Tarım Destekleri

Çiftçi Destekleme Ödemelerinden yapılan gelir vergisi kesintilerinin iadesi için dilekçe örneği ile başvuru yapılabildiği gibi, internet üzerinden online başvuru da yapılabilmektedir. Adım Adım başvuru sürecini anlattık.
Bireysel sulama sistemlerine % 50 hibe desteği verilecek. Yayımlanan uygulama rehberine göre ÇKS kayıtlı olmak şartı ile 200 milyon liralık bireysel sulama desteği yapılacaktır. 2021-2025 yılları arasında 4. dönem kırsal kalkınma tarımsal sulama destekleri kapsamında %50 hibe desteği sağlanacaktır. Detaylar Tarımsal Sulama Hibe Desteği içeriğimizde.
Sertifikalı fidan desteği, mavi sertifikalı fidan desteği, meyve bahçesi devlet desteği, Antep Fıstığı destekleme ve Fidan yetiştiriciliği sertifikası nasıl alınır? Fidan Yetiştiriciliği Devlet Desteği nasıl alınır vb. gibi tüm detaylar için yazımızı inceleyebilirsiniz.
Devlet destekli traktör yenileme hibesi, nasıl alınır, TKDK desteklemesi, kredisi ve özellikleri, kredi için istenen belgeler, düşük faizli traktör kredisi hakkında tüm bilgileri öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz. 
İşletme belgesi nasıl alınır, hayvan işletme belgesi nedir, işletme ruhsatı nasıl alınır, hayvancılık işletme açma belgesi ve belge ile sokağa çıkma konuları hakkında detaylı bilgiler yazımızın içeriğimizde inceleyebilirsiniz.
Ziraat bankası tarafından 7 yıl vadeli Modern ve Güneş enerjili faizsiz sulama kredisi veriliyor. 2 Yıl geri ödemesiz olarak kullandırılan sulama kredilerinin üst limiti 7,5 milyon liraya yükseltildi. 6 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamında kullandırılacak olan modern basınçlı Sulama Kredisi ve Devreye alınan Yeni kredi paketi...
Çiftçi kayıt sistemi ÇKS 2022 yılı üretim yılı için başvuruları hükümleri kapsamında 01 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 30 Haziran 2022 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. ÇKS Başvuru süresi uzatıldı mı, son başvuru tarihi ne zaman, ÇKS belgesi başvurusu nasıl yapılır, e-devlet Çiftçilik belgesi çıkartma yolları, tarımsal desteklemelerden yararlanma...
Kadın Çiftçi Kredisi ile Ziraat’in Desteği Benimle diyenlere özel 500 bin liraya kadar 2 yıl geri ödemesiz 10 yıl vadeli sıfır faizli kredinin tüm detayları bu sayfada.
İçeriğimizde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan arıcılık yatırımcı rehberi üzerinden kar maliyet hesaplaması yaparak yatırımcılar örnek hesaplamalar yaptık ve kurumların güncel destekleri tüm merak edilenleri detaylandırdık.
Mantar üretim tesisi kurmak istiyorum diyenler için proje örneklerini ve bu konuda mantar üretimine Devlet Desteklerini sizler için yayınladık.
Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelik gereğince, ÇKS Kaydı için Çiftçi Kayıt Formu üzerinden Çiftçi kayıt sistemine kaydı yapabilmek için, Çiftçi Kayıt Formunun doldurulması gerekiyor. Bu formu sitemizden indirebilir, ÇKS başvurusunda kullanabilirsiniz. Çks Çiftçi kayıt işleminin nasıl yapıldığını öğrendiğiniz de bu belgeye ihtiyaç duyacaksınız. Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan  ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ YÖNETMELİĞİ gereğince...
5,8 milyon köylümüze ORKÖY hibe ve sıfır faizli destek ve Köy evi elektrik tesisatı yenileme ve ekipman alım destek müjdesi!
Sıkıntı yaşayabilecek üreticinin sorunlarının çözümü için çalışmalar başlarken, ücretsiz tohum, mazot ve gübre gündemde. Türkiye'nin belli bölgelerinde özellikle tahıl ve bakliyat üreticilerini etkileyen kuraklık için AK Parti de seferber oldu.
Ziraat Bankası yatırımcı, girişimci gençleri ve kadın çiftçileri yakından ilgilendiren kredi paketlerini açıkladı. 10 Yıl Vadeli Faizsiz 500 Bin TL Hayvan Alım Kredisi ve kredi şartlarına dair tüm detaylar belli oldu.
Ödeme güçlüğü çeken ve 31.12.2020 tarihi itibariyle tasfiye olunacak alacaklar hesabında borcu bulunan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortakları yapılandırmadan yararlanabilecekler. Tarım Kredi borçlarında 30 Eylül 2022 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.
Halkbankası tarım sektörüne avantaj sağlamaya hazırlanıyor. Hazırladığı Tarım Destek Paketi ile 60 aya varan esnek vade seçeneklerini siz müşterilerine sunarak çiftçinin ödeme koşullarını göz ardı etmiyor.
İç Anadolu Bölgesinde, Van'da, Ankara'da, Antalya'da, Trakya'da, Konya'da, Tekirdağ'da 5-7 bin lira maaşla Afgan, Suriyeli veya Özbek çoban mı arıyorsunuz? Sürü yöneticiniz yatılı mı kalmalı? O zaman bu içeriğe ilan verebilir veya verilen ilanlardan çobanlara ulaşabilirsiniz. 
Devlet destekli Sera kredisi ile maliyet hesaplamalarını inceledik. İçeriğimizde Sera kredisi veren; Ziraat Bankası, Finansbank, Denizbank, Garanti BBVA bankalarından kredi alımları şartları, faiz oranları ve ve KOSGEB kredileri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Hayvancılığa 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama tüm bilgiler bu sayfada.
Girişimciler için mantar yetiştiriciliği kazancı ne kadar, mantarhane kurulumu maliyeti nasıl hesaplanır, mantar kompost ton fiyatları ne kadar, KOSGEB mantar yetiştiriciliği kursu, kültür mantar üretim tesisi projesi, 100m2 mantar çadırı ve kültür mantar üretimi nasıl yapılır Mantar Yetiştiriciliği İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilirsiniz. 1...
Çiftçilerimiz için Buğday Ne Kadar Para Kazandırır? (Maliyet Hesaplama) detayları ile birlikte açıkladık.
Çiftçilere hibe desteği 2022 yılında %50 olarak verilmektedir. Hibe desteği 2022 başvurusu nasıl yapılır? Tarım makinesi hibe şartları nelerdir?
Büyükbaş, küçükbaş hayvancılık hibe desteği şartları 2022 yılında nelerdir, küçükbaş ve büyükbaş hibe hayvan desteği nasıl alınır, hayvancılık destekleri 2022 ödeme takvimleri açıklandı mı, ödemeler ne zaman yapılacak? araştırılmaya devam ediyor.
Tarımda para kazandıran ürünler ile ilgili susuz tarım ürünleri, Çiftçiye En Çok Kazandıran Tarım Ürünleri 2022 nelerdir, sulama gerektirmeyen tarım ürünleri, iyi para eden bitkiler, en çok para kazandıran tarım ürünleri meyve ve sebzeler listelerini, ne ekmeliyim araştırması yapanlar için detaylandırdık.
Köye dönüş projesinden nasıl yararlanılır, nereye başvurulur, destek verilen sektörler hangileridir, 2022 yılında devam edecek mi, kredisi nasıl alınır, Köye Dönüş Destekleri ve Kredileri son güncel konular hakkında bilgileri alabilirsiniz.
TKDK tarafından desteklenen 42 il bulunmaktadır. Kurum IPARD kapsamında destek vereceği illeri belirlemiştir. Büyükbaş hayvancılık hibe ve destek almak için belirlenmiş olan şartlar bulunmaktadır. Ayrıca kurum tarafından 300 koyun desteği de sağlanmaktadır. Destek verilen koyun cinslerinden bir tanesi de Romanov koyunudur. İçeriğimizde destek verilen illeri ve bu destek alma şartlarını...
Orman Genel Müdürlüğü'nün destek sağladığı projeler ile ilgili araştırılan, 2022 yılında özel ağaçlandırma projesi maliyeti ne kadardır, Özel ağaçlandırma yönetmeliği, Orman Genel Müdürlüğü ceviz, sertifikalı badem fidanı desteği alarak badem yetiştiriciliği yapmak isteyenlere özel badem yetiştiriciliği devlet desteği 2022 yılında ne kadar olacak, Özel ağaçlandırma hibe destekleri olarak köylere sağlanacak...
Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin merak ettiği sorular olan Çiftçi Kayıt Sistemi nedir, Ziraat Odası çiftçi belgesi nasıl alınır, Ziraat Odası çiftçi kütüğü belgesi sorgulama nasıl yapılır, ÇKS belgesi ücreti 2022 yılında ne kadar oldu, Çiftçi Kayıt Formu, çiftçi belgesi e-devlet üzerinden nasıl alınır vb. tüm soruların yanıtları içeriğimizde...
Ziraat Bankası Faizsiz Yem Kredisi 2022 hakkında detaylı tüm bilgiler yazımızda.
Tarım ve Orman Bakanlığı badem bahçesine yatırım yapmayı düşünenler için badem bahçe tesisi fizibilite raporu ve yatırımcı rehberi yayınladı. Bu alanda yatırım yapacak tüm kesimlere yön gösterecek projeden yararlanarak tüm gelir, gider net nakit akışı ve 1000 Dekarlık Badem Bahçesi Tesisi Projesi yayınlanan projede Badem Bahçesi Kurma Maliyeti ne kadar kar...