sekmesinden oluşturduğunuz listeye tıklayıp listede yer alan aşağıdaki görselde de belirtmiş olduğunuz “3 nokta” simgesine tıklayıp instagram, facebook, whatsapp ve twitter gibi paylaşım kanalların durumlarında veya bireysel olarak tercih ettiğiniz kişiler ile paylaşım yapabilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2022
Spotify Çalma Listesi Listesi

Çalma listenize eklediğiniz müziklerde, kullanıcılar şarkının her birini 30 saniye boyunca veya daha uzun süreli dinlediğinde şarkı dinlenmiş sayılır ve yayınlanan müziklerin dinlenme sayısı yayınlanan müziklerdeki tüm şarkıların dinlenme süreleri toplanır.

Spotify 1 Dinlenme Kaç TL?

Spotify,1 dinleme başına 0,005 ABD doları ücret alır. Yani her 1000 dinlenme için 5 dolar ücret kazanırsınız.

Spotify 1 Milyon Dinlenme Kaç TL?

Sanatçılar, 1 milyon akış başına ortalama 3.300 ila 3.500 dolar kazanabilir.

Spotify Telif Ücreti 2022

Spotify’da müzik için iki tür telif hakkı vardır. Kayıt telif ücretleri: Spotify’da dinlenen kayıtların hak sahiplerine ödenecek para. Bu ödeme, sanatçılara genellikle müziklerini bir plak veya dağıtım şirketi aracılığıyla gönderen lisans veren aracılığıyla yapılır.

Spotify’dan Para Kazanma Instagram’dan Paylaşım Yaparak 2022

İnstagramdan reklam yaparak para kazanacağınız platformlar arasında Spotify girdi. Paylaşım üzerine para kazandıran spotify şarkı listenizi instagramda bulunan kitleniz ile yapılaştığınızda para kazanabilirsiniz.

Spotify’dan Para Kazanma Instagram’dan Reklam Yaparak 2022

Instagram’da Spotify reklamı yaparak para kazanmak için öncelikle Instagram hesabınızı reklama açmalısınız. Bunun için en az 50 bin takipçiye ihtiyacınız var. Spotify’dan reklam alabilmeniz için hesabınızın ve profilinizin düzgün olması takipçi sayınızın artması için gereklidir. Müzikle ilgileniyorsanız ve Spotify reklamını yaparak para kazanmak için müzik paylaşıyorsanız, reklam almanız ve reklamınız için yeterli kitleye ulaşmanız daha kolay olacaktır. Spotify reklamı aldığınızda, insanlar sayfanızdan reklama tıkladığında para kazanırsınız.

Spotify influencers 2022

Spotify influencers’ların takipçi sayıları şu şekildedir:

 • Beth’s favorites: 69.675 takipçi
 • Bethanynoelm: 4.6 M takipçi
 • Andrearussett: 5.6 M takipçi
 • Tyleroakley: 5.9 M takipçi
 • Zoesugg: 9.4 M takipçi
 • Hannahmeloch: 42.291 takipçi
 • Mylifeaseva: 8.2 m takipçi
 • Emmachamberlain: 15.7M takipçi
 • Sarahbaskaa: 634K takipçisi olan hesabı bulunmaktadır.

Spotify’dan Para Kazanmak İçin Kaç İzlenme Gerekir?

Spotify her izlenen parça için 0,005 ABD doları ödemektedir.

Spotify Sanatçılara Para Ödüyor mu?

Sanatçıların spotify üzerinden paylaşmış oldukları şarkıların dinlenme sürelerine göre sanatçılara para ödemesi yapmaktadır.

Spotify Aylık Ne Kadar Kazandırıyor?

Aylık dinlenme süresine göre para ödemektedir. 1 dinlenme 0,0005 dolar 1000 dinlenme için 5 dolar kazandırmaktadır.

Spotify Ne Zaman Ödeme Yapar?

Telif ödemeleri genellikle ayda bir yapılır, ancak tam olarak ne zaman yapıldığı ve sanatçının ne kadar alacağı plak veya dağıtım şirketleriyle yaptığı sözleşmeye bağlıdır.

Spotify Arkadaş Aktivitesi Nedir?

Arkadaş aktivitesinin kullanarak arkadaşlarınızın çalmış olduğu şarkıları görüntüleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız da gün içerisinde sizin dinlemiş odluğunuz parçaları görüntüleyebilir.

devletdestekli.com içerikler kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Metinleri alıntılayanlar hakkında uyarıda bulunmaksızın hukuki işlem başlatılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.