Tarım Destekleri

Çiftçi Destekleme Ödemelerinden yapılan gelir vergisi kesintilerinin iadesi için dilekçe örneği ile başvuru yapılabildiği gibi, internet üzerinden online başvuru da yapılabilmektedir. Adım Adım başvuru sürecini anlattık.
En çok para kazandıran tarımsal ürünler başlığımız altında sizlere en karlı ürünlerin neler olduğunu, kilosu en pahalı bitkilerin hangileri olduğunu, Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var ne kadar kazandırdığının hesaplamalarını ve Kilosu en pahalı bitkiler ve serada en karlı ürün hangisi olduğunu neler olduğu konusunda fikir vereceğiz . Tarlam...
Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır? Şartları Nelerdir? tüm bilgileri detaylandırdık.
İbb tarafından çiftçilerimize tohum ve fide desteği verilecek. Çiftçilere Tohum ve Fide Desteğinde Son Başvuru 15 Ocak Çiftçilere Tohum ve Fide Desteğinde Son Başvuru 15 Ocak İstanbul Büyükşehir Belediyemiz çiftçilerimize sağlamış olduğu tarımsal desteklere ilişkin müracaatlar başlamıştır. Çiftçilerimizin üretim girdi maliyetlerini azaltmak, üretimden vazgeçen çiftçilerimizi tekrar üretime döndürmek amacıyla tarıma...
Resmi Gazete'de yayınlanan tarımsal üretim ile alakalı konular arasında Ziraat Bankası Meyve Bahçesi Kredisi kullanımı için üreticiler sıfır faizli / yüzde 100 indirim oranı sağlanacaktır. Konu ilgili detaylar haberimizde.
Tarım kredi borçlarını ödemede zorluk yaşayan çiftçilere yapılandırma müjdesi geldi! Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan tarımsal kredi alacaklarının yapılandırılmasını kapsayan 7316 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasında Dair Kanun 22 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete‘ de yürürlüğe girmiştir. Bu kanun kapsamında; Tarım Kredi...
Hangi traktörü almalıyım, En uygun traktörler nelerdir, tüketimi azaltmak için neler yapılmalı? Traktör yakıt tüketimi hesaplaması nasıl yapılır, 1 dönüm kaç litre mazot yakar vb. gibi 2021 yılının en az yakan traktör markalarını yazımızda inceleyebilirsiniz.
Çiftçilerin ihtiyaç duydukları ve çiftçiye özel olarak verilen Ptt Tarım Kredi Ortak Kart ne işe yarar, PTT Tarım Kart Nasıl Alınır? merak edenler için PTT tarım kart nedir, nasıl alınır, ne işe yarar, PTT Tarım kart şifre almak için ne yapılır Tarım Kredi Ortak Kart şifre değiştirme PTT Tarım Kredi...
Büyükbaş, küçükbaş hayvancılık hibe desteği şartları 2022 yılında nelerdir, küçükbaş ve büyükbaş hibe hayvan desteği nasıl alınır, hayvancılık destekleri 2022 ödeme takvimleri açıklandı mı, ödemeler ne zaman yapılacak? araştırılmaya devam ediyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2022 yılında Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi başlatılacak. Kırsal Dezavantajlı Alanlar Projesi Başvurusu (6 İLİMİZ) tüm bilgileri detaylandırdık.
Kültür mantarı yetiştirmek isteyenler tarafından TKDK, Kosgeb tarafından mantar yetiştiriciliği konusunda verilen destekler sürekli olarak araştırılmaktadır. İstiridye mantar yetiştiriciliği maliyetleri için bu desteklere başvurabilirsiniz. Yetiştiricilik konusunda bilginiz yoksa istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda açılan kurslara gidebilirsiniz. İstiridye mantarı pazarda çok yüksek meblağlara satılmaktadır. Mantar yetiştiriciliği bayiliği açarak da üretimlerinizi yapabilirsiniz. Mantar...
Döviz Düşüşü gübre fiyatlarına yansıdı. Gübre fiyatlarında indirim yapıldı. İGSAŞ Kompoze ve Üre Gübre fiyatlarında indirim yaptıklarını açıkladı. Ayrıca Eti Bakır'da DAP, NP 20.20 VE AS-21 gübre fiyatlarını indirdiklerini açıkladı. Detaylar Haberimizde.
TMO 1 Eylül'den İtibaren Fındık Alımlarına Başlıyor. TMO yarın başlayacak fındık alımı için hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl 9'uncu kez fındık alımı 1 Eylül'den itibaren depolardan yapılmaya başlanacak. Detaylar haberimizde.
Ziraat bankası arazi alım kredisi hesaplama, tarla kredisi faiz oranları 2022, tarla tapusuyla kredi almak, Vakıfbank tarla alım kredisi, taksitli tarım destek kredisi faiz oranları, kosgeb tarla kredisi, sübvansiyonlu kredi, ziraat bankası tarımsal kredi faiz oranları gibi bir çok konuyu sizin için araştırdık. Yazımızın devamında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.
TMO alımı ve perakende satış fiyatları için Buğday, yulaf, mısır, pirinç, nohut gibi ürünlerin güncel fiyat listesi içeriğimizde
Hobi bahçeleri kapanıyor mu? Avantajları nelerdir?, Hobi bahçeleri mafya mı? Hobi bahçeleri yasaklandı mı?, Hobi bahçeleriyle ilgili yasa, Tarlaya bağ evi yapma şartları, prefabrik ev yapmak için gereken belgeler, hobi bahçeleri ile ilgili yasa gibi sıkça sorulan soruları sizin araştırdık.  
Hayvancılığa 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama tüm bilgiler bu sayfada.
Bu içerimizde; ecrisimisil tutarı adı verilen haksız kullanım tazminatlarının nasıl hesaplanacağını detaylandırdık.
İşletme belgesi nasıl alınır, hayvan işletme belgesi nedir, işletme ruhsatı nasıl alınır, hayvancılık işletme açma belgesi ve belge ile sokağa çıkma konuları hakkında detaylı bilgiler yazımızın içeriğimizde inceleyebilirsiniz.
Çiftçilere 100 bin TL faizsiz kredi verilmeye devam ediyor. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı'ndaki kriterlere uygun olarak Ziraat Bankası şubelerinde faizsiz, sübvansiyonlu tarım ve hayvancılık kredilerinizi 2022 yılında da kullanabilirsiniz.
Bireysel sulama sistemlerine % 50 hibe desteği verilecek. Yayımlanan uygulama rehberine göre ÇKS kayıtlı olmak şartı ile 200 milyon liralık bireysel sulama desteği yapılacaktır. 2021-2025 yılları arasında 4. dönem kırsal kalkınma tarımsal sulama destekleri kapsamında %50 hibe desteği sağlanacaktır. Detaylar Tarımsal Sulama Hibe Desteği içeriğimizde.
Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin merak ettiği sorular olan Çiftçi Kayıt Sistemi nedir, Ziraat Odası çiftçi belgesi nasıl alınır, Ziraat Odası çiftçi kütüğü belgesi sorgulama nasıl yapılır, ÇKS belgesi ücreti 2022 yılında ne kadar oldu, Çiftçi Kayıt Formu, çiftçi belgesi e-devlet üzerinden nasıl alınır vb. tüm soruların yanıtları içeriğimizde...
Tarım Kredi Kooperatifi Tohum Fiyatları çiftçinin tarım işçiliği yapabilmesi için en temel kaynak tohum olduğundan bu konu ile yakından ilgilenmektedir. Çiftçiler hem kaliteli hem de ucuz maliyetli tohum seçmek istemektedir. Tarım Kredi Kooperatifi bu konuda çitçilere her zaman ki gibi destek sağlamaktadır. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, arpa, buğday gibi birçok...
Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvurusu yapmak için gerekli evraklar ile en yakın banka şubelerine gitmek gerekmektedir. İçeriğimizde çiftçi kredisi başvurusu için gerekli belgeleri, Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 2022 ve örnek çiftçi kredisi hesaplamalarını bulabilirsiniz.
Maviyemiş, birim alanda sağlayacağı yüksek ekonomik getirisinden dolayı üretimde, en çok tercih edilen meyvelerden biri olacaktır. Bu yazımızda MaviYemiş Bahçe Tesisi Projesi Yatırım Rehberi ve Maviyemiş Yetiştiriciliği Hibe Desteği ile ilgiler bilgiler verdik.
Çiftçi kayıt sistemi ÇKS 2022 yılı üretim yılı için başvuruları hükümleri kapsamında 01 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 30 Haziran 2022 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. ÇKS Başvuru süresi uzatıldı mı, son başvuru tarihi ne zaman, ÇKS belgesi başvurusu nasıl yapılır, e-devlet Çiftçilik belgesi çıkartma yolları, tarımsal desteklemelerden yararlanma...
Ziraat bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi faizleri listesi 2022 tüm bilgileri detaylandırdık.
İçeriğimizde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan arıcılık yatırımcı rehberi üzerinden kar maliyet hesaplaması yaparak yatırımcılar örnek hesaplamalar yaptık ve kurumların güncel destekleri tüm merak edilenleri detaylandırdık.
Sertifikalı fidan desteği, mavi sertifikalı fidan desteği, meyve bahçesi devlet desteği, Antep Fıstığı destekleme ve Fidan yetiştiriciliği sertifikası nasıl alınır? Fidan Yetiştiriciliği Devlet Desteği nasıl alınır vb. gibi tüm detaylar için yazımızı inceleyebilirsiniz.
Çiftçilerimiz için Buğday Ne Kadar Para Kazandırır? (Maliyet Hesaplama) detayları ile birlikte açıkladık.
error: Content is protected !!