Tarım Kredi Kooperatifi Ziraat Kredileri ve Başvuru Şartları


Tarım Kredi Kooperatifi 2018 Ziraat Kredileri

Tarım Kredi Kooperatifi 2018 Ziraat Kredileri

Çiftçimize Kooperatiften 2018’de Kredi İmkanı

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince tarım alanlarında kullandırılmak üzere düşük faizli yatırım ve işletme kredisi uygulamasını resmi gazetede yayınlandı. Yayınlanan bu karar ile Ziraat bankası Tarım Kredi Kooperatif kredi verecektir. Bu uygulama ile gerçek ve tüzel kişi üreticilere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının görev alanı içerisinde bulunan  tarımsal amaçlı kooperatiflere Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından onaylanan belirteceğimiz indirim oranları ve üst limitleri ile kredi kullandırılacaktır. Bu kapsamda kredi kullanmak isteyenler için hangi tarımsal alanlara kredi verildiği ve yapılacak faiz indirimi hakkında bilgi vermek gerekirse;

çiftçi2

2018 yılında çiftçilere Kooperatiften destek.

2018 Yılında faizsiz Kredi olarak verilecek olan sektörler

Hayvansal üretim konuları, Bitkisel üretim konuları, Muhtelif konular ve Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim konuları olmak üzere 4 başlık altında ayrılmaktadır. Bu başlıkların alt dallarında hangi üretim alanlarına ne tür faiz indirim yapıldığı ve verilecek kredi üst limitinin ne kadar olduğu hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse:

Hayvancılık Üretim konuları altıda verilecek kredi miktarı ve faiz indirimi

Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği adı altında verilecek olan kredinin üst limiti 12 milyon 500 bin liradır. Bu krediden 750 bin liraya kadar kredi kullanmak isteyenler yatırım dönemi için % 100 faiz indirimi işletme dönemi için ise % 50 faiz indiriminden faydalanabilirler. Bu uygulamadan damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiricileri de aynı şekilde yararlanabilirler.

Damızlık düve yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan besiciliği, kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği, su ürünleri yetiştiriciliği için bu imkanlar ile ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifleri tarafından verilecek olan kredilerin yatırım dönemi için kullanımında %100 faiz indirimi yapılacaktır. Aynı şartlarla verilecek olan kredi işletme dönemleri için faiz indirimleri aşağıdaki tablodan incelenebilir.Bitkisel üretim konuları altında verilecek kredi miktarı ve faiz indirimi 

Kontrollü örtü altı tarımı için verilecek kredi üst limiti 10 milyon liradır. Bu krediyi kullanmak isteyenlere 750 bin liraya kadar alacakları kredide yatırım dönemi için %75, işletme dönemi için ise %50 faiz indirimi uygulanacaktır. Bu şartlarla çok yıllık yem bitkisi üretimi yapanlar ile yurt içi sertifikalı tohum, fide, fidan üretimi yapanlara yatırım dönemi kredisi için %100 faiz indirimi uygulanacaktır. Ayrıca yaygın bitkisel üretim, süs bitkisi üretimi yurt içi sertifikalı fidan kullanımı için yatırım dönemi ve işletme dönemi kredilerinde de faiz indirimi yapılacaktır.

Ziraat Bankası 2017 Tarım Kredi Kooperatif Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası Tarım Kredi Kooperatif Faizsiz Kredi

Muhtelif konular altında verilecek kredi miktarı ve faiz indirimi

Modern basınçlı sulama alanında 1 milyon 500 bin liraya kadar üst limiti bulunan kredi imkanı ile yatırım döneminde alacağınız kredi için yatırım dönemi faiz indirimi %100 olacak şekilde kullanılacaktır. Ayrıca bu kredi ile organik tarım uygulamaları, tarımsal mekanizasyon, arazi alımı ve soğuk hava deposu yatırımları için alacağınız kredi yatırım dönemi için farklı faiz indirimleri uygulamaktadır.

Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim konuları altında verilecek kredi

Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği ve küçükbaş hayvan besiciliği adı altında alınacak krediler için yatırım dönemi faiz indirimi %100 olarak açıklanmıştır.Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği kredi üst limiti 7 milyon 500 bin liradır. Küçükbaş hayvan besiciliği kredisinin üst limiti ise 5 milyon liradır. Büyükbaş hayvan besiciliği, kontrollü örtü altı tarımı, tarımsal ürün işleme, paketleme ve depolama tesisi yatırım dönemi kredisi için %75 faiz indirimi uygulanacaktır.

Bu içerik Yukarıda yer alan resmi gazete sayfalarının yorumlanması ile hazırlanmış olup, detaylı ve en doğru bilgiyi Ziraat bankasından öğrenebilirsiniz.Tarım Kredi Kooperatifi 2018 Ziraat Kredileri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Kardelen dedi ki:

  Serada bitki yetiştiriciliği için nereden nasıl kredi başvurusu yapabilirim

 2. Niyazi isik dedi ki:

  13 donun 260 adet sertifikalı ceviz bahcem var etrafında tel orgu yok 2 yildir cevizleri domuzlar yiyor sigorta yaptırdım üründe domuz zararını sigorta kapsamiyormus bahçenin etrafına tel orgu çit yaptırmak için sıfır faizli kredi kullanabilir miyim yada düşük faizli.

 3. Ahmet dedi ki:

  Tarim krediden almayın .% 15 komisyon ve 21 faiz alıyorlar.

 4. tuncay dedi ki:

  hayvancilik ciftlik icin her yere basvurdum vermiyorlar
  100 baslik ciftlik acmak istiyorum

 5. büyük baş hayvancılık dedi ki:

  buyuk bas hayvancılıgı için kredi almak istiyorum nereye nasıl bas vuracağım konusunda beni aydınlatabilirmisiniz

Sayfa başına git