Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2023

Spotify çalma listesi yaparak para kazanmak için 2023 yılında neler yapılması gerekiyor araştırdık.

Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2023

Dijitalleşen dünyada her şey bir gelir modeline dönüşüyor. Günümüzde en sık kullanılan para kazanma yöntemlerinden biri haline gelen Spotify çalma listesi reklamlarını sosyal medya platformlarında gördük. Oynatma listenizi oluşturarak para kazanabilirsiniz. Kendi çalma listelerinizi diğer spotify kullanıcıları ile paylaşarak nasıl para kazanabileceğinizi, çalma listelerini nasıl oluşturup paylaşabileceğinizi ve ne kadar para kazanabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Spotify’dan Para Kazanma 2023 Güncel

Spotify ile müziklerini paylaşan ünlü şarkıcıların yanı sıra kullanıcılarına ve çalma listelerini belirli bir kitleye yayınlayan kişilere de hedef kitlelerine göre ödeme yapıyor. Uygulamanın bu avantajı ile müzik dinlediğinizde ve sevdiğiniz şarkıları diğer kullanıcılarla paylaştığınızda gelir elde edebilirsiniz.

Spotify’dan Para Kazanma Yöntemleri 2023 Yılında Nelerdir?

Spotify’a müzik yükleyen sanatçılar, şarkıları dinlenip paylaşıldığında para kazanıyor.
Yazarlar ve şarkıcılar para kazanıyor. Sanatçı hesabı olan kişiler uygulamadan para kazanabilir. Uygulama, sanatçılara şarkılarını dinleme başına 7 sent ödüyor. Sanatçı hesabı açmak için ünlü bir şarkıcı olmanıza gerek yok.

Kendi bestelediğiniz şarkılarınız varsa hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu yöntemle para kazanmak için paylaşılan şarkılar listeye dahil edilir ve dinleyici sayısı arttırılır. İkinci yöntem ise liste oluşturup para kazanmaktır. Bu yöntem ile hit şarkı veya müzikleri popüler hale gelen, birden fazla kitleye ulaşan ve para kazanan şarkıcıların bir listesini oluşturabilirsiniz. Paylaştığınız kişi ve gruplar listenizi paylaştığında, oluşturacakları kitle sayesinde kazancınız her zaman daha yüksek olacaktır.

Spotify Çalma Listesi Yaparak Para Kazanma 2023 Yöntemi

Spotify ile para kazanmanın yollarından biri de çalma listeleri oluşturarak para kazanmaktır. Kendi çalma listenizi oluşturup paylaştığınızda para kazanabilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Spotify’dan çalma listesi ile para kazanmak için öncelikle kendinize bir çalma listesi oluşturmanız gerekir.

Android ve ios için Spotify para kazanma çalma listesi şu şekilde oluşturulur:

 • Uygulamanın altında yer alan “Kitaplığın” sekmesine tıklayın.
 • Kitaplığın sekmesinin hizasında yer alan “+” sekmesine tıklayıp, çalma listene bir isim var yazan alanı öncelikle doldurmanız gerekmektedir.
 • isim verdiğiniz çalma listenizde “şarkı ekle” butonuna tıklayıp. İstediğiniz şarkıları listenize ekleyebilirsiniz.
 • Listeden çıkış yapıp tekrar girdiğinizde “+ şarkıları ekle” butonundan istediğiniz şarkıyı ekleyebilirsiniz.

Spotify Çalma Listesi Nasıl Paylaşılır?

Spotify üzerinde oluşturmuş olduğunuz müzik listesini paylaşmak için öncelikle listeye giriş yapmak için kitaplığım sekmesinden oluşturduğunuz listeye tıklayıp listede yer alan aşağıdaki görselde de belirtmiş olduğunuz “3 nokta” simgesine tıklayıp instagram, facebook, whatsapp ve twitter gibi paylaşım kanalların durumlarında veya bireysel olarak tercih ettiğiniz kişiler ile paylaşım yapabilirsiniz.

Çalma listenize eklediğiniz müziklerde, kullanıcılar her şarkıyı 30 saniye veya daha fazla dinlediğinde şarkı dinlenmiş sayılır ve yayınlanan müziklerin dinleme sayıları toplanır.

