Devlet Destekli

Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyat Listesi 2020

Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyat Listesi 2020

Tarım çiftçileri ekim yaptıkları mahsulleri hastalıklardan ve dışarıdan gelen diğer başka etkenlere karşı korumak zorundadır. Tedbir alınmadığı sürece ekilen ürünlerden verim alınmaz. Alınmamakla beraber ürünler hastalıktan, soğuktan veya zehirli otlar ve haşereler yüzünden ölebilir. Durum böyle olunca da ektiğiniz bütün ürünler ve emekleriniz boşa gitmiş olur. Tarım ürünleri yetiştirmek yalnızca ekip bırakmakla bitmiyor maalesef. Ektiğiniz ürünlerin gübresini, günlük sulamalarını yapmakla beraber ilaçlama işlemlerini de en dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Yani tarım çiftçiliği takip isteyen bir iştir.

Tarım ürünlerinin ilaçlama sistemleri için Tarım Kredi Kooperatifleri uygun fiyatlara kaliteli ilaçları satışa sunmaktadır. Tarım Kredi satış noktalarından zirai ilaçları veya organik tarım ürünlerini bulabilirsiniz. Tarım Kredi Birlik Marketlerinden çalışma saatleri içerisinde Anadolu’dan halka sunulan tamamen organik besinlerle sağlıklı beslenebilir, uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Tarım Kredi ürün satış noktalarını ve Ankara ilinde bulunan Tarım Kredi Birlik Marketleri hakkında detaylı bilgi haberimizde.

Tarkim Bitki Koruma

Temeli 2009 senesine dayanan 16,000,000 TL  sermaye ortaya konularak Tarım Kredi Kooperatifi, Gübre Fabrikaları ve Bölge Birlikleri tarafından Manisa’da kurulan bir firmadır. Toprak mahsullerinin ve bitkilerin üretimi, pazarlanması ve satılması konusunda çalışmalar yapan bir firmadır. Toprak ürünlerinin haricinde bir de insan sağlığı için ilaçlar yapmayı kendine yeni bir hedef olarak belirlemiştir. Üretim alanı olarak 20.020 m² arazi seçmişlerdir. Bu arazinin bir kısmı kapalı olmakla beraber, kapalı olan alanda üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedirler. Tarkim Bitki Koruma firması 176 farklı zirai ilacı bünyesinde bulundurmaktadır.

Tarkim Bitki Koruma

Tarkim Bitki Koruma

Başarılı olmak adına çalışmalarını devam ettiren bu firma kısa süre içerisinde daha da ilerleme kaydedeceğini ileri sürüyor. Tarkim Bitki Koruma firması farklı 7 bölgede hizmet veren personelleriyle 1625 tane Tarım Kredi Kooperatifine ve diğer tarım alanı ile ilgilenen zirai ilaç satan bayilere hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin haricinde 8 ayrı ülkeye de ihracat yapan bu firma daha farklı birçok ülkede ruhsat çalışmaları yapmaktadır. İlerlemeyi ve gelişmeyi hedefleyen bir firmadır. Tarkim bitki ilaçları listesine ulaşmak ve detaylı bilgi alabilmek için resmi internet sitesine girerek hangi ürün için hangi ilaç kullanılması gereklidir. Hangi ürün için ne kadar ilaç kullanmak gereklidir? Hepsi hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir ve ektiğiniz ürünün kategorisine göre zirai ilaç tedarik edebilirsiniz.

Tarkim İletişim Adresleri Ve Telefon Numaraları

İletişim Adresi: Turgut Özal Mahallesi Turgutlu Caddesi. No:287
45010 Şehzadeler /Manisa

İletişim Numarası: +90 236 229 1 444 

Mail Adresi: [email protected]

Müşteri Danışma Hattı: 444 3 150

Tarkim Bitki Koruma

Tarkim Bitki Koruma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tarım İlaçlarının Hazırlanması

