fbpx

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Operatörler müşterilerine tarifelerine ek telefon alabilmeleri için imkanlar sağlamaktadır ve çoğu kişi bu imkanlardan faydalanarak telefon almayı tercih ediyor. Tarifelerine ek olarak telefon almak isteyenler için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri üzerinden tarifeye ek cep telefonu nasıl alınır içeriğimizde detaylandırdık.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’dan faturaya ek telefon almak isteyen kişiler ek cihaz nasıl alınır veya tarifeye ek cep telefonu nasıl alınır içeriğimizde detaylandırdık.

Cep telefonları alımlarında taksitlendirmenin yasaklanması ile birlikte yeni alternatifler üretilmeye başlandı. Bunlardan bir tanesi tarifeye ek telefon alımlarıdır. Tarifeye ek cep telefonu nasıl alınır? yazımızda detayları sizlere aktaracağız. Avea, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell’ den alacağınız telefonlarınızın taksit tutarları faturanıza yansıtılacaktır. Ayrıca bazı bankalar cep telefonu alımları için kredi de vermektedir. Bu bankaların anlaşmalı olduğu mağazalara gidip cihazları beğenerek, banka destek noktalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tarifeye ek telefonları nasıl alacağınız tarifeye ek cep telefonu nasıl alınır? yazımızın içeriğinde detaylandırdık.

BDDK cep telefonu taksit sayısını güncelledi. Fiyatı 5.000 TL ve altında olan cep telefonları için taksit süresi 12 ay, fiyatı 5.000 TL üzerinde olan cep telefonları için 3 ay taksit imkanı sağlamaktadır.

Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturaya ek telefon almak için, Avea, Turkcell ve Vodafone hat sahipleri tarifelerine ek olarak taksitle cep telefonu satan mağazalardan kredi notu sorgulama yaptırmaları gerekiyor. Kredi notu yüksek çıkan kişiler Teknosa gibi bilindik ve her yerde şubesi bulunan mağazalardan 12 ay taksit imkanı ile faturaya ek cihazları alabilmeleri mümkün olacaktır.

Akıllı cep telefonları günden güne yeni özellikler yüklenerek fiyatlarından artışlara sebep olmaktadır. Yüksek fiyatlar ile satılan son model akıllı cihazlardan almak isteyenler bir kerede nakit olarak bu telefonları maalesef alamadığından, ve kredi kartlarına taksit imkanlarının son yapılan düzenleme ile en az 6 ay vadeli GSM operatörleri taksitli cihaz kampanyaları düzenlenmektedir. Cep telefonu satan mobil şirketlerin uyguladıkları taksit kampanyaları ile vadeli bir şekilde istenen taksit sayısına böldürerek bu cihazlara sahip olabilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerinden Tarifeye Ek Telefon Nasıl Alınır? (Türk Telekom, Vodafone, Turkcell)

Türk Telekom (Avea), Turkcell, Vodafone hatlarınız üzerinden telefon alabilirsiniz! Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek hemen tarifenize uygun ek telefon alabilirsiniz.

Faturaya, yani tarifeye ek telefon almak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Kullandığınız GSM operatörünüze ait olan en yakın bayiye gidin.
 • Bayide ki görevli kişilere telefon almak istediğinizi bildirin ve nüfus cüzdanınızı vererek sorgulama yaptırın.
 • Sonrasında size uygun olan tarifenize ek telefonu alabilirsiniz.
 • Belirlenen taksit miktarı ile ödeme günlerinde faturanıza yansıtılarak ödeme sağlayabilirsiniz.

Bir diğer sistem ise kredi puanının yüksek olmasıdır. Eğer kredi puanınız yüksek ise kullandığınız GSM firması sizin adınıza bankadan kredi çekerek telefon parasını nakit alabiliyor. Sizler de taksitlerinizi kredi taksiti olarak bankaya ödüyorsunuz. Bu durumda operatör firması ile özel anlaşmalı olan bankalar sayesinde ekstra bir faiz ödemeden hemen telefon sahibi olabilirsiniz. Operatörlerin online mağazalarından faturanıza ek cep telefonlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

GSM operatörleri olarak ülkemizde mevcut olan Avea Vodafone ve Turkcell hat sahiplerine taksitli satış yapma olanağı sunulmaktadır. Hat sahiplerine faturalı olarak tarifeye ek taksitli cep telefonu satışları son zamanlardan herkes tarafından tercih edilen yöntemler arasındadır.

Taksitli Cep Telefonu Alma Yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • GSM operatörlerinden taksitli cep telefonu alımı yapacak olanlar ilk olarak senetle ve taksitle cep telefonu  satan mağazalara giderek taksitli cep telefonu almak istediklerini belirtmelidir.
 • Mağaza yetkilisi taksitli cep telefonu satışını yapabilmek için kişinin T.C. kimlik numarasının bulunduğu Nüfus cüzdanından kişinin kredi notuna bakarak kişinin geçmiş kredi sicil referans numarasından risksiz grupta yer alması halinde sözleşme imzalayarak belirlenen şartları kabul etmesi ile tarifesine ek olarak cep telefonu satışını tamamlamaktadır.
 • Yapılan taksitli cep telefonu satışı için aylık belirlenen taksit tutarı belirlenen süre aralığında vadesi boyunca ödenmelidir.
 • Vade süresince belirlenen aylık taksit tutarının ödenmemesi halinde bu tutara birde gecikme faizi uygulanacağından tarifeye ek cep telefonu satışı yapılan yerlerden telefon alan kişiler mutlaka ödemelerini zamanında yapmalı fatura tarihinde ödemesini kaçırmamalıdır.
 • Bunun için çalıştığı bankaya otomatik ödeme talimatı vererek de ödeme tarihini kaçırmadan aylık taksitleri otomatik olarak hesabından çekilmek suretiyle ödemeye devam etmelidir.
 • Zaten en fazla 24 ay yani 2 yıl boyunca vade ile tarifeye ek taksitler belirlenen vadelerde belirlenen tutarlar üzerinden ödemeler yapılmaktadır.

Diğer bir yöntem olan tarifeye ek olarak satılan cihazların alımlarında ödemenin bir kısmı kredi kartıyla alınabilir kalan kısmı da taahhüt vererek satın alınabilir. Cep telefonu almayı düşünenler ve cep telefonu almak için tarifeye ek olarak ödeme yapmayı düşünenler peşin fiyatına üzerine ek ücret ödeyerek cep telefonlarını alabilirler. Tarifeye eklenecek olan ücret alınan telefonun markasına, modeline tarife cinsine ve taahhüt süresine göre değişecektir.

Örneğin; son model Iphone 7 alanlar ile Samsung cihazlarının tarifeye ek ücretleri arasında mutlaka farklılık olacaktır.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Almanın Avantajları

Tarifeye ek olarak cep telefonu satışlarının yanında bir de GMS operatörleri bazı dönemlerde peşin fiyatına taksitli olarak cep telefonu satışı kampanyası düzenlemektedir. Bu yüzden taksitli ve tarifeye ek olarak cep telefonu almak isteyenler mutlaka kampanyaları takip ederek almak istedikleri modellerin kampanyalarını önceden bilmelidir.

Faturalı hat sahipleri taahhüt vererek tarifelerine ek olarak ücret ilavesi ile telefon alımı yapabilirler. Vodafone Turkcell bayilerinden tarifeye ek olarak cep telefonu satışları artık peşin alımların önüne geçmiştir. Telefonu bozulan veya modelini yükseltmek isteyen tüketiciler GSM operatörlerinin bayilerine giderek yüksek fiyatlardaki akıllı cep telefonlarını vadeli bir şekilde alabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise toplam vadede ödenecek olan farkın az olmasıdır.

 • Tarifeye ek olarak vadeli bir şekilde cep telefonu alanlar aylık düzenli bir şekilde ödeme yapmalıdır.
 • Yüksek fiyatlarda satılan son model akıllı cep telefonlarını peşin olarak almaktansa bütçenizi yormadan aylık ödemeler halinde taksitle tarifeye ek olarak cep telefonu almak daha mantıklıdır.
 • Tarifeye ek olarak alınan cep telefonu satışlarında yapılan sözleşmeler ile yapılan anlaşmalar her ay belirlenen tarife paketine dakika, sms ve internet faturalarına tanımlanarak yapılır.
 • Her GSM operatörünün kampanya fiyatı alınmak istenen cep telefonun markası, modeline göre değişkenlik  gösterdiğinden şirketlerin tarifeye ek olarak belirleyecekleri ödeme tutarları da farklılık gösterir.
 • Farklı GSM operatörlerinin uyguladığı farklı kampanyalar ile alınmak istenen cep telefonuna indirimli bir şekilde sahip olunabilir.

Acil para bulma yöntemleri isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüketicilerin farklı kampanyaları takip etmesi onların daha ucuza telefon sahibi olmalarını sağlayabilir. GSM operatörlerin yaptığı dönemsel indirim ve kampanyaları güncel olarak sürekli takip eden kişiler daha ödemelerini diğer kampanyalara oranla daha ucuza getirebilir.

Türk Telekom Cihaz Sorgulama

Türk Telekom üzerinden tarifelerine ek telefon almak isteyenler telefona ek cihaz almak için en az 9 ay faturaları hat kullanılıyor olması gerekiyor. Sonrasında telefon almak istediklerinde mobil uygulama üzerinden veya Türk Telekom şubelerine giderek tarifelerine ek alabilecekleri telefonları sorgulayabilirler. Türk Telekom Telefon alma işlemlerinin devamında sorgulamalar yapılmaktadır. Sorgulama işlemlerinde faturalarını düzenli ödemedikleri tespit edilirse veya ödenmesi gereken faturaları bulunursa eğer telefon almaları zorlanacaktır. Telefon almak için puanlarınız sorgulandığında sizin puanınıza uygun olan telefonu tercih ederek faturanıza ek cep telefonu alabilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Tarifeye ek telefon alabilmek için hat sahibinin T.C kimlik belgesi ile Turkcell şubelerine giderek başvuru yapması gerekiyor. Sonrasında yapılan sorgulama işlemlerinde kişinin üzerine kayıtlı olan hatlarda hiç bir sorun çıkmaması ve geçmiş dönemlere ait ödenmemiş faturaların bulunmaması gerekiyor. Turkcell hat üzerine telefon alma sorgulama işlemlerinde faturanıza olan borç ve ödemeleriniz detaylarına bakılmaktadır. Faturanızı düzenli ödüyorsanız ve telefon almak için hiç bir sorun çıkmazsa eğer istediğiniz telefonu faturanıza ek olarak alabilirsiniz. Fatura üzerinden taksitlendirme süreleri alınacak olan telefonun marka ve modeline göre değişmektedir.

Taksitli Telefon Alma Yöntemleri

Cep telefonu alımlarında ne yazık ki taksit imkanı olamıyor. Bu sebeple GSM operatörlerinin yanı sıra bankalardan da cep telefonu kredisi verebiliyor. Teknokrediler adı altında verilen krediler anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde kullanılabiliyor. Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa gibi firmalar ile anlaşmalı olan bankalar bulunmaktadır. Bu mağazalardan herhangi birine giderek almak istediğiniz cihazı seçerek mağaza içinde bulunan banka iletişim noktalarından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir kaç dakika sonra cep telefonunuza gelecek mesajın ardından sonuç olumlu olursa krediniz hesabınızda olacaktır.

Senetle bozdurma kapalı kutu cep telefonu alarak da acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da senet karşılığı peşin para ödemeden taksitle cep telefonu alabilirsiniz.

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom mağazalarından veya 44 1 44 çağrı merkezinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Turkcell Kaç Ay Sonra Cihaz Alabilirim?

Turkcellden faturaya ek telefon alabilmek için normal şartlarda 6 ay faturalı hat sahibi olmak gerekmektedir.

Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

TCKIMLIKNO yazıp 1122’ye göndererek puan sorgulama yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!