Spotify 1 Dinlenme Kaç TL?

Spotify, 1 dinleme başına 0,005 ABD doları ücret alır. Yani her 1000 dinlenme için 5 dolar ücret kazanırsınız.

Spotify 1 Milyon Dinlenme Kaç TL?

Sanatçılar, 1 milyon akış başına ortalama 3.300 dolar ile 3.500 dolar kazanabilir.

Spotify Telif Ücreti 2023 Güncel Fiyatları

Spotify’da müzik için iki tür telif hakkı vardır. Kayıt telif ücretleri: Spotify’da dinlenen kayıtların hak sahiplerine ödenecek para. Bu ödeme, sanatçılara genellikle müziklerini bir plak veya dağıtım şirketi aracılığıyla gönderen lisans veren aracılığıyla yapılır.

Spotify’dan Para Kazanma Instagram’dan Paylaşım Yaparak 2023

Spotify, Instagram’da reklam vererek para kazanabileceğiniz platformlar arasında yer alıyor. Instagram’da hedef kitlenizle paylaşımdan para kazanan spotify çalma listenizi oluşturarak para kazanabilirsiniz.

Spotify’dan Para Kazanma Instagram’dan Reklam Yaparak 2023

Instagram’da Spotify reklamı yaparak para kazanmak için öncelikle Instagram hesabınızı reklama açmalısınız. Bunun için en az 50 bin takipçiye ihtiyacınız var. Spotify’dan reklam alabilmeniz için hesabınızın ve profilinizin takipçi sayınızı arttırması gerekmektedir.

Müzikle ilgileniyorsanız ve Spotify reklamı yaparak para kazanmak için müzik paylaşıyorsanız, reklam almanız ve reklamınız için yeterli kitleye ulaşmanız daha kolay olacaktır. Spotify reklamı aldığınızda, insanlar sayfanızdan reklama tıkladığında para kazanırsınız.

Spotify influencers 2023 Takipçi Sayıları

Spotify influencers’ların takipçi sayıları şu şekildedir:

 • Beth’s favorites: 69.675 takipçi
 • Bethanynoelm: 4.6 M takipçi
 • Andrearussett: 5.6 M takipçi
 • Tyleroakley: 5.9 M takipçi
 • Zoesugg: 9.4 M takipçi
 • Hannahmeloch: 42.291 takipçi
 • Mylifeaseva: 8.2 m takipçi
 • Emmachamberlain: 15.7M takipçi
 • Sarahbaskaa: 634 K takipçisi olan hesabı bulunmaktadır.

Spotify Podcast Para Kazanma

Tipik olarak, bölüm başına yaklaşık 10.000 indirmeye sahip bir podcaster, 500 ile 900 dolar aralığında kazanç bekleyebilir. Çok başarılı podcast yayıncıları, yıllık 30 milyon dolara varan gelirlerle çok daha fazlasını kazanabilir.

Spotify’dan Para Kazanmak İçin Kaç İzlenme Gerekir?

Spotify her izlenen parça için 0,005 ABD doları ödemektedir.

Spotify Sanatçılara Para Ödüyor mu?

Sanatçıların spotify üzerinden paylaşmış oldukları şarkıların dinlenme sürelerine göre sanatçılara para ödemesi yapmaktadır.

Spotify Aylık Ne Kadar Kazandırıyor?

Aylık dinlenme süresine göre para ödemektedir. 1 dinlenme 0,0005 dolar 1000 dinlenme için 5 dolar kazandırmaktadır.

Spotify Ne Zaman Ödeme Yapar?

Telif ödemeleri genellikle ayda bir yapılır, ancak tam olarak ne zaman yapıldığı ve sanatçının ne kadar alacağı plak veya dağıtım şirketleriyle yaptığı sözleşmeye bağlıdır.

Spotify Arkadaş Aktivitesi Nedir?

Arkadaş aktivitesinin kullanarak arkadaşlarınızın çalmış olduğu şarkıları görüntüleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız da gün içerisinde sizin dinlemiş odluğunuz parçaları görüntüleyebilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Furkanalitekbulut Furkanalitekbulut dedi ki:

  Yapabilirim