Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Tarifesine ek telefon almak isteyenler için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri üzerinden tarifeye ek cep telefonu nasıl alınır diye araştırdık.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’dan faturaya ek telefon almak isteyen kişiler ek cihaz nasıl alınır veya tarifeye ek cep telefonu nasıl alınır içeriğimizde detaylandırdık.

Cep telefonu alımında taksitlerin yasaklanması ile birlikte yeni alternatifler üretilmeye başlandı. Bunlardan biri tarifeye ek telefon alımı. Tarifeye ek bir cep telefonu nasıl alınır? Detayları yazımızda sizlere aktaracağız. Avea, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell’den alacağınız telefonların taksit tutarları faturanıza yansıtılacaktır. Bazı bankalar cep telefonu alımları için de kredi sunmaktadır.

BDDK cep telefonu taksit sayısını güncelledi. Fiyatı 5.000 TL ve altında olan cep telefonları için taksit süresi 12 ay, fiyatı 5.000 TL üzerinde olan cep telefonları için 3 ay taksit imkanı sağlamaktadır.

Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturalı hat üzerinden tarifeye ek telefon alma yöntemleri arasında kullandığınız GSM operatörünün web sitesinden veya uygulamasından online olarak cep telefonu alma işlemi de yer alıyor. Bunun için öncelikle bütçenize uygun telefonu seçin ve tarifeye ek bir telefon almak için öncelikle tarifenizin uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Ardından, tarifenize uyan ekstra bir ödeme yapın. Cep telefonu almak için size en yakın bayideki görevliye de başvurabilirsiniz.

Memur sizden kimlik kartınızı isteyecek ve bütçenize uygun bir cep telefonu satın alarak tarifeye ek ödeme yapabilirsiniz. Bunun için tarifeyi sağlayan firmanın müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Daha sonra, tarifeye uyan bir telefon seçebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Tarifenizin uygunluğunu kontrol etmek için, tarifeyi sağlayan şirketin müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

İlave telefon alımı için Avea, Turkcell ve Vodafone hattı sahiplerinin tarifelerine ek olarak taksitli cep telefonu satışı yapan mağazalardan kredi notu sorgulaması yapmaları gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan kişiler, Teknosa gibi her yerde şubeleri bulunan tanınmış mağazalardan 12 ay taksitle faturaları için ek cihaz satın alabilecek.

Akıllı telefonlara her geçen gün yeni özellikler ekleniyor ve bu durum fiyatlarının artmasına neden oluyor. Ne yazık ki son model akıllı cihazların yüksek fiyatlara satılmasını isteyenler bu telefonları bir kerede nakit olarak satın alamıyor ve son düzenleme ile GSM operatörleri kredi kartlarına taksit imkanı olan minimum taksitli cihaz kampanyaları düzenliyor.

Faturalı Hat Üzerinden Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır? (Türk Telekom, Vodafone, Turkcell)

Türk Telekom (Avea), Turkcell, Vodafone hatlarınızdan tarife ek cihaz alabilirsiniz! Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek tarifenize uygun ek bir telefona hemen sahip olabilirsiniz.

Türk Telekom: Faturalı hat üzerinden tarifeye ek telefon almak için, öncelikle Türk Telekom’un web sitesinden bir online sipariş verebilirsiniz. Bu süreç, e-posta adresinize siparişe dair bir onay bağlantısı almanızla tamamlanacaktır.

Vodafone: Faturalı hat üzerinden tarifeye ek telefon almak için, önceki Vodafone Mağazası’nı veya yerel bayisini ziyaret edin. Burada, müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşerek çeşitli kampanyalar ve avantajlarından faydalanarak ek telefonu satın alabilirsiniz.

Turkcell: Faturalı hat üzerinden tarifeye ek telefon almak için, öncelikle Turkcell Mağazası’na veya Turkcell Bayisi’ne ziyaret edin. Burada, müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşerek farklı paketlerden ve kampanyalardan faydalanarak ek telefonu satın alabilirsiniz.

Faturaya yani tarifeye ek telefon almak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kullandığınız GSM operatörünüze ait olan en yakın bayiye gidin.
 • Bayide ki görevli kişilere telefon almak istediğinizi bildirin ve nüfus cüzdanınızı vererek sorgulama yaptırın.
 • Sonrasında size uygun olan tarifenize ek telefonu alabilirsiniz.
 • Belirlenen taksit miktarı ile ödeme günlerinde faturanıza yansıtılarak ödeme sağlayabilirsiniz.

Bir diğer sistem ise kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi puanınız yüksekse, kullandığınız GSM firması sizin adınıza bankadan kredi alarak telefon parasını nakit olarak alabilir. Taksitlerinizi kredi taksiti olarak bankaya ödersiniz. Bu durumda operatör ile özel anlaşması olan bankalar sayesinde ekstra faiz ödemeden hemen bir telefona sahip olabilirsiniz. Faturanıza ek olarak, operatörlerin online mağazalarından cep telefonlarınızı da sorgulayabilirsiniz.

2023 Yılında Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Ülkemizdeki GSM operatörleri Avea Vodafone ve Turkcell, hat sahiplerine taksitli satışla cep telefonu satın alma imkanı sunuyor. Hat sahipleri kolayca faturalı taksitli cep telefonları satın alabilirler. Ayrıca işletmecilerin tarife seçenekleri de mevcuttur; Böylece kullanıcılar kendileri için en uygun tarifeyi seçebilirler.

Taksitli cep telefonu alım yöntemleri ise şu şekildedir:

 • GSM operatörlerinden taksitli cep telefonu alacakların öncelikle senetli ve taksitli cep telefonu satan mağazalara giderek taksitli cep telefonu almak istediklerini belirtmeleri gerekmektedir.
 • Taksitli cep telefonu satışı yapılabilmesi için, kişinin bir önceki kredisinden risksiz grupta olması halinde, mağaza yetkilisi sözleşme imzalayarak ve belirtilen şartları kabul ederek tarifeye ek cep telefonu satışını tamamlar. TC kimlik numarasının bulunduğu kimlik kartından kişinin kredi notuna bakılarak sicil referans numarası.
 • Yapılan taksitli cep telefonu satışı için aylık belirlenen taksit tutarı belirlenen süre aralığında vadesi boyunca ödenmelidir.
 • Vade süresi içinde belirlenen aylık taksit tutarının ödenmemesi halinde bu tutara gecikme faizi uygulanacak olup, tarifeye ek olarak cep telefonu satışı yapılan yerlerden telefon alan kişilerin ödemelerini zamanında yapması ve kaçırmaması gerekmektedir. fatura tarihinde ödemeleri.
 • Bunun için çalıştığı bankaya otomatik ödeme talimatı vererek de ödeme tarihini kaçırmadan aylık taksitleri otomatik olarak hesabından çekilmek suretiyle ödemeye devam etmelidir.
 • Zaten en fazla 24 ay yani 2 yıl boyunca vade ile tarifeye ek taksitler belirlenen vadelerde belirlenen tutarlar üzerinden ödemeler yapılmaktadır.

Mevcut cep telefonu satın alma yöntemleri arasında kredi kartı ile ödeme yaparak ve taahhütte bulunarak satın alma yöntemleri bulunmaktadır. Tarifeye ek olarak satılan cihazlar için tarifeye eklenecek ücret, telefonun markasına, modeline, tarife tipine ve taahhüt süresine göre değişmektedir. Buna ek olarak, kullanıcılar peşin fiyata ek bir ücret karşılığında bir cep telefonu satın alabilirler.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Almanın Avantajları Nelerdir?

GSM operatörleri, cep telefonu satışının yanı sıra peşin fiyatlar üzerinden taksitli cep telefonu satış kampanyaları da düzenlemektedir. Kampanyaları takip etmek isteyenlerin almak istedikleri modellerin kampanyalarını önceden araştırmaları ve karşılaştırmaları gerekmektedir. Cep telefonu almaya karar verdikten sonra, tarife ve taksit seçeneklerini de incelemeyi unutmamalıdır.

Faturalı hat sahipleri taahhütte bulunarak ve tarifelerine ek ücret ödeyerek telefon satın alabilirler. Tarifeye ek olarak Vodafone Turkcell bayilerinden cep telefonu satışları da artık nakit alımları engelliyor. Telefonu bozulan veya modelini yükseltmek isteyen tüketiciler, GSM operatörlerinin bayilerine giderek yüksek fiyatlı akıllı cep telefonlarını vadeli olarak satın alabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, toplam vade içerisinde ödenecek farkın küçük olmasıdır.

 • Tarifeye ek olarak vadeli bir şekilde cep telefonu alanlar aylık düzenli bir şekilde ödeme yapmalıdır.
 • Yüksek fiyatlara satılan son model akıllı cep telefonlarını peşin almaktansa, tarifeye ek olarak aylık taksitlerle bütçenizi zorlamadan cep telefonu almak daha mantıklı.
 • Tarifeye ek olarak alınan cep telefonu satışlarında yapılan sözleşme ve anlaşmalar, her ay belirlenen tarife paketine dakika, sms ve internet faturası tanımlanarak yapılır.
 • Her GSM operatörünün kampanya fiyatı alınacak cep telefonunun marka ve modeline göre değişiklik gösterdiği için tarifenin yanı sıra firmaların belirleyeceği ödeme tutarları da farklılık göstermektedir.
 • Farklı GSM operatörleri tarafından uygulanan farklı kampanyalar ile almak istediğiniz cep telefonuna indirimli olarak sahip olabilirsiniz.

Acil para bulma yöntemleri isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Farklı kampanyaları takip etmek, tüketicilerin daha ucuz telefonlara sahip olmasına yardımcı olabilir. GSM operatörleri tarafından sunulan periyodik indirim ve kampanyaları sürekli takip eden kişiler, ödemelerini diğer kampanyalara göre daha ucuza yapabilirler.

Türk Telekom Cihaz Sorgulama

Türk Telekom cihaz sorgulamasını yapmak için öncelikle Türk Telekom’un resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Ardından, web sitesindeki “Cihaz Sorgula” sekmesine tıklayın. Son olarak, arama kutusuna cihazın IMEI numarasını girin ve “Ara” butonuna basarak sorgulamayı tamamlayın. Sonuç olarak, cihaz hakkında bilgiler ekrana gelecektir.

Türk Telekom üzerinden tarifelerine ek telefon almak isteyenlerin telefona ilave cihaz alabilmeleri için en az 9 aylık faturalarının olması gerekiyor. Daha sonra telefon almak istediklerinde tarifelerine ek olarak satın alabilecekleri telefonları mobil uygulama üzerinden ya da Türk Telekom şubelerine giderek sorgulayabiliyorlar. Sorgulamalar Türk Telekom telefon alımlarından sonra yapılmaktadır.

Sorgulama sürecinde faturalarını düzenli olarak ödemedikleri tespit edilirse veya faturalarının ödendiği anlaşılırsa telefon almaları zorlaşacaktır. Telefon almak için puanlarınız sorgulandığında, puanınızla eşleşen telefonu seçerek faturanıza ek bir cep telefonu alabilirsiniz.

Türk telekom cihaz sorgulama için tıklayınız.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell Faturasına ek bir telefon almak için abonelik numaranızı arayarak veya online olarak Turkcell Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Telefonla satın alma işlemi sırasında, abonelik planınızın ayrıntılarını, seçtiğiniz tarifeyi ve fatura türünü gözden geçirmeniz gerekir. Ayrıca, cihazın satın alınması için ödeme yapmanız, cihazın etkinleştirilmesi için gerekli belgeleri sağlamanız ve talep edilen ek servis ücretlerini ödemeniz gerekebilir.

Tarife için ek bir telefon numarası almak için hat sahibinin Turkcell şubelerine giderek nüfus cüzdanı ile başvuru yapması gerekmektedir. Daha sonraki sorgulamalarda kişi üzerinde kayıtlı hatlarda herhangi bir sorun yaşanmamalı ve geçmiş dönemlere ait ödenmemiş faturalar olmamalıdır. Turkcell hattına yapılan telefon sorgulama işlemi sırasında faturanızdaki borç ve ödemelerinizin detayları kontrol edilir.

Tarife için ek bir telefon numarası alabilmek için hat sahibinin Turkcell şubelerine giderek T.C kimlik kartı ile başvuru yapması gerekmektedir. Daha sonraki sorgulamalarda kişi üzerinde kayıtlı hatlarda herhangi bir sorun yaşanmamalı ve geçmiş dönemlere ait ödenmemiş faturalar olmamalıdır. Turkcell hattına yapılan telefon sorgulama işlemi sırasında faturanızdaki borç ve ödemelerinizin detayları kontrol edilir.

Faturanızı düzenli olarak ödüyorsanız ve telefon almakta sorun yaşamıyorsanız, faturanıza ek olarak istediğiniz herhangi bir telefonu da alabilirsiniz. Fatura üzerindeki taksit süreleri, alınacak telefonun markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Taksitli Telefon Alma Yöntemleri Nelerdir?

Anlaşmalı GSM operatörleri ve bankalar cep telefonu alışverişlerinde taksitli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Teknokredi adı altında verilen krediler, anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde kullanılabilir. Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa gibi firmalarla yapılan anlaşmalarda taksitli ödeme seçeneği sunulmaktadır.

Bir mağazaya gittiğinizde satın almak istediğiniz cihazı seçebilir ve mağazada bulunan banka iletişim noktaları üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ardından, cep telefonunuza bir mesaj gelecek ve sonuç olumluysa, krediniz hesabınıza yatırılacaktır.

Müşterilerin acil finansman ihtiyaçlarını karşılamak için, kapalı kutulu bir cep telefonu satın almayı düşünebilirler. Ayrıca peşin ödeme yapmadan cep telefonu satın alarak, çeşitli fiyat seçenekleri ve taksitli ödeme seçenekleri sunarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz.

Yeni Hat Alana Telefon Kampanyası Vodafone

Telefon kampanyaları, yeni hat alıcılarının değil, mevcut hat kullanıcılarının yararlanabileceği şekilde düzenlenmektedir. Hat kullanıcılarının faturalı tarife üzerinden en az 6 ay hizmet almaları gerekmektedir. Bu durumda kampanyalardan yararlanmak için geçmiş dönemlere ait faturaların ödenmesi gerekmektedir.

Turkcell Kaç Ay Sonra Cihaz Alabilirim?

Turkcell’den ek telefon alabilmeniz için normal şartlarda 6 aylık faturalı hattınızın olması gerekmektedir. Turkcell, cihaz alımı konusunda size özel kampanyalar sunabilir ancak Turkcell ile iletişime geçerek en kısa sürede ne zaman cihaz satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tarifeye ek cep telefonu alırken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız. Siz de operatörünüzün tarife seçeneklerini ve cihaz özelliklerini karşılaştırarak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonunu Değiştirebilir miyim?

Ek cep telefonunu tarifeye belirli bir süre kullanmanız gerekebilir. Ancak, bazı operatörlerin cihaz değiştirme seçenekleri olabilir. Operatörünüzün politikalarını ve şartlarını kontrol etmeniz önemlidir.

Tarifeye Ek Cep Telefonunu Nasıl İade Edebilirim?

Cep telefonunu tarifeye ek olarak iade etmek için operatörünüzün iade politikasına uymalısınız. Genel olarak iade sürecini belirli bir süre içerisinde işlemeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.