Tarım Kredi Ortak Kart 2024 (Nakit Avans – Geçerli Yerler – Başvuru)

Tarım Kredi Ortak Kart 2024 (Nakit Avans – Geçerli Yerler – Başvuru)

Tarım Kredi Ortak Kart ile kolaylık cebinizde.. Tarım Kredi Ortak Kart, Tarım Kredi Ortak Kart kullanan iş ortaklarına tarladan ayrılmadan sahada alışveriş yapma ve mobil onaylı kredi imkanı sunuyor. Çiftçilere büyük kolaylık sağlayan ve kullanıcı sayısı her geçen gün artan Zirai kredi ortak kart fırsatlarını sizler için detaylandırdık.

PTT Tarım Kredi Ortak Kart Projesi Devam Ediyor!

Tarımsal üretimin her alanında faaliyet gösteren Tarım Kredisi üreticilerinin uygun koşullarda finansmana erişimini sağlamak amacıyla yeni kredi ürünleri geliştirilmeye devam edilmektedir. Bu kapsamda, İş Ortaklarının nakit finansman ihtiyaçlarını karşılamalarını, hızlı ve güvenli bir şekilde kredi kullanmalarını ve ayrıca sahada gerçekleştirmelerini sağlayan İş Ortağı Kart projesi başlatılmıştır.

PTT-Tarım Kredi Ortak Kart protokolü ile 29 Ağustos 2018 tarihinde imzalanan bu projede binlerce çiftçinin katılımı devam ediyor ve özverili çalışmalar sonucunda POS üzerinden ilk çiftçi kredi onayı başarıyla gerçekleştirildi.

Tarım Kredi PTT Ortak Kart Nedir?

Ortak Kart, mobil web onaylı kredi kullandıracak, merkezi depo uygulamasını kolaylaştıracak ve devlet desteklerini ayni olarak dağıtacak yeni nesil bir ödeme sistemidir.

Tarım Kredi Ortak Kart Nerelerde Geçerlidir?

Türkiye genelinde Tarım kredi ortak kart tarım kredi şubelerinde geçerlidir. Alışveriş için marketlerde kredi kartı olarak şuan için kullanılamamaktadır. Bununla birlikte çiftçilerimizin hesaplarına ödenen mazot gübre destekleri ise sadece mazot ve gübre satışı yapan işletmelerde bu amaçla kullanılabilir. Mazot gübre desteği geçerli olan işyerlerinde başka amaçlarla kullanılamaz.

Tarım Kredi Ortak Kart Avantajları Nelerdir?

PTT ile ortak hayata geçirilen Ortak Kart projesi ile Ziraat kredisi ortaklarına cazip avantajlar sunuluyor. Ortak Kart Avantajları:

  • Ortak Kart, mobil-web onaylı krediye imkan sağlayacak.
  • Pos terminal cihazları üzerinden, kart pin doğrulaması ile kredi kullandırılacak.
  • Ortaklara Mobil Onaylı Nakit kredi imkanı sunularak direk PTT banka hesabına aktarılacak.
  • Merkezi depo uygulamasının kolaylaştırılmasını, devlet desteklerinin ayni olarak dağıtılmasına imkan tanıyacak.
  • Tarım Kredi Ortak Kart sahibi çiftçilere PttKargo’da yüzde 10 indirim fırsatı sunulacak.
  • Elektronik sözleşme altyapısının sağlanması ile senet devri kapatılarak daha güvenli alışveriş yapılabilecektir.

Ortaklara sunulan Diğer avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Kullandırılacak olan Kredi işlemlerinden kullanılan kağıt israfına son verildi.
  • Aynı zamanda ortaklardan ıslak imza alınmayacak.
  • Kredi bürokrasisin önüne geçilerek hem işgücü-zaman kaybı önlendi.
  • PttBank İnternet Bankacılığı ve Mobil uygulaması üzerinden ücretsiz EFT avantajlarından yararlanır.

Tarım Krediden 20 Bin Liraya Kadar Mobil Onaylı Nakit Kredi

Tarımsal kredi ortaklarının hızlı ve anında kredi kullanabilmeleri için Mobil Onaylı Nakit Kredi adlı yeni bir kredi ürünü geliştirmiştir. Bu ürün ortak kart ile PTT hesabından hızlı bir şekilde çekilebilir.

Tarım Kredi Mobil onaylı nakit kredi işlemleri kapsamında ortakların kredi başvuruları ise (KORBİS) üzerinden alınacak.

Sanal pos ile yapılacak doğrulamanın ardından 20 bin liraya kadar kullanılacak nakdi kredi tutarları 45 dakika içerisinde ortakların PTT üzerinden açılacak hesaplarına aktarılacak ve kredi kullandırılacak.

Tarım Kredi Ortak Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Tarım Kredi Ortak Kart başvurusu, Tarım Kredi kooperatiflerinden şahsen yapılabilmekte olup, başvuru sahibinin bu karta sahip olabilmesi için Tarım Kredi Kooperatifinde ortak olması gerekmektedir.

PTT Ortak Kart Limiti ne Kadardır?

İlk süreçte mobil onaylı nakdi kredi limiti 20.000 TL olarak belirlendi. Bu kapsamda ortakların Kooperatif onayına ihtiyaç duymadan ve Kooperatife gitmeden mobil ortamdan nakdi kredi kullanabilmeleri sağlanmıştır.

Tarım Kredi Ortak Kart Nakit Avans Limiti Ne kadardır?

Tarım Kredi Ortak Kart nakit avans limiti bulunmamaktadır.

Ptt Tarım Kredi Ortak Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Tarım Kredi Ortağı Kartlarını alan ortakların, posta çeki hesaplarını ve kart şifrelerini aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Ortak kart şifresi ve hesap açılış işlemleri için PTT şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Ortak kart Şifresini 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi‘ni arayarak ya da en yakın PTT işyerinden alabilirsiniz. Şifre aldıktan sonra PTT İşyerinden veya Pttmatik’lerden değiştirilmelidir.

Ptt Tarım Kredi Ortak Kart Ne İşe Yarar?

Ortak Kart, tarım kredi kooperatifi üyelerine kredi kullandırımlarında oluşan, nakit ve evrak akışını düzenleyen, vadeli alışverişe imkan veren kartlı ödeme sistemidir. Ayrıca mobil onaylı kredi imkanından faydalanmak için satın alınması gereken kart PTT Tarım ortak kredi kartıdır.

Tarım kredisi ortaklarına sunulan Mobil Onaylı 20 Bin TL limitli Kredi imkanına başvurular yapıldıktan sonra kredi PTT hesabına aktarılır ve başvuru sahibi bu krediyi PTT hesabından kullanabilir.

Tarım Kredi Ortak Kart Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kooperatif ortakları, Pttkart ile PTT işyerleri ve ATM’lerinden yapacakları tüm işlemler için herhangi bir komisyon ve işlem ücreti ödemeyecek.

Binlerce çiftçinin geçtiği ortak kart sayesinde çiftçiler tüm işlerini tek kartla yapma imkanına kavuşuyor. Ziraat Kart ile çiftçi, tarlasından ayrılmadan, ilçeye gitmeden iş ve işlemlerini gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda bu kart ile gübre, mazot ve yem alımı yapılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.