İlaçlama yaparken ilk dikkat etmeniz gereken husus kullanacağınız ilaçlama aletinin doğru ölçümleri yapıp yapmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dönüm başına ne kadar ilaç kullanılacaksa ilaçlı su miktarını tespit etmek adına, ilaçlama yapma işleminden evvel saf su ile belirli bir yerdeki bitkiler düzgün ve dikkatli bir şekilde ıslatılır. Daha sonra ne kadar su kullanıldı ise dönüme kullanılacak ilaçlı su tutarı hesap edilecek. Saf suya göre hazırlanan ilaç çok az miktarda temiz su ile karıştırılır. Daha sonra bu hazırlanan karışım yarısı suyla dolu olan makinenin deposuna boşaltılır. İlaçlı su ile makinedeki su birbirine tamamen ve çok iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Bunun dışında yapılan karışım en geç birkaç saat içinde hemen kullanılmalıdır. İlaç birbirine karışıncaya dek karıştırma işlemi sürmeye devam eder. Lazım olandan fazla ilaçlı su karışımı yapılmamalıdır.

Tarım İlaçlarının Hazırlanması

Tarım ilaçlarını hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar.

Tarım İlaçları Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Hazırlamış olduğunuz ilacı kesinlikle bekletmemeli, hazırlanma sürecinden yaklaşık 1-1,5 saat içinde kullanmalısınız.
 • Bitki koruma ürününü uygulamaya karar vermeden önce doğru teşhis için bir uzmana danışın ve reçetenizi alın.
 • Bitki koruma ürünlerini kullanmadan önce ambalajların üzerindeki etiketi ve prospektüsü dikkatle okuyunuz.
 • Tarım ilaçlarını kesinlikle yiyecek ve içeceklerin olduğu yerlerde saklamayınız.
 • İlaçları kapalı ambalajların üzerinde verilen tavsiyelerin haricinde uygulamaya geçirmeyiniz.
 • Tarım için kullanılan bu ilaçları uygulamaya geçirirken ellerinize zarar vermemesi adına plastik eldiven, gözlerinizde yanma veya geçici körlük yapmaması adına gözlük, nefes yollarınıza zarar vermemesi için maske ve vücudunuzu herhangi bir yerine zarar getirmemesi için iş elbisesi giymeniz uygun görülür.
 • İlaçlama yapacağınız günü iyi seçmelisiniz. Yağmur yağışının ve rüzgarlı havaların olmadığı bir günü tercih etmelisiniz.
 • İlaçlama işlemine başlamadan evvel, kullanacağınız aletin ölçümlerini ayarlamanız gerekmektedir.
 • Cildinize temas ettiğinde bol su ile yıkamalısınız.
 • Bitki ilacının göz kararması, baş dönmesi, bulantı mide bulantısı gibi bazı yan etkileri olabilir. Bu belirtilerden herhangi birini hissettiğinizde işleme son vermelisiniz.
 • İlaç uygulanmış mahsullerin tohumlarını yemeyiniz ve satmayın.
 • Tarım ilaçlarını kullanırken herhangi bir yiyecek, içecek ve sigara kullanımında bulunmayın.
 • İlaçlama işlemi bittikten sonra, ilaç kutularını üzerinde yazan şekilde imha ediniz ve kesinlikle saklayarak başka bir amaç için kullanmayınız.
 • İlaçlama işlemi bittikten sonra kullandığınız aleti bol bol arap sabunu veya sodalı su ile tamamen doldurup bir gün boyunca bekletin ve durulayıp deposunu boşaltın. Bol bol su ile yıkayarak temizliğini bitirin.
 • Bu tarz tarım ilaçlarını  çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde kapalı ve kilitli dolaplarda saklamalısınız.

Tarım Kredi Kooperatifi Satış Noktaları

Tarım Kredi Kooperatifi gerek üretilen mahsullerin gerekse tarım ilaçlarının satılmasını ve pazarlanmasını sağlamak amacı ile bazı satış odaklı işletmeler kurmuştur. Buralarda çiftçiden halka organik olarak satılabilecek, çiftçinin kalkınmasını ve büyümesini sağlayabilme imkanı verilmektedir. Tarım işçiliği yapan çiftçiler ilaçlarını uygun fiyatlara alabilecekler ve ürünlerini de piyasa fiyatlarına göre bu iş yerlerine vererek emeklerinin ve işçiliklerinin karşılığını bu şekilde alabileceklerdir. Tarım Kredi ürün satış noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Tarım Kredi İlaç Fiyatları

Tarım Kredi İlaç fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Kullanacağınız alana göre ilaç seçimi yaparak fiyat öğrenebilirsiniz.

İlaç Adı İlaç Ölçüsü İlacın Kullanım Yeri İlaç Fiyatı
Proneb 800 GR Sebze, Meyve Mantar 30,00 TL ile 37,00 TL arası
Dimetrin 5 LT Yabancı Ot 60,00 TL ile 67,00 TL arası
Tamada 50 GR Ot İlacı 42,00 TL ile 47,00 TL arası
Eftal Afitrid 100 GR Yaprak Bitki 8,00 TL ile 13,00 TL arası
Corvette 5 LT Yabancı Ot 95,00 TL ile 105,00 TL arası

Bu satış yerlerinin online alışveriş sitelerine girerek dilediğiniz ilaçları mahsulleri ve ilaçlama ekipmanlarını uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.Tarım Kredi Birlik Marketleri diğer iki seçenekten farklı olarak reel hayatta da faaliyet göstermektedir. Bir e-ticaret sitesi değil, Tarım Kredi Kooperatiflerinin öncülüğünde kurulmuş bir organik pazar diyebiliriz.

Tarım Kredi Birlik Marketleri

Tarım Kredi Birlik Marketleri 2010 yılında Mersin ilçesinde tarım çiftçilerine ve Tarım Kredi ortaklarının ürettiği ürünlerini pazarlamaları için kurulmuş bir satış alanıdır. Çiftçilerin kalkınması ve ilerlemesi adına faaliyetler gerçekleştirmektedir. Tarım Kredi Birlik Marketleri birçok yerde tesisler kurarak büyüme yoluna doğru gitmektedir. Gerçek hayatta bir  market sistemi olması ile birlikte PTT kargo aracılığı ile İnternet sitesi üzerinden kolay bir şekilde ürün alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Halkın tamamen doğal ve organik beslenmesi için tam istihdam sağlamaktadır. Market sistemini birçok ile daha genişletme yoluna doğru giden Birlik Marketleri “Carrefoursa” marketlerinde de ürün satışı gerçekleştirmeye başlamıştır. Dilediğiniz Carrefoursa marketlerinden Tarım Kredi Birlik Marketlerinin organik ürünlerini alabilirsiniz.

blank

Tarım Kredi Birlik Marketlerinden organik ürünler satın alabilirsiniz.

Tarım Kredi Birlik Marketleri Ürün Tesisleri 

 • Bakliyat Fabrikası=>Etimesgut Şubesi
 • Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi=> Kırklareli Şubesi
 • Lojistik=> Ankara Lojistik Depo
 • Zeytin ve Zeytinyağı İşletme Tesisi=> Gömeç Şubesi
 • Hamyağ Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi=> Uzunköprü Şubesi
 • Ticari Depo=> Mersin Şubesi
 • Çeltik İşleme Tesisi=> Terme Şubesi

Tarım Kredi Birlik Market Şubeleri

 1. Bakanlık Şubesi
 2. Merkez Birlik Şubesi
 3. Kızılay Şubesi
 4. Market şubelerinin tüm iletişim adreslerine ve iletişim adreslerine içeriklerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şahsen veya internet üzerinden online olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Bir tarım işçisi iseniz  ürünlerinizi bu yerlerde pazarlayabilir veya ürün ilaçlama işlemleri için yukarıda saydığımız yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. İlaçlama işlemleri ve ürün pazarlama için diğer merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. blank SERAY ÇILDIR 0536 834 2119 dedi ki:

  MERHABALAR YEŞİL KURUTAN ÇALI ALMAK İSTİYORUM 5 LT. SİZDEN TEMİN EDEBİLİRMİYİM FİYATI NEDİR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 2. blank Adil dedi ki:

  Tarım ilaçlarının fiyatları çok yüksek.bir ilaç firmasının yıllık kazancı,muhasebelerine girip incelemedim fakat eminim ki yüzbinlerce köylü (küçük) çiftçiden daha fazladır.diyecegim şu ki bir insancik ne kadar başarılı,ne kadar okuyup birşeyler başarsada(örn; fabrikatör,prof,Dr, siyasetçi, bürokrat)bu başarı onun milleti sömürecegi, azginca dunyaperest olacağı anlamına gelmez.makul bir kazançtan sonra topluma yönelmeli.