Devlet Destekli

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (GÜNCEL)

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (GÜNCEL)

Cep telefonları alımlarında taksitlendirmenin yasaklanması ile birlikte yeni alternatifler üretilmeye başlandı. Bunlardan bir tanesi tarifeye ek telefon alımlarıdır. Avea, Türk Telekom ve Turkcell’ den alacağınız telefonlarınızın taksit tutarları faturanıza yansıtılacaktır. Ayrıca bazı bankalar cep telefonu alımları için kredi de vermektedir. Bu bankaların anlaşmalı olduğu mağazalara gidip cihazları beğenerek, banka destek noktalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Avea Turkcell ve Vodafone hat sahipleri tarifelerine ek olarak taksitle cep telefonu satan mağazalardan akıllı telefon alabilirler. Teknosa gibi bilindik ve her yerde şubesi bulunan mağazalardan 24 ay taksit imkanı ile almak mümkündür. Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? detaylar haberimizde..

Akıllı cep telefonları günden güne yeni özellikler yüklenerek fiyatlarından artışlara sebep olmaktadır. Yüksek fiyatlar ile satılan son model akıllı cihazlardan almak isteyenler bir kerede nakit olarak bu telefonları maalesef alamadığından, ve kredi kartlarına taksit imkanlarının son yapılan düzenleme ile kaldırılmasından dolayı GSM operatörleri taksitli cihaz kampanyaları düzenlenmektedir. Cep telefonu satan mobil şirketlerin uyguladıkları taksit kampanyaları ile vadeli bir şekilde istenen taksit sayısına böldürerek bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonu

Tarifeye Ek Cep Telefonu

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

GSM operatörleri olarak ülkemizde mevcut olan Avea Vodafone ve Turkcell hat sahiplerine taksitli satış yapma olanağı sunulmaktadır. Hat sahiplerine faturalı olarak tarifeye ek taksitli cep telefonu satışları son zamanlardan herkes tarafından tercih edilen yöntemler arasındadır.

GSM operatörlerinden taksitli cep telefonu alımı yapacak olanlar ilk olarak senetle ve taksitle cep telefonu  satan mağazalara giderek taksitli cep telefonu almak istediklerini belirtmelidir. Mağaza yetkilisi taksitli cep telefonu satışını yapabilmek için kişinin T.C. kimlik numarasının bulunduğu Nüfus cüzdanından kişinin kredi notuna bakarak kişinin geçmiş kredi sicil referans numarasından risksiz grupta yer alması halinde sözleşme imzalayarak belirlenen şartları kabul etmesi ile tarifesine ek olarak cep telefonu satışını tamamlamaktadır. Yapılan taksitli cep telefonu satışı için aylık belirlenen taksit tutarı belirlenen süre aralığında vadesi boyunca ödenmelidir.

Vade süresince belirlenen aylık taksit tutarının ödenmemesi halinde bu tutara birde gecikme faizi uygulanacağından tarifeye ek cep telefonu satışı yapılan yerlerden telefon alan kişiler mutlaka ödemelerini zamanında yapmalı fatura tarihinde ödemesini kaçırmamalıdır. Bunun için çalıştığı bankaya otomatik ödeme talimatı vererek de ödeme tarihini kaçırmadan aylık taksitleri otomatik olarak hesabından çekilmek suretiyle ödemeye devam etmelidir. Zaten en fazla 24 ay yani 2 yıl boyunca vade ile tarifeye ek taksitler belirlenen vadelerde belirlenen tutarlar üzerinden ödemeler yapılmaktadır. Diğer bir yöntem olan tarifeye ek olarak satılan cihazların alımlarında ödemenin bir kısmı kredi kartıyla alınabilir kalan kısmı da taahhüt vererek satın alınabilir.

Cep telefonu almayı düşünenler ve cep telefonu almak için tarifeye ek olarak ödeme yapmayı düşünenler peşin fiyatına üzerine ek ücret ödeyerek cep telefonlarını alabilirler. Tarifeye eklenecek olan ücret alınan telefonun markasına, modeline tarife cinsine ve taahhüt süresine göre değişecektir. Örneğin son model Iphone 7 alanlar ile Samsung cihazlarının tarifeye ek ücretleri arasında mutlaka farklılık olacaktır.

cep-telefonu

Operatörler ödemeleri tarifelere yansıtmak koşulu ile telefon satışı yapmaktadır.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Almanın Avantajları

Tarifeye ek olarak cep telefonu satışlarının yanında bir de GMS operatörleri bazı dönemlerde peşin fiyatına taksitli olarak cep telefonu satışı kampanyası düzenlemektedir. Bu yüzden taksitli ve tarifeye ek olarak cep telefonu almak isteyenler mutlaka kampanyaları takip ederek almak istedikleri modellerin kampanyalarını önceden bilmelidir.

Faturalı hat sahipleri taahhüt vererek tarifelerine ek olarak ücret ilavesi ile telefon alımı yapabilirler. Vodafone Turkcell bayilerinden tarifeye ek olarak cep telefonu satışları artık peşin alımların önüne geçmiştir. Telefonu bozulan veya modelini yükseltmek isteyen tüketiciler GSM operatörlerinin bayilerine giderek yüksek fiyatlardaki akıllı cep telefonlarını vadeli bir şekilde alabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise toplam vadede ödenecek olan farkın az olmasıdır.

Tarifiye ek olarak vadeli bir şekilde cep telefonu alanlar aylık düzenli bir şekilde ödeme yapmalıdır Yüksek fiyatlarda satılan son model akıllı cep telefonlarını peşin olarak almaktansa bütçenizi yormadan aylık ödemeler halinde taksitle tarifeye ek olarak cep telefonu almak daha mantıklıdır.

Tarifeye ek olarak alınan cep telefonu satışlarında yapılan sözleşmeler ile yapılan anlaşmalar her ay belirlenen tarife paketine dakika, sms ve internet faturalarına tanımlanarak yapılır.

Her GSM operatörünün kampanya fiyatı alınmak istenen cep telefonun markası, modeline göre değişkenlik  gösterdiğinden şirketlerin tarifeye ek olarak belirleyecekleri ödeme tutarları da farklılık gösterir. Farklı GSM operatörlerinin uyguladığı farklı kampanyalar ile alınmak istenen cep telefonuna indirimli bir şekilde sahip olunabilir.

Acil para bulma yöntemleri isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüketicilerin farklı kampanyaları takip etmesi onların daha ucuza telefon sahibi olmalarını sağlayabilir. GSM operatörlerin yaptığı dönemsel indirim ve kampanyaları güncel olarak sürekli takip eden kişiler daha ödemelerini diğer kampanyalara oranla daha ucuza getirebilir.

Cep telefonu alımlarında ne yazık ki taksit imkanı olamıyor. Bu sebeple GSM operatörlerinin yanı sıra bankalardan da cep telefonu kredisi verebiliyor. Teknokrediler adı altında verilen krediler anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde kullanılabiliyor. Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa gibi firmalar ile anlaşmalı olan bankalar bulunmaktadır. Bu mağazalardan herhangi birine giderek almak istediğiniz cihazı seçerek mağaza içinde bulunan banka iletişim noktalarından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir kaç dakika sonra cep telefonunuza gelecek mesajın ardından sonuç olumlu olursa krediniz hesabınızda olacaktır.

Senetle bozdurma kapalı kutu cep telefonu alarak da acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da senet karşılığı peşin para ödemeden taksitle cep telefonu alabilirsiniz.